Paznokcie u stóp - problemy. Zbiorczy. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-02, 22:57   #31
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Odpadające paznokcie u stóp!!! pomocy!!

z takimi problemami to sie idzie do dermatologa a nie na wizazu pisze... jezu...
czytalam ze bylas u dermatologa, ale polegac na opninii wzensiejszej choroby to wydaje mi sie jest malo mądre.
Lec do lerkarza czym predzej!!!
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 09:42   #32
xDomax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Odpadające paznokcie u stóp!!! pomocy!!

Miałam dokładnie to samo!
Na początku paznokcie robiły się żółte a potem zaczęły odpadać.
A pod spodem były nowe paznokcie Tak się robi tylko na 2 dużych palcach u nogi więc się nie przejmuj. Byłam z tym u dermatologa i nic nie wykryli. Więc sama nie wiem czemu tak się stało..
Ale nie przejmuj się może u niektórych tak już jest
Pozdrawiam
xDomax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 10:16   #33
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Odpadające paznokcie u stóp!!! pomocy!!

Miałam ten sam problem dobre parę lat temu, z tym ze mi się ten stary pożółkły paznokieć normalnie przesuwał i go obcinałam jak już był przy końcu taki króciutki to odpadł. Teraz za to mam inny problem po zimie zauważyłam ze moje oba paznokcie na dużych palcach praktycznie nie rosną, inne obcinam dość często a te dwa wcale w dodatku skora przy tej stronie skąd paznokieć wyrasta jest jakaś twarda i dotychczas bolała a teraz już nie boli, miałam wrażenie ze paznokieć rośnie do środka zamiast na zewnatrz. Teraz jak już pisałam nie boli ale paznokieć zrobił się żółty i nie rośnie(albo rośnie baaardzo powoli). Nie odczuwam żadnego dyskomfortu z tym związanego z tym ze nie ładnie to wygląda. Zastanawiam się czy to może być wina za ciasnych butów? Czy któraś miała podobny problem?
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 10:26   #34
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Odpadające paznokcie u stóp!!! pomocy!!

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
Miałam ten sam problem dobre parę lat temu, z tym ze mi się ten stary pożółkły paznokieć normalnie przesuwał i go obcinałam jak już był przy końcu taki króciutki to odpadł. Teraz za to mam inny problem po zimie zauważyłam ze moje oba paznokcie na dużych palcach praktycznie nie rosną, inne obcinam dość często a te dwa wcale w dodatku skora przy tej stronie skąd paznokieć wyrasta jest jakaś twarda i dotychczas bolała a teraz już nie boli, miałam wrażenie ze paznokieć rośnie do środka zamiast na zewnatrz. Teraz jak już pisałam nie boli ale paznokieć zrobił się żółty i nie rośnie(albo rośnie baaardzo powoli). Nie odczuwam żadnego dyskomfortu z tym związanego z tym ze nie ładnie to wygląda. Zastanawiam się czy to może być wina za ciasnych butów? Czy któraś miała podobny problem?
Gdyby paznokieć wrastał Ci w skórę to wyłabyś z bólu, więc jeśli teraz nic nie czujesz to nie jest to
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 18:33   #35
aldi2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 49
Dot.: Odpadające paznokcie u stóp!!! pomocy!!

Powinnaś udać się do dermatologa może innego żeby zasięgnać jeszcze opini od inego lekarza , spotkałam się z czymś takim u mojej klientki i po badaniach wyszly jej jakies problemy hormonalne i po ich wyrównaniu problem znikl,z kolei zażółcenie i brak wzrostu paznokci może byc spowodowane grzybicą , ale to stwierdzi tylko lekarz.
aldi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 20:28   #36
Sztynka
Rozeznanie
 
Avatar Sztynka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 581
GG do Sztynka
Dot.: Odpadające paznokcie u stóp!!! pomocy!!

Ja mam problem od wielu lat z tym, że duże palce u stóp i te malutkie mi nie rosną! Resztę obcinam co tydzień, a te praktycznie raz na miesiąc malutkie, dużych wcale wiem, że to dziwne i pazury duże są żółte, a do tego jak odrosną to się łamią w połowie i tak ich nie mam. Byłam kiedyś u lekarza, ale nic mi nie jest, biorę skrzypowitę i resztę pazurów miałam jak skały teraz mam problem z głowy, bo za żelowałam pazurki i wcale nie obcinam, a po 3 miesiącach "zrzucam" żel całkowicie, kładę silikon, a dwa duże przedłużam i jest gicior ha
__________________
Walczę z alergią na nikiel

Mój blog:
http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/
Sztynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 18:51   #37
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Odpadające paznokcie u stóp!!! pomocy!!

