Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-11, 11:45   #2191
Haia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Płyn do demakijażu Nivea

Czytam o nim, ale nie mogę znaleźć składu. Interesuje mnie czy jego składniki są bezpieczne.
Haia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 15:08   #2192
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Cannaderm - kosmetyki z konopii

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Konopka - maść
Ingredients: Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Hyssopus Officinalis.

Exema - krem z obniżonym pH
(4,5)
Ingredients: Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Panthenol, Glucose, Commiphora myrrha, Majorana hortensis, Dead Sea Salt, Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Allantoin, Glucose Oxidase, Lactoperoxidase.
Hmm. Nie wiem, dlaczego mój post nt. konopnych kosmetyków trafił do tego wątku... Teraz wyjdzie na to, że offtopuję. Chciałam opisać efekty stosowania produktów z Cannadermu (składy powyżej). Na razie zamówiłam tylko te dwa, bo i tak dało mi to trochę po kieszeni.

Krem Exema w ciągu kilku dni wygoił mi atopowe zmiany na dłoniach, z którymi (i dłońmi, i zmianami) od miesięcy nie mogłam dać sobie rady. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności (mam nadzieję, że nie). Niestety, ciężko stwierdzić, które składniki byłyby najbardziej odpowiedzialne za owo spektakularne wręcz zaleczenie. Może np. sól z Morza Martwego? I tu też leży pies pogrzebany, bo niestety nie mogłam stosować tego kremu na buzię, za bardzo piekło... Szkoda, ponieważ cały czas szukam jakiejkolwiek alternatywy dla Protopicu. Ponowię próbę, gdy buzia będzie mniej podrażniona.

Maść Konopka sprawdza się świetnie w miejscach wysuszonych, łuszczących się, bez stanów zapalnych (nie lubię stosować na skórę z zapaleniem bardzo tłustych preparatów, bo mają działanie rozgrzewające i nasilają świąd).

Co do spraw drugorzędnych. Oba preparaty, szczególnie maść Konopka, pachną zielskiem (nie zawierają żadnych substancji zapachowych, jak widać powyżej). Dobra, powiem to, co pewnie każda z Was teraz myśli: tak, jedzie ode mnie marihuaną! Zapach jest intensywny i utrzymuje się dość długo. Podejrzewam, że z patrolem policyjnym zaopatrzonym w psa miałabym sporo problemów

I jeszcze jedno. Maść Konopka, z racji na 50% zawartość oleju z konopii, ma intensywny zielony kolor
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 21:01   #2193
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: Płyn do demakizjażu Niwea

Cytat:
Napisane przez Haia Pokaż wiadomość
Czytam o nim, ale nie mogę znaleźć składu. Interesuje mnie czy jego składniki są bezpieczne.
bo Niwea to taki zespół, a nie marka kosmetyczna.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 18:57   #2194
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy ktoś może mi powiedzieć czy ten krem jest warty swojej ceny ?
http://www.corysesalome.com/multivitamin.html

Skład (mam nadzieje ze dobry):
Aqua, cetearyl ethylhexanoate ,glycerin,c12-15 alkyl benzoate, cyclomethicone,peg-100 stearate, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-20 methyl glucose sesquistearate, tocopheryl aceatate dimethicone, panthenol lysine aspartate, imidazolidinyl urea, carbomer, parfum, methylparaben, allantoin, dimethiconol, ethylhexyl methoxycinnamate, retinyl palimitate, propylparaben, propylene glycol, sodium hydroxide, tetrasodium edta, glyceryl linoleate,cucumis sativus,fruit extract,magnesium,ascorby l phosphate,phenoxyethanol, lecithin,carnitine,glycer yl linolenate,glyceryl arachidonate,saccharomyce s/magnesium ferment,hydrolyzed actin,tocopherol,dna,asco rbyl palmitate,saccharomyces/iron ferment,saccharomyces/copper ferment,glycogen,arginin, rna,saccharomyces/silicon ferment,citric acid,saccharomyces/zinc ferment,methyl-chloroisothiazolinone,met hylisothiazolinone,potass ium sorbate,ethylparaben,buty lparaben,butylparaben,iso butylparaben,hexyl cinnamal,butylphenyl methylpropional,linalool, citronellol,alpha-isomethyl ionone.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 22:40   #2195
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III




PROSZĘ PODAWAĆ NAZWY KOSMETYKÓW, KTÓRYCH SKLADY MAJĄ BYĆ ANALIZOWANE!!!!!!!





Cytat:
Napisane przez nadisko Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o ocenę odżywki do włosów: John Frieda Collection, Frizz-Ease, Skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Cetyl Esters, Cyclopentasiloxane, Simmondsia Chinensis, Tocopheryl Acetate, Malic Acid, Dimethiconol, Polyquaternium-7, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Sodium Citrate, Glycine, Parfum.

Troszkę już sama analizowałam i wydaje się w porządku, ale chciałabym się upewnić...

Jest ok. Moze obciążać wlosy przy nadmiernym stosowaniu, wiec nie należy przesadzać z ilością.

