Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-08-04, 16:31   #901
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny czy która¶ u¿ywa³a tego odcienia: http://www.palette.pl/nasze-produkty...-sredni-blond/ BOSKI KOLOREK! Ciekawe jak wychodzi. Wiem, ¿e to blond ale one wychodz± jak jasne br±zy w koñcu.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...


Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2011-08-04 o 16:35
Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-04, 17:00   #902
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

C6 wychodzi ³adnie ch³odno
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-04, 17:53   #903
shandi
Raczkowanie
 
Avatar shandi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 141
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

najpierw wyprobuje moze te plukanki, jak nic nie pomoze to bede tonowac mixem, nie chce takiego totalnie zimnego bo raczej by mi nie pasowal,no i moj naturalny jest delikatnie zloty wiec daze do tego odcienia
Dziekuje Wam wszystkim za zaangazowanie i pomoc
shandi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-04, 18:39   #904
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
C6 wychodzi ³adnie ch³odno
A och³odzi resztki po kasztanowym br±zie? Mam rudo czerwonaw± po¶wiatê. I czy na ciemne w³oski da³o by radê? Wiem, ¿e jeste¶ do¶wiadczony wiêc mo¿e pomo¿esz.
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-04, 20:19   #905
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

móg³by je delikatnie przyciemniæ bo to juz jest farba br±zowa, mimo ze mi wyszed³ ja¶niej niz na opakowaniu, ale ja k³ad³em na blond jasny.
nie wiem czy zgasi czerwone tony, z³ote/delikatnie miedziane gasi
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-04, 20:53   #906
Kachula82
Zakorzenienie
 
Avatar Kachula82
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 4 573
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka¿ wiadomo¶æ
móg³by je delikatnie przyciemniæ bo to juz jest farba br±zowa, mimo ze mi wyszed³ ja¶niej niz na opakowaniu, ale ja k³ad³em na blond jasny.
nie wiem czy zgasi czerwone tony, z³ote/delikatnie miedziane gasi
To super. Dziêki za pomoc. Na razie i tak tej farbki nie kupiê ale na wrzesieñ/pa¼dziernik mo¿e zaplanujê.
P.S. Ty to ju¿ chyba ca³± drogeriê na g³owie mia³e¶ O jaki kolor kto¶ nie spyta to od razu piszesz, ¿e u¿ywa³e¶
__________________
http://zwyczajnienic.blogspot.com
o w³osach, kosmetykach i takich tam


Aby mi siê tak chcia³o jak mi siê nie chce...

Kachula82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-04, 22:38   #907
Lynn25
Raczkowanie
 
Avatar Lynn25
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomo¶ci: 145
GG do Lynn25
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Kurcze nikt mi nie chce na innym w±tku pomóc wiêc moze tutaj bêd± ¿yczliwsze osóbki

Chcia³abym uzyskaæ kolorek tj w za³±czniku macie jakie¶ propozycje??? Interesuj± mnie g³ównie farby profesjonalne... (na moje oko to jaki¶ br±z kasztanowo-popielaty, czerwono-popielaty... poziom 6)

Proszê o propozycjê...
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg kolorek.jpg (56,6 KB, 106 za³adowañ)
__________________
Tomorrow is always another day!
Lynn25 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-08-05, 08:22   #908
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Poka¿ wiadomo¶æ
Kurcze nikt mi nie chce na innym w±tku pomóc wiêc moze tutaj bêd± ¿yczliwsze osóbki

Chcia³abym uzyskaæ kolorek tj w za³±czniku macie jakie¶ propozycje??? Interesuj± mnie g³ównie farby profesjonalne... (na moje oko to jaki¶ br±z kasztanowo-popielaty, czerwono-popielaty... poziom 6)

