Które mieszkanie wybrać? Help! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-23, 17:22   #1
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92

Które mieszkanie wybrać? Help!


Hej,

Stanęłam przed chęcią i możliwością zakupu mieszkania. Cena znośna, lokalizacja super, tylko nie wiem które wybrać Liczę na Wasze porady, plusy i minusy, a poniżej wypisałam wady i zalety, które ja znalazłam. W załącznikach plany mieszkań. Mieszkanie ma być dla mnie - 1 os. lub na wynajem dla 1 lub 2os. (tylko para wchodzi w grę). Mieszkania w stanie surowym, mogę sobie zmienić układ wg potrzeb.

Nr 1 - Mieszkanie 30,08m2. Kuchnia 6,92m2, łazienka 4,31m2, pokój 15,70m2.
Zalety: ustawne, dużo okien.
Wady: 2 piętro, widok z okien na jakieś sklepy, zabudowany balkon (ogród zimowy), kuchnia jest "krótsza" od pokoju przez co przy wejściu mieszkanie wydaje się trochę klaustrofobiczne "krótkie".

Nr 2 - Mieszkanie 30,5m2. Kuchnia 7,72m2, łazienka 4,38m2, pokój 13,75m2.
Zalety: piękne drzwi balkonowe w pokoju, balkon niezabudowany, kuchnia o takiej samej długości co pokój.
Wady: pokój przez swoją kwadratowatość wydaje mi się mało ustawny, ogólnie mieszkanie jest krótsze od mieszkania nr 1 przez co wydaje się mniejsze (wg mnie), mieszkanie z oknami na wschód i do tego na 1 piętrze. Za oknem niska zabudowa ale i tak widok średnio ciekawy.

Nr 3 - Mieszkanie 38,49m2. Kuchnia 7,93m2, łazienka 3,94m2, pokój 24,14m2(+hol 2,48m który usunęłabym żeby powiększyć pokój).
Zalety - 8. piętro, duże okno i piękny taras, widok na pół miasta, brak wysokiej zabudowy w pobliżu (w przyszłości też nie będzie), duży pokój.
Wady - "śmieszny" kształt i układ mieszkania - jak wydzielić część sypialną, jak wykorzystać skośne ściany (brak skosów na suficie) w kuchni i łazience, która jest mniejsza niż w poprzednich mieszkaniach? Wydaje mi się, że poranki mogą być ciemne.


Doradźcie dziewczyny. Nie wiem czy na 100% będę mieszkać w wybranym mieszkaniu. Myślicie, że ciężko byłoby je później wynająć/sprzedać (w pobiżu powstaje dużo biurowców, dlatego biorę też pod uwagę wynajem).
Póki co, mieszkanie nr 3 zrobiło na mnie ogromne wrażenie, bo oglądałam je przy zachodzie słońca i widok był przepiękny... Tylko czy da rade je jakoś sensownie urządzić? Jest oczywiście najdroższe z tych trzech, ale czy widok z okna jest tej ceny warty?
Trochę bardziej rozsądne wydaje mi się kupienie mieszkania nr 1, bo jest "tanie", ustawne, ale ten widok z okna i zabudowany balkon... ktoś ma jakieś doświadczenia z takim balkonem? Z drugiej strony wydaje mi się, że mniejszy metraż łatwiej wynająć i rata kredytu też mniejsza
Mieszkanie nr 2 najmniej biorę pod uwagę, ale może ktoś mnie przekona

Z góry dziękuję za wszystkie opinie, wezmę wszystkie pod uwagę, bo mam prawdziwy mętlik w głowie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mieszkanie_1.jpg (75,1 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mieszkanie_2.jpg (69,3 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mieszkanie_3.jpg (73,8 KB, 134 załadowań)
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 18:19   #2
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

up
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 18:31   #3
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Gdybym miała do wyboru te trzy i planowałabym je komuś wynająć to brałabym numer 2 i oddzieliła kuchnię od pokoju. 3 u mnie odpada od razu. 1 odpada za zabudowany balkon i brak możliwości oddzielenia kuchni.
W mieszkaniu nr 3 ciemnymi porankami się nie sugeruj, bo rano zazwyczaj ludzie wstają, szykują się i wychodzą do pracy i tyle z tego poranka.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 20:05   #4
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

szczerze mowiac to mieszkanie te nie roznia sie od siebie bardzo

troche sie dziwie, ze nie bierzesz pod uwage lokalizacji itp, na podstawie tego co napisalas to jak dla mnie :
-nie ma roznicy czy wezmiesz mieszkanie 1 czy 2 -niemal taka sama powierzchnia, widok z okien nieciekawy, dobre oswietlenie
-mieszkanie 3 - fajniejsze bo wieksze i widok ladny, ksztalt troche dziwny ale to niekoniecznie musi byc przeszkoda-tylko meble bedzie trzeba na wymiar, ale zerknij tu na przykladowe zdjecie i zastanow sie czy razi Cie to w oczy-mnie nie


ja bym byla za opcja nr 3
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 20:26   #5
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Nocna Nimfa, te mieszkania są w jednym bloku lokalizacja jest idealna dlatego wybieram pomiędzy tym co zostało i jest w moim zasięgu finansowym

