Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp. - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-05, 13:12   #1291
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

używa któraś z was pod minerałki lekkiego kremu brzozowego z Sylveco? Ja ostatnio zmieniłam krem i używam ten oraz zmieniłam podkład, zużywałam próbki aby znaleźć coś nowego i wszystkie mi się ważyły i wchodziły w pory, jedne mniej drugie bardziej.. dziś użyłam innego kremu i stare prawdzone Meow które właśnie do mnie doszło i jest ok, muszę popróbować jutro, może to wina kemu, albo tylko Meow są dla mnie stworzone. Ale ciekawi mnie czy macie doświadczenia z tym kremikiem, bo wchłania się ładnie, jest naturalny i trochę będzie mi szkoda rezygnować z niego jak się okaże że na dzień pod minerałki się nie nadaje...
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 21:43   #1292
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

To chyba najczęściej wspominany krem.

Nie nakładam ostatnio kremu, efekt: nic się nie waży, nic nie spływa. Ech...
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 14:38   #1293
gosia1207
Rozeznanie
 
Avatar gosia1207
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 816
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dziś spróbowałam z tym kremikiem i Meow i jest ok
gosia1207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 20:24   #1294
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Kremy Alterra, szczególnie te z orchideą i aloesowy, wspaniale zachowują się pod minerałkami Annabelle Minerals. Cera mieszana, szczególnie tłuste czoło. Na wszystkich poprzednich kremach miałam maskę, brzydkie pudrowe wykończenie, suchą ściągniętą skórę i szybko się robiło ciasto.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 21:59   #1295
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Kocham niesławne Lily Lolo. Serum, filtr i nic mi się nie zważyło. Nic! Uzyskałam niewielkie krycie, bo bałam się usunąć filtr, a podkład nie sunął zbyt gładko i brakuje mi zdrowego blasku miki (tak ogólnie, nie na filtrze). Niemniej, jak na razie, wszelkie crash testy przechodzi zwycięsko. No i kolor to mój "best match".
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 19:44   #1296
katarzyna_katarzyna
Przyczajenie
 
Avatar katarzyna_katarzyna
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

ja pod minerały teraz testuję emulsję matującoą z iwostinu, na razie nei wypada najgirzej, ale szału też nie ma szukam wciąż
__________________
<ciach_reklama>
katarzyna_katarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:03   #1297
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Przybywam z wrażeniami po kilku użyciach Ziaji matującej
Jak na razie uczucia miałam mieszane w kierunku rozczarowania, aż do dnia dzisiejszego. Na ziaji wylądował czysty puder diamentowy bez dodatków, a na to podkład Blusche. I ah, ten fotoszop! No rewelacja! I tak podeszłam do tego, że za parę godzi zejdzie, sciastoli się, będę się świecić. I po dobrych kilku godzinach od wykonania makijaży test w lustrze - lekki błysk, ale raczej zdrowa satyna, nic ponadto. I kosmetyki na swoim miejscu, nie się nie starło, nie zeszło. Dopiero teraz, przed zmyciem wszystkiego, miałam delikatnie sciastolony pod oczami, czyli tam, gdzie świecę się najczęsciej i najbardziej. także jest nadzieja, może się jeszcze dogadamy, zależ z czym jako warstwa wierzchnia Wcześniej to porażka - błysk, ważenie się, plamy... nie mówiąc o 'macie'.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-12, 20:29   #1298
carusa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 36
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja miałam Ziajkę w zielonym słoiczku z wycięgiem z zielonym oliwek i odczucia miałam podobne do Twoich. Po nałożeniu kremu, który w konsystencji był dość tłustawy i ciężki. Wydawało mi się że po nałożeniu na tą lepką warstewkę proszku będę miał na twarzy ciastko ale NIEE minerałki pięknie się wtopiły i dały efekt nie tłuctej świecącej sie skóry ale pięknej satyny.
carusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 17:08   #1299
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja tez od kilku lat pod mineraly stosuje wlasnie Ziaje- te do cery naczynkowej, mimo, ze moja jest mieszana w strone tlustej... Co prawda mieszam odrobinke kremu z kropla zelu hialuronowego, skwalanu z oliwek i odrobinka zelu aloesowego z flos leku, ale wciaz szukam zamiennika dla tego nieszczesnego kremu z Ziaji... Desperacko potrzebuje czegos nawilzajacego, ten sie co prawda sprawdza, ale wolalabym jednak aby to nawilzenie bylo nieco bardziej intensywne... Przetestowalam dziesiatki kremow- wkoncu kazdy z nich konczy w ten sam sposob- w smieciach lub obcych rekach Nie mam juz pomyslu, a nie moge sobie pozwolic na nieuzywanie zadnego kremu, bo moja skora zapewne odwdzieczy mi sie niezlym sucharem po kilku dniach...
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 18:01   #1300
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

