Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-23, 00:20   #1081
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez mysha25xx Pokaż wiadomość
Do glinek trzeba dawać trochę jakiegoś oleju, wtedy nie wysuszają i nie można dopuścić żeby zaschły na twarzy w skorupę, trzeba spryskiwać hydrolatem/wodą!A biala glinka nie wysusza w ogóle, jest bardzo delikatna.
Mnie tam biała z olejkami wysuszała na wiór, mimo że nie dawałam jej nigdy zaschnąć i krótko trzymałam.

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
zrobiłam sobie zamówienie w ZYSK i wzięłam duże opakowanie Karite (bo jest genialny)
Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Karite ma taki mdławy zapach i jest tłusty, ale szybko się wchłania i zostawia taką jedwabistą skórę
A próbowałaś już wcześniej karite z ZSK? Nie wiem, czy coś się zmieniło, ale jakiś czas temu zamawiałam u nich organiczne masło shea i niestety było ono rafinowane (podobnie jak organiczny olej kokosowy) - bialutkie i bez zapachu, zupełnie niepodobne do zielonkawego, pachnącego karite np. z Mazideł. Olej kokosowy wprowadzili potem w wersji nierafinowanej, to może shea też (chociaż certyfikat analizy określa zapach nadal jako "neutral", więc dotyczy najprawdopodobniej masła rafinowanego). Daj znać, jak dostaniesz to masełko. Przyznam, że nie planowałam go więcej zamawiać w ZSK, to może zmienię zdanie.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-07-23 o 02:34
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 04:33   #1082
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
hmm... czy tylko ja sama robię żel hialuronowy z proszków? Kupuję w ZSK mało i wielocząsteczkowy i rozrabiam z wodą oczyszczoną z apteki. Cena za 100 ml gotowego to ok. 12 zł. Zaraz się okaże, że taki jest zły A mnie doskonale służy Nie znam czegoś takiego, jak wałkowanie i ściąganie skóry po HA.

i tak mnie z tą frakcją wkurzacie, że chyba zrobię drugie podejście do niej
nie tylko - ja też sama robię tyle, że z produktów mazidlanych i na hydrolacie, zazwyczaj lipowym lub migdałowym, na wodzie rzadko
taki własnoręczny HA konsystencję i właściwości aplikacyjne ma podobne jak naturalisowy 1.5%, nie mam pojęcia, dlaczego gotowiec z mazideł jest inny - gęstszy i na mnie wałkuje się użyty nawet w minimalnej ilości, także po wzbogaceniu roztworu małocząsteczkowym
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 07:46   #1083
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Ksiezniczkowy wchlania sie odrobine gorzej od zachwalanego przeze mnie i Rozi Johnsona, ktorym ostatnio traktuje nagminnie dlonie i stopy. Skora jest bajecznie gladka, a ja sporo detergentow uzywam (dzieciece butelki, kubki itd). W skladzie na ktoryms z pierwszych miejsc soja...
johnson a księżmniczkowy to niebo a ziemia we wchłanianiu. No i nie mogę znieść zapachu ksieżniczkowego
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 09:25   #1084
atoja
Zadomowienie
 
Avatar atoja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: M.M.
Wiadomości: 1 938
GG do atoja
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Nie, no nie próbowalam johnsona, bardzo go nie lubię z samej nazwy... ale dzięki za info
atoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 09:40   #1085
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A próbowałaś już wcześniej karite z ZSK? Nie wiem, czy coś się zmieniło, ale jakiś czas temu zamawiałam u nich organiczne masło shea i niestety było ono rafinowane (podobnie jak organiczny olej kokosowy) - bialutkie i bez zapachu, zupełnie niepodobne do zielonkawego, pachnącego karite np. z Mazideł. Olej kokosowy wprowadzili potem w wersji nierafinowanej, to może shea też (chociaż certyfikat analizy określa zapach nadal jako "neutral", więc dotyczy najprawdopodobniej masła rafinowanego). Daj znać, jak dostaniesz to masełko. Przyznam, że nie planowałam go więcej zamawiać w ZSK, to może zmienię zdanie.
Ja nawet chyba niechcący wzięłam ten rafinowany . Przyznam że się nad tym nie zastanawiałam, ale w sumie tak teraz myślę to nawet lepiej, bo mi ten zapach akurat średnio odpowiada, a dodany do balsamu telocapil nawet w niewielkiej ilości jest bardzo wyczuwalny i nawet absolut różany go nie przytłumił Więc jak będzie bezzapachowy, to mi łatwiej będzie mu odpowiedni zapach nadać Mam nadzieję tylko, że przez rafinowanie nie straci swoich właściwości
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 09:51   #1086
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mam pytanie przeciwne do twarzowego. Polecicie mi cos na stopy nawilzajacego dobrze? Uzywam zasypki i w te upaly przesuszyly mi sie piety, caly rok mam spokoj dzieki mydlu AA ale teraz musze sie czyms dotluscic, byle bym sie nie slizgala jak na lyzwach potem
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 10:07   #1087
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Chcialam zrobic krem, a w fazie olejowej uzyc tylko frakcji Krem mial byc krecony "na cieplo", wiec napisalam do naturalisa, czy uzycie frakcji w ten sposob bylo by mozliwe Oto co Pani Agnieszka odpisala:
Witam