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Bardzo prosilabym o analize takiego oto szamponu... w zasadzie juz sama sprawdzilam - wiem, ze jest dobry.. ale co tam, upewnimy sie oo a male pytanie mam - skoro moje wlosy nie sa nadmiernie przetluszczajace (wymagaa mycia co drugi dzien, czasami trzeci) to ten szampon mimo wszystko moze jeszcze pomoc, czyli spokojnie co trzy dni bede mogla myc wloski?

PHARMACERIS H, KERATINEUM
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Betaine, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Coco-Glucoside, Panthenol, Polyquaternium-10, Camellia Sinensis Leaf Extract, Dicaprylyl Ether, PEG-18 Glyceryl Oleate / Cocoate, Lauryl Alcohol, Butylene Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Citric Acid, Disodium EDTA, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Polysorbate 20, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 16035, CI 19140, CI 60730
link -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...labionych.html

Sklad taki sobie, może podrazniac skóre glowy, powodować wypadanie wlosów. Nie dla wrażliwców. Ja osobiscie nikomu nie polecam szamponów do tlustych wlosów, dlatego że wiele z nich daje "efekt jojo". Ten szampon jednak nie jest najgorszy, nie powinien wlosów wysuszać, jest dość lagodny, chyba dlatego jest chwalony.

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Hmm. Nie wiem, dlaczego mój post nt. konopnych kosmetyków trafił do tego wątku... Teraz wyjdzie na to, że offtopuję. Chciałam opisać efekty stosowania produktów z Cannadermu (składy powyżej). Na razie zamówiłam tylko te dwa, bo i tak dało mi to trochę po kieszeni.

Krem Exema w ciągu kilku dni wygoił mi atopowe zmiany na dłoniach, z którymi (i dłońmi, i zmianami) od miesięcy nie mogłam dać sobie rady. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności (mam nadzieję, że nie). Niestety, ciężko stwierdzić, które składniki byłyby najbardziej odpowiedzialne za owo spektakularne wręcz zaleczenie. Może np. sól z Morza Martwego? I tu też leży pies pogrzebany, bo niestety nie mogłam stosować tego kremu na buzię, za bardzo piekło... Szkoda, ponieważ cały czas szukam jakiejkolwiek alternatywy dla Protopicu. Ponowię próbę, gdy buzia będzie mniej podrażniona.

Maść Konopka sprawdza się świetnie w miejscach wysuszonych, łuszczących się, bez stanów zapalnych (nie lubię stosować na skórę z zapaleniem bardzo tłustych preparatów, bo mają działanie rozgrzewające i nasilają świąd).

Co do spraw drugorzędnych. Oba preparaty, szczególnie maść Konopka, pachną zielskiem (nie zawierają żadnych substancji zapachowych, jak widać powyżej). Dobra, powiem to, co pewnie każda z Was teraz myśli: tak, jedzie ode mnie marihuaną! Zapach jest intensywny i utrzymuje się dość długo. Podejrzewam, że z patrolem policyjnym zaopatrzonym w psa miałabym sporo problemów

I jeszcze jedno. Maść Konopka, z racji na 50% zawartość oleju z konopii, ma intensywny zielony kolor

Bardzo fajny jest olej konopny. Ze względu na niską zawartość kwasu oleinowego jest prawie niekomedogenny, Stworzony do trądzikowej cery, jest także doskonale tolerowany, nie powoduje alergii. Mam pytanie, jak dlugie są terminy ważnosci tych preparatów?

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Czy ktoś może mi powiedzieć czy ten krem jest warty swojej ceny ?
http://www.corysesalome.com/multivitamin.html

Skład (mam nadzieje ze dobry):
Aqua, cetearyl ethylhexanoate ,glycerin,c12-15 alkyl benzoate, cyclomethicone,peg-100 stearate, cetearyl alcohol, glyceryl stearate, peg-20 methyl glucose sesquistearate, tocopheryl aceatate dimethicone, panthenol lysine aspartate, imidazolidinyl urea, carbomer, parfum, methylparaben, allantoin, dimethiconol, ethylhexyl methoxycinnamate, retinyl palimitate, propylparaben, propylene glycol, sodium hydroxide, tetrasodium edta, glyceryl linoleate,cucumis sativus,fruit extract,magnesium,ascorby l phosphate,phenoxyethanol, lecithin,carnitine,glycer yl linolenate,glyceryl arachidonate,saccharomyce s/magnesium ferment,hydrolyzed actin,tocopherol,dna,asco rbyl palmitate,saccharomyces/iron ferment,saccharomyces/copper ferment,glycogen,arginin, rna,saccharomyces/silicon ferment,citric acid,saccharomyces/zinc ferment,methyl-chloroisothiazolinone,met hylisothiazolinone,potass ium sorbate,ethylparaben,buty lparaben,butylparaben,iso butylparaben,hexyl cinnamal,butylphenyl methylpropional,linalool, citronellol,alpha-isomethyl ionone.