Proszê o propozycjê...
To jest poziom 7 wygl±da mi na naturalny z z³otawo-rudym refleksem. Wygl±da na popielaty, ale te refleksy go prze³amuj± i ocieplaj±.
Znajd¼ w necie, na palecie kolor który by¶ chcia³a i wklej tutaj razem z fotkami Twoich w³osów (teraz to co masz na g³owie) koniecznie z bliska, ¿eby oddawa³y realizm jak najbardziej, napisz jaki masz teraz refleks.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:34
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-05, 17:45   #909
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Fryz5 -
aniula884-fotki by siê przyda³y.
Ja takie proporcje robi³am jak napisa³a¶(na poziomie 7) wiêc dobrze rozumiesz. Niebieski neutralizuje rudy do poziomu 7.
Nie k³ad¼ tego na poziom 8,9,10,11,12 (bo w tych poziomach rudy neutralizuje per³a)
Z 3% bêdzie bezpiecznie, ale na krótko, wypróbuj sobie, trzymaj na g³owie i przecieraj wacikem i sprawdzaj nasycenie( po 10 min-zalezy jaki bêdzie efekt), spieñ z mocn ciep³± wod±, potrzymaj jeszcze z 5 minut i sp³ucz.
Co do Twojego castinga to 3 w numerze oznacza z³oto, 4 i 5 te¿ s± ciep³e. To Ci nie och³odzi. Zreszt± po rozja¶nianiu bêdzie siê ¼le farba trzyma³±, bo nie bêd± mia³y w³osy pigmentu i niebêdzie mia³a siê czego farba z³apaæ. Trzeba by najpierw zafarbowaæ natur± lub natur± z mixem.
Jak och³adzaæ to 1- popielem/niebieskim (je¶li masz rude) lub 2 i V - opal/fiolet (je¶li niechciany refleks masz z³oty)
Teraz to ju¿ nic nie wiem :/ bo skoro 1-to popiel w tej farbie a 3- z³oto(¿ó³ty) to w po³±czeniu wychodzi zieleñ wiec nie zneutralizuje przynajmniej czerwieni ? Przepraszam ze cie tak mêcze ale nie chce sobie krzywdy zrobiæ tymi farbami :P
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-05, 18:04   #910
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 719
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wstawiam zdjêcia( telefon) po farbowaniu mixem niebieskim z Welli (tak jak wcze¶niej obiecywa³am). Dwa tygodnie od farbowania.

1312563163837.jpg

1312563152285.jpg

1312563124188.jpg

Zyta82 - to jest sam mixton, z oxy 3 i 6% ( w dziwnych proporcjach, pt. na oko- du¿o za du¿o mixu )
__________________

Edytowane przez aklina
Czas edycji: 2011-08-06 o 09:43
aklina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-05, 18:27   #911
izolcia
Rozeznanie
 
Avatar izolcia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 609
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

hej!
ostatnio d³ugo sie zastanawiam , bo wybieram siê do fryzjera. Mam teraz rudawe w³osy -->> https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...metrics=gemius

oto zdjêcie moich w³osów, dekoloryzacja by³a robiona w kwietniu, ale moje pytanie jest takie, czy na tych w³osach wyjdzie mi jasny popielaty br±z?

http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/...-22435-big.jpg

Dzieki za rady Posz³abym do fryzjera isama zapyta³a, no ale niestety nie mogê siê skontaktowac, urlop ma ..
izolcia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-05, 21:09   #912
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aniula884 Poka¿ wiadomo¶æ
Teraz to ju¿ nic nie wiem :/ bo skoro 1-to popiel w tej farbie a 3- z³oto(¿ó³ty) to w po³±czeniu wychodzi zieleñ wiec nie zneutralizuje przynajmniej czerwieni ? Przepraszam ze cie tak mêcze ale nie chce sobie krzywdy zrobiæ tymi farbami :P
Rozumiem Twoje pytanie, bo sama siê ostatnio zastanawia³am czy to tak w³a¶nie wyjdzie zieleñ z tej 1 i 3, i nie mam pojêcia jak to z tym jest, wed³ug numeracji powinien byæ to ....popielaty, ze z³otym refleksem, ale to wtedy to nie bêdzie popiel. Rêki sobie nie dam uci±æ, ¿e to tak dzia³a i nigdy siê nad takimi po³±czeniami nie zastanawia³y¶my, dopiero teraz mnie natchnê³o na takie przemy¶lenia, niepodparte niestety..niczym.
A z mêczeniem nie ma sprawy, jak bêdê mia³a dosyæ .......to po prostu nie bêdê pisaæ