Kuchnia w tym mieszkaniu to nie jest duży problem, bo jest na nią wydzielone pomieszczenie. Problemem jest oddzielenie części sypialnej od salono-jadalni. Na to nie mam kompletnie pomysłu.
Jak dla mnie to może być 1 pomieszczenie z drzwiami do łazienki tylko :P ale czy osoby wynajmujące też mają takie preferencje?
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 21:25   #6
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Cytat:
Napisane przez wesolyusmieszek Pokaż wiadomość
Nocna Nimfa, te mieszkania są w jednym bloku lokalizacja jest idealna dlatego wybieram pomiędzy tym co zostało i jest w moim zasięgu finansowym

Kuchnia w tym mieszkaniu to nie jest duży problem, bo jest na nią wydzielone pomieszczenie. Problemem jest oddzielenie części sypialnej od salono-jadalni. Na to nie mam kompletnie pomysłu.
Jak dla mnie to może być 1 pomieszczenie z drzwiami do łazienki tylko :P ale czy osoby wynajmujące też mają takie preferencje?
Wynajmujący, jak kupujący, mają różne preferencje.

Dla mnie 1 i 2 odpada. Martwisz się ciemnymi porankami w 3 mieszkaniu (na 8. piętrze nie będzie źle), ale nie martwisz się ciemnymi popołudniami przy oknach od wschodu na niskim piętrze? Do tego 1. piętro może być o tyle słabe że np. pod spodem będą sklepy, będzie Ci się dużo osób kręcić pod balkonem itd.

Zamknięty balkon szło by jakoś przeżyć gdyby nie to że wychodzi na niego kuchenne okno.

W 1 i 2 nie podoba mi się też przejście przez kuchnię. W 1 wydaje się że łatwo byłoby wydzielić ciemną strefę sypialnianą; ale niestety licz się z tym że przy stosunkowo niewielkim pokoju z reszty wyjdzie klitka.

Brałabym 3. Nie podoba mi się do końca kształt kuchni w który ciężko upchnąć stół, ale na szczęście jest blisko do salonu w którym da się zrobić jadalnię. 8. piętro jest super Okna od zachodu i północy w salonie - od zachodu będziesz miała słonecznie w popołudnia, od upałów raczej uratuje Cię taras nad którym pewnie coś jest (np. taras kolejnego piętra); a nawet jeśli dalej by grzało - to opuścisz rolety i dalej nie będzie ciemno bo masz to dodatkowe okno.

Sypialnie w 3 wydzieliłabym w "dolnej" części pomieszczenia, razem z miejscem na większą szafo-garderobę:


Które będzie łatwiej wynająć - na to składa się więcej czynników. Może inaczej: nie każdy najemca szuka jak najtaniej i nieważne że klitka Moim zdaniem bierz trzecie; tym bardziej, że możliwe że sama w nim przez jakiś czas pomieszkasz a mam wrażenie - najbardziej Ci odpowiada.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Możesz też zrobić wyjście z holu na kuchnię zamiast na pokój i sypialnię urządzić w "prawej" części pokoju.

Wtedy w wersji ekonomicznej mogłabyś zrobić tak + parawan:


A w wersji na wypasie zrobić jeszcze szafę w zabudowie między łóżkiem (wzdłuż łóżka) a resztą pokoju.

Edytowane przez 201606270916
Czas edycji: 2016-04-23 o 21:30
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 09:29   #7
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Wow Królowa Julianna! nie pomyślałam o takim rozwiązaniu! Wielkie dzięki, zaraz sobie to rozrysuję, żeby zobaczyć mniej więcej jak to wygląda )

jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, opinie to proszę o wypowiedź
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-24, 12:17   #8
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Też wybrałabym 3 mieszkanie. Jeżeli pokój jest jeden to jest najważniejszym pomieszczeniem - tam będzie się spędzało 90% czasu doby. Chyba że ktoś jest pasjonatem gotowania.
Duży ballkon/taras to super sprawa. Podejrzewam że skoro to ostatnie (?) piętro to jest zadaszony - super miejsce na kawki, naukę, czytanie gazet, grzebanie w necie
No i z dużego pokoju łatwiej coś wydzielić. Pomysły Królowej są bardzo ciekawe
Aaaa, no i widok z okna - nic gorszego niż okna wychodzące na czyjeś okna
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 15:17   #9
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Cytat:
Napisane przez wesolyusmieszek Pokaż wiadomość
Nocna Nimfa, te mieszkania są w jednym bloku lokalizacja jest idealna dlatego wybieram pomiędzy tym co zostało i jest w moim zasięgu finansowym

