Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 2011 - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tutuł
"Koko Koko Mamuśki wrześ-paź są spoko!" 0 0%
"Dzieciaczki nam po podłodze zasuwają, na kawę i wizaż nam czasu nie daja!" 10 31,25%
"pierwszy ząbek, pierwszy kroczek zbliża się dzieciaczków roczek" 13 40,63%
"dawno temu były brzuszki, a tu raczkują nam maluszki' 2 6,25%
"Pełzam sobie po pokoju, zabawki w rączki i do boju!" 4 12,50%
"Jestem bobo i wy nie wiecie ze mam najlepsza mame na swiecie!" 1 3,13%
"Mama pyszne zupki gotuje, a dziecku z radości pupka podskakuje' 0 0%
"Stawiamy pierwsze kroczki, za chwilę świętujemy roczki " 2 6,25%
Głosujący: 32. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-01, 18:03   #4831
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

moje dziecię po całym dzionku bardzo intensywnym padło juz i smacznie śpi
a rodzice mają masę czasu dla siebie hehe

Archi ja z tego co pamiętam to miałam lekko smaczek kwaskowatości, ale nei był jakoś mocny, przypominało pomidorową z tym ze moje dziecie kwaśne lubi-po mamusi jabłko im kwaśniejsze tym dla niego lepsze

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Zosiula dziękuje za życzenia z okazji dnia dziecka
hehe minka zabójcza słodka jest , ale to na pewno wiesz
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 18:16   #4832
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo mi pomogłas Mój Maksiu chodzi spac o 20-tej więc ten obiadek o 18-tej to chyba trochę za późno ... niestety to wynika z naszego rozkładu dnia, ale jeśli to miałoby zaszkodzic małemu to postaram się to zmienic.
A myślisz że ten kleik mogłabym dodawac na zmianę: do jednego posiłku ryżowy, do następnego kukurydziany? I jak dużo go dajesz? ja tylko ok. 10 gram na 180 ml. Myślę że to mało, ale gdy daję więcej to skubańcowi nie chce się ciągnąc bo mu za gęste. Zresztą on pod tym względem straszny leniuch ... przez 4,5 miesiąca podawalam mu swoje mleko odciągnięte laktatorem bo księciunio nie chciał ssac piersi.
Ja daje kleiki na zmianę, mam takie miarki z Nutramigenu- 4,9 grama, i dodaje po 2 na 210 ml mleka. Nie daję więcej bo Ignaś ma duże przyrosty wagi, górne centyle a kleiki ponoć trochę tuczą

A jak u Was ze skórą? Są jakieś zmiany? Jaką macie dietę? Bo u nas niestety dość ograniczoną- boję się wprowadzać nowych rzeczy, że go pouczula
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 19:23   #4833
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Hej!

NA początek duuuuuuużo buziaczków dla dzieciaczków z okazji Dnia Dziecka

Najpierw napiszę co u nas
Fotelik był już rano testowany, tak się Adasiowi spodobał, że po 5 min siedzenia w nim... usnął, a mieliśmy razem iść do sklepów, więc tz sam chodził a ja siedziałam z małym w samochodzie. Tak mu się dobrze spało, że jak już zajechaliśmy pod dom to jeszcze spał i było mi szkoda go budzić, więc siedziałm z nim w samochodzie dopóki się nie obudził
Nooo super! fotelik jest the best

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Tak widziałam ostatnio tą Minimę, ale ona podobnie jak Sinlac jest bezglutenowa.

Mój o tej 5-tej wypiłby z pewnością te swoje 200 ml mleka ale zawsze się tak bardzo spieszymy, że nie ma czasu na to przygotowanie, karmienie, odbijanie, a tak to daję mu ze 120 ml herbatki a po przewiezieniu do teściowej ona daje mu mleko. Tylko zastanawiam się czy nie za dużo tych płynów od rana.

W ogóle dziewczyny wszyscy krytykują mnie że tak analizuję tą dietę i wprowadzanie wszystkiego po kolei.
Moja teściowa ostatnio oznajmiła mi że chciała zrobić małemu miseczkę kaszki manny z owocami, ale nie miała mleka. Myślałam że padnę. Ona totalnie nie rozumie co to oswajanie z glutenem czy skaza białkowa. Uważa że dziecko w tym wieku powinno jeść już wszystko.
Nikt nie ma prawa w sumie Cie krytkowac bo robisz to co uwazasz za sluszne i to co uwazasz za najlepsze dla swojego dziecka

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Moje dziecko zjadło dziś pięknie obiadek, więcej niż standardowe 190 g słoiczek,było ze 23-40 gr a ugotowałam marchewkową z jabłkiem

Ale żeby nie było tak pięknie mamy problem z koopką Wczoraj cisnął cały dzień i nie zrobił prawie nic, i dziś podobnie, nie wiem o co cho Bo do tej pory było wszystko oki
gratulacje! marchewkowa z jablkiem? w sensie marchewke i jablko tak? bo pomyslalam o zupie
trzymam kicuki za koopke
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 19:31   #4834
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
heja heja
Na początek:
Załącznik 4702682

wszystkiego naj dla nas wszystkich-bo w końcu każdy z nas jest dzieckiem no i specjalne i oczywiste zyczonka dla naszych milusińskich z okazji ich pierwszego dnia dziecka
Dla każdego urwiska mnóstwo buziaków
Załącznik 4702691





Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
moje dziecię po całym dzionku bardzo intensywnym padło juz i smacznie śpi
a rodzice mają masę czasu dla siebie hehe

Archi ja z tego co pamiętam to miałam lekko smaczek kwaskowatości, ale nei był jakoś mocny, przypominało pomidorową z tym ze moje dziecie kwaśne lubi-po mamusi jabłko im kwaśniejsze tym dla niego lepsze

---------- Dopisano o 19:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------



hehe minka zabójcza słodka jest , ale to na pewno wiesz
My wlasnie tez teraz sie delektujemy we trojke soba, Mikul ponad poltorej godz spedzil z nami na kanapie, ale byla zabawa Jak ja bym chciala sama zrobic pomidorowa a co robiliscie caly dzionek?

