Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-16, 18:50   #1
NiomNiom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: tu i tam..
Wiadomości: 67

Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.


Witam was... Jak część osób odwiedzających tą część forum, moim problemem jest ED. Zgodnie z radą, którą udzieliła mi mama, mająca dość moich "fochów" na temat mojego wyglądu, chciałabym w końcu uzyskać czyjąś obiektywną ocenę. Matce, która mówi, że jestem wychudzona, oczywiście nie wierzę. Ja sama natomiast widzę... Chyba każdy domyśla się, co.

Najpierw udzielę kilku informacji, potem przejdę do zdjęć i poproszę o ocenę wagi.

1) Tak, jestem pod opieką lekarza oraz biorę udział w terapii.
2) Mam 162 wzrostu.

Nie wiem, czy "legalna" jest ocena wyglądu na tym forum, jednak nigdzie nie znalazłam przeciwwskazań. Bardzo zależy mi na obiektywnej opinii, bo zdobyć ją jest bardzo trudno.

edit: zdjęcie usunięte.

Dziękuję wszystkim za komentarze.

Edytowane przez NiomNiom
Czas edycji: 2011-12-17 o 09:45
NiomNiom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 18:54   #2
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Jaja sobie robisz?
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:00   #3
NiomNiom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: tu i tam..
Wiadomości: 67
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Jak już pisałam - nie znalazłam nigdzie w Krzywym Zwierciadle przeciwwskazań co do tego typu tematów. Nie ma innego miejsca, gdzie mogę zdobyć obiektywną ocenę mojego wyglądu.
A sądzę, że skoro ja podobno nie widzę siebie takiej, jaką jestem naprawdę, to zdobycie opinii iluś osób z zewnątrz pomogłoby przejrzeć na oczy.
NiomNiom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:01   #4
Natexxa
Raczkowanie
 
Avatar Natexxa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków ♥
Wiadomości: 252
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Myślę, że nawet jeśli każda z nas powie Ci, jak chudo wyglądasz i tak nie będziesz w stanie przyjąć tego do wiadomości. To tak nie działa, niestety. Przynajmniej w moim wypadku.

Mogę spytać ile ważysz?
__________________
in love

* bloguję *
*fotografuję*


zaczynam przygodę z francuskim
usiłuję znaleźć czas na rosyjski
szlifuję,wielbię angielski 

2013-10 books
Natexxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:02   #5
NiomNiom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: tu i tam..
Wiadomości: 67
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez Natexxa Pokaż wiadomość
Mogę spytać ile ważysz?
To jest właśnie pytanie do użytkowniczek... Chciałam uzyskać odpowiedź.
NiomNiom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:05   #6
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez NiomNiom Pokaż wiadomość
Jak już pisałam - nie znalazłam nigdzie w Krzywym Zwierciadle przeciwwskazań co do tego typu tematów. Nie ma innego miejsca, gdzie mogę zdobyć obiektywną ocenę mojego wyglądu.
A sądzę, że skoro ja podobno nie widzę siebie takiej, jaką jestem naprawdę, to zdobycie opinii iluś osób z zewnątrz pomogłoby przejrzeć na oczy.
Wybacz, jest wyrażnie napisane, że nie podajemy wagi, wzrostu czy BMI.To chyba oczywiste więc, że nie wklejamy swoich wygłodzonych ciałek.
Tu na pewno nie znajdziesz obiektywnej oceny.
I uwierz, choćby i tysiąc osób powiedziałoby ci, że jesteś za chuda, dopóki nie będziesz chciała być zdrowa, to gówno zobaczysz.

