Duszności :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-22, 17:03   #1
kredka90
Raczkowanie
 
Avatar kredka90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Unhappy

Duszności :(


Nie wiem czy to jest odpowiednie forum, i przepraszam jak ten temat jest... nie na temat, ale nie znalazłam nic innego, gdzie ktoś by mi odpowiedział...
Od jakiegoś czasu mam duszności, nie mogę nabrać powietrza "do pełna" w płuca, cały czas ziewam, jest to bardzo męczące...
czym to może być spowodowane? Od jakichś trzech lat palę i strasznie się boję, że to jakaś rozedma płuc czy rak Oprócz tego mam też lekką deformację klatki piersiowej, czy to może być spowodowane tym właśnie? Jeśli tak, to czy w wieku 18 lat można to jeszcze jakoś "wyprostować", wyćwiczyć?
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam
kredka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 17:18   #2
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Duszności :(

Cytat:
Napisane przez kredka90 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to jest odpowiednie forum, i przepraszam jak ten temat jest... nie na temat, ale nie znalazłam nic innego, gdzie ktoś by mi odpowiedział...
Od jakiegoś czasu mam duszności, nie mogę nabrać powietrza "do pełna" w płuca, cały czas ziewam, jest to bardzo męczące...
czym to może być spowodowane? Od jakichś trzech lat palę i strasznie się boję, że to jakaś rozedma płuc czy rak Oprócz tego mam też lekką deformację klatki piersiowej, czy to może być spowodowane tym właśnie? Jeśli tak, to czy w wieku 18 lat można to jeszcze jakoś "wyprostować", wyćwiczyć?
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam
Nie wiem jak inne wizażanki,ale ja lekarką nie jestem,aczkolwiek może to mieć związek z tym,że palisz papierosy i masz lekką deformacje klatki piersiowej.Najlepiej bedzie jak pójdziesz do lekarza.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 17:21   #3
erika19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 121
Dot.: Duszności :(

też tak miałam przez pewien czas, ale mi przeszło
czytłam gdzieś ze może to być spowodowane stresem
__________________

erika19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 17:27   #4
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Duszności :(

stres i zmęczenie jest przyczyną blokady płuc czy całych dró oddechowych, najlepiej iść na basen, zrelaksować się i wysypisać.
Choć nie powiem, na dolegliwości któe opisałaś mogą mięć wpływ deformacja i palenie, ale pewnie w niewielkim stopniu, skoro do tej pory Ci nie przeszkadzało.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 17:31   #5
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Duszności :(

Myślę, że może to mieć związek bardziej z sercem jak masz problemy z nabraniem powietrza. Tak bywa czasem u mnie. To ma zdecydowanie związek z paleniem, bo ono podnosi ciśnienie i nasila duszności. Oczywiście może to mieć związek z chorobą układu oddechowego i klatką piersiową. A ziewanie to jak dla mnie problemy z ciśnieniem, może masz za niskie..ale wtedy odpada teza o dusznościach z powodu zbyt wysokiego ciśnienia, bo przy takim chyba senność nie za bardzo ma miejsce.

Mogłabyś napisać np. czy to u Ciebie ma charakter ataków, czy utrzymuje się stale od jakiegoś czasu? Czy towarzyszy temu wysiłek fizyczny i czy np. nie wydaje Ci się, że to może być na tle nerwowym
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 17:34   #6
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: Duszności :(

Ja też miałam przez jakiś czas coś takiego, a jestem osobą niepalącą. I skąd to się wzięło?? Okazało się, że jestem biernym palaczem. Ponieważ przez ten okres przebywałam w pomieszczeniach zadymionych dymem papierosowym, to nawdychałam się go, i stąd nie mogłam wziąć "do pełna" oddechu i dokuczały mi częste zapalenia oskrzeli!
mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 19:38   #7
karluska
Raczkowanie
 
Avatar karluska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 174
GG do karluska Send a message via Skype™ to karluska
Dot.: Duszności :(

też miałam ten problem, przez tydzień nie mogłam normalni oddychac do tego ciągle ziewałam (co podbno jest z tym związane)... wyczytałam na jednym forum, że jest to spowodowane stresem, ale może też przyczyniac sie do tego palenie.
Mi pomaga oddychanie: wciągam powietzre nosem wydycham ustami i oddech się reguluje. Poza tym duzo pomaga myslenie, ja zaczelam sobie tłumaczyc ze to tylko nerwy i że nic mi nie jest i faktycznie pomogło

wstawiam Link do tego forum mam nadzieję, ze pomogłam , zycze zdrowia
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3360122&start=0
karluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-22, 20:31   #8
kredka90
Raczkowanie
 
