Operacja halluksów! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-30, 09:23   #151
Chaline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: Halluksy!!

Witajcie!
5 dni temu miałam operację na halluksy w klinice Med-Lux niedaleko Poznania. W moim zabiegu użyto specjalnego implantu, który ma się wchłonąć po 3 latach i zapobiec powrotowi wady. Jak na razie jestem bardzo zadowolona, wstałam już drugiego dnia i przez ostatnie 3 dni według zaleceń leżałam głównie w łóżku z nogami na poduszce i wstawałam tylko do toalety. Bólu praktycznie nie czuję, na pewno za sprawą sporej dawki leków przeciwbólowych, jednak od wczoraj zażywam ich znacznie mniej, a dyskomfort jest bardzo mało odczuwalny. Co do wyglądu stóp - jestem bardzo zadowolona. Oczywiście na razie są spuchnięte i posiniaczone oraz miejsce gdzie był halluks zdobi przebrzydły szew, jednak wystająca kość zniknęła i mój paluch przestał być koślawy. Muszę przyznać, że operacja jest kosztowna, bo kosztuje 4000zł za stopę, ale myślę że warto. Teraz czekam aż zejdzie opuchlizna i będę mogła zdjąć specjalne buty, które dostaje się po operacji. Ma to trwać do 5 tygodni.
Naprawdę, gorąco polecam wszystkim, którzy borykają się z problemem halluksów
Chaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 11:02   #152
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Halluksy!!

a dokładnie co to za metoda?
będziesz miała rehabilitacje?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 18:54   #153
Chaline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3
Dot.: Halluksy!!

Metod jest kilka, o wszystkich można poczytać na stronie www.halluxmed.pl. Lekarz wybiera metodę zależnie od postępu wady. Moja nie była bardzo duża, więc użyto implantu, ale przy użyciu innych sposobów również nie zakłada się gipsu i można wstać już drugiego dnia.
Rehabilitacji nie będę miała, gdyż nie jest potrzebna
Chaline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 11:57   #154
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez orisha Pokaż wiadomość
No nawet niegłupio to wyglada... Ale 200 pln! No trudno - taki lajf, trzeba by sie nad tym zastanowic