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

aklina - Boskooo wygl±da...i zimno!!!
Edytuj jeszcze proszê i dopisz czy samym mixem, na jakim oxy, jakie proporcje i ile trzyma³a¶, bo siê temat zagalopowa³ i Twój poprzedni post gdzie¶....ho...ho dalej
P.s, Ja w³a¶nie swoje tonowa³am 7+8+mix red+mix blue ,oxy 6% (1:1,5) na³o¿y³am w 5 minut, zemulgowa³am, potrzyma³am 10 minut...i cholerka z³oto prze¶wituje..chyba za krótko trzyma³am

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Cytat:
Napisane przez izolcia Poka¿ wiadomo¶æ
hej!
ostatnio d³ugo sie zastanawiam , bo wybieram siê do fryzjera. Mam teraz rudawe w³osy -->> https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...metrics=gemius

oto zdjêcie moich w³osów, dekoloryzacja by³a robiona w kwietniu, ale moje pytanie jest takie, czy na tych w³osach wyjdzie mi jasny popielaty br±z?

http://www.opinie.senior.pl/zdjecia/...-22435-big.jpg

Dzieki za rady Posz³abym do fryzjera isama zapyta³a, no ale niestety nie mogê siê skontaktowac, urlop ma ..
A na tym zdjêciu s± w³osy po dekolorze z naturalnym odrostem i aktualne?
Nie zajmuemy sie tutaj a¿ tak jasnym blondem. Blond bunny siê w blondach specjalizuje, prowadzi bloga i na pewno Ci pomo¿e.
Ja nie jestem fryzjerk± ale nie wydaje mi siê, ¿eby ta farba podo³a³a wybicui rudo¶ci, bo numer 11 ¶wiadczy o naturze w poziomie 11, a popiel (odcieñ) zazwyczaj oznacza numer po przecinku .1 , a tutaj nie ma nic.
Ty masz jako¶ poziom 8. Je¶li s± po dekolorze to nie wiem czy mo¿na je rozja¶niaæ. Najlepiej chyba by³o by zrobiæ jak±¶ superrozja¶niaj±c± seriê, która podnosi do 4 poziomów, lub neutralizowaæ np. Goldwellem z serii neutralights ash /ash, lub mix per³owy wybija rudo¶æ z poziomów ja¶niejszych 8 w zwy¿, W³os po dekolorze jest "pusty" i nie ma siê czego z³apaæ farba, wiêc trzeba napigmentowaæ lub farbowaæ tak jak siwe.
Porad¼ siê kogo¶ innego, ¿eby¶ sobie krzywdy nie zrobi³a. Napisz do blond bunny
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-06, 02:04   #913
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Skoro piszesz zeby najpierw zafarbowac natura to tak zrobie tylko teraz nie wiem czy nada sie ta farba bo w sumie nie ma ¿adnych liczb po przecinku czyli tzw.refleksów (garnier color&shine blond 7) czy trzeba u¿yæ profesjonalnej ?
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-07, 17:45   #914
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aniula884 Poka¿ wiadomo¶æ
Skoro piszesz zeby najpierw zafarbowac natura to tak zrobie tylko teraz nie wiem czy nada sie ta farba bo w sumie nie ma ¿adnych liczb po przecinku czyli tzw.refleksów (garnier color&shine blond 7) czy trzeba u¿yæ profesjonalnej ?
Nada siê, nada, to wskazuje na poziom 7 . A my u¿ywamy profesek, bo wiêksze pojemno¶ciowo s±, nie wiem naprawdê jak tam sklepowe, sama nie testowa³am.
Natura na pewno Ci krzywdy nie zrobi, tylko oxy nie wy¿szy ni¿ 6% (ale w gotowych farbach chyba taki jest) rób i trzymaj tyle co w instrukcji pisz±. Na odrost po³ó¿ na koñcu i ¿ebys siê za d³ugo nie przetrzyma³a, 5 minut przed koñcem zemulguj z ciep³± wod±, potrzymaj jeszcze te 5 minut i sp³ukuj.
Najlepiej pierwszy raz zrobiæ natur± i dopiero po tym pierwszym farbowaniu neutralizowaæ refleks, bezpieczniej, ¿e Ci zielone nie wyjd±

