Kobiety informatyczki/programistki - informatyka, programowanie - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-22, 13:13   #211
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: 30 tka, za pozno na nauke programowania?

Widze ze wymyslasz kolejna rzecz do nauki... zamiast zajac sie konkretnym planem na przyszlosc.
1z jezykami powitaja cie w kazdym korpo i nie tylko.
2 programowanie bez rozumienia matematyki nie przejdzie.
3. Sprobuj sobie wejdc np na coursera i poprobowac kursiki porobic.
4 na nauke nigdy nie jest za pozno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 13:16   #212
Gocia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 334
Dot.: 30 tka, za pozno na nauke programowania?

Nie wiem, skąd pomysł akurat na programowanie (zgaduję - bo -+dochodowe?), ale do tego trzeba mieć smykałkę, chęci i talent zwany umysłem ścisłym. Wiek to nie problem, ale jeśli brak powyższych, to wierzę, że łatwiej napisać powieść i ją wydać, niż nauczyć się programowania wykraczającego poza podstawy. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz iść w branżę IT, to jest tam wiele zawodów mniej matematycznych, ale bez studiów się nie obędzie.

Jeśli naprawdę znasz tyle języków obcych - to świat stoi otworem. Zapotrzebowanie na tłumaczy zawsze było i nieprędko spadnie.
__________________
Anime: https://aninote.pl/user/Gocia
Gocia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 15:08   #213
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: 30 tka, za pozno na nauke programowania?

Ja myślę, że wcale nie zmarnowałaś tego czasu. Znasz 6 języków, dziewczyno! Ile jest takich ludzi? Przejrzyj oferty pracy i wysyłaj cv wszędzie tam, gdzie potrzebują ludzi od języków. Myślę, że nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem pracy, ale idź w kierunku, w którym masz predyspozycje. Do programowania potrzebny jest umysł ścisły.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 18:56   #214
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: 30 tka, za pozno na nauke programowania?

Czuję sie przywołana do tablicy, jako że jestem programistką po przekwalifikowaniu

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
100%.

Nauka programowania (nie jakiś tam podstaw, ale żeby dało się z tego utrzymać) trwa tak naprawdę lata. To są setki, tysiące godzin spędzone przy komputerze, rozwiązywanie problemów logicznych, czasami metoda prób i błędów. W tym przypadku nie widzę tego, w ogóle.
Terefere, nie róbmy z programowania tajemniczej wiedzy i magii, którą zdobywa się przez lata Wystarczy naprawdę tylko motywacja, samozaparcie i nauka, żeby zrozumieć programowanie na takim poziomie, aby tworzyć dobre aplikacje. I wcale nie trzeba być orłem z matematyki Raczej logika i algorytmy (a z tymi rzeczami HUMANISTA - taki prawdziwy - powinien sobie bez problemu poradzić). Reszta, to już zdobywanie doświadczenia i wiedzy w pracy w prawdziwych projektach i branie garściami od ludzi bardziej doświadczonych od ciebie

Cytat:
Napisane przez Gocia1 Pokaż wiadomość
Nie wiem, skąd pomysł akurat na programowanie (zgaduję - bo -+dochodowe?), ale do tego trzeba mieć smykałkę, chęci i talent zwany umysłem ścisłym. Wiek to nie problem, ale jeśli brak powyższych, to wierzę, że łatwiej napisać powieść i ją wydać, niż nauczyć się programowania wykraczającego poza podstawy. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz iść w branżę IT, to jest tam wiele zawodów mniej matematycznych, ale bez studiów się nie obędzie.

Jeśli naprawdę znasz tyle języków obcych - to świat stoi otworem. Zapotrzebowanie na tłumaczy zawsze było i nieprędko spadnie.
Nie trzeba mieć wcale umysłu ścisłego. Wystarczy umieć logicznie myśleć, wyciągać wnioski, umieć zadawać poprawne pytania i najpierw starać się je samemu rozwiązywać. No i algorytmika. A to prawdziwy humanistyczny umysł powinien umieć


Jeżeli jesteś zainteresowana programowaniem to zamiast pytać się na forum, weź pierwszy lepszy tutorial z brzegu (polecam tutoriale z Pythona ), ściągnij jakiś edytor i spróbuj kodować. Przekonaj się, czy to dla ciebie - a wtedy albo kontynuuj, albo przerwij naukę.

