Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-29, 14:29   #541
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez windykatorka Pokaż wiadomość
Ojj Wyrak od Ciebie to się można bardzo wiele nauczyć
Poczytam to jako ironie, bo inaczej nie moze to miec sensu

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
(...)
Przestan pisac spojlery prosze.

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
U Pana Boga za piecem-Autobus z Białorusi zostaje sterroryzowany przez ukraińską mafię. Na jednej z pasażerek zostaje wymuszony haracz. Dziewczyna zatrzymuje się w pobliskim miasteczku aby złorzyć zeznania. W mieście zostaje parę dni w oczekiwaniu na złapanie złoczyńców i zwrot zabranych jej pieniędzy, ugoszczona przez Księdza oraz młodego Jana Wieczorkowskiego (filmowego Witka-organistę). Tak zaczyna się komedia. Więcej treści nie zdradzam. Fajnie pokazany klimat białostockiego miasteczka, mądry humor i obciachowe disco polo jako hit dyskoteki. Taki swojski film A najzabawniejszy jest ksiądz biegający za kurą.
Autobus z Bialorusi przez ukrainska mafie? Nie pamietam tego dokladnie, ale cos dziwnie brzmi

Nie bialostockiego, a podlaskiego (analogicznie - nie powiedzialabys wroclawskiego miasteczka, czy dolnoslaskiego?)

Film krecony w Sokolce, a ta dyskoteka disco polo, to slawna Panderoza w Janowie

Suma sumarum - smieszny film, zdecydowanie na plus
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 14:36   #542
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Przestan pisac spojlery prosze.
Ok, już nie będę czasami zapominam że ktoś idąc na film nie czytał książki
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 14:45   #543
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Ok, już nie będę czasami zapominam że ktoś idąc na film nie czytał książki
Jak mozesz, to wyedytuj ta czesc posta na bialo i napisz ze bedzie spojler, tak inne dziewczyny robia
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 14:47   #544
nataluska175
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: ...koniec świata...
Wiadomości: 1 024
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

True Crime

Jestem nieobiektywna, bo film jest wyrezyserowany przez Clinta Eastwooda, a co wiecej- glowna role gra on sam. Nie dluzyl mi sie, trzyma w napieciu, no i swietna gra Clinta-niezaleznego twardziela

8/10
__________________
gdy rozczarowują nas Ci, których jesteśmy najbardziej pewni...



Edytowane przez nataluska175
Czas edycji: 2009-07-29 o 14:48
nataluska175 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 14:48   #545
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Również wyedytowałam
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 14:57   #546
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie bialostockiego, a podlaskiego (analogicznie - nie powiedzialabys wroclawskiego miasteczka, czy dolnoslaskiego?)
Nie lubię jak mnie ktoś poprawia ale dzięki.

Ten autobus z handlarzami był jednak z Rosji bo Marusia była Rosjanką. Ale "banda Gruzina" to Ukraińcy.
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 15:13   #547
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak mozesz, to wyedytuj ta czesc posta na bialo i napisz ze bedzie spojler, tak inne dziewczyny robia
wiem wiem, już zrobione, zapomniałam się
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 18:14   #548
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez these-words Pokaż wiadomość
Control film o życiu i śmierci Iana Curtisa, wokalisty zespołu Joy Division.
Baaardzo, bardzo mi się podobał. Lata 70te, WB - coś pięknego. Koncerty Sex Pistols, David Bowie. Czuje się ten klimat.
Nie jest to jednak film o muzyce, chociaż tej też można tam posłuchać.
Jest to film o rozdarciu, chorobie Iana.
Dużo uwagi poświęcono wątkowi miłosnemu, może nawet za dużo.
8/10

Jak dla mnie ten film to niestety sam wątek miłosny.. Polecam przeczytać "Przejmującego z oddali" autorstwa żony Iana i porównać z filmem.
W książce Ian jest ukazany jako prawdziwy no...świr , za to w filmie zrobili z niego chłoptasia, który nie może zdecydować między Deborah a Annik. Uważam, że książkowa wersja Iana bardziej oddaje to jaki był, bardziej skupia się na NIM, na pierwszym miejscu nie ma żalu i goryczy jego żony . Bo słuchając Joy Division nie można nie zauważyć, że nie był to przeciętny, nieco zagubiony chłopak.
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 18:42   #549
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Potter oraz Public Enemies.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 19:14   #550
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wyznania gejszy- robi wrażenie pod każdym względem, ale jak dla mnie mógłby być troszeczkę krótszy, 8/10