Cytat:
Frakcja może być podgrzewana, ale niestety nawet w takiej temperaturze
nie rozpuszczają się ziarenka, które mają działanie drażniące.
Szybkie podgrzanie nie zaszkodzi frakcji - taka jest opinia technologów.

Osobiście podgrzewam frakcję z niewielką ilością skwalanu, tak żeby
nabrała płynnej konsystencji, potem powoli dodaję żel hialuronowy
dokładnie i szybko mieszając bagietką, aby składniki połączyły się
- powstaje gęsty krem do którego można dodawać inne składniki. Żel
powinien być w temperaturze, przynajmniej pokojowej w innym wypadku
emulsja zważy się.

Oczywiście na początek lepiej zrobić niewielką ilość, żeby w razie
niepowodzenia nie było żal wyrzucić.

Życzę miłych doświadczeń

Serdecznie pozdrawiam
Agnieszka Gąsiorowska
Mysle, ze na razie nie bede kombinowac z HA, bo mam tylko ten rolujacy sie
Sprobuje ukrecic 10ml kremu, ziarenka co prawda sie nie rozpuszcza, ale tak jak frantic napisala mozna przeciez dluzej wcierac
Chcialabym w koncu jakis kremik na dzien pod filtr znalezc...
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 10:28   #1088
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja dzis polozylam wlasnie frakcje z HA pod filtr, cud miod i orzeszki
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 10:35   #1089
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Ja dzis polozylam wlasnie frakcje z HA pod filtr, cud miod i orzeszki
A jak je razem zmieszałaś? Na ciepło?
Pytam bo też zamówiłam sobie frakcję i tak podczytuje co radzicie w jej temacie
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain
agool jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 10:38   #1090
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Mam pytanie przeciwne do twarzowego. Polecicie mi cos na stopy nawilzajacego dobrze? Uzywam zasypki i w te upaly przesuszyly mi sie piety, caly rok mam spokoj dzieki mydlu AA ale teraz musze sie czyms dotluscic, byle bym sie nie slizgala jak na lyzwach potem
Vril kilka postów wcześniej Frantic polecała krem Scholl. Ja mam taki sposób, że smaruję stopy i nakładam skarpetki, a potem je zdejmuję i część tego kremu poprostu zostaje na materiale i stopa jest nawilżona, ale się nie ślizga. I na noc też smaruję kremem SH w słoiczku, ale on tylka na All jest
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 10:50   #1091
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agool Pokaż wiadomość
A jak je razem zmieszałaś? Na ciepło?
Pytam bo też zamówiłam sobie frakcję i tak podczytuje co radzicie w jej temacie
Nic nie kombinowalam, po prostu zmieszalam w zaglebieniu dloni porzadnie z HA i dokladnie wtarlam w twarz, az zostalo zaledwie kilka drobinek. Usunelam ja wacikiem. Ale faktycznie ta wersja "nocna", z olejem z opuncji figowej, znacznie lepiej sie wciera.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 10:55   #1092
agool
Rozeznanie
 
