Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-11, 18:24   #1231
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
zaczełam po olejku stosować samorobiony żel z glukozydem i problem z zapychaniem skończył się tak szybko jak się zaczął
możesz podrzucić linkę z przepisem?

możesz napisać z jakich olejów robisz olejek myjący?czytałam,że słonecznikowy nie zapycha,a mnie chyba jednak tak


już tracę nadzieję czy istnieje coś co mnie nie zapcha
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:02   #1232
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosowała ktoraś z Was VOLUPLUS?
http://mazidla.com/index.php?page=sh...hk=1&Itemid=27
Przeczytałam recenzje, że pomaga na worki pod oczami, na czym bardzo by mi zależało. Nie wiem jednak czy kupować, bo jest drogi, i po jakim czasie faktycznie może zajść poprawa. Wie ktoś coś?
podnoszę ^^
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 20:10   #1233
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
podnoszę ^^
przeszukaj proszę ten wątek - pamiętam że jedna wizażanka już opisywała jego działanie
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 20:46   #1234
aneta_kb
Raczkowanie
 
Avatar aneta_kb
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 30
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Chodziło mi właśnie o mieszanie na dłoni
A tak poza tym zrobiłam zamówienie na :
Bazowy krem do twarzy: biobaza + kwas hialuronowy + witaminy + proteiny - dla cery tłustej i mieszanej

Kupiłam wszystkie potrzebne składniki i będę mieszać, po kilku dniach użytkowania dam wam znać jak spisuję się krem
Wzięłam też hydrolat oczarowy i bałwatkowy mam zamiar używać ich jako toników i ewentualnie dodam do nich niacynamid. Czyli na razie tonik i krem, boję się czy to dla cery nie będzie za duża zmiana ale mam dosyć tych sklepów kremów które wciąż mnie zapychają
aneta_kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 00:44   #1235
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
możesz podrzucić linkę z przepisem?

możesz napisać z jakich olejów robisz olejek myjący?czytałam,że słonecznikowy nie zapycha,a mnie chyba jednak tak


już tracę nadzieję czy istnieje coś co mnie nie zapcha
Co do olei to niestety nie ma jednego skutecznego. Reakcja skóry na zapychanie to jest naprawdę bardzo indywidualna sprawa i trzeba testować robiąc za króliczka doświadczalnego Ale oczywiście mogę napisać jakich używałam. Otóż używałam z pestek winogron, dzikiej róży, śliwkowego, maceratu z kasztanowca i orzechów włoskich (+ olejek egzotyczny z BU na bazie słonecznikowego który mnie zapchał). Najgorzej sprawował się z orzechów włoskich, bo nie dość, że zapchał to jeszcze chyba mi się ten olej utlenił w wągrach nim udało mi się pozbyć pozostałości po nim i pojawił się czarne punkciki z którymi nie mam nigdy problemu nawet jeśli ewentualnie czymś się zapcham. Słonecznikowy jest dość komogenny z tego co się orientuje i mnie każde kombinacje z jego udziałem akurat zapychały więc omijam go szerokim łukiem. Cerę mam bardzo wrażliwą, przetłuszczajaca się w na nosie i policzkach, rzadko na brodzie. Reszta skóry podatna na przesuszenia. Olej śliwkowy jest dobry ale tylko na zimę bo jest bardzo treściwy. U mnie niepodzielnie króluje z dzikiej róży. Zupełnie nie zapycha. Stosuje go w olejku myjącym jak i solo czasem, bądź jako olejowa faza do kremu. Ale jak pisałam, trzeba testować konopny też jest dobry ale nie robiłam olejku akurat na nim więc nie wiem jak się sprawuje podczas mycia.

A jeszcze zapytam, na jakim emulgatorze robisz olejki? Może to nie oleje Cie zapychają a emulgator właśnie?

Co do żelu z glukozydem. Linka nie podam bo to mój własny przepis, ale jutro go przepiszę
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 07:00   #1236
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez aneta_kb Pokaż wiadomość
Chodziło mi właśnie o mieszanie na dłoni
A tak poza tym zrobiłam zamówienie na :
Bazowy krem do twarzy: biobaza + kwas hialuronowy + witaminy + proteiny - dla cery tłustej i mieszanej

Kupiłam wszystkie potrzebne składniki i będę mieszać, po kilku dniach użytkowania dam wam znać jak spisuję się krem
Wzięłam też hydrolat oczarowy i bałwatkowy mam zamiar używać ich jako toników i ewentualnie dodam do nich niacynamid. Czyli na razie tonik i krem, boję się czy to dla cery nie będzie za duża zmiana ale mam dosyć tych sklepów kremów które wciąż mnie zapychają
Hej, hej
Hydrolat oczarowy znam i uwielbiam Dla mnie absolutne KWC i mam nadzieję, ze i Tobie będzie pasował
Natomiast byłabym bardzo wdzięczna za informacje, jak się sprawuje bławatkowy. Też się nad nim zastanawiam, ale trochę boje się zapachu...
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 08:22   #1237
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Na mazidłach są dwa rodzaje HA w proszku..... mało i wielkocząsteczkowy.