Hokus Pokus- uwielbiam ten film! wiedźmy są genialne, straszne i śmieszne zarazem, historia ciekawa.. nie wyrosłam jeszcze z zafascynowania czarownicami, magią, czarnymi kotami, oby więcej takich filmów, niestety ciężko o to.. 10/10
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 19:26   #551
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Harry Potter i Książę Półkrwi
Wow ! Jestem bardzo mile zaskoczona O niebo lepsza część od Zakonu Feniksa.
Najlepsi aktorzy wg mnie to Rupert Grint (najlepszy z całej trójki), Tom Felton (genialny), Jessie Cave, Alan Rickman. Nie podobała mi się Emma Watson, ale ja ogólnie nie lubię jej gry aktorskiej. Wspaniała muzyka, dużo ważnych dla mnie wątków pokazanych, wątek miłosny super. Najśmieszniejszy ze wszystkich Potterów (tu najlepiej Grint, Cave i Radcliffe). Jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza część.
W kat. Potterów 10, ogólnie 8/10
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 19:32   #552
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Bin-jip/Pusty dom

W szczegółowe recenzje nie będę się bawić, bo i tak sądze, że nikt tego nie czyta. Powiem, w każdym razie tak: przez pierwsze 15 minut siedziałam i oglądałam z taką miną myśląc sobie: boże co za przygłupi film, główny bohater jakaś niemowa, przez cały film będzie chodził i roznosił ulotki, zachciało mi się jakiegoś koreańskiego dziwactwa... a przez pozostałą część filmu siedziałam tak Rozłożył mnie całkowicie ten film. Piękny!!

9/10
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 19:36   #553
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Harry Potter i Książę Półkrwi
Wow ! Jestem bardzo mile zaskoczona O niebo lepsza część od Zakonu Feniksa.
Najlepsi aktorzy wg mnie to Rupert Grint (najlepszy z całej trójki), Tom Felton (genialny), Jessie Cave, Alan Rickman. Nie podobała mi się Emma Watson, ale ja ogólnie nie lubię jej gry aktorskiej. Wspaniała muzyka, dużo ważnych dla mnie wątków pokazanych, wątek miłosny super. Najśmieszniejszy ze wszystkich Potterów (tu najlepiej Grint, Cave i Radcliffe). Jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza część.
W kat. Potterów 10, ogólnie 8/10
Felton bardzo się zmienił od 5 części, to jego nowe oblicze w tym filmie baaardzo mi się spodobało - takie zupełnie inne, zamyślone, przestraszone... Bardzo dobrze to zagrał
Jessie Cave była genialna, na początku myślałam że gra 12-latkę i mi do tego pasowała, później zobaczyłam że jest z rocznika 87 i trochę się zdziwiłam świetna aktorka.
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 19:39   #554
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Felton bardzo się zmienił od 5 części, to jego nowe oblicze w tym filmie baaardzo mi się spodobało - takie zupełnie inne, zamyślone, przestraszone... Bardzo dobrze to zagrał
Jessie Cave była genialna, na początku myślałam że gra 12-latkę i mi do tego pasowała, później zobaczyłam że jest z rocznika 87 i trochę się zdziwiłam świetna aktorka.
Felton wyglądał bardzo dorośle i świetnie zagrał, tak.
A Cave nieźle mnie rozbawiła
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 20:34   #555
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kac Vegas - komedia w miarę dobra, można się pośmiać ale widziałam też lepsze 7/10
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 21:13   #556
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Diukowie Hazardu

Obejrzałam ten film z trochę głupiego powodu. Wczoraj znalazłam świetną bluzkę z ciekawym autem i napisem Dukes of Hazzard. Tż powiedział mi, że to jest film, na co nawet nie wpadłam
No to dzisiaj obejrzałam, żeby nie nosić bluzki z tytułem, który nic mi nie mówi.
Można się pośmiać, ale też jakiś wybitny ten film nie jest.