Zapychacz, może tez powodowac uczulenie. Nie warto. Chyba, że masz cerę bez niedoskonalości typu trądzik, zaskórniki, podraznienia.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 23:54   #2196
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zapychacz, może tez powodowac uczulenie. Nie warto. Chyba, że masz cerę bez niedoskonalości typu trądzik, zaskórniki, podraznienia.
Dziekuje bardzo. Krem z wysokiej półki ale jak zobaczyłam taki długi skład to pomyślałam, że coś tego za dużo. Poza tym nie rzucił mi się w oczy ani żaden olejek, ani żadna witamina itp. A przyzwyczaiłam się do tego im mniejszy skład tym lepiej. No chyba, ze ma mi pomóc mnóstwo chemii.


Co do oleju konopnego to też gdzieś czytałam, że ma tylko 4 tygodnie ważności. Mam ten olejek i nie przedłużałam jego ważności w żaden sposób bo się na tym nie znam. Nie zmienił zapachu, nic się z nim nie stało ale czy posiada swoje właściwości - to niestety tego nie wiem. Jedyna opcja to chyba kupić jego małą ilość. Może w mieszance z powyższymi kremami przedłuża swoje właściwości. Też jestem ciekawa.

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2011-02-12 o 23:56
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 12:39   #2197
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Poszukuję składu INCI

Hej, zaczęłam stosować specjalne kosmetyki do cery problematycznej, ale od niedawna bardzo ineresuje mnie skład kosmetyków, niestety nie jestem w stanie opanować wszystkiego naraz, więc wspomagam się internetem, ale w składzie kosmetyku, który mnie interesuje na pierwszym miejscu jest woda, ale następne dwa są znakiem zapytania, ponieważ nie ma ich w słowniku składników kosmetycznych na Wizazu...może któraś z was wie co to może być? byłabym wdzięczna za udzielenie mi informacji są to: Dicaprylyl carbonate i cyclodextrin. Bo trzecim jest ethoxydidlycol oleate, znalazłam tylko ethoxydidlycol, ale mogę się domyślić reszty pozdrawiam was wszystkie
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 12:41   #2198
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosiłabym o analizę kremu do rąk nieznanej mi firmy Caro- Krem do rąk glicerynowo-rumiankowy z witaminą A+E i lanoliną
(mój tata przynosi go pełno z pracy, nigdy go nie używałam, ale teraz się nad nim zastanawiam ) Chodzi mi głównie o nawilżenie, pielęgnacje skórek, paznokci. Bo takie smarowanie "dla picu" jakoś mało mnie interesuje

Skład:
Aqua, Cetearyl Alkohol, Paraffin Oil, Isopropyl Myristate, Microcrystaline Wax, Ceteareth 25, Glyceryl Stearate, Glycerine, Lanolin, Tocopherol, Fragrance, Carboner, Tea, Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben, Chamomilla Extract, Linalod, Citronellol.


Trochę przeraża mnie ta ilość parabenów, ale poczekam jeszcze na Waszą opinię. A i przepraszam za możliwe literówki w nazwach składników, ale przepisywałam z pudełka
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 13:51   #2199
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o analizę kremu do rąk nieznanej mi firmy Caro- Krem do rąk glicerynowo-rumiankowy z witaminą A+E i lanoliną
(mój tata przynosi go pełno z pracy, nigdy go nie używałam, ale teraz się nad nim zastanawiam ) Chodzi mi głównie o nawilżenie, pielęgnacje skórek, paznokci. Bo takie smarowanie "dla picu" jakoś mało mnie interesuje

Skład:
Aqua, Cetearyl Alkohol, Paraffin Oil, Isopropyl Myristate, Microcrystaline Wax, Ceteareth 25, Glyceryl Stearate, Glycerine, Lanolin, Tocopherol, Fragrance, Carboner, Tea, Methylparaben (and) Butylparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben, Chamomilla Extract, Linalod, Citronellol.

Trochę przeraża mnie ta ilość parabenów, ale poczekam jeszcze na Waszą opinię. A i przepraszam za możliwe literówki w nazwach składników, ale przepisywałam z pudełka

Nic specjalnego. Typowy, niedrogi sklad. Nawilżać i natluszczać będzie, ale tej gliceryny i rumianku jak na lekarstwo. Zawiera wit E i tluszcz zwierzęcy. Bazą skladu jednak są inne substancje, mniej wartościowe. Nie powinien zaszkodzić, jeżeli nie masz uczulenia na konserwanty.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 13:57   #2200
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! Kupiłam KREM ROZŚWIETLAJĄCY NEOSTRATA SPF15.
Troche boje się go uzyć na cała twarz, bo nie potrafie przewidzieć reakcji mojej bardzo zanieczyszczonej skory [zaskorniki otwarte - te z czarnymi głowkami; oraz pełno takich malutkich podskórnych pryszczy, trudnych do wyduszenia]
Poczatkowo smarowałam nim tylko jeden policzek przez tydzien i zauwazylam, ze te podskorne pryszcze stały sie jakby bardziej odstajace a przez to widoczne. Niemniej jednak nadal tkwiły głęboko w skorze. Moje pytanie brzmi: czy w ten sposob objawia sie oczyszczanie cery? bo te pryszczyki nie przeradzały sie w czerwone, ropne zmiany.

