Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-08, 15:38   #3751
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Z jakiego powodu miałaś przyjmować te tabletki? Z powodu usuwania nadżerki?



A badanie wątroby oraz krzepliwości krwi miałaś?
na początku miałam podejrzenie,że mam potworniaka na jajniku, później sie okazało,że to fałszywy alarm i niczego nie ma. Ginekolog wtedy zapisał mi moje pierwsze w życiu hormony,mimo,ze mówiłam ze nie są mi one do szczęścia potrzebne. Za to mój rodzinny powiedział mi przed usunięciem nadżerki,że lepiej żebym brala te hormony .. Aczkolwiek dla mnie to nie sa cukiereczki, nie mam potrzeby ich brania tylko po to,by moja cera wyglądala lepiej.

zadnego badania wątroby ani krzepliwości krwi nie miałam.

Wizytę kontrolną i gina będe mieć najwcześniej w drugiej połowie stycznia, dzwoniłam do kilku ginekologów na NFZ i terminy są na marzec :/.
Za tydzień kończy mi sie moje ostatnie opakowanie Diane, mam jeszcze recepte niewykupioną na Microgynon 21 . Mam zamiar zupełnie zrezygnować z tabsów bo czuje sie jak wieloryb mimo aktywnosci fizycznej a w dodatku nie mam na nic siły. A ginekolog miał to gdzieś ;/
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 17:13   #3752
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Jutte Pokaż wiadomość
na początku miałam podejrzenie,że mam potworniaka na jajniku, później sie okazało,że to fałszywy alarm i niczego nie ma. Ginekolog wtedy zapisał mi moje pierwsze w życiu hormony,mimo,ze mówiłam ze nie są mi one do szczęścia potrzebne. Za to mój rodzinny powiedział mi przed usunięciem nadżerki,że lepiej żebym brala te hormony .. Aczkolwiek dla mnie to nie sa cukiereczki, nie mam potrzeby ich brania tylko po to,by moja cera wyglądala lepiej.
Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o przepisywaniu tabletek antykoncepcyjnych na nadżerkę

Cytat:
zadnego badania wątroby ani krzepliwości krwi nie miałam.
A za to należy się ginekologowi parę mocnych słów, bo naraził Cię na duże niebezpieczeństwo Według mnie to nie lekarz, a konował

Cytat:
Wizytę kontrolną i gina będe mieć najwcześniej w drugiej połowie stycznia, dzwoniłam do kilku ginekologów na NFZ i terminy są na marzec :/.
Za tydzień kończy mi sie moje ostatnie opakowanie Diane, mam jeszcze recepte niewykupioną na Microgynon 21 . Mam zamiar zupełnie zrezygnować z tabsów bo czuje sie jak wieloryb mimo aktywnosci fizycznej a w dodatku nie mam na nic siły. A ginekolog miał to gdzieś ;/
Jak masz możliwość, to zadzwoń do jakiegoś ginekologa i zapytaj, czy nadżerka jest w Twoim przypadku wskazaniem do dalszego przyjmowania tabletek antykoncepcyjny (nie wydaje mi się, ale pewności nie mam). Jeśli nie jest, to zrezygnuj z ich przyjmowania.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 17:56   #3753
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Chatul dzięki za rady
Dla mnie to też było dziwne ze tabsy na nadżerke ale zaufałam, skoro on jest takim dobrym lekarzem.. widocznie lubi przepisywać tabsy jak leci :/ a w obliczu mieć raka a mieć nadżerke i brać tabsy bardziej sprzyjającą opcją była ta druga.
Bede jeszcze szukać innego lekarza ale z tym jest naprawde ciężko.
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 19:50   #3754
Sszura
Raczkowanie
 
Avatar Sszura
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Z Nieba :))
Wiadomości: 68
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Nie ma nic gorszego niż przepisywanie tabletek bez żadnych badań i wywiadów z pacjentką. Warto poszukać lepszego lekarza Jestem tego żywym przykładem
Sszura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 16:58   #3755
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Miesiaczka po tabletkach anty

