matura z matematyki w 2010r. - OPINIE. - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Pokaż wyniki sondy: Czy ucząc sie do matury z matmy pójdziesz na kurs czy przygotujesz sie sama?
kurs/korepetycje 79 41,80%
sama w domu 110 58,20%
Głosujący: 189. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-22, 21:08   #1141
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Mimo mojej całej niechęci do matmy uważam, że wcale tak źle z nią nie mamy. Bo w sumie piszemy matmę, ale za to jeżeli nie zdamy jakiegoś przedmiotu rozszerzonego to maturę tak czy siak zdaną mamy. Ostatecznie pasuje mi ten układ.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 15:31   #1142
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

A mi nie, bo zamiast zakuwać do przedmiotu, który muszę zdać bardzo dobrze na rozszerzeniu, to siedzę i kuję do matmy :|. Po prostu, przez nią nie mam czasu na przedmiot, który naprawdę jest mi potrzebny.

Już wolałabym system, że jak nie zda się dodatkowego przedmiotu to matura nie zdana, niż tą matmę. W końcu jak ktoś decyduje się na przedmiot dodatkowy, to jest on mu potrzebny na dalsze studia i powienien coś z niego wiedzieć.
__________________


Niech nikt i nic nie zdoła
Cię powstrzymać od zrobienia rzeczy,
które sobie wymarzyłaś...

FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 15:38   #1143
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez FeelingGood Pokaż wiadomość
A mi nie, bo zamiast zakuwać do przedmiotu, który muszę zdać bardzo dobrze na rozszerzeniu, to siedzę i kuję do matmy :|. Po prostu, przez nią nie mam czasu na przedmiot, który naprawdę jest mi potrzebny.

Już wolałabym system, że jak nie zda się dodatkowego przedmiotu to matura nie zdana, niż tą matmę. W końcu jak ktoś decyduje się na przedmiot dodatkowy, to jest on mu potrzebny na dalsze studia i powienien coś z niego wiedzieć.
A ja analogicznie - zamiast uczyć się przedmiotów, które muszę zdać jak najlepiej, latam po bibliotekach, przeglądam pełno książek, albumów, bo muszę prezentację z polskiego przygotować
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 17:25   #1144
FeelingGood
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 621
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

O to to, to ja też.
Normalnie już, nie powiem czego dostaje . Właśnie siedze nad tym polskim i aż mnie coś strzela

A najważniejsza rzecz do nauki dalej leży i czeka :|
__________________


Niech nikt i nic nie zdoła
Cię powstrzymać od zrobienia rzeczy,
które sobie wymarzyłaś...

FeelingGood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:15   #1145
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
trudno nie zawsze można mieć wszystko i tupać nóżką na to, co się nie podoba
może dlatego matura bywa nazywana egzaminem dojrzałości
gwarantuję, że na studiach będziesz miała również niezbyt fascynujące przedmioty, których przydatność śmiało można kwestionować
ja tego nie kwestionuję, ale przykład z prawem jazdy był nieodpowiedni, moim zdaniem.
ok, rozumiem to i się z tym godzę, ale mam prawo być niezadowolona
matura chyba jeszcze nikogo dojrzałym nie uczyniła, dlatego zawsze, ale to zawsze zastanawia mnie idiotyzm nazwy 'egzamin dojrzałości'. to, że zdam matematykę, j.polski i angielski w zakresie podstawowym nie uczyni mnie bardziej dojrzałym człowiekiem
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:59   #1146
xMisery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 240
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Mimo mojej całej niechęci do matmy uważam, że wcale tak źle z nią nie mamy. Bo w sumie piszemy matmę, ale za to jeżeli nie zdamy jakiegoś przedmiotu rozszerzonego to maturę tak czy siak zdaną mamy. Ostatecznie pasuje mi ten układ.
toć to bezsensu jest. przeciez, najczęsciej, aby dostać się na studia jakieś konkretne to w tym celu wybierasz sobie przedmioty dodatkowe. i żeby sie tam dostac trzeba je zdac na przyzwoitym poziomie. więc wniosek z tego taki -
nie zdasz dodatkowego = nie dostaniesz sie na studia = masz rok w plecy.
nie zdasz matmy = nie zdasz matury = nie dostaniesz sie na studia = masz rok w plecy.

wychodzi na to samo.
xMisery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:20   #1147
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