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Cytat:
Napisane przez NiomNiom Pokaż wiadomość
To jest właśnie pytanie do użytkowniczek... Chciałam uzyskać odpowiedź.
Co to w ogóle za pytanie? Serio myślisz,że kogokolwiek interesuje to, czy ważysz 30 czy 40kg?
Proszę, idź się leczyć.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:12   #7
NiomNiom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: tu i tam..
Wiadomości: 67
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Co to w ogóle za pytanie? Serio myślisz,że kogokolwiek interesuje to, czy ważysz 30 czy 40kg?
Proszę, idź się leczyć.
Po pierwsze - trochę kultury. MNIE interesuje, na ile wyglądam w oczach innych, bo TO jest obiektywna ocena. Nikt mnie nie zna, więc nie będzie zaniżał wagi, żebym się "leczyła".
A tego ostatniego zdania naprawdę nie warto komentować, bo jest po prostu poniżej wszelkiego poziomu.
NiomNiom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 19:17   #8
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

No wlasnie ja sie nie domyslam co widzisz.
Bo ja widze bardzo szczupla osobe.
Gdyby nie piersi (a wlasciwie ich zasloniecie) to moze nawet wzielabym cie za chlopaka.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:21   #9
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Naprawdę jesteś chudzinka Obstawiam, że przy Twoim wzroście ważysz ok 40kg.
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:23   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

jestes bardzo chudziutka.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:24   #11
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez NiomNiom Pokaż wiadomość
Po pierwsze - trochę kultury. MNIE interesuje, na ile wyglądam w oczach innych, bo TO jest obiektywna ocena. Nikt mnie nie zna, więc nie będzie zaniżał wagi, żebym się "leczyła".
A tego ostatniego zdania naprawdę nie warto komentować, bo jest po prostu poniżej wszelkiego poziomu.
Co jest poniżej poziomu? To, że powinnaś się leczyć? To jest suchy fakt, i nic więcej, serio.

I tak zupełnie poważnie, co ci to robi, że ktoś uważa, że ważysz 30 czy 40kg?
Żeby się leczyć z powodu ED nie trzeba mieć BMI 13 czy 15. Co zorbisz, jak ktoś powie, że wyglądasz na np. 5kg więcej niż masz w rzeczywistości? Stwierdzisz, że jesteś zdrowa, że trzeba się odchudzać?
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 19:28   #12
NiomNiom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: tu i tam..
Wiadomości: 67
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Co jest poniżej poziomu? To, że powinnaś się leczyć? To jest suchy fakt, i nic więcej, serio.

I tak zupełnie poważnie, co ci to robi, że ktoś uważa, że ważysz 30 czy 40kg?
Żeby się leczyć z powodu ED nie trzeba mieć BMI 13 czy 15. Co zorbisz, jak ktoś powie, że wyglądasz na np. 5kg więcej niż masz w rzeczywistości? Stwierdzisz, że jesteś zdrowa, że trzeba się odchudzać?
Zwrot, że powinnam się leczyć, podczas gdy (jak zresztą pisałam) jestem w terapii, uważam za obraźliwy. Zwłaszcza, że to jest element, który w tej terapii ma mi pomóc. Nigdzie nie mogę uzyskać obiektywnej oceny, tylko tutaj, od osób, które mnie nie znają i których nie obchodzę.

I nie naskakuj na mnie, proszę. To moja sprawa, co zrobię, jeśli ktoś oceni moją wagę na wyższą. Jeśli zdecydowałam się założyć taki temat, to raczej jestem przygotowana na różne oceny. Prosiłam jedynie o ocenę mojej wagi, a nie o kolejne tłumaczenie, że ED nie wiąże się z ciałem, a z umysłem.
NiomNiom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:31   #13
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez NiomNiom Pokaż wiadomość
Zwrot, że powinnam się leczyć, podczas gdy (jak zresztą pisałam) jestem w terapii, uważam za obraźliwy. Zwłaszcza, że to jest element, który w tej terapii ma mi pomóc. Nigdzie nie mogę uzyskać obiektywnej oceny, tylko tutaj, od osób, które mnie nie znają i których nie obchodzę.