ja używałam ziaji kozie mleko i nawilżał za słabo, skóra niby ok ale na polikach nadal była sucha tarka
któraś z was poradziła mi żebym kupiła ziaje z serii - kuracja lipidowa i jest świetnie!
o taki tylko w troszkę innej tubce (nie wiem czemu)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...en-na-noc.html
mam skórę mieszaną i mocno kontrastową i na takiej świetnie się sprawdza
minerałki się trzymają, jestem bardzo zadowolona

edytuję - jednak wróciłam do ziaji kozie mleko, dla mnie to jednak jest krem najbardziej neutralny

Edytowane przez kasiatoya
Czas edycji: 2014-04-14 o 10:52
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 22:27   #1301
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja jestem po prostu zakochana w działaniu pudru diamentowego To, co robi z twarzą to prawdziwa magia i fotoszop w proszku. Najpierw udało mi się zdobić odsypkę, co poskutkowało zamówieniem dwóch opakowań
Kupiłam także na kolorówce skrobię kukurydzianą, jeszcze takiej w czystej formie nie miałam, a wiele dziewczyn sobie chwali, szczególnie na filtrach.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 10:36   #1302
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja uzywam Sylveco, ale mam wrazenie, ze waza sie na nim mineraly. Wchodza w pory i efekt jest dziwny.. szukam dalej
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 19:08   #1303
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

A ja dzisiaj kliknęłam na kolorówce primer Prelude Matte, miejmy nadzieje że minerały z nim będą się pięknie komponować i będę zachwycona
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 19:24   #1304
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dziewczyny a stosowała któraś zel aloesowy GorVita https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html ? Współgra z minerałami ?
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 19:54   #1305
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
Dziewczyny a stosowała któraś zel aloesowy GorVita https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra-wersja.html ? Współgra z minerałami ?
Szczerze mówiąc, osobiscie nie bardzo wyobrażam sobie, żeby jakiś żel dobrze śmigał pod minerałami, od razu prognozuję niemiłosiernie ściąganie czy wręcz wysuszenie Mimo cery mieszanej, wolę coś konkretniejszego.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 20:24   #1306
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc, osobiscie nie bardzo wyobrażam sobie, żeby jakiś żel dobrze śmigał pod minerałami, od razu prognozuję niemiłosiernie ściąganie czy wręcz wysuszenie Mimo cery mieszanej, wolę coś konkretniejszego.
Hmm no wlasnie nie wiem, bo aloes ma świetne wlasciwosci nawilzajace i łagodzące wiec skory raczej nie przesuszy. A w tym zelu jest aż na 2 miejscu w składzie INCI. Tylko niepokoi mnie fakt, ze jest to zel, jakby było napisane krem to co innego chociaż nie wiadomo jak się podklad na nim zachowa. Trzeba przetestować
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 20:58   #1307
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
Hmm no wlasnie nie wiem, bo aloes ma świetne wlasciwosci nawilzajace i łagodzące wiec skory raczej nie przesuszy. A w tym zelu jest aż na 2 miejscu w składzie INCI. Tylko niepokoi mnie fakt, ze jest to zel, jakby było napisane krem to co innego chociaż nie wiadomo jak się podklad na nim zachowa. Trzeba przetestować
Jak słysze żel i aloes, to nie wiem czemu ale mam jakieś takie przeświadczenie że to nie będzie taki stricte żel. W sensie takim, że w połączeniu ze skórą jakby zaraz się wchłonie i nie zostawi powłoki jak żel. Nie potrafie tego wytłumaczyć :P A fakt taki, że tego specyfiku akurat nie miałam :P
Natomiast mam w domu tonik-żel z sylveco hibiskus i aloes. I nie jest wodnity ja zwykły tonik tylko właśnie jest żelowaty, ale ekspresowo się wchłania. Ciekawe czy coś z tego chaosu da się zrozumieć :P
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:13   #1308
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
Hmm no wlasnie nie wiem, bo aloes ma świetne wlasciwosci nawilzajace i łagodzące wiec skory raczej nie przesuszy. A w tym zelu jest aż na 2 miejscu w składzie INCI. Tylko niepokoi mnie fakt, ze jest to zel, jakby było napisane krem to co innego chociaż nie wiadomo jak się podkład na nim zachowa. Trzeba przetestować
Właśnie nie tylko w skład mi chodzi, co o formę - żel. One prawie zawsze tak działają na mnie, a jak dojdzie na to proch, to może przesuszyć
Ale kto wie, ostatnio mocno zaskoczyły mnie żywe witaminy, a spekulowałam, że zachowają się podobnie do żeli Nie mniej jednak, zazwyczaj zaaplikowanie na moją skórę tego rodzaju kosmetyku wymagało wspomagania w postaci kremu czy olejku
Testuj! Jak nie da rady, to można z kremem zmieszać, na włosy położyć... Multum zastosowań

