Peeling kwasami a słońce ????!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-30, 09:28   #1
Misssia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4

Peeling kwasami a słońce ????!!


Witam,
chciałabym się poradzić jednej kwestii- otóż w lipcu mam ślub i aby ładnie wyglądać w ten wyjątkowy dzień zaczynam oczyszczający program pielęgnacji twarzy. Podczas pierwszej wizyty miałam przeprowadzone klasyczne oczyszczanie twarzy, kontynujując zabiegi pani kosmetyczka zaleciła 3 spotkania na peeling kwasami migdałowymi (30 kwiecień, 11 maj i 22 maj). No i tu zaczynają nurtować mnie pytania- czy jest potrzeba aż 3 zabiegów i w tak krótkim odstępie czasu skoro pani stwierdziła że stan mojej skóry jest naprawdę ok, poza tym słyszałam że takie zabiegi powinno robić się zimą + krem z wysokim faktorem 50/ 60, że słońce powoduje na twarzy ciężkie do usunięcia plamy/ odbarwienia a wiadomo słonka coraz więcej nie wiem co mam robić, boję się że zamiast polepszyć buźkę będzie masakra :/
Misssia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 10:58   #2
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

profesjonalna kosmetyczka/dermatolog potrafi okreslic ile zabiegow potrzebuje skora, ale rzeczywiscie kwasy najlepsze efekty daja w serii zabiegow

rzeczywiscie nalezy unikac promieniowania UV, krem z wysokim filtrem wg mnie przynajmniej przez miesiac
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 17:32   #3
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Ja miałam dzisiaj swój pierwszy zabieg kwasem glikolowym z planowanej serii 6 zabiegów.. niestety wiosna i słoneczna pogoda sobie o nas przypomniały.. i kosmetyczka stwierdziła, że góra za 2 tygodnie możemy wykonać ostatni kwas, właśnie ze względu na słońce.. Bardzo mi zależało na całej serii więc obiecałam, że będę skrupulatnie używać kremu- blokeru do twarzy żeby ochronić skóre przez promieniami.. jednak kosmetyczka powiedziała, że wystarczy małe zaniedbanie i powstana na twarzy okropne plany nie do usunięcia Więc uznała, że po tym 2 kwasie bezpieczniej będzie zrobić serie mikrodermabrazji, po niej ponoć też buźka jest bardzo ładna.

Rok temu miałam mieć robiony zabieg mocnym kawsem, termin wypadł na początek maja, pogoda też była już bardzo ładna i dermatolog odmówiła mi zrobienia go.

Oczywiście podobno są kwasy które można też stosować w lecie.. nie wiem jaki kwas zaproponowano Tobie.. ale myśle, że dobra kosmetyczka wie co robi.. Pozdrawiam
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2009-03-30 o 17:37
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 20:22   #4
sunako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Ostatnio mi kosmetyczka powiedziała że tylko peeling kwasem migdałowym może byc wykonywany cały rok, a reszta tylko jesien-zima. Nie pamietam dokładnie co na ten temat mowiła wiec o wiecej informacji powinnaś się zapytać kosmetyczki .
sunako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 21:06   #5
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