No niby 200 ale ja powiem Ci kupiłam hallufix już jakiś czas temu i w porównaniu do innych rzeczy które mozna sobie kupić (np. operację haluksa za 4000 zł, która jest skuteczna na dość krótką metę) to akurat ta jest bardzo skuteczna. Jak wcześniej pisałyście można go nosić 24h/dobę, powiem więcej, jest wygodny, estetyczny, prostuje palec podobnie jak "marcin" ale nie ogranicza jego ruchliwości; hallufixa nosiłam normalnie w bucie. Wszystkie inne metody jakie stosowałam (a było ich kilka z jodyną i amoniakiem włącznie) były dość nieskuteczne. Teraz noszę aparat już tylko w domu po ok 2h dziennie bo nie ma więcej potrzeby. Najlepszy sposób na haluksa jaki znalazłam. Dla interesujących się tematem podaję adres strony gdzie można poczytać więcej: http://www.hallufix.pl/index.php?page=formularz
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-17, 21:18   #155
Galilea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 651
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez Vautina Pokaż wiadomość
No niby 200 ale ja powiem Ci kupiłam hallufix już jakiś czas temu i w porównaniu do innych rzeczy które mozna sobie kupić (np. operację haluksa za 4000 zł, która jest skuteczna na dość krótką metę) to akurat ta jest bardzo skuteczna. Jak wcześniej pisałyście można go nosić 24h/dobę, powiem więcej, jest wygodny, estetyczny, prostuje palec podobnie jak "marcin" ale nie ogranicza jego ruchliwości; hallufixa nosiłam normalnie w bucie. Wszystkie inne metody jakie stosowałam (a było ich kilka z jodyną i amoniakiem włącznie) były dość nieskuteczne. Teraz noszę aparat już tylko w domu po ok 2h dziennie bo nie ma więcej potrzeby. Najlepszy sposób na haluksa jaki znalazłam. Dla interesujących się tematem podaję adres strony gdzie można poczytać więcej: http://www.hallufix.pl/index.php?page=formularz
A powiedzcie mi taką rzecz - pytanie do dziewczyn, które używały aparatu hallufix:
czy on się z czasem na skutek noszenia zużywa, tzn. defasonuje, rozlatuje, odkształca i trzeba np. co kwartał, pół roku kupić nowy? Pytam, bo byłabym zainteresowana stosowaniem tego hallufixa, ale potrzebowałabym 2, a to byłoby 400 zł na raz. I trzeba by kupowac komplet co jakis czas? Teraz na co dzien używam klinów Scholla i one się jednak często zużywają od chodzenia. A jak jest z tymi hallufixami?
Galilea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 09:06   #156
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez Galilea Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi taką rzecz - pytanie do dziewczyn, które używały aparatu hallufix:
czy on się z czasem na skutek noszenia zużywa, tzn. defasonuje, rozlatuje, odkształca i trzeba np. co kwartał, pół roku kupić nowy? Pytam, bo byłabym zainteresowana stosowaniem tego hallufixa, ale potrzebowałabym 2, a to byłoby 400 zł na raz. I trzeba by kupowac komplet co jakis czas? Teraz na co dzien używam klinów Scholla i one się jednak często zużywają od chodzenia. A jak jest z tymi hallufixami?
Taki jeden aparat jest przewidziany na dwie stopy, bo jest uniwersalny, więc potrzebujesz tylko jeden. Według producenta taśmy (opaski) w aparacie powinny wytrzymać od 4 miesięcy do pół roku i wtedy należy je wymienić. Takie taśmy dodatkowe można zakupić za 129 złotych więc ostatecznie nie jest tak strasznie jeśli chodzi o pieniądze. Generalnie hallufix jest bardzo wysokiej jakości i co za tym idzie jest bardzo wytrzymały, oczywiście wszystko zależy od intensywności użytkowania. Sama też miałam okazję poznać produktu scholla i wiem, jak często się psują. Podobnie jest z "marcinami". Ten plastik się gnie i łamie szybko, lub odkształca. Z hallufixem jest lepiej, plastikowe części są bardzo mocne. Pozdrawiam.
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 10:09   #157
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez Vautina Pokaż wiadomość
Taki jeden aparat jest przewidziany na dwie stopy, bo jest uniwersalny, więc potrzebujesz tylko jeden. Według producenta taśmy (opaski) w aparacie powinny wytrzymać od 4 miesięcy do pół roku i wtedy należy je wymienić. Takie taśmy dodatkowe można zakupić za 129 złotych więc ostatecznie nie jest tak strasznie jeśli chodzi o pieniądze. Generalnie hallufix jest bardzo wysokiej jakości i co za tym idzie jest bardzo wytrzymały, oczywiście wszystko zależy od intensywności użytkowania. Sama też miałam okazję poznać produktu scholla i wiem, jak często się psują. Podobnie jest z "marcinami". Ten plastik się gnie i łamie szybko, lub odkształca. Z hallufixem jest lepiej, plastikowe części są bardzo mocne. Pozdrawiam.
Jak jeden? Ja np. haluksy mam na obu stopach, to co mam nosić na zmianę? Co z tego, ze jest uniwersalny, ma sie dwie chore nogi to trzeba dwa. no i wtedy koszt roście dwukrotnie.

Aparaty scholla czy Marcinki też mam i miałam i się również nie zgodze. Kiedyś owszem- Marcinki na no odginały sie, nawet łamały, ale teraz odkąd są wyprofilowane czy na lewą czy na prawą nogę są dużo solidniejsze, te które mam mam już kupę czasu i nic się nie dzieje.
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 12:18   #158
Galilea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 651
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez Vautina Pokaż wiadomość
Taki jeden aparat jest przewidziany na dwie stopy, bo jest uniwersalny, więc potrzebujesz tylko jeden. Według producenta taśmy (opaski) w aparacie powinny wytrzymać od 4 miesięcy do pół roku i wtedy należy je wymienić. Takie taśmy dodatkowe można zakupić za 129 złotych więc ostatecznie nie jest tak strasznie jeśli chodzi o pieniądze. Generalnie hallufix jest bardzo wysokiej jakości i co za tym idzie jest bardzo wytrzymały, oczywiście wszystko zależy od intensywności użytkowania. Sama też miałam okazję poznać produktu scholla i wiem, jak często się psują. Podobnie jest z "marcinami". Ten plastik się gnie i łamie szybko, lub odkształca. Z hallufixem jest lepiej, plastikowe części są bardzo mocne. Pozdrawiam.
Zgadzam sie z luliną, że jeden nie wystarczy, bo ja mam obie stopy chore i kliny Scholla tez kupuję zawsze po dwa. A potrzebowałabym w takim razie 2 hallufixy (400 zł) + potem co jakieś pół roku 2 nowe tasmy po 129 zł? Hmm...
Vautina - bardzo dziękuję za odpowiedź - dałas mi jakies pojęcie o tym problemie!
Galilea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 18:25   #159
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez Galilea Pokaż wiadomość
A potrzebowałabym w takim razie 2 hallufixy (400 zł) + potem co jakieś pół roku 2 nowe tasmy po 129 zł? Hmm...
Vautina - bardzo dziękuję za odpowiedź - dałas mi jakies pojęcie o tym problemie!
czyli w sumie rocznie jakieś ponad 600 zł. :/ . Trochę dużo.