Wklejam skład inci: Glukonolakton - 4%, Kwas laktobionowy - 3%, Kwas migdałowy - 2%, Arbutyna – 2 %, Kwas cytrynowy - 1%, Ekstrakt z lukrecji, Prowitamina A (pro-retinol), Witamina E, Filtry SPF 15 (Metoksycynamonian oktylu - 7,50%, Dwutlenek tytanu – 2,0%), Woda, Gliceryna/Glikol propylenowy, Oktylodekanol – emolient, Alkohol
cetylowy – stabilizator, Arginina, Kwas stearynowy, Stearynian etylheksylu, Stearynian glicerylu,
Stearynian PEG-100, Dimetikon, Glikol butylenowy/Alkohol, Cyklometikon, C12-15 Alkil benzoatu,
Alkohol cetearylowy, Glukozyd cetearylowy, Krzemionka magnezowo-aluminiowa, Ceteareth-
20, Archaik Hypogeae Oil, Chlorofensin, Metylparaben, Xantan Gum, Stearynian aluminium,
Wodorotlenek amonu – regulator pH, Kwas polihydroksystearynowy, Tlenek glinu, Dwusodek
EDTA, Siarczyn sodu – przeciwutleniacz, CI 19140 (Yellow 5)-barwnik.


Kupiłam ten krem, by walczyć z ww. problemami mojej skory, a takze likwidowac przebarwnienia pozapalne. Czy powinien dobrze spisac sie w tej roli? Czy jednak bedzie za słaby? Jezeli tak, to jaki jeszcze preparat mi polecacie? [dodam, ze mam cere wrazliwa, ktora szybko sie odwadnia]

Proszę o rady
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 15:52   #2201
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Witam! Kupiłam KREM ROZŚWIETLAJĄCY NEOSTRATA SPF15.
Troche boje się go uzyć na cała twarz, bo nie potrafie przewidzieć reakcji mojej bardzo zanieczyszczonej skory [zaskorniki otwarte - te z czarnymi głowkami; oraz pełno takich malutkich podskórnych pryszczy, trudnych do wyduszenia]
Poczatkowo smarowałam nim tylko jeden policzek przez tydzien i zauwazylam, ze te podskorne pryszcze stały sie jakby bardziej odstajace a przez to widoczne. Niemniej jednak nadal tkwiły głęboko w skorze. Moje pytanie brzmi: czy w ten sposob objawia sie oczyszczanie cery? bo te pryszczyki nie przeradzały sie w czerwone, ropne zmiany.

Wklejam skład inci: Glukonolakton - 4%, Kwas laktobionowy - 3%, Kwas migdałowy - 2%, Arbutyna – 2 %, Kwas cytrynowy - 1%, Ekstrakt z lukrecji, Prowitamina A (pro-retinol), Witamina E, Filtry SPF 15 (Metoksycynamonian oktylu - 7,50%, Dwutlenek tytanu – 2,0%), Woda, Gliceryna/Glikol propylenowy, Oktylodekanol – emolient, Alkohol
cetylowy – stabilizator, Arginina, Kwas stearynowy, Stearynian etylheksylu, Stearynian glicerylu,
Stearynian PEG-100, Dimetikon, Glikol butylenowy/Alkohol, Cyklometikon, C12-15 Alkil benzoatu,
Alkohol cetearylowy, Glukozyd cetearylowy, Krzemionka magnezowo-aluminiowa, Ceteareth-
20, Archaik Hypogeae Oil, Chlorofensin, Metylparaben, Xantan Gum, Stearynian aluminium,
Wodorotlenek amonu – regulator pH, Kwas polihydroksystearynowy, Tlenek glinu, Dwusodek
EDTA, Siarczyn sodu – przeciwutleniacz, CI 19140 (Yellow 5)-barwnik.

Kupiłam ten krem, by walczyć z ww. problemami mojej skory, a takze likwidowac przebarwnienia pozapalne. Czy powinien dobrze spisac sie w tej roli? Czy jednak bedzie za słaby? Jezeli tak, to jaki jeszcze preparat mi polecacie? [dodam, ze mam cere wrazliwa, ktora szybko sie odwadnia]

Proszę o rady

Myślę, że krem dziala, na Twoim miejscu nadal nakladalabym go punktowo. Cięzko powiedzieć, czy nie jest za slaby, jeśli piszesz, że zaskórniki wychodzą na wierzch, to możliwe, że konieczne będzie ich przeklucie i oczyszczenie porów, co moze zrobić kosmetyczka, jeśli się obawiasz robić to samej. Uwazam, że za krótko używasz tego kremu, żeby można bylo cokolwiek więcej powiedzieć o jego dzialaniu. Nie powinien zaszkodzić, ale jednak nie jest pozbawiony potencjalnych substancji drazniacych.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 21:53   #2202
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Poszukuję składu INCI

