Snowboardzistki :)) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-10-20, 18:41   #961
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Snowboardzistki :))

ja ,jak juz pisałam wczesniej, niestety kupiłam nieodpowiedni snowboard daj dziecku dostęp do allegro..
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 20:33   #962
nusia_srusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 81
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
niestety kupiłam nieodpowiedni snowboard daj dziecku dostęp do allegro..
a dlaczego nieodpowiedni? źle się jeździ czy co? ja mam wrażenie że moja deska jest zbyt twarda, ale nie wiem może się nie znam i też zakupiłam na allegro hehe
__________________
to nieważne że masz benzynę we krwi...
ważne byś miał olej w głowie!
nusia_srusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 20:34   #963
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Snowboardzistki :))

Ja swoją kupiłam też do wagi (148 cm), bo 150 z wypożyczalni nie byłam w stanie manewrować. Mam ją z allegro, a kupowałam wczesną wiosną, więc i cena była fajna. Poza tym utargowało się zerowe koszta przesyłki. Warto było dobrać do wagi (choć na to wpadłam metodą prób i błędów) - dopiero wtedy wykonałam pierwszy obrót bez upadku czy podparcia.

Tapioka dzięki za wskazówki co do nabywania ze świata
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 20:36   #964
nusia_srusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 81
Dot.: Snowboardzistki :))

czyli powinno dobierać się deskę do wagi, nie do wzrostu? ;>
__________________
to nieważne że masz benzynę we krwi...
ważne byś miał olej w głowie!
nusia_srusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 20:37   #965
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Ja swoją kupiłam też do wagi (148 cm), bo 150 z wypożyczalni nie byłam w stanie manewrować. Mam ją z allegro, a kupowałam wczesną wiosną, więc i cena była fajna. Poza tym utargowało się zerowe koszta przesyłki. Warto było dobrać do wagi (choć na to wpadłam metodą prób i błędów) - dopiero wtedy wykonałam pierwszy obrót bez upadku czy podparcia.

Tapioka dzięki za wskazówki co do nabywania ze świata
ja nie rozumiem tego dobierania do wagi

bo jest o wieeele za długi
poza tym teoretycznie powinien byc na koncach zaokralony(nie wiem jak sie to fachowo nazywa xD) bo podobno to jest lepsze dla poczatkujących a ja mam ścięty z przodu i z tyłu.
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 21:10   #966
Kaaarolciaaa
Przyczajenie
 
Avatar Kaaarolciaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 13
Dot.: Snowboardzistki :))

Ja mam 156 cm i mam deskę 135 i bardzo dobrze mi się na niej jeździ.
Co do dobierania do wagi no to nie sugerujcie się zbytnio Wikipedią , ale im krótsza deska tym lepiej się nią operuje Zaokrąglone końce i zadarte do góry po obu stronach są do freestylu o ile mi wiadomo ;].
A ja swój sprzęt(deska,wiązania,kur tka itp.) kupowałam w sezonie bo mam wtedy urodziny i przypływ gotówki Kupiłam go wcale nie drożej niż poza sezonem tylko musiałam się nachodzić i najeździć po różnych sklepach.
O i jeszcze jeżeli macie blisko do granicy z Czechami to warto się tam wybrać bo sprzęt jest tańszy
__________________
I znowu zmierzch. Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc".
Kaaarolciaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 09:42   #967
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
ja nie rozumiem tego dobierania do wagi

bo jest o wieeele za długi
poza tym teoretycznie powinien byc na koncach zaokralony(nie wiem jak sie to fachowo nazywa xD) bo podobno to jest lepsze dla poczatkujących a ja mam ścięty z przodu i z tyłu.
Allmountain też są zaokrąglone. Wydaje mi się, że zaokrąglone mają większą powierzchnię (długość) krawędzi, która styka się ze śniegiem, wiec są pewnie bardziej stabilne niż Twoja, bo przecież jeździsz na krawędziach jak zakręcasz.

A z tym dobieraniem do wagi: tak jak już wyżej napisałam, deska nie ma "czujnika" wzrostu, ale jest to w końcu kawałek dechy, więc "czuje" Twój nacisk, czyli wagę.

