Pharmaceris, H, Keratineum, Skoncentrowany szampon wzmacniający do włosów osłabionych

Zawiera wyciąg z liści czerwonych winorośli, które wpływają na odżywienie cebulek. Flawonoidy wspomagają ich odporność i przyspieszają wzrost. Prowitamina B5 chroni włosy przed działaniem promieni słonecznych. Szampon posiada ph nauralne dla skóry. Szampon wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu i rozdwajaniu się końcówek. Po zastosowaniu włosy mają połysk, łatwo się rozczesują i są bardziej podatne na układanie.

Ciężko nim myć włosy

Mam włosy średnioporowe idące w stronę bardziej niskoporowych i ten szampon się na nich całkiem nie sprawdził.

Problemem nie jest wrażenie po myciu, a samo mycie - niesamowicie plącze włosy, sprawia, że robią się tępę. Ciężko takie splątane włosy spłukać i wtedy muszę ratować się solidną porcją odżywki do włosów.

Zapach jest bardzo sztuczny, drogeryjny, ale nie jest drażniący i myślę, że wielu osobom może się podobać.

Jest wydajny i dobrze się pieni.

Po wysuszeniu włosy są przyjemne w dotyku, wrażenie tępości całkiem zanika.

Jeśli chodzi o działanie długoterminowe - nie mogę się wypowiedzieć, bo nie jestem w stanie korzystać z tego szamponu nieprzerwanie przez dłuższy okres czasu i raczej niechętnie do niego wracam (głównie by sprawdzić czy dalej jest taki nieprzyjemny w korzystaniu)

Lekarstwo dla włosów

Szampon kupiłam, gdy fryzjer "spalił" moje włosy podczas zbyt mocnego rozjaśniania koloru. Powiem szczerze - nie oczekiwałam nie wiadomo czego. Szampon faktycznie intensywnie regeneruje i wzmacnia włosy. Wydaje mi się, że zmniejsza też ich wypadanie. Mógłby się trochę bardziej pienić, ale to chyba typowe dla wszystkich "dermoszamponów".

ZREGENEROWAŁ MOJE WŁOSY

Ten szampon uratował moje włosy. Nie podrażnia skóry głowy, dobrze się pieni, działa odżywczo i regenerująco na włosy. W końcu moje włosy przestały się kruszyć. Włosy po tym produkcie są lśniące i sypkie. Jest wydajny. Włosy się dobrze rozczesują.

Bardzo dobry produkt

Ten szampon bardzo mi pomógł w walce z nadmiernie wypadającymi włosami, choć wymaga regularnego stosowania i cierpliwości w oczekiwaniu na efekty to w moim przypadku warto było czekać. Włosy stały się zdecydowanie mocniejsze no i przede wszystkim przestały nadmiernie wypadać.

Ratunek dla osłabionych włosów

Używam tego szamponu od kilku miesięcy z małymi przerwami. Uratował moje przesuszone włosy i sprawił, że końcówki przestały się rozdwajać. Niestety jednak przy ciągłym stosowaniu włosy zaczynają się częściej przetłuszczać. Trzeba go zatem co jakiś czas na trochę odstawiać lub stosować go na zmianę z innym szamponem.

I tak i nie

Szampon zakupiłam, gdyż poleciła mi go moja fryzjerka na wypadanie włosów. 30 zł za szampon to sporo, zważywszy na to, że miesięcznie zużywam 2-3 butelki, ale początkowo sprawdzał się i kupowałam go namiętnie. To gęsty szampon o cudnym klonowym zapachu, nieco lepki, ale bardzo wydajny i mocno pieniący się. Mycie głowy z nim to istna przyjemność dla zmysłów, choć trudno i długo się go spłukuje. Efekt stosowania: może po 3 butelce zaczęłam zauważać zmniejszone wypadanie włosów, włosy stały się gładkie, błyszczące, grubsze, ale bajka ta nie trwała długo. Włosy chyba się przyzwyczaiły i po dobrych 3 miesiącach stosowania był to po prostu dobrze oczyszczający i ładnie pachnący szampon. Nie zaszkodzi, może pomóc. Skład nie jest ładny, ale też nie ma tam chemii, której staram się w kosmetykach unikać.

Rewelacja

Jesienią i zimą mam problem z wypadającymi włosami więc wtedy szukam jakiegoś ratunku. Kupiłam ten szampon z polecenia, cena to ok. 30 zł ale jest bardzo wydajny. Szampon rzeczywiście dobrze radzi sobie z wypadaniem włosów, z biegiem czasu zauważyłam zdecydowaną poprawę. Szampon dobrze myje włosy , dobrze się pieni i jest wydajny. Zdecydowanie polecam ten produkt !