To nawet nie o to chodzi, ale kto porywa się na rozszerzony, wiedząc, że może nie zdać? Dziękuję bardzo za taki układ, za siedzenie w szkole przez kilkanaście godzin nad maturą z polskiego też, dwa wypracowania wyprodukować w jeden dzień, w wielkim stresie i po co?
Ta nowa matura to jakaś wielka pomyłka, ale z dojrzałością godną przyszłej maturzystki, tupać nóżką nie będę
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-24, 14:31   #1148
xMisery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 240
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
To nawet nie o to chodzi, ale kto porywa się na rozszerzony, wiedząc, że może nie zdać? Dziękuję bardzo za taki układ, za siedzenie w szkole przez kilkanaście godzin nad maturą z polskiego też, dwa wypracowania wyprodukować w jeden dzień, w wielkim stresie i po co?
Ta nowa matura to jakaś wielka pomyłka, ale z dojrzałością godną przyszłej maturzystki, tupać nóżką nie będę
cóż, ja jestem tegoroczną maturzystką i po mojej klasie [ lingwistyczyna.] widze, że dużo osob porywa się na rozszerzenie - nawet - wiedzą, że może nie zdać. szczegolnie po probnych maturach, kiedy jeszcze mozna zmienic deklaracje, a zdalo sie te probne na 20 - 30 %.
[ ba, nie wspomne o tym, ze takie osoby mają ambicję iść na prawo. ]

p.s ja tez dziękuje za pisanie dwoch wypracowań w jednym dniu. ale nic już sie na to nie poradzi. poroniony to pomysł. może to rozbiją za rok. i będzie w każdy dzien jedna matura...

aczkolwiek, ja chcialam jeszcze napisac, że dla mnie większą porażką jest nie zdać lub zdac nisko przedmiot, ktory ja wybieram jako dodatkowy niż coś, co zostało mi narzucone. i nie uwazam, zeby taki kompromis ' zdajecie matme - nie zdany rozszerzony przedmiot i tak daje wam zdaną maturę' jest dobrym kompromisem. bo nie jest.
przecież ktoś, kto zdaje maturę podstawową z matematyki i tak na inżynierskie studia nie pójdzie....
xMisery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 15:14   #1149
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez xMisery Pokaż wiadomość
cóż, ja jestem tegoroczną maturzystką i po mojej klasie [ lingwistyczyna.] widze, że dużo osob porywa się na rozszerzenie - nawet - wiedzą, że może nie zdać. szczegolnie po probnych maturach, kiedy jeszcze mozna zmienic deklaracje, a zdalo sie te probne na 20 - 30 %.
[ ba, nie wspomne o tym, ze takie osoby mają ambicję iść na prawo. ]

p.s ja tez dziękuje za pisanie dwoch wypracowań w jednym dniu. ale nic już sie na to nie poradzi. poroniony to pomysł. może to rozbiją za rok. i będzie w każdy dzien jedna matura...

aczkolwiek, ja chcialam jeszcze napisac, że dla mnie większą porażką jest nie zdać lub zdac nisko przedmiot, ktory ja wybieram jako dodatkowy niż coś, co zostało mi narzucone. i nie uwazam, zeby taki kompromis ' zdajecie matme - nie zdany rozszerzony przedmiot i tak daje wam zdaną maturę' jest dobrym kompromisem. bo nie jest.
przecież ktoś, kto zdaje maturę podstawową z matematyki i tak na inżynierskie studia nie pójdzie....
A znam takich co chcą (po humanie na wzornictwo...)
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 15:32   #1150
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez xMisery Pokaż wiadomość
przecież ktoś, kto zdaje maturę podstawową z matematyki i tak na inżynierskie studia nie pójdzie....
To raczej nie jest zasada Tż nie zdawał w ogóle matmy, był w klasie humanistycznej (rok temu) i jest na baardzo ścisłym kierunku - matma, fizyka i chemia itp. I jakoś sobie radzi Co więcej, nie zdawał też chemii ani fizyki hehe.