Długość dla początkującej w miarę osoby to jakakolwiek od obojczyka do mniej więcej nosa, czyli przedział jest długi. Krótka jest oczywiście bardziej skrętna i łatwiej się nią manewruje, za to dłuższa jest trudniej operowalna, ale bardziej stabilna na puchu. No i szybsza. Krótka i miękka będzie Ci sprawiać też kłopoty na mokrym, grudowatym śniegu, twardsza mniej, bo nie wpada w drgawki. Ja się uczyłam jeździć na desce freestylowej, jak już gdzieś pisałam, na Apo Bck. Moim zdaniem była idealna, bo po pierwsze twin, więc jeździłam sobie na wszystkie możliwe strony, przepinałam przód z tyłem, żeby sprawdzić na którą nogę lepiej, a z drugiej strony nie była bardzo miękka, więc musiałam się nieźle podciągnąć w krótkim czasie, żeby ją zmusić do współpracy
Spróbuj sobie na przykład tego kalkulatora po prawej, jak na kalkulator jest niezły:
http://www.snowlifts.com/php-bin/snowboardcalc.php po kolei wybierasz wzrost, wagę, umiejętności i rozmiar buta (amerykański), zakładam, że masz Cherry poniżej 8.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 09:58   #968
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość
Co prawda to prawda, też tak robię np. ze stanikami: biorę jeden w sklepie, a resztę kupuję w Bravissimo i na ebayu, jak znam już swój rozmiar
Może to się kiedyś zmieni, w końcu ludzie mają dostęp do sieci, znają języki, karty kredytowe to już podejrzewam nawet niemowlętom się oferuje, więc drogie sklepy nie będą miały klientów...
W ogóle jak patrzę na ceny desek APO w Polsce to się zastanawiam, czy nie mają przypadkiem jakichś wkładek ze złota specjalnie na polski rynek Uwielbiam tą firmę, także za design (choć kolekcja na ten rok jest fatalna, gdzie te subtelne elfy i psychodeliczne grzyby?), jeździłam wcześniej na Bck z wypożyczalni, ale tyle co w supersklepie to bym za swoją deskę nie dała.
Paranoja jest faktycznie to, ze w PL sa takie chore ceny! Moj facet ma spodnie, ktore mu kuzynka w Anglii kupila... Wiekszosc zanjomych kupuje kurtki w Stanach, bo taniej wychodzi... Paranoja - i tak ze wszystkim...

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
ja kupujac lodowke w necie zaoszczedzilam w porownaniu gdybym ja kupowala w media markt 4 tys. a podobno nie dla idiotow...

dlatego ja glownie kupuje przez net zazwyczaj da sie znalezc sporo taniej. no tylko spodnie i buty kupilam w realu
no niezła roznica w cenie...

Cytat:
Napisane przez nusia_srusia Pokaż wiadomość
czyli powinno dobierać się deskę do wagi, nie do wzrostu? ;>
Wlasciwie... tak Waga ma spore znaczenie.

i fakt, jesli deska jest krótza to łatwiej nia manewrowac - mozna sie nawet w kolko krecic

Ja sie musze w tym roku wysilic kasowo na spodnie i kurtke... Nie wiem tylko, czy bede miec pieniadze... Widzialam w supersklepie pare fajnych spodni... ale qrcze, spodnie to bym chciala przymierzyc...
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 10:31   #969
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez orisha Pokaż wiadomość
Paranoja jest faktycznie to, ze w PL sa takie chore ceny! Moj facet ma spodnie, ktore mu kuzynka w Anglii kupila... Wiekszosc zanjomych kupuje kurtki w Stanach, bo taniej wychodzi... Paranoja - i tak ze wszystkim...
Ja najlepiej wyszłam na wiązaniach. Bardzo chciałam Rome Strut, bo po pierwsze są wysokie i sztywne, a po drugie, no wiecie jak to jest, zielono-beżowe, pasują mi idealnie kolorem do deski. TŻ był w lipcu na konferencji w Stanach, a ja wcześniej zlokalizowałam je w sklepie w tej miejscowości. Poszedł, kupił za 60 dolarów i przywiózł w walizce
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 15:58   #970
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość
Ja najlepiej wyszłam na wiązaniach. Bardzo chciałam Rome Strut, bo po pierwsze są wysokie i sztywne, a po drugie, no wiecie jak to jest, zielono-beżowe, pasują mi idealnie kolorem do deski. TŻ był w lipcu na konferencji w Stanach, a ja wcześniej zlokalizowałam je w sklepie w tej miejscowości. Poszedł, kupił za 60 dolarów i przywiózł w walizce
no ja mam ciut ciut problemy z manewrowaniem ów deską ^^


a rozmiar buta mam 38 ale kupiłam bodajze 39,na allegro ,ale są fajne

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:54 ----------

wyszło mi o:
Park & Pipe: 143 Narrow (24- cm)
All Mountain: 145 Narrow (24- cm)
Backcountry: 148 Narrow (24- cm)
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 09:56   #971
orisha
Zakorzenienie
 