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Ja daje kleiki na zmianę, mam takie miarki z Nutramigenu- 4,9 grama, i dodaje po 2 na 210 ml mleka. Nie daję więcej bo Ignaś ma duże przyrosty wagi, górne centyle a kleiki ponoć trochę tuczą

A jak u Was ze skórą? Są jakieś zmiany? Jaką macie dietę? Bo u nas niestety dość ograniczoną- boję się wprowadzać nowych rzeczy, że go pouczula
ja sie balam na samym poczatku, czyli tak do 4 mc a teraz juz nie. Ostatnio w ogole sie popisalam z truskawkami
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 19:45   #4835
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość






My wlasnie tez teraz sie delektujemy we trojke soba, Mikul ponad poltorej godz spedzil z nami na kanapie, ale byla zabawa Jak ja bym chciala sama zrobic pomidorowa a co robiliscie caly dzionek?



ja sie balam na samym poczatku, czyli tak do 4 mc a teraz juz nie. Ostatnio w ogole sie popisalam z truskawkami

po 10 wstalismy , ubraliśmy sie i w długą pojechałam najpierw do mojej mamy, tam spotkałam sie z babcią i ciotką, mały zgarnął prezenta a potem udaliśmy sie do mojej sis bo miała z małym spacerować jak ja bede cieła grzywe u fryzjera, ale ten plan nie wypalił bo lało jak nei wiem , wiec siedziałyśmy u niej potem pojechałam po meżusia do pracy, no i razem na (miały być szybkie) zakupy, no i tu nam zeszło heheh bo na zakupach okazało si eże z okazji dnia dziecka możemy sobei zrobić z małym sesje , albo sam mały , jedno zdjęcie gratis a jak bedziemy chcieli wiecej to wtedy odpłatnie) no i zrobiliśmy młodemu foty, babka lała ze mały model nie dośc ze sie nic nei bał to jeszcze jak ona sie do niego zbliżyła żeby sei przywitac to ten łapy wyciągał do niej i najchetniej po aparat , cykneliśmy pare fotek , wybralismy jedno co nam si epodobało najbardziej i mieliśmy je dziś odebrac , ale zepsuła sie drukarka i mailem nas poinformuja kiedy i gdzie do odbioru no i może skusze si ejeszcze na jakieś dwa odpłatnie
no i potem na szybciora do domu bo tesciowie do młodego chcieli przyjechać w domu biegiem karmienie, ogarniecie chaty , potem wizyta, po wizycie kąpiel karmienie i dzubasek padł

no to wyszła litania wyczerpująca odpowiedz?
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 19:46   #4836
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

ale mam stereo: festiwal w tv i za oknem
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 19:56   #4837
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość

A ja jak karmię w nocy to nie odbijam bo byłby koniec spania. Tzn sam w nocy odbija bo przekręca się na brzuszek i wtedy beka jak stary żul
Też nie odbijam- i w zasadzie nigdy nie odbijałam
Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
moje dziecię po całym dzionku bardzo intensywnym padło juz i smacznie śpi
a rodzice mają masę czasu dla siebie hehe
zielenieję z zazdrości
Archi ja z tego co pamiętam to miałam lekko smaczek kwaskowatości, ale nei był jakoś mocny, przypominało pomidorową z tym ze moje dziecie kwaśne lubi-po mamusi jabłko im kwaśniejsze tym dla niego lepsze
No u nas kwaśnei nie przejdzie- nawet sama juz potrafię określić czy cos mu będzie smakowało- jak tylko wyczuję nutkę kwasności to wiadomo, ze nie Te durna pomidorówkę nawet delikatnie posłodziłam i co i
Spróbuję jeszcze drugi raz zrobic za parę dni- z pomidorów i zobacze

Ciągle net się wiesza chyba się odeleguję przymusowo

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
ale mam stereo: festiwal w tv i za oknem
kochana to sie nazywa surround
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 19:57   #4838
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

ale to jakaś ściema z tym na żywo w tv, bo za oknem co innego, a w tv co innego
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 20:00   #4839
klion78
Zadomowienie
 
Avatar klion78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: moja kanapa
Wiadomości: 1 645
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
Ja daje kleiki na zmianę, mam takie miarki z Nutramigenu- 4,9 grama, i dodaje po 2 na 210 ml mleka. Nie daję więcej bo Ignaś ma duże przyrosty wagi, górne centyle a kleiki ponoć trochę tuczą

A jak u Was ze skórą? Są jakieś zmiany? Jaką macie dietę? Bo u nas niestety dość ograniczoną- boję się wprowadzać nowych rzeczy, że go pouczula
U nas z tą skazą to w ogóle wielka zagadka. Mały od urodzenia miał brzydkie kupki. Nie wiadomo było czy to z winy bakterii jaką ma w układzie pokarmowym czy w związku ze skazą. na wszelki wypadek po odstawieniu od piersi (a raczej laktatora) lekarka zaleciła by jadł bebilon Pepti. Sytuacja się jednak nie polepszyła i zrobiono mu badania na alergię. Ige zależne wyszło wysokie a specyficzne na mleko krowie na granicy normy. Zalecono mi przejście na Nutramigen. Jeśli chodzi o skórę to nie było najgorzej, jedynie suchy czerwony placek na policzku. Zauważyłam jednak że na skórze twarzy w przypadku gdy zaschnie mu tam jedzenie (nie zawsze myłam go od razu po karmieniu) pojawiają się czerwone placki i krostki. Wydaje mi się że on ma jakieś uczulenie kontaktowe, dziwi mnie jedynie, że na każdy niemal pokarm. Skończyło się na tym, że miałam mu dawac jedynie homogenat (marchewka + indyk), ale i po tym się zaczerwieniał. trafiłam więc do alergologa, który skrytykował tak drastyczne ograniczanie diety i kazał dawac wszystko oprócz mleka i jajek. Powiedział że najważniejsza jest pielęgnacja i zalecił specjalny środek do mycia i smarowania skóry oraz lek na alergię. no i po tym jak ręką odjął, skóra się poprawiła a mały jada niemal wszystko. Czasem tylko coś się pojawi.
Uffffff .... jeśli ktoś dobrnął do końca to dziękuję.
Czułam się zobligowana do wyjaśnienia naszej sytuacji w podziękowaniu za Wasze rady i z prośbą o dalsze.
Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
Nikt nie ma prawa w sumie Cie krytkowac bo robisz to co uwazasz za sluszne i to co uwazasz za najlepsze dla swojego dziecka
ja też tak uważam. Każdy daje "dobre" rady a ewentualne konsekwencję ponoszę tylko ja.
__________________
trzeba stworzyć dom żeby mieć do czego wracać ...
upchać miłość tam w każdy kąt ...