Ten który mam w żelu 1,5% jest mieszany. Potrójny: wielkocząsteczkowy
małocząsteczkowy LMW
kwas małocząsteczkowy typu SLMW

Tego LMW nie ma w mazidłach w wersji proszkowej. Czyli taki kwas jaki sama zrobię będzie się nieco róznić od tego 1.5 % w żelu? Na czym ta róznica polega? Co daje nam ten LMW?

W jaki sposób mam zmieszac HA proszkowy wielko z mało cząsteczkowym? Czy może zrobić sam mało?
Podane proporcje na każdy są takie 1 gram/100 ml=1% HA

Dziekuję za pomoc
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 13:10   #1238
aneta_kb
Raczkowanie
 
Avatar aneta_kb
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 30
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Hej, hej
Hydrolat oczarowy znam i uwielbiam Dla mnie absolutne KWC i mam nadzieję, ze i Tobie będzie pasował
Natomiast byłabym bardzo wdzięczna za informacje, jak się sprawuje bławatkowy. Też się nad nim zastanawiam, ale trochę boje się zapachu...
Co do oczaru to właśnie chciałam go używać solo z rana bo ma wiele pochlebnych opinii Natomiast ten bławatkowy to głownie do kremu będę dodawać ale spróbuję też solo i dam ci znać
Też się obawiam tego zapachu ale postanowiłam spróbować, jeżeli będzie działał to zapach też zniosę( chyba)
aneta_kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 18:15   #1239
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Bławatkowy pachnie bardzo delikatnie, ledwo wyczuwalnie, więc raczej nie powinien Wam przeszkadzać :)
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 21:49   #1240
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
Co do olei to niestety nie ma jednego skutecznego. Reakcja skóry na zapychanie to jest naprawdę bardzo indywidualna sprawa i trzeba testować robiąc za króliczka doświadczalnego Ale oczywiście mogę napisać jakich używałam. Otóż używałam z pestek winogron, dzikiej róży, śliwkowego, maceratu z kasztanowca i orzechów włoskich (+ olejek egzotyczny z BU na bazie słonecznikowego który mnie zapchał). Najgorzej sprawował się z orzechów włoskich, bo nie dość, że zapchał to jeszcze chyba mi się ten olej utlenił w wągrach nim udało mi się pozbyć pozostałości po nim i pojawił się czarne punkciki z którymi nie mam nigdy problemu nawet jeśli ewentualnie czymś się zapcham. Słonecznikowy jest dość komogenny z tego co się orientuje i mnie każde kombinacje z jego udziałem akurat zapychały więc omijam go szerokim łukiem. Cerę mam bardzo wrażliwą, przetłuszczajaca się w na nosie i policzkach, rzadko na brodzie. Reszta skóry podatna na przesuszenia. Olej śliwkowy jest dobry ale tylko na zimę bo jest bardzo treściwy. U mnie niepodzielnie króluje z dzikiej róży. Zupełnie nie zapycha. Stosuje go w olejku myjącym jak i solo czasem, bądź jako olejowa faza do kremu. Ale jak pisałam, trzeba testować konopny też jest dobry ale nie robiłam olejku akurat na nim więc nie wiem jak się sprawuje podczas mycia.

A jeszcze zapytam, na jakim emulgatorze robisz olejki? Może to nie oleje Cie zapychają a emulgator właśnie?

Co do żelu z glukozydem. Linka nie podam bo to mój własny przepis, ale jutro go przepiszę
będę Ci bardzo wdzięczna za przepis
olejków wymienionych przez Ciebie nie znam,ale nie omieszkam wypróbować,dziękuję za podpowiedzi
a krem jaki robisz?
mnie biobaza pięknie zapchała a może to było coś innego olej śliwkowy-choć uwielbiam za zapach to chyba też mi robi kuku...
naprawdę już nie wiem czy istnieje coś co mnie nie pozapycha
olejek robię na glyceryl cocoate,myślisz,że to on? uwielbiam tę formę "zmywacza" i bardzo bym chciała,żeby jakiś mi posłużył... z innymi nie próbowałam.
Będę wdzięczna za każde sugestie

Hydrolatem oczarowym jestem oczarowana i z Neroli też-choć na początku zapach zalatywał mi "przemysławką"
Bławatkowym kusicie
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 11:31   #1241
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
mnie biobaza pięknie zapchała a może to było coś innego olej śliwkowy-choć uwielbiam za zapach to chyba też mi robi kuku...
naprawdę już nie wiem czy istnieje coś co mnie nie pozapycha

Sliwkowy moze zapychac - to bogaty olej raczej dla cer suchych. Ja mam cere mieszana w kierunku do tlustej i nie zapchaly mnie: olej winogronowy, z rozy pizmowej, z maliny, truskawkowy
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-13, 21:47   #1242
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Hi

Zrobilam ostatnio eksperyment z maslami - shea, cocoa - chcialam podrobic solid body butter lush'a. Wyszlo bardzo ladnie.... ale troche za tluste. Co myslicie o dodaniu do mieszanki shea i masla kakaowego polysorbate 80/20? Teoretycznie takie maselko (z polysorbate w srodku) w kontakcie z woda powinno byc mniej tluste, jako ze polysorbate rozbije "tluszcz" w kontakcie z woda... albo? Uzywalam go do laczenia fazy wodnej i olejowej... stad taki pomysl...