Chociaż z drugiej strony jeżeli faktycznie pomaga, to myślę, ze bym sie zdecydowała. Tylko boję sie żeby to nie było jakies dziadostwo- marcinek w innym kolorze :/
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 20:14   #160
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Halluksy!!

Qrcze, jak to chyba nie bardzo wierze w zbawienna moc takich aparatow. Ja mam spora wade niestety. Marciny wbijaly mi sie w nogi i byly mega niewygodne. Kliny Scholla, tez mi niewiele daly... Gdyby to kosztowalo 100 za sztuke to jeszcze bym sie powaznie zastanowila...
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 20:15   #161
Galilea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 651
Dot.: Halluksy!!

lulina - a czy Tobie marcinek pomaga? Czy zauważasz jakieś zahamowanie albo nawet cofnięcie zniekształcenia?
Galilea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 08:38   #162
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez Galilea Pokaż wiadomość
lulina - a czy Tobie marcinek pomaga? Czy zauważasz jakieś zahamowanie albo nawet cofnięcie zniekształcenia?
nie, tzn. nie wiem, bo nie wiem co by było jakbym nie nosiła . Ale raczej nie hamuje, ani tym bardziej nie cofa zniekształcenia, ale jak go noszę (a noszę i na dzień i na noc) to tak często haluksy nie bolą. Jak czasami gdzieś jade i nie mam nocnych aparatów to jest o wiele gorzej. A dzienne poprostu niwelują to nieprzyjemne uczucie wchodzenia palca na palec, myśle ze za bardzo nic nie daja, a jest to kwestia przyzwyczajenia (tak ja np do pierścionka jak sie go cały czas ma), po prostu bez Marcina miedzy palcami mi niewygodnie
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 21:40   #163
Galilea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 651
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez lulina Pokaż wiadomość
nie, tzn. nie wiem, bo nie wiem co by było jakbym nie nosiła .
No właśnie! Dzięki za odpowiedź!
Galilea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 12:06   #164
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Halluksy!!

Jeśli chodzi o porównanie hallufixa z marcinem, to mogę powiedzieć, że w hallufixie jest nieco inna zasada działania - inne przyłożenie siły odciągającej paluch niż w marcinie, no a poza tym hallufix ma przegub i można go nosić podczas chodzenia, a więc jest to korekcja aktywna znacznie bardziej skuteczna od pasywnej jaka jest w marcinie. Hallufixa produkują niemcy, a jak wiadomo co niemieckie to solidne. Nic nie przeszkadza, żeby mieć dwa aparaty, ale jeden też wystarczy, bo w końcu nie nosisz go cały czas tylko kilka godzin, a potem przekładasz na drugą stopę na kilka godzin, ale to oczywiście kwestia preferencji i wyboru. Na ich polskeij stronie jest artykuł naukowy napisany na podstawie badań porównawczych hallufixa i marcinów. Polecam:

http://www.hallufix.pl/index.php?page=porownanie

P.S. Ja używałam tylko jednego aparatu na zmianę.

Pozdrawiam.
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 21:34   #165
Galilea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 651
Dot.: Halluksy!!

