Pharmaceris, H, Keratineum, Skoncentrowany szampon wzmacniający do włosów osłabionych

Zawiera wyciąg z liści czerwonych winorośli, które wpływają na odżywienie cebulek. Flawonoidy wspomagają ich odporność i przyspieszają wzrost. Prowitamina B5 chroni włosy przed działaniem promieni słonecznych. Szampon posiada ph nauralne dla skóry. Szampon wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu i rozdwajaniu się końcówek. Po zastosowaniu włosy mają połysk, łatwo się rozczesują i są bardziej podatne na układanie.

Całkiem dobry

Zacznę od tego, że od paru lat próbuję wrócić do moich włosów w wersji bujniejszej, więc namiętnie szukam produktów, które zafundują mi powrót do przeszłości :)

W przeciwieństwie do wielu szaponów, które mają wzmocnić włosy ten faktycznie działa. Nie jest to efekt spektakularny, ale na pewno zauważalny. Na pewno jednak warto stosować szampon regularnie i nie odstawiać go. Zauważyłam, że gdy z niego zrezygnowałam na jakiś czas włosy znów nieco się pogorszyły.

Zalety:
* działa - włosy są wzmocnione, pojawiają się baby hair
* nie przetłuszcza włosów
* włosy całkiem nieźle się układają i są miękkie w dotyku
* ładny zapach
* nadaje się do codziennego stosowania

Minusów nie zarejestrowałam poza tym, że warto być naprawdę sumiennym w jego używaniu.

Na pewno jednen z moich ulubionych na chwilę obecną

Lubię go

Szampon Pharmaceris jest zamknięty w przezroczystej butelce, więc widzimy ile produktu ubyło - to duży plus. Mam długie włosy, puszące się, zniszczone i wypadające - mam wrażenie, że szampon ładnie koi i nawilża skórę głowy jak i same włosy. Zapach bardzo mi się podoba, jest lekko słodki, roślinny, jakby lekko czuć winogrona i imbir ;) Ważnym plusem jest to, że świetnie się pieni mimo braku SLS (z resztą jak wszystkie szampony Pharmaceris), dzięki czemu jest wydajny. Nie powoduje przetłuszczania włosów. Podejrzewam, że przy dłuższym stosowaniu może ograniczać wypadanie włosów. Jednak moim faworytem jest z tej firmy szampon stymulujący wzrost włosów w białej butelce - jest mniej rzadki i faktycznie rosną po nim "baby hair" :)

Ratunek dla suchych i matowych włosów

Używam niezmiennie od lat. Mam do niego wielkie zaufanie i wracam zawsze do jego stosowania na przełomie wiosny i jesieni gdy włosy są bardziej podatne na wypadanie i osłabienie. U mnie sprawdza się rewelacyjnie! Jest łagodny dla skóry głowy, świetnie ją oczyszcza nie podrażniając. Bardzo ładnie się pieni, łatwo nakłada i spłukuje. Włosy po umyciu są gładkie, błyszczące i pachnące lekką nutą miodu. Nie obciąża włosów i jest niesamowicie wydajny. Wzmacnia włosy i nadaje im zdrowego wyglądu. Opakowanie jest również bardzo wygodne, solidne i fajnie, że przezroczyste przez co widać ile produktu nam jeszcze zostało. Nie zauważyłam żeby hamował wypadanie włosów ale z tym radzi sobie idealnie szampon w białej buteleczce z tej samej serii. Działa cuda więc z całego serca polecam!
Wart każdej złotówki! Często dostępny w promocjach w SuperPharm.

Pierwsza pomoc przy wypadających włosach

Często mam problem z osłabionymi i wypadającymi włosami, do tego szybko mi się przetłuszczają. Ten szampon jest wybawieniem w takich sytuacjach.
Stosowanie:
Szampon ma bardzo przyjemny zapach i gęstą konsystencję. Porównując moją opinię z innymi opiniami, nie zauważyłam żeby rewelacyjnie dobrze się pienił, wręcz mam wrażenie że pieni się dość średnio. Może zależy to od twardości wody. W każdym razie zauważyłam, że dużo lepsze efekty daje używanie większej ilości szamponu przy każdym myciu - przy małej ilości plątał włosy.
Brakuje mi tez dedykowanej odżywki do włosów z tej serii.
Efekty:
Szampon wyraźnie wzmacnia włosy i ogranicza ich wypadanie. Nie spodziewałabym się całkowitego zahamowania wypadania włosów - dalej znajduję włosy na szczotce, ale jest ich zdecydowanie mniej niż przed kuracją. Szampon dość dobrze sprawdza się przy przetłuszczających się włosach, nie zauważyłam zwiększenia się przetłuszczania w trakcie kuracji.
Niestety, minusem tego szamponu jest efekt "tępych" włosów - są bardziej podatne na plątanie się, mniej błyszczą i wydają się bardziej szare.