po mikrodermabrazji tez nalezy unikac słońca, i przynajmniej przez miesiac nie opalac sie na solarium jesli ktos z niego korzysta
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 17:40   #6
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Cytat:
Napisane przez niuniaaa86 Pokaż wiadomość
po mikrodermabrazji tez nalezy unikac słońca, i przynajmniej przez miesiac nie opalac sie na solarium jesli ktos z niego korzysta
Tak, tak oczywiście zdaje sobie z tego sprawe.. Niestety w moim przypadku i tak byłoby lepiej gdybym zapomniała o opalaniu i solidnie zaprzyjaźniła się z wysokimi filtrami.. A ja tak kocham mieć opaloną buźke Życie..
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-04-28 o 15:28
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 23:44   #7
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Cytat:
Napisane przez Misssia Pokaż wiadomość
Witam,
chciałabym się poradzić jednej kwestii- otóż w lipcu mam ślub i aby ładnie wyglądać w ten wyjątkowy dzień zaczynam oczyszczający program pielęgnacji twarzy. Podczas pierwszej wizyty miałam przeprowadzone klasyczne oczyszczanie twarzy, kontynujując zabiegi pani kosmetyczka zaleciła 3 spotkania na peeling kwasami migdałowymi (30 kwiecień, 11 maj i 22 maj). No i tu zaczynają nurtować mnie pytania- czy jest potrzeba aż 3 zabiegów i w tak krótkim odstępie czasu skoro pani stwierdziła że stan mojej skóry jest naprawdę ok, poza tym słyszałam że takie zabiegi powinno robić się zimą + krem z wysokim faktorem 50/ 60, że słońce powoduje na twarzy ciężkie do usunięcia plamy/ odbarwienia a wiadomo słonka coraz więcej nie wiem co mam robić, boję się że zamiast polepszyć buźkę będzie masakra :/
Kwas migdałowy nie jest tak silnie złuszczający jak np. glikolowy. Przy migdałowym nie trzeba przejmować się słońcem. Ważne, żeby po zabiegu odzczekać minimum dobę przed opalaniem. Oczywiście dobrze jest zastosować jakiś filtr, ale nie musi być wysoki, raczej normalny taki jak stosujesz na codzień. Potrzebna jest seria zabiegów, bo jeden nic nie da. I tak zaproponowała ich niewiele. Jeżeli Twoja skóra jest ok, to możliwe, że te 3 zabiegi wystarczą. Powinna oceniać to na bierząco przy każdym zabiegu.
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 15:30   #8
Merry94
Raczkowanie
 
Avatar Merry94
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 428
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Witam, mam pytanie. Stosuje kremy z kwasami typu La Roche Posay, Avene, Bioderma itp. Po jakim czasie od odstawienia kremow mogę zacząc się spokojnie opalac? Orientuje sie ktos?
Merry94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 11:27   #9
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Cytat:
Napisane przez Merry94 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie. Stosuje kremy z kwasami typu La Roche Posay, Avene, Bioderma itp. Po jakim czasie od odstawienia kremow mogę zacząc się spokojnie opalac? Orientuje sie ktos?
W kremach nie ma zbyt dużych stężeń kwasów. Wystarczy, że odczekasz około 2 tygodnie.
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 20:08   #10
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Cytat:
Napisane przez Merry94 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie. Stosuje kremy z kwasami typu La Roche Posay, Avene, Bioderma itp. Po jakim czasie od odstawienia kremow mogę zacząc się spokojnie opalac? Orientuje sie ktos?
Pełny okres regeneracji skóry wynosi 28 dni, więc moim zdaniem 4 tygodnie.
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 15:24   #11
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Zgadzam się z azure, używałam przez chwile kremu z kwasem glikolowym i kosmetyczka powiedziała mi, że po zakończeniu stosowania kremu przez miesiąc powinnam zabezpieczać się kremem z wysokim filtrem.. jak na ten miesiąc i pogode, osobiście polecam 50. Bioderma ma bardzo fajne filtry do twarzy, z podziałem na rodzaj cery, a nawet tonujące.