Cytat:
Napisane przez trojaczek Pokaż wiadomość
Witam
Zakupiłam parę kosmetyków. Co prawda sprawdzałam ich skład jednak niektóre ze składników są mi jeszcze dość obce. O to one:

1. Rival de Loop, Clean&Care, trocken und sensible Haut (pianka oczyszczająca z ginkgo i ogórka)
Skład:
aqua, sorbitol, caprylyl/capryl, glucoside, betaine, sodium coco-sulfate, cucumis sativus (cucumber) fruit extrakt, ginkgo biloba leaf extrakt, coco glucoside, glyceryl oleate, glycerin, coco alcochol, sodium sulfate, sodium chloride, citric acid, sodium benzoate, methyloparaben, potasium sorbate, parfum

2. Babydream Shampoo
Skład:
aqua, lauryl, glucoside, cocaamidopropyl betaine, coco-glucoside, glyceryl oleate, sodium lactate, triticum vulgare germ extrakt, panthenol, glyceryl caprylate, lactic acid, chamomilla recutita flowere extract, parfum

3. Babyderm Gesichts-und korpercreme (krem do twarzy i ciała)
Skład:
aqua, caprylic/capric, triglyceride, glycerylsttearate citrate, helianthus annuus seed oil, isopropyl palmitate, glycerin, cetyl alcohol, parfum, cera alba, panthenol, tocopheryl acetate, chamomilla recutita flower extract, bisabolol, xanthan gum, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate, sodium hydroxide

4. Babyderm Seife mit jojobaol
Skład:
sodium palmate, sodium coco-ate, aqua, glycerin, parfum, simmondsia chinensis seedoil, glycine soja oil, bisabolol, chamomilla recutita flower extract, lanolin, sodium chloride, phytic acid ci 77891

Chciałam dodać, że zależy mi na tym aby mieć naturalne składniki w kosmetykach. Mam cerę ze skłonnościami do wyprysków (nielicznych) i zaskórników jednak jest ona sucha, zwłaszcza na policzkach, ale także święcąca na nosie. Czy te kosmetyki są ekologiczne?
Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
Hej, zaczęłam stosować specjalne kosmetyki do cery problematycznej, ale od niedawna bardzo ineresuje mnie skład kosmetyków, niestety nie jestem w stanie opanować wszystkiego naraz, więc wspomagam się internetem, ale w składzie kosmetyku, który mnie interesuje na pierwszym miejscu jest woda, ale następne dwa są znakiem zapytania, ponieważ nie ma ich w słowniku składników kosmetycznych na Wizazu...może któraś z was wie co to może być? byłabym wdzięczna za udzielenie mi informacji są to: Dicaprylyl carbonate i cyclodextrin. Bo trzecim jest ethoxydidlycol oleate, znalazłam tylko ethoxydidlycol, ale mogę się domyślić reszty pozdrawiam was wszystkie

Przede wszystkim to nie ten watek!

Bayka-jezeli interesuje Cie analiza to prosze umiescic pelna nazwe,producenta oraz sklad INCI w stosownym watku.
Posty przesuwam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 22:27   #2203
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a mogłabym cię prosić żebyś podała nazwę wątku, lub linka, gdzie mogę szukać tych składników, a raczej ich opisu? albo zadać pytanie co to jest?bo korzystałam z wyszukiwarki ale wyskakuje masa wątków, a skoro wiesz może do czego to podłączyć, to mogłabyś napisać? z góry dziękuję, pozdrawiam!
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 23:39   #2204
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Uprzejmie proszę o przeanalizowanie składu pod względem zapychania lub drażnienia. Ja i moja szwagierka dostałyśmy po tym kremie wysypu/uczulenia i jestem ciekawa jakie to mogłybyć składniki. Jest on wogóle coś wart?


Avon, Anew Rejuvenate Night, Sapphire Emulsion (Emulsja z szafirowym kompleksem polipeptydowym na noc)


Skład: Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Glycolic Acid, Thiodipropionic Acid, Trioxaudecanedioic Acid, Ethylhexyl Salicylate, Ammonium Hydroxide, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Parfum, Disodium Edta, Salicylic Acid, Phytol, Mica, Butylene Glycol, Gossypium Herbaceum Extract, Eclipta Prostrata Extract, Sacchoramyces/Gold Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Humulus Japonicus Flower/Leaf/Stem Estract, Heptapeptide-6, Steareth-20, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Lysyl, Aminovaleroyl Lysine, Palmitoyl Tetrapeptide-10, Cl 77891, Cl 77510, Cl 60730
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 08:28   #2205
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Uprzejmie proszę o przeanalizowanie składu pod względem zapychania lub drażnienia. Ja i moja szwagierka dostałyśmy po tym kremie wysypu/uczulenia i jestem ciekawa jakie to mogłybyć składniki. Jest on wogóle coś wart?


