Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33 - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-17, 17:09   #1261
macka
Zadomowienie
 
Avatar macka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez cud nie kobieta Pokaż wiadomość
Upadł mi cień do powiek i strasznie się pokruszył. Ratowałam go jakoś za pomocą spirytusu salicylowego, ale całe nic to dało. Bardzo długo schnął, a potem znowu popękał. Spróbowałam jeszcze raz i dalej nic. Cień już wyrzuciłam, bo w sumie nie był drogi. Co zrobiłam źle?
A to nie powinien być zwykły spirytus? Coś mi się tak kojarzy że nie chodziło o salicylowy...
macka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 17:17   #1262
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez macka Pokaż wiadomość
A to nie powinien być zwykły spirytus? Coś mi się tak kojarzy że nie chodziło o salicylowy...
Robiłam według sposobu Red Lipstick Monster, ona tam miała salicylowy
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 17:35   #1263
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Jakiś czas temu, dość niedawno - do paru miesięcy wstecz, pojawił się taki wątek, gdzie autorka pytała, czy fajniej jest pracować czy studiować. Odpowiadały osoby, które już skończyły studia i większość mówiła, że woli aktualny stan rzeczy i że praca daje więcej satysfakcji niż studiowanie.
Nie mogę znaleźć tego wątku, a potrzebuję. Ktoś go pamięta, jakieś słowa klucze? Wpisywanie w google i wyszukiwarkę "studia czy praca" nic nie dało.
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 17:39   #1264
Moviolka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
KINDLE

W jakim formacie czytacie ebooki na swoich Kindle? U mnie każda książka wgrana w pdf, to koszmar. Mały maczek, nic nie widać. A tu nie chodzi o to, abym sobie przybliżała i jeździła po całym ekranie... Miało być wygodnie Z formatem mobi tez różnie bywa, no tam przeważnie są wielkie odstępy między wersami, tez się ciężko i dziwnie czyta. Może przerabiacie formaty? Miałam kiedyś calibre, ale nie ogarnialam tego programu i i tak źle wychodziło :/ macie jakąś rade?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
Pdf to nie jest dobry format na Kindle. Ja używam tylko plików MOBI i jak dotąd nie mam problemów. Wrzuciłam parę Pdf'ów, ale to bardzo często po prostu ksero stron książki, więc tekst nie jest formatowany.
Nie wiem, jakie MOBI miałaś, że miałaś wielkie odstępy między wersami. Ja mam wszystko normalnie. Może zależy od źródła? albo od samej książki? Na przykład mam trochę darmowych książek z "Wolne lektury" i tam zdarzają się literówki itp, bo ktoś po prostu to przepisywał i się pomylił i nie sprawdzili.
Do Calibre jeszcze nie podeszłam, ale wiem, że trzeba się też z nim zaprzyjaźnić
Moviolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 18:00   #1265
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
KINDLE