Lepiej dłużej zabezpieczyć skórę wysokim filtrem, niż krócej i nabawić się przebarwień.
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2011-04-28 o 15:27
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-17, 12:27   #12
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Przedwczoraj miałam zrobiony swój pierwszy peeling migdałowy i OSTATNI.Kosmetyczka co chwilę powtarzała bym unikała słońca jak ognia, a wszędzie jest napisane,że peeling migdałowy jest jedynym peelingiem,który mozna wykonywać cały rok,że nie zachodzą żadne interakcje skóry ze słońcem.Po zabiegu nie miałam nawet zaczerwienienia,nałozyla mi krem Biodermy z spf50 a wieczorem,gdy trafiłam do domu to cała szyja czerwona i swędząca oraz okolice oczu opuchnięte.Zadzwoniłam do niej i ponoć to moja wina,bo trochę chodziłam po sklepach i widocznie słońce musiało mnie dorwać.Dziś mija drugi dzień jak się z tym męczę i sama nie wiem czy to wina słońca czy też może jestem uczulona na jakiś składnik tego peelingu,jak myślicie?Smaruje się teraz Cicaplasem B5 la roche-posay,pije wapno i boję sie wychodzić na dwór....Czy ktoraś z Was miała podobnie??
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 13:39   #13
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Cytat:
Napisane przez *Sylvia* Pokaż wiadomość
Przedwczoraj miałam zrobiony swój pierwszy peeling migdałowy i OSTATNI.Kosmetyczka co chwilę powtarzała bym unikała słońca jak ognia, a wszędzie jest napisane,że peeling migdałowy jest jedynym peelingiem,który mozna wykonywać cały rok,że nie zachodzą żadne interakcje skóry ze słońcem.Po zabiegu nie miałam nawet zaczerwienienia,nałozyla mi krem Biodermy z spf50 a wieczorem,gdy trafiłam do domu to cała szyja czerwona i swędząca oraz okolice oczu opuchnięte.Zadzwoniłam do niej i ponoć to moja wina,bo trochę chodziłam po sklepach i widocznie słońce musiało mnie dorwać.Dziś mija drugi dzień jak się z tym męczę i sama nie wiem czy to wina słońca czy też może jestem uczulona na jakiś składnik tego peelingu,jak myślicie?Smaruje się teraz Cicaplasem B5 la roche-posay,pije wapno i boję sie wychodzić na dwór....Czy ktoraś z Was miała podobnie??
Jakie stężenie kwasu było użyte?
Migdał nie jest fotouczulający i można go spokojnie stosować cały rok.Nie jest to więc reakcja stricte fotoalergiczna.
Być może uczuliłaś się na sam kwas, albo na filtr biodermy. Na Twoim miejscu udałabym się do dermatologa, niech obejrzy Ci buzię i zleci dalsze leczenie.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 09:44   #14
izabela20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do izabela20
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Tak, ale należy pamiętać o tym, że nie wystarczy raz posmarować się troche kremem z filtrem na cały dzień.
Peeling migdałowy nie jest niby fotouczulający, ale ja bym nigdy tak nie ryzykowała. Jeżeli kwasy to tylko jesienią, zimą, ewnetualnie wczesną wiosną+oczywiście wysoka ochrona i całkowity zakaz opalania się.
Częstotliwość zabiegów naturalnie dobiera kosmetyczka widząc kondycję skóry. Nie mniej jednak zazwyczaj stosuje się min.2-3 tyg przerwy. Częściej raczej nie ma sensu. Aaaa, należy też pamiętać, że jak kwasy to tylko w serii-wtedy możmna mówić o prawdziwym efekcie.
Na ten moment możesz udać sie do lekarza-nie zaszkodzi a tak na teraz to jakiś krem łagodzący, chłodzący i nie zapominaj dalej smarować się blokerami.
Chociaż generalnie uważam, że skuszenie się na mocniesze zabiegi na miesiąc przed dużymi imprezami lepiej sobie odpuścić i nie ryzykować, nigdy nie wiadomo jak może zachować sie skóra. Przed ślubem, weselem dobrze o tym pomyślec na poł roku przed a na tuż przed to najlepeij jaieś zabiegi pielęgnacyjne.
izabela20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 15:34   #15
joasia130
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Witam! Chcę zadać pytanie, ponieważ zapomniałam sie dopytać kosmetyczki.
Byłam na zabiegach trzy kwasem migdałowym: 24.05, 31.05., 14.06. plus jeden w międzyczasie kwasem glikolowym 7.06. Słońce coraz mocniej zaczęło świecić, wiec muszę przerwać wizyty u kosmetyczki i wrócić jesienią. Dalej stosuję krem z filtrem 50, lecz nie wiem kiedy będę mogła wreszcie bezpiecznie wysunąć twarz na słońce i móc ją opalić, bo jak na razie tylko twarz jest jasna, a reszta ciała szybko złapała sporo słońca. Proszę o szybką radę.
joasia130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:12   #16
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Cytat:
Napisane przez joasia130 Pokaż wiadomość
Witam! Chcę zadać pytanie, ponieważ zapomniałam sie dopytać kosmetyczki.
Byłam na zabiegach trzy kwasem migdałowym: 24.05, 31.05., 14.06. plus jeden w międzyczasie kwasem glikolowym 7.06. Słońce coraz mocniej zaczęło świecić, wiec muszę przerwać wizyty u kosmetyczki i wrócić jesienią. Dalej stosuję krem z filtrem 50, lecz nie wiem kiedy będę mogła wreszcie bezpiecznie wysunąć twarz na słońce i móc ją opalić, bo jak na razie tylko twarz jest jasna, a reszta ciała szybko złapała sporo słońca. Proszę o szybką radę.
a ktoz Ci zrobil glikola w czerwcu??? bozesz Ty moj, kolejny salon, ktory idzie na ilosc a nie na jakosc.
Glikol w czerwcu, i to miedzy seria kasem migdalowym Zamknac taki salon!!
A ze tak zapytam dlaczego sobie robilas glikola? Bo najczesciej klientki chca rozjasnic cere, usunac przebarwienia. I jesli mialas taki zamiar, a zaraz po tym wystawiac sie na promienie sloneczne, to zabiegi mijaja sie z celem.