Avatar orisha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraqw
Wiadomości: 3 225
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość
Ja najlepiej wyszłam na wiązaniach. Bardzo chciałam Rome Strut, bo po pierwsze są wysokie i sztywne, a po drugie, no wiecie jak to jest, zielono-beżowe, pasują mi idealnie kolorem do deski. TŻ był w lipcu na konferencji w Stanach, a ja wcześniej zlokalizowałam je w sklepie w tej miejscowości. Poszedł, kupił za 60 dolarów i przywiózł w walizce
Ssssspoko Niezly deal.

Z cenami w PL jest zalamka...

W Paryżu podobno zorganizowali bitwe na śniezki w ramach oczekiwania na zime i sezon narciarski, ktory ma sie zaczac za miesiac hehe...

Ja bym juz mogla gdzie pojechac sie pouczyc... Kiedy bedzie snieg? Nie bawi mnie taka zimna i mokra jesiec... wole złota polska a potem zime zime zime. Niech listopad bedzie juz biaaaaaly...

Poprzegladam w wolnej chwili jakies ciuszki - koniecznie chce miec jakies wygodne w tym sezonie... Wygoda to podstawa
__________________
Focus T25 Alpha week 1




Motywacja: Lady 2 be FIT
orisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-24, 10:44   #972
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Snowboardzistki :))

Tapioka fajniutki kalkulator.
Moje wynki:
Park & Pipe: 148 Narrow (24- cm)
All Mountain: 150 Narrow (24- cm)
Backcountry: 153 Narrow (24- cm)
co oznacza, że kupiłam deskę najmniejszą z właściwych.
Jednak ja trzymałabym się doboru do wagi. Dowodzą mi tego moje własne doświadczenia - ile się napracowałam, by jakkolwiek obrócić deskę większą! Potem obolałe całe ciało, choć nie należę do kanapowców i prowadzę w miarę aktywny styl życia. A teraz - bajka! Deska się poddaje, a po jeździe czuję miłe zmęczenie zamiast zakwasów.

Myślę nadal nad kurteczką, ale jakoś szkoda mi kasy...
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 11:00   #973
Samantha1
Przyczajenie
 
Avatar Samantha1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 22
Dot.: Snowboardzistki :))

ja dzisiaj jade kupic osbie sprzeta, mozliwe ze w macro kupie bo dobre ceny maja a sprzetu profesjonego az tak mi nie trzeba
Samantha1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 20:43   #974
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Tapioka fajniutki kalkulator.
Moje wynki:
Park & Pipe: 148 Narrow (24- cm)
All Mountain: 150 Narrow (24- cm)
Backcountry: 153 Narrow (24- cm)
co oznacza, że kupiłam deskę najmniejszą z właściwych.
Ja poszłam na całość i kupiłam najdłuższą z właściwych, jestem widzę niższa i maksymalnie wyszło mi 150, a mam 149. Jeszcze na niej nie jeździłam, ale spodziewam się ciężkiej przeprawy Z drugiej strony, w zeszłym roku dostałam w wypożyczalni 144 i na twardym, mokrym śniegu to był istny koszmar, deska wpadała w straszne drgawki na stromych trasach myślałam, że powypadają mi zęby, a na niebieskich dla odmiany "śmigałam" powoli i statecznie jak kulawy osiołek.
Ale i tak trochę się tej swojej deski boję, czy nie jest zbyt ambitna jak na moje umiejętności. Spojrzałam na stronę Apo i w tym roku nie ma tego modelu w ogóle w ofercie...
Póki co, mam ambitny plan, żeby już w listopadzie wywlec Indoboard ze schowka i zacząć się kiwać, w zeszłym roku trenowałam na nim przed wyjazdem i bardzo mi pomógł.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 13:01   #975
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Snowboardzistki :))