Hej mam pytanie bralam tabsy antykoncepcyjne yasin prawiq pol roku... Odstawilam je przez to ze wystepowaly u mnie skutki uboczne. Pierwsze krwawienie po tabletkach wystapilo normalnie tzw te farmakologiczne. Teraz powinnam dostac miesuaczke 6dni temu i jej brak czy odstawienie tabletek moze miec na to wplyw? Czy ktoras z was miala taki przypadek ? Ciaze wykluczam.
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 17:20   #3756
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Miesiaczka po tabletkach anty

Ostawienie jak najbardziej może mieć na to wpływ, organizm dochodzi do siebie po hormonach.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-20, 22:47   #3757
stokrotka2401
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka2401
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 75
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cześć, tabletki antykoncepcyjne biorę od 2 lat. Chciałabym je odstawić. Czy mogę sama przestać je brać czy lepiej jest wybrać się z wizytą do ginekologa? Dodam jeszcze że mam częste upławy i pieczenie pochwy, podczas jednej wizyty u gin okazało się że mam grzybicze zapalenie. Dostałam na to tabletki i maści ale jak chodziłam do lekarza i dostawałam za każdym razem inne antybiotyki to zawsze powracało, czasami od razu a czasem przez długi czas się nie pokazywało. Ale niedawno przeczytałam jakąś ulotkę i wyczytałam w niej że takie problemy mogę mieć właśnie przez tabletki antykoncepcyjne. Czy któraś z was miała podobny problem? Czy możliwe jest że po odstawieniu tabletek ustąpią te objawy? I jak wyglądał u Was okres po odstawieniu tabletek?
stokrotka2401 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-21, 01:14   #3758
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez stokrotka2401 Pokaż wiadomość
Cześć, tabletki antykoncepcyjne biorę od 2 lat. Chciałabym je odstawić. Czy mogę sama przestać je brać czy lepiej jest wybrać się z wizytą do ginekologa? Dodam jeszcze że mam częste upławy i pieczenie pochwy, podczas jednej wizyty u gin okazało się że mam grzybicze zapalenie. Dostałam na to tabletki i maści ale jak chodziłam do lekarza i dostawałam za każdym razem inne antybiotyki to zawsze powracało, czasami od razu a czasem przez długi czas się nie pokazywało. Ale niedawno przeczytałam jakąś ulotkę i wyczytałam w niej że takie problemy mogę mieć właśnie przez tabletki antykoncepcyjne. Czy któraś z was miała podobny problem? Czy możliwe jest że po odstawieniu tabletek ustąpią te objawy? I jak wyglądał u Was okres po odstawieniu tabletek?
Tabletki możesz odstawić sama, nie ma konieczności odwiedzenia lekarza, chyba że z tą podatnością na infekcje Bezpośrednio tabletki nie mają na to wpływu, może ew. przez to że zmieniają trochę konsystencję śluzu? Nie wiem dokładnie Po prostu kobiety nie biorące tabletek łapią infekcje równie często, z różnych przyczyn. Próbowałaś jakiś probiotyków ginekologicznych profilaktycznie? Może to by rozwiązało kłopot.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 09:11   #3759
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja miałam podobny problem, bardzo często łapałam infekcje. Naprzemiennie zapalenie pochwy i zapalenie pęcherza (jedno prowadziło do drugiego). Zaczęłam uważać - obowiązkowo 2x dziennie myć się w dolnych partiach, od razu po stosunku siusiu i do wanny (lekarz powiedział mi kiedyś, że po seksie mogą przenosić się bakterie), zero żeli intymnych (chyba że apteczne do badań), bawełniana bielizna, probiotyki (są specjalne na drogi rodne). Od jakichś 2-3 lat mam spokój, a jak czuję, że coś zaczyna szczypać to robię roztwór jednej saszetki tantum rosa i po kłopocie
A tabsy tak jak koleżanka wyżej napisała - możesz odstawić sama
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 12:58   #3760
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

dziewczyny proszę o radę. Czy mogę w trakcie brania tabletek pominąc 1 lub 2 pastylki? Wiem jak to brzmi ale chce to zrobic celowo, bo biore je jakies 3tyg. i czuję taki bol łydek, ze az budzi mnie on w nocy
juto idę zrobic badania, dlatego dzis pomyslalam,zeby nie brac tabletki i zobaczyc czy nadal będzie mnie bolało.. bo martwi mnie to, lydka boli mnie nawet przy dotyku a w nocy tak piecze
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 17:38   #3761
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

