Pożyczki chwilówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-20, 17:57   #1
mirka07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1

Pożyczki chwilówki


Cześć wszystkim! Potrzebuję bardzo pilnie kasy na kupno mebli do pokoju. zastanawiam się nad "chwilówką", ale trochę się tego boję. Słyszałam wiele złych rzeczy o takich interesach. Jedyna firma, która miała pozytywne opinie to /ciach spam/. Widziałam reklamę w telewizji i mój znajomy brał tam pieniądze i sobie chwalił. Co Wy o tym sądzicie?

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2013-07-22 o 09:54
mirka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 19:18   #2
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Pożyczki chwilówki

Cytat:
Napisane przez mirka07 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Potrzebuję bardzo pilnie kasy na kupno mebli do pokoju. zastanawiam się nad "chwilówką", ale trochę się tego boję. Słyszałam wiele złych rzeczy o takich interesach. Jedyna firma, która miała pozytywne opinie to /ciach spam/. Widziałam reklamę w telewizji i mój znajomy brał tam pieniądze i sobie chwalił. Co Wy o tym sądzicie?
Daj sobie spokój, taka chwilówka, to jedno z najgorszych możliwych rozwiązań. Weźmiesz 2 tys., oddasz w krótkim czasie 4. Znam osoby, które się wykończyły na takich chwilówkach.

1) Zastanów się, czy zakup tych mebli jest koniecznością w tym momencie; Że tak zapytam, co to za meble niezbędne i koniecznie potrzebne tak pilnie?
2) Jeśli już i sprawa nie może zaczekać - to kup na raty. Można w sklepach dostać kredyt na zakup z oprocentowaniem 0%, zapłacisz jedynie dodatkowo za ubezpieczenie. Ja skorzystałam z takiej oferty i spłacam o 6,50 zł/m-c. więcej. Na 10 rat to 65 zł, więc prawie nic.
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 00:07   #3
Anka234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 24
Dot.: Pożyczki chwilówki

Jeśli nie chcemy się pogrążyć, to radzę również trzymać się jak najdalej od wszelkich pożyczek chwilówek one wszystkie maja lichwiarskie oprocentowanie od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy % ...
Anka234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 17:40   #4
decolola
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Dot.: Pożyczki chwilówki

Też tak myślę. Chwilówki to nic dobrego. Mój znajomy kiedyś wziął taką pożyczkę i do dzisiaj żałuje. Słyszałam że teraz można wziąć coś takiego jak xxx z możliwością spłacania przez 60 mc. Podobno wystarczy PIT lub zaświadczenie. Zastanawiam się nad tą pożyczką na aparat cyfrowy ale dam sobie jeszcze trochę czasu może uda mi się odłożyć pieniądze z wypłaty.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-01-10 o 23:54 Powód: spam
decolola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 15:05   #5
MaciejW
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 72
Dot.: Pożyczki chwilówki

Popieram!
MaciejW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 09:39   #6
kataarzynkaa
Raczkowanie
 
Avatar kataarzynkaa
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 40
Dot.: Pożyczki chwilówki

Nigdy nie byłam "ZA" pożyczaniem, ale wiadomo, że są szczególne sytuacje, kiedy nie mamy po prostu innego wyjścia. Wiem, że dużo osób ma negatywny stosunek do chwilówek. Ale to raczej wynika z tego, że nie przemyśleli decyzji, wybrali jakąś pierwszą lepszą firmę. Ja w sumie chyba dwa razy brałam chwilówkę, ostatnio w emamonie, na małe kwoty i ze wszystkim dałam radę. Wybieram takie firmy, które mają certyfikaty bezpieczeństwa przy logowaniu. I nie wybieram wielkich, reklamujących się na każdym kroku, ale raczej mniejsze i pewniejsze.
kataarzynkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 12:46   #7
kamilos678
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Pożyczki chwilówki

Jeżeli chodzi o chwilówki to znam bardzo dużo osób które przez nie wpadły w tak zwaną petlę zadłużenia pożyczały w wielu firmach na spłate poprzednio zaciągniętych chwilówek a teraz mają problemy by z tego wyjść koszty windykacji i komornika ich pogrążają dlatego trzeba się mocno nad tym zastanowić czy taka chwilówka nam pomoże i czy bedziemy wstanie ją na czas spłacić
__________________
<ciach reklama>
kamilos678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 09:45   #8
Kasandra13
Przyczajenie
 
