Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-18, 19:40   #811
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez enamour Pokaż wiadomość
Do mojej babci fotograf przyjechał do domu, ale nie każdy to robi, więc musisz podzwonić i popytać. W urzędzie pełnomocnictwo nie przeszło, tata załatwiał sprawy, ale pani z urzędu i tak osobiście musiała przyjechać i babcia wszystko podpisywała, mówiła, że taki jest ich obowiązek, żeby przyjechać do niektórych ludzi i robią to w dni, kiedy urząd jest nieczynny dla interesantów.
Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Możecie zrobić zdjęcie sami w domu, na jasnym tle, wywołać i odpowiednio przyciąć. Kilkoro moich znajomych robiło sobie zdjęcia do dokumentów w domu, bez profesjonalnego fotografa i nie było problemu.
Cytat:
Napisane przez Koritsi_a Pokaż wiadomość
Tylko trzeba pamiętać ze zmieniły sie wytyczne co do zdjęć do dowodu. Od czasu kiedy pojawił sie nowy wzór wymagane są zdjęcia podobne do paszportowych. Trzeba bardzo uważać bo jak glowa zle ułożona to się czasem urzędnik może przyczepić.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jakoś nie wpadłam na to, że możemy zrobić zdjęcie sami.
Trzeba będzie się dowiedzieć w Urzędzie, jak to załatwić, czy urzędnik przychodzi do domu czy jak
Co dziwne, na stronach wielu urzędów ciągle są stare wytyczne dotyczące zdjęć.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 20:12   #812
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Kathinna Pokaż wiadomość
a skąd jesteś?
lingeria.com.pl
dopasowana.pl
dobrana.pl
http://christelle.pl/
bradea
esotq może coś mieć
biustyna
brasmania
adore
i generalnie "biuściaste sklepy"
na allegro też można coś trafić

dzieki w esotiq byłam, i niestety mają rozmiary typowe s, m, l, a szkoda bo stanik tam właśnie dobieram idealnie, dzięki za dużo adresów
Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
kontri
Dziękuję
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 20:24   #813
Koritsi_a
Zadomowienie
 
Avatar Koritsi_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987 Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jakoś nie wpadłam na to, że możemy zrobić zdjęcie sami.


Trzeba będzie się dowiedzieć w Urzędzie, jak to załatwić, czy urzędnik przychodzi do domu czy jak


Co dziwne, na stronach wielu urzędów ciągle są stare wytyczne dotyczące zdjęć.


Nie wiedzieć czemu ale wiele urzędów nie aktualizuje swoich stron. Dwa tygodnie temu w Urzędzie Miasta w Krakowie widziałam tą plansze http://www.gminanowinka.pl/images/ak...ukcja_str3.jpg
Koritsi_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 20:58   #814
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

kilka lat temu zrobilam sobie badania w sanepidzie, te badania ktore sie robi jak sie wyrabia książeczkę sanepidowską , kupilam tez ksiazeczke mam ja w domu ale z racji tego ze nie pracowalam z żywnością niemam wbite nic w ta ksiazeczke, mam badania na kartce i pusta ksiazeczke , czy te badania w takim razie sa aktualne? czy idac teraz do pracy gdzie taka ksiazeczka jest potrzebna , lekarz medycyny pracy podbije mi ta ksiazeczke na podstawie tych badan robionych kilka lat temu?
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 21:04   #815
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
moja mama jest zadowolona z tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...en-spf-15.html
zawsze jak jej sie kończy to chce następny
Dziękuję

Może ktoś jeszcze mi coś poleci?
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 21:11   #816
agatkaao0
Wtajemniczenie
 
Avatar agatkaao0
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 725
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Możecie polecić jakieś fajne kluby z dobrą muzyką w Gdańsku ?
__________________
Budzić się rano i starać się odtworzyć sen po to, żeby uporać się z podejrzeniem, że sen powiedział o nas więcej, niż chcemy na jawie wyznać.

— Czesław Miłosz
agatkaao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 21:44   #817
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
A masz plastiki czy drewno ?
Co do moich okien, to większość po remontowych plam dało się zmyć. Zostało tylko takie poszarzenie na białym plastiku, nie są to plamy tylko takie jakby ze starości poszarzał (w moich starych oknach w domu są takie przyszarzenia, myślałam, że to ze starości, ale w mieszkaniu mam nowe okna). No i są też takie szare plamy, jakby na ramie były kiedyś naklejki przyklejone, ktoś je oderwał i klej został.
Ktoś coś zaradzi?