ulubieniec

Szampon poleciła mi pani trycholog, wracam do niego już któryś raz. Lubię go za wydajność - wystarczy odrobina. Pięknie pachnie i po dłuższym stosowaniu można zauażyć rezultaty - włosy mniej wypadają, są bardzij lśniące. Nie podrażnia skóry głowy, wręcz ją "uspokokaja". Warto!

Dobry na wypadanie włosów

Ostatnio sporo zaczęły mi włosy wypadać na początku stwierdziłam, że samo mi przejdzie ale gdy dalej wypadały stwierdziłam, że kupię ten szampon.Kiedyś już go miałam i świetnie działał teraz zmienił się trochę jego wygląd i skład.Szampon ma przyjemny zapach i dość gęstą konsystencję. Świetnie się pieni i dobrze oczyszcza skórę głowy oraz włosy.Nie podrażnia skóry głowy a ja mam naprawdę wrażliwą i nie przetłuszcza włosów. Szampon zahamował u mnie wypadanie włosów, już nie wypadają tak jak wcześniej teraz jest to normalne wypada ich tyle ile powinno a nie cała garść.Produkt nie wywołuje u mnie łupieżu co jest dla mnie bardzo ważne. Szampon jest drogi bo kosztuje prawie 30 zł a wydajny nie jest ale wart jest tej ceny.

Jeden z najlepszych

Szampon zakupiony po rekomendacji fryzjerki. Pierwsze opakowanie zużyłam nie wiem kiedy. Kolejne zakupiłam i dopiero po drugiej butelce zauważyłam wymierne efekty - włosy nie wypadają, są gęstsze, bardziej lśniące i na dodatek pięknie pachną :)

po prostu szampon

Miałam opakowanie 125 ml, ale trzeba przyznać, że szampon jest wydajny i nawet na moje długie włosy posłużył przez kilka miesięcy (szamponem spieniam skórę głowy, zaś pianą myję włosy). Szampon jest gęsty i dobrze się pieni. I to chyba tyle, nie zauważyłam obiecanego wzmocnienia tudzież zmniejszenia wypadania włosów, więc bez żalu skończyłam go używać i już do niego nie wrócę. Z zalet mogę powiedzieć, że opakowanie mi się podobało - płaskie, z nieśliskiego plastiku dobrej jakości, które nie wyślizguje się z mokrej dłoni, z dobrym otwarciem na kilk. Podoba mi się, że opakowanie przezroczyste pokazuje stopień zużycia. Zachowałam je i służy mi jako opakowanie podróżne na szampony różnej maści.

Solidny produkt

~ Po dwóch latach od zrobienia trwałej ondulacji i w przeddzień kolejnej, postanowiłam zebrać recenzje wszystkich kosmetyków do włosów, jakich używałam przez cały czas posiadania bujnych loków. Może moje odczucia przydadzą się przyszłym wielbicielkom loków "od fryzjera" :) ~

Próbkę tego szamponu otrzymałam od koleżanki-fryzjerki i już po pierwszym użyciu wiedziałam, że powinnam zakupić całe opakowanie!

UŻYCIE:
Szampon początkowo wydawał mi się bardo "tępy" w użytkowaniu. Ma gęstą konsystencję, która nie do końca chciała się pienić na moich włosach po trwałej ondulacji. Na pomoc przyszła mi tzw. metoda kubeczkowa, czyli rozcieńczenie+spienienie szamponu w pojemniku z wodą, by dopiero później nałożyć go na włosy. Tak użytkowany nie sprawiał mi już problemów.

Koniecznie należy wspomnieć, że szampon jest wyjątkowo wydajny - moim długim włosom starczył na prawie dwa miesiące!

DZIAŁANIE:
Szampon świetnie oczyszcza włosy i tonizuje skórę głowy. Po jego użyciu czułam, że włosy są naprawdę cudownie świeże. Choć dość mocno plątał moje loki, rozczesywanie ich nie sprawiało mi problemów, nawet jeśli nie użyłam odżywki. Włosy po nim były niezwykle świeże, wygładzone, a loki doskonale się zwijały - szampon odpowiednio je dociążył, zapobiegając kołtunieniu i puszeniu. Jego lekki, ziołowy aromat, który utrzymuje się długo na włosach, dodatkowo dodawał poczucia świeżości. Włosy nie przetłuszczały się zbyt szybko, nie były obciążone. Co więcej, wydawały mi się cudownie sypkie i miękkie - aż się chciało dotykać je bez końca.