A ile tabletek zostało do końca blistra? Ogólnie w ulotce jest opisane postępowanie przy pominięciu tabletki z rozróżnieniem tygodni. Wydaje mi się, że jak nie weźmiesz jednej ale dodatkowo zabezpieczać się będziesz przez tydzień prezerwatywą to będzie oki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-21, 18:02   #3762
stokrotka2401
Raczkowanie
 
Avatar stokrotka2401
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 75
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Tabletki możesz odstawić sama, nie ma konieczności odwiedzenia lekarza, chyba że z tą podatnością na infekcje Bezpośrednio tabletki nie mają na to wpływu, może ew. przez to że zmieniają trochę konsystencję śluzu? Nie wiem dokładnie Po prostu kobiety nie biorące tabletek łapią infekcje równie często, z różnych przyczyn. Próbowałaś jakiś probiotyków ginekologicznych profilaktycznie? Może to by rozwiązało kłopot.
Nie próbowałam probiotyków. A czy one są na receptę czy mogę iść do apteki i kupić bez recepty? Jakie probiotyki są najlepsze?
stokrotka2401 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 18:35   #3763
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez erk Pokaż wiadomość
A ile tabletek zostało do końca blistra? Ogólnie w ulotce jest opisane postępowanie przy pominięciu tabletki z rozróżnieniem tygodni. Wydaje mi się, że jak nie weźmiesz jednej ale dodatkowo zabezpieczać się będziesz przez tydzień prezerwatywą to będzie oki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
do konca zostalo mi 5. Ale tak mnie boli noga.. az cala drętwieje.. boje sie zazywac kolejna tabletke

---------- Dopisano o 19:35 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

wlansie wyczytalam ze mam na ulotce napisane ze jesl iw tym tyg pomine 1 tabl to mam przerwac branie kolejnych i od razu przejsc do bialych placebo
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-21, 21:28   #3764
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

W takim razie ja na Twoim miejscu przeszłabym do placebo i wybrała się do gina. A ile bierzesz te tabletki i jakie to są?
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 00:01   #3765
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Kochane mam pytanie mocne klucia w lewym jajniku co jakis czas moga byc spowodowane tym brakiem miesiaczki :/?
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 06:52   #3766
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez erk Pokaż wiadomość
W takim razie ja na Twoim miejscu przeszłabym do placebo i wybrała się do gina. A ile bierzesz te tabletki i jakie to są?
jesli to pytanie do mnie, to wlansie tak zrobilam. To moje pierwsze opakowanie dopiero. wczoraj nie wzielam talbetki i dzis juz mnienogi prawie nie bola..
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 09:33   #3767
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cieszę się, że jest ulga sądzę, że wizyta u ginekologa będzie potrzebna
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 12:15   #3768
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

teraz to mnie tak pieką znowu te łydki... masakra
a po ilu msc mniej wiecej organizm wraca do siebie po tabletkach?Pewnie u kazdej z nas to przebiega nieco inaczej...

Che je calkiem odstawic.. z resztą, wedle ulotki przy moich objawach mam je odstawic od razu;/ ale to 1wsze opakowanie.. wiec mu sie wszystko rozreguluje;/ no trudno. I tak mialam zawsze mega nieregularne cykle

Edytowane przez highhope
Czas edycji: 2014-12-22 o 14:05
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 15:07   #3769
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
teraz to mnie tak pieką znowu te łydki... masakra
a po ilu msc mniej wiecej organizm wraca do siebie po tabletkach?Pewnie u kazdej z nas to przebiega nieco inaczej...

Che je calkiem odstawic.. z resztą, wedle ulotki przy moich objawach mam je odstawic od razu;/ ale to 1wsze opakowanie.. wiec mu sie wszystko rozreguluje;/ no trudno. I tak mialam zawsze mega nieregularne cykle
Dokładnie, to kwestia indywidualna Przy dłuższym braniu tak do pół roku, a jeśli krócej się bierze tabletki-szybciej to wraca do normy. Skoro masz takie objawy to się nie zastanawiaj tylko odstaw od razu.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 15:57   #3770
erk
Rozeznanie
 
Avatar erk
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Jak czytałam inne wizażanki - nawet po roku czasu miały jeszcze problemy po tabletkach
__________________
Miłość w kolorze czerni 05.06.2014