A moze cos innego niz polysorbate? Narazie to jedyny polprodukt ktory przyszedl mi na mysl.

Co myslicie o polaczeniu polysorbate z maslami (100%)?
A moze alkohol cetylowy?
Ktory polysorbate wybrac? (jaka jest roznica pomiedzy nimi?)
Polysorbate nie powinno zmienic konsystencji masla (do momentu kontaktu z woda), albo?


Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki

Przepis na to co wymodzilam:

- 50% shea rafinowanego (lepsze bedzie nierafinowane)
- 50% cocoa ( lub 10, 20 % wiecej)
- suchy eksfoliant ( poppy seeds lub cos innego)
- olejek zapachowy

....wyszla idealna replika lush'owego buffy
Przepis znaleziony tutaj, ale zmodyfikowany dla wygody: http://oatsandhoney.blogspot.com/200...dy-butter.html

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2011-07-13 o 23:16
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 06:03   #1243
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Hi

Zrobilam ostatnio eksperyment z maslami - shea, cocoa - chcialam podrobic solid body butter lush'a. Wyszlo bardzo ladnie.... ale troche za tluste. Co myslicie o dodaniu do mieszanki shea i masla kakaowego polysorbate 80/20? Teoretycznie takie maselko (z polysorbate w srodku) w kontakcie z woda powinno byc mniej tluste, jako ze polysorbate rozbije "tluszcz" w kontakcie z woda... albo? Uzywalam go do laczenia fazy wodnej i olejowej... stad taki pomysl...

A moze cos innego niz polysorbate? Narazie to jedyny polprodukt ktory przyszedl mi na mysl.

Co myslicie o polaczeniu polysorbate z maslami (100%)?
A moze alkohol cetylowy?
Ktory polysorbate wybrac? (jaka jest roznica pomiedzy nimi?)
Polysorbate nie powinno zmienic konsystencji masla (do momentu kontaktu z woda), albo?
Polisorbaty odpadają bo sa rozpuszczalne w wodzie więc nie połączysz ich ze swoimi masłami, musisz szukać czegoś co rozpuszcza sie w olejach. Możesz dodać cetyla, różne woski jak pszeczeli, lanoline, glyceryl cocoate, polawax itp.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:40   #1244
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość
będę Ci bardzo wdzięczna za przepis
olejków wymienionych przez Ciebie nie znam,ale nie omieszkam wypróbować,dziękuję za podpowiedzi
a krem jaki robisz?
mnie biobaza pięknie zapchała a może to było coś innego olej śliwkowy-choć uwielbiam za zapach to chyba też mi robi kuku...
naprawdę już nie wiem czy istnieje coś co mnie nie pozapycha
olejek robię na glyceryl cocoate,myślisz,że to on? uwielbiam tę formę "zmywacza" i bardzo bym chciała,żeby jakiś mi posłużył... z innymi nie próbowałam.
Będę wdzięczna za każde sugestie
Hmm.. A może zamiast umieszczac tutaj swój przepis napisz mi jakie masz surowce w domu (ekstrakty, humektany, emolienty, detergenty) i coś z tego się wymyśli? Być może nie masz takich surowców jak ja i znów będzie niepotrzebne przeliczanie i kombinowanie. Chyba, że nie masz z tym problemów to nie ma sprawy

A kremów nie robię stale tych samych. Po wykończeniu zawsze coś tam modyfikuje w przepisie składnikami których jednak niezmiennie używam są kwas alfa-liponowy (bo świetnie utrzymuje czystość w moich porach), koenzym Q10 (po nim żadnych efektów nie zauważyłam, ale i tak stosuję profilaktycznie), ekstrakt z soi (pięknie ujednolica mi cerę) i lipodermina (efekt nawilżenia tak tak tak !!!) reszta (głównie humektany) to aktualne "widzi mi się" czyli to na co przyjdzie mi ochota w chwili robienia kremu , do kremów używam obecnie tylko oleju z dzikiej róży, chociaż ostatnio jako fazę olejową użyłam masła cupuacu i mimo, że ostateczna postać mazidła nie miała konsystencji kremu a takiej gęstej pasty to po nałożeniu w ogóle nie czuć żadnej ciężkości a buzia super ujędrniona bardzo spodobał mi się ten efekt. Obecnie używam tylko kremu na noc bo na dzień filtry.

z biobazą nie miałam żadnych problemów. Ani z ropuszczaniem ani ze stosowaniem. Ale nie zauważyłam też tej obiecanej "satynowej powłoczki". Na pewno jeszcze nie jeden krem na niej zrobię

Co do zapychania, spróbuj może jeszcze ten olej z dzikiej róży wydaje się być naprawdę lekki i solo wchłania mi się prawie do matu.