W jakim formacie czytacie ebooki na swoich Kindle? U mnie każda książka wgrana w pdf, to koszmar. Mały maczek, nic nie widać. A tu nie chodzi o to, abym sobie przybliżała i jeździła po całym ekranie... Miało być wygodnie Z formatem mobi tez różnie bywa, no tam przeważnie są wielkie odstępy między wersami, tez się ciężko i dziwnie czyta. Może przerabiacie formaty? Miałam kiedyś calibre, ale nie ogarnialam tego programu i i tak źle wychodziło :/ macie jakąś rade?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Tylko mobi lub epub i jest super. Korzystam tylko z oryginalnych ebooków.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 18:01   #1266
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Jaglaną tylko do mielonych ew do schabowych jak nie ma nic innego, kuskus uwielbiam i do wszystkiego bym chyba jadła.
Nic cię nie ogranicza, więc bierz co uważasz, bo każdy ma swoje świrki (byłam zszokowana jak się dowiedziałam, że ktoś gołąbki je z ziemniakami, przecież już jest ryż w środku )
U mnie w domu tak się zawsze jadło i jest to bardzo popularne z tego co wiem
Cytat:
Napisane przez exist_ Pokaż wiadomość
Jaglaną jem wyłącznie na słodko.
Kuskus mogę ze wszystkim, najbardziej mi smakuje i jest na tyle łagodny, że wiem, że podpasuje też np. gościom. Inna łagodna kasza - jęczmienna, pasuje do wielu dań.
Ja lubię też gryczaną, ale nie każdemu smakuje. Pęczak osobiście zjem wyłącznie przygotowany w taki: http://qchenne-inspiracje.blogspot.c...e-polubic.html bądź taki: http://qchenne-inspiracje.blogspot.c...lesnymi-i.html.
Dzięki za polecenia Ja właśnie gryczanej nie lubię, a pęczak ostatnio jadłam na mieście jako pęczakotto i bardzo mi smakowało
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;54169548]Jaglana, kuskus (jak nie mam czasu), gryczana na okrągło. Peczaka w sumie nie jadam, tak samo jak jęczmiennej, kupiłam tylko do zupy.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Z tych 3 pęczak, jaglaną kiedyś spróbowałam i mi nie smakowała kuskus od czasu do czasu jem (jak nie mam czasu na gotowanie kaszy czy ryżu). Najbardziej w sumie lubię gryczaną.
Cytat:
Napisane przez Sowilo Pokaż wiadomość
Jaglaną jadam ugotowaną na mleku z owocami, chociaż ostatnio znalazłam przepis na wege pasztet z kaszą jaglaną i chyba się na niego skuszę.
Kuskus lubię w formie sałatki na przekąskę na wynos: kuskus, podduszona na patelni cukinia z cebulą, czarne oliwki, groszek konserwowy. Albo jako jeden ze składników farszu do pieczonych łódek z cukinii.
Z pęczak za to jadam do gulaszu albo w formie jednopatelniowej zapiekanki. [COLOR="Silver"]
Muszę spróbować tą jaglaną na słodko, nigdy nie jadłam tak.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 18:20   #1267
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Urządzanie wnętrz

1. Mam gołe ściany, chciałabym, żeby coś się na nich znalazło, ale nie wiem jak. Nie mogę wywiercić dziur (mieszkanie wynajmuję, właściciel sobie nie życzy), boję się też tych naklejanych wieszaczków (boję się, że odejdą razem z farbą). Marzy mi się na tych ścianach cokolwiek- obrazki, może lampki na sznurku, zdjęcia, tylko jak to zrobić bez dziur i naklejania?

2. Mam tez do zagospodarowania całą powierzchnię komody, co mogę na niej postawić praktycznego? Nie lubię figurek. Świeczki, lampa, wazon z kwiatami... co jeszcze?
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-17, 18:24   #1268
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Urządzanie wnętrz

1. Mam gołe ściany, chciałabym, żeby coś się na nich znalazło, ale nie wiem jak. Nie mogę wywiercić dziur (mieszkanie wynajmuję, właściciel sobie nie życzy), boję się też tych naklejanych wieszaczków (boję się, że odejdą razem z farbą). Marzy mi się na tych ścianach cokolwiek- obrazki, może lampki na sznurku, zdjęcia, tylko jak to zrobić bez dziur i naklejania?

2. Mam tez do zagospodarowania całą powierzchnię komody, co mogę na niej postawić praktycznego? Nie lubię figurek. Świeczki, lampa, wazon z kwiatami... co jeszcze?
Przy taśmach raczej farba odpadnie (u mnie odpadła jak odklejałam półkę na zdjęcia) ale jest jeszcze jakaś guma? po której podobno nei zostają ślady, do lekkich rzeczy powinna się nadać. W ostateczności przykleiłabym co tam bym chciała a przy wyprowadzce po prostu odmalowała ścianę
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 18:28   #1269
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Urządzanie wnętrz

1. Mam gołe ściany, chciałabym, żeby coś się na nich znalazło, ale nie wiem jak. Nie mogę wywiercić dziur (mieszkanie wynajmuję, właściciel sobie nie życzy), boję się też tych naklejanych wieszaczków (boję się, że odejdą razem z farbą). Marzy mi się na tych ścianach cokolwiek- obrazki, może lampki na sznurku, zdjęcia, tylko jak to zrobić bez dziur i naklejania?