Dzięki Vautina. Będę musiała to przemysleć. Nie wiedziałam, że to można tak nosic na zmianę raz na prawą, raz na lewą. Choć z drugiej strony ja bym się z tym tak źle czuła. Kliny Scholla nosze naraz na obu. Jakbym miała na jednej, to bym sie może tak z tym dziwnie czuła, tak koślawo. Ale tak czy siak muszę o tych hallufixach poważnie pomyśleć, bo chciałabym, aby mi te moje stópki jeszcze z kilkadziesiąt lat posłużyły, a one juz tak bolą czasem, oj, bolą...
Galilea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 08:44   #166
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez Galilea Pokaż wiadomość
Ale tak czy siak muszę o tych hallufixach poważnie pomyśleć, bo chciałabym, aby mi te moje stópki jeszcze z kilkadziesiąt lat posłużyły, a one juz tak bolą czasem, oj, bolą...
Hej, i jak tam zdecydowałaś się może? Pytam bo jestem ciekawa jak ci się nosi i czy pomaga.
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 16:21   #167
Galilea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 651
Dot.: Halluksy!!

Hej! Dzięki za pamięć no i za motywowanie mnie do dbania o stópki!
Jeszcze nie kupiłam: raz - bo to na raz drogo, dwa - bo teraz okres przedświąteczmy i na razie odłozyłam hallufixy, a przez internet to na razie zamawiam prezenty, a nie aparat dla siebie (a może szkoda).
Patrzę tylko ostatnio na moje zużyte znowu scholle i myślę, że znów muszę je wymienić na nowe.
Nie da sie tych hallufixów kupić jakos promocyjnie?
Wiesz, kiedy mi motywacja do zainwestowania w stópki wzrasta? Zawsze jak przychodzi sezon chodzenia w bosych nogach i widzę całą masę starszych pań o niewyobrażalnie pokrzywionych palcach wchodzących pod drugie palce. Myślę sobie wtedy, że jak były młode, to nie było tyle tych środków i aparatów i nikt na to nie zwracał uwagi. Ostatnio pediciurzystka opowiedziała mi wręcz o swej pacjentce, która szła na operacje odcięcia jednego palca, bo przezywała już koszmar.
Chyba po nowym roku zainwestuję w niemiecki aparat...
Pozdrawiam!
Galilea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 14:21   #168
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Halluksy!!

Przerażające to odcięcie palca.. nie wyobrażam sobie nawet jak się chodzi bez palca. A co do hallufixa to byłam ostatnio na stronie i jest tam jakaś promocja, że jak zamawiasz dwie rzeczy to jedną masz o 10% taniej, więc masz prawie jak na życzenie A tak swoją drogą to tak często z nami ludźmi jest, że jak czegoś nie widzimy to się o tym nie myśli, tylko na przykład dopiero kiedy zacznie to być problemem to zaczynamy działać, a wtedy to różnie bywa - to w odniesieniu do tych starszych pań. Kiedyś faktycznie mniej się zwracało na to uwagę. Ja zainwestowałam ostatnio w zdrowe buty na zimę, z zewnątrz ładne ze skórki, ale zrobione tak, że stopa może oddychać, mają świetnie wyprofilowaną wkładkę, no i amortyzują stopę bo podeszwa jest ze specjalnej pianki elastycznej, to się chyba nazywa wkładka EVA, montują to w różnych butach. Zapłaciłam słono, ale komfort taki że warto no i stopy będą zdrowsze. Wesołych świąt i powodzenia. Pisz jak tam postępy u Ciebie
Pozdrawiam.
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 19:35   #169
vv88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 11
Dot.: Halluksy!!

Witam,
Jak już się dzielimy swoimi przeżyciami, to i ja coś napiszę.

Operację miałam rok temu w styczniu. Bezgipsowo, specjalne buty.
Operowane 2 nogi na raz. Po 6 tyg koniec z chodzeniem w butach, a po 2 miesiącach powrót do sportu.
Mogę jeździć na rowerze, biegać, skakać i nic nie czuję!!!
Stopy idealne, śladów po szwach nie widać, chyba że ktoś się będzie wpatrywał.
Jednym słowem rewelacja! Aż żałuję, że tyle zwlekałam, zwyczajnie przez strach.

Jeśli ktoś chcę jakichś informacji to: gg88@o2.pl

Pozdrawiam wszystkich.
Powodzenia w walce z tym paskudztwem
vv88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-12, 07:56   #170
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez vv88 Pokaż wiadomość
Witam,
Jak już się dzielimy swoimi przeżyciami, to i ja coś napiszę.