I nie naskakuj na mnie, proszę. To moja sprawa, co zrobię, jeśli ktoś oceni moją wagę na wyższą. Jeśli zdecydowałam się założyć taki temat, to raczej jestem przygotowana na różne oceny. Prosiłam jedynie o ocenę mojej wagi, a nie o kolejne tłumaczenie, że ED nie wiąże się z ciałem, a z umysłem.
Wytłumacz mi, jak to ma ci pomóc w terapii?
Owszem twoja sprawa, co zrobisz, ale raczej nikt nie chce, żebyś przez jego komentarz odchudzała się dalej i w rezultacie nawet umarła.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:31   #14
dodi20
Raczkowanie
 
Avatar dodi20
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Śniadowo
Wiadomości: 131
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Ja bym ci dała 47-48kg. Nie wiecej.
dodi20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:31   #15
patiuszka
Zadomowienie
 
Avatar patiuszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 803
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Według mnie ważysz jakieś 42 lub 43 kg. Jesteś bardzo szczupła, za priorytet powinnaś postawić sobie nie schudnąć już ani grama, bo ten wygląd jeszcze przejdzie zwłaszcza jeśli jesteś młodziutka, ale chudszy to już patologia by była Poza tym cięzko tak powiedzieć o wadze, bo jeśli ktoś nie mam mięśni to może wazyć malutko, a i tak mieć np. otłuszczony brzuch, czego u Ciebie zupełnie nie ma, więc wnioskuję, że jesteś "żylasto-mięśniowa" , co oznacza, że możesz wazyć wcale nie tak malusio. Ale pilnuj żeby ci te resztki mięśni nie zanikły, pozdr
__________________
"Nawet najmniejsza osoba może zmienić bieg przeznaczenia"
http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3ct8jh1u6.png
patiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:35   #16
NiomNiom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: tu i tam..
Wiadomości: 67
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Wytłumacz mi, jak to ma ci pomóc w terapii?
Owszem twoja sprawa, co zrobisz, ale raczej nikt nie chce, żebyś przez jego komentarz odchudzała się dalej i w rezultacie nawet umarła.
NIE BĘDĘ odchudzać się dalej. Jak pisałam, jestem w terapii - leczę się, a żeby móc do tego przystępować, nie mogę zejść poniżej danej wagi, bo grozi mi szpital. Moimi posiłkami zajmuje się na razie matka, więc na pewno nie zaczęłabym się odchudzać.

Zależy mi na opinii, to chyba oczywiste, skoro ja sama nie potrafię siebie ocenić obiektywnie (bo widzę przez pryzmat choroby), a wiem, że rodzice oceniają jedynie subiektywnie.
NiomNiom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:46   #17
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Chcesz opinii - proszę bardzo. Wyglądasz jak 10 letnie głodzone dziecko rodem z programu Uwaga. Nigdy nie chciałabym tak wyglądać i szczerze mówiąc zniesmacza mnie ten widok dlatego zgłaszam twój post. Nie wiem czemu ma to służyć ale chciałas opinii to masz
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 19:47   #18
satyavati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 12
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

A ile masz lat? Rozumiem, że zależy Ci na opinii zewnętrznej, bo sama siebie ocenić nie umiesz i pewnie widzisz się większą niż jesteś w rzeczywistości. Moim zdaniem, ważysz ok. 46-47 kg. Ale w sumie ciężko mi orzec. W każdym razie - za mało do Twojego wzrostu. Mam nadzieję, że terapia pozwoli Ci nie tylko przybrać na wadze, co jeszcze wyzbyć się potrzeby budowania swojego wizerunku i działań na podstawie tego, co powiedzą Ci inni. To musi wychodzić od Ciebie, a nie z czyjejś zewnętrznej opinii, bo inaczej ta terapia będzie wyłącznie somatyczna... Powodzenia.
satyavati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 20:02   #19
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 646
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Dobrze, że Mama wygoniła Cię na terapię ( tak mnie się wydaje) Według mnie jesteś za chuda! zobacz jak nieładnie wyglądają Twoje ręce w okolicy łokcia na tym zdjęciu - nie wiem czy tak specjalnie je ułożyłaś, ale są okropne.
Ważne byś Ty chciała terapii Mam nadzieje, że Ci się uda! Poza tym zdaje mi się, iż jesteś wysportowana patrząc na Twoje łydki - dobrze rozwinięte ( błagam tylko nie myśl, że są za grube! ) Waga - czy to na prawdę takie ważne ? Liczy się wygląd, a nie tylko waga
1a159cf6a0624b31db6aaefb6bbb43b621a184e1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-16, 20:12   #20
d666666
Wtajemniczenie
 