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-08-07 o 17:51
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-07, 18:15   #915
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

No to juz mam ca³kowity plan dzia³ania Jutro przyjdzie rozja¶niacz z elgona to do koñca zejdê juz z tego okropnego czarnego koloru,potem po³o¿ê ta naturê tylko tak zastanawiam siê czy nie lepiej by by³o po rozja¶nianiu trochê tej natury u¿yæ do pigmentacji czyli polozyc troche tej samej farby bez oxy na suche w³osy(ok 5min) a dopiero potem na wilgotne badz na wysuszone wlosy polozyc reszte tej farby z oxy 6%.Co o tym s±dzisz zyta82? a nastêpnie po³o¿ê docelowa mieszankê w welli touch 6,7 + 3cm 0.88 i mam nadzieje ze po tym wszystkim bede mog³a sie cieszyc ladnym kolorkiem bez rudo¶ci i innych efektów specjalnych
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-07, 19:44   #916
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aniula884 Poka¿ wiadomo¶æ
No to juz mam ca³kowity plan dzia³ania Jutro przyjdzie rozja¶niacz z elgona to do koñca zejdê juz z tego okropnego czarnego koloru,potem po³o¿ê ta naturê tylko tak zastanawiam siê czy nie lepiej by by³o po rozja¶nianiu trochê tej natury u¿yæ do pigmentacji czyli polozyc troche tej samej farby bez oxy na suche w³osy(ok 5min) a dopiero potem na wilgotne badz na wysuszone wlosy polozyc reszte tej farby z oxy 6%.Co o tym s±dzisz zyta82? a nastêpnie po³o¿ê docelowa mieszankê w welli touch 6,7 + 3cm 0.88 i mam nadzieje ze po tym wszystkim bede mog³a sie cieszyc ladnym kolorkiem bez rudo¶ci i innych efektów specjalnych
Ale rozja¶niacz, czy dekoloryzator?
Wiesz co w sumie jak w³os jest rozja¶niony i pozbawiony pigmentu to w sumie tak samo jak siwe, te¿ s± pozbawione pigmentu. A ¿eby zafarbowaæ siwe trzeba dodaæ odpowiednio du¿o natury. Jak Ci wystarczy farby to zrób pigmentacje. Dobrym pomys³em jest po³o¿yæ sam± farbê naturê(bez oxy) ¿eby siê w³os wype³ni³, zemulgowaæ z odrobin±ciep³ej wody, albo ten pomys³ blond bunny wydaje mi siê najlepszy

"Bond bunny miesza sam± farbê z odrobin± wody i wtedy nak³ada. Nie suszy tylko po 5-10minutach jak farba uzupe³ni pusty w³os na mokre k³adzie farbê w³a¶ciw±.

PIGMENTACJA-Na³ó¿ sam± farbê na w³osy, zmalaksuj z odrobin± mocno ciep³ej wody, ¿eby siê ³uski pootwiera³y, ale, ¿eby Ci siê nie la³o po g³owie,(ja chodzi³am w czepku k±pielowym i rêczniku, bo zawsze to ciep³o utrzymuje i lepiej wnika) bo musisz przetrzymaæ je 20 min. , a potem wysusz (trochê d³ugo trwa suszenie, dlatego nie namaczaj ich bardzo). Wysuszone farbuj jak zwykle"

A pó¿niej farbowanie w³a¶ciwe na 6% tak jak napisa³±¶..6,7 jest br±zowa, wiêc ma pigment "rudy" to ta 0,88 powinna go w³a¶nie zneutralizowaæ.
A ta natura to te¿ Wella? bo jak nie to musisz najpierw napigmentowaæ i zafarbowaæ natur±, wysuszyæ a dopiero drugie farbowanie zrobiæ t± 6,7 i 0,88