Avatar agool
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 694
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Nic nie kombinowalam, po prostu zmieszalam w zaglebieniu dloni porzadnie z HA i dokladnie wtarlam w twarz, az zostalo zaledwie kilka drobinek. Usunelam ja wacikiem. Ale faktycznie ta wersja "nocna", z olejem z opuncji figowej, znacznie lepiej sie wciera.
O, dziękuję Ci za odp. Właśnie dlatego pytałam bo słyszałam o tych drobinkach i byłam ciekawa jak Ty z nimi sobie radzisz. No nic pozostaje mi czekać na frakcję z niecierpliwością bo się tyle dobrego o niej naczytałam. A mam tłustą cerę ale przesuszoną. Szczególnie czoło.
__________________
"Najlepszym sposobem na poprawienie sobie humoru jest poprawienie humoru komuś innemu"
Mark Twain
agool jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 11:02   #1093
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dominkab o kremie widzialam Ale myslalam o jakims skladniku, ktory moglabym dodac do zwyklego balsamu i gotowe Kusicie ta frakcja, moze akurat to? Ale pewnie szkoda na stopy Pisze, ze na dlonie i stopy tez dobre...
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 13:49   #1094
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dzisiaj testuj krem z filtrem handmade. Podkład (EDM) na nim wygląda bardzo średnio. Z samym primerem wygladałam lepiej. Jutro spróbuje inne mineraly na niego nalozyc, a jak nic sie nie zmieni to zmieszam tlenek cynku z jakims lekkim olejem albo maslem i bede kladla na buzie.
W kazdym razie nie poddaje sie
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 20:37   #1095
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mam pytanie - czy jak mieszam HA z olejem to dodaję olej do HA czy HA do oleju??? ( robiłam takie mieszanki z rok temu i sklerozę mam straszną I czy HA trzyma się w lodówce czy niekoniecznie trzeba?

Mam na myśli gotowy żel
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 20:59   #1096
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Mam pytanie - czy jak mieszam HA z olejem to dodaję olej do HA czy HA do oleju??? ( robiłam takie mieszanki z rok temu i sklerozę mam straszną I czy HA trzyma się w lodówce czy niekoniecznie trzeba?

Mam na myśli gotowy żel
Nie wiedziałam nawet, że kolejność ma tu znaczenie, myślałam że to się tyczy tylko kwasu (takiego prawdziwego) i wody. Ja zawsze najpierw daję kwas, a potem na nią leję olej i wtedy mieszam. Muszę dziś spróbować na odwrót.

Gotowy żel trzymamy w lodówce.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 21:07   #1097
kamilanna
Zadomowienie
 
Avatar kamilanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: USA/CT
Wiadomości: 1 441
GG do kamilanna
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Nie zastanawialam sie nad kolejnoscia do tej pory. Mysle,ze to nie ma znacznia?
W zaglebienie dloni pierwsze nakladam to co akurat zlapie i pozniej dolewam po kolei co mi sie tam umysli.
Co do HA to duza butle trzymam w lodowce a buteleczke 30 ml zawsze mam pod reka.
kamilanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 21:09   #1098
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam nawet, że kolejność ma tu znaczenie, myślałam że to się tyczy tylko kwasu (takiego prawdziwego) i wody. Ja zawsze najpierw daję kwas, a potem na nią leję olej i wtedy mieszam. Muszę dziś spróbować na odwrót.

Gotowy żel trzymamy w lodówce.
Cytat:
Napisane przez kamilanna Pokaż wiadomość
Nie zastanawialam sie nad kolejnoscia do tej pory. Mysle,ze to nie ma znacznia?
W zaglebienie dloni pierwsze nakladam to co akurat zlapie i pozniej dolewam po kolei co mi sie tam umysli.
Co do HA to duza butle trzymam w lodowce a buteleczke 30 ml zawsze mam pod reka.

Dzięki za odpowiedzi Jak nie ma znaczenia to luzik
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 22:10   #1099
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam nawet, że kolejność ma tu znaczenie, myślałam że to się tyczy tylko kwasu (takiego prawdziwego) i wody. Ja zawsze najpierw daję kwas, a potem na nią leję olej i wtedy mieszam. Muszę dziś spróbować na odwrót.

Gotowy żel trzymamy w lodówce.
Pamiętaj chemiku młody, zawsze wlewaj kwas do wody
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-24, 09:57   #1100
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Czy ktos z was uzywa sauny do twarzy? Jakie efekty?
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 17:50   #1101
spot
Rozeznanie
 
Avatar spot
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 855
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Dominkab o kremie widzialam Ale myslalam o jakims skladniku, ktory moglabym dodac do zwyklego balsamu i gotowe Kusicie ta frakcja, moze akurat to? Ale pewnie szkoda na stopy Pisze, ze na dlonie i stopy tez dobre...
mocznik
tanie to i dobrze zmiękcza
__________________
IQ tłumu jest zawsze znacznie niższe niż IQ najgłupszego przedstawiciela
spot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 19:36   #1102
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Wypróbowałam dziś hydrolat z kocanki(viera - dziękuję) i .....podoba mi się Nawet zapach nie jest taki złyW połączeniu z Eternity CK na nadgarstkach ten zapach całkiem nieźle się komponuje.