Czy zapycha Cie glyceryl cocoate.... No niestety nie widzę innego wyjścia niż testować i sprawdzać półprodukty w różnych kombinacjach i drogą eliminacji dojść do tego który robi Ci krzywdę może to być ciut kosztowne ale tylko jeśli naturalna pielęgnacja to chwilowy kaprys. Jeśli ktoś chce stosować taką pielęgnacje długofalowo to warto przetestować wiele możliwości i znaleźć takie które będą najbardziej optymalne dla nas. Jeden składnik może być super dla wszystkich a tylko nam zrobić krzywdę i odwrotnie

Tak więc, co do przepisu to daj znać jak z tymi składnikami i będziemy kombinować nie mam jakieś rozległej wiedzy chemicznej ale jeszcze żaden z moich eksperymentów nie zrobił mi krzywdy (a mam bardzo wrażliwą buzię)
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 20:46   #1245
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Polisorbaty odpadają bo sa rozpuszczalne w wodzie więc nie połączysz ich ze swoimi masłami, musisz szukać czegoś co rozpuszcza sie w olejach. Możesz dodać cetyla, różne woski jak pszeczeli, lanoline, glyceryl cocoate, polawax itp.
Cetyl zatem, bo mam akurat pod reka ... Dziekuje bardzo za wskazowki!
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 21:50   #1246
Joanka _
Przyczajenie
 
Avatar Joanka _
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rumia/pomorskie
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Komponuję kolejne zamówienie do mazideł i chcę prosić o pomoc Miłe Wizażanki m.in. w kwestii vitasource. Chcę ukręcić serum do cery suchej i dojrzałej z vitasource/mam 40 lat i chomiki:/ by pozbyć się chomików i złagodzić brzydki owal twarzy. Czy waszym zdaniem zamówić cały zestaw składników podanych do tego serum w mazidłach czy też nie, a może naprzykład jakiś składnik zastapić innym lepszym dla mojej cery i dla mojej kieszeni. Czytałam, że ekstrakt z rozmarynu mozna zastapić ale czy trzeba to robić? Liczę na pomoc, przeszukałam już wątek i nie znalazłam dokładnej odpowiedzi w tym temacie. aha w tym przepisie planuję zamienić olej z róży na olej z czarnuszki.
---
Pytanie kolejne mianowicie kwestia komplexu ceramidowego chcę go uzywać jako dodatek do gotowych kremów i olej konopny solo na twarz. Czy to dobre rozwiązanie dla mojej suchej twarzy skłonnej do licznych zmarszczek i mega kurzych łapek? Czy polecicie mi inne rozwiązanie? Może do tego trzeba jeszcze coś domówić ?
----
Kolejne pytanie chciałabym ukręcić mleczko do demakijazu ale nie mogę się zdecydować na składniki tego mleczka, może podpowiecie Drogie wizażanki jaki można /dla laika/ ukręcić super zmywacz do twarzy by ją podreperować, wybielic, rozjaśnić po całodziennym makijazu lub ewentualnie co dodać do gotowego mleczka /i do jakiego, ja - używam AA 40+/ by można jeszcze ją odpowiednio nawilzyć i pozbyć się czerwonych plamek i podraznień.
Dziękuję z góry za pomoc.
Joanka _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 10:05   #1247
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witam ja mam skórę dojrzałą, z kompleksu ceramidowego i bazy kremowej robię 15% kremik dodaje jeszcze jakiś fajny olej i jest super, ale używam go zimą, gdyż ceramidy świetnie chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi typu wiatr, różnice temperatur itp. Oczywiście nie tylko to, sprawia że skóra jest bardziej zbita, taka bardziej gęsta.
Z aktywnych składników na mazidłach świetnie u mnie sie sprawują Roslinne Komórki Macierzyste, Metabiotisc Resveratrol. Vitasource dopiero do mnie jedzie, mam nadzieję dzisiaj otrzymać paczuszkę.
No i oczywiście witaminy, niacynamid (świetnie rozjasnił mi cerę, ale wiem, że niektórych zapycha) witamina C w serum (aktywne składniki najlepiej sie sprawdzają wg mnie w lekkich beztłuszczowych żelach, lepiej i głębiej wnikają) gliceryna, pantenol (nawilżanie!) Sporo tego mam, jak sobie przypomnę to jeszcze napiszę. Powodzenia w mieszaniu
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 12:20   #1248
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

czy 27 lat to odpowiedni wiek,żeby stosować potrójny kw. HA 1,5% i koenzym Q10?
wiem,że zdania są podzielone , póki co nie mam jeszcze zmarszczek i chciałabym ten stan zachować jak najdłużej, a retinoidy to dla mnie zbyt radykalna opcja(stosowałam przez ok.9 miesięcy), łuszczenie + konieczność używania filtrów chem. do których nie jestem przekonana
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 21:47   #1249
Joanka _
Przyczajenie
 