Operację miałam rok temu w styczniu. Bezgipsowo, specjalne buty.
Operowane 2 nogi na raz. Po 6 tyg koniec z chodzeniem w butach, a po 2 miesiącach powrót do sportu.
Mogę jeździć na rowerze, biegać, skakać i nic nie czuję!!!
Stopy idealne, śladów po szwach nie widać, chyba że ktoś się będzie wpatrywał.
Jednym słowem rewelacja! Aż żałuję, że tyle zwlekałam, zwyczajnie przez strach.

Jeśli ktoś chcę jakichś informacji to: gg88@o2.pl

Pozdrawiam wszystkich.
Powodzenia w walce z tym paskudztwem
No to powiem ci miałaś dużo szczęścia bo ja znam wiele osób u których operacja miała gorsze efekty. A jak dawno temu się operowałaś?
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 17:22   #171
kicccia
Zakorzenienie
 
Avatar kicccia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 099
Dot.: Halluksy!!

a ja operowałam- w maju będzie rok jeszcze niekiedy boli
__________________



kicccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 18:12   #172
marga2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków, potem będzie Rzeszów?
Wiadomości: 23
Question Dot.: Halluksy!! a ciąża??

Witajcie Wizażanki!
jakby co - to mam dwa. Haluksy - piękne, duże i bolące jak chol... Może przesadziłam z urodą, ale widocznie już zaczynam głupieć ... naprawdę boli, i to w zasadzie bez różnicy, czy to noc, czy też dzień.. Czy chodzę, czy stoję - wiem, że są...
Nie wiem czy operacja u mnie to konieczność, ortopeda (Kraków, LIM) nic nie chciał mi powiedzieć dokładnie na czym polega operacja... może martwił się, że wiecęj nie przyjdę?
Zastanawiam się nad operacją od pewnego czasu, bo bardziej je odczuwam... Chyba najpierw wybróbuję halufix... Po Waszych wpisach wnioskuję, że pomaga. Zawsze to mniej inwazyjne... Wiem, że muszę coś z nimi zrobić..
A ponieważ myślę o dziecku (a wiadomo to jest obciążenie dla stóp jak najbardziej) .... pomyślałam - zapytam...
Czy któraś z Was może była w ciąży i ma haluksy? Czy są jakieś szczególne zalecenia? Albo miała operację, potem ciąze lub odwrotnie?
Nie mam pojecia jak moje stopy zniosą większy ciężar jeśłi teraz każdy krok oznacza ból...
Bedę bardzo wdzięczna za informacje, i za pomoc...
marga2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 20:57   #173
vv88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 11
Dot.: Halluksy!!

Nie szczęście, tylko dobry sprawdzony i kompetentny lekarz.
Rok temu się operowałam, ale miałam przyjemność rozmawiać z pacjentką owego lekarza, która miała 14 lat temu operację, a nóżki jak nowe.

Co do postu o ciąży:

Jeśli zrobisz operację, w dobrej klinice u dobrego lekarza, to nie powinnaś mieć większych problemów.
(O Krakowie słyszałam same złe opinie).
Ja ćwiczę siłowo, podnoszę wielkie ciężary, ćwiczę łydki i nic mnie nie boli, nic się nie rozłazi i nie wykrzywia.
Do tego bieganie i inne aktywności, więc stopa jest obciążona non stop i nie mam większych problemów.
Także myślę, że ciąża nie powinna być problemem.
No i jeśli Cię tak strasznie boli (znam to), to nie ma co z tym zwlekać tym bardziej.
6 tyg i sprawa z głowy.

Edytowane przez vv88
Czas edycji: 2010-01-13 o 20:58
vv88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 21:53   #174
Galilea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 651
Dot.: Halluksy!! a ciąża??