A ze sloncem to jeszcze poczekaj okolo 2 tygodni, bo mialas glikola :/
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:53   #17
joasia130
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
a ktoz Ci zrobil glikola w czerwcu??? bozesz Ty moj, kolejny salon, ktory idzie na ilosc a nie na jakosc.
Glikol w czerwcu, i to miedzy seria kasem migdalowym Zamknac taki salon!!
A ze tak zapytam dlaczego sobie robilas glikola?

:/
Dziękuję.

Od jakiegoś czasu uczęszczam do dermatologa, ponieważ miałam okropny problem z trądzikiem. Zostały okropne przebarwienia (no i jeszcze zaskórniki, ale to tam pikuś w porównaniu do tego co było) po stanie zapalnym. Dermatolog poleciłam żebym udała się do kosmetyczki na zabieg kwasem migdałowym. Kosmetyczka jednak stwierdziła ze by było potrzebne tu coś mocniejszego tj. glikol, jednak gdy pogoda zrobiła się słoneczna trzeba było przerwać zabiegi. Widzę jednak różnicę, skóra jaśniejsza, przebarwienia mniej widoczne i nie żałuję, ale jeszcze długa droga mnie czeka.
joasia130 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 11:41   #18
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Peeling kwasami a słońce ????!!

Cytat:
Napisane przez joasia130 Pokaż wiadomość
Dziękuję.

Od jakiegoś czasu uczęszczam do dermatologa, ponieważ miałam okropny problem z trądzikiem. Zostały okropne przebarwienia (no i jeszcze zaskórniki, ale to tam pikuś w porównaniu do tego co było) po stanie zapalnym. Dermatolog poleciłam żebym udała się do kosmetyczki na zabieg kwasem migdałowym. Kosmetyczka jednak stwierdziła ze by było potrzebne tu coś mocniejszego tj. glikol, jednak gdy pogoda zrobiła się słoneczna trzeba było przerwać zabiegi. Widzę jednak różnicę, skóra jaśniejsza, przebarwienia mniej widoczne i nie żałuję, ale jeszcze długa droga mnie czeka.
nie opalaj buzki. Jesli sie ladnie rozjasnila, to po co znowu sie nastawiac na przebarwienia? Bo znowu beda plamki i od nowa trzeba zaczac serie kwasow.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.