Avatar Joanka _
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rumia/pomorskie
Wiadomości: 10
Smile Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Witam ja mam skórę dojrzałą, z kompleksu ceramidowego i bazy kremowej robię 15% kremik dodaje jeszcze jakiś fajny olej i jest super, ale używam go zimą, gdyż ceramidy świetnie chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi typu wiatr, różnice temperatur itp. Oczywiście nie tylko to, sprawia że skóra jest bardziej zbita, taka bardziej gęsta.
Z aktywnych składników na mazidłach świetnie u mnie sie sprawują Roslinne Komórki Macierzyste, Metabiotisc Resveratrol. Vitasource dopiero do mnie jedzie, mam nadzieję dzisiaj otrzymać paczuszkę.
No i oczywiście witaminy, niacynamid (świetnie rozjasnił mi cerę, ale wiem, że niektórych zapycha) witamina C w serum (aktywne składniki najlepiej sie sprawdzają wg mnie w lekkich beztłuszczowych żelach, lepiej i głębiej wnikają) gliceryna, pantenol (nawilżanie!) Sporo tego mam, jak sobie przypomnę to jeszcze napiszę. Powodzenia w mieszaniu
Dziękuję za te wspaniałe wiadomości, rozumiem, że wymienione przez Ciebie produkty są Twym niezbędnikiem dla skóry dojrzałej, biorę więc lekcje i czytam lekturę.
Ok poczytałam o składnikach o których pisałas i mam pytanka mianowicie o Roslinne Komórki Macierzyste czy wykonujesz sera z receptariusza czy sama masz jakiś opracowany zestaw i ewentualnie możesz mi polecić sprawdzoną recepturke? /Jestem laikiem/
Bardzo mnie zainteresował i zaintrygował temat Metabiotisc Resveratrol napisz proszę co można z niego ukręcić lub do czego dodać, ? Zawsze mam problemy z ukręceniem czegoś z substancji które rozpuszczają się w wodzie ponieważ nigdy nic dobrego nie udało mi się ukręcić i co gorsza wysuszało mi skórę twarzy , nawet pekały naczynka -/zestawiki lądowały na koniec w kibelku/ wydaje mi się, że knociłam dlatego tak się działo,
Mam dobre i miłe doświadczenia z olejami i chcę zapytać czy mogę dodać np Metabiotisc Resveratrol do olejku z nasion czarnej porzeczki lub sliwkowego czy to się jakoś połączy czy też nie? Czy to trafiony pomysł?
Lub czy mogę dodać Metabiotisc Resveratrol do kwasu hialuronowego jak do serum jednorazowego? proszę oświeć mnie i podaj informację co z niego da się ukręcic ja nie znalazłam nic dla siebie. A może do gotowego kremu sklepowego?
Podobnie z niacynamidem napisz do czego go dodajesz lub co z niego kręcisz czytałam że jest fantastyczny w działaniu więc się skuszę napewno.
Wspomniałaś o lekkich żelach beztłuszczowych czy zdradzisz jakiś łatwy do wykonania przepisik?
Dziękuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez Joanka _
Czas edycji: 2011-07-15 o 21:50
Joanka _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-15, 22:06   #1250
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Nie ma sprawy chętnie podzielę się swoimi przepisami. Zaczynałam od tych gotowych, później modyfikowałam dostosowując do swojej cery i jej wymogów, patrząc co pomaga, a co szkodzi.
Jeżeli chodzi o kremy ja kupuje gotową bazę kremową (nie jest niestety z mazideł, nawet nie wiem czy mają, może już tak)) to jest taki naturalny gotowy kremik do którego możemy dodawać różne składniki lub tylko jeden. Nic sie nie rozwarstwia sporo może przyjąć. Robienie z nim swoich kremików jest przyjemnością, nie może się nie udać.
Jeżeli chodzi o niacynamid ja dodaję do hydrolatu około 5%. Rewelacyjnie rozjaśnił cerę, wyrównał koloryt. Może na początek dodaj do małej ilości hydrolatu (odpowiednio dobranego do Twojej skóry) i obserwuj reakcję skóry. Jeżeli będzie ok to będziesz mogła robić większe porcje, a jeżeli nie, to nie zmarnujesz za dużo hydrolatu.
Roślinne Komórki Macierzyste możesz mieszać z żelem hialuronowym w zagłębieniu dłoni tuż przed nałożeniem, później jakiś kremik lub olej jakiś fajny. Ja robię serum przepis trochę poprawiłam tak na własny użytek (i jestem bardzo zadowolona z efektów) ten sam przepis stosuję do Metabiotisc Resveratrol. Paczuszka dzisiaj nie przyszła więc o trzecim produkcie nic nie napiszę. Jeżeli będziesz chciała jakis konkretny przepis to mów. Podam.
Pisałas o ceramidach to mogę dac przepis na krem 15 %. Jest bardzo prosty.
Baza kremowa 70% 5 ml
wybrany olej 15% 1 ml
ceramidy 15 % 1 ml
Wszystko mieszam i gotowy kremik. Bardzo dobry.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 22:28   #1251
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Pisałas o ceramidach to mogę dac przepis na krem 15 %. Jest bardzo prosty.
Baza kremowa 70% 5 ml
wybrany olej 15% 1 ml
ceramidy 15 % 1 ml
Wszystko mieszam i gotowy kremik. Bardzo dobry.
Bez fazy wodnej? Ceramidy są rozpuszczalne tylko w wodzie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:29   #1252
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Bez fazy wodnej? Ceramidy są rozpuszczalne tylko w wodzie.
Ceramidy można dodawać do gotowych kremów, emulsji, szamponów, odżywek. Do bazy kremowej jak najbardziej.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 23:44   #1253
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Bez fazy wodnej? Ceramidy są rozpuszczalne tylko w wodzie.
Kompleks ceramidowy (bo zakładam, że chodzi o mazidlany skoro to wątek o tym sklepie?) przy produkcji kremów kompleks dodaje się jako ostatnią fazę, po wymieszaniu fazy wodnej i olejowej. Jako błyskawiczne serum to chyba bez znaczenia bo nie musimy dbać o ewentualne rozwarstwienie się składników skoro wymieszane serum od razu zużyjemy. Natomiast baza kremowa z pewnością posiada w swoim składzie wodę, więc nie wydaje mi się aby były przeciwwskazania do wmieszania w jej skład ceramidów.