Policzyłam też TŻ-owi i okazuje się, że kupił największą z możliwych. Teraz sie nie dziwię, że osiąga takie prędkości, ale też szybko tracił nad nią panowanie.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 16:17   #976
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Snowboardzistki :))

mi na tym kalkulatorku wyszlo
Park & Pipe: 144 Narrow (24- cm)
All Mountain: 146 Narrow (24- cm)
Backcountry: 149 Narrow (24- cm)

no ale wiadomo, ze to tak pi razy drzwi jezdze na 143cm i jezdzi mi sie swietnie pewno przy kupowaniu nastepnej juz bede wymiatac, wiec kupi sie troszke dluzsza

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Policzyłam też TŻ-owi i okazuje się, że kupił największą z możliwych. Teraz sie nie dziwię, że osiąga takie prędkości, ale też szybko tracił nad nią panowanie.
moj TZ ma 166cm wide (czyli ta poszerzana - bo ma numer buta 46 ). jezdzi mu sie na niej bardzo dobrze, z panowaniem nad deska tez ok no ale on ma 190cm jego deska jest wyzsza ode mnie
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 14:08   #977
kikira
Przyczajenie
 
Avatar kikira
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 28
Dot.: Snowboardzistki :))

deskę faktycznie dobiera sie pod wagę i ze względu na wzrost.. Z reguły deska powinna być krótsza od wzrostu jakies 20cm..
No i zalezy do czego chcecie te deski, czy All mountain(najlepsza dla poczatkujacych/uczacych się), czy do jibb'u, do parku, FR - od tego zalezy flex, budowa deski etc.
I moim zdaniem na poczatek nie ma co sprawiac sobie deski za kupe kasy, a tym bardziej nie jakis marketowy no-name..



a jak ktoś jest zainteresowany to mogę się pozbyć spodni snowboardowych ROXY!! A co do cen ciuchów, to faktycznie są dość drogie - i bardziej oplaca się kupić za oceanem o ile ma się tam kogos znajomego, bo kupujac przez neta z wysylka i clem wyjdzie podobna cena co w PL.
kikira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 17:40   #978
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Snowboardzistki :))

jednak nici z nowego snowboardu w tym roku buu
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 09:20   #979
magdamlynek
Raczkowanie
 
Avatar magdamlynek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: Snowboardzistki :))

kurcze, ja się jakoś nie mogę przekonać do deski...hmm, wole zdecydowanie dwie! Jakoś tak bardziej bezpieczniejsze wydają mi się dla moich posladków i nóżek
magdamlynek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-31, 09:40   #980
nusia_srusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 81
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
jednak nici z nowego snowboardu w tym roku buu
nie martw się, bedzie jeszcze okazja
__________________
to nieważne że masz benzynę we krwi...
ważne byś miał olej w głowie!
nusia_srusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 09:49   #981
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez nusia_srusia Pokaż wiadomość
nie martw się, bedzie jeszcze okazja
hmm ,ale to na bank nie w tym roku..
kurcze niby na allegro mozna znalesc jakis tańszy,ale juz sie sparzyłam przez własnie allegro
bałabym sie ,ze znowu kupie zły snowboard
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---




Edytowane przez cherry l
Czas edycji: 2009-10-31 o 10:10
cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-31, 10:03   #982
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Snowboardzistki :))

a my juz mamy zarezerwowane 5 dni w grudniu w Małym Cichym oby byl snieg
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 10:56   #983
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Snowboardzistki :))

Lain szczęściaro Odkładam myśl o wyjeździe na przełom stycznia i lutego. Czechy - okolice Jańskich lub Spindlerowego. Na nic więcej nie będzie kasy więc łącze się w bólu z innymi.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 19:43   #984
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Snowboardzistki :))

mnie to już tak nosi że masakra
na ścianie w kalendarzu na listopad rewelacyjna fota pięknego puchu więc aż ściska jak się na to patrze ....
teraz wygonili mnie na przymusowy miesiąc urlopu a chciałam go wykorzystać w styczniu - znając życie będą problemy żeby wtedy wysępić pare dni

dla szukających sprzętu - będę się pozbywać całkiem nowych wiązań drake king, kolor czarny, rozm. m
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 11:20   #985
Tymtymrymtym
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Snowboardzistki :))