4/10
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 22:28   #557
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Zmierzch" - nie będę obiektywna, bo wampiry to jedne z moich ulubionych postaci filmowych i jestem wiecznie głodna na wampirze wątki Obraz o młodzieży i równocześnie nakręcony dla nich, ale wyjątkowo dobrze zrobiony. Nie czytałam książki i po obejrzeniu ekranizacji wciąż nie zamierzam, więc nie porównam, ale sam scenariusz dobry i ciekawy. Wątek miłosny nietypowy (sorry, cały film to jeden, wielki wątek miłosny ), myślę jednak, że osadzony w dorosłym świecie byłby ciekawszy . Co do samych wampirów i tematu klanów, ciekawie się robi i pewnie skuszę się na następne części. Ale szału nie ma. 4/10

Edytowane przez Maniwa
Czas edycji: 2009-07-29 o 22:30
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 22:33   #558
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Harry Potter i Książe Półkrwi
Jak dla mnie najlepsza ekranizacja ze wszystkich części. Film momentami zabawny (Ron i czekoladki), momentami straszny (scena w jaskini), a także wzruszający. Czekałam na ten film bardzo długi i się nie zawiodłam. Daję 9/10
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-29, 22:58   #559
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

gniot nad gniotami, czyli 2012 Doomsday. wybaczcie, ale nie napiszę za dużo, bo żadne słowa nie oddadzą tego, co czuję. mimo słabego poziomu oglądałam, bo chciałam zobaczyć zakończenie. no i nie rozczarowałam się, zakończenie równie głupie, co całe filmidło.

http://www.filmweb.pl/f464969/2012+K...5%9Bwiata,2008

Edytowane przez 2016070150903
Czas edycji: 2009-07-29 o 23:05
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-30, 08:00   #560
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Słodki listopad pomimo,że smutny ogólnie film to obejrzałam go kolejny raz.
jest w nim tyle ciepła i dobrych fluidów,dobry film,naprawdę dobry
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 08:24   #561
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Harry Potter i Książę Półkrwi
Wow ! Jestem bardzo mile zaskoczona O niebo lepsza część od Zakonu Feniksa.
Najlepsi aktorzy wg mnie to Rupert Grint (najlepszy z całej trójki), Tom Felton (genialny), Jessie Cave, Alan Rickman. Nie podobała mi się Emma Watson, ale ja ogólnie nie lubię jej gry aktorskiej. Wspaniała muzyka, dużo ważnych dla mnie wątków pokazanych, wątek miłosny super. Najśmieszniejszy ze wszystkich Potterów (tu najlepiej Grint, Cave i Radcliffe). Jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza część.
W kat. Potterów 10, ogólnie 8/10
no ja nie wiem czy mozna powiedziec genialny o Feltonie. zmienil sie, fakt, ale zeby od razu genialnie? dla mnie zawsze ulubieni beda blizniaki Weasley's James and Oliver Phelps sa boscy, a mialam ich okazje spotkac osobiscie jakis miesiac temu i wcale nie sa rudzi
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 08:50   #562
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
no ja nie wiem czy mozna powiedziec genialny o Feltonie. zmienil sie, fakt, ale zeby od razu genialnie? dla mnie zawsze ulubieni beda blizniaki Weasley's James and Oliver Phelps sa boscy, a mialam ich okazje spotkac osobiscie jakis miesiac temu i wcale nie sa rudzi
Mówiąc genialny przesadziłam może rzeczywiście, ale naprawdę bardzo dobry. W każdym razie zaskoczył mnie.
A bliźniaków też uwielbiam, szczególnie w 4 cz. jak Ron ćwiczył z McGonagall do balu A gdzie ich spotkałaś
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 10:09   #563
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co tak nisko ? Filmow polecanych przez Wyraka nie wolno oceniac nizej niz 7/10

Mi wlasnie podszedl ten humor sytuacyjny, stad panie zachwytu + o czym i ja i Ty juz pisalismy - choc troche inny film od schematu serwowanego przez inne "komedie"
So sorry. Nie znałam tej reguły. A tak na serio, to myślę, że ocena 5/10 jest i tak dość wysoka (choć domniemam, że gdyby ocenić ten film tylko w jego kategorii: czyli jako komedia, to może byłoby więcej . Mimo wszystko, wciąż obejrzałam za mało hamerykańskich komedii co by je móc porównywać względem siebie ).

