Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-20, 17:24   #1
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540

Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie


Dziewczyny, przeszukalam forum owszem są wątki o obrączkach, ale ja potrzebuje podpowiedzi.

Wiem, że są jubilerzy - zlotnicy którzy przerabiają złoto, znalazlam nawet kilku którzy wyrabiają obrączki (ze zlota które im się dostarczy) w kilka dni ale niestety jest to bardzo, bardzo daleko ode mnie, pół dnia drogi.
Chodzi o to że muszą być obrączki wykonane najdłuzej w 3 tygodnie.

Ślub cywilny jest 22 grudnia, chodzi mi o zlotników w Krakowie, Kielcach, Warszawie, Łódź...

Są na forum dziewczyny które wyrabiały obrączki w tych miastach i mogą polecić kogoś dobrego?

Sprawa gardłowa, bo u mnie w mieście ceny obrączek zaczynają się od 1700 zł
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 19:16   #2
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przeszukalam forum owszem są wątki o obrączkach, ale ja potrzebuje podpowiedzi.

Wiem, że są jubilerzy - zlotnicy którzy przerabiają złoto, znalazlam nawet kilku którzy wyrabiają obrączki (ze zlota które im się dostarczy) w kilka dni ale niestety jest to bardzo, bardzo daleko ode mnie, pół dnia drogi.
Chodzi o to że muszą być obrączki wykonane najdłuzej w 3 tygodnie.

Ślub cywilny jest 22 grudnia, chodzi mi o zlotników w Krakowie, Kielcach, Warszawie, Łódź...

Są na forum dziewczyny które wyrabiały obrączki w tych miastach i mogą polecić kogoś dobrego?

Sprawa gardłowa, bo u mnie w mieście ceny obrączek zaczynają się od 1700 zł
A koniecznie chcesz mieć obrączki z tego złota? Bo jak nie, to możesz je po prostu oddać w rozliczeniu i np. kupić nowe gotowe obrączki, które będą mieć w salonie (albo takie na zamówienie, o ile 3 tygodnie to nie za mało).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 19:19   #3
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przeszukalam forum owszem są wątki o obrączkach, ale ja potrzebuje podpowiedzi.

Wiem, że są jubilerzy - zlotnicy którzy przerabiają złoto, znalazlam nawet kilku którzy wyrabiają obrączki (ze zlota które im się dostarczy) w kilka dni ale niestety jest to bardzo, bardzo daleko ode mnie, pół dnia drogi.
Chodzi o to że muszą być obrączki wykonane najdłuzej w 3 tygodnie.

Ślub cywilny jest 22 grudnia, chodzi mi o zlotników w Krakowie, Kielcach, Warszawie, Łódź...

Są na forum dziewczyny które wyrabiały obrączki w tych miastach i mogą polecić kogoś dobrego?

Sprawa gardłowa, bo u mnie w mieście ceny obrączek zaczynają się od 1700 zł
ja kupiłam obrączki na stronie internetowej. Trwało to tydz koszt 2 obrączek o próbie 585 4mm około 800zł
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 19:23   #4
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A koniecznie chcesz mieć obrączki z tego złota? Bo jak nie, to możesz je po prostu oddać w rozliczeniu i np. kupić nowe gotowe obrączki, które będą mieć w salonie (albo takie na zamówienie, o ile 3 tygodnie to nie za mało).
Owszem mogloby byc w rozliczeniu, tylko czy wtedy licza cene za gram, np jezeli daje 10 gram, a cena za gram to 80 zł, wtedy od obraczek odliczaja mi 800 zł, czy jezeli obraczki które wybiore mają wagę 10 g i ja daje 10 gram, to ile płace?