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Almodis Pokaż wiadomość
Jak słysze żel i aloes, to nie wiem czemu ale mam jakieś takie przeświadczenie że to nie będzie taki stricte żel. W sensie takim, że w połączeniu ze skórą jakby zaraz się wchłonie i nie zostawi powłoki jak żel. Nie potrafie tego wytłumaczyć :P A fakt taki, że tego specyfiku akurat nie miałam :P
Natomiast mam w domu tonik-żel z sylveco hibiskus i aloes. I nie jest wodnity ja zwykły tonik tylko właśnie jest żelowaty, ale ekspresowo się wchłania. Ciekawe czy coś z tego chaosu da się zrozumieć :P
Zainteresowałaś mnie tym tonikiem Ja generalnie unikam jak ognia tej części pielęgnacj, bo własnie dla mnie tonik + wchłanianie to coś anormalnego Zawsze, po jaki nie sięgałam, zostawiały nieprzyjemną, lepką warstwę...
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 21:14   #1309
chindarella
Zadomowienie
 
Avatar chindarella
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 518
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Almodis Pokaż wiadomość
Jak słysze żel i aloes, to nie wiem czemu ale mam jakieś takie przeświadczenie że to nie będzie taki stricte żel. W sensie takim, że w połączeniu ze skórą jakby zaraz się wchłonie i nie zostawi powłoki jak żel. Nie potrafie tego wytłumaczyć :P A fakt taki, że tego specyfiku akurat nie miałam :P
Natomiast mam w domu tonik-żel z sylveco hibiskus i aloes. I nie jest wodnity ja zwykły tonik tylko właśnie jest żelowaty, ale ekspresowo się wchłania. Ciekawe czy coś z tego chaosu da się zrozumieć :P
Tak tak rozumiem, sam aloes szybko sie wchlania. I myśle, ze on w tubce jest żelowaty ale wlasnie przy naniesieniu na skore szybko sie wchlonie. No cóż, teraz jestem zmuszona go przetestować bo ciekawość mnie zżera

Edytowane przez chindarella
Czas edycji: 2014-05-01 o 21:16
chindarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 21:23   #1310
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
Tak tak rozumiem, sam aloes szybko sie wchlania. I myśle, ze on w tubce jest żelowaty ale wlasnie przy naniesieniu na skore szybko sie wchlonie. No cóż, teraz jestem zmuszona go przetestować bo ciekawość mnie zżera
Jak go przetestujesz to daj znać A patrząc na jego skład to w sumie można powiedzieć, że jest dość ciekawie
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 16:05   #1311
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja lubię "kremo-żele" pod minerały. Bardzo mi to pasuje. I pod minerały, i pod filtr, to właściwie moja ulubiona opcja. Przyznam, że rozważałam użycie żelu aloesowego, ale na razie nie mam i muszę wykończyć zapasy, tego, co mam.