Mam nadzieję, że moje tłumaczenie jest zrozumiałe.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-18, 22:13   #818
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;51447306]Co do moich okien, to większość po remontowych plam dało się zmyć. Zostało tylko takie poszarzenie na białym plastiku, nie są to plamy tylko takie jakby ze starości poszarzał (w moich starych oknach w domu są takie przyszarzenia, myślałam, że to ze starości, ale w mieszkaniu mam nowe okna). No i są też takie szare plamy, jakby na ramie były kiedyś naklejki przyklejone, ktoś je oderwał i klej został.
Ktoś coś zaradzi?

Mam nadzieję, że moje tłumaczenie jest zrozumiałe. [/QUOTE]

Benzyna stare ślady po szarej taśmie klejącej też nią usunęłam z ram
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 22:28   #819
Brangien
Rozeznanie
 
Avatar Brangien
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 725
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Temat: zaproszenia ślubne. Proszę, pomóżcie
  1. jeśli rodzice współfinansują imprezę weselną, organizacją natomiast zajmują się tylko młodzi - jak wg was zaprasza się rodziców? (zaproszenia są sformułowane "X i Y wraz z Rodzicami zapraszają" - czy można im dać te same zaproszenia, tylko bez formułki, że "wraz z Rodzicami"?)
  2. zapraszanie na ślub kolegów/koleżanek z pracy: czy drukuje się ZAWIADOMIENIE, w którym w miejscu gdzie normalnie w zaproszeniu stoi "Sz. P. X i Y Iksińskich" powinno być... co? Szanowne Koleżanki i Szanownych Kolegów z Wydziału Jakiegośtam? Drogie Koleżanki i Kolegów z Wydziału Jakiegośtam? Czy może być jednak zaproszenie na ślub? (zawiadomienie jest jakieś takie zimne - typu przyjdźcie albo nie, wisi nam to)
  3. czy szefowej bezpośredniej i głównej można dać zaproszenie imienne na ślub (tylko na ślub)? a znajomych z pracy zawiadomić?
  4. jak odbywa się to powiadamianie współpracowników? chcę uniknąć chodzenia od każdego do każdego, bo boję się pominięcia kogoś.
__________________

Edytowane przez Brangien
Czas edycji: 2015-05-18 o 22:39
Brangien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 22:36   #820
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Benzyna stare ślady po szarej taśmie klejącej też nią usunęłam z ram
Czyli nieunikniony jest ten smród.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-18, 23:50   #821
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Czy działa wam opcja: przeszukaj wątek? Mi chyba od zawsze nie działa, nie wiem, od czego to zależy.

Cytat:
To widocznie masz bardzo wrażliwą cerę. Ja mam wrażliwą, ale acne w ogóle jej nie podrażnia. Na takie grudki kwas azelainowy jest najlepszy, migdał raczej się nie sprawdzi. Możesz popróbować kupić skinoren - to jest żel (drogi) i mieszać z innym żelem/kremem. Mają te same stężenia.
Faktycznie, Skinoren jest sporo droższy niż AD. Kupiłam jakiś żel aloesowy, wymieszałam z Acne i co prawda piekło, ale nie umarłam. Mam zamiar nakładać co drugi dzień, może mi nie wypali twarzy

Edytowane przez 201708160922
Czas edycji: 2015-05-18 o 23:53
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 00:55   #822
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
(...)
jak wykryto u Was wrzody żołądka?

byłam dziś u lekarza, dostałam 3 rodzaje leków ale Pani powiedziała żebym poszła zrobić endoskopię bo od tego zależy dalsze leczenie, póki co dała mi tabletki na 3 dni na mój ciągły ból brzucha. Nasila się po jedzeniu. I jeden ból to kłujący na dole, a drugi gniotący na górze brzucha..
Cytat:
Napisane przez Asiczkaa Pokaż wiadomość
Ad 1 gastroskopia lub badanie z oddechu. Ja mialam to drugie. Chociaz bylam tak zdesperowana ze prawie sie zglosilam na gastro na ochotnika

Ad 2 przez dwa tyg bralam 2 antybiotyki plus porplazol w wiekszej dawce. Nawroty sa mozliwe i z tego co czytalam czeste. Jednak czasem wtorne zakazenie przebiegac me bezobjawowo. Mi wrocila ale juz nie w takiej ilosci i juz nie mam takich silnych objawow jak wczesniej; zoladek czasem mi sie buntuje i musze wtedy przez tydzien zrobic "kuracje" polprazolem i wraca do normy.