Zamawiam kocankę

A propos mineralnego makijażu - najlepiej leżą mi minerały EDM na filtrze Shiseido 50, bez żadnego primera. Buzia jest naturalnie matowa, makijaż trzyma się do wieczora.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 21:09   #1103
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ale BU dało czadu, w środę dostali kasę a dziś już mi paczkę wysłali, i nawet rabat dostałam... 4% chyba z tego szczęścia oszaleję.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 21:31   #1104
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
Pamiętaj chemiku młody, zawsze wlewaj kwas do wody
tak i owszem, ale dotyczy to kwasów chemicznych tzn. związków o niskim pH a podyktowane jest tym, że lejąc odwrotnie można się poparzyć ponieważ zachodzi silna reakcja, zgadza się pani chemik

natomiast HA to nie kwas z "tych"
kolejność ma znaczenie tylko i wyłącznie wtedy, gdy chcemy dodać do serum inne składniki rozpuszczalne w wodzie - wtedy najpierw HA, potem wszystko co się w nim rozpuszcza a na koniec olej

to trochę jak z winegretem
Cytat:
Napisane przez maja55 Pokaż wiadomość
Wypróbowałam dziś hydrolat z kocanki(viera - dziękuję) i .....podoba mi się Nawet zapach nie jest taki złyW połączeniu z Eternity CK na nadgarstkach ten zapach całkiem nieźle się komponuje.

Zamawiam kocankę

A propos mineralnego makijażu - najlepiej leżą mi minerały EDM na filtrze Shiseido 50, bez żadnego primera. Buzia jest naturalnie matowa, makijaż trzyma się do wieczora.
hm, ten filtr jest bardzo sławiony
sama mam na niego ochotę ale w moim zadupiu raczej nie mam szans
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 22:55   #1105
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

nie wiem czemu ale od razu przestawiłam się na myślenie laboratoryjne, masz rację Ilona
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 00:07   #1106
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ten filtr shiseido to ktory dokladnie?
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 09:42   #1107
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ostatnio do oleju kokosowego na wlosy dodalam maslo shea i jedwab hydrolizowany. i musze powiedziec ze wloski sa o wiele fajniejsze niz po samym kokosie. bardziej miekkie, gladkie. nastepnym razem dorzuce keratyne jeszcze. a i musze powcierac keratyne w moje slabe paznokcie, moze to by byla jakas alternatywa dla odzywek.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 10:32   #1108
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Rany, moje wlosy po kokosie i shea wygladalyby jakbym tydzien ich nie myla Mam delikatne i cienkie i najlepiej mi sluzy mleczko jedwabne z BU, ale nie omieszkam wyprobowac emulsji Glorii.
Musze pochwalic psia kupke, buzia po niej gladka jak marzenie. Mam tylko pytanie do posiadaczek o przechowywanie. Polozylam ja na wannie i po pierwsze TZ wczoraj zaczal wrzeszczec z przerazenia, bo myslal ze to jakies zaschniete mieso, a on od 15 lat jest wegeterianinem Po drugie jednak moge sie osiadajacego na nim brudu i bakterii. Gdzie trzymacie swoje psie kupki?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 10:54   #1109
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Rany, moje wlosy po kokosie i shea wygladalyby jakbym tydzien ich nie myla Mam delikatne i cienkie i najlepiej mi sluzy mleczko jedwabne z BU, ale nie omieszkam wyprobowac emulsji Glorii.
Musze pochwalic psia kupke, buzia po niej gladka jak marzenie. Mam tylko pytanie do posiadaczek o przechowywanie. Polozylam ja na wannie i po pierwsze TZ wczoraj zaczal wrzeszczec z przerazenia, bo myslal ze to jakies zaschniete mieso, a on od 15 lat jest wegeterianinem Po drugie jednak moge sie osiadajacego na nim brudu i bakterii. Gdzie trzymacie swoje psie kupki?
Ja trzymam w woreczku w komodzie z innymi mazidłami, codziennie sobie odłamuję kawałeczek i nim myję. Poza tym z tego co zauważyłam, to przy kontakcie z wodą to mydełko robi się "galaretowate", więc bałabym się moczyć całość z obawy przed reakcjami jakie w nim zachodzą.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 11:00   #1110
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Rany, moje wlosy po kokosie i shea wygladalyby jakbym tydzien ich nie myla Mam delikatne i cienkie i najlepiej mi sluzy mleczko jedwabne z BU, ale nie omieszkam wyprobowac emulsji Glorii.
hehe ja wlasnie dzisiaj tez mam jakies nie takie wlosy. ale podejrzewam ze dalam troche za duzo shea, bo po samym kokosie tak nie bylo zreszta przez te upaly moje wlosy przetluszczaja sie znacznie szybciej niz zwykle.
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.