Oliwcia mój Aniołeczek 08.04.2016


1cs

erk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 16:32   #3771
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez erk Pokaż wiadomość
Jak czytałam inne wizażanki - nawet po roku czasu miały jeszcze problemy po tabletkach
Az tyle czasu ?!
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 19:13   #3772
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez erk Pokaż wiadomość
Jak czytałam inne wizażanki - nawet po roku czasu miały jeszcze problemy po tabletkach
Ciekawe czy też dodawały w jakich okolicznościach Bo np. jak kobieta na przepisane tabletki anty na zamaskowanie problemu nieregularnych miesiączek to nie ma się co dziwić.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 10:47   #3773
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

zrobilam sobie badania krwi, krzepliwosc i rozne inne. Wszystko w normie. Dziewczyny, 2giego dnia po odstawieniu tabletek dostalam krwawienie. Chcialabym tak mniej wiecej ogarnac kiedy moge sie spodziewac normalnej miesiaczki, po prostu nie wiem czy dzisiejszy dzien moge uznac jako dzien od ktorego za jakis ok. miesiac mogę miec juz naturalny okres?

Wiadomo,ze mi sie rozreguluje,ale nie wiem od jakiego dnia mogę cokolwiek oszacowac

Edytowane przez highhope
Czas edycji: 2014-12-23 o 14:02
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 10:58   #3774
Promyk03
Zakorzenienie
 
Avatar Promyk03
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 25 590
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

dziś po 33 dniach nadeszła @ więc zaczynam 3 cykl od odstawienia 27 dc i 33 dc nie jest źle
__________________
13.09.2008
1.05.2014
06.01.2016


Cieszę się życiem

książki :
2016- 31
2015- - 56


-14 kg
Promyk03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 14:51   #3775
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Przyłączam się

w przyszłym tygodniu odstawiam tabletki, brałam ponad 3 lata yaz i jego odpowiednik. Czego się mogę spodziewać? Bo szczerze, mam wizje okrutne wiem, że każdy organizm ma inaczej, ale może choć trochę mnie ogarniecie. Miałam iść w tym tygodniu do lekarza, ale niestety praca tak mi się poukładała, że nie dam rady wcześniej, niż pod koniec stycznia. Niestety też muszę zmienić gina, choć moja obecna babka jest super, ale niestety przyjmuje rzadko i w sąsiednim mieście, co bardzo utrudnia sytuację. Nowa ma bardzo dobre opinie, ale nie wiem, powinnam się domagać jakiś badań?
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 15:29   #3776
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Przyłączam się

w przyszłym tygodniu odstawiam tabletki, brałam ponad 3 lata yaz i jego odpowiednik. Czego się mogę spodziewać? Bo szczerze, mam wizje okrutne wiem, że każdy organizm ma inaczej, ale może choć trochę mnie ogarniecie. Miałam iść w tym tygodniu do lekarza, ale niestety praca tak mi się poukładała, że nie dam rady wcześniej, niż pod koniec stycznia. Niestety też muszę zmienić gina, choć moja obecna babka jest super, ale niestety przyjmuje rzadko i w sąsiednim mieście, co bardzo utrudnia sytuację. Nowa ma bardzo dobre opinie, ale nie wiem, powinnam się domagać jakiś badań?
Nie martw się na zapas. Tabletki odstawiasz i już. Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych Po prostu odstawiłam, dostałam krwawienia z odstawienia, a po 35 dniach fizjologiczną miesiączkę. Nie warto więc negatywnie się nastawiać, bo może tak jak u mnie, wszystko odbędzie się bezboleśnie
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-31, 11:30   #3777
oh audrey
Rozeznanie
 
