Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-24, 22:36   #1771
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

To chyba najlatwiej bedzie wziac jutro ostatnia tabletke z blistra, a pojutrze juz normalnie az do konca.
Wtedy nie bedzie ci sie mylic. Przerwa bedzie dzien wczesniej.
To chyba najlepsze rozwiazanie, ale polecam ci zalatwic sobie jeden dodatkowy blister na takie przypadki, wtedy sie nie myli.

Ale koniecznie obserwuj za dnia czy nie masz dalej biegunki.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 08:30   #1772
olilkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Hiiro Pokaż wiadomość
To chyba najlatwiej bedzie wziac jutro ostatnia tabletke z blistra, a pojutrze juz normalnie az do konca.
Wtedy nie bedzie ci sie mylic. Przerwa bedzie dzien wczesniej.
To chyba najlepsze rozwiazanie, ale polecam ci zalatwic sobie jeden dodatkowy blister na takie przypadki, wtedy sie nie myli.

Ale koniecznie obserwuj za dnia czy nie masz dalej biegunki.
Już jest dobrze. Dziękuję!
olilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 06:41   #1773
majaberka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 47
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Teraz to ja się zakręciłam , moim zdaniem powinnaś nie robić przerwy i zacząć kolejne opakowanie, wtedy ochrona będzie zapewniona. A jeśli masz nadal wątpliwości zajrzyj na tą stronę http://antykoncepcjanamiare.pl/
i tam dostaniesz podpowiedź, ja mam akurat vines czyli nie mam przerwy ale tabletki placebo więc u mnie to jeszcze inaczej wygląda
majaberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 21:51   #1774
olilkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 21
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez majaberka Pokaż wiadomość
Teraz to ja się zakręciłam , moim zdaniem powinnaś nie robić przerwy i zacząć kolejne opakowanie, wtedy ochrona będzie zapewniona. A jeśli masz nadal wątpliwości zajrzyj na tą stronę http://antykoncepcjanamiare.pl/
i tam dostaniesz podpowiedź, ja mam akurat vines czyli nie mam przerwy ale tabletki placebo więc u mnie to jeszcze inaczej wygląda
Biorę 2 opakowania pod rząd, przerwa dopiero za miesiąc. Zamieniłam kolejność i skończę opakowanie dzień wcześniej, 7dni przerwy i zacznę kolejne
olilkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-26, 22:19   #1775
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez olilkaa Pokaż wiadomość
Biorę 2 opakowania pod rząd, przerwa dopiero za miesiąc. Zamieniłam kolejność i skończę opakowanie dzień wcześniej, 7dni przerwy i zacznę kolejne
Tak, trzecie opakowanie pod rzad byloby za duzym obciazeniem dla organizmu, poza tym nie ma takiej potrzeby.
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 10:30   #1776
Szelkkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny! Jestem w trakcie 2 opakowania tabletek Bonadea. Niestety 17-stą tabletkę wzięłam z 11h opóźnieniem, co według ulotki jest ok. Następnego dnia 18-stą tabletkę wzięłam normalnie o normalnej porze. Niestety po tym zaczęłam mieć bóle brzucha jak podczas okresu oraz delikatne plamienie, ktore trwa już drugi dzień. Tutaj pojawia się moje pytanie- kontynuować do końca to opakowanie, skoro teoretycznie wszystko jest zgodnie z ulotką? Później zrobić przerwę czy może zacząć kolejne opakowanie bez przerwy? Dodam, ze podczas pierwszego opakowania okres dostalam niecałe 24h po wzięciu ostatniej tabletki.
Szelkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 15:12   #1777
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Szelkkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Jestem w trakcie 2 opakowania tabletek Bonadea. Niestety 17-stą tabletkę wzięłam z 11h opóźnieniem, co według ulotki jest ok. Następnego dnia 18-stą tabletkę wzięłam normalnie o normalnej porze. Niestety po tym zaczęłam mieć bóle brzucha jak podczas okresu oraz delikatne plamienie, ktore trwa już drugi dzień. Tutaj pojawia się moje pytanie- kontynuować do końca to opakowanie, skoro teoretycznie wszystko jest zgodnie z ulotką? Później zrobić przerwę czy może zacząć kolejne opakowanie bez przerwy? Dodam, ze podczas pierwszego opakowania okres dostalam niecałe 24h po wzięciu ostatniej tabletki.
Bierz tabletki tak, jak brałaś. Zrób przerwę. W trakcie kilku pierwszych opakowań plamienie jest normalne.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-02, 13:00   #1778
Szelkkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dzięki za odpowiedź! Jednak wciąż mam małe wątpliwości, bo plamienie przeszło w normalny okres i pojawiły sie bóle jak podczas okresu, a do końca blistra jeszcze 2 tabletki... Pojawienie sie okresu przed skończeniem blistra też jest normalne?
Szelkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-02, 13:05   #1779
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Szelkkaa Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! Jednak wciąż mam małe wątpliwości, bo plamienie przeszło w normalny okres i pojawiły sie bóle jak podczas okresu, a do końca blistra jeszcze 2 tabletki... Pojawienie sie okresu przed skończeniem blistra też jest normalne?
Skontaktuj się z lekarzem. Może masz za słabe tabletki?