Poza tym, jeżeli masz tyle języków, a chciałabyś wylądować w branży IT - polecam trochę "przytechnicznienia się" z wiedzy z zakresu IT i startowanie na Junior Project Managera - nie wszystkie firmy szukają project managerów z olbrzymią wiedzą techniczną, ale języki to największy atut + dobra komunikacja z klientem. I umiejętność delikatnej manipulacji
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 19:28   #215
E f f i
Raczkowanie
 
Avatar E f f i
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 433
Dot.: 30 tka, za pozno na nauke programowania?

SofiaPrunikos skoro już tutaj jesteś i masz za sobą przebranżawianie się to mam kilka pytań, jaki wybrałaś język jako pierwszy? Uczyłaś się sama? Studiowałaś? Czy miałaś chwile zwątpienia (moja sytuacja, coś umiałam, chciało mi się uczyć, ale w pewnym momencie totalnie stanęłam i nie wiedziałam co dalej)?
__________________




♥ na wizażu od 2007 ♥
E f f i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 19:36   #216
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: 30 tka, za pozno na nauke programowania?

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
Nie trzeba mieć wcale umysłu ścisłego. Wystarczy umieć logicznie myśleć, wyciągać wnioski, umieć zadawać poprawne pytania i najpierw starać się je samemu rozwiązywać. No i algorytmika. A to prawdziwy humanistyczny umysł powinien umieć
Chyba inaczej rozumiemy słowo umysł ścisły. Wszystkie cechy, które wymieniłaś charakteryzują właśnie umysł ścisły/matematyczny.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 09:22   #217
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: 30 tka, za pozno na nauke programowania?

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Chyba inaczej rozumiemy słowo umysł ścisły. Wszystkie cechy, które wymieniłaś charakteryzują właśnie umysł ścisły/matematyczny.
Uważasz ze socjolog, politolog, lingwistyk nie powinni mieć takich cech?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Humani...izm_edukacyjny
Na pierwszym miejscu masz MATEMATYKĘ.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

Cytat:
SofiaPrunikos skoro już tutaj jesteś i masz za sobą przebranżawianie się to mam kilka pytań, jaki wybrałaś język jako pierwszy? Uczyłaś się sama? Studiowałaś? Czy miałaś chwile zwątpienia (moja sytuacja, coś umiałam, chciało mi się uczyć, ale w pewnym momencie totalnie stanęłam i nie wiedziałam co dalej)?
Jako pierwszy to był HTML i CSS Później doszedł JavaScript (+kilka różnych frameworków), a teraz pracuję jako Full Stack Developer (frontend + backend - aktualnie Java). Wszystkiego uczę się sama, chwile zwątpienia zawsze były, ale ja jak coś sobie zamyślę, zawsze to zrealizuję. Zdarzało mi się siedzieć 14 godzin nad jednym zagadnieniem, aż w końcu zrozumiałam, zrobiłam sama, potrafiłam wykorzystać i powtórzyć, a nawet pomóc innym Oczywiście, korzystam też zawsze z StackOverFlow lub grup na facebooku lub froum 4programmers, czasami też z wykopa i taga "Programowanie" ale większość problemów najpierw próbuję rozwiązać sama
Na studia się zapisałam, skończyłam w czerwcu pierwszy rok ale zdecydowałam się póki co na urlop dziekański - studia strasznie spowalniały moją samonaukę, bo musiałam mnóstwo rzeczy na nie robić (większość projektów była prosta, ale sprawozdania na laborki, nauka na kolokwia itp. zabierały mi czas, który poświęcałam na samodoskonalenie).
Studia się przydają, ale nie są obowiązkowe - bez tego też można znaleźć pracę w IT.