Cytat:
Napisane przez marga2010 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was może była w ciąży i ma haluksy? Czy są jakieś szczególne zalecenia?
Byłam w ciąży mając już porządne haluksy, bo mam je już ho ho ho...
Co moge powiedzieć? Właściwie niewiele. Trudno mi orzec, czy gdyby nie ciąża, to by było lepiej i mniej by się powiększyły. Chyba nie. No bo to by było gdybanie. Faktycznie jest ciężko, ale czy bez haluksów byłoby lżej? Było mi ciężko zwłaszcza że ciążę kończyłam w super upalne lato i stopy miałam tak ogromnie spuchnięte, że nie mieściły się już właściwie w żadne klapki, sandały.
Z drugiej strony nie możesz tak myśleć, że jak masz haluksy, to ciąża zaszkodzi albo żeby nie miec dziecka albo odsunąć to w czasie. Haluksy to nie powód, żeby się wyrzec dziecka. Mój synek jest ważniejszy niż haluksy i wszystko inne! Kobiety chodzą w ciąży z poważniejszymi problemami zdrowotnymi i żyją.
Ale powiem Ci tak: jesli masz bardzo zaawansowany problem, to o leczeniu (czy podleczeniu, zainwestowaniu w aparat) pomyśl przed ciążą. Bo to nie ciąża będzie Twoim największym problemem dla haluksów, ale to, co będzie potem. Po urodzeniu i przez następnych kilka lat (jesli będziesz zajmowac się dzieckiem sama, a nie babcie i nianie) Twoje życie, praca i wysiłek przy dziecku to będzie dla stóp wyzwanie. I zapewniam Cię, że nie będzie Cię wtedy stać na wyrwanie 6 albo i więcej tygodni z życia, żeby się unieruchomić i zadbać o stopy. Mój syn skończy 7 lat w tym roku, a ja nadal nie widzę szans pracując w domu i zawodowo, żeby wygospodarowac ok. 2 m-cy, żeby się unieruchomić. Bez szans. Twoje stopy sa ważne - owszem - w ciąży, ale także na te lata potem, z wózkiem i dzieckiem.
Cóż - chyba Ci nie za bardzo pomogłam...
Galilea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 12:49   #175
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez vv88 Pokaż wiadomość
Nie szczęście, tylko dobry sprawdzony i kompetentny lekarz.
Rok temu się operowałam, ale miałam przyjemność rozmawiać z pacjentką owego lekarza, która miała 14 lat temu operację, a nóżki jak nowe.
Ja też miałam u lekarza, którego wszyscy mi polecali, może nie ogólnopolskiej sławy ze względu na to, ze nie mieszkam w dużym, ani w okolicach duzego miasta. Ale na prawdę wiele, wiele osób go polecało, jest specjalistą w tej dziedzinie i co? i jest gorzej niż było
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 22:06   #176
marga2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków, potem będzie Rzeszów?
Wiadomości: 23
Dot.: Halluksy!! a ciąża??

Dziękuję Galilea ...
to ma sens.. zwłaszcza, że tu gdzie mieszkam będę mieć daleko do babć, cioć , więc zostają własne starania i zabieganie ... Ale do tego jeszcze trochę.... co najmniej 9 mcy Jest czas, żeby o siebie zadbać najpierw...
marga2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 23:11   #177
vv88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 11
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez lulina Pokaż wiadomość
Ja też miałam u lekarza, którego wszyscy mi polecali, może nie ogólnopolskiej sławy ze względu na to, ze nie mieszkam w dużym, ani w okolicach duzego miasta. Ale na prawdę wiele, wiele osób go polecało, jest specjalistą w tej dziedzinie i co? i jest gorzej niż było
No widać miałaś pecha
Mi się akurat trafił taki, u którego przez ponad 15 lat zabiegów żadna wada nie wróciła.
Widać sprawdzona metoda robi swoje.
vv88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 14:36   #178
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Halluksy!!

Cytat:
Napisane przez vv88 Pokaż wiadomość
Mi się akurat trafił taki, u którego przez ponad 15 lat zabiegów żadna wada nie wróciła.
Widać sprawdzona metoda robi swoje.

Skąd on wie że przez 15 lat zabiegów żadna wada nie wróciła? Robi badania okresowe czy jak? A co do metody to nie jest niestety tak, że może być "sprawdzona" we wszystkich przypadkach. Metodę operowania trzeba umieć dobrać od schorzenia danego pacjenta....
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 22:11   #179
vv88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 11
Dot.: Halluksy!!

No tak, co kilka lat miał robione zdjęcia.
Wiadomo, że każdy ma inną wadę i że pewnie są jakieś modyfikacje zabiegu, ale jak widać skuteczne.
Zresztą forum jest po to, żeby przekazać swoje doświadczenia, a nie namawiać kogoś na to i tamto. Każdy zrobi co chce.
Ja tylko żałuję, że trochę wcześniej tego nie zrobiłam.
vv88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 13:46   #180
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Halluksy!!

Hmm... nie słyszałam jeszcze o lekarzy, który by tak z potrzeby serca przez kilka lat wykonywał swoim pacjentkom badania okresowe stóp po chirurgicznej korekcie haluksa ale skoro tak mówisz...
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.