Hej dziewczyny,

Potrzebuje Waszej pomocy Kupiłam deskę Burton Feather (149 ), jeżdżę na snowboardzie już jakiś czas, ale kompletnie nie znam się na sprzęcie. ( wypożyczałam zawsze). Nie mam pojęcia jak dobrać do niej najlepiej wiązania. Buty zresztą też, ale przeczuwam, że z nimi jest większa dowolność Mogłybyście mi coś doradzić ? Wiem, że pewnie nie napisałam potrzebnych informacji do odpowiedzi na takie pytanie, ale w sumie nie wiem co jest istotne Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
Tymtymrymtym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 09:07   #986
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Snowboardzistki :))

Cytat:
Napisane przez Tymtymrymtym Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Potrzebuje Waszej pomocy Kupiłam deskę Burton Feather (149 ), jeżdżę na snowboardzie już jakiś czas, ale kompletnie nie znam się na sprzęcie. ( wypożyczałam zawsze). Nie mam pojęcia jak dobrać do niej najlepiej wiązania. Buty zresztą też, ale przeczuwam, że z nimi jest większa dowolność Mogłybyście mi coś doradzić ? Wiem, że pewnie nie napisałam potrzebnych informacji do odpowiedzi na takie pytanie, ale w sumie nie wiem co jest istotne Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
Nie jestem ekspertem, a swoje wiązania wybrałam na obrazku z internetu, ale przy kupnie ważniejsze było, żeby dopasować je do buta, niż do deski - gość w sklepie wziął mój model buta i rozmiar buta ustawiając całe wiązanie pod niego. Zakładam, że byłaś przy zakupie swojej deski więc problem, że wiązanie może być za długie i wystawać, bądź za krótkie nie będzie Cię dotyczył. Firma jest obojętna, większość robi dyski 4x4 i 3 (do Burtona) wymiennie, więc weź takie z trzema. W ogóle to możesz się zdziwić (ja się zdziwiłam) wiązania z wypożyczalni są robione zwykle ekstra pod wypożyczanie i ciągłe przestawianie, więc przestawia się je na zasadzie "trzasło, prasło i gotowe", a takie własne są do ustawienia raz a dobrze, potem trzeba mieć śrubokręt w zanadrzu i trochę się nakręcić, tak jest przynajmniej w przypadku moich (Rome Strut). Kształt jest zależny od tego jak jeździsz, ja chciałam wysokie i zabudowane, to mam, ale są też niższe, bardziej freestylowe.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 15:23   #987
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Snowboardzistki :))

Swoje wiązania też dobierałam do buta, choć nie do niego samego, ale do jego rozmiaru. Mierzyłam też szerokość deski w miejscu umieszczenia wiązań, by mieć pewność, że nie będą wystawać. Deskę mam Burtona LTR, a wiązania Drake Jade, więc także i ja obalam mit o wyłącznym dopasowywaniu Burtona do Burtona.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 16:17   #988
DwaWilki
Raczkowanie
 
Avatar DwaWilki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 60
Dot.: Snowboardzistki :))

A w Alpach już jeżdżą...

Ostatnio ktoś zwrócił mi uwagę na to, że od początku tego roku polskie stoki są bardziej zatłoczone niż wcześniej. Dlaczego? Bo na Słowacji weszło euro i jest drożej. Fakt. Przecież wcześniej publika jeździła na Chopok, Szczerbskie Pleso, Rohacze... a teraz dużej części już na to nie stać. Będziemy stać w dłuższych kolejkach...
DwaWilki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 18:20   #989
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Snowboardzistki :))

jeździłam na Chopoku w styczniu zeszłego roku - w ciągu tygodnia spotkaliśmy tylko jedną polską rodzine :/ ceny przerażają i odstraszają
żadnych kolejek, na trasach też spokój
sami Rosjanie się tam teraz bujają
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-09, 19:10   #990
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Snowboardzistki :))

Ja w zeszłym roku byłam na dwóch wyjazdach, drugi raz na początku marca w Bezau. To ostatnie miejsce polecam - cenowo: cały wyjazd zmieściliśmy w 250 euro na głowę (5 dni), razem z dojazdem! Warunki były super, ponad 3 metry śniegu. Nie wiem jak to się ma do polskich cen, ale ogólnie polecam tamte okolice. Domki są tanie, a infrastruktura na doskonałym poziomie. A, i trzeba było mieć łańcuchy na koła.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-14 10:37:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.