Cytat:
Napisane przez kaasiunia Pokaż wiadomość
hej, szukalam juz wielu odpowiedzi na moj problem( nie tylko tu,ale wszedzie, doslownie wszedzie) i nie mogę znalezc ;( Dlatego postanowilam zalozyc wątek.
Mam problem z paznokciami u nog. A mianowicie.. jakies hmm 2-3 tygodnie temu, kiedy wyszlam z wanny ii ubieralam sie itp, wsunelam stopę do kapcia poczulam ,ze cos mi zahaczyło. Wiec wyciagnelam stope, aby zobaczyc co to. Okazalo sie,ze jeden z paznokci ledwo co sie trzyma! Doslownie całutki się prawie oderwal. Na poczatku trzymal sie tylko kącikow, potem postanowilam go calego oderewac, bo i tak prawie sie nie trzymal a tylko mi haczył. Okazalo sie,ze pod spodem byl nowy paznokieć ;|| Nie wiedzialam o co chodzi, mama mowila,ze moze gdzies uderzylam predzej i byl slaby dlatego odpadl.. no ale nic, pomyslalam,ze moze faktycznie.. do dzisiaj.. wstalam z lozka i mialam juz ubierac skarpetke i znowu poczulam ,ze cos mi zahaczylo i okazalo sie,ze to znowu paznokiec! ;|| tym razem u drugiej nogi.. i to samo, oderwal sie cały a pod spodem byl nowy.. ;|| nie wiem czy teraz tak kazdy po kolei mi bedzie odpadal?? ii co jest tego przycxyną.. moze to luszczyca paznokci? czytalam, ze osoby, ktore maja luszczyce na ciele, tez mogą miec problrmy z paznokciami.. jak bylam u dermatorola (mialam problemy ze skorą na glowie) powiedzial,ze to luszczyca i przepisal jakies preparaty.. wiec moze to to? Moze miala ktora z was taki problem albo wie cos na ten temat? Jesli tak, to prosze, piszcie
Pozdrawiam.
mialam to samo... i tez zakladalam tu o tym watek i tez wiekszosc dziewczyn krzyczala -dermatolog, ale on mi w niczym nie pomogł.
U mnie co prawda pod spodem nie bylo od razu duzego paznokcia, tylko takie male, powiedzmy do polowy normalnej plytki. Zauwazylam, ze te paznokcie rosną mi tak hmm do góry? jak patrzy sie z boku, widac, ze ich koncowka wygina sie do góry a nie do dolu. Mysle wiec, ze to faktycznie moze przez buty ktore oslabiaja plytke paznokcie odpadaly mi od jesieni do konca wiosny czyli w okresie gdzie nosilam kryte obuwie. teraz mam spokoj -odpukać!

nie umiem niestety nic poradzic bo u mnie tez nic nie dzialalo to naprawde dziwne, ze paznokcie mogą po prostu odpadac
Cytat:
Napisane przez fiska Pokaż wiadomość
z takimi problemami to sie idzie do dermatologa a nie na wizazu pisze... jezu...
czytalam ze bylas u dermatologa, ale polegac na opninii wzensiejszej choroby to wydaje mi sie jest malo mądre.
Lec do lerkarza czym predzej!!!
mi lekarz w niczym nie pomógl.. dostalam nakaz spozywania witamin.. bylo mi niedobrze po tak duzych dawkach, jakie kazal mi brac a poznokcie posypaly sie jeszcze bardziej, kiedy je odstawilam...
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-27, 15:09   #38
ewcia25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
Smile brzydkie paznokcie stóp po zabiegu chirurgicznym

witajcie, mam taki problem. jak byłam młodsza wrastały mi bardzo paznokcie i poddałam się zabiegom wycięcia macierzy paznokcia, niestety na stopie prawej i lewej -w dużym paluchu. skutki są takie, że nie mam już takich problemów, natomiast chirurg nie uprzedził mnie jak to fatalnie będzie wyglądać i bardzo bardzo tego żałuję. Nie mam jakby części paznokcia, to znaczy paznokieć rośnie ale o kawałek jest skrócony z szerokości. Panie zajmujące się paznokciami na pewno wiedzą o czym mówię. Wstydzę się tego bardzo, bo nie wygląda to fajnie i w związku z tym mam pytanie. Czy można położyć na paznokieć taki żel lub akryl tak aby sztucznie go uformować, nadać mu kształt? bardzo proszę o odpowiedź. dziękuję.
ewcia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 15:32   #39
tuskaaa
Raczkowanie
 