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 11:35   #1780
Quills
Przyczajenie
 
Avatar Quills
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witam. Potrzebuję pilnej odpowiedzi żebym mogła ewentualnie szybko zareagować i uspokoić się psychicznie :P Jestem teraz na wyjeździe i zazwyczaj mam problemy z zaparciami, i tym razem jest tak samo.. Od kilku dni piję codziennie kawę i jakoś to idzie, ale wczoraj miałam dziwne rewolucje w brzuchu. Jestem w drugim tygodniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych, Atywia. Jest to moje drugie opakowanie po dłuższej przerwie i zawsze zażywam o godzinie 22. Po 1,5 godziny poczułam nieprzyjemne wiercenie w brzuchu, wzmożone gazy, ale nic poza tym. Po równych 4 godzinach pobiegłam do toalety przekonana, że będzie biegunka i zażyję dodatkową tabletkę, ale okazało się, że były tylko gazy i hm..jakby to ująć mały bobek, ale z domieszką śluzu Stwierdziłam, że jeśli minęły prawie 4 godziny i miałam skromne posiedzenie to nie zażyję dodatkowej tabletki, bo nie ma takiej potrzeby. Dalej kręciło mnie w brzuchu, ale zasnęłam. Dzisiaj wstałam i dalej 'dziwnie' mi na brzuchu, wystąpił jeden luźny stolec i tyle z mojej biegunki. Zastanawiam się czy poprzez przyśpieszoną perystaltykę jelit i po tym bobku powinnam jednak zażyć dodatkową tabletkę? Doczytałam, że jeśli wystąpił śluz to była to biegunka i jeszcze to kręcenie w brzuchu być może zaburzyło wchłonięcie się tabletki... Bardzo panikuję, więc wybaczcie, ale muszę wiedzieć czy słusznie postąpiłam Mogę nawet teraz po 14 godzinach zażyć tabletkę tylko czy jest to konieczne? Proszę kobitki doradźcie mi co mam zrobić, bo wariuję.