Edytowane przez klion78
Czas edycji: 2012-06-01 o 20:01
klion78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 20:16   #4840
lullaby_ml
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby_ml
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 688
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
po 10 wstalismy , ubraliśmy sie i w długą pojechałam najpierw do mojej mamy, tam spotkałam sie z babcią i ciotką, mały zgarnął prezenta a potem udaliśmy sie do mojej sis bo miała z małym spacerować jak ja bede cieła grzywe u fryzjera, ale ten plan nie wypalił bo lało jak nei wiem , wiec siedziałyśmy u niej potem pojechałam po meżusia do pracy, no i razem na (miały być szybkie) zakupy, no i tu nam zeszło heheh bo na zakupach okazało si eże z okazji dnia dziecka możemy sobei zrobić z małym sesje , albo sam mały , jedno zdjęcie gratis a jak bedziemy chcieli wiecej to wtedy odpłatnie) no i zrobiliśmy młodemu foty, babka lała ze mały model nie dośc ze sie nic nei bał to jeszcze jak ona sie do niego zbliżyła żeby sei przywitac to ten łapy wyciągał do niej i najchetniej po aparat , cykneliśmy pare fotek , wybralismy jedno co nam si epodobało najbardziej i mieliśmy je dziś odebrac , ale zepsuła sie drukarka i mailem nas poinformuja kiedy i gdzie do odbioru no i może skusze si ejeszcze na jakieś dwa odpłatnie
no i potem na szybciora do domu bo tesciowie do młodego chcieli przyjechać w domu biegiem karmienie, ogarniecie chaty , potem wizyta, po wizycie kąpiel karmienie i dzubasek padł

no to wyszła litania wyczerpująca odpowiedz?
Ulalala wyczerpujaca, bardzo to mega fajny dzien mieliscie i pokaz fotke

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
U nas z tą skazą to w ogóle wielka zagadka. Mały od urodzenia miał brzydkie kupki. Nie wiadomo było czy to z winy bakterii jaką ma w układzie pokarmowym czy w związku ze skazą. na wszelki wypadek po odstawieniu od piersi (a raczej laktatora) lekarka zaleciła by jadł bebilon Pepti. Sytuacja się jednak nie polepszyła i zrobiono mu badania na alergię. Ige zależne wyszło wysokie a specyficzne na mleko krowie na granicy normy. Zalecono mi przejście na Nutramigen. Jeśli chodzi o skórę to nie było najgorzej, jedynie suchy czerwony placek na policzku. Zauważyłam jednak że na skórze twarzy w przypadku gdy zaschnie mu tam jedzenie (nie zawsze myłam go od razu po karmieniu) pojawiają się czerwone placki i krostki. Wydaje mi się że on ma jakieś uczulenie kontaktowe, dziwi mnie jedynie, że na każdy niemal pokarm. Skończyło się na tym, że miałam mu dawac jedynie homogenat (marchewka + indyk), ale i po tym się zaczerwieniał. trafiłam więc do alergologa, który skrytykował tak drastyczne ograniczanie diety i kazał dawac wszystko oprócz mleka i jajek. Powiedział że najważniejsza jest pielęgnacja i zalecił specjalny środek do mycia i smarowania skóry oraz lek na alergię. no i po tym jak ręką odjął, skóra się poprawiła a mały jada niemal wszystko. Czasem tylko coś się pojawi.
Uffffff .... jeśli ktoś dobrnął do końca to dziękuję.
Czułam się zobligowana do wyjaśnienia naszej sytuacji w podziękowaniu za Wasze rady i z prośbą o dalsze.

ja też tak uważam. Każdy daje "dobre" rady a ewentualne konsekwencję ponoszę tylko ja.
No wiec wlasnie..najlepiej chyba wysluchac dobrych rad ale wziac z nich tylko to co nas interesuje i to z czym my bedziemy zgodne i tyle. Nie przejmuj sie
__________________
Synuś
lullaby_ml jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 20:21   #4841
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Asia czekamy na tą profesjonalną fotkę!
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 20:24   #4842
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
U nas z tą skazą to w ogóle wielka zagadka. Mały od urodzenia miał brzydkie kupki. Nie wiadomo było czy to z winy bakterii jaką ma w układzie pokarmowym czy w związku ze skazą. na wszelki wypadek po odstawieniu od piersi (a raczej laktatora) lekarka zaleciła by jadł bebilon Pepti. Sytuacja się jednak nie polepszyła i zrobiono mu badania na alergię. Ige zależne wyszło wysokie a specyficzne na mleko krowie na granicy normy. Zalecono mi przejście na Nutramigen. Jeśli chodzi o skórę to nie było najgorzej, jedynie suchy czerwony placek na policzku. Zauważyłam jednak że na skórze twarzy w przypadku gdy zaschnie mu tam jedzenie (nie zawsze myłam go od razu po karmieniu) pojawiają się czerwone placki i krostki. Wydaje mi się że on ma jakieś uczulenie kontaktowe, dziwi mnie jedynie, że na każdy niemal pokarm. Skończyło się na tym, że miałam mu dawac jedynie homogenat (marchewka + indyk), ale i po tym się zaczerwieniał. trafiłam więc do alergologa, który skrytykował tak drastyczne ograniczanie diety i kazał dawac wszystko oprócz mleka i jajek. Powiedział że najważniejsza jest pielęgnacja i zalecił specjalny środek do mycia i smarowania skóry oraz lek na alergię. no i po tym jak ręką odjął, skóra się poprawiła a mały jada niemal wszystko. Czasem tylko coś się pojawi.
Uffffff .... jeśli ktoś dobrnął do końca to dziękuję.
Czułam się zobligowana do wyjaśnienia naszej sytuacji w podziękowaniu za Wasze rady i z prośbą o dalsze.

ja też tak uważam. Każdy daje "dobre" rady a ewentualne konsekwencję ponoszę tylko ja.
A co macie do mycia i smarowania? Jakie leki bierzecie? Przepraszam że się tak wypytuję, ale problem dotyczy też nas, próbujemy różnych rzeczy i szukam tez nowych rozwiązań. Z góry dziękuję
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 20:43   #4843
klion78
Zadomowienie
 