Avatar tuskaaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 139
Dot.: brzydkie paznokcie stóp po zabiegu chirurgicznym

Oczywiście,ze da się! Ale zależy jak one wyglądfają bo z tego co napisałaś, każda z nas może mieć inne wyobrazżenia. Idz najlepiej do salonu do jakiejś dobrej manikiurzystki i ona juz ci podpowie jak z Twoich paznokci zrobić pięknisie
__________________
When I’m in here, I feel I’m closer ...


tuskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 13:49   #40
ewcia25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
Dot.: brzydkie paznokcie stóp po zabiegu chirurgicznym

A czy mogłybyście mi polecić jakiś dobry salon w Warszawie? Taki, gdzie jest profesjonalna pani od manicure i pdeicure? Będę wdzięczna, dziękuję.
ewcia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 09:10   #41
a_gusiaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: HeavenlyNails, Warszawa
Wiadomości: 64
GG do a_gusiaczek
Dot.: brzydkie paznokcie stóp po zabiegu chirurgicznym

ewcia25 zgadza się, można położyć na takie paznokcie żel lub akryl natomiast na ile da się je wyprofilować to można odpowiedzieć jedynie widząc stópki na żywo - wtedy możesz dokładnie opisać swoje oczekiwania a pedicurzystka odpowie co można w danym przypadku zrobić, jaką metodę będzie najlepiej zastosować

a_gusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 15:54   #42
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: brzydkie paznokcie stóp po zabiegu chirurgicznym

ewcia25, tak, możesz nadać tylko węzszemu paznokcicowi odpowiednia szerokośc, albo utwardzić tez wszystkie pozostałe.

Współczuje zabiegu, choc po wycięciu częsci macierzy, skoro Twoje paznokcie sa "tylko" węższe, to i tak jest dobrze.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 20:12   #43
kasiula244
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 23
Paznokcie u stóp

Witam dziewczyny, moje paznokcie u stóp są grube, nie mogę narzekac, ale jest jeden problem plytka jest strasznie pofalowana i wyglata to okropnie, same nierownosci wglebienia tylko od czego to moze byc? 2 lata temu miałam zażelowane ale nigdy nie ździerałam tego żelu, nawet nie pamietam czy przed zażelowaniem takie byly. Ale co teraz z nimi zrobic? Po za tym nie moge sobie poradzic ze skórkkami, nie daje rady ich usunąć. Bo cały czas sa takie jakby białe.
kasiula244 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 13:58   #44
marcelina7
Raczkowanie
 
Avatar marcelina7
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 221
Dot.: Paznokcie u stóp.

a ja mam inny problem...
paznokcie u nog mam strasznie miekkie i cienkie, wszystko co wyrosnie moge zerwac bez uzywania nozyczek pilniczkow itp.
probowalam z utwardzaczem niestety nie dziala...po kapieli to juz w ogole jak papier sa
marcelina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:09   #45
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Paznokieć dużego palca stopy - problem

Witam

Mam następujący problem z paznokciem dużego palca stopy:

Jakiś czas temu pod paznokciem zrobiło mi się duże "puste" miejsce - wielka plama, która wskazywała na to, że w tym miejscu paznokieć nie jest połączony ze skórą. Paznokieć rósł i gdy już plama doszła do skraju, to rzeczywiście okazało się, że mam duży kawałek paznokcia, który w ogóle nie jest połączony z naskórkiem. Po kąpieli, gdy skracałam paznokcie, w miejscu tej plamy paznokieć był tak miękki, że wycięłam cały z tym przebarwieniem. Nie było tam żadnego stanu zapalnego, zupełnie nic, naskórek zdrowy i nienaruszony. Jednak teraz wygląda to tak: Mam pół paznokcia, ale nie poziomo, tylko pionowo. Wygląda potwornie i pewnie długo będzie odrastać. Co mogę zrobić, żeby paznokieć jakoś zabezpieczyć? Tak, jak mówiłam, mam połowę paznokcia pionowo. Da się coś z czymś takim zrobić? Miał ktoś moze podobny problem?