Co do samego przepisu podanego przez auraria... Uważam, że do cery 40 + to zdecydowanie za mało można powiedzieć, że jest on dość spartański i ceramidy z pewnością nie stanowią wystarczającej podstawy pielęgnacyjnej Ja mam 25 lat i obecnie już pakuję w kremy naprawdę wiele a w wieku 40 lat na pewno nie zaufam w kremie samym ceramidom i porcji oleju. Dodam, że u mnie ceramidy w ogóle nic nie wniosły do pielęgnacji, oprócz smrodu szala z lisa z babcinej szafy napakowanej naftaliną Być może moja skóra nie potrafiła wykorzystać potencjału jaki się w nich znajduje bo nie potrzebuje regeneracji, nie jest uszkodzona, nie opalam jej i stosuję filtry, nie męczę jej retinoidami jeszcze a efekt nawilżenia uzyskuję o wiele lepszy chociażby przy użyciu gliceryny.

Cytat:
Napisane przez Joanka _ Pokaż wiadomość
Bardzo mnie zainteresował i zaintrygował temat Metabiotisc Resveratrol napisz proszę co można z niego ukręcić lub do czego dodać, ? Zawsze mam problemy z ukręceniem czegoś z substancji które rozpuszczają się w wodzie ponieważ nigdy nic dobrego nie udało mi się ukręcić i co gorsza wysuszało mi skórę twarzy , nawet pekały naczynka -/zestawiki lądowały na koniec w kibelku/ wydaje mi się, że knociłam dlatego tak się działo,
Mam dobre i miłe doświadczenia z olejami i chcę zapytać czy mogę dodać np Metabiotisc Resveratrol do olejku z nasion czarnej porzeczki lub sliwkowego czy to się jakoś połączy czy też nie? Czy to trafiony pomysł?
Lub czy mogę dodać Metabiotisc Resveratrol do kwasu hialuronowego jak do serum jednorazowego? proszę oświeć mnie i podaj informację co z niego da się ukręcic ja nie znalazłam nic dla siebie. A może do gotowego kremu sklepowego?
Pytania nie do mnie ale też zabiorę głos. Być może pomocny

Metabiotics Resveratrol ropuszcza się w wodzie więc nie można go dodać do olejów, natomiast do kwasu hialuronowego jak najbardziej z tym, że czy aby sam kwas na buzie to dobry pomysł? Może (choć nie musi) wysuszać/ściągać jeśli wcześniej nie położymy czegoś nawilżającego. Dla mnie to taka warstwa okluzyjna ale na pewno nie nośnik dla substancji aktywnych. O ile mówimy o roztworze kwasu wielkocząsteczkowego. Z mojej strony dodam, że fazy wodnej w formulacjach nie należy się absolutnie bać, a unikanie jej to wielka strata gdyż wiele porządnych substancji/ekstraktów właśnie w niej się rozpuszcza Troszkę mnie zastanawia ta wzmianka o kreceniu czegoś na wodzie i marnych tego efektach/podrażnieniach. Piszesz, że jesteś laikiem więc to jakiś argument do zadania tych dwóch pytań: czy używasz kalkulatora stężeń i czy stosujesz jakieś zagęszczacze w fazie wodnej? '

Ja też zakupiłam sobie Metabiotics do zminimalizowania małej zmarszczki pod prawym okiem bo sypiam na prawym boku i troche głupio to wygląda w porównaniu z bezzmarszczkowym lewym okiem. Ale jeszcze go nie użyłam więc niestety nie mogę nic napisać o efektach ale sama pokładam w nim duże nadzieje na jego właściwości mikroliftingu

Cytat:
Podobnie z niacynamidem napisz do czego go dodajesz lub co z niego kręcisz czytałam że jest fantastyczny w działaniu więc się skuszę napewno.
Ja niacynamid dodaję do wszystkiego co robię. Żele do mycia, kremy, sera, toniki, żele do buzi, maseczki. Nie wyobrażam sobie pielęgnacji bez tego składnika. Warto go chociaz wyprobować. No ale..... On też rozpuszcza się w wodzie. Wiec to kolejny argument by oswoić się z fazą wodną w formulacjach