Avatar klion78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: moja kanapa
Wiadomości: 1 645
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez kaileight Pokaż wiadomość
A co macie do mycia i smarowania? Jakie leki bierzecie? Przepraszam że się tak wypytuję, ale problem dotyczy też nas, próbujemy różnych rzeczy i szukam tez nowych rozwiązań. Z góry dziękuję
Do mycia i smarowania mamy preparaty Cetaphil. Polecam są rewelacyjne !!! Z leków Maksiu przyjmuje Ketotifen oraz Nalcrom (lek sprowadzany z Czech, ale nie sądze by to on pomagał bo podaję go dośc nieregularnie ponie waż trzeba go przyjąc 15 min przed posiłkiem a nie zawsze mam taką możliwośc).
I nie przepraszaj .... z chęcią dziele sie moimi doświadczeniami. A jakie są Twoje? Podajesz jakieś leki, pielęgnujesz jakoś specjalnie?
__________________
trzeba stworzyć dom żeby mieć do czego wracać ...
upchać miłość tam w każdy kąt ...
klion78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 20:50   #4844
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez lullaby_ml Pokaż wiadomość
Nooo super! fotelik jest the best

No jak na pierwszy raz jest super

Nikt nie ma prawa w sumie Cie krytkowac bo robisz to co uwazasz za sluszne i to co uwazasz za najlepsze dla swojego dziecka



gratulacje! marchewkowa z jablkiem? w sensie marchewke i jablko tak? bo pomyslalam o zupie
trzymam kicuki za koopke
Lullka robiłam dziś eksperyment kuchenny, bo ostatnio Adasiek gardził obiadkami. I zrobiłam taką warzywną z przewagą marchewki, dodałam kaszy jaglanej i starłam jabłuszko i smakowało mu bardzo
A kooopkę zrobił po kąpieli taką odpowiednią, bo wcześniej to takie bobki tylko były. Nie wiem czy to zatwardzenie ma czy co Ale ważne że poszła

Adasiek usnął ufff. Dziś już szło opornie do wczorajszego wieczora
Mężul przyszedł o godz wcześniej z pracy i już jest w domciu.
Więc pewnie mi lapka zabierzeAle będę dzielnie walczyć
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 20:55   #4845
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

walcz, Minio walcz!
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 20:57   #4846
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
A najlepsze jest teraz zmienianie pieluchy. Musze ze swoim dzieckiem zapasy robić, a i tak się kończy jego płaczem. Nie da sie na plecy położyć!!!
To trzeba sie nauczyc zmieniac na siedzaco

A tak na serio to zaczelam myslec o podrozy i nie wiem czy nie przydalaby mi sie umiejetnosc zmiany pieluchy na siedzaco, bo lot do Polski to 3.5h, a jeszcze wejscie do samolotu i wysiadka, wiec pielucha moze nie wytrzymac, a toaleta w samolocie malutka, nie wiem czy dam rade. Jak to mozliwe, ze jak byla malutka to nie zmienialam pieluchy to nie wiem

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
Zośka próbuje zjeść swojego buta, kasza się gotuje to postaram się przepis na rybkę dać:

1 kostka filetu z mintaja (100g)
1 mała marchew
ćwierć korzenia pietruszki
ćwierć małej cebuli
kawałek kalarepy
pół żółtka
2 łyżeczki kaszy manny
szczypta imbiru, najlepiej świeżego
1 łyżeczka przecieru pomidorowego
1 łyżeczka posiekanego koperku
pół łyżeczki masła
pół szklanki wody źródlanej

mięso ryby zmielić lub dokładnie posiekać upewniając sie że nie ma ości, dodać surowe żółtko, następnie 2 łyżeczki kaszki manny i imbir plus koperek, starannie wymieszać i uformować pupleciki, warzywa zetrzeć na tarce o drobnych oczkach, cebulę pokroić w kosteczkę, gotujemy wodę, wkładamy pulpeciki, a po kilku minutach warzywa i przeier, dusimy 15 minut, po ugotowaniu dodajemy masło
Sama bym zjadla takie cos A Nadia bedzie musiala poczekac az zacznie tolerowac obiadki w grudkach.

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
A ja jak karmię w nocy to nie odbijam bo byłby koniec spania. Tzn sam w nocy odbija bo przekręca się na brzuszek i wtedy beka jak stary żul

Dziś mój dzieć ma dzień czkawki, już czwarta go męczy Musze soczku zapodać
Ja nawet nie wiem czy jej sie obija Nie zwracam na to uwagi juz daaaawno.

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
ale to jakaś ściema z tym na żywo w tv, bo za oknem co innego, a w tv co innego
Szpiegulec

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Uffffff .... jeśli ktoś dobrnął do końca to dziękuję.
Czułam się zobligowana do wyjaśnienia naszej sytuacji w podziękowaniu za Wasze rady i z prośbą o dalsze.
Przeczytalam, dostane nagrode ?


Ale sie obzarlam, a teraz leze i hoduje brzuchol. Czuje sie rozgrzeszona, bo pozno wrocilismy z zakupow, potem oporzadzic dziecie, potem zakupy i w koncu moglam sobie zrobic kolacje

Pozarlam wlasnie pierwsze czeresnie, ale szalu nie ma, pewnie z importu A tak na serio, to za to uwielbiam Maroko - ze tu owoce i warzywa smakuja tak jak powinny, tak jak od dziadka z dzialki jak bylam mala, bo w Hiszpanii to wszystko ladnie wyglada, a smaku w ogole nie ma.

A za 3 tygodnie lece do Polski i potem beda i maliny i borowki i pierogi z kapusta i grzybami i ogorki kiszone i kapusta kiszona i kabanosy
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 21:05   #4847
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Do mycia i smarowania mamy preparaty Cetaphil. Polecam są rewelacyjne !!! Z leków Maksiu przyjmuje Ketotifen oraz Nalcrom (lek sprowadzany z Czech, ale nie sądze by to on pomagał bo podaję go dośc nieregularnie ponie waż trzeba go przyjąc 15 min przed posiłkiem a nie zawsze mam taką możliwośc).
I nie przepraszaj .... z chęcią dziele sie moimi doświadczeniami. A jakie są Twoje? Podajesz jakieś leki, pielęgnujesz jakoś specjalnie?