Avatar Kasandra13
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Pożyczki chwilówki

Cytat:
Napisane przez kamilos678 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o chwilówki to znam bardzo dużo osób które przez nie wpadły w tak zwaną petlę zadłużenia pożyczały w wielu firmach na spłate poprzednio zaciągniętych chwilówek a teraz mają problemy by z tego wyjść koszty windykacji i komornika ich pogrążają dlatego trzeba się mocno nad tym zastanowić czy taka chwilówka nam pomoże i czy bedziemy wstanie ją na czas spłacić
Może i tak ale branie i nie spłacanie to co innego niż branie i spłacanie. Bierzesz i musisz oddać, niekiedy ludzie nie widzą iż pieniądze które biorą muszą oddać i stąd ten problem się wziął. Kiedy ludzie biorą kredyt na mieszkanie to też muszą spłacać. A nie jeden miał z tym problem prawda ? Więc nie ma, że boli musi to spłacić, a jak nie to po mieszkanku. Jak szukasz chwilówki to poszukaj takiej za prawdziwe 0, na sowie finansowej jest z 12 ofert za zero. Ale radzę poczytać o najważniejszej sprawie. Ile wynosi nie spłata, czyli po waszemu przedłużenie terminu spłaty. To jednak ważna kwestia, kiedy z góry zakłada się, że nie spłacisz w terminie chwilówki. + przejrzenie umowy, co zrobią jak dalej tego nie spłacisz.
Kasandra13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 12:53   #9
agatabudnicka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 47
Dot.: Pożyczki chwilówki

Niestety moja rodzina ma również niemiłe przejścia z rzeczonymi chwilówkami... Radzę trzymać się od tego z daleka.
agatabudnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 22:22   #10
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Pożyczki chwilówki

przecież to lichwa
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 10:31   #11
201710041242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: Pożyczki chwilówki

Odradzam jakiekolwiek chwilówki, głównie dlatego że żerują na niewiedzy klientów. Zazwyczaj ludzie nie czytają/ nie rozumieją do końca zawartych umów. Są sposoby aby wziąć taką pożyczkę rzeczywiście za zero ale trzeba co do dnia wszystko wyliczyć, oraz dokładnie znać swoje prawa, a i konsultanci zazwyczaj nie są przychylni i nie udzielają rzetelnej informacji (lub nie chce im się czegoś załatwiać na naszą korzyść). Gdy nie zapłaci się na czas zaczynają się schody, żądają chorych stawek za "przedłużenia"(nigdy nie należy tego kupować!). Oczywiście, straszą odsetkami karnymi, jednak wynoszą one max 4krotność stopy lombardowej NBPu (kilkanaście groszy dziennie), firma zaczyna straszyć sprzedażą długu i komornikiem, jednak jeśli płaci się 5-10 zł mc nic komornik nie może zrobić, jako że wykazujesz dobrą wolę. Znam osobę która pracowała na infolinii jednej z takich "instytucji". Firma kupowała różne certyfikaty (i to dość znane), poza tym był to sposób na przelewanie kasy Polaków przez Gibraltar na Łotwę.
201710041242 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 19:36   #12
Clara18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Pożyczki chwilówki

Myślę, że jeżeli ktoś potrzebuje pilnie pieniędzy, to takie chwilówki są pomocną możliwością. Np. tutaj: xxx można wziąć pożyczkę przez internet. Wystarczy dowód osobisty i ukończone 18 lat.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-06-25 o 09:30 Powód: link
Clara18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-22, 14:31   #13
ita1112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pożyczki chwilówki

Nie zawsze pożyczka typu chwilówka musi doprowadzać do kompletnego bankructwa, jak wiadomo jeżeli chodzi o jakiekolwiek pieniądze to trzeba bardzo bardzo uważać i zasięgnąć rady u kogoś kto ma o tym pojęcie lub samemu rozeznać się w temacie. Sama stanęłam przed przymusem wzięcia chwilówki i chyba oczytałam wszystkie portale na ten temat w internecie, najbardziej spodobał mi się xxx.pl korzystam z niego do dzisiaj ze względu na ciekawe artykuły, z których można dużo się nauczyć.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-08-23 o 20:19 Powód: reklama
ita1112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 16:00   #14
kellys2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 11
Dot.: Pożyczki chwilówki