EbonyLuna- nie wyobrażam już sobie pielęgnacji bez toników. U mnie uczucie lepkości zostawiają mleczka- muszę się po nich umyć, mimo, że to one myją. Nie cierpię tego uczucia. Mam wrażenie, że toniki odświeżają cerę, niektóre nawilżają, polepszają wchłanianie nałożonego na nie kremu. Bardzo lubię też mgiełki- toniki w spreju. Używam ich przed kremem, lub na makijaż, również w ciągu dnia
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 19:00   #1312
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Używałam ostatnio kremu lekkiego Sylveco pod minerały, bo mam przesuszoną cerę, ale mam podkreślone wszystkie suche skórki, strasznie to wygląda
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 20:23   #1313
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

To chyba trzeba jakoś przesusz najpierw zlikwidować, bo inaczej każdy make up będzie wyglądał źle
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 20:57   #1314
Almodis
Raczkowanie
 
Avatar Almodis
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 295
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja kiedys miałam problem ze skórkami i pamiętam że pomagały mi np olejki macadamia albo zielony olejek avocado. Ale to tak punktowo i doraźnie. Natomiast odkąd stosuje treściwszy krem na noc i lżejszy pod makijaż, żadne matujące, wszystko nawilżające to skórek nie posiadam

Tfu, tfu żebym nie powiedziała tego w złą godzinę :P
__________________
"Książki - okręty myśli żeglujące po oceanach czasu i troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie."
Almodis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:10   #1315
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez Almodis Pokaż wiadomość
Ja kiedys miałam problem ze skórkami i pamiętam że pomagały mi np olejki macadamia albo zielony olejek avocado. Ale to tak punktowo i doraźnie. Natomiast odkąd stosuje treściwszy krem na noc i lżejszy pod makijaż, żadne matujące, wszystko nawilżające to skórek nie posiadam

Tfu, tfu żebym nie powiedziała tego w złą godzinę :P
U mnie suche skórki są spowodowane przez substancje, które skórze teoretycznie pomagają czyli kwasy i retinoidy. Skóra jest też ściągnięta i odwodniona, co makijaż bardzo podkreśla i też gorzej się na takiej kwaszonej facjacie trzyma Dlatego ostatnio prawie całkiem zrezygnowałam z Glyco-A, bo skoro przez półtora roku się nie przyzwyczaiła, to już lepiej nie będzie. I mam tak z właściwie każdym specyfikiem, który może potencjalnie złuszczać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:36   #1316
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

A ja używam lżejszych kosmetyków od dłuższego czasu i mniejsze ilości i zapomniałam, co to suche skórki. Ale faktem jest, że stawiam na nawodnienie, nie na nawilżenie bądź natłuszczenie. Oleje np stosuję doraźnie i zazwyczaj dodaję do maseczek, a kiedyś do kremu na noc i suche partie mimo wszystko się zdarzały + zapychanie...
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 21:53   #1317
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Co masz na myśli pisząc o nawodnieniu? Dużo pijesz?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 22:11   #1318
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Co masz na myśli pisząc o nawodnieniu? Dużo pijesz?
Nie, po prostu stosuję lżejsze produkty, które łatwiej wnikną wgłąb skóry a niekoniecznie pozostawią wyczuwalną warstwę na skórze. To raczej ją 'poję'
Właściwie unikam w pielęgnacji olei, a jeśli już je dostarczam, to tyko, jak wspomniałam, jako dodatek do masek bądź w towarzystwie co najmniej HA czy ogólnie żeli, które same w sobie moja skóra fajnie wciąga, co jednak wiąże się z nieprzyjemnym uczuciem ściągania - taki żel to dla mnie za mało. Ale nie dodaję i tak więcej niż kropla, dwie - brak tłustej warstwy, ba, cera matowa, olej wchłonięty. Bardzo polubiłam też toner/lotion Hadalbo. Sam w sobie jest już wystarczający; po jego użyciu spokojnie mogę darować sobie krem a cera jest niesamowicie nawilżona i miękka.
Szczerze, chyba zaczynam rozumieć, dlaczego tak wiele dziewczyn z powodzeniem całkowicie rezygnuje choćby z kremu na noc. Może sama nie zaprzestałam smarować twarzy wieczorem, ale mocno okroiłam pielęgnację i porzuciłam odżywcze, bogate mazidła.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 23:37   #1319
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