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:35
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-07, 22:28   #917
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ta natura to w³a¶nie ten Garnier shine&color 7,chcia³am kupiæ profesjonalna ale dalam sobie spokój bo i tak nie¼le siê "wyp³uka³am" juz z pieniêdzy :P
W³a¶nie chce tak zrobiæ ze najpierw po rozjasnianiu wysusze wlosy, zrobie pigmentacje (potrzymam na w³osach sama farbe z ciepla woda ok 15min pod czepkiem)a potem nie bêdê jej ju¿ sp³ukiwaæ tylko od razu na wilgotne wlosy po³o¿ê znow ta sam± nature ale juz z oxydantem i na koniec tzn pewnie na drugi dzien naloze ta welle z mixem
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-08, 15:33   #918
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

aniula884 - no to teraz tylko robiæ w³osy pozostaje, bo wszystko ju¿ wiesz

"W³a¶nie chce tak zrobiæ ze najpierw po rozjasnianiu..."

A to w takim razie rozja¶niacz, uwa¿aj, nie spal w³osów
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-09, 00:34   #919
aniula884
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ole¶nica
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Spokojnie wszystko odbedzie sie bezpiecznie bo na 3% oxydancie.Juz ostatnio rozj na 3% tylko glupia bylam i kupi³am jedno opakowanie rozj. ktore oczywiscie mi nie wystarczy³o i musia³am chodzic w 2-kolorowych w³osach(miedziano-czarnych) przez tydzien ale jutro w koncu bede wygladac jak cz³owiek... mam nadzieje
aniula884 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 09:18   #920
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aniula884 Poka¿ wiadomo¶æ
Spokojnie wszystko odbedzie sie bezpiecznie bo na 3% oxydancie.Juz ostatnio rozj na 3% tylko glupia bylam i kupi³am jedno opakowanie rozj. ktore oczywiscie mi nie wystarczy³o i musia³am chodzic w 2-kolorowych w³osach(miedziano-czarnych) przez tydzien ale jutro w koncu bede wygladac jak cz³owiek... mam nadzieje
To ja widzê, ¿e Twoje w³osy to swoje przesz³y No tak 3% powoli rozja¶ni, jak masz wypróbowane to dzia³aj na niej. Mog Ci tylko podpowiedzieæ, ¿e jak robiê pasemka znajomej to ze wzglêdu na to, ¿e pasemka siê d³u¿ej nak³ada na pocz±tku dzielê proszek rozja¶niacza na 2 lub 3 czê¶ci. do pierwszej u¿ywam 3% bo najd³u¿ej na w³osach bêdzie pó¼niej robiê nastêpn± papkê na 6%) i nastêpna na 9%. To mniej wiêcej poziom rozja¶niania siê wyrównuje.
To mo¿esz sobie zacz±æ robiæ najpierw na 3%, a resztê na4,5% lub 6%., chyba, ¿e szybko na³o¿ysz
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-10, 11:47   #921
Marcela83
Przyczajenie
 
Avatar Marcela83
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cze¶æ wszystkim!
Mam dylemat i liczê na Wasz± pomoc Chcia³abym przyciemniæ o ton moje naturalne, nie farbowane w³osy. Zale¿y mi na zimnym odcieniu jasnego br±zu. Nie chcê u¿ywaæ mocnych farb z amoniakiem. My¶la³am raczej nad L'oreal Richesse de Diacolor. No i tu zaczynaj± siê schody, bo nie wiem kompletnie jaki kolor wybraæ Czy na moich w³osach wyjdzie np. 7.02 Zmro¿ony Blond na ciemniejszy? Czy raczej i¶æ w kierunku 7.13 Miodowy Naturalny? Czy to s± w ogóle zimne odcienie? Czy na tak± d³ugo¶æ w³osów wystarczy jedna farba? Proszê o pomoc
Za³±czam zdjêcie moich w³osów
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (62,2 KB, 135 za³adowañ)
Marcela83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-10, 13:24   #922
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

u¿yj poziomu 6 bo 7 nie przyciemni. a 6 lekko przyciemni, wybieraj odcienie które po kropce maj± 1 i 2 bo to s± ch³odne odcienie. 3 to z³oty wiêc wyjdzie ciep³o.
na Twoje w³osy wyarczy Ci jeden zestaw na pewno

mo¿esz spróbowac 6,12 z loreal luo color
a z richesse 6,01, ewentualnie 5,12 ale on mo¿e wyj¶æ juz ciemno, pod ciemny br±z
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2011-08-10 o 13:31
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-10, 15:05   #923
Marcela83
Przyczajenie
 