2. Mam tez do zagospodarowania całą powierzchnię komody, co mogę na niej postawić praktycznego? Nie lubię figurek. Świeczki, lampa, wazon z kwiatami... co jeszcze?
Polecam plastry command czy jak to się tam pisze.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 18:29   #1270
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez anjia Pokaż wiadomość
Inhalowanie nad miska jest ok - robiłam z polecenia lekarza przy zapaleniu zatok.
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Tak, mi chodzilo o inhalowanie nad miską
Dziękuję za rady Kupiłam dziś na szybko rumianek w Biedrze będę próbowala działaś jakąś godzinę przed snem.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;54167800]Ale tak ogólnie to polecam kupno inhalatora. Jesteś w ciąży, dziecku prędzej czy później się przyda. A do inhalatora są dwie maseczki, jedna duża druga malutka, więc pokorzystacie oboje. Ja odkąd mam inhalator, to jak mnie bierze jakiś katar, to też od razu robię inhalacje solą fizj.[/QUOTE]
Na co patrzeć przy wyborze inhalatora? Gdzie polecasz kupić stacjonarnie w aptece czy online si,ę bardziej opłaca?

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Pęczak, kasza jaglana czy kuskus? Co najsmaczniejsze? I do większości obiadów będzie pasować? Co Wy wybieracie najczęśćiej?
Najczęściej jęczmienna i gryczana.
Jaglaną wybieram do slodkich rzeczy np placuszki z kaszy jaglanej. Robię też na słono placuszki z kaszy jaglanej i cukini z żółtym serem
Kuskus z warzywami do kurczaka z patelni grilowej suuper smakuje
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 18:32   #1271
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Urządzanie wnętrz

1. Mam gołe ściany, chciałabym, żeby coś się na nich znalazło, ale nie wiem jak. Nie mogę wywiercić dziur (mieszkanie wynajmuję, właściciel sobie nie życzy), boję się też tych naklejanych wieszaczków (boję się, że odejdą razem z farbą). Marzy mi się na tych ścianach cokolwiek- obrazki, może lampki na sznurku, zdjęcia, tylko jak to zrobić bez dziur i naklejania?

2. Mam tez do zagospodarowania całą powierzchnię komody, co mogę na niej postawić praktycznego? Nie lubię figurek. Świeczki, lampa, wazon z kwiatami... co jeszcze?
2. Zdjęcia w ramkach?
1. A ta guma do naklejania na ściany jest ponoć rewelacyjna.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość


Na co patrzeć przy wyborze inhalatora? Gdzie polecasz kupić stacjonarnie w aptece czy online si,ę bardziej opłaca?

Niedawno ten temat był poruszany w bliźniaczym wątku na forum Mama z Klasą, możesz tam zajrzeć.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-17, 18:39   #1272
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;54171296]2. Zdjęcia w ramkach?
1. A ta guma do naklejania na ściany jest ponoć rewelacyjna.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------



Niedawno ten temat był poruszany w bliźniaczym wątku na forum Mama z Klasą, możesz tam zajrzeć.[/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedź Poczytam i podpytam tam
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 18:42   #1273
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
Urządzanie wnętrz

1. Mam gołe ściany, chciałabym, żeby coś się na nich znalazło, ale nie wiem jak. Nie mogę wywiercić dziur (mieszkanie wynajmuję, właściciel sobie nie życzy), boję się też tych naklejanych wieszaczków (boję się, że odejdą razem z farbą). Marzy mi się na tych ścianach cokolwiek- obrazki, może lampki na sznurku, zdjęcia, tylko jak to zrobić bez dziur i naklejania?

2. Mam tez do zagospodarowania całą powierzchnię komody, co mogę na niej postawić praktycznego? Nie lubię figurek. Świeczki, lampa, wazon z kwiatami... co jeszcze?
1.Jakiś regalik mały z wąskimi pólkami a na nim jakieś ramki?
2. modne są nadal wszelakie klatki ozdobne chyba
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 18:56   #1274
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Praca

Dziewczyny kochane, byłam na stażu pół roku, staż się skończył i mam umowę o pracę z tego że 80%minimalnej krajowej. Pracowałam miesiąc i zachorowałam, jestem na zwolnieniu lekarskim ciągle pod kontrolą lekarza, masa badań i leków. No i umowy dalej nie przedłuża napewno bo i tak są zwolnienia starych pracowników. No i pytanie, mam nie wybrany urlop wypoczynkowy, bodajże 5 dni mi się należy za te trzy miesiące pracy tak? I skoro umowa się kończy ostatniego stycznia to powinni mi wypłacić ekwiwalent za te 5 dni urlopu? Teoretycznie wpisali mi w grafik że mam urlop ten ostatni tydzień ale skoro jestem chora to nie zgadzać się na to?