Avon, Anew Rejuvenate Night, Sapphire Emulsion (Emulsja z szafirowym kompleksem polipeptydowym na noc)


Skład: Aqua, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Glycolic Acid, Thiodipropionic Acid, Trioxaudecanedioic Acid, Ethylhexyl Salicylate, Ammonium Hydroxide, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Phenoxyethanol, Parfum, Disodium Edta, Salicylic Acid, Phytol, Mica, Butylene Glycol, Gossypium Herbaceum Extract, Eclipta Prostrata Extract, Sacchoramyces/Gold Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Humulus Japonicus Flower/Leaf/Stem Estract, Heptapeptide-6, Steareth-20, Palmitoyl Oligopeptide, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Lysyl, Aminovaleroyl Lysine, Palmitoyl Tetrapeptide-10, Cl 77891, Cl 77510, Cl 60730

Niestety, Avon nie cieszy się chwalą, dużo slyszy sie na temat polityki firmy pod względem skladów kosmetycznych. Wiele skladników jest wątpliwego pochodzenia, a firma broni się tajemnicą handlową. W tym kremie zastanawia mnie kilka z nich. Niektórych nigdy wcześniej nie widzialam w żadnych innych kosmetykach. Zapchac mogly PEGi i silikony, a uczulić moglo doslownie wszystko poczynajac od perfum, na rzekomo naturalnych wyciągach kończąc. Produkt zawiera też kwasy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 13:55   #2206
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

chyba nie bylo, wiec ladnie prosze :


HiPP Babysanft, Milk-Lotion (Mleczko pielęgnacyjne)




Dzięki codziennej łagodnej pielęgnacji Mleczkiem pielęgnacyjnym HiPP Babysanft skóra dziecka zyskuje ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i naturalnie wytwarza zdrową warstwę ochronną skóry.
Najlepiej stosować Mleczko pielęgnacyjne HiPP Babysanft zaraz po kąpieli. Dzięki starannie opracowanej recepturze łatwo się rozprowadza, szybko wchłania i przywraca delikatnej skórze niemowlęcia jej naturalne nawilżenie.
Idealny także do delikatnej pielęgnacji skóry dorosłych.
Pozwala na wyjątkowo łagodną pielęgnację skóry dziecka; zapewnia doskonały poziom nawilżenia; zawiera wartościowy olejek migdałowy; nie zawiera barwników,oleju mineralnego oraz emulgatorów PEG.

Skład: /nowa wersja/ Aqua, Caprylic Trigliceride, Cetearyl Isononanoate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Xantan Gum, Sodium Hydroxide, Parfum. (16.06.2008)
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 15:36   #2207
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
chyba nie bylo, wiec ladnie prosze :


HiPP Babysanft, Milk-Lotion (Mleczko pielęgnacyjne)




Dzięki codziennej łagodnej pielęgnacji Mleczkiem pielęgnacyjnym HiPP Babysanft skóra dziecka zyskuje ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i naturalnie wytwarza zdrową warstwę ochronną skóry.
Najlepiej stosować Mleczko pielęgnacyjne HiPP Babysanft zaraz po kąpieli. Dzięki starannie opracowanej recepturze łatwo się rozprowadza, szybko wchłania i przywraca delikatnej skórze niemowlęcia jej naturalne nawilżenie.
Idealny także do delikatnej pielęgnacji skóry dorosłych.
Pozwala na wyjątkowo łagodną pielęgnację skóry dziecka; zapewnia doskonały poziom nawilżenia; zawiera wartościowy olejek migdałowy; nie zawiera barwników,oleju mineralnego oraz emulgatorów PEG.

Skład: /nowa wersja/ Aqua, Caprylic Trigliceride, Cetearyl Isononanoate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Xantan Gum, Sodium Hydroxide, Parfum. (16.06.2008)


Niestety posiada konserwant fenoksyetanol i perfumy, gdyby nie to, bylby idealny dla delikatnej dziecięcej skóry. Dla doroslego jest ok dla nie wymagajacych solidnego nawilżania. Do twarzy raczej nie nadaje się przy cerze trądzikowej. Może zapychać ze względu na olej migdalowy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 15:53   #2208
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kurde a myslalam ze zastapi babydream
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 10:28   #2209
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam interesuje mnie ten krem, ale moja niestety trądzikowa cera nie wszystko lubi

SIQUENS MEDEXPERT Krem przeciwko niedoskonałościom
skład (znalazłam na wątku poświęconym siquens)