Ad 3 niestety tak. Moj tato tak ma. Wiadomo czasem zrobi odstepstwo ale wiekszosc czasu je "jak trzeba".

Odnosnie diety to ja bez wrzodow ale po bakterii tez musze w miare sie pilnowac bo jak sobie za duzo pofolguje to potem cierpie przez tydzien.
Jesteś wspaniała, dziękuję Ci za odp!
nie wiem co robić - bo brzuch mnie boli cały czas, w większości nie tak mocno, ale po zjedzeniu jest cierpienie. I dr mówiła bym poszła zrobić endoskopię już u siebie w kraju (jestem w korei) bo będzie taniej.

Ale to ... nie można przepisać leków bez badania endoskopowego raczej?
ciekawe czy wogóle mam wrzody bo dr mi naciskała tylko brzuch i zrobiła wywiad i na tej podstawie dała leki na wrzody


w Polsce jakie są kolejki na badanie gastroskopia? I do lekarza gastrologa?
bo to nie jest tak że mi nic nie jest a cały dzień od 2 tyg boli mnie brzuch, więc jeśli kolejka jest pół roku to ja będę musiała w tej kolejce czekać pół roku? mimo że płaciłam i moja cała rodzina płaci na nfz a ja nie korzystałam z niego z 8 lat?

---------- Dopisano o 01:55 ---------- Poprzedni post napisano o 01:54 ----------

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Czy działa wam opcja: przeszukaj wątek? Mi chyba od zawsze nie działa, nie wiem, od czego to zależy.
(...))
mi nie działa opcja szukajki niestety.
zadziałała mi może 2-3 razy, ale częściej próbuję jej używać i niestety jest 0 wyników, nawet jak wpisuję jakieś słowo którego ja używałam i jestem pewna że jest w wątku
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 04:51   #823
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Czy działa wam opcja: przeszukaj wątek? Mi chyba od zawsze nie działa, nie wiem, od czego to zależy.



Faktycznie, Skinoren jest sporo droższy niż AD. Kupiłam jakiś żel aloesowy, wymieszałam z Acne i co prawda piekło, ale nie umarłam. Mam zamiar nakładać co drugi dzień, może mi nie wypali twarzy
O dobry pomysł ten Acne pomoże na kaszkę na czole?





Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jesteś wspaniała, dziękuję Ci za odp!
nie wiem co robić - bo brzuch mnie boli cały czas, w większości nie tak mocno, ale po zjedzeniu jest cierpienie. I dr mówiła bym poszła zrobić endoskopię już u siebie w kraju (jestem w korei) bo będzie taniej.

Ale to ... nie można przepisać leków bez badania endoskopowego raczej?
ciekawe czy wogóle mam wrzody bo dr mi naciskała tylko brzuch i zrobiła wywiad i na tej podstawie dała leki na wrzody


w Polsce jakie są kolejki na badanie gastroskopia? I do lekarza gastrologa?
bo to nie jest tak że mi nic nie jest a cały dzień od 2 tyg boli mnie brzuch, więc jeśli kolejka jest pół roku to ja będę musiała w tej kolejce czekać pół roku? mimo że płaciłam i moja cała rodzina płaci na nfz a ja nie korzystałam z niego z 8 lat?