Avatar oh audrey
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 815
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Ja brałam tabletki ponad dwa lata, miesiąc temu odstawiłam i już mam okres. Nieco wzrosło libido, na razie nie tyję ani nie chudnę ale twarz mam zaczerwienioną i pojawiły się pojedyncze wypryski :c
__________________
oh audrey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 19:34   #3778
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Przyłączam się

w przyszłym tygodniu odstawiam tabletki, brałam ponad 3 lata yaz i jego odpowiednik. Czego się mogę spodziewać? Bo szczerze, mam wizje okrutne wiem, że każdy organizm ma inaczej, ale może choć trochę mnie ogarniecie. Miałam iść w tym tygodniu do lekarza, ale niestety praca tak mi się poukładała, że nie dam rady wcześniej, niż pod koniec stycznia. Niestety też muszę zmienić gina, choć moja obecna babka jest super, ale niestety przyjmuje rzadko i w sąsiednim mieście, co bardzo utrudnia sytuację. Nowa ma bardzo dobre opinie, ale nie wiem, powinnam się domagać jakiś badań?
nic się nie martw u mnie miesiączka fizjologiczna wystąpiła po ponad 30 dniach. Jeśli chodzi o badania to możesz sobie już teraz zrobić badania na krzepliwość i próby wątrobowe organizm stopniowo przywyknie do nowej sytuacji i wszystko będzie dobrze.
wikti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-01, 23:53   #3779
jowita198600
Raczkowanie
 
Avatar jowita198600
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 83
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witajcie dziewczynki
Jestem tutaj nowa i chciałabym do Was dołączyć. Może parę słów o sobie... Mam na imię Jowita i mam 28 lat. Pod koniec sierpnia wyszłam za mąż, od lipca staramy się z mężem o dzidziusia. Zaczynam się martwić, bo to już 6-ty cykl... Biorę regularnie kwas foliowy i wiesiołka. Dodam, że w wieku 19 lat usunięto mi prawy jajnik. Od marca nie biorę tabletek anty (brałam przez 8 lat). Bardzo pragniemy dzidziusia i nie wiemy co robić. Robiłam wszystkie badania i wszystko mi dobrze wyszło. Proszę o jakieś słowa otuchy. Może któraś z was napisze o swoich doświadczeniach. Pozdrawiam
jowita198600 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-02, 10:42   #3780
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Nie martw się na zapas. Tabletki odstawiasz i już. Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych Po prostu odstawiłam, dostałam krwawienia z odstawienia, a po 35 dniach fizjologiczną miesiączkę. Nie warto więc negatywnie się nastawiać, bo może tak jak u mnie, wszystko odbędzie się bezboleśnie
Cytat:
Napisane przez wikti Pokaż wiadomość
nic się nie martw u mnie miesiączka fizjologiczna wystąpiła po ponad 30 dniach. Jeśli chodzi o badania to możesz sobie już teraz zrobić badania na krzepliwość i próby wątrobowe organizm stopniowo przywyknie do nowej sytuacji i wszystko będzie dobrze.
Dzięki dziewczyny za pocieszenie, dzisiaj biorę ostatnią aktywną tabletkę. Plamienia znów się nasiliły (po zmianie tabletek we wrześniu mam ciągle jakieś przeboje tego typu), więc to dobra decyzja. Bardzo bym chciała, żeby wróciły moje regularne cykle i żebym schudła, bo przez ten czas brania tabsów mam trochę na + (choć nie obwiniam tabletek tutaj, bo wiele rzeczy się zmieniło, bardziej jestem ciekawa, czy to się odwróci). Zupełnie za to nie tęsknię za bolesnymi owulacjami, bo takie mi się zdarzały. No i gumki

Badania zrobię, poczekam tylko na skierowanie, bo wtedy będę miała za darmo



Cytat:
Napisane przez jowita198600 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczynki
Jestem tutaj nowa i chciałabym do Was dołączyć. Może parę słów o sobie... Mam na imię Jowita i mam 28 lat. Pod koniec sierpnia wyszłam za mąż, od lipca staramy się z mężem o dzidziusia. Zaczynam się martwić, bo to już 6-ty cykl... Biorę regularnie kwas foliowy i wiesiołka. Dodam, że w wieku 19 lat usunięto mi prawy jajnik. Od marca nie biorę tabletek anty (brałam przez 8 lat). Bardzo pragniemy dzidziusia i nie wiemy co robić. Robiłam wszystkie badania i wszystko mi dobrze wyszło. Proszę o jakieś słowa otuchy. Może któraś z was napisze o swoich doświadczeniach. Pozdrawiam
Może napisz w którymś z wątków na Mamie z Klasą? Tam chyba są jakieś wątki staraczkowe i dziewczyny pewnie bardziej ogarniają temat

Edytowane przez martini.
Czas edycji: 2015-01-02 o 10:44
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.