Z góry dzięki za wskazówki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokieć.jpg (12,5 KB, 101 załadowań)
__________________
Bloguję ---> Po godzinach

Edytowane przez wilhelmina
Czas edycji: 2011-04-13 o 14:15
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:25   #46
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Paznokieć dużego palca stopy - problem

a to nie jest onycholiza? Trzebabyło nic nie wycinac tylko zaczekać aż samo przyrośnie. Poszukaj na wizażu był o tym watek. Tylko nie wiem czy wlasnie o to ci chodzi
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:27   #47
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: Paznokieć dużego palca stopy - problem

oooo, no to teraz wszystko jasne nie miałam pojecia, że to jest tak popularna przypadłość, i że nawet ma nazwę. no nic, wybiorę się do dermatologa.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 00:31   #48
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Paznokieć dużego palca stopy - problem

Dermatolog to najlepsze wyjście, nie wiadomo czy jest to przypadłość na skutek urazu mechanicznego czy kwestia wirusowa...
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 16:10   #49
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Paznokcie u stóp - problemy. Zbiorczy.

To i ja się podłączę do wątku. Jakis czas temu uderzyłam się w duzym palcem w próg. Zrobiłam to tak niefortunnie, że cała siła uderzenia poszła w paznokieć, który jakby odkleił się od łożyska. Nie odpadł, trzyma się całkiem dzielnie ale jest 'pusty', powoli sobie odrasta. I kłopot polega na tym, że zrobił się żółty.. nie wiem czy to przypadłość wirusowa czy grzybiczna (lekarz dermatolog całkowicie zbagatelizował sprawę) czy po porostu podczas kąpieli woda dostaje się pod paznokieć i to sprawia, że ten paznokieć jest taki brzydki. Pytanie teraz co oprócz zamalowywania paskuda można zrobić, wymarzyłam sobie pedicure na wypasie u kosmetyczki ale wstyd iść.. Dałoby się położyć żel lub akryl żeby tego koloru nie było widać? Myślicie, że ktoś by się podjął?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 19:11   #50
Vanessita
Zakorzenienie
 
Avatar Vanessita
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraina Wikingów
Wiadomości: 3 225
Dot.: Paznokcie u stóp - problemy. Zbiorczy.

Oczywiście, że tak. Kosmetyczki widzą w różnym stanie pazurki czy stopy. Są po to by pomagać takim osobom jak ty Także śmiało możesz iść na żel czy akryl. Tam dokładnie pazurek zostanie obadany i wszelkie czynności upiększające zostaną podjęte
__________________
M. M. K silimedy maximum 570hi ..20/02/2017...już są!!!
Vanessita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 21:12   #51
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Paznokcie u stóp - problemy. Zbiorczy.

Vanessitko ślicznie Ci dziękuję za odpowiedź
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 17:26   #52
Ani_a_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Paznokcie u stóp - problemy. Zbiorczy.

Hej!
Piszę, ponieważ mam problem od pewnego czasu. Mianowie, mam strasznie krótką różową część paznokcia , która w ogóle mi nie rośnie, a biała zamiast normalnie to rośnie do góry (nie jest to wrastanie) i wyglada to okropnie. Lekarz dermatolog stwierdzil, ze to pleśnie sa ale tylko na dwoch duzych palcach. Dlaczego wiec te pozostałe rosna tak dziwnie? co mozna zrobic, by wystawały poza opuszek palca? zeby byly bardziej podluzne a nie poprzeczne...
Ani_a_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 18:09   #53
Bahamadia_25
Zakorzenienie
 
Avatar Bahamadia_25
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 312
Dot.: Paznokcie u stóp - problemy. Zbiorczy.

Hej
Mi z kolei od niedawna zaczęły się wrastać paznokcie
Jak ja mam je ścinać żeby tego uniknąć...
Bahamadia_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 14:43   #54
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: Paznokcie u stóp - problemy. Zbiorczy.

A macie sposób na "przestawienie" paznokcia? Bo na jednym palcu (4 licząc od palucha) mam paznokieć taki, że on trochę bardziej na boku (do wewnętrznej strony stopy) i jak mi urośnie dłuższy to potrafi robić rany na środkowym palcu...
__________________
Zapraszam na blog mojej kuzynki:

http://www.klubkosmetyczny.pl/
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 23:30   #55
aniunia_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 144
Dot.: Paznokcie u stóp - problemy. Zbiorczy.

Chciałabym spytać... czy jak mam paluchy troszkę "plaskate" takie, jakby osa użądliła... albo jak u 6 miesięcznego dziecka! o! dokładnie takie... paznokcie małe i szerokie, paluchy jak kiełbaski...

...to kosmetyczka nie będzie się krzywiła i nie narobię sobie wstydu?
Chciałabym jakoś zadbać o stopy ale są brzydkie i ogromnie się boję gdzieś je pokazać
aniunia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.