Cetapilu jeszcze nie próbowałam Może uda mi się jakieś próbki w aptece na początek dostać to sprawdzimy

My używamy seri A-dermy(kąpiel kojąca, balsam, maść na bazie cynku) i maści robionych w aptece na receptę (z gliceryną, eucerini, linomagiem, witaminą a). Mamy też Emolium emulsję do kąpieli i kilka preparatów Hippa- jak na drogeryjne nie są złe. Oczywiście całą batalię maści sterydowych, bo bez tego nie da rady. Ignaś miał prawie całą powierzchnię skóry pokrytą zmianami zapalnymi i sączącymi. Teraz na szczęście jest lepiejAle to zasługa wielu starań- diety, leków, maści i pielęgnacji

Z leków tylko Fenistil w kroplach- 3 razy dziennie do 10 kropel, czyli dawka maksymalna. Niestety powoli przestaje działać. Boje się tych silniejszych leków antyhistaminowych, one ponoć mają działanie lekko uspokajające i powoduję senność

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
A najlepsze jest teraz zmienianie pieluchy. Musze ze swoim dzieckiem zapasy robić, a i tak się kończy jego płaczem. Nie da sie na plecy położyć!!!
U nas też jest ryk. pieluchę zmieniamy na stojąco
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 21:05   #4848
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
Myślałam że o tej kaszce pisałaś że będziesz ją podawac przy braku ograniczeń na gluten, ale ja to mam po porodzie kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.

Dokładnie ... ja mam wrażenie, że ona uważa, że ja głodzę swoje dziecko


Z odbijaniem czekam wtedy gdy karmię we śnie albo gdy zaraz po zjedzeniu miałabym go polożyc i tak się dzieje rano, bo po podaniu herbatki kładę go do łóżeczka aby móc nas przygotowac do wyjścia. A tak to sadzam po jedzeniu i odbija mu się jak staremu chłopu.

Ja też jakaś taka oporna jestem z nowościami.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------


Dziękuję bardzo mi pomogłas Mój Maksiu chodzi spac o 20-tej więc ten obiadek o 18-tej to chyba trochę za późno ... niestety to wynika z naszego rozkładu dnia, ale jeśli to miałoby zaszkodzic małemu to postaram się to zmienic.
A myślisz że ten kleik mogłabym dodawac na zmianę: do jednego posiłku ryżowy, do następnego kukurydziany? I jak dużo go dajesz? ja tylko ok. 10 gram na 180 ml. Myślę że to mało, ale gdy daję więcej to skubańcowi nie chce się ciągnąc bo mu za gęste. Zresztą on pod tym względem straszny leniuch ... przez 4,5 miesiąca podawalam mu swoje mleko odciągnięte laktatorem bo księciunio nie chciał ssac piersi.
dobrze myślałaś - to ja chyba coś pochrzaniłam
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 21:14   #4849
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
jakoś mi sie ubzdurało ze to dziś miało być, mój błąd

oglądałam tego uczniaczka i jakoś nie jestem przekonana co do niego, Stefan zainteresowany?
Mnie się podoba. Zdziwiona byłam, że jest tak rozbudowany. Co się naciśnie to coś innego. Czy podoba się Stefkowi? Hmmm przez chwilę. Jak wszystko (oprócz kija do mopa bo ten zainteresowal go na dobre 20 minut) Moze przyjdzie taka pora, że będzie bardziej kumaty i skupi sie na zabawce dlużej niż 3 minuty

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Małgosia fajny ten Szczeniaczek uczniaczek, chyli wizyta nie była na darmo
MamoZo a to na tego lwa czekasz? Może jeszcze przyjdzie?

ja wczo poleciałąm do mojej babci, tzn prababci Adasia, bo przez tel dzwoniła ze się stęskniła i w ogóle, a na piechotę jest 10 min więc wzięłam Adania na ręce i przyleciałam. Myślałąm , ze może jakiś prezencik dostanie w formie papierkowej ale nic, no trudno Ale jak coś materialistką nie jestem
Nie no co Ty. Nikt tak nie pomyślał


Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
W ogóle dziewczyny wszyscy krytykują mnie że tak analizuję tą dietę i wprowadzanie wszystkiego po kolei.
Moja teściowa ostatnio oznajmiła mi że chciała zrobić małemu miseczkę kaszki manny z owocami, ale nie miała mleka. Myślałam że padnę. Ona totalnie nie rozumie co to oswajanie z glutenem czy skaza białkowa. Uważa że dziecko w tym wieku powinno jeść już wszystko.
Rady daje się najepiej bo jak coś będzie nie tak to i tak bedzie na Ciebie.
Ja tam wysłucham, podziekuje a i tak zrobię po swojemu. A jak by ktoś zrobił coś za moimi plecami, to uuuu
Dzisiaj miałam dyskusję z moim tatem nt. chodzików bo chcial kupić Stefkowi. "No bo Ty i K. miałyście i żyjecie", a ja na to "a Stefek nie będzie miał i też przeżyje" Wytlumaczyłam mu dlaczego nie chcę i tyle w temacie. Nie stresuj się tym bo nie warto.

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Moje dziecko zjadło dziś pięknie obiadek, więcej niż standardowe 190 g słoiczek,było ze 23-40 gr a ugotowałam marchewkową z jabłkiem

Ale żeby nie było tak pięknie mamy problem z koopką Wczoraj cisnął cały dzień i nie zrobił prawie nic, i dziś podobnie, nie wiem o co cho Bo do tej pory było wszystko oki
fiu fiu
A moze za dużo marchewki? Daj mu może jablko ze śliwką albo sok jablkowy i może go ruszy

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość

Pio ost po 20-30 min zaczyna ryczeć nie wiem o co cho Jak dobiegnę i dam smoka , czy przełożę na drugi bok to śpi dalej, a jak nie to sie budzi i problem z uspokojeniem
U nas podobnie. W końcowej fazie stoi w łózeczku z zamkniętymi oczami i ryczy.

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
A mleko mój ost pije w nocy dziś szarpnął 150 ml w dzień też
Ale musze mu dac jak jest w pół przytomny- czyt prawie śpi
No to nie gratuluję.