Całkiem dobry

Zacznę od tego, że od paru lat próbuję wrócić do moich włosów w wersji bujniejszej, więc namiętnie szukam produktów, które zafundują mi powrót do przeszłości :)

W przeciwieństwie do wielu szaponów, które mają wzmocnić włosy ten faktycznie działa. Nie jest to efekt spektakularny, ale na pewno zauważalny. Na pewno jednak warto stosować szampon regularnie i nie odstawiać go. Zauważyłam, że gdy z niego zrezygnowałam na jakiś czas włosy znów nieco się pogorszyły.

Zalety:
* działa - włosy są wzmocnione, pojawiają się baby hair
* nie przetłuszcza włosów
* włosy całkiem nieźle się układają i są miękkie w dotyku
* ładny zapach
* nadaje się do codziennego stosowania

Minusów nie zarejestrowałam poza tym, że warto być naprawdę sumiennym w jego używaniu.

Na pewno jednen z moich ulubionych na chwilę obecną

Lubię go

Szampon Pharmaceris jest zamknięty w przezroczystej butelce, więc widzimy ile produktu ubyło - to duży plus. Mam długie włosy, puszące się, zniszczone i wypadające - mam wrażenie, że szampon ładnie koi i nawilża skórę głowy jak i same włosy. Zapach bardzo mi się podoba, jest lekko słodki, roślinny, jakby lekko czuć winogrona i imbir ;) Ważnym plusem jest to, że świetnie się pieni mimo braku SLS (z resztą jak wszystkie szampony Pharmaceris), dzięki czemu jest wydajny. Nie powoduje przetłuszczania włosów. Podejrzewam, że przy dłuższym stosowaniu może ograniczać wypadanie włosów. Jednak moim faworytem jest z tej firmy szampon stymulujący wzrost włosów w białej butelce - jest mniej rzadki i faktycznie rosną po nim "baby hair" :)

Ratunek dla suchych i matowych włosów

Używam niezmiennie od lat. Mam do niego wielkie zaufanie i wracam zawsze do jego stosowania na przełomie wiosny i jesieni gdy włosy są bardziej podatne na wypadanie i osłabienie. U mnie sprawdza się rewelacyjnie! Jest łagodny dla skóry głowy, świetnie ją oczyszcza nie podrażniając. Bardzo ładnie się pieni, łatwo nakłada i spłukuje. Włosy po umyciu są gładkie, błyszczące i pachnące lekką nutą miodu. Nie obciąża włosów i jest niesamowicie wydajny. Wzmacnia włosy i nadaje im zdrowego wyglądu. Opakowanie jest również bardzo wygodne, solidne i fajnie, że przezroczyste przez co widać ile produktu nam jeszcze zostało. Nie zauważyłam żeby hamował wypadanie włosów ale z tym radzi sobie idealnie szampon w białej buteleczce z tej samej serii. Działa cuda więc z całego serca polecam!
Wart każdej złotówki! Często dostępny w promocjach w SuperPharm.

Pierwsza pomoc przy wypadających włosach

Często mam problem z osłabionymi i wypadającymi włosami, do tego szybko mi się przetłuszczają. Ten szampon jest wybawieniem w takich sytuacjach.
Stosowanie:
Szampon ma bardzo przyjemny zapach i gęstą konsystencję. Porównując moją opinię z innymi opiniami, nie zauważyłam żeby rewelacyjnie dobrze się pienił, wręcz mam wrażenie że pieni się dość średnio. Może zależy to od twardości wody. W każdym razie zauważyłam, że dużo lepsze efekty daje używanie większej ilości szamponu przy każdym myciu - przy małej ilości plątał włosy.
Brakuje mi tez dedykowanej odżywki do włosów z tej serii.
Efekty:
Szampon wyraźnie wzmacnia włosy i ogranicza ich wypadanie. Nie spodziewałabym się całkowitego zahamowania wypadania włosów - dalej znajduję włosy na szczotce, ale jest ich zdecydowanie mniej niż przed kuracją. Szampon dość dobrze sprawdza się przy przetłuszczających się włosach, nie zauważyłam zwiększenia się przetłuszczania w trakcie kuracji.
Niestety, minusem tego szamponu jest efekt "tępych" włosów - są bardziej podatne na plątanie się, mniej błyszczą i wydają się bardziej szare.

ulubieniec

Szampon poleciła mi pani trycholog, wracam do niego już któryś raz. Lubię go za wydajność - wystarczy odrobina. Pięknie pachnie i po dłuższym stosowaniu można zauażyć rezultaty - włosy mniej wypadają, są bardzij lśniące. Nie podrażnia skóry głowy, wręcz ją "uspokokaja". Warto!