Edytowane przez Quills
Czas edycji: 2017-07-13 o 12:06
Quills jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 21:26   #1781
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Quills Pokaż wiadomość
Witam. Potrzebuję pilnej odpowiedzi żebym mogła ewentualnie szybko zareagować i uspokoić się psychicznieJestem teraz na wyjeździe i zazwyczaj mam problemy z zaparciami, i tym razem jest tak samo.. Od kilku dni piję codziennie kawę i jakoś to idzie, ale wczoraj miałam dziwne rewolucje w brzuchu. Jestem w drugim tygodniu stosowania tabletek antykoncepcyjnych, Atywia. Jest to moje drugie opakowanie po dłuższej przerwie i zawsze zażywam o godzinie 22. Po 1,5 godziny poczułam nieprzyjemne wiercenie w brzuchu, wzmożone gazy, ale nic poza tym. Po równych 4 godzinach pobiegłam do toalety przekonana, że będzie biegunka i zażyję dodatkową tabletkę, ale okazało się, że były tylko gazy i hm..jakby to ująć mały bobek, ale z domieszką śluzu Stwierdziłam, że jeśli minęły prawie 4 godziny i miałam skromne posiedzenie to nie zażyję dodatkowej tabletki, bo nie ma takiej potrzeby. Dalej kręciło mnie w brzuchu, ale zasnęłam. Dzisiaj wstałam i dalej 'dziwnie' mi na brzuchu, wystąpił jeden luźny stolec i tyle z mojej biegunki. Zastanawiam się czy poprzez przyśpieszoną perystaltykę jelit i po tym bobku powinnam jednak zażyć dodatkową tabletkę? Doczytałam, że jeśli wystąpił śluz to była to biegunka i jeszcze to kręcenie w brzuchu być może zaburzyło wchłonięcie się tabletki... Bardzo panikuję, więc wybaczcie, ale muszę wiedzieć czy słusznie postąpiłam Mogę nawet teraz po 14 godzinach zażyć tabletkę tylko czy jest to konieczne? Proszę kobitki doradźcie mi co mam zrobić, bo wariuję.
Nie ma potrzeby zażycia dodatkowej tabletki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-14, 12:18   #1782
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Ja nie zażywam w takich sytuacjach. Zażywam tylko jeśli mam naprawdę konkretna biegunkę lub wymiotuje.
Poradzcie mi prosze: trzy dni temu zażylam tabletkę ale 2h przed nią lyknelam węgiel aktywny i bałam się ze się nie wchłonela, zdecydowałam się więc na opcję z połączeniem opakowań (choć nie wzięłam dodatkowej tabletki bo uświadomiłam to sobie prawie 2 dni po fakcie). Dziś w nocy wymiotowalam i teraz to już napewno się nie wchłonela. Łykać dodatkową i jednak łączyć opakowania? Czy zrobić przerwę skoro mam takie problemy żołądkowe? Z drugiej strony wolałabym uniknąć poszukiwania w Maroku prezerwatyw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 13:54   #1783
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Ja nie zażywam w takich sytuacjach. Zażywam tylko jeśli mam naprawdę konkretna biegunkę lub wymiotuje.
Poradzcie mi prosze: trzy dni temu zażylam tabletkę ale 2h przed nią lyknelam węgiel aktywny i bałam się ze się nie wchłonela, zdecydowałam się więc na opcję z połączeniem opakowań (choć nie wzięłam dodatkowej tabletki bo uświadomiłam to sobie prawie 2 dni po fakcie). Dziś w nocy wymiotowalam i teraz to już napewno się nie wchłonela. Łykać dodatkową i jednak łączyć opakowania? Czy zrobić przerwę skoro mam takie problemy żołądkowe? Z drugiej strony wolałabym uniknąć poszukiwania w Maroku prezerwatyw

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A długo po zażyciu tabletki wymiotowałaś?
Tabletka potrzebuje ok. 3 godziny na wchłonięcie.
Jeśli w tym czasie wymiotowałaś, to weź dodatkową i połącz opakowania. Najlepiej jeszcze doczytać ulotkę. W mojej jest to zalecane postępowanie, ale nie dam sobie ręki ani nic uciąć, że przy wszystkich tabletkach postępuje się identycznie, bo do tej pory brałam tylko 2 rodzaje.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 18:16   #1784
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Zależy też od tabletki, niektóre wchłaniają się szybciej, niektóre wolniej. Wszystko powinno być na opakowaniu.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 21:09   #1785
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

5h po zażyciu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 22:55   #1786
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
5h po zażyciu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już dawno się wchłonęła i w żołądku jej nie było.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 01:00   #1787
Quills
Przyczajenie
 