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
To trzeba sie nauczyc zmieniac na siedzaco

A tak na serio to zaczelam myslec o podrozy i nie wiem czy nie przydalaby mi sie umiejetnosc zmiany pieluchy na siedzaco, bo lot do Polski to 3.5h, a jeszcze wejscie do samolotu i wysiadka, wiec pielucha moze nie wytrzymac, a toaleta w samolocie malutka, nie wiem czy dam rade. Jak to mozliwe, ze jak byla malutka to nie zmienialam pieluchy to nie wiem
Da się na siedząco/stojąco. Przetestowałam w drodze nad morze. Wymaga to szybkości, ale tą już mamy wszystkie wyrobioną
Ja tak też teraz bodziaki/bluzki/koszulki ubieram i zapinam, spodnie też naciągam na stojąco,
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 21:31   #4850
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

u nas nawet wycieranie po kąpieli odbywa się na stojąco
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 21:40   #4851
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Dzisiaj miałam dyskusję z moim tatem nt. chodzików bo chcial kupić Stefkowi. "No bo Ty i K. miałyście i żyjecie", a ja na to "a Stefek nie będzie miał i też przeżyje" Wytlumaczyłam mu dlaczego nie chcę i tyle w temacie. Nie stresuj się tym bo nie warto.


---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------


Da się na siedząco/stojąco. Przetestowałam w drodze nad morze. Wymaga to szybkości, ale tą już mamy wszystkie wyrobioną
Ja tak też teraz bodziaki/bluzki/koszulki ubieram i zapinam, spodnie też naciągam na stojąco,
Nadia jeszcze nie stoi, ubieramy sie na siedzaco, ale pieluchy nie probowalam tak zakladac. Musze poprobowac np po kapieli, bo i tak na siedzaco sie wycieramy.

A riposta pierwsza klasa
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 21:42   #4852
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

mam totalna olewkę na wiadomo kogo, że zamiast coś ze sobą zrobić to siedzę i zajadam wafelki przed komputerem
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 21:43   #4853
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez aa2 Pokaż wiadomość
po 10 wstalismy , ubraliśmy sie i w długą pojechałam

no to wyszła litania wyczerpująca odpowiedz?
Asia fajnie spędzony dzionek
My z rana wybraliśmy się we 3 do sklepów z myślą, że może Adaś dostanie jakiegoś balona czy coś, ale młody miał inne plany i zaraz w samochodzie usnął i przespał całe zakupy
A na zdjęcie czekamy czekamy
Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
ale mam stereo: festiwal w tv i za oknem
He he fajnie masz koncert na żywo

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
walcz, Minio walcz!
No powiem Ci że nie musiałam na wet bardzo walczyć bo leci na Polsacie XMen

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
To trzeba sie nauczyc zmieniac na siedzaco
No albo zakładać jak młody jest na brzuchu

A tak na serio to zaczelam myslec o podrozy i nie wiem czy nie przydalaby mi sie umiejetnosc zmiany pieluchy na siedzaco, bo lot do Polski to 3.5h, a jeszcze wejscie do samolotu i wysiadka, wiec pielucha moze nie wytrzymac, a toaleta w samolocie malutka, nie wiem czy dam rade. Jak to mozliwe, ze jak byla malutka to nie zmienialam pieluchy to nie wiem

Sharifa kiedyś acelinka polecała takie majteczki pieluszkę z Pampersa i były bardziej chłonne niż zwykłe pieluszki, może takie dadzą radę na całą drogę?


Sama bym zjadla takie cos A Nadia bedzie musiala poczekac az zacznie tolerowac obiadki w grudkach.

No Adaś też jak są grudki to nie chce jeść

Ja nawet nie wiem czy jej sie obija Nie zwracam na to uwagi juz daaaawno.



Szpiegulec



Przeczytalam, dostane nagrode ?


Ale sie obzarlam, a teraz leze i hoduje brzuchol. Czuje sie rozgrzeszona, bo pozno wrocilismy z zakupow, potem oporzadzic dziecie, potem zakupy i w koncu moglam sobie zrobic kolacje
To jesteś usprawiedliwiona

Pozarlam wlasnie pierwsze czeresnie, ale szalu nie ma, pewnie z importu A tak na serio, to za to uwielbiam Maroko - ze tu owoce i warzywa smakuja tak jak powinny, tak jak od dziadka z dzialki jak bylam mala, bo w Hiszpanii to wszystko ladnie wyglada, a smaku w ogole nie ma.
No takie świeże owocki są pycha, zazdraszczam okropnie
A pierwsze czereśnie zaczeły się jż u moich dziadków na wsi, takie pyszniutkie, nie pryskane i truskawki, musze się chyba tam wybrać

A za 3 tygodnie lece do Polski i potem beda i maliny i borowki i pierogi z kapusta i grzybami i ogorki kiszone i kapusta kiszona i kabanosy
Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
Mnie się podoba. Zdziwiona byłam, że jest tak rozbudowany. Co się naciśnie to coś innego. Czy podoba się Stefkowi? Hmmm przez chwilę. Jak wszystko (oprócz kija do mopa bo ten zainteresowal go na dobre 20 minut) Moze przyjdzie taka pora, że będzie bardziej kumaty i skupi sie na zabawce dlużej niż 3 minuty
Na pewno się będzie interesował
Adaś dostał kiedyś taką pszczółkę Tosię i dopiero teraz zaczyna powoli się nią bawic, ale też jeszcze nie bardzo kuma o co cho

Nie no co Ty. Nikt tak nie pomyślał
No ja myślę



Rady daje się najepiej bo jak coś będzie nie tak to i tak bedzie na Ciebie.
Ja tam wysłucham, podziekuje a i tak zrobię po swojemu. A jak by ktoś zrobił coś za moimi plecami, to uuuu
U mnie tak samo
Dzisiaj miałam dyskusję z moim tatem nt. chodzików bo chcial kupić Stefkowi. "No bo Ty i K. miałyście i żyjecie", a ja na to "a Stefek nie będzie miał i też przeżyje" Wytlumaczyłam mu dlaczego nie chcę i tyle w temacie. Nie stresuj się tym bo nie warto.


fiu fiu
A moze za dużo marchewki? Daj mu może jablko ze śliwką albo sok jablkowy i może go ruszy
No właśnie chyba nie, bo ostatnio robiłam mu obiadki bez marchewki i było to samo


U nas podobnie. W końcowej fazie stoi w łózeczku z zamkniętymi oczami i ryczy.


No to nie gratuluję.