AQUA,CETEARYL ETHYLHEXANOATE,CYCLOPENTA SILOXANE, CETYL ALCOHOL,ISOHEXA-DECANE,BUTYLENE GLYCOL/ALMOND OIL PEG-6 ESTERS/CAPRYLYL GLYCOL / GLYCRRIN/CARBOMER/NORDIHYDROGUAIARETIC ACID/ OLEANOLIC ACID,GLYCERIN,PROPYLENE GLYCOL/GLUCERIN /HYDROLYZED CAESALPINA SPINOSA GUM,MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL/TOCOPHEROL,POLYACRYLAMIDE / HYDROGENATED POLYDECENE / LAURETH-7,GLYCERYL STEARATE CITRATE,STEARYL ALCOHOL, MAGNESIUM ASPARTE / ZINC GLUCONATE / COPPER GLUCONATE / CALCIUM GLUCONATE, DIMETHICONE,TOCOPHEROL,DI SODIUM EDTA,BENZYL ALCOHOL / METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE / METHYLLISOTHIAZOLINONE, LACTIC ACID,PARFUM/ BENZYL SALICYLATE,BHA

z góry dziękuję.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 10:46   #2210
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Witam interesuje mnie ten krem, ale moja niestety trądzikowa cera nie wszystko lubi

SIQUENS MEDEXPERT Krem przeciwko niedoskonałościom
skład (znalazłam na wątku poświęconym siquens)


AQUA,CETEARYL ETHYLHEXANOATE,CYCLOPENTA SILOXANE, CETYL ALCOHOL,ISOHEXA-DECANE,BUTYLENE GLYCOL/ALMOND OIL PEG-6 ESTERS/CAPRYLYL GLYCOL / GLYCRRIN/CARBOMER/NORDIHYDROGUAIARETIC ACID/ OLEANOLIC ACID,GLYCERIN,PROPYLENE GLYCOL/GLUCERIN /HYDROLYZED CAESALPINA SPINOSA GUM,MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL/TOCOPHEROL,POLYACRYLAMIDE / HYDROGENATED POLYDECENE / LAURETH-7,GLYCERYL STEARATE CITRATE,STEARYL ALCOHOL, MAGNESIUM ASPARTE / ZINC GLUCONATE / COPPER GLUCONATE / CALCIUM GLUCONATE, DIMETHICONE,TOCOPHEROL,DI SODIUM EDTA,BENZYL ALCOHOL / METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE / METHYLLISOTHIAZOLINONE, LACTIC ACID,PARFUM/ BENZYL SALICYLATE,BHA

z góry dziękuję.

Może pomóc, zawiera kwasy i substancje normalizujące, ale moze też zapchac, silikony. Myślę jednak, że jest godny wypróbowania. Lagodny.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 10:48   #2211
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może pomóc, zawiera kwasy i substancje normalizujące, ale moze też zapchac, silikony. Myślę jednak, że jest godny wypróbowania. Lagodny.
dziękuje Ci bardzo
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 12:03   #2212
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Chciałabym się dowiedzieć czy ten tonik nadaje się do tłustej i trądzikowej, ale jednocześnie przesuszonej cery:
To jest to Polski tonik ziołowy firmy Jadwiga
Skład: water, chamomilla recutita flower extract, water calendula officinalis flower extract, propylene glycol, calendula officinalis extract, sodium citrate, citric acid, allantoin, benzyl alcohol
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 15:07   #2213
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, kochana pomóż proszę z tym szamponem
Czy bardzo zaszkodzi moim włosom ?

Macadamia Rejuvenating Shampoo 300ml- szampon regenerujący


Skład:
Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamide Dea, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Zinc Pyrithione, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Dimethicone, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum/Fragrance, Disodium Edta, Carbomer, Methylparaben, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citric Acid, Lavandula Angustifolia (Lavander) Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Propylparaben, Sea Salt, Sodium Chloride, Stearic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 16:07   #2214
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć czy ten tonik nadaje się do tłustej i trądzikowej, ale jednocześnie przesuszonej cery:
To jest to Polski tonik ziołowy firmy Jadwiga
Skład: water, chamomilla recutita flower extract, water calendula officinalis flower extract, propylene glycol, calendula officinalis extract, sodium citrate, citric acid, allantoin, benzyl alcohol

No, no! Niezly sklad. Nie spodziewalam się tak dobrego skladu po Jadwidze. Na pewno dobry dla alergików. Co do Trądzikowej cery, to warto wypróbować. Ma dzialanie lagodzące i gojące. Nie dam jednak ręki uciąć, czy nie będzie zapychal, to kwestia indywidualna, ale nie powinien.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Korah, kochana pomóż proszę z tym szamponem
Czy bardzo zaszkodzi moim włosom ?

Macadamia Rejuvenating Shampoo 300ml- szampon regenerujący


Skład:
Aqua/Water, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamide Dea, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Zinc Pyrithione, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Dimethicone, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum/Fragrance, Disodium Edta, Carbomer, Methylparaben, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citric Acid, Lavandula Angustifolia (Lavander) Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Propylparaben, Sea Salt, Sodium Chloride, Stearic Acid, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional.