Wg. mnie podstawowa matura z matmy nie jest ciężka, spokojnie można te 30% zdać. Wystarczy popatrzeć na 2 przykładowe arkusze na stronie CKE, w których zadania są niemal takie same To już chyba idzie się domyślić, że na maturze dadzą podobne No ale w sumie nigdy nic nie wiadomo.
__________________
Stań się słońcem, a wszyscy Cię zobaczą.
F.Dostojewski
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 19:11   #1151
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez xMisery Pokaż wiadomość
cóż, ja jestem tegoroczną maturzystką i po mojej klasie [ lingwistyczyna.] widze, że dużo osob porywa się na rozszerzenie - nawet - wiedzą, że może nie zdać. szczegolnie po probnych maturach, kiedy jeszcze mozna zmienic deklaracje, a zdalo sie te probne na 20 - 30 %.
[ ba, nie wspomne o tym, ze takie osoby mają ambicję iść na prawo. ]

p.s ja tez dziękuje za pisanie dwoch wypracowań w jednym dniu. ale nic już sie na to nie poradzi. poroniony to pomysł. może to rozbiją za rok. i będzie w każdy dzien jedna matura...

aczkolwiek, ja chcialam jeszcze napisac, że dla mnie większą porażką jest nie zdać lub zdac nisko przedmiot, ktory ja wybieram jako dodatkowy niż coś, co zostało mi narzucone. i nie uwazam, zeby taki kompromis ' zdajecie matme - nie zdany rozszerzony przedmiot i tak daje wam zdaną maturę' jest dobrym kompromisem. bo nie jest.
przecież ktoś, kto zdaje maturę podstawową z matematyki i tak na inżynierskie studia nie pójdzie....
Sory, ale ktoś tu parę postów wcześniej pomylił pojęcia i teraz wychodzą takie kwiatki. To nie jest żaden kompromis i nic takiego nie miało miejsca - po prostu wprowadzono zasadę, że każdy maturzysta musi zdać 3 przedmioty na poziomie podstawowym - j.polski. j. obcy i matematykę i to są przedmioty obowiązkowe, natomiast pozostałe to przedmioty dodatkowe (w tym wszystkie rozszerzenia), z którymi od zawsze jest tak, że nawet jeśli się ich nie zda, to matura i tak jest zdana. W tej kwestii nic się nie zmienia i nikt tu nie szedł na żaden "kompromis"
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 16:49   #1152
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez xMisery Pokaż wiadomość
cóż, ja jestem tegoroczną maturzystką i po mojej klasie [ lingwistyczyna.] widze, że dużo osob porywa się na rozszerzenie - nawet - wiedzą, że może nie zdać. szczegolnie po probnych maturach, kiedy jeszcze mozna zmienic deklaracje, a zdalo sie te probne na 20 - 30 %.
[ ba, nie wspomne o tym, ze takie osoby mają ambicję iść na prawo. ]

p.s ja tez dziękuje za pisanie dwoch wypracowań w jednym dniu. ale nic już sie na to nie poradzi. poroniony to pomysł. może to rozbiją za rok. i będzie w każdy dzien jedna matura...

aczkolwiek, ja chcialam jeszcze napisac, że dla mnie większą porażką jest nie zdać lub zdac nisko przedmiot, ktory ja wybieram jako dodatkowy niż coś, co zostało mi narzucone. i nie uwazam, zeby taki kompromis ' zdajecie matme - nie zdany rozszerzony przedmiot i tak daje wam zdaną maturę' jest dobrym kompromisem. bo nie jest.
przecież ktoś, kto zdaje maturę podstawową z matematyki i tak na inżynierskie studia nie pójdzie....
Wypraszam sobie. Właśnie zamierzam iść tylko na studia inżynierskie choć matmę zdaję na podstawie Matura to jest mały pikuś w porównaniu do studiów. Matematykę na studiach i matematykę licealną dzieli przepaść.
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:02   #1153
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez Faneczka Pokaż wiadomość
Wypraszam sobie. Właśnie zamierzam iść tylko na studia inżynierskie choć matmę zdaję na podstawie Matura to jest mały pikuś w porównaniu do studiów. Matematykę na studiach i matematykę licealną dzieli przepaść.
wybacz, ale nie dzieli przepaść aby zrozumieć całki trzeba znać pochodne- a pochodne to rozszerzona matematyka, materiał z liceum tak jak i liczenie granic
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:17   #1154
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez wanitatywna Pokaż wiadomość
Mimo mojej całej niechęci do matmy uważam, że wcale tak źle z nią nie mamy. Bo w sumie piszemy matmę, ale za to jeżeli nie zdamy jakiegoś przedmiotu rozszerzonego to maturę tak czy siak zdaną mamy. Ostatecznie pasuje mi ten układ.
W poprzednich latach też tak było Tzn. że przedmiotów dodatkowych wcale nie trzeba było zdać
Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
A znam takich co chcą (po humanie na wzornictwo...)
No i? Mam koleżankę po humanie i podstawowej maturze z matmy na budownictwie i świetnie sobie radzi