Chodzi mi o wykonnie ich w miare niskim kosztem, nie chcemy tez bardzo wymyslnych, wybralismy raczej te ze zwyklejszych, jednokolorowe 5 lub 6 mm, nie grube, bez wzorow, wciec itd

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Michunka Pokaż wiadomość
ja kupiłam obrączki na stronie internetowej. Trwało to tydz koszt 2 obrączek o próbie 585 4mm około 800zł
boje sie kupic przez internet obrączek, których nie będę mogła przymierzyć ano zobaczyć
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 07:33   #5
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

a co w tym strasznego? idziesz do jubilera u siebie sprawdzasz jaki masz rozmiar i zamawiasz przez internet. Jedynie odradzam allegro, bo tam wiadomo,że bywają oszuści. Ja jestem mega zadowolona z obrączek. Piękny grawer, ładne opakowanie, szybko i solidnie a najważniejsze,że dużo taniej
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 08:10   #6
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

A czy nie lepiej pochodzić i popytać? Różne są praktyki jeśłi chodzi o rozliczenie. Raczej nie ma szans żeby Ci jubiler przetopił od podstaw złoto na obrączki w czasie krótszym niż 3 tygodnie.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 09:51   #7
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
A czy nie lepiej pochodzić i popytać? Różne są praktyki jeśłi chodzi o rozliczenie. Raczej nie ma szans żeby Ci jubiler przetopił od podstaw złoto na obrączki w czasie krótszym niż 3 tygodnie.
Gdybym miała możliwość pochodzenia i popytania to napewno tak bym zrobiła.
Do kazdego z tych miast które wymieniłam musze dojechac najmniej do Kielc 60 km. dlatego postanowiłam zapytać na forum czy któs ma sprawdzonego złotnika w tych miejscowościach, wiedząc, że jest sprawdzony zaryzykowałabym i pojechała.

Znalazłam złotnika który przetapia z własnego złota, w lublinie, czyli jakies 5 godzin pociągiem ode mnie jest to jubiler internetowy, działa w internecie, ogolnie ceny obraczek bez wlasnego złota ma niskie bo 500 z groszem za obraczki próby złota 333, ale własnie chodzi o to ze boje się nie zobaczyc ich na zywo...
Jezeli nikt nie będzie znał takiego właśnie złotnika, będę zmuszona zaryzykować, chociaż nie ukrywam bardzo sie tego boje.

Wiele rzeczy kupuje przez internet i wiem własnie ze czasem rzeczy ktore się otrzymuje sa zupełnieinne niz na zdjeciu\obietnicy sprzedwcy itd

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
A czy nie lepiej pochodzić i popytać? Różne są praktyki jeśłi chodzi o rozliczenie. Raczej nie ma szans żeby Ci jubiler przetopił od podstaw złoto na obrączki w czasie krótszym niż 3 tygodnie.
Gdybym miała możliwość pochodzenia i popytania to napewno tak bym zrobiła. i nie pisała na forum
Do kazdego z tych miast które wymieniłam musze dojechac najmniej do Kielc 60 km. dlatego postanowiłam zapytać na forum czy któs ma sprawdzonego złotnika w tych miejscowościach, wiedząc, że jest sprawdzony zaryzykowałabym i pojechała.

Znalazłam złotnika który przetapia z własnego złota, w lublinie, czyli jakies 5 godzin pociągiem ode mnie przetapuia złoto na obraczki w ciągu max. 2 tygodni zazwyczaj sa gotowe po tygodniu. jest to jubiler internetowy, działa w internecie, ogolnie ceny obraczek bez wlasnego złota ma niskie bo 500 z groszem za obraczki próby złota 333, ale własnie chodzi o to ze boje się nie zobaczyc ich na zywo...
Jezeli nikt nie będzie znał takiego właśnie złotnika, będę zmuszona zaryzykować, chociaż nie ukrywam bardzo sie tego boje.