Nie umiem tak powiedzieć. Może zaszkodzić, ale nie musi. Sklad wydaje się być przemyślany, wartościowy. Z drugiej jednak strony silne detergenty i konserwanty mogą nie sprzyjac wrażliwcom, ale raczej tylko na dluższą metę. Jednym slowem, jeśli nie pasuje Ci nic innego, to warto go wypróbować.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 16:17   #2215
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety tak. Petrolate, mineral oil= brak dostępu tlenu, a co za tym idzie, rozwój wszelkich drobnoustrojów w porach, wolnych rodników. Samo zlo. Poza tym konserwanty w skladzie potęgują dzielo.
dziekuje za analize

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-16 o 00:19
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 16:31   #2216
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



Nie umiem tak powiedzieć. Może zaszkodzić, ale nie musi. Sklad wydaje się być przemyślany, wartościowy. Z drugiej jednak strony silne detergenty i konserwanty mogą nie sprzyjac wrażliwcom, ale raczej tylko na dluższą metę. Jednym slowem, jeśli nie pasuje Ci nic innego, to warto go wypróbować.
dzięki
To jeśli ma silne detergenty to odpada, bo kosztuje ponad 60 zł. Ciekawił mnie po prostu, bo ma dobre opinie.
Ja już znalazłam fajne szampony z firm Weleda i Lavera oraz L'Occitane
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 19:46   #2217
grenadaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy warto kupić ten krem ?
Z góry dziękuję za odpowiedź


Flos Lek, BeECO, Bio - certyfikowany krem pod oczy, na dekolt i szyję


Skład: Aloe Barbarensis Leaf Juice*, Olea Europaea Fruit Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Tricaprylin, Sodium Hyaluronate, Galactoarabinan, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate Citrate, Squalane, Propanediol,Glycerin, Salvia Sclarea Seed Oil, Buddleja Davidii Extract*, Thymus Vulgaris Flower\Leaf Extract*, Aqua, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Cera Alba*, Parfum, Tocopheryl Acetate, Benzyl Acohol, Dehydroacetic Acid, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Citric Acid, Benzoic Acid.
* składniki z certyfikowanych upraw ekologicznych.
grenadaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 20:04   #2218
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Który produkt ma lepszy, bezpieczniejszy skład?

Babydream balsam do kąpieli
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Glutamine, Coco-Glukoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinae, Hydrolized Wheat Protein, Calendula Officinalis Extract, Glyceryl Caprylate, Urea, Glycerin, Lactic Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Parfum

Czy babydream pielęgnacyjny płyn do kąpieli?
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamido-Propyl Betaine, Sodium Cocoyl Glutamate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Calendula Officinalis Extract, Glyceryl Caprylate, Lactid Acid, Sodium Hydroxide, Parfum.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 21:28   #2219
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Który produkt ma lepszy, bezpieczniejszy skład?

Babydream balsam do kąpieli
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Glutamine, Coco-Glukoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Sodium Hydroxypropyl Oxidized Starch Succinae, Hydrolized Wheat Protein, Calendula Officinalis Extract, Glyceryl Caprylate, Urea, Glycerin, Lactic Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Titanium Dioxide, Parfum

Czy babydream pielęgnacyjny płyn do kąpieli?
Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamido-Propyl Betaine, Sodium Cocoyl Glutamate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Calendula Officinalis Extract, Glyceryl Caprylate, Lactid Acid, Sodium Hydroxide, Parfum.
Obydwa są bezpieczne. Ten drugi ma rzadszą konsystencję, jest uboższy, mniej treściwy. Dobry nawet do twarzy, natomiast ja używam tego pierwszego, zawiera naturalne zagęszczacze, ktore też odrobinę odżywiają skórę i nie wysusza jej. Ten drugi plyn tez nie powinien wysuszać zbytnio, może lepiej oczyszczać. Sama musze go wypróbować. Ciekawi mnie różnica między nimi w wydajności.

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez grenadaa Pokaż wiadomość
Czy warto kupić ten krem ?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Flos Lek, BeECO, Bio - certyfikowany krem pod oczy, na dekolt i szyję


Skład: Aloe Barbarensis Leaf Juice*, Olea Europaea Fruit Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Tricaprylin, Sodium Hyaluronate, Galactoarabinan, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate Citrate, Squalane, Propanediol,Glycerin, Salvia Sclarea Seed Oil, Buddleja Davidii Extract*, Thymus Vulgaris Flower\Leaf Extract*, Aqua, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Cera Alba*, Parfum, Tocopheryl Acetate, Benzyl Acohol, Dehydroacetic Acid, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Citric Acid, Benzoic Acid.
* składniki z certyfikowanych upraw ekologicznych.

W skladzie sok z aloesu jako baza, aloes bywa alergizujący, więc nalezy uważać. Jeśli jednak mialaś już do czynienia z tym skladnikiem i wszystko bylo ok, to Warto. Sklad wygląda bardzo zachęcająco.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 21:51   #2220
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No, no! Niezly sklad. Nie spodziewalam się tak dobrego skladu po Jadwidze. Na pewno dobry dla alergików. Co do Trądzikowej cery, to warto wypróbować. Ma dzialanie lagodzące i gojące. Nie dam jednak ręki uciąć, czy nie będzie zapychal, to kwestia indywidualna, ale nie powinien.
Dziękuję za analizę!
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.