---------- Dopisano o 01:55 ---------- Poprzedni post napisano o 01:54 ----------



mi nie działa opcja szukajki niestety.
zadziałała mi może 2-3 razy, ale częściej próbuję jej używać i niestety jest 0 wyników, nawet jak wpisuję jakieś słowo którego ja używałam i jestem pewna że jest w wątku
U mnie to samo z wyszukiwarką.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 05:46   #824
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Brangien Pokaż wiadomość
Temat: zaproszenia ślubne. Proszę, pomóżcie
  1. jeśli rodzice współfinansują imprezę weselną, organizacją natomiast zajmują się tylko młodzi - jak wg was zaprasza się rodziców? (zaproszenia są sformułowane "X i Y wraz z Rodzicami zapraszają" - czy można im dać te same zaproszenia, tylko bez formułki, że "wraz z Rodzicami"?)
  2. zapraszanie na ślub kolegów/koleżanek z pracy: czy drukuje się ZAWIADOMIENIE, w którym w miejscu gdzie normalnie w zaproszeniu stoi "Sz. P. X i Y Iksińskich" powinno być... co? Szanowne Koleżanki i Szanownych Kolegów z Wydziału Jakiegośtam? Drogie Koleżanki i Kolegów z Wydziału Jakiegośtam? Czy może być jednak zaproszenie na ślub? (zawiadomienie jest jakieś takie zimne - typu przyjdźcie albo nie, wisi nam to)
  3. czy szefowej bezpośredniej i głównej można dać zaproszenie imienne na ślub (tylko na ślub)? a znajomych z pracy zawiadomić?
  4. jak odbywa się to powiadamianie współpracowników? chcę uniknąć chodzenia od każdego do każdego, bo boję się pominięcia kogoś.
ad. 1 Rodzicom w ogole nie dawałam, skoro na zaproszeniu to oni sa też w roli gospodarzy. U mnie np. bylo, że zapraszaja rodzice i narzeczeni.
Chyba, że na pamiątkę.
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 05:47   #825
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;51447793]Czyli nieunikniony jest ten smród. [/QUOTE]

My też świeżo po remoncie. Ramy okienne przemywałam Ludwikiem od tłuszczu (taki w sprayu w butelce jak płyn do okien)
Tata dużo palił to jak spryskałam fistem od tłuszczu z biedronki za całe 6zł to od razu ściekał ten syf nikotynowy. Myślę że klej i inny brud też rozpuści
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 05:48   #826
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Brangien Pokaż wiadomość
Temat: zaproszenia ślubne. Proszę, pomóżcie
  1. jeśli rodzice współfinansują imprezę weselną, organizacją natomiast zajmują się tylko młodzi - jak wg was zaprasza się rodziców? (zaproszenia są sformułowane "X i Y wraz z Rodzicami zapraszają" - czy można im dać te same zaproszenia, tylko bez formułki, że "wraz z Rodzicami"?)
  2. zapraszanie na ślub kolegów/koleżanek z pracy: czy drukuje się ZAWIADOMIENIE, w którym w miejscu gdzie normalnie w zaproszeniu stoi "Sz. P. X i Y Iksińskich" powinno być... co? Szanowne Koleżanki i Szanownych Kolegów z Wydziału Jakiegośtam? Drogie Koleżanki i Kolegów z Wydziału Jakiegośtam? Czy może być jednak zaproszenie na ślub? (zawiadomienie jest jakieś takie zimne - typu przyjdźcie albo nie, wisi nam to)
  3. czy szefowej bezpośredniej i głównej można dać zaproszenie imienne na ślub (tylko na ślub)? a znajomych z pracy zawiadomić?
  4. jak odbywa się to powiadamianie współpracowników? chcę uniknąć chodzenia od każdego do każdego, bo boję się pominięcia kogoś.
Ja z pracy nie zapraszałam/zawiadamiałam nikogo, mąż wysłał maila w pracy (też nie do wszystkich w UDW wpisał tylko tych, ktorych chciał)