Kuchnia w tym mieszkaniu to nie jest duży problem, bo jest na nią wydzielone pomieszczenie. Problemem jest oddzielenie części sypialnej od salono-jadalni. Na to nie mam kompletnie pomysłu.
Jak dla mnie to może być 1 pomieszczenie z drzwiami do łazienki tylko :P ale czy osoby wynajmujące też mają takie preferencje?
jako wynajmujaca powiem Ci,ze nie robiloby mi roznicy w takim mieszkaniu czy ta salono-jadalnia jest wydzelona od sypialni czy nie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 19:51   #10
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Dziewczyny, wymyśliłam coś takiego. co o tym sądzicie?

wąski stolik przy sofie, który można przesunąć kiedy nie jest potrzebny, a telewizor na ścianie, która ma szerokość szafy na przedpokoju". przestrzeń sypialną oddzieliłabym czymś ruchomym od reszty i dała tam jeszcze albo szafę, albo komodę z lustrem, albo biurko...

proszę o szczere opinie i pomysły na modyfikacje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg projekt4.jpg (69,8 KB, 73 załadowań)
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 20:05   #11
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Cytat:
Napisane przez wesolyusmieszek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wymyśliłam coś takiego. co o tym sądzicie?

wąski stolik przy sofie, który można przesunąć kiedy nie jest potrzebny, a telewizor na ścianie, która ma szerokość szafy na przedpokoju". przestrzeń sypialną oddzieliłabym czymś ruchomym od reszty i dała tam jeszcze albo szafę, albo komodę z lustrem, albo biurko...

proszę o szczere opinie i pomysły na modyfikacje
Plan raczej niemożliwy do zrealizowania. Czy deweloper zgodzi się na przeniesienie drzwi wejściowych? Wątpię. Poza tym, toaleta znajduje się za daleko od pionu
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-24, 20:28   #12
wesolyusmieszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 92
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Plan raczej niemożliwy do zrealizowania. Czy deweloper zgodzi się na przeniesienie drzwi wejściowych? Wątpię. Poza tym, toaleta znajduje się za daleko od pionu

Drzwi wejściowe mogą być przeniesione na tę ścianę - pytałam
łazienka jest urządzona czysto poglądowo, skupiam się w tej chwili na pokoju.
wesolyusmieszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 21:08   #13
claroqueno
claroquesi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 77
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

wg mnie mieszkanie nr 1 ma potencjał, bo można wydzielić strefę sypialnianą (czerwona linia to ściana z drzwiami przesuwnymi, ewentualnie można je zastąpić jakimś przepierzeniem- nie wiem do końca jak wymiarowo by to wyszło. wentylacja okapu (niebieska linia) byłaby do obudowania pod sufitem, chyba że nie przeszkadzałby Ci goły kanał.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mieszkanie_1.jpg (75,6 KB, 43 załadowań)
claroqueno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 11:04   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Cytat:
Napisane przez claroqueno Pokaż wiadomość
wg mnie mieszkanie nr 1 ma potencjał, bo można wydzielić strefę sypialnianą (czerwona linia to ściana z drzwiami przesuwnymi, ewentualnie można je zastąpić jakimś przepierzeniem- nie wiem do końca jak wymiarowo by to wyszło. wentylacja okapu (niebieska linia) byłaby do obudowania pod sufitem, chyba że nie przeszkadzałby Ci goły kanał.
Ale kuchnia się robi wtedy niezbyt funkcjonalna, kuchenka zaraz obok zlewu, blatu praktycznie brak.

Ja bym bezwzględnie brała trzecie, bo jest największe (zrobiłabym w nim mini sypialnię z garderobą) i ma taras. Plus jest wysoko, więc jest jaśniej i widok pewnie lepszy.

Możesz zrobić podobnie, jak sobie tam narysowałaś - ale ja bym koniecznie zrobiła coś do zamknięcia "sypialni", jakieś przesuwane drzwi może, jak od szafy, żeby można było je całkiem zasłonić. Bezwzględnie też zrobiłabym dodatkową szafę po drugiej stronie tej, którą wymyśliłaś w przedpokoju. W małym mieszkaniu miejsce do przechowywania rzeczy jest bardzo ważne.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2016-04-28 o 18:03
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 17:02   #15
oliwkaa92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 18
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

3 3 3 i tylko 3
Sama jak szukałam mieszkania, to podstawą był dla mnie duży balkon/taras. Poza tym 3 jest największe, nie jest to mała klitka.. i można juz coś poszaleć z urządzaniem wnętrza
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
oliwkaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 18:35   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Trzecie największe, ale ma też największy potencjał.
Pierwsze ustawne, chociaż mały, zabudowany balon to minus. Dwójka, to dość typowy układ kawalerki.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 06:57   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Które mieszkanie wybrać? Help!

Cytat:
Napisane przez oliwkaa92 Pokaż wiadomość
3 3 3 i tylko 3
Sama jak szukałam mieszkania, to podstawą był dla mnie duży balkon/taras. Poza tym 3 jest największe, nie jest to mała klitka.. i można juz coś poszaleć z urządzaniem wnętrza
Jak wyżej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 07:57:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.