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 19:07   #1275
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Praca

Dziewczyny kochane, byłam na stażu pół roku, staż się skończył i mam umowę o pracę z tego że 80%minimalnej krajowej. Pracowałam miesiąc i zachorowałam, jestem na zwolnieniu lekarskim ciągle pod kontrolą lekarza, masa badań i leków. No i umowy dalej nie przedłuża napewno bo i tak są zwolnienia starych pracowników. No i pytanie, mam nie wybrany urlop wypoczynkowy, bodajże 5 dni mi się należy za te trzy miesiące pracy tak? I skoro umowa się kończy ostatniego stycznia to powinni mi wypłacić ekwiwalent za te 5 dni urlopu? Teoretycznie wpisali mi w grafik że mam urlop ten ostatni tydzień ale skoro jestem chora to nie zgadzać się na to?

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
Jeśli jesteś chora i masz zwolnienie w ciągłości to nie mogą Ci wpisać w grafiku urlopu. Nawet jeśli pracodawca ma już Twój wniosek urlopowy podpisany. Będziesz miala za ten czas wynagordzenie chorobowe badź zasiłek chorobowy. Za niewykorzystany urlop wypoczynkowy dostaniesz ekiwalent w formie pieniężnej doliczony do wynagrodzenia.
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 19:17   #1276
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Jeśli jesteś chora i masz zwolnienie w ciągłości to nie mogą Ci wpisać w grafiku urlopu. Nawet jeśli pracodawca ma już Twój wniosek urlopowy podpisany. Będziesz miala za ten czas wynagordzenie chorobowe badź zasiłek chorobowy. Za niewykorzystany urlop wypoczynkowy dostaniesz ekiwalent w formie pieniężnej doliczony do wynagrodzenia.
Nie mam zwolnienia w całości. Co chwilę chodzę do lekarza na badania, itd. Teraz mam zwolnienie do 22stycznia. Umowa kończy się ostatniego. No i mam się zjawic po wyniki w piątek i na 90 % lekarz znowu da L4 gdyż poprawy stanu zdrowia nie ma a wręcz przeciwnie. Więc wtedy jak to wygląda?

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Aha, żadnego wniosku urlopowego nie podpisywałam, ot pani z biura mnie poinformowała przez telefon abym "nie brała L4 od 23 stycznia bo musze urlop wykorzystać"

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 19:20   #1277
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady Kupiłam dziś na szybko rumianek w Biedrze będę próbowala działaś jakąś godzinę przed snem.
Boziuuu, teraz się skapnęłam, że Ci bzdurę napisałam i chodziło o inhalacje majerankiem, a nie rumiankiem
No ale nic, rumianek może też pomoże
I herbatkę majerankową pij: 1-2 łyżeczki majeranku na 1 szklankę wrzątku, jak przestygnie to dodać miodu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 19:23   #1278
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Nie mam zwolnienia w całości. Co chwilę chodzę do lekarza na badania, itd. Teraz mam zwolnienie do 22stycznia. Umowa kończy się ostatniego. No i mam się zjawic po wyniki w piątek i na 90 % lekarz znowu da L4 gdyż poprawy stanu zdrowia nie ma a wręcz przeciwnie. Więc wtedy jak to wygląda?

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Aha, żadnego wniosku urlopowego nie podpisywałam, ot pani z biura mnie poinformowała przez telefon abym "nie brała L4 od 23 stycznia bo musze urlop wykorzystać"

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
Nie musisz wykorzystać jeśli lekarz Ci da L4 bo uzna to za stosowne to je weź. Pani z biura nie chcę żeby firma Ci placiła ekwiwalent.