Edytowane przez marynka42
Czas edycji: 2015-05-19 o 05:51
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 06:45   #827
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Brangien Pokaż wiadomość
Temat: zaproszenia ślubne. Proszę, pomóżcie
  1. jeśli rodzice współfinansują imprezę weselną, organizacją natomiast zajmują się tylko młodzi - jak wg was zaprasza się rodziców? (zaproszenia są sformułowane "X i Y wraz z Rodzicami zapraszają" - czy można im dać te same zaproszenia, tylko bez formułki, że "wraz z Rodzicami"?)
  2. zapraszanie na ślub kolegów/koleżanek z pracy: czy drukuje się ZAWIADOMIENIE, w którym w miejscu gdzie normalnie w zaproszeniu stoi "Sz. P. X i Y Iksińskich" powinno być... co? Szanowne Koleżanki i Szanownych Kolegów z Wydziału Jakiegośtam? Drogie Koleżanki i Kolegów z Wydziału Jakiegośtam? Czy może być jednak zaproszenie na ślub? (zawiadomienie jest jakieś takie zimne - typu przyjdźcie albo nie, wisi nam to)
  3. czy szefowej bezpośredniej i głównej można dać zaproszenie imienne na ślub (tylko na ślub)? a znajomych z pracy zawiadomić?
  4. jak odbywa się to powiadamianie współpracowników? chcę uniknąć chodzenia od każdego do każdego, bo boję się pominięcia kogoś.
1. My zrobiliśmy osobne zaproszenia dla rodzicow. Nagłówek był: "Kochani Rodzice!/Kochana Mamo!" i potem napisaliśmy, że chcemy, by byli z nami w tym najważniejszym dla nas dniu itd - tak od serca napisane no i że gdzie i kiedy Tylko u nas rodzice nie współfinansowali wesela, ale i tak myślę,że Waszym byłoby miło dostać takie zaproszenie.

2. Ja drukowałam do pracy i nie pisałam szanownych czy nie szanownych, tylko po prostu, że zapraszamy "Pracowników firmy X". Także ja bym napisała: X i Y zapraszają Koleżanki i Kolegów z Wydziału W".

2a . Ja bym wydrukowała ZAPROSZENIE w środku, że zapraszacie na ślub, bez adnotacji weselu.

3. Szefowi dawałam imienne, mój mąż też

4. Macie może jakąś tablicę w pracy, taką do info? Zbierz jak największą ilość ludzi np. w kuchni przy kawie na przerwie i powiedz, że ich zapraszasz, a zaproszenie powieść na tej tablicy korkowej.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 07:35   #828
trocka8
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 682
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;51447306]Co do moich okien, to większość po remontowych plam dało się zmyć. Zostało tylko takie poszarzenie na białym plastiku, nie są to plamy tylko takie jakby ze starości poszarzał (w moich starych oknach w domu są takie przyszarzenia, myślałam, że to ze starości, ale w mieszkaniu mam nowe okna). No i są też takie szare plamy, jakby na ramie były kiedyś naklejki przyklejone, ktoś je oderwał i klej został.
Ktoś coś zaradzi?

Mam nadzieję, że moje tłumaczenie jest zrozumiałe. [/QUOTE]spróbuj zmywaczem do paznokci przelecieć, my tak często zmywamy jakieś syfy po taśmie klejącej.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jesteś wspaniała, dziękuję Ci za odp!
nie wiem co robić - bo brzuch mnie boli cały czas, w większości nie tak mocno, ale po zjedzeniu jest cierpienie. I dr mówiła bym poszła zrobić endoskopię już u siebie w kraju (jestem w korei) bo będzie taniej.

Ale to ... nie można przepisać leków bez badania endoskopowego raczej?
ciekawe czy wogóle mam wrzody bo dr mi naciskała tylko brzuch i zrobiła wywiad i na tej podstawie dała leki na wrzody


w Polsce jakie są kolejki na badanie gastroskopia? I do lekarza gastrologa?
bo to nie jest tak że mi nic nie jest a cały dzień od 2 tyg boli mnie brzuch, więc jeśli kolejka jest pół roku to ja będę musiała w tej kolejce czekać pół roku? mimo że płaciłam i moja cała rodzina płaci na nfz a ja nie korzystałam z niego z 8 lat?

---------- Dopisano o 01:55 ---------- Poprzedni post napisano o 01:54 ----------