Avatar d666666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Zielona Wyspa :)
Wiadomości: 2 169
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez NiomNiom Pokaż wiadomość
Witam was... Jak część osób odwiedzających tą część forum, moim problemem jest ED. Zgodnie z radą, którą udzieliła mi mama, mająca dość moich "fochów" na temat mojego wyglądu, chciałabym w końcu uzyskać czyjąś obiektywną ocenę. Matce, która mówi, że jestem wychudzona, oczywiście nie wierzę. Ja sama natomiast widzę... Chyba każdy domyśla się, co.

Najpierw udzielę kilku informacji, potem przejdę do zdjęć i poproszę o ocenę wagi.

1) Tak, jestem pod opieką lekarza oraz biorę udział w terapii.
2) Mam 162 wzrostu.

Nie wiem, czy "legalna" jest ocena wyglądu na tym forum, jednak nigdzie nie znalazłam przeciwwskazań. Bardzo zależy mi na obiektywnej opinii, bo zdobyć ją jest bardzo trudno.
Jedz i ciesz sie kaloriami nie odchudzaj sie please
__________________
Wzrost 176cm
start maj 2010 prawie 3d, dukam stukam
marzec 2011- jedyne 81 kg
Moze kiedys magiczne 66 kg



Uciekam przed jojo
plazowy wieloryb

Edytowane przez macerata
Czas edycji: 2011-12-17 o 19:23 Powód: usunięcie kontrowersyjnego zdjęcia
d666666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 20:28   #21
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez NiomNiom Pokaż wiadomość
Jak już pisałam - nie znalazłam nigdzie w Krzywym Zwierciadle przeciwwskazań co do tego typu tematów. Nie ma innego miejsca, gdzie mogę zdobyć obiektywną ocenę mojego wyglądu.
A sądzę, że skoro ja podobno nie widzę siebie takiej, jaką jestem naprawdę, to zdobycie opinii iluś osób z zewnątrz pomogłoby przejrzeć na oczy.
to nie jest vitalia
tam się baw w na ile kg wyglądam

masakra

podjecie decyzji o rezygnacji z bycia moderatorem to byla moja najlepsza decyzja w ciagu ostatnich 2 miesiecy
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 21:31   #22
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Oprę się na sobie - dla mnie moja figura jest normalna, chociaż chciałabym mieć szersze biodra, bo dzięki temu miałabym talię.
Dla mojego brata jestem gruba i brzydka.
Dla lekarki która mnie ostatnio badała byłam: "baardzo szczupluteńka, ta kość mi prześwietlenie rujnuje, nic nie widać"

Więc teraz popatrz na to z tej strony - co mi dają te wszystkie informacje i które mam uznać za wiarygodne ?

O coś takiego właśnie poprosiłaś.

I w co by Ci takie informacje dały ?

BTW - wrzucanie niemalże nagiej fotki pod szyldem: "Jestem chuda czy nie ?! I nie pytajcie się mnie po co mi to, bo guzik Was obchodzi co zrobię z tą informacją" jest co najmniej....dziwne ?
A przynajmniej ja tak odbieram to co zrobiłaś i Twoje komentarze do uwag .