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------


Da się na siedząco/stojąco. Przetestowałam w drodze nad morze. Wymaga to szybkości, ale tą już mamy wszystkie wyrobioną
Ja tak też teraz bodziaki/bluzki/koszulki ubieram i zapinam, spodnie też naciągam na stojąco,
To zdradź jak to zrobić na siedząco, bo ja już wymiękam przy zmianie pieluszki
A ubieram tez na siedząco bluzki czy body, a spodnie na stojąco bo inaczej nie da rady

Zmykam laseczki, bo śpiąca jestem. Do jutra
Dobranoc
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 21:55   #4854
aa2
Zakorzenienie
 
Avatar aa2
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 12 242
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
mam totalna olewkę na wiadomo kogo, że zamiast coś ze sobą zrobić to siedzę i zajadam wafelki przed komputerem

i siedzisz i pisakujesz z nami

kochane jak tylko dorwe ta fotke z sesji to oczywiscie ze wkleje, a juz teraz mam plan do kumpla dzwonic co fotografią suie zajmuje i u niego jakąs sesje zrobić taką ogólnie) mam nadzieje ze taniej bedzie miec bo u babki taka mała książka 500 zeta -masakra
aa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 22:11   #4855
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

no 500 to chyba lekka przesada!

fajnie samemu takie coś sobie zrobić, są takie aplikacje w sieci że wklejasz zdjęcia i drukują Ci to w formie książki

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Shrifa, Ty weź mnie nie strasz, my lecimy za miesiąc, wprawdzie tylko 2 godziny, ale ja jakoś nie pomyślałam o tym, że może być problem z pieluchą

Edytowane przez mama zosi
Czas edycji: 2012-06-01 o 22:01
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 22:16   #4856
Sharifa
Rozeznanie
 
Avatar Sharifa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Tanger
Wiadomości: 810
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
mam totalna olewkę na wiadomo kogo, że zamiast coś ze sobą zrobić to siedzę i zajadam wafelki przed komputerem
I bardzo dobrze

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość

Sharifa kiedyś acelinka polecała takie majteczki pieluszkę z Pampersa i były bardziej chłonne niż zwykłe pieluszki, może takie dadzą radę na całą drogę?



No takie świeże owocki są pycha, zazdraszczam okropnie
A pierwsze czereśnie zaczeły się jż u moich dziadków na wsi, takie pyszniutkie, nie pryskane i truskawki, musze się chyba tam wybrać
A nie wiem czy takie cuda tutaj sa, w Ceucie na pewno nie. bo w ogole pampersa nie maja - tylko swoje Dodot i Huggies i jakies supermarketowe.

I moze test przeprowadze - ile wytrzyma pielucha Matka - sadystka Poucze sie tez zmieniac na siedzaco na wszelki wypadek.

Swieze, swojskie owocki sa the best


Dobranoc, pchly na noc
__________________
Totalna fanka oleju arganowego
Sharifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-01, 22:28   #4857
mama zosi
Zakorzenienie
 
Avatar mama zosi
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 771
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

czekam na koncert kazika i chyba zasnę nim się zacznie

jest! jak ja kocham tego drania chciałam zrobić momentalnie głośniej, ale przypomniałam sobie że mam dziecko

Edytowane przez mama zosi
Czas edycji: 2012-06-01 o 22:30
mama zosi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 07:12   #4858
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość

Zuzia wczoraj skosztowała arbuza i bardzo jej smakował ale doczytała dzisiaj w poradniku że arbuz i kiwi dopiero po 12 miesiącu się podaję a ja już podałam
oj tam, Zuzia się ma dobrze? Na pewno dobrze więc czym się przejmujesz
Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Heloł,

od wczoraj rano do dzisiaj brak netu jakieś żuliki w wiosce obok wykopali przewody telefoniczne i na złom sprzedali

Cytat:
Napisane przez irmith Pokaż wiadomość
Dziewczyny dziękujemy za życzenia zdrówka dla małej, chyba ma się już lepiej tzn nie zwraca puki co, narazie wpadam bez nadrabiania bo potrzebuję rady: mam problem z biegunką biorę na kilogramy już smectę, węgiel, czekoladę gorzką i nic, 3 dzień już mam dość wiecie czy mogę coś innego brać jak karmię małą piersią??

Jeśli coś wiecie to poradźcie proszę bo ja się wykończę niedługo a do lekarza nie mam jak skoczyć
ojej kochana nie wiem co jeszcze, podobno jagody pomagają
Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
a słuchajcie, co jest z Rabarbar?
nom co z Rabarbar i z Calteą?
Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
a, i jutro mamy "wizytę" wiadomo kogo
o, no popatrz, będzie czy znów coś wymyśli?
Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Najpierw napiszę co u nas
Fotelik był już rano testowany, tak się Adasiowi spodobał, że po 5 min siedzenia w nim... usnął, a mieliśmy razem iść do sklepów, więc tz sam chodził a ja siedziałam z małym w samochodzie. Tak mu się dobrze spało, że jak już zajechaliśmy pod dom to jeszcze spał i było mi szkoda go budzić, więc siedziałm z nim w samochodzie dopóki się nie obudził
hehhe, a ja wyrodna matka wycągam dziecko i przerywam jej spanie
Cytat:
Napisane przez Malgosia1983 Pokaż wiadomość
A mowisz o wczorajszych odwiedzinach przez duże O Były. Stefan zgarnął tego szczeniaka uczniaka. Ja sobie w duchu przeklinałam, a "persona non grata" została uszczęśliwiona.
Sódnica wisi i się prostuje. I tak nie ma pogody na maxi
o, to chociaż z prezentem się postarała

niech się prostuje upaly mają być dopiero za tydzień

a ja bym chciała taką spódnice maxi albo sukienke, ale prześmiesznie w nich wyglądam
Cytat:
Napisane przez klion78 Pokaż wiadomość
W ogóle dziewczyny wszyscy krytykują mnie że tak analizuję tą dietę i wprowadzanie wszystkiego po kolei.
Moja teściowa ostatnio oznajmiła mi że chciała zrobić małemu miseczkę kaszki manny z owocami, ale nie miała mleka. Myślałam że padnę. Ona totalnie nie rozumie co to oswajanie z glutenem czy skaza białkowa. Uważa że dziecko w tym wieku powinno jeść już wszystko.
no tak bezcenne rady

ja się za bardzo nad dietą nie rozczulam, ale Natalka nie miała żadnych problemów, wysypek, uczuleń, nietolerancji to całkiem inna sprawa. Jak Ciebie nie słucha to może podsuń jej jakiś artykuł?
Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Po pierwsze
Ja dziś zrobiłam pomidorową i nie cieszyła się uznaniem w ogóle taka lekko kwaskowa jest od koncentratu- jak pozbywałyście isę tego smaku???
nie pozbywałyśmy się
a dajesz jakies przyprawy? Ja daje bazylie i tymianek, one sa słodkawe może by starczyło takie "dosłodzenie"