Cytat:
Wspomniałaś o lekkich żelach beztłuszczowych czy zdradzisz jakiś łatwy do wykonania przepisik?
Dziękuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam.
Jeśli będziesz chciała chętnie pomogę Ci w miarę możliwości skomponować przepis na taki żel ze składnikami które Cie interesują/masz na stanie w domu. Możesz pisać tutaj bądź na prv ustalimy skład procentowy/wagowy, kolejność dodawania/rozpuszczania tak by tym razem mazidełko z formulacją wodną nie zaatakowalo naczynek i w ogóle nie wyrządziło krzywdy Nie bój się własnych eksperymentów bo dzięki temu poznasz to co pasuje Twojej skórze. Bazowanie na przepisach innych to troszkę dbanie o swoją skórę przez pryzmat potrzeb innej cery. Bo ktoś inny skomponował sobie przepis i to takie strzelanie, że być może i nam podpasuje. Tak więc jeśli nie czujesz się na siłach sama komponować przepisy napisz tutaj jakie składniki Cie interesują/służą Twojej cerze i stworzy się takie mazidełko by zadowoliło właśnie Ciebie

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
czy 27 lat to odpowiedni wiek,żeby stosować potrójny kw. HA 1,5% i koenzym Q10?
wiem,że zdania są podzielone , póki co nie mam jeszcze zmarszczek i chciałabym ten stan zachować jak najdłużej, a retinoidy to dla mnie zbyt radykalna opcja(stosowałam przez ok.9 miesięcy), łuszczenie + konieczność używania filtrów chem. do których nie jestem przekonana
Ja mam 25 lat i kilka postów wyżej jest moja wypowiedz odnośnie koenzymu Q10 jeśli Cie interesuje koenzym q10 nie jest składnikiem sensu stricto odmładzającym czy cofającym zmiany a tylko wspomagającym ewentualne ograniczanie zmian związanych ze starzeniem się komórek. Obalony został mit, że stosując preparaty ze skomplikowanym składem przeznaczonych do pielęgnacji cery o progowej tolerancji wiekowej np + 40, osłabimy funkcje swojej skóry i być może ją rozleniwimy. Jeśli dostarczymy skórze składników których nie potrzebuje, po prostu tego nie wykorzysta. Jako, że poziom koenzymu q10 maleje wraz z pokonaniem wieku ok 25 ja zaczęłam stosować. Ile moja skora będzie potrzebować tyle sobie wykorzysta. Podobny mechanizm działania ma kwas hialuronowy. To nie jest składnik odmładzający a jedynie sprzyja zachowaniu jak najdłużej zdrowego, młodego wyglądu skóry więc i nie ma żadnych przeciwwskazań by 27latka miała go nie stosować. Wręcz powinna

Edytowane przez Sensualitka
Czas edycji: 2011-07-16 o 01:30
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 06:56   #1254
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
Natomiast baza kremowa z pewnością posiada w swoim składzie wodę, więc nie wydaje mi się aby były przeciwwskazania do wmieszania w jej skład ceramidów.
Cytat:
Napisane przez auraria
Ceramidy można dodawać do gotowych kremów, emulsji, szamponów, odżywek. Do bazy kremowej jak najbardziej
Baza kremowa z ZSK faktycznie wode posiada (tak samo jak gotowce), ale założyłam, nie wiem czy słusznie, ze chodzi o mazidlaną Biobaze. Stąd moje zdziwienie, że w bezwodnym produkcie ceramidy.

Kompleks niekonecznie musi być dodawany do emulsji, producent nawet zaleca, żeby dodawać do fazy wodnej przed wymieszniem:
In emulsions SKinflux should be added to the waterphase before the homogenisation step.
Adding SKinflux to an existing recipe of an O/Wemulsion drops the viscosity significantly.The
reason for this is are arrangement of the liquid crystalline structures.But the emulsion is notnecessarily less stable in spite of the lower viscosity.

http://www.centerchem.com/PDFs/SK-IN...Jan%202008.pdf
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-07-16 o 07:03
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 08:48   #1255
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Skoro wspomniałyście kalkulator stężeń - czy używacie może tego?http://members.multimania.co.uk/kickic/kalkulator.html
Bo u mnie on zazwyczaj nie działa i nie wiem czy to kwestia ustawień przeglądarki czy coś z nim jest nie tak?
Jeśli znacie jakiś inny netowy, to bardzo proszę o linka
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 10:01   #1256
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Co do samego przepisu podanego przez auraria... Uważam, że do cery 40 + to zdecydowanie za mało można powiedzieć, że jest on dość spartański i ceramidy z pewnością nie stanowią wystarczającej podstawy pielęgnacyjnej
Sensualitko jest to fragment z mojej pielęgnacji napisałam kiedy używam tego kremu i co robi u mnie. Pisałam również o innych składnikach aktywnych z naciskiem na sera beztłuszczowe (chyba Tobie to umknęło)
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 12:41   #1257
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kompleks niekonecznie musi być dodawany do emulsji, producent nawet zaleca, żeby dodawać do fazy wodnej przed wymieszniem:
Przyznam, że nie zapoznałam się wcześniej z tą specyfikacją, ale też miałam tylko jedno pełnowymiarowe opakowanie kompleksu i więcej do niego nie wróciłam niemniej z samego tego fragmentu który skopiowałaś wynika, że to nie ma znaczenia czy doda się to w fazie wodnej czy do gotowej emulsji mimo, iż producent sugeruje dodanie w fazie wodnej. Dalej jest napisane, że dodawanie w tej właśnie fazie sprzyja większej stabilności podczas gdy dodawanie do gotowej może ją obniżyć. Jako, że nie wszyscy znają angielski większość pewnie będzie się sugerować informacjami po polsku na stronie mazideł i receptariuszem w którym to kompleks jest dodawany jako ostatnia faza czyli praktycznie do gotowego już produktu. Producent nie pisze, że dodanie w innej fazie niż wodna zmniejszy wartość pielęgnacyjną samego kremu bądź kompleksu więc to już wolna gestia osoby która będzie korzystać z kompleksu. Gdyby było to niedozwolone i szkodziło produktowi pewnie byłyby wymienione restrykcje dotyczące stosowania jak np w przypadku lipoderminy.