IMO kremy "nawadniające" to chwyt marketingowy. Nawadnianie "dzieje" się od środka, poprzez przyjmowanie płynów.

Ja nie potrafię całkiem zrezygnować z kremu na noc- może byłby to dobry pomysł, ale jak już tutaj pisałam- za bardzo lubię się kremować. Niemniej, około raz w tygodniu robię przerwę.
Czystych olei nie używam na twarz, ale tłuste kremy owszem i to one były dla mnie odkryciem. Dzięki nim moje kremy nawilżające zaczęły działać, bo tłuszcz zatrzymywał je w skórze

Każdemu co innego służy. Póki co, jestem bardzo zadowolona z takiej pielęgnacji, ale może wypróbuję nowe sposoby.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 07:43   #1320
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
IMO kremy "nawadniające" to chwyt marketingowy. Nawadnianie "dzieje" się od środka, poprzez przyjmowanie płynów.

Ja nie potrafię całkiem zrezygnować z kremu na noc- może byłby to dobry pomysł, ale jak już tutaj pisałam- za bardzo lubię się kremować. Niemniej, około raz w tygodniu robię przerwę.
Czystych olei nie używam na twarz, ale tłuste kremy owszem i to one były dla mnie odkryciem. Dzięki nim moje kremy nawilżające zaczęły działać, bo tłuszcz zatrzymywał je w skórze

Każdemu co innego służy. Póki co, jestem bardzo zadowolona z takiej pielęgnacji, ale może wypróbuję nowe sposoby.
Niekoniecznie to chwyt marketingowy. Często sera zawierają sporo subtancji ułatwiających przenikanie - więcej niż kremy. Np moje obecne Siquens Prevention ma w składzie kilkuskładnikowe grupki, a w każdej jest nawilżacz, inne składniki aktywne (np algi) oraz promotor przenikania.
Plusem jest dla mnie to, że nie pozostawia warstwy - moja tłusta skóra po pół godzinie i tak produkuje ją sama.
A z przestawieniem się na tego typu produkty to jest podobnie jak z przestawieniem się na mycie micelami zamiast wodą - to też mi służy. Ale wiadomo, są osoby, które lubią mieć na twarzy jakąś pierzynkę i nawet lubią i potrafią na to kłaść makijaż, co dla mnie jest niewyobrażalne.

Często to piszę, ale powtórzę Moim podstawowym błędem było zaniedbanie w kwestii oczyszczania twarzy - używałam zbyt mocnych środków, a powstające przez nie odwodnienie i przesuszenie próbowałam zlikwidować odżywczymi, bogatymi kremami. Odkąd używam miceli, a rano często tylko toniku, nie muszę już męczyć twarzy żadnymi tłuściochami.
Tylko mam problem z kwasami, bo chciałabym je stosować, a moja cera chyba daje mi do zrozumienia, że ich nie chce, bo ciągle się po nich łuszczę (np po Glyco-A). Nie ma mowy o żadnym przyzwyczajeniu się i nie wiem, co mam z tym fantem zrobić. Na takiej pokwasowej skórze makijaż trzyma się źle i widać wszystkie suche skórki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 19:04:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.