Wiele rzeczy kupuje przez internet i wiem własnie ze czasem rzeczy ktore się otrzymuje sa zupełnieinne niz na zdjeciu\obietnicy sprzedwcy itd
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-21, 14:01   #8
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
Owszem mogloby byc w rozliczeniu, tylko czy wtedy licza cene za gram, np jezeli daje 10 gram, a cena za gram to 80 zł, wtedy od obraczek odliczaja mi 800 zł, czy jezeli obraczki które wybiore mają wagę 10 g i ja daje 10 gram, to ile płace?
Tak jak napisałaś to, co podkreśliłam: za Twoje złoto policzą Ci tyle, ile jest warte według ceny skupu - więc jeśli obrączki będą tej samej masy, co Twoje złoto, to na pewno będziesz musiała dopłacić; jeśli obrączki będą lżejsze, to oczywiście wtedy dopłata się zmniejsza/znika.

Natomiast jeśli chciałabyś przetapiać swoje złoto (używając całego na te obrączki), to i tak musiałabyś zapłacić jeszcze za robociznę.

My obeszliśmy paru jubilerów (w Warszawie) i okazało się, że bardziej opłaciło nam się kupić nowe obrączki, niż przetapiać. Nie wspominając o tym, że większość jubilerów oferowała nam za nasze złoto obrączki warte kilkaset złotych - a potem trafiliśmy do salonu, gdzie wycenili to złoto na ok 2 tys! Tak więc kupiliśmy tam od ręki
To jest duży salon w Warszawie w Alejach Jerozolimskich - Aren. Ale nie wiem ile tam kosztują klasyczne obrączki, bo TŻ bardzo chciał mieć wzorek, więc na te najprostsze nie patrzyliśmy. Za nasze zapłaciliśmy 1500 zł (tzn. oddaliśmy w rozliczeniu złoto tyle warte) - wyjściowo były droższe, ale mieli jakieś promocje; w ogóle często na ich stronie widzę, że mają różne zniżki: a to na złoto, a to na srebro... a teraz akurat wyświetla się, że mają "dni tanich obrączek". Niestety na stronie nie mają ani pełnej oferty, ani cen (więc ewentualnie możesz do nich przedzwonić czy wysłać maila z pytaniem o klasyczne obrączki, które byłyby od razu do odbioru).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 16:14   #9
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Tak jak napisałaś to, co podkreśliłam: za Twoje złoto policzą Ci tyle, ile jest warte według ceny skupu - więc jeśli obrączki będą tej samej masy, co Twoje złoto, to na pewno będziesz musiała dopłacić; jeśli obrączki będą lżejsze, to oczywiście wtedy dopłata się zmniejsza/znika.

Natomiast jeśli chciałabyś przetapiać swoje złoto (używając całego na te obrączki), to i tak musiałabyś zapłacić jeszcze za robociznę.

My obeszliśmy paru jubilerów (w Warszawie) i okazało się, że bardziej opłaciło nam się kupić nowe obrączki, niż przetapiać. Nie wspominając o tym, że większość jubilerów oferowała nam za nasze złoto obrączki warte kilkaset złotych - a potem trafiliśmy do salonu, gdzie wycenili to złoto na ok 2 tys! Tak więc kupiliśmy tam od ręki
To jest duży salon w Warszawie w Alejach Jerozolimskich - Aren. Ale nie wiem ile tam kosztują klasyczne obrączki, bo TŻ bardzo chciał mieć wzorek, więc na te najprostsze nie patrzyliśmy. Za nasze zapłaciliśmy 1500 zł (tzn. oddaliśmy w rozliczeniu złoto tyle warte) - wyjściowo były droższe, ale mieli jakieś promocje; w ogóle często na ich stronie widzę, że mają różne zniżki: a to na złoto, a to na srebro... a teraz akurat wyświetla się, że mają "dni tanich obrączek". Niestety na stronie nie mają ani pełnej oferty, ani cen (więc ewentualnie możesz do nich przedzwonić czy wysłać maila z pytaniem o klasyczne obrączki, które byłyby od razu do odbioru).
W rozliczeniu oddaliście zloto i dostaliście obrączki warte 1500 zł? naprawdę?
A ile gram zlota mieliście?