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2011-12-16 o 21:37
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 21:54   #23
ameliax
Zadomowienie
 
Avatar ameliax
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 718
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Co to w ogóle za pytanie? Serio myślisz,że kogokolwiek interesuje to, czy ważysz 30 czy 40kg?
Proszę, idź się leczyć.
Jestem zdegustowana (nawet zszokowana) Twoim brakiem kultury. Forum to miejsce publiczne. Pisząc w "taki" sposób ośmieszasz, ale samą siebie.

Do autorki: cieszę się, że chodzisz na terapię. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Wierzę, że uda Ci się wyleczyć. Tak, masz wychudzoną sylwetkę.
Pozdrawiam.
__________________
Załaduj wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.


kosmetyki
ameliax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 00:26   #24
FruMi
Przyczajenie
 
Avatar FruMi
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Zachodniopom.
Wiadomości: 21
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

40 kilo, a może i mniej - sama mam bardzo podobną budowę ciała i takąż też wagę (chociaż jestem wyższa)
FruMi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 04:27   #25
yomajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

może się mylę. ale wg mnie pisanie jaka jestes chuda to woda na twój młyn. Prawie pewna jestem ,że 47-8 kg , jak ktoś napisał przeraziło Cię.Wiem, co mówię , naprawdę, chociaż może , jak pisałam - nie mam racji.
yomajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 09:26   #26
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Cytat:
Napisane przez yomajka Pokaż wiadomość
może się mylę. ale wg mnie pisanie jaka jestes chuda to woda na twój młyn. Prawie pewna jestem ,że 47-8 kg , jak ktoś napisał przeraziło Cię.Wiem, co mówię , naprawdę, chociaż może , jak pisałam - nie mam racji.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 09:51   #27
NiomNiom
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: tu i tam..
Wiadomości: 67
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Dziewczyny - widzę, że mój temat wywołał naprawdę dużo kontrowersji. Chciałabym tylko wam uświadomić, że naprawdę nie miałam zamiaru ani zachwycać się komentarzami "jaka to jestem chuda", albo zacząć się ponownie odchudzać pod komentarzami "48 kg".

Znając los osoby z ED wiedzą, że obiektywna opinia naprawdę jest ciężka do zdobycia. Skoro same chore nie potrafią siebie zobaczyć, to raczej zdobycie czyjejś opinii na temat swojego wyglądu pomoże uświadomić, czy jest faktycznie źle. A skoro już się leczę i jestem wspomagana przez rodzinę, nie jest możliwe, żebym zakończyła terapię, bo ktoś mi powiedział, że wyglądam na 48 kg.

Dziękuję zarówno za krytykę - bez niej w życiu nie da się obejść.

I dodatkowo: iza_wiosenna - wiem, że to na Vitalii ocena wagi jest bardziej powszechna. Ale na Vitalii żeruje moja mama, a pomysł z wrzuceniem ocenzurowanego zdjęcia (żeby zdobyć upragnioną ocenę wyglądu) był jej. Z pewnością spodziewała się, że moje zdjęcie ujrzy na Vitalii, żeby potem móc mnie nim dręczyć, pokazując, gdzie to mi kość wystaje. -.-

Edytowane przez NiomNiom
Czas edycji: 2011-12-17 o 09:53
NiomNiom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 10:09   #28
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Znając los osoby z ED wiedzą, że obiektywna opinia naprawdę jest ciężka do zdobycia. Skoro same chore nie potrafią siebie zobaczyć, to raczej zdobycie czyjejś opinii na temat swojego wyglądu pomoże uświadomić, czy jest faktycznie źle.

Taaaaak.. I to wygląda zwykle tak :

Osoba A - jesteś przeraźliwie Chuda
Chora: "Ona tak tylko mówi, bo chcą mnie wepchać do ośrodka i utuczyć !"
Osoba B - Boże, jesteś straszliwie chuda !
Chora: "Super ! Wreszcie ktoś mnie zauważa ! Jestem z siebie dumna....Powinnam schudnąć
jeszcze trochę..."