Avatar Marcela83
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

fryz5 dziêki za odpowied¼! Chyba siê zdecydujê na 6.01 z richesse
Marcela83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-10, 15:45   #924
aga113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam Dziewczyny,proszê o pomoc.Przeczyta³am ca³y w±tek du¿o siê dowiedzia³am,ale mam problem.Chcê uzyskaæ ciemny lub jasny br±z popielaty-ch³odny odcieñ.farbowa³am w³osy na kolor ciemny blond,pó¼niej na jasny br±z zwyk³± farbê k³ad³am na rozja¶nione wcze¶niej w³osy(bo mia³am zrobione blond) ale wychodzi³y niestety z rud± po¶wiat±.co mi nie pasujê i dodaje lat.obecnie kolorki siê zmy³y.i na jaki¶ 3 centymetrach od g³owy pozosta³ mi br±z z po¶wiat± rudo ¶liwkowym,a resztê w³osków mam w ciemnym blondzie.kupi³am sobie farby prosalon chantal w odcieniach 5/0-jasny br±z naturalny ,5/1 jasny popielaty br±z i 6/1 ciemny popielaty blond . nie wiem któr± farbê wybraæ.my¶la³am na pocz±tek zrobiæ ciemny popielaty blond i dodaæ troszkê mixtonu niebieskiego,czy to dobry pomys³?najwiêkszy problem to oxydant.i tu nie rozumiem bo pisze ze oxydant 9% s³u¿y do rozja¶niania o 1-2 tony czy jak bym taki doda³a do farby ciemny popielaty blond to podja¶ni mi troszkê w³osy i wtedy farba lepiej i równomiernie wyjdzie?
aga113 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-10, 16:17   #925
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Marcela83 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ wszystkim!
Mam dylemat i liczê na Wasz± pomoc Chcia³abym przyciemniæ o ton moje naturalne, nie farbowane w³osy. Zale¿y mi na zimnym odcieniu jasnego br±zu. Nie chcê u¿ywaæ mocnych farb z amoniakiem. My¶la³am raczej nad L'oreal Richesse de Diacolor. No i tu zaczynaj± siê schody, bo nie wiem kompletnie jaki kolor wybraæ Czy na moich w³osach wyjdzie np. 7.02 Zmro¿ony Blond na ciemniejszy? Czy raczej i¶æ w kierunku 7.13 Miodowy Naturalny? Czy to s± w ogóle zimne odcienie? Czy na tak± d³ugo¶æ w³osów wystarczy jedna farba? Proszê o pomoc
Za³±czam zdjêcie moich w³osów
Fryz5 dobrze pisze... Masz teraz w³osy na poziomie 7 wiêc ¿eby przyciemniæ musisz u¿yæ 6.
Jak masz refleks z³oty to u¿yj po przecinku .2 tzn, opal/fiolet ,czasem per³a, i to w³a¶nie fiolet neutralizuje z³oto.
Je¶li masz rudy refleks to mo¿esz u¿yæ po przecinku .1 popielu/niebieski bo neutralizuje rudy kolor, jak masz z³oty/zó³ty i u¿yjesz niebieskiego to ¿ó³ty+niebieski=zielony, wiêc ja bym popiel odradza³a.
A najlepiej po³o¿y³abym naturê i pó¿ñiej patrzy³a w jaki refleks siê wyp³ukuje i neutralizowa³a, ale rób jak chesz uzyskaæ od razu zimne t± .1 lub.2 ( w takich kombinacjach jak Ci fryz5 poda³, pierwsza cyra po przecinku oznacza ¿e jest jej wiêcej ni¿ drugiej po przecinku np. 6.12 - to .1 niebieskiego jest wiêcej ni¿ 2. fioletu/per³y.
Acha, nie rób na wodzie wy¿szej ni¿ 3%, bo na 3% s± robione szamponetki i musisz siê liczyæ z tym, ¿e siê bêdzie sp³ukiwa³o jak szamponetka, tylko nie przetrzymuj za d³ugo