Moje zdanie na temat pożyczek jest takie, że wszytsko jest dla ludzi ale tych którzy umiejetnie potrafią z tego korzystać. Pewnie, że każdy wolałby mieć tyle gotówki żeby jej nie pożyczać ale czasem inaczej się nie da. Nie ma też co popadać w paranoję i bać się kredytów czy pożyczek jak ognia, należy pamiętać, że trzeba je brać z głową i koniecznie nie spłacać jednej kplejną. Jestem też zwolennikiem brania takiego typu zobowiązań jednak w bankach a nie w jakiś dziwnych instytuacjach. No i podstawa, jeszcze zanim weźmiemy pożyczkę dobrze poczytajmy co bierzemy-każdy bank ma na swojej stronie internetowej warunki (np: xxx) w ten sposób wybierzmy dla siebie najbardziej optymalną ofertę i nie wpadajmy w paranoję to tylko pożyczka-odpowiedzialne podejście do tematu i po wszystkim. Jeszcze jadna rada-zmierzmy dobrze swoje możliwości spłaty biorąc pożyczkę aby potem nie było niespodzianek.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-07 o 18:14 Powód: Link.
kellys2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 21:19   #15
MalaBetty
Przyczajenie
 
Avatar MalaBetty
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 26
Dot.: Pożyczki chwilówki

Jak dużo pożyczek mogę mieć jednocześnie w jednej firmie? Zastanawiam się najbardziej chyba nad wonga.
MalaBetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 08:27   #16
Pigeonek
Przyczajenie
 
Avatar Pigeonek
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 6
Dot.: Pożyczki chwilówki

Mi odrzucili, poza tym kazali sobie dosłać skan dowodu i potwierdzenia przelewów wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące. No i uważaj na ten formularz, bo on zmienia sobie często z pożyczki za 10 zł na tą ratalną z normalnym oprocentowaniem. Nawet jak się wybierze raz na suwaku, to potem jeszcze w formularzu też zmienia, więc trzeba tego pilnować. Ogólnie nie podoba mi się ta firma. Lepszy Vivus http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/...-pozyczki.html W Vivus próbowałam tylko darmowej pierwszej, ale wszystko było ok. Jak się spłaci w terminie to może być. Poza tymi darmowymi pierwszymi pożyczkami to się nie opłaca korzystać z tego typu firm, bo poza promocją są bardzo drogie.

Edytowane przez Pigeonek
Czas edycji: 2016-09-02 o 11:06
Pigeonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 10:30   #17
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Pożyczki chwilówki

Cytat:
Napisane przez MalaBetty Pokaż wiadomość
Jak dużo pożyczek mogę mieć jednocześnie w jednej firmie? Zastanawiam się najbardziej chyba nad wonga.

Uważaj, bo na ichniej reklamie Tż wyczytał kiedyś że oprocentowanie wynosi 200 % rocznie albo i lepiej (nie pamiętam dokładnie). Taka chwilówka na pewno nie pomoże Ci wyjść z zadłużenia.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 12:52   #18
anulka1234567
Raczkowanie
 
Avatar anulka1234567
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 39
Dot.: Pożyczki chwilówki

rozmowa miedzy klonami

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-09 o 10:16 Powód: rozmowa miedzy klonami
anulka1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 15:39   #19
anka2828
Raczkowanie
 
Avatar anka2828
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 60
Dot.: Pożyczki chwilówki

Trzeba się liczyć z potężnymi kosztami .Najważniejsza rzecz to SZCZEGÓŁOWO czytać warunki samej umowy ,a nie zamieszczone reklamy .Jeżeli ktoś już musi brać warto zapoznać się z ofertą kilku firm i wybrać najlepszą opcję
Z tego co wiem to w Ministerstwie Sprawiedliwościowi ruszyły prace nad ukróceniem tego procederu gdzie RSO oferowanych pożyczek przez te firmy wynosiło 1000% ,450% i podobnie
anka2828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-02, 09:18   #20
anulka1234567
Raczkowanie
 