Cytat:
Napisane przez apollinka Pokaż wiadomość
wybacz, ale nie dzieli przepaść aby zrozumieć całki trzeba znać pochodne- a pochodne to rozszerzona matematyka, materiał z liceum tak jak i liczenie granic
A liczby zespolone? A macierze? To też jest w liceum
Matura podstawowa z matmy ma sie nijak do tego co jest na studiach
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 21:34   #1155
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez balletoevs Pokaż wiadomość
No i? Mam koleżankę po humanie i podstawowej maturze z matmy na budownictwie i świetnie sobie radzi


A liczby zespolone? A macierze? To też jest w liceum
Matura podstawowa z matmy ma sie nijak do tego co jest na studiach
No i nic. To świetnie, że sobie dobrze radzi.
Ja to pisząc myślałam o dziewczynie, która chciała początkowo iść na filologię , ale kilka miesięcy temu zmieniła zdanie, a próbną maturę z podstawowej matematyki ledwo zdała.

W programie rozszerzonej matmy nie ma.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 05:41   #1156
ejMala
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 552
GG do ejMala
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez apollinka Pokaż wiadomość
wybacz, ale nie dzieli przepaść aby zrozumieć całki trzeba znać pochodne- a pochodne to rozszerzona matematyka, materiał z liceum tak jak i liczenie granic
to jest temat o maturze 2010, a ani w rozszerzonej matematyce ani w podstawowej pochodnych nie ma
__________________
La dolce vita!
ejMala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 14:32   #1157
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Moze ktos mi pomoże..

Od jakiegos czasu rozwiązuje zadania maturalne(głównie te z informatora i jakies tam arkusze) Wszystko dobrze, ladnie idzie, ale jak dochodzę do zadań z "udowodnij że..." to po prostu nigdy nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobic, szczegolnie jesli chodzi o jakies prostokąty, odcinki, czy tym podobne. W szkole nie rozwiązaliśmy ani jednego zadania tego typu..
Da sie to jakos wycwiczyć?
Nie chce miec 5 punktow w plecy na dzien dobry.

Na rozwiązania patrze w necie, ale szczerze mowiac w zyciu bym na to nie wpadła.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 15:16   #1158
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez Claaire Pokaż wiadomość
To raczej nie jest zasada Tż nie zdawał w ogóle matmy, był w klasie humanistycznej (rok temu) i jest na baardzo ścisłym kierunku - matma, fizyka i chemia itp. I jakoś sobie radzi Co więcej, nie zdawał też chemii ani fizyki hehe.
ja tez w ogóle nie zdawałam matmy na maturze, byłam w klasie human, poszłam na inżynierskie studia i zdałam matmę ;-) nawet w 1 terminie tak więc to wcale nie reguła --> nie zdajesz matmy na maturze = nie masz szans na studia techniczne.


Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
Sory, ale ktoś tu parę postów wcześniej pomylił pojęcia i teraz wychodzą takie kwiatki. To nie jest żaden kompromis i nic takiego nie miało miejsca - po prostu wprowadzono zasadę, że każdy maturzysta musi zdać 3 przedmioty na poziomie podstawowym - j.polski. j. obcy i matematykę i to są przedmioty obowiązkowe, natomiast pozostałe to przedmioty dodatkowe (w tym wszystkie rozszerzenia), z którymi od zawsze jest tak, że nawet jeśli się ich nie zda, to matura i tak jest zdana. W tej kwestii nic się nie zmienia i nikt tu nie szedł na żaden "kompromis"
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 15:20   #1159
pixelka
Zakorzenienie
 
Avatar pixelka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 362
GG do pixelka
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;18800337]Moze ktos mi pomoże..

Od jakiegos czasu rozwiązuje zadania maturalne(głównie te z informatora i jakies tam arkusze) Wszystko dobrze, ladnie idzie, ale jak dochodzę do zadań z "udowodnij że..." to po prostu nigdy nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobic, szczegolnie jesli chodzi o jakies prostokąty, odcinki, czy tym podobne. W szkole nie rozwiązaliśmy ani jednego zadania tego typu..
Da sie to jakos wycwiczyć?
Nie chce miec 5 punktow w plecy na dzien dobry.