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez aga113 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam Dziewczyny,proszê o pomoc.Przeczyta³am ca³y w±tek du¿o siê dowiedzia³am,ale mam problem.Chcê uzyskaæ ciemny lub jasny br±z popielaty-ch³odny odcieñ.farbowa³am w³osy na kolor ciemny blond,pó¼niej na jasny br±z zwyk³± farbê k³ad³am na rozja¶nione wcze¶niej w³osy(bo mia³am zrobione blond) ale wychodzi³y niestety z rud± po¶wiat±.co mi nie pasujê i dodaje lat.obecnie kolorki siê zmy³y.i na jaki¶ 3 centymetrach od g³owy pozosta³ mi br±z z po¶wiat± rudo ¶liwkowym,a resztê w³osków mam w ciemnym blondzie.kupi³am sobie farby prosalon chantal w odcieniach 5/0-jasny br±z naturalny ,5/1 jasny popielaty br±z i 6/1 ciemny popielaty blond . nie wiem któr± farbê wybraæ.my¶la³am na pocz±tek zrobiæ ciemny popielaty blond i dodaæ troszkê mixtonu niebieskiego,czy to dobry pomys³?najwiêkszy problem to oxydant.i tu nie rozumiem bo pisze ze oxydant 9% s³u¿y do rozja¶niania o 1-2 tony czy jak bym taki doda³a do farby ciemny popielaty blond to podja¶ni mi troszkê w³osy i wtedy farba lepiej i równomiernie wyjdzie?
A nie doczyta³am, ¿e najlepiej zdjêcia trzeba wkleiæ
Farba farby nie rozja¶ni!!!! tylko Ci odrost ruszy a tego chyba nie chcesz, wiêc 6% oxy i na odrost najlepiej nak³adaæ w drugiej kolejno¶ci.
Skoro masz rudy ¶liwkê to Caate ma tak samo na rudy trzeba u¿yæ popielu, czyli po przecinku .1 tak jak kupi³a¶, a na tem fiolet to odpowiednio zielony kolor, bo neutralizuje, jak sobie na³o¿ysz na bordo, niebieski, to bêdziesz mia³a bordowo -niebieski, chuba, ¿e ta ¶liwka delikatna, bo niebieski sobie poradzi tylko z rudym.
Mo¿esz na³o¿yæ w sume t± 5.6 czy 6.1, bo w sumie ta popiel jest za s³aba, ¿eby a¿ tak zafarbowaæ w³osy na niebiesko, chocia¿ ja kiedy¶ k³ad³am 7.1 i rudo¶ci nie wybi³o, ale skoro ju¿ masz te farby to zacznij od ja¶niejszej 6.1 przyciemniæ zawsze mo¿esz, a rozja¶niæ bêdzie ciê¿ko

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2011-08-10 o 16:08
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-10, 16:55   #926
aga113
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Za³±czam fotki moich obecnych w³osów umy³am w³osy i ten odcieñ ¶liwkowy chyba siê sp³uka³.na³o¿ê jutro farbe ciemny popielaty blond i zobaczê co z tego wyjdzie.odrostów jeszcze nie mam gdy¿ farbê br±z na³o¿y³am jakie¶ 6 dni temu.jak wczesniej pisa³am mia³am blond ale mia³am problem z robieniem odrostów które po rozja¶nianiu by³y non stop rude i dlatego zdecydowa³am siê na ciemny kolor (moje w³asne w³oski to czarny-ch³odny odcieñ) my¶la³am ¿e jasny br±z ³adnie pokryje mi blond w³osy i rude odrosty ale niestety .wychodzi³ br±z z rudym.farba szybko siê sp³ukiwa³a,byæ moze dlatego ze wcze¶niej by³y rozja¶niane.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (35,5 KB, 78 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (36,0 KB, 39 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (35,5 KB, 38 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (36,9 KB, 35 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (32,9 KB, 57 za³adowañ)