Ogólnie dla początkujących zawsze polece - albo książki traktujące o programowaniu dla dzieci, ale rozpoczęcie programowania w Pythonie

Edytowane przez SofiaPrunikos
Czas edycji: 2016-08-23 o 18:33
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-25, 07:46   #218
Ms_Camille
Raczkowanie
 
Avatar Ms_Camille
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 68
Dot.: 30 tka, za pozno na nauke programowania?

niby banał, ale nigdy nie jest za późno
Ms_Camille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-30, 15:04   #219
kingga92
Przyczajenie
 
Avatar kingga92
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dziewczyny za słabe na programistki?

"Jeszcze parę lat temu to była ogromna bariera dla kobiet marzących o karierze w branży IT. Panowało przekonanie, że kobiety to humanistki, albo że najlepszym zawodem dla pań jest zawód nauczyciela, farmaceuty czy sekretarki."

Szczerze mówiąc zanim przeczytałam cały artykuł, bardzo mnie oburzył ten tytuł, bo niby czemu miałyby być za słabe? Przeciez programowanie czy informatyka wiąże się ze znajomością matematyki, a tutaj chyba płeć nie odgrywa roli. Z drugiej strony żadna z moich znajomych nie poszła w kierunku informatyki - pracują jako księgowe, analityczki, ale nie informatyczki albo programistki. Mnie to osobiście nigdy nie interesowało, ale ciekawi mnie za to, czy faktycznie jest to temat, który po prostu mniej "jara" kobiety?

Źródło cytatu: http://krakow.eska.pl/poznaj-miasto/...amistki/475208
kingga92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 12:57   #220
Rickyy34
Raczkowanie
 
Avatar Rickyy34
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 74
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki

Wydaje mi się, ze to wynika z naturalnych różnic między kobietami i mężczyznami.
Mimo, ze nie ma dzisiaj żadnych ograniczeń np. co do wyboru studiów, to nadal na politechnice studiuje więcej chłopaków, a na kierunkach takich jak filologia polska spotkacie więcej dziewczyn.
Rickyy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 13:27   #221
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki

Cytat:
Napisane przez Rickyy34 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze to wynika z naturalnych różnic między kobietami i mężczyznami.
Mimo, ze nie ma dzisiaj żadnych ograniczeń np. co do wyboru studiów, to nadal na politechnice studiuje więcej chłopaków, a na kierunkach takich jak filologia polska spotkacie więcej dziewczyn.
Jakież to "naturalne różnice" masz na myśli?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-06, 14:31   #222
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2017-07-06 o 14:32
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:08   #223
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki

Uważam, że między kobietami a mężczyznami istnieją te "naturalne" różnice i nie wynikają one z wychowania. Natomiast zawsze istnieją wyjątki od tej reguły i są kobiety przejawiające "męskie" zainteresowania, jak i mężczyźni preferujący "kobiece" zajęcia. Nie jestem zwolenniczką skrajnych poglądów, czyli nie uważam, że wszystko zależy od genów albo wszystko wynika z kultury i tradycji. To jacy jesteśmy jest wypadkową wielu czynników.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:32   #224
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki

Osobiście znam wielu informatyków (facetów) dla których kobiety w IT są jak świnki morskie - ani świnki ani morskie. Także to podsumowuje temat kobiet w tej branży. Kobieta może być grafikiem komputerowym, web deweloperem, ,,help deskiem'', ABI - ale są dziedziny, w których nie ma szans żeby zatrudnili kobietę. To się zmienia na szczęście, ale powoli.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-06, 21:42   #225
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 22:42   #226
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Osobiście znam wielu informatyków (facetów) dla których kobiety w IT są jak świnki morskie - ani świnki ani morskie. Także to podsumowuje temat kobiet w tej branży. Kobieta może być grafikiem komputerowym, web deweloperem, ,,help deskiem'', ABI - ale są dziedziny, w których nie ma szans żeby zatrudnili kobietę. To się zmienia na szczęście, ale powoli.
(Na szczęscie!) żyję chyba w jakimś innym świecie IT... Żarty o świnkach morskich zdarzały się na studiach, ale przypadkiem pochodziły od kolegów, którzy nieco później wylecieli z tych studiów albo po milionie poprawek z trudem je skończyli i są teraz wyjątkiem stanowiącym regułę, że informatycy są rozchwytywani, bez względu na płeć

Co do całego tematu kobiet w IT - mój ulubiony ostatnio artykuł https://communequation.wordpress.com...woman-in-tech/
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2017-07-09 o 22:48
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 20:44   #227
itmoderngirl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki

Dziewczyny programowanie nie jest takie trudne - sama jestem w trakcie nauki programowania (studiuję informatykę). Wystarczy dużo chęci, zapał i oczywiście, odpowiednie materiały do nauki a jeżeli nie wiecie, jak zacząć, gdzie szukać materiałów i itd. xxx
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-08-03 o 11:00 Powód: reklama
itmoderngirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 08:45   #228
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Kurs programowania? - od czego zacząć

Pytanie do programistów.