Natalcia dziękuje za wszystkei życzenia My miałyśmy wczoraj zabiegany dzień tzn ja bardziej niż nati bo ona w najlepsze się z babcią bawiła, potem tylko razem na basen pędziłyśmy bo ciut za późno z pracy wróciłam
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 08:07   #4859
archinta
Zakorzenienie
 
Avatar archinta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 099
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
nom co z Rabarbar i z Calteą?
a dajesz jakies przyprawy? Ja daje bazylie i tymianek, one sa słodkawe może by starczyło takie "dosłodzenie"


Natalcia dziękuje za wszystkei życzenia My miałyśmy wczoraj zabiegany dzień tzn ja bardziej niż nati bo ona w najlepsze się z babcią bawiła, potem tylko razem na basen pędziłyśmy bo ciut za późno z pracy wróciłam
Z Calteą czasem gadam/piszę- zaganiana kobita- 3 dzieci to nie przelewki

Do pomidorówki dałam bazylię i pietruszkę zieloną- no zobaczymy czy dzis zje- ale czarno to widzę


Ale mam od rana wk.u.r.wa Ojca i brata mam ochotę ubić
archinta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 08:17   #4860
Malgosia1983
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 658
Dot.: Idzie raczek nieboraczek jak uszczypnie będzie znaczek! :) Mamy wrzesień-paź 20

Dzień dobry Mamiszcza
Nie wiem czy mi zaś nie pucinalo czegoś :/

Asia nie zapomnij o fotce

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
u nas nawet wycieranie po kąpieli odbywa się na stojąco
U nas to już też troszkę problem bo podnosze Stefka do siadu na przewijaku i chcę załozyć np. body, to on się po mnie zaczyna wspinać i siadać Coś czuję, że przeniesiemy się za niedługo na łóżko i kolana. Z drugiej strony na lózku to on mi ucieka jak dziada przebierać.

Cytat:
Napisane przez Sharifa Pokaż wiadomość
Nadia jeszcze nie stoi, ubieramy sie na siedzaco, ale pieluchy nie probowalam tak zakladac. Musze poprobowac np po kapieli, bo i tak na siedzaco sie wycieramy.

A riposta pierwsza klasa
Dobra, stanowcza riposta nie jest zła Tak jak w tej reklamie snikersa chyba...

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
mam totalna olewkę na wiadomo kogo, że zamiast coś ze sobą zrobić to siedzę i zajadam wafelki przed komputerem
To ja mam za Ciebie nerwówkę bo jak o nim słyszę, to mnie trzęsie

Cytat:
Napisane przez minio1984 Pokaż wiadomość
Asia fajnie spędzony dzionek
My z rana wybraliśmy się we 3 do sklepów z myślą, że może Adaś dostanie jakiegoś balona czy coś, ale młody miał inne plany i zaraz w samochodzie usnął i przespał całe zakupy
A na zdjęcie czekamy czekamy

To zdradź jak to zrobić na siedząco, bo ja już wymiękam przy zmianie pieluszki
A ubieram tez na siedząco bluzki czy body, a spodnie na stojąco bo inaczej nie da rady

Zmykam laseczki, bo śpiąca jestem. Do jutra
Dobranoc
Fotelik mu spasował
No rozkładam sobie pieluchę na kolanacha (można przód ścisnąć kolanami żeby nie uciekło) i zaczynam tak od tylu i od spodu ją daje do przodu i przytrzymuje. Jak już na niej usiądzie to jedną ręką z prozdu trzymam a drugą 'zapinam' Ja nie wiem czy zrozumiałaś Popróbuj najlepiej.

Cytat:
Napisane przez mama zosi Pokaż wiadomość
czekam na koncert kazika i chyba zasnę nim się zacznie

jest! jak ja kocham tego drania chciałam zrobić momentalnie głośniej, ale przypomniałam sobie że mam dziecko
Uwielbiam Kazika i wszystko co stworzył.

Cytat:
Napisane przez acelinka Pokaż wiadomość
nom co z Rabarbar i z Calteą?

niech się prostuje upaly mają być dopiero za tydzień

a ja bym chciała taką spódnice maxi albo sukienke, ale prześmiesznie w nich wyglądam

ja się za bardzo nad dietą nie rozczulam, ale Natalka nie miała żadnych problemów, wysypek, uczuleń, nietolerancji to całkiem inna sprawa. Jak Ciebie nie słucha to może podsuń jej jakiś artykuł?
nie pozbywałyśmy się
a dajesz jakies przyprawy? Ja daje bazylie i tymianek, one sa słodkawe może by starczyło takie "dosłodzenie"
Dziewczyny zaginęly. Mam nadzieję, że wszystko okej u nich

Wyprasowałam Dzisiaj rano i nawet szybko poszlo. Naj
pierw próbowałam przez mokrą pieluszkę, ale mi nie pasiło. A potem rozkladałam ją na kocu na podłodze, podciągnęłam do siebie 9pliski sie składały) i rach ciach żelazkiem. Kilka razy tak i gotowe Dobra gospodyni w domu cuda czyni

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez archinta Pokaż wiadomość
Z Calteą czasem gadam/piszę- zaganiana kobita- 3 dzieci to nie przelewki

Do pomidorówki dałam bazylię i pietruszkę zieloną- no zobaczymy czy dzis zje- ale czarno to widzę


Ale mam od rana wk.u.r.wa Ojca i brata mam ochotę ubić
No to dobrze, że u nich dobrze. Dz. za info
Ja dałam jeszcze marchewkę bo nie wiem czy dawałaś.
Wiesz jakby to pomogło to mogłabyś spróbować w potylice
Nie nerwuj się dziolszka - szkoda włosów na kogoś na kogo nie mamy wpływu.
__________________
"Moja matka nauczyła mnie aby stać prosto, siedzieć wyprostowaną i palić najwyżej sześć papierosów dziennie..." - Audrey Hepburn
Malgosia1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.