Avatar Quills
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witam, to znowu ja Stosuję od 3 miesięcy tabletki antykoncepcyjne Atywia. W niedzielę miałam jednodniową biegunkę, prawdopodobnie zaszkodziło mi coś dnia poprzedniego. Jestem w trakcie 3 tygodnia stosowania tabletek. O godzinie 22 zażyłam tabletkę, po 2 godzinach miałam znowu biegunkę, a więc zażyłam od razu dodatkową tabletkę z tego samego opakowania (nie posiadam dodatkowego). Po ok. 3 godzinach poczułam przelewanie się w brzuchu i ok. 3,5 godziny później znowu miałam potrzebę pójścia do toalety. Spanikowałam i postanowiłam przetrzymać do 4 godzin... chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to śmieszne i niewiele mogło to pomóc Nie chciałam brać 3 tabletki, bo wydaję mi się to głupotą. Ostatnio współżyłam chyba w czwartek, czyli 3 dni przed biegunką. Martwię się o zabezpieczenie wstecz, ponieważ w chwili obecnej zabezpieczam się dodatkową antykoncepcją i zamierzam do następnego opakowania, czyli 10 dni, czy wystarczy tydzień, czy jednak dłużej do dwóch tygodni? Tutaj opinie są podzielone i sama nie wiem. Pytanie jednak jest takie, po przeczytaniu ulotki miałam dwie opcje: albo zaprzestać brania tabletek i od razu zrobić przerwę albo dokończyć to opakowanie i nie robić przerwy. Z pierwszej opcji nie skorzystałam, bo za późno sobie to uświadomiłam, a z drugiej opcji nie chciałabym korzystać, bo raz jak nie zrobiłam przerwy między opakowaniami to czułam się przez miesiąc fatalnie. Czy w takim razie mogę zaryzykować i zabezpieczać się dodatkowo do następnego opakowania czy co według Was powinnam najlepiej zrobić? Są także podzielone opinie co do przeżywalności plemników. Jedni podają 72 godziny, inni, że nawet do tygodnia. Pewnie nie ma reguły, więc kobitki co począć?
Quills jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 06:44   #1788
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Quills Pokaż wiadomość
Witam, to znowu ja Stosuję od 3 miesięcy tabletki antykoncepcyjne Atywia. W niedzielę miałam jednodniową biegunkę, prawdopodobnie zaszkodziło mi coś dnia poprzedniego. Jestem w trakcie 3 tygodnia stosowania tabletek. O godzinie 22 zażyłam tabletkę, po 2 godzinach miałam znowu biegunkę, a więc zażyłam od razu dodatkową tabletkę z tego samego opakowania (nie posiadam dodatkowego). Po ok. 3 godzinach poczułam przelewanie się w brzuchu i ok. 3,5 godziny później znowu miałam potrzebę pójścia do toalety. Spanikowałam i postanowiłam przetrzymać do 4 godzin... chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to śmieszne i niewiele mogło to pomóc Nie chciałam brać 3 tabletki, bo wydaję mi się to głupotą. Ostatnio współżyłam chyba w czwartek, czyli 3 dni przed biegunką. Martwię się o zabezpieczenie wstecz, ponieważ w chwili obecnej zabezpieczam się dodatkową antykoncepcją i zamierzam do następnego opakowania, czyli 10 dni, czy wystarczy tydzień, czy jednak dłużej do dwóch tygodni? Tutaj opinie są podzielone i sama nie wiem. Pytanie jednak jest takie, po przeczytaniu ulotki miałam dwie opcje: albo zaprzestać brania tabletek i od razu zrobić przerwę albo dokończyć to opakowanie i nie robić przerwy. Z pierwszej opcji nie skorzystałam, bo za późno sobie to uświadomiłam, a z drugiej opcji nie chciałabym korzystać, bo raz jak nie zrobiłam przerwy między opakowaniami to czułam się przez miesiąc fatalnie. Czy w takim razie mogę zaryzykować i zabezpieczać się dodatkowo do następnego opakowania czy co według Was powinnam najlepiej zrobić? Są także podzielone opinie co do przeżywalności plemników. Jedni podają 72 godziny, inni, że nawet do tygodnia. Pewnie nie ma reguły, więc kobitki co począć?
Według mnie to tabletki zdążyły się wchłonąć i nie musisz robić nic.