Moje ostatnio obejrzane to klasyka kina wszelakiego, czyli:
"Lot nad kukułczym gniazdem"
Tak się zastanawiam, czy wypada dać ocenę inną niż co najmniej 9.5/10?
Za aktorstwo, za tematykę, za możliwości interpretacyjne, za scenariusz, za reżyserię. Wszystko perfecto.
Początkowo przeszkadzał mi Nicholson, bo wciąż miałam przed oczami jego szaloną twarz z Lśnienia (chyba wszyscy znamy ten kultowy obrazek kiedy stoi przy drzwiach z siekierą. Ta twarz to dla mnie niejako archetyp twarzy szaleńca ). Jednak już po pół godzinie zapomniałam o Nicholsonie jako o Jack Torrance i zmienił mi się w McMurphy'ego. Tak już chyba pozostanie . Cudowna rola. Nie sądziłam, że aż taki z niego wymiatacz .

Lot nad kukułczym...
udowadnia, że jeden film może pomięścić jednocześnie elementy zabawne (scena gry w koszykówkę rozbawiła mnie do łez - lepiej niż niejedna komedyja ), alegoryczne (motyw demokracji podczas głosowania, czy włączyć mecz baseballu), dramatyczne (lobotmia), psychologiczne (zakończenie) i wciąż w tym pozostać spójny i doskonały . I to wszystko dzieje się w jednym, mały oddziale szpitala psychiatrycznego.

Kto nie widział, powinien zobaczyć: kultowe jak Ojciec Chrzestny, więc nie wypada nie znać.

(Tradycyjnie już: książki nie czytałam )

Edytowane przez wesna
Czas edycji: 2009-07-30 o 10:11
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 11:24   #564
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
(Tradycyjnie już: książki nie czytałam )
No mnie np. film nie zachwycił aż do tego stopnia, bo właśnie książkę czytałam i IMHO jest o wiele lepsza ogólnie w każdym przypadku bardziej podoba mi się utwór literacki od filmowego.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 11:32   #565
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez mircia14 Pokaż wiadomość
Mówiąc genialny przesadziłam może rzeczywiście, ale naprawdę bardzo dobry. W każdym razie zaskoczył mnie.
A bliźniaków też uwielbiam, szczególnie w 4 cz. jak Ron ćwiczył z McGonagall do balu A gdzie ich spotkałaś
w Holnadii, w Haarlem, bylo spotaknie przedpremierowe bylo ekstra!!! sa niesamowiecie boscy na zywo
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 11:48   #566
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
No mnie np. film nie zachwycił aż do tego stopnia, bo właśnie książkę czytałam i IMHO jest o wiele lepsza ogólnie w każdym przypadku bardziej podoba mi się utwór literacki od filmowego.
Nie wiem czy jest sens w ogóle porównywać jakąkolwiek książkę do ekranizacji. Po pierwsze, bardzo rzadko się zdarza, że film wypada lepiej niż książka (nie wiem czemu tak jest, ale jest ). Po drugie, takie porównywanie zazwyczaj kończy się na: "a bo w książce nie było tego, a tego", "a bo dodali to i to", "a bo inaczej sobie to wyobrażałam/em". Jasne, że jedno czerpie z drugiego, ale, że to dwie inne formy wyrazu artystycznego... więc czy jest sens je porównywać?

Poza tym, przy ocenie filmu sugeruję się głównie grą aktorów, muzyką, reżyserią, stworzeniem odpowiedniego klimatu przez te 2 godziny i stąd moja wysoka ocena
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 16:04   #567
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Niezwykły dzień Panny Pettigrew- jeśli ktos lubi klimat lat 30 to polecam
Przyjemna komedia na ponury dzień,chyba romantyczna ,sądząc po zakończeniu 9/10
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 16:30   #568
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Umbra Pokaż wiadomość
gniot nad gniotami, czyli 2012 Doomsday. wybaczcie, ale nie napiszę za dużo, bo żadne słowa nie oddadzą tego, co czuję. mimo słabego poziomu oglądałam, bo chciałam zobaczyć zakończenie. no i nie rozczarowałam się, zakończenie równie głupie, co całe filmidło.