NA DŁUŻSZĄ METĘ:
Nie jestem w stanie stwierdzić, czy rzeczywiście szampon zapobiegł wypadaniu, a to dlatego, że mam naprawdę długie włosy i zawsze wydaje mi się, że jest ich na szczotce bardzo dużo (choć czasem do takiego wrażenie wystarczy kilka włosów pozwijanych w esy floresy ;)). Na pewno jednak poprawił ich kondycję - przestały się nadmiernie przetłuszczać u nasady, końcówki w końcu otrzymały odpowiednią ilość nawilżenia i już się nie kruszą. Wizualnie naprawdę widzę poprawę - włosy po każdym użyciu są piękne, lśniące i bajecznie miękkie.

Spokojnie zaklasyfikowałabym ten produkt do kategorii "leczniczych", a nie czystko "kosmetycznych". Jest to jeden z moich ulubionych szamponów do oczyszczania włosów i skóry głowy, a jego cena nie wydaje się tak zaporowa, gdy weźmie się pod uwagę ilość zalet oraz wydajność produktu.

Produkt na pewno polubią właścicielki niesfornych, kołtuniących się i puszących włosów. Po umyciu już za pomocą szczotki/grzebienia można nadać burzliwej fryzurze odpowiedni kształt, a włosy są posłuszne i chętne do współpracy.

Jak dla mnie ten produkt zasługuje na konsumenckie laury! :)

4/5

+ konsystencja (gęsty i żelowy - dobry do skóry głowy ze skłonnością do przetłuszczania się)
+ wydajność (przy codziennym stosowaniu i przy włosach średniej długości starcza na ponad miesiąc)
+ wzmacnia włosy i zapobiega wypadaniu (od pierwszego umycia!)
+ nie wymaga odżywki (włosy nie plączą się, nie są suche - mam suche, kręcone włosy)

- cena (zakupiłam na promocji za 19 zł, w pełnej cenie nie kupiłabym go)
- skład

Ogólnie jest to dobry produkt, który krzywdy mi nie zrobił. Spełnił swoje zadanie - włosy wypadały po nim mniej i sprawiały wrażenie mocniejszych. Z drugiej strony jest drogi, chemiczny (zdecydowanie wolę kosmetyki organiczne) i po odstawieniu włosy nie były fantastycznie zregenerowane. Kupię go ponownie, gdy będę miała problem z wypadającymi włosami, bo z tym faktycznie poradził sobie bardzo dobrze.

Dobry szampon

Szampony marki Pharmaceris dosłownie urzekają mnie swoimi zapachami. Pachną taką świeżością i czystością :) z przyjemnością więc się po nie sięga.

Konsystencja szamponu to dość zbity, półtransparentny żel, który nie ucieka z rąk i nie jest problematyczny przy aplikacji. Dobrze się też pieni. Co prawda nie zauważyłam wzmocnienia włosów, ale jest dobrą formą wspierającą przy kuracji wzmacniającej czy suplementacji. No i dobrze oczyszczał skore głowy, bez uczucia swędzenia czy suchości. Włosy po umyciu były czyste, błyszczace i takie.. lekkie;) i za to go polubiłam.

Faktem jest, że nie był zbyt wydajny, ale ja zawsze myję włosy 2 razy, więc siłą rzeczy szampony zużywają się szybciej. Denka dobiłam po około miesiącu stosowania co drugi dzień.

Koszt produktu to około 25zł i dostępny jest w aptekach oraz drogerii Super-Pharm. No i jeszcze raz podkreślę - miał cudowny zapach! Nawet dla niego z przyjemnością do niego powrócę :) gwiazdkę odejmuję za wydajność i nie do końca spełnione obietnice wzmacniające.

Porządny.

Bardzo dobry szampon. Faktycznie wzmacnia włosy - są mocniejsze, bardziej błyszczące, ładnie się układają. Cena normalna wysoka, jednak w promocji jak najbardziej ok. Ze względu na dobre pienienie się szampon jest wydajny. Zapach też na +. Wygodne, przezroczyste opakowanie pozwala ocenić ile produktu jeszcze pozostało. Używam go na zmianę z szamponem micelarnym, który również polecam.