Avatar anulka1234567
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 39
Dot.: Pożyczki chwilówki

rozmowa miedzy klonami

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-09 o 10:16 Powód: rozmowa miedzy klonami
anulka1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 10:59   #21
miniamania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Wiązowna
Wiadomości: 86
Dot.: Pożyczki chwilówki

rozmowa miedzy klonami

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-09 o 10:16
miniamania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 13:14   #22
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Pożyczki chwilówki

rozmowa miedzy klonami

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-09 o 10:15 Powód: rozmowa miedzy klonami
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 13:30   #23
anulka1234567
Raczkowanie
 
Avatar anulka1234567
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 39
Dot.: Pożyczki chwilówki

rozmowa miedzy klonami

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-08-09 o 10:15 Powód: rozmowa miedzy klonami
anulka1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 13:32   #24
Niekonwencjonalna_blog
ŁYSA_MÓWI
 
Avatar Niekonwencjonalna_blog
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 86
Dot.: Pożyczki chwilówki

Chwilówki mocno odradzam - koszty takiej pożyczki jest ogromny, a jeszcze bujasz się z rozpowszechnianiem danych osobowych.
Pożyczki społeczne są lepsze - ustalasz procent, termin spłaty i pożyczasz od ludzi, nie na lichwiarski procent.
__________________
Zapraszam na swojego bloga, który jest wsparciem mojej terapii z depresją i pomocą wyjścia z trudnego dzieciństwa.

http://lysamowi.pl
Niekonwencjonalna_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 13:42   #25
Pigeonek
Przyczajenie
 
Avatar Pigeonek
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 6
Kiepski pomysł

Ogólnie pożyczki to nie jest sposób na spłatę długów, tylko na pogrążenie się jeszcze bardziej. Na społecznościowe też trzeba uważać.

Edytowane przez Pigeonek
Czas edycji: 2016-08-02 o 13:46
Pigeonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 10:55   #26
myszka2508
Raczkowanie
 
Avatar myszka2508
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 134
Dot.: Pożyczki chwilówki

Niestety jestem w maga potrzebie i jedyne co mi zostało to wzięcie chwilówki. I tu pytanie, czy ktoś z Was korzystał z jakiejś firmy i może coś polecić?
myszka2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 11:18   #27
nikkimikki
RazDwaTrzy
 
Avatar nikkimikki
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 39
Dot.: Pożyczki chwilówki

A co powiesz na te chwilówki, które reklamują i ich ulotki spotkasz praktycznie wszędzie? One się chyba nawet tak nazywają. Za bardzo Ci nie pomogę, bo jeszcze nigdy nie brałam, ale wiem też, że istnieją jakieś oferty na internecie z poszczególnych firm.
nikkimikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 15:24   #28
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Pożyczki chwilówki

Cytat:
Napisane przez myszka2508 Pokaż wiadomość
Niestety jestem w maga potrzebie i jedyne co mi zostało to wzięcie chwilówki. I tu pytanie, czy ktoś z Was korzystał z jakiejś firmy i może coś polecić?
Na co ta pożyczka, na telefon ?

Nie pakuj się niepotrzebnie. Kobitka, u której kiedyś mieszkałam wzięła pożyczkę, której nie była w stanie spłacać w P r o v i d e n t. Bez pracy, bez kasy, a chciała dziecko na obóz za 3tys zł wysłać. Głupota jakich mało! Babka przychodziła po kasę, a ona się chowała i udawała, że jej nie ma.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 16:24   #29
myszka2508
Raczkowanie
 
Avatar myszka2508
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 134
Dot.: Pożyczki chwilówki

No ale przecież jak się kredyt bierze to trzeba być świadomym, że trzeba ją spłacić. Akurat taka duża kwota mnie nie interesuje. Jak już to do 1000 zł. Tez myślałam, żeby złożyć wniosek przez pożyczkową sowę, ale tam jest kilka firm i nie wiem jaką wybrać.
myszka2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 19:30   #30
nikkimikki
RazDwaTrzy
 
Avatar nikkimikki
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 39
Dot.: Pożyczki chwilówki

A nie ma tam opcji porównywania ofert?
nikkimikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-31 15:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.