I tak dalej w ten deseń.
Są ludzie z ED i ludzie z ED, ale prawda jest taka, że jakby to co piszesz było prawdą,
to nie byłoby anorektyczek, bo każda opinia z zewnątrz jakie są chude powodowałaby
zaprzestanie chudnięcia, a przecież tak nie jest.

Już nie pisząc o tym jakie to smutne, że uważasz najbliższą Ci osobę za zakłamaną a jakieś
wirtualne nicki i obcych ludzi za coś w rodzaju osób decyzyjnych w tej sprawie. Naprawdę
bardziej obchodzi Cię co o Tobie myślą kompletnie obcy ludzie ?

I jeszcze nawiązując do : "obiektywna opinia jest ciężka do zdobycia" ponownie odsyłam do mojego poprzedniego komentarza. Masz 3 obiektywne opinie. Każda inna. Jakieś wnioski ?
Myślenie "Nikt mnie nie zna, więc nie będzie zaniżał wagi, żebym się "leczyła" to jeden z elementów choroby i prawie że manii prześladowczej, że wszyscy wokół chcą, żebym się leczyła bo chcą mnie zamknąć i nie wiem - utuczyć, skrzywdzić, zranić ? Dobrze, że chodzisz na terapię...

Chciałabym też zwrócić uwagę moderatorów, że nie wolno podawać tutaj swojej wagi, wiadomo
ogólnie po co, nie wiem więc czy wrzucanie zdjęć nie stoi z tym na równi. Czy chcemy mieć
tu zaraz kilkanaście zdjęć zachudzonych dziewczyn i dyskusje pt. "I na jak bardzo chudą
wyglądam?" jak na jakimś forum pro - ana ?

Edytowane przez Ilta
Czas edycji: 2011-12-17 o 10:17
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 10:55   #29
agataskate
Raczkowanie
 
Avatar agataskate
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 77
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Gwarantuję ci że na 100% żadnej z was byś nie uwierzyła. Jesteś wychudzona a w odbiciu w lustrze widzisz grubasa, to choroba siedzi w głowie. Psycholog ci pomoże.
agataskate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 11:38   #30
patiuszka
Zadomowienie
 
Avatar patiuszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 803
Dot.: Anoreksja - obiektywna ocena mojego wyglądu.

Dziewczyny, ja nie mam ED, ale z opinii mojej mamy często by wynikało, że tak. Ciężko jest z niektórymi mamami, moja zmienia opinie zupełnie nieprzewidywalnie, i tak naprawdę czesto mówi, że swietnie wyglądam, kiedy np. schudłam po chorobie, albo odwrotnie, twierdzi, że chudnę w oczach, kiedy przytyję z 2-3 kilo, ale np. na twarzy widać zmęczenie. Kiedyś jednego dnia uznała, że coś ze mną nie tak, bo strasznie schudłam na twarzy (a miałam tłuste ściągnięte gumką włosy), a następnego dnia, gdy umyłam włosy stwierdziła: O, jak się poprawiłaś, wystarczył jeden dzień moich obiadków żebyś przytyła Dlatego pomimo,że mama jest mi najbliższa na swiecie, to w ogóle nie polegam na jej zdaniu w tym względzie, poza tym mam 34 lata, więc to raczej pisze tylko informacyjnie, ze rozumiem, iż mamy mogą być nieobiektywne, choć zapewne chcą naszego dobra
A tak naprawdę, kiedy byłam młodsza i ciągle w domu słyszalam, że źle wyglądam z jakiegoś powodu, to też zaczęłam szukać potwierdzenia u innych, bo czułam się rozbita wewnętrznie, i już nie byłam pewna czy dobrze sama siebie widzę.
__________________
"Nawet najmniejsza osoba może zmienić bieg przeznaczenia"
http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqdqk3ct8jh1u6.png

Edytowane przez patiuszka
Czas edycji: 2011-12-17 o 11:40
patiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.