Jeśli z pozycji kompletnego laika chciałabym zainteresować się bardziej programowaniem, a w dalekiej przyszłości możliwe, że przebranżowić w tę stronę (z branży niemającej kompletnie nic wspólnego z programowaniem) - od czego polecalibyście zacząć?

Jeśli kurs, to jaki język programowania? Jakikolwiek?

Jakie Waszym zdaniem są perspektywy zatrudnienia dla osoby niemającej kierunkowego wykształcenia w tę stronę?

Jak wyglądają realia pracy?
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 09:15   #229
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Kurs programowania? - od czego zacząć

Od samodzielnej pracy w domu. W Internecie jest wystarczająco dużo materiałów. Po prostu spróbuj napisać aplikacje, oczywiście bardzo prostą, cokolwiek żeby działało Wybór języka zależy też od tego, czym chciałabyś się zająć, czy aplikacje mobilne, czy takie w przeglądarce. Najprościej pewnie zacząć od robienia stron Internetowych (jeśli jeszcze nie masz w tym doświadczenia), co prawda prawdziwe programowanie to to nie jest, ale można się wkręcić w klimat i działa to na podobnej zasadzie, piszesz kod i coś się pojawia
Polecam też zainteresować się branżowymi spotkaniami, czasem trafią się też jakieś darmowe warsztaty (np. rails girls). Zdecydowanie odradzam płatne kursy.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-16, 09:20   #230
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Kurs programowania? - od czego zacząć

Ruwi, dzięki A programowanie przy tworzeniu np. gier komputerowych, to jaki język?
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 09:29   #231
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kurs programowania? - od czego zacząć

Ja sama zaczęłam od filmów na YT Mirosława Zelenta o C++. Polecam bardzo.
Z kursów dla mocno początkujących podobał mi się też tutorial do JavaScripta na KhanAcademy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 09:33   #232
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kurs programowania? - od czego zacząć

Zaczelabym od zainstalowania srodowiska np. visual studio czy eclipse. https://pl.wikipedia.org/wiki/Zinteg...rogramistyczne
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 09:41   #233
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Kurs programowania? - od czego zacząć

Jeśli profesjonalne tworzenie gier to C++. Chociaż nie wiem, czy akurat ten język to trochę nie jest porywanie się na głęboką wodę Tzn. sama od niego zaczynałam, uważam, że to solidne podstawy, które ułatwią ewentualną naukę języków wysokiego poziomu. Tyle, że ja studiowałam informatykę, miałam więcej czasu na to wszystko. Żeby samodzielnie uczyć się C++ trzeba mieć dużo więcej motywacji, bo trudniej mieć jakieś efekty od razu. Z drugiej strony ta nauka da dużą wiedzę o tym jakie występują mechanizmy w programowaniu.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zaczelabym od zainstalowania srodowiska np. visual studio czy eclipse. https://pl.wikipedia.org/wiki/Zinteg...rogramistyczne
Są języki (np. ruby), w których nie trzeba IDE, wystarczy zwykły edytor tekstu jak sublime i dla niektórych to może być lepsza droga na start.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 09:48   #234
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kurs programowania? - od czego zacząć