Edytowane przez aga113
Czas edycji: 2011-08-10 o 18:34
aga113 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-10, 22:01   #927
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Marcela83 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ wszystkim!
Mam dylemat i liczê na Wasz± pomoc Chcia³abym przyciemniæ o ton moje naturalne, nie farbowane w³osy. Zale¿y mi na zimnym odcieniu jasnego br±zu. Nie chcê u¿ywaæ mocnych farb z amoniakiem. My¶la³am raczej nad L'oreal Richesse de Diacolor. No i tu zaczynaj± siê schody, bo nie wiem kompletnie jaki kolor wybraæ Czy na moich w³osach wyjdzie np. 7.02 Zmro¿ony Blond na ciemniejszy? Czy raczej i¶æ w kierunku 7.13 Miodowy Naturalny? Czy to s± w ogóle zimne odcienie? Czy na tak± d³ugo¶æ w³osów wystarczy jedna farba? Proszê o pomoc
Za³±czam zdjêcie moich w³osów

Je¿eli to naturalne, nigdy nie farbowane w³osy, to...NIE FARBUJ Masz bardzo ³adny odcieñ. Sporo z nas du¿o robi, aby do czego¶ takiego doj¶æ. Naprawdê nie warto przy tych w³osach majstrowaæ, bo masz spor± szansê na k³opoty w postaci rudo¶ci i wyp³owia³ego br±zu po jakim¶ czasie.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-10, 22:23   #928
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 139
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Je¿eli to naturalne, nigdy nie farbowane w³osy, to...NIE FARBUJ Masz bardzo ³adny odcieñ. Sporo z nas du¿o robi, aby do czego¶ takiego doj¶æ. Naprawdê nie warto przy tych w³osach majstrowaæ, bo masz spor± szansê na k³opoty w postaci rudo¶ci i wyp³owia³ego br±zu po jakim¶ czasie.
hm w sumie moze lepiej zeby zrobi³a sobie samym mixtonem z wod± 3%?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-11, 08:25   #929
Marcela83
Przyczajenie
 
Avatar Marcela83
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziêki za odzew
Przed farbowaniem broni³am siê rêkami i nogami, ale d³u¿ej ju¿ chyba nie mogê zwlekaæ bo niestety zaczynaj± byæ widoczne siwe w³osy No ale rudo¶ci i wyp³owia³ego br±zu te¿ bym nie chcia³a Dlatego szukam jakiej¶ alternatywy do tradycyjnych farb. Chcia³abym tylko przykryæ te siwe w³osy...
Marcela83 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-08-11, 12:03   #930
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Marcela83 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za odzew
Przed farbowaniem broni³am siê rêkami i nogami, ale d³u¿ej ju¿ chyba nie mogê zwlekaæ bo niestety zaczynaj± byæ widoczne siwe w³osy No ale rudo¶ci i wyp³owia³ego br±zu te¿ bym nie chcia³a Dlatego szukam jakiej¶ alternatywy do tradycyjnych farb. Chcia³abym tylko przykryæ te siwe w³osy...
O, je¿eli chodzi o przykrywanie siwych w³osów, to pewnie (choæ zaznaczam, ¿aden ze mnie ekspert) warto spojrzeæ w kierunku naturalnych odcieni.

W Goldwell Topchic s± jakie¶ nowo¶ci specjalnie do siwych w³osów: http://www.goldwell-northamerica.com...0-%20FINAL.pdf

Niemniej, Ty masz pewnie ich ma³o, wiêc mo¿e wystarczy metoda bardziej tradycyjna, czyli zmieszanie natury z czym¶ jeszcze.
- na poziomie 6 np. 6N/NN + 6SB
- na poziomie 5 np. 5N/NN + 5A

Je¶li chodzi o poziom wody, to mo¿e jednak okazaæ siê, ¿e ze wzglêdu na siwe potrzebujesz wody 6%, ale ja tam siê na tym akurat nie znam Mam nadziejê, ¿e wypowie siê jaki¶ ekspert.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:12.