dzwonienie z zagranicy do polski ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-02, 09:37   #1
agaffa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 091
GG do agaffa
Arrow

dzwonienie z zagranicy do polski !


Hej dziewczyny,
mam pytanie, mój chłopak wyjechał w sylwestra do Irlandii na pół roku i mamy skype'a ale chciałabym móc też komunikować się z nim przez telefon, a jak wiecie ceny połączeń i smsów są kosmiczne,
czy jest jakaś opcja żeby on pisał i dzwonił do mnie tanio z polskiego albo nawet irlandzkiego numeru?
wiem,że są bramki ale chodzi mi konkretnie o kontakt przez tel

mam nadzieję,że coś poradzicie
__________________
wymianka
agaffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 15:02   #2
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: dzwonienie z zagranicy do polski !

Cytat:
Napisane przez agaffa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
mam pytanie, mój chłopak wyjechał w sylwestra do Irlandii na pół roku i mamy skype'a ale chciałabym móc też komunikować się z nim przez telefon, a jak wiecie ceny połączeń i smsów są kosmiczne,
czy jest jakaś opcja żeby on pisał i dzwonił do mnie tanio z polskiego albo nawet irlandzkiego numeru?
wiem,że są bramki ale chodzi mi konkretnie o kontakt przez tel

mam nadzieję,że coś poradzicie
nie wie jak jest w Irlandii (mieszkam w uk)
ale jesli jest tam np. operator vodafone, to stawki powinny być podobne ....
ja dzwoniąc do domu na stacjonarny z 1min płacę jedyne 0,05 pensa natomiast na telefon komórkowy 0,15 pensa, nie są to jakieś tragiczne kwoty......
Zatem raz na jakiś czasz doładowując telefon np za 5 funtów mogę zadzwonić do koleżanki na tel komórkowy i spokojnie pogadać przez jakies pół godziny
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 18:24   #3
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: dzwonienie z zagranicy do polski !

Cytat:
Napisane przez agaffa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
mam pytanie, mój chłopak wyjechał w sylwestra do Irlandii na pół roku i mamy skype'a ale chciałabym móc też komunikować się z nim przez telefon, a jak wiecie ceny połączeń i smsów są kosmiczne,
czy jest jakaś opcja żeby on pisał i dzwonił do mnie tanio z polskiego albo nawet irlandzkiego numeru?
wiem,że są bramki ale chodzi mi konkretnie o kontakt przez tel

mam nadzieję,że coś poradzicie

mam nadzieję że to nie będzie odebrane jako reklama-ale my uzywamy nr 1513500000 i masz 20 min na stacjonarne i (chyba) 6 na kom do Polski. Placisz bodajże 35 centów.
Jest jeszcze opcja:
Cytat:
1512500000, wybierz nr stacjonarny 0048xxxxxxxxx i gadasz 7 min

1513500000, wybierz nr stacjonarny 0048xxxxxxxxx i gadasz 15 min

1514500000, wybierz nr stacjonarny 0048xxxxxxxxx i gadasz 19 min
i też placisz jakieś grosze za to połączenie.
Działa w pre paidzie(ale nie sądze by Twój tż kupował tel na abonament, charguje z góry.


Powodzenia
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 09:35   #4
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: dzwonienie z zagranicy do polski !

ferguusson,

Cytat:
Działa w pre paidzie
Cytat:
charguje z góry.
Moge zrozumiec, ze znajomi przebywajacy w tym samym obcojezycznym kraju moga czasem uzywac takich lamancow. Czasem w ramach zartu a czasem serio, trudno. Nie wiem natomiast co chcesz osiagnac piszac w ten sposob do osoby mieszkajacej w Polsce

Z drugiej strony fajnie, ze dziewczyna uzyskala odpowiedzi, wiec moze nie powinnam sie czepiac.

Agaffa, ja niestety rowniez mam doswiadczenia tylko z Anglii, ale podobno w Irlandii tez tak jest, wiec moze warto sprawdzic:

Dzwonie ze stacjonarnego w Anglii na stacjonarny w Polsce za 0.02 funta za minute. Jest wiele takich specjalnych numerow, ja uzywam 08444621621, po czym 0048... z kratka (#) na koncu.
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 14:19   #5
dodus_90
Raczkowanie
 
Avatar dodus_90
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Bunclody/Waterford(irl)/Nowy Sącz
Wiadomości: 217
Dot.: dzwonienie z zagranicy do polski !

chyba najlatwiejszym sposobem dla Twojego chlopaka, bedzie jednak kupienie irlandzkiego startera- ja uzywam Vodafone i jestem bardzo zadowolona!
1 min z irl do pl na stacjonarny to 9centow, a na komorke 15centow, sms do polski kosztuje 13 centow. mysle zete ceny sa naprawde nie wysokie pozdrawiam i zycze powodznia chopakowi, a moge wiedziec w jakim miescie jest?
dodus_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 22:05   #6
eternitymoment
Zadomowienie
 
Avatar eternitymoment
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: olimp
Wiadomości: 1 626
Dot.: dzwonienie z zagranicy do polski !

w irlandi mozna uzywac budek telefonicznych nazywanych "early bird" placi sie grosze rowniez vodafone/o2 byl naprawde tani,niepamietam teraz dokladnie ile,bo bylam tam dwa lata temu,ale mysle ze Twoj chlopak da rade z vodafone/o2
pozatym niech sie rozejzy po slupach i w sklepach zawsze wisza plakaty mowiace ile wynosi stawka polaczeniowa do danego kraju
powodzenia

Edytowane przez eternitymoment
Czas edycji: 2010-01-15 o 22:15
eternitymoment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 13:34   #7
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: dzwonienie z zagranicy do polski !

Cytat:
Napisane przez szperrr Pokaż wiadomość
ferguusson,

Moge zrozumiec, ze znajomi przebywajacy w tym samym obcojezycznym kraju moga czasem uzywac takich lamancow. Czasem w ramach zartu a czasem serio, trudno. Nie wiem natomiast co chcesz osiagnac piszac w ten sposob do osoby mieszkajacej w Polsce

Z drugiej strony fajnie, ze dziewczyna uzyskala odpowiedzi, wiec moze nie powinnam sie czepiac.

Agaffa, ja niestety rowniez mam doswiadczenia tylko z Anglii, ale podobno w Irlandii tez tak jest, wiec moze warto sprawdzic:

Dzwonie ze stacjonarnego w Anglii na stacjonarny w Polsce za 0.02 funta za minute. Jest wiele takich specjalnych numerow, ja uzywam 08444621621, po czym 0048... z kratka (#) na koncu.
ja z kolei nie wiem co chcesz osiągnąc pisząc do osoby pytającej o tanie połączenia z IRLANDII do Polski numer z jakiego korzystasz dzwoniąc z ANGLII. dla przypomnienia-to SĄ DWA RÓŻNE KRAJE, zatem różne zasady, numery i zniżki.

więc jeśli miałybyśmy się czegoś czepiać to proponowałabym tego

Wizażanka nie załozyła tematu dotyczącego "czystości" języka polskiego wśró osób przebywających zagranicą, więc nie wiem jaki sens zasmiecania watku.
na marginesie-zwrot pre paid, odpowiednik naszego "na kartę" z pewnością jest w użyciu w Polsce, jeśli nie-przyda się wielu wizażankom

EOT-lub skoro Cie tak razi angielska, utarta forma-koniec tematu.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.