http://www.filmweb.pl/f464969/2012+K...5%9Bwiata,2008
Dziekuje, bo sie zastanawialem nad tym filmem

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
So sorry. Nie znałam tej reguły. A tak na serio, to myślę, że ocena 5/10 jest i tak dość wysoka (choć domniemam, że gdyby ocenić ten film tylko w jego kategorii: czyli jako komedia, to może byłoby więcej . Mimo wszystko, wciąż obejrzałam za mało hamerykańskich komedii co by je móc porównywać względem siebie ).
Nie znalas tej reguly? Nie no, pograzasz sie coraz bardziej

Tak, ja go ocenialem tylko jako komedie - ogolnie sie tak staram oceniac, zeby nie dodawac/odejmowac punktow za gatunek/konwencje filmu, bo uwazam, ze to troche niesprawiedliwe

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Moje ostatnio obejrzane to klasyka kina wszelakiego, czyli:
"Lot nad kukułczym gniazdem"
Tak się zastanawiam, czy wypada dać ocenę inną niż co najmniej 9.5/10?
Za aktorstwo, za tematykę, za możliwości interpretacyjne, za scenariusz, za reżyserię. Wszystko perfecto.
Początkowo przeszkadzał mi Nicholson, bo wciąż miałam przed oczami jego szaloną twarz z Lśnienia (chyba wszyscy znamy ten kultowy obrazek kiedy stoi przy drzwiach z siekierą. Ta twarz to dla mnie niejako archetyp twarzy szaleńca ). Jednak już po pół godzinie zapomniałam o Nicholsonie jako o Jack Torrance i zmienił mi się w McMurphy'ego. Tak już chyba pozostanie . Cudowna rola. Nie sądziłam, że aż taki z niego wymiatacz .

Lot nad kukułczym... udowadnia, że jeden film może pomięścić jednocześnie elementy zabawne (scena gry w koszykówkę rozbawiła mnie do łez - lepiej niż niejedna komedyja ), alegoryczne (motyw demokracji podczas głosowania, czy włączyć mecz baseballu), dramatyczne (lobotmia), psychologiczne (zakończenie) i wciąż w tym pozostać spójny i doskonały . I to wszystko dzieje się w jednym, mały oddziale szpitala psychiatrycznego.

Kto nie widział, powinien zobaczyć: kultowe jak Ojciec Chrzestny, więc nie wypada nie znać.

(Tradycyjnie już: książki nie czytałam )
"Here's Johny!!" Super scena

Przyznam sie niesmialo, ze "Lotu...." nie widzialem (tak, zasluguje na slowa krytyki, wiem...).

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jest sens w ogóle porównywać jakąkolwiek książkę do ekranizacji. Po pierwsze, bardzo rzadko się zdarza, że film wypada lepiej niż książka (nie wiem czemu tak jest, ale jest ). Po drugie, takie porównywanie zazwyczaj kończy się na: "a bo w książce nie było tego, a tego", "a bo dodali to i to", "a bo inaczej sobie to wyobrażałam/em". Jasne, że jedno czerpie z drugiego, ale, że to dwie inne formy wyrazu artystycznego... więc czy jest sens je porównywać?

Poza tym, przy ocenie filmu sugeruję się głównie grą aktorów, muzyką, reżyserią, stworzeniem odpowiedniego klimatu przez te 2 godziny i stąd moja wysoka ocena
Bo ksiazka ma nieograniczona wrecz mozliwosc wyrazu, budowania i dopieszczania watku, a film musi wszystko zmiescic w przeciagu 90-120minut...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 18:22   #569
these-words
Zakorzenienie
 
Avatar these-words
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: dziki zachód
Wiadomości: 4 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

17 again - chwilami zabawny, taka o komedyjka na rozluźnienie nie wymagająca skupienia. 4,5/10
__________________
po prostu Daria

The greatest thing you'll ever learn,
is just to love and be loved in return.


Edytowane przez these-words
Czas edycji: 2009-07-30 o 18:24
these-words jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-30, 18:46   #570
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Znalazłem Cię - bollywood, jak dla mnie nie był zły w porównaniu do innych filmów bolly, taniec muzyka i nawet ciekawa fabuła jak dla mnie to 8/10
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.