Na rozwiązania patrze w necie, ale szczerze mowiac w zyciu bym na to nie wpadła.[/QUOTE]

A mówisz o podstawowej czy rozszerzonej maturze? Wyćwiczyć raczej się tego nie da, bo zazwyczaj każdy dowód opiera się na kilku innych twierdzeniach. W tym przypadku chyba trzeba po prostu mieć 'pomysł' na dowód i ogromną wiedzę, żeby wiedzieć z jakich twierdzeń można skorzystać. Ale pewnie te dowody na maturze nie są trudne, więc daleko w pamięci nie trzeba szukać.
__________________
08.08.2010 - zaręczyny
28.09.2013 - ślub

mgr matematyki


pixelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 16:13   #1160
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez xMisery Pokaż wiadomość
toć to bezsensu jest. przeciez, najczęsciej, aby dostać się na studia jakieś konkretne to w tym celu wybierasz sobie przedmioty dodatkowe. i żeby sie tam dostac trzeba je zdac na przyzwoitym poziomie. więc wniosek z tego taki -
nie zdasz dodatkowego = nie dostaniesz sie na studia = masz rok w plecy.
nie zdasz matmy = nie zdasz matury = nie dostaniesz sie na studia = masz rok w plecy.

wychodzi na to samo.
Ale jak można nie zdać matury z majcy? No ludzie kochani.
Wystarczy się przyłożyć i regularnie pracować- na te 30% to każdy da radę wyciągnąć. Jeszcze są tablice z wzorami.

Mam przykład w domu: siostra humanistka, nie przykładała się do matmy "bo nie jest umysłem ścisłym". Zaczęła się uczyć i maturę próbną zdała na 70%.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 18:03   #1161
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;18800337]Moze ktos mi pomoże..

Od jakiegos czasu rozwiązuje zadania maturalne(głównie te z informatora i jakies tam arkusze) Wszystko dobrze, ladnie idzie, ale jak dochodzę do zadań z "udowodnij że..." to po prostu nigdy nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobic, szczegolnie jesli chodzi o jakies prostokąty, odcinki, czy tym podobne. W szkole nie rozwiązaliśmy ani jednego zadania tego typu..
Da sie to jakos wycwiczyć?
Nie chce miec 5 punktow w plecy na dzien dobry.

Na rozwiązania patrze w necie, ale szczerze mowiac w zyciu bym na to nie wpadła.[/QUOTE]
Jeśli to jakaś figura, tak jak napisałaś - prostokąty, odcinki, to spróbuj sobie wypisać wszystkie zależności, jakie widzisz + te z tablic (szczególnie, jeśli ta figura jest wpisana albo opisana na okręgu) i dopasowywać je do siebie.
Jeśli to działania, jakieś logarytmy, ciągi, to sprowadzaj zawsze do najprostszej postaci obie strony równania.
Da się wyćwiczyć
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 18:53   #1162
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

O podstawowej mówię.

parodia, no tak ale problem polega na tym, ze ja po prostu tych zależności nie widzę. W ogole mam chyba problem z dostrzeganiem tego typu rzeczy. Jak np. rozwiązuje zadania z ostrosłupem, to nie dopatrze się w niektórych miejscach kąta prostego, czy jakieś innej zależności..

No ale nic, może masz rację. Spróbuje sobie troche to wszystko poćwiczyć.

A jak tam w ogóle idą przygotowania do matematyki?
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 20:06   #1163
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;18822675]O podstawowej mówię.

parodia, no tak ale problem polega na tym, ze ja po prostu tych zależności nie widzę. W ogole mam chyba problem z dostrzeganiem tego typu rzeczy. Jak np. rozwiązuje zadania z ostrosłupem, to nie dopatrze się w niektórych miejscach kąta prostego, czy jakieś innej zależności..

No ale nic, może masz rację. Spróbuje sobie troche to wszystko poćwiczyć.

A jak tam w ogóle idą przygotowania do matematyki? [/QUOTE]
Wiem, że o podstawie, ale zależności te same
To właśnie patrz dokładnie na kąty, na podobieństwo figur.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 15:13   #1164
Faneczka
Zadomowienie
 
Avatar Faneczka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 936
GG do Faneczka Send a message via Skype™ to Faneczka
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

No to jutro się okaże
__________________
Pozostaje tylko moment, chwila zanim ściągniesz to
świecisz jak miliony całek, spłonę nim rozwiążesz to!


Transportowcy-zawodowcy!