Avatar kredka90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Duszności :(

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość

Mogłabyś napisać np. czy to u Ciebie ma charakter ataków, czy utrzymuje się stale od jakiegoś czasu? Czy towarzyszy temu wysiłek fizyczny i czy np. nie wydaje Ci się, że to może być na tle nerwowym
Stale raczej nie, raz oddycham dobrze a raz mnie dusi, wiec raczej ma to charakter ataków. Czytałam kiedys ze to sa objawy nerwicy i teraz jak mnie dusi to jeszcze bardziej panikuję...
A ziewanie to raczej skutek niedotlenienia, przez ziewanie można wziąć więcej powietrza, ale nawet to nie pomaga...
kredka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 23:40   #9
shilou
Raczkowanie
 
Avatar shilou
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 101
Dot.: Duszności :(

Kredko, tez miewam takie problemy jak okresowa dudzność, zrobiłam sobie badanie- poziom żelaza Fe we krwi, wyszedł duzo poniżej normy, chociaz inne składniki krwi były w normie, zaczełam brac Biofer folic i po jakims czasie mogłam oddychac pełną piersią, pózniej znów żelazo mi spada i odczuwam znow problem i znów zaczynam brac tabletki mi dodatkowo wypadaja włosy gdy poziom żelaza sie obniża, a robiłas sobie badania?
shilou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 14:36   #10
madziusiag
Raczkowanie
 
Avatar madziusiag
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 34
Dot.: Duszności :(

Mam, nawet w tym momencie to samo, dusznosci nie pozwalajace mi wziac pelnego oddechu.Jak juz nabiore powietrze to czuje malu bol w klatce piersiowej.Bylam z tym u lekarza, zapytala sie mnie czy sie nie stresowalam ostatnio. Faktycznie, balam sie ze jestem w ciazy i stres trwal jakies 2 tygodnie ,ale nie bede sie lekarce spowiadac ze wszystkiego, a druga przyczyne podala mi alergie i przepisala tabletki przeciwalergiczne, ale nawet ich nie wykupilam bo bardziej prawdopodobny jest stres.
Hehe i jeszcze jedna opcja...ciaza.Czytalam gdzie tylko sie da o objawach, i pisza ze przy poczatkach moga te dusznosci sie pojawic. Tak wiec mam nadzieje ze Ci jakos podpowiedzialam skad mogly sie one wziac u Ciebie pozdrawiam
madziusiag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 14:44   #11
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Duszności :(

Cytat:
Napisane przez kredka90 Pokaż wiadomość
Stale raczej nie, raz oddycham dobrze a raz mnie dusi, wiec raczej ma to charakter ataków. Czytałam kiedys ze to sa objawy nerwicy i teraz jak mnie dusi to jeszcze bardziej panikuję...
A ziewanie to raczej skutek niedotlenienia, przez ziewanie można wziąć więcej powietrza, ale nawet to nie pomaga...

Moim zdaniem powinnaś owszem iść do lekarza ze względu na to, że palisz i masz deformacje klatki piersiowej.
Ale nie przejmować się tym zbytnio. Moim zdaniem to normalne, ja to od zawsze mam, dlatego unikam stresów-zwykłą kłotnie z facetem ja odchorowuje pozniej przez dwa dni;/ nie mogę oddychac poprostu dusi mnie w klatce wiesz biore "nerwosal" czy cos takiego czasem póści troche po tym. Może sobie kup wlasnie takie kropelki uspokajajace, ja biore tez czasem taka tabletke uspokoajajaca nie znam nazwy...

Obserwuj swoje cialo i zobacz czy to ma zwiazek ze stresem. kazde cialo jest inne wiec nie konieczne musisz odreagowywac ten stres tak jak ja-dzien pozniej
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 16:41   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Duszności :(

Kredko, tu pomimo najszczerszych checi nikt Ci nie pomoze, powinnas z tym jak najszybciej isc do lekarza. Pozdrawiam
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 17:13   #13
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Duszności :(

Cytat:
Napisane przez kredka90 Pokaż wiadomość
Stale raczej nie, raz oddycham dobrze a raz mnie dusi, wiec raczej ma to charakter ataków. Czytałam kiedys ze to sa objawy nerwicy i teraz jak mnie dusi to jeszcze bardziej panikuję...
A ziewanie to raczej skutek niedotlenienia, przez ziewanie można wziąć więcej powietrza, ale nawet to nie pomaga...
W takim razie może coś lekkiego na uspokojenie.. bo wiem, że człowiek boi się, że się udusi i wtedy to już jest masakra..
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 17:22   #14
malenka294
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka294
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: kosmos:D
Wiadomości: 2 000
GG do malenka294
Dot.: Duszności :(