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Boziuuu, teraz się skapnęłam, że Ci bzdurę napisałam i chodziło o inhalacje majerankiem, a nie rumiankiem
No ale nic, rumianek może też pomoże
I herbatkę majerankową pij: 1-2 łyżeczki majeranku na 1 szklankę wrzątku, jak przestygnie to dodać miodu.
Spoko rumianek majątku nie kosztuję Dodam najwyżej kroplę Olbasu czy jak to się tam piszę.
Majerankiem inhalacje - czyli majeranek czyt przyprawę zalewam wrzątkiem tak?
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 19:27   #1279
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Nie musisz wykorzystać jeśli lekarz Ci da L4 bo uzna to za stosowne to je weź. Pani z biura nie chcę żeby firma Ci placiła ekwiwalent.


Spoko rumianek majątku nie kosztuję Dodam najwyżej kroplę Olbasu czy jak to się tam piszę.
Majerankiem inhalacje - czyli majeranek czyt przyprawę zalewam wrzątkiem tak?
Też tak właśnie mi się wydaje. W końcu jestem chora a nie wybieram się na żaden urlop. Więc uważam że mi się należy ten ekwiwalent. Czyli po prostu jak lekarz będzie chciał wypisać kolejne L4 to wraz z zakończeniem umowy o pracę powinni wypłacić? Aha, i czy to będzie wtedy liczone od kwoty L4 czyli tych jakichś 880 zł netto które dostałam za grudzień? Czy od 1400brutto które mam na umowie o pracę?

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-17, 19:31   #1280
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Madzia9999 Pokaż wiadomość
Spoko rumianek majątku nie kosztuję Dodam najwyżej kroplę Olbasu czy jak to się tam piszę.
Majerankiem inhalacje - czyli majeranek czyt przyprawę zalewam wrzątkiem tak?
Z Oilbasem ostrożnie, bo niektóre źródła mówią, że może działać mutagennie na płód.
Tak, majeranek zalewasz wrzątkiem
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 19:47   #1281
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Z Oilbasem ostrożnie, bo niektóre źródła mówią, że może działać mutagennie na płód.
Tak, majeranek zalewasz wrzątkiem
Ja inhaluję w ten sposób, że do miski/garnka właśnie majeranek, a oprócz tego sodka i rumianek i to zalewam wrzątkiem. Nie mam pojęcia, dlaczego tak, ale działa
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 19:59   #1282
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja inhaluję w ten sposób, że do miski/garnka właśnie majeranek, a oprócz tego sodka i rumianek i to zalewam wrzątkiem. Nie mam pojęcia, dlaczego tak, ale działa
czy to jest mieszanka na inhalacje na katar? czy na co pomaga?
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 20:02   #1283
evanaeve
Zadomowienie
 
Avatar evanaeve
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 793
GG do evanaeve
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Gdzie moge obejrzec serial "Noce i dnie" online, ale najlepiej zeby nie trzeba bylo zakladac zadnych kont, cos jak tvn player itp?
__________________




Życie takie ma klimaty, że co dobre to na raty
Jacek Kaczmarski
evanaeve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 20:06   #1284
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Boziuuu, teraz się skapnęłam, że Ci bzdurę napisałam i chodziło o inhalacje majerankiem, a nie rumiankiem

No ale nic, rumianek może też pomoże

I herbatkę majerankową pij: 1-2 łyżeczki majeranku na 1 szklankę wrzątku, jak przestygnie to dodać miodu.