TUŚ 100% blasku gdy inni gasną
Faneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 16:13   #1165
chaz00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 134
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

dziwia ( i smiesza zarazem) mnie osoby, ktore placza, ze matematyka jest obowiazkowa

logiczne myslenie musi byc sprawdzane u WSZYSTKICH na tak waznym egzaminie. szkoda tylko, ze ta matura jest taka banalna, co wiecej 30% zeby zdac to smiech na sali.

a te wizazanki , ktore pisza, ze marnuja czas na matematyke niech pomysla o nie-humanistach, ktorych jakies nudne wyrywki polskiej literatury zupelnie nie obchodza, a i tak musza zdawac ten poroniony egzamin z polskiego, gdzie trzeba zgadywac klucz. no i jeszcze ten ustny polski. tyle czasu marnwoac na takie bzdety. nie od dzisiaj wiadomo, ze tylko nauki scisle i logiczne myslenie buduja ten swiat. takich ludzi potrzebujemy, a nie pseudo-polonistow, takich jak np. moja nauczycielka.
chaz00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 16:24   #1166
charming_and_charming
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 216
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Ja się nawet cieszę, że ta obowiązkowa matura z matematyki weszła w życie, bo wiem, że tak czy siak zdawałabym ją, ale z tym rozszerzeniem tego samego dnia to jakaś totalna pomyłka....ja nie wiem jak ja jutro to zrobię, tyle godzin ślęczeć nad zadaniami matematycznymi....;/

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez chaz00 Pokaż wiadomość
dziwia ( i smiesza zarazem) mnie osoby, ktore placza, ze matematyka jest obowiazkowa

logiczne myslenie musi byc sprawdzane u WSZYSTKICH na tak waznym egzaminie. szkoda tylko, ze ta matura jest taka banalna, co wiecej 30% zeby zdac to smiech na sali.

a te wizazanki , ktore pisza, ze marnuja czas na matematyke niech pomysla o nie-humanistach, ktorych jakies nudne wyrywki polskiej literatury zupelnie nie obchodza, a i tak musza zdawac ten poroniony egzamin z polskiego, gdzie trzeba zgadywac klucz. no i jeszcze ten ustny polski. tyle czasu marnwoac na takie bzdety. nie od dzisiaj wiadomo, ze tylko nauki scisle i logiczne myslenie buduja ten swiat. takich ludzi potrzebujemy, a nie pseudo-polonistow, takich jak np. moja nauczycielka.

Zgadzam się z Tobą.
charming_and_charming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 16:28   #1167
pixelka
Zakorzenienie
 
Avatar pixelka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 362
GG do pixelka
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Cytat:
Napisane przez chaz00 Pokaż wiadomość
dziwia ( i smiesza zarazem) mnie osoby, ktore placza, ze matematyka jest obowiazkowa

logiczne myslenie musi byc sprawdzane u WSZYSTKICH na tak waznym egzaminie. szkoda tylko, ze ta matura jest taka banalna, co wiecej 30% zeby zdac to smiech na sali.

a te wizazanki , ktore pisza, ze marnuja czas na matematyke niech pomysla o nie-humanistach, ktorych jakies nudne wyrywki polskiej literatury zupelnie nie obchodza, a i tak musza zdawac ten poroniony egzamin z polskiego, gdzie trzeba zgadywac klucz. no i jeszcze ten ustny polski. tyle czasu marnwoac na takie bzdety. nie od dzisiaj wiadomo, ze tylko nauki scisle i logiczne myslenie buduja ten swiat. takich ludzi potrzebujemy, a nie pseudo-polonistow, takich jak np. moja nauczycielka.
Wreszcie ktoś mądrze pisze na tym wątku Powodzenia jutro
__________________
08.08.2010 - zaręczyny
28.09.2013 - ślub

mgr matematyki


pixelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 10:42   #1168
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

I jak, straszna była ta matura, wszyscy zdadzą?
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 11:08   #1169
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Myślę że zdadzą. W porównaniu do próbnej była dużo prostsza
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 11:24   #1170
mesarka
MUSEarka
 
Avatar mesarka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rivia
Wiadomości: 10 557
Dot.: matura z matematyki w 2010r. - OPINIE.

Mi się ją pisało lekko . ZDAMY!
__________________
Muse
21.08.2010 Kraków CLMF
28.08.2011 Reading Festival
23.11.2012 Łódź
14.07.2013 Berlin
14.06.2015 Warszawa OWF

21.08.2016 Kraków LMF
22.06.2019 Kraków
mesarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.