mi nie działa opcja szukajki niestety.
zadziałała mi może 2-3 razy, ale częściej próbuję jej używać i niestety jest 0 wyników, nawet jak wpisuję jakieś słowo którego ja używałam i jestem pewna że jest w wątku
ciągle piszesz, że ten system w Korei to taki cud miód [a w Polsce syf, kiła i mogiła] to czemu jednak nie zrobisz tam?
trocka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 07:46   #829
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Czym wyczyścić przypalone żelazko?
"sztyft do czyszczenia żelazek" w sklepie spożywczo- przemysłowym obok proszków do prania leży, lub Agd, koszt 5-9zł.
Pocierasz sztyftem gorące żelazko, ścierasz szybko to co spływa starym ręcznikiem, lub papierem jednorazowym kuchennym, wypuszczasz trochę pary przez dziurki żelazka żeby się oczyściły, wycierasz stope, jak widzisz że czysto można już prasować.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 08:39   #830
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Dziolszki co warto kupić w Ikei? Będę przejazdem :p
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 08:44   #831
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 369
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Poszukuję jakiegoś dobrego kremu dostępnego w Rossmannie dla mamy. Mama ma 50 lat, sporo zmarszczek,suchą skórę. Krem może być albo na dzień albo na noc.
Cena poniżej 40.
Moja teściowa zawsze kupuje z AA na dzień i na noc i bardzo sobie chwali. Ma ładną cerę.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 08:55   #832
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

A i jeszcze jedno. Zapomniałam karty ikea family. Czy jak w kasie podam nazwisko to potraktuja to jakbym ja miala?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 09:04   #833
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Szukam czegoś nawilżającego do twarzy co nie pozostawi żadnego osadu, powłoczki, filmu. Może być coś co się np. zmywa. Odpada wszystko co zawiera jakiekolwiek silikony, glicerynę, parafinę... istnieje coś takiego?
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 09:06   #834
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Moja teściowa zawsze kupuje z AA na dzień i na noc i bardzo sobie chwali. Ma ładną cerę.
Dziękuję
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 09:11   #835
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 369
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
A i jeszcze jedno. Zapomniałam karty ikea family. Czy jak w kasie podam nazwisko to potraktuja to jakbym ja miala?
Hmmm, podejrzewam, że raczej potrzebny byłby numer karty, bo jak moja nie czyta to zawsze wklepują numer.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 09:12   #836
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
A i jeszcze jedno. Zapomniałam karty ikea family. Czy jak w kasie podam nazwisko to potraktuja to jakbym ja miala?
Trzeba mieć zawsze kartę.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 09:14   #837
Liiii
Zakorzenienie
 
Avatar Liiii
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 735
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Hmmm, podejrzewam, że raczej potrzebny byłby numer karty, bo jak moja nie czyta to zawsze wklepują numer.
Kurka to nic bo zapomnialam z domu. A czy ja dobrze kojarze ze tam na miejscu można wyrobić tymczasowa? Wtedy wyrobie tztowi :p a w ogóle to dużo daje ta karta?
__________________
"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku..."


Liiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 09:19   #838
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 369
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Kurka to nic bo zapomnialam z domu. A czy ja dobrze kojarze ze tam na miejscu można wyrobić tymczasowa? Wtedy wyrobie tztowi :p a w ogóle to dużo daje ta karta?
Można wyrobić.

Korzyści:
- nie musisz przechowywać paragonów
- niektóre produkty są ze zniżką dla posiadaczy kart
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 09:25   #839
Koritsi_a
Zadomowienie
 
Avatar Koritsi_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 241
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Kurka to nic bo zapomnialam z domu. A czy ja dobrze kojarze ze tam na miejscu można wyrobić tymczasowa? Wtedy wyrobie tztowi :p a w ogóle to dużo daje ta karta?


Oprócz tego co już jest napisane powyżej to jeszcze darmowa kawa w restauracji od poniedzialku do piątku.

Głównie to najfajniejsze promocje z karta są w weekendy. Takie tematyczne np na szklanki albo lampy etc.



Właśnie z ciekawości sie zalogowałam z telefonu na konto ikea i widzę ze można tam wygenerować kartę tymczasową dla Twojego konta. Jak masz możliwość to może tak spróbuj?

Edytowane przez Koritsi_a
Czas edycji: 2015-05-19 o 09:33
Koritsi_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-19, 09:38   #840
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.30

1. Czy orientujecie się, czy osoba, która jest narażona na nowotwór piersi może sobie zrobić kolczyk w sutku?
2. Kupiłam moja pierwszą w życiu polerkę do paznokci. Nie jestem "paznokciomaniaczką" i często nie znam się na podstawowych rzeczach, a więc: są na niej napisane kolejno step 1, step 2 i tak do 4. Czy po kolei tymi stronami polerki trzeć paznokcie?
f1c0d63fc5ca1c381c342967d346813606c679f4_610b1c1cbeee7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 20:19:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.