Niby kropelek nie mozna, ale w ostatnim tygodniu ciąży dosłownie nie mogłam oddychać, nic nie pomagało oprócz kropli do nosa.
Od razu po porodzie minęło jak rękà odjął..
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 20:32   #1285
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Czy mogę sprawdzić jakoś na fejsie komu wysyłałam zaproszenia?
Wiem, że to pytanie od czapki, ale pierwszy raz używałam smartfona dłuższy czas i prawdopodobnie powysyłałam zaproszenia do ludzi, których nie znam, nie wiem jak, jednak juz dwa razy miałam komunikat, że ktoś zaakceptował moje zaproszenie, mimo że tej osoby nie znam ani świadomie nie wysyłałam jej zaproszenia. ;/ (tzn. domyślam się, że nieumiejętnie używając ekranu dotykowego w czassie przeglądania fejsa naklikałam coś bez sensu).
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 20:34   #1286
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Z Oilbasem ostrożnie, bo niektóre źródła mówią, że może działać mutagennie na płód.
Tak, majeranek zalewasz wrzątkiem
Dziękuję za informację odnośnie Oilbasu. Mnie go położna polecila, którą mam chwilę przed wizyta u prowadzącego ginekologa.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ja inhaluję w ten sposób, że do miski/garnka właśnie majeranek, a oprócz tego sodka i rumianek i to zalewam wrzątkiem. Nie mam pojęcia, dlaczego tak, ale działa
Spróbuję dziś Wszystkie składniki mam
Sodka czyli soda oczyszczona?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Niby kropelek nie mozna, ale w ostatnim tygodniu ciąży dosłownie nie mogłam oddychać, nic nie pomagało oprócz kropli do nosa.
Od razu po porodzie minęło jak rękà odjął..
Ja w połowie ciąży jak budzę się w polowie nocy na siku mam takie akcje. Tak mi nos zatyka (ostatnio uszy!!!), z nie moge przez nos oddychać. Przez usta też ledwo oddycham. Wtedy już tylko dozwolony xylogel działa
Pocieszam się, że po porodzie minie
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 20:39   #1287
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Czy mogę sprawdzić jakoś na fejsie komu wysyłałam zaproszenia?
Wiem, że to pytanie od czapki, ale pierwszy raz używałam smartfona dłuższy czas i prawdopodobnie powysyłałam zaproszenia do ludzi, których nie znam, nie wiem jak, jednak juz dwa razy miałam komunikat, że ktoś zaakceptował moje zaproszenie, mimo że tej osoby nie znam ani świadomie nie wysyłałam jej zaproszenia. ;/ (tzn. domyślam się, że nieumiejętnie używając ekranu dotykowego w czassie przeglądania fejsa naklikałam coś bez sensu).
https://www.facebook.com/friends/req...jwl&outgoing=1

Kliknij w ikonkę powiadomień od znajomych, pokaż wszystkie, pokaż wysłane zaproszenia
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 20:49   #1288
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Przy taśmach raczej farba odpadnie (u mnie odpadła jak odklejałam półkę na zdjęcia) ale jest jeszcze jakaś guma? po której podobno nei zostają ślady, do lekkich rzeczy powinna się nadać. W ostateczności przykleiłabym co tam bym chciała a przy wyprowadzce po prostu odmalowała ścianę
Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Polecam plastry command czy jak to się tam pisze.
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;54171296]2. Zdjęcia w ramkach?
1. A ta guma do naklejania na ściany jest ponoć rewelacyjna.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------



Niedawno ten temat był poruszany w bliźniaczym wątku na forum Mama z Klasą, możesz tam zajrzeć.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Kathinna Pokaż wiadomość
1.Jakiś regalik mały z wąskimi pólkami a na nim jakieś ramki?
2. modne są nadal wszelakie klatki ozdobne chyba
Bardzo dziękuję za odpowiedzi
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 20:59   #1289
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Muszę spróbować tą jaglaną na słodko, nigdy nie jadłam tak.

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Jak masz ochotę popróbować nowych rzeczy, to polecam jeszcze quinoae (inaczej komosa ryżowa). Jasna wygląda jak kuskus, ale IMO jest pozbawiona jego wad (jest w sprzedaży jeszcze wersja czarna, czerwona i mieszana). Jak dla mnie kuskus jest strasznie suchy i musi występować z hurtową ilością sosu czy innego płynnego składnika, żeby był dobry. A ta komosa, aż tyle dodatków nie potrzebuje.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 21:06   #1290
Whim
...
 
Avatar Whim
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 993
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz.33

Wiem, że polecane tu były zapachy do samochodu california scents.
Które z nich pachną intensywnie?

Zakochana jestem w golden state delight (różowe orbitki ) i wiśniowym. Wanilia była porażką, bo prawie w ogóle nie było jej czuć.
Golden state delight i wiśniowy to są te najczęściej polecane. Nie wiem czy warto kupować inne zapachy. Boję, że się będą jak wanilia.
__________________
a short walk
in the light of the world
with breaks for coffee and snacks


Whim jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-11 23:40:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.