Cytat:
Napisane przez Ruwi Pokaż wiadomość
Jeśli profesjonalne tworzenie gier to C++. Chociaż nie wiem, czy akurat ten język to trochę nie jest porywanie się na głęboką wodę Tzn. sama od niego zaczynałam, uważam, że to solidne podstawy, które ułatwią ewentualną naukę języków wysokiego poziomu. Tyle, że ja studiowałam informatykę, miałam więcej czasu na to wszystko. Żeby samodzielnie uczyć się C++ trzeba mieć dużo więcej motywacji, bo trudniej mieć jakieś efekty od razu. Z drugiej strony ta nauka da dużą wiedzę o tym jakie występują mechanizmy w programowaniu.
Ja się uczyłam/uczę C++ bez studiowania informatyki i potem każdy następny język był prosty
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 09:58   #235
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Kurs programowania? - od czego zacząć

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86126558]Ja się uczyłam/uczę C++ bez studiowania informatyki i potem każdy następny język był prosty [/QUOTE]
tzn. nie chodziło mi o to, że studia pomagają w nauce języka, bo i tak trzeba się było uczyć w domu tylko, że łatwiej się zmotywować wtedy. Na pewno warto spróbować, ale w razie czego nie zrażać się do całego programowania bo są jeszcze inne języki
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 10:33   #236
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Kurs programowania? - od czego zacząć

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, to dla mnie naprawdę przydatne A do tego C++ IDE jest potrzebne, czy nie?

Jeśli gry, to rozumiem, że najpierw C++, potem C# na przykład...? Nawet, jeśli chodzi o stanowisko typu quest designer? Czy wtedy jakoś inaczej?

Jestem zupełnie zielona, bazuję na tym, co znajdę w necie.

Jak C++, to zaczynać od Zelenta?

I czy w ogóle jest sens się uczyć programowania z książek? Niewiele osób poleca książki, generalnie są zdezaktualizowane, czy jak?
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 11:52   #237
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Kurs programowania? - od czego zacząć

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, to dla mnie naprawdę przydatne A do tego C++ IDE jest potrzebne, czy nie?
No niezbędne niby nie jest, pisać możesz nawet w notatniku, ale w praktyce owszem, korzysta się z IDE. Wystarczy codeblocks, ale wg mnie dużo wygodniejsze jest CLion.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 13:25   #238
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki - informatyka, programowanie

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, to dla mnie naprawdę przydatne A do tego C++ IDE jest potrzebne, czy nie?
Możesz pisać nawet w notatniku, ale potrzebujesz kompilatora, żeby sprawdzić czy twój kod w ogóle działa i nie ma błędów. Moim zdaniem możesz spokojnie zacząć od CodeBlocks
Cytat:
Jeśli gry, to rozumiem, że najpierw C++, potem C# na przykład...? Nawet, jeśli chodzi o stanowisko typu quest designer? Czy wtedy jakoś inaczej?

Jestem zupełnie zielona, bazuję na tym, co znajdę w necie.
Zanim dojdziesz do gier, będziesz musiała zapoznać się z podstawami, ocenić czy programowanie ci się podoba i co dokładnie chciałabyś osiągnąć. C++ jest o tyle dobry, że zastosowań ma wiele (w tym gry) i wszelkie elementy tego języka będą się w tej czy innej formie przewijać potem w innych.
Cytat:
Jak C++, to zaczynać od Zelenta?
Na pewno nie zaszkodzi spróbować. Zawsze możesz to porzucić na rzecz czegoś innego. Ja zaczynałam raz, więc już się nie dowiem czy inne początki byłyby lepsze Facet dobrze tłumaczy każdą linijkę kodu, podaje przykłady praktyczne, które można pisać sobie razem z nim, filmiki nie są przesadnie długie itp.
Cytat:
I czy w ogóle jest sens się uczyć programowania z książek? Niewiele osób poleca książki, generalnie są zdezaktualizowane, czy jak?
Moim zdaniem jest sens. Zwłaszcza na początku. Aktualność książek zacznie mieć znaczenie później. Takiego C++ wymyślono w latach 80, jest nadal używany i podstawy się nie zmieniły.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 13:49   #239
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki - informatyka, programowanie

Dzięki
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 15:28   #240
Callir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 12
Dot.: Kobiety informatyczki/programistki - informatyka, programowanie

Ja bym C++ nie ruszała, jeśli nie chodziłoby o game dev bądź embedded.

Bardzo mało w tym języku pracy dla juniorów, a wyjątkowo dużo pracy, bo to stosunkowo trudny język.
Callir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-03 20:33:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.