Ja miałam podobnie,było to na tle psychicznym-nerwica,teraz mi przeszło ale doszły inne rzeczy,kołatania serca,wrażenie że może mi się coś stać,bardzo męczące uczucie w takich sytuacjach wychodzę z domu pobiegać,to mi najbardziej pomaga
__________________
Only God can judge me

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę





malenka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 17:34   #15
dominiiisia
Raczkowanie
 
Avatar dominiiisia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 37
Dot.: Duszności :(

Przede wszystkim powinnaś udać się do lekarza. Możliwe, ze duszności spowodowane są paleniem papierosów. U mnie od palenia papierosów uaktywniła się astma oskrzelowa. Jedynym lekarstwem było rzucenie palenia. Poza tym takie duszności często występują na tle nerwowym. Musisz koniecznie iść do lekarza pierwszego kontaktu, który pózniej ewentualnie skieruje Ci na inne badania np. alergologiczne (może masz alergie na coś co akurat pyli?) Trzymaj sie i głowa do góry
dominiiisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 11:50   #16
Basia24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Mexyk
Wiadomości: 116
Dot.: Duszności :(

dolaczam sie
tez to mam ale nie pale, nie mam zadnej deformacji klatkie piersiowej, wiec to moze ale nie musi byc glownym powodem tych problemow.
zauwazylam ze u mnie pojawia sie to w sytuacjach stresowych, czasami lykam jakies ziolowe tabletki, nie wiem czy to one mi pomagaja czy sama mysle ze je wzielam...
czuje to tak:
  • oddycham a wlasciwie to nie czuje zeby mi to powietrze splywalo do pluc...takie tepe oddychanie
  • czesto ziewam, czesto tez mam odruch''wzdychania'' wtedy dopiero czuje ze moje pluca napelniaja sie powietrzem
  • a czasami mam uczucie ucisku w klatce piersiowej, myslalam ze to serducho, ale okazalo sie ze mam refluks
kup sobie jakies herbatki ziolowe, ale najlepiej idz do lekarza, juz sam pobyt u niego i powiedzenie o tym sprawi ze poczujesz sie lepiej, bo bedziesz wiadziala ze cos dla siebie w zwiazku z tym zrobilas
pozdrowka
Basia24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 13:39   #17
17coyote17
Raczkowanie
 
Avatar 17coyote17
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Duszności :(

Ja bym proponowała wybrać się do pulmonologa i on zleci badanie-spirometrie i zbada w ten sposób Twój oddech. U mnie taki problem zaczął się 5 lat temu przy wzmożonym stresie i co się okazało po badaniach, że mam astmę, nie kaszle ani nic ale przy wzmożonym stresie ataki się ponawiają.Życzę zdrówka
__________________
6.06.2008r.--->zaczynamy odchudzanie
tyle jest->82,81,80,79,78,77,76,75,74, 73,72,71,70,69,68,67,66,6 5,64,63,62,61,60<--dąże do tylu
17coyote17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 17:24   #18
Taliaa
Raczkowanie
 
Avatar Taliaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 370
Dot.: Duszności :(

nie wydaje mi sie zeby astma pojawiła sie w takim wieku
chociaz lepiej udac sie do alergologa i porobic testy na wszelki wypadek
Taliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 19:03   #19
17coyote17
Raczkowanie
 
Avatar 17coyote17
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 224
Dot.: Duszności :(

Taliaa co do swojej opinii odnośnie astmy to się mylisz,astma jest niezależna od wieku i może być utajona przez pewien czas. A ja pierwsze objawy astmy miałam w wieku 15lat.
__________________
6.06.2008r.--->zaczynamy odchudzanie
tyle jest->82,81,80,79,78,77,76,75,74, 73,72,71,70,69,68,67,66,6 5,64,63,62,61,60<--dąże do tylu
17coyote17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 21:23   #20
sophiya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Duszności :(

Ja mam duszności ZAWSZE kiedy się czymś podświadomie denerwuję. Czy w związku się nie układa, czy sesja, czy poprawki - za każdym razem mam problem z nabraniem powietrza do pełna - często nabieram powietrze i nigdy do końca, męczę się przy tym.
Ale kiedy problemy życiowe znikają - wszystko mija.
__________________
I ain't happy, I'm feeling glad
I got sunshine, in a bag
I'm useless, but not for long
The future is coming on

sophiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 22:35   #21
joannusia
Raczkowanie
 
Avatar joannusia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z kapusty ;p
Wiadomości: 83
Dot.: Duszności :(