Poprzednie odpowiedzi do dwóch postów zniknęły więc się powtórzę

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Skoro wspomniałyście kalkulator stężeń - czy używacie może tego?http://members.multimania.co.uk/kickic/kalkulator.html
Bo u mnie on zazwyczaj nie działa i nie wiem czy to kwestia ustawień przeglądarki czy coś z nim jest nie tak?
Jeśli znacie jakiś inny netowy, to bardzo proszę o linka
Ja korzystam zawsze z tego. Kiedyś też miałam chwilowo problemy z otworzeniem ale potem wszystko się unormowało. Szkoda tylko, że ma tak mało pozycji bo przy moich kombinacjach czasem potrzeba więcej niż tych 12 możliwości do uzupełnienia

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Sensualitko jest to fragment z mojej pielęgnacji napisałam kiedy używam tego kremu i co robi u mnie. Pisałam również o innych składnikach aktywnych z naciskiem na sera beztłuszczowe (chyba Tobie to umknęło)
No racja, wybacz zaznaczę, że czytałam Twoje wypowiedzi jednak z kontekstu jakoś wywnioskowałam, że na zimę to Twój jedyny krem mój błąd. Kajam się więc pokornie
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 12:53   #1258
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
Przyznam, że nie zapoznałam się wcześniej z tą specyfikacją, ale też miałam tylko jedno pełnowymiarowe opakowanie kompleksu i więcej do niego nie wróciłam niemniej z samego tego fragmentu który skopiowałaś wynika, że to nie ma znaczenia czy doda się to w fazie wodnej czy do gotowej emulsji mimo, iż producent sugeruje dodanie w fazie wodnej. Dalej jest napisane, że dodawanie w tej właśnie fazie sprzyja większej stabilności podczas gdy dodawanie do gotowej może ją obniżyć. Jako, że nie wszyscy znają angielski większość pewnie będzie się sugerować informacjami po polsku na stronie mazideł i receptariuszem w którym to kompleks jest dodawany jako ostatnia faza czyli praktycznie do gotowego już produktu. Producent nie pisze, że dodanie w innej fazie niż wodna zmniejszy wartość pielęgnacyjną samego kremu bądź kompleksu więc to już wolna gestia osoby która będzie korzystać z kompleksu. Gdyby było to niedozwolone i szkodziło produktowi pewnie byłyby wymienione restrykcje dotyczące stosowania jak np w przypadku lipoderminy.
Ja nie mam zastrzeżeń co do dodawania kompleksu do fazy wodnej czy gotowej emulsji (nie ma sprzeczności w tym co jest na Mazidłach a co zaleca producent moża tak i tak, btw nie rozumiem czemu w przepisach ceramidy są dodawane na końcu skoro jest to chyba troche gorsza opcja i nie są wrażliwe na temp. <80st. C) , dziwiło minie tylko dodanie kompleksu do bezwodnej mieszniny, bo założyłam że chodzi o Biobaze z Mazideł anie Baze kremowa z np. ZSK, która to ma wode
Edit: teraz już doczytałam, że nie chodzi o biobaze z Mazideł tylko o baze kremową, jak ma wode to wszystko jest w porządku, wiec nie bede sie już czepiać
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-07-16 o 13:20
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 13:12   #1259
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

W ostatnim zamówieniu skusiła mnie cena mleczek no i kupiłam migdałowe i akacjowe. Czy macie jakieś doswiadczenie lub coś z nich robiłście. Zapoznałam sie z opisem ze strony mazideł, ale jestem ciekawa Waszych opinii.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 17:46   #1260
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość



Ja korzystam zawsze z tego. Kiedyś też miałam chwilowo problemy z otworzeniem ale potem wszystko się unormowało. Szkoda tylko, że ma tak mało pozycji bo przy moich kombinacjach czasem potrzeba więcej niż tych 12 możliwości do uzupełnienia
Z jakiej przeglądarki korzystasz? Bo u mnie obecnie ani Opera ani Mozilla ani EI nie rozwijają listy produktów
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.