Szperałam też po innych forach i czytałam o obrączkach, bardzo ciężka decyzja
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 22:05   #10
lilitha
Raczkowanie
 
Avatar lilitha
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin/Inowrocław
Wiadomości: 115
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

My mamy obrączki warte około 2000 zł (cena w Aparcie identcznych jak nasze), możliwe, że gramatura nieco mniejsza, ale nie aż tak - zapłaciliśmy 280 zł za zrobienie z naszym złotem i czekaliśmy około 20 dni. Mamy 5 mm obrączki, z lekko frezowanymi bokami i moja obrączka z 3 brylancikami.

Proponuję szukać w swojej miejscowości małego zakładu, który się zajmuje takimi usługami. My taki znaleźliśmy i mamy nasze wymarzone obrączki.
lilitha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 10:07   #11
Gwizdak
Zakorzenienie
 
Avatar Gwizdak
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 030
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przeszukalam forum owszem są wątki o obrączkach, ale ja potrzebuje podpowiedzi.

Wiem, że są jubilerzy - zlotnicy którzy przerabiają złoto, znalazlam nawet kilku którzy wyrabiają obrączki (ze zlota które im się dostarczy) w kilka dni ale niestety jest to bardzo, bardzo daleko ode mnie, pół dnia drogi.
Chodzi o to że muszą być obrączki wykonane najdłuzej w 3 tygodnie.

Ślub cywilny jest 22 grudnia, chodzi mi o zlotników w Krakowie, Kielcach, Warszawie, Łódź...

Są na forum dziewczyny które wyrabiały obrączki w tych miastach i mogą polecić kogoś dobrego?

Sprawa gardłowa, bo u mnie w mieście ceny obrączek zaczynają się od 1700 zł
Warszawa, ul. Wawelska. Jak się jedzie od pomnika lotnika w kierunku Ochoty to po prawej stronie, po schodkach w dół. Na rogu ulicy Korzeniowskiego dokładnie. Ja tam przetapiałam obrączki prawie dwalata temu. Czekałam 2 tygodnie nie całe, zapłacilam 400 zł. Co do terminów - z panią się da dogadać. Polecam
__________________
o7.10.07-zakochana
18.12.10- narzeczona
05.03.11 - żona
22.08.11 - Mrówka
13.05.13 - Bulgotka
Gwizdak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 10:24   #12
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

Cytat:
Napisane przez redroses Pokaż wiadomość
W rozliczeniu oddaliście zloto i dostaliście obrączki warte 1500 zł? naprawdę?
A ile gram zlota mieliście?
Sprzedaliśmy 16 gramów.
Obrączki wyjściowo były warte 1800 zł (nasze są z ręcznie robionym wzorkiem, więc gładkie klasyczne na pewno mają tańsze), ale tak jak pisałam: mieli promocję na złoto (i cały czas mają jakieś promocje), więc w rezultacie kosztowały nas 1500 zł.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2012-11-23 o 10:26
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 17:55   #13
redroses
Zakorzenienie
 
Avatar redroses
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 540
Dot.: Złotnik przetapianie obrączek mniej niż 3 tygodnie

Cytat:
Napisane przez lilitha Pokaż wiadomość
My mamy obrączki warte około 2000 zł (cena w Aparcie identcznych jak nasze), możliwe, że gramatura nieco mniejsza, ale nie aż tak - zapłaciliśmy 280 zł za zrobienie z naszym złotem i czekaliśmy około 20 dni. Mamy 5 mm obrączki, z lekko frezowanymi bokami i moja obrączka z 3 brylancikami.

Proponuję szukać w swojej miejscowości małego zakładu, który się zajmuje takimi usługami. My taki znaleźliśmy i mamy nasze wymarzone obrączki.
Piszę po raz kolejny, że u mnie w mieście nie ma ZADEGO, ani jednego złotnika zajmującego się takimi rzeczami

Znalazłam w Kielcach złotnika, oddałam 11 gram złota, obrączki klasyczne półokrągłe, z niskim profilem i soczewką będą ważyły 11-12 gram, zapłacę 350 zł i termin oczekiwania to 7-14 dni, udało się, teraz czekam na efekt
redroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.