Cytat:
Napisane przez kredka90 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to jest odpowiednie forum, i przepraszam jak ten temat jest... nie na temat, ale nie znalazłam nic innego, gdzie ktoś by mi odpowiedział...
Od jakiegoś czasu mam duszności, nie mogę nabrać powietrza "do pełna" w płuca, cały czas ziewam, jest to bardzo męczące...
czym to może być spowodowane? Od jakichś trzech lat palę i strasznie się boję, że to jakaś rozedma płuc czy rak Oprócz tego mam też lekką deformację klatki piersiowej, czy to może być spowodowane tym właśnie? Jeśli tak, to czy w wieku 18 lat można to jeszcze jakoś "wyprostować", wyćwiczyć?
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam
Ja bym radziła wybrać się na badanie spirometryczne, które określi Twoją pojemność klatki piersiowej, potem z wynikami do lekarza i on Ci resztę dopowie. Ja miałam straszny kaszel, dusiłam się, a nie palę.. ja nie, ale rodzice tak..
__________________
Hay que pensar en el futuro.
joannusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 12:41   #22
kredka90
Raczkowanie
 
Avatar kredka90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Duszności :(

dziękuję wszystkim za odpowiedzi
Zwlekałam bardzo długo z wizytą u lekarza, bo bałam się usłyszeć co mi dolega.. Dziś w końcu się wybrałam, dostałam skierowanie i w poniedziałek spirometria, jeśli wszystko wyjdzie ok, to zaczynam leczyć się na nerwy...
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
kredka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 12:56   #23
gosiaczek_ch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 105
Dot.: Duszności :(

astma atakuje juz coraz najmlodszych niema znaczenia wiek.ja mam tez takie same problemy dusilam sie juz kilka razy to bylo w okresie letnim.lekarz stwierdzil ze to katar sienny.alergia minela ale ciezko mi nadal sie oddycha i ta sennosc jak nigdy.
gosiaczek_ch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 14:16   #24
shilou
Raczkowanie
 
Avatar shilou
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 101
Smile Dot.: Duszności :(

a robiłaś już morfologię, a konkretnie poziom zelaza??? bo jak juz pisałam wczesniej to rowniez moze być przyczyna, a nie tylko nerwica
shilou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 15:30   #25
ilustrowana inaczej
Rozeznanie
 
Avatar ilustrowana inaczej
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 620
Dot.: Duszności :(

mam to samo, lekarka stwierdzila u mnei nerwice i dala mi tabletki, ktore nie uzalezniaja, mozna je brac, jak tylko nastapi atak. Przejdz sie do lekrza, to najelpsze co mozesz zrobic.

pozdrawiam
ilustrowana inaczej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 19:38   #26
kredka90
Raczkowanie
 
Avatar kredka90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 32
Dot.: Duszności :(

Uf, nic gorszego niz spirometria... pani kazala dmuchac a ja juz nie miałam nic w płucach
ogólnie to badanie i testy alergologiczne wyszły ok, dostałam tylko jakis inhalatorek w razie dysznosci i mam pic tabletki. Magnez... albo żelazo?... zapomniałam co kupie i to i to, witamin nigdy nie za dużo
Pozdrawiam
kredka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 10:14   #27
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Duszności :(

Skoro boisz się raka i bierzesz taką ewentualnośc pod uwagę to może jednak rzuć palenie?
W mojej rodzinie na raka płuc zmarł każdy palacz, wczesniej czy później...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 13:31   #28
honey1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 29
Dot.: Duszności :(

Ehh ja tez mam problem...otóż jak się położe spać to mam niewielkie duszności i musze nabierać wiecej powietrza zeby sie to ustabilizowało, z tego co pamietam to ja nawet nigdy nie mogłam nadmuchać balona bo brakowało mi powietrza, a ostatnio jak zatrzymała mnie policja do kontroli to miałam 3 próby nadmuchania w alkomat bo kończyłam przed czasem, po prostu nie dałam rady dłużej;/ i za 4 podejściem policjant cos zmienił i wystarczyło ze mialam nadmuchac w 3sek... w zyciu codziennym nie przeszkadza mi to, ale jak przyjdzie co do czego to jest problem...nie wiem co to jest?? czy konieczna jest wizyta u lekarza...? dodam, ze nigdy nie paliłam papierosów i mam 21 lat, pozdrawiam i czekam na jakies podpowiedzi
honey1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 08:05   #29
KleopatraiCezar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Duszności :(

Także mam kłopot. Nie dam rady wogóle nadmuchać balona. Powietrze uchodzi mi przez nos i nic...
KleopatraiCezar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 06:37   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Duszności :(

Wątek stary jak...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-07 06:51:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.