Możesz się zabezpieczać dodatkowo przez przerwę, ale czy to logiczne? Jeśli założysz, że się tabletka nie wchłonęła, zaprzestaniesz je brać na jeszcze kolejne dni, to wiesz. W takich sytuacjach producenci podają dwa rozwiązania i ja bym się ich trzymała, jeśli faktycznie się stresujesz. Ale powtarzam: dla mnie to te tabletki zdążyły się wchłonąć.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 12:33   #1789
Quills
Przyczajenie
 
Avatar Quills
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 22
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Według mnie to tabletki zdążyły się wchłonąć i nie musisz robić nic.

Możesz się zabezpieczać dodatkowo przez przerwę, ale czy to logiczne? Jeśli założysz, że się tabletka nie wchłonęła, zaprzestaniesz je brać na jeszcze kolejne dni, to wiesz. W takich sytuacjach producenci podają dwa rozwiązania i ja bym się ich trzymała, jeśli faktycznie się stresujesz. Ale powtarzam: dla mnie to te tabletki zdążyły się wchłonąć.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Też tak sobie pomyślałam, że pewnie ta druga tabletka się wchłonęła. Kiedy zażyłam dodatkową tabletkę to do przerwy miałam jeszcze 4 tabletki, więc pomyślałam, że antykoncepcja będzie dalej działać. Nie stresuję się jakoś bardzo, bo zdaję sobie sprawę, że ryzyko jest niewielkie, ale zawsze jest wątpliwość. To zadam pewnie głupie pytanie, ale jeśli powiedzmy, że faktycznie po przerwie dalej będę niechroniona to wystarczy przez pierwszy tydzień nowego opakowania się zabezpieczać? Czy organizm załapie na nowo tryb? Mam nadzieję, że jakoś to wyjaśniłam
Quills jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-24, 08:24   #1790
lipnylogin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 401
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Mam problem z interpretacją ulotki (naraya). Zaczęłam nowy blister we wtorek, wtedy też doszło do stosunku, w środę zapomniałam wziąć tabletki. Dzisiaj wzięłam dwie, minęło ponad 12 godzin. W ulotce jest ten schemat, co robić przy pominięciu tabletki w danym tygodniu. Przy 1 tygodniu jest napisane "czy doszlo do stosunku w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki?". Czyli mam rozumieć, że chodzi o poprzedni tydzień i wtorkowy stosunek nie ma większego znaczenia? Po prostu zabezpieczać się przez kolejne 7 dni czy jednak się martwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lipnylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 12:07   #1791
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lipnylogin Pokaż wiadomość
Mam problem z interpretacją ulotki (naraya). Zaczęłam nowy blister we wtorek, wtedy też doszło do stosunku, w środę zapomniałam wziąć tabletki. Dzisiaj wzięłam dwie, minęło ponad 12 godzin. W ulotce jest ten schemat, co robić przy pominięciu tabletki w danym tygodniu. Przy 1 tygodniu jest napisane "czy doszlo do stosunku w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki?". Czyli mam rozumieć, że chodzi o poprzedni tydzień i wtorkowy stosunek nie ma większego znaczenia? Po prostu zabezpieczać się przez kolejne 7 dni czy jednak się martwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wtorkowy się liczy.
W tygodniu poprzedzającym = w ciągu ostatnich 7 dni
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 12:30   #1792
Mickey1011
Raczkowanie
 
Avatar Mickey1011
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 370
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cześć dziewczyny.

Biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus od ponad 4 lat. Składają się one z 24 różowych tabletek z hormonami i 4 białych placebo. W zeszłym miesiącu zapomniałam zabrać tabletek na krótki wyjazd. Zdarzyło mi się to pierwszy raz w życiu. Nie przyjęłam 3 ostatnich różowych tabletek. Przez to okres dostałam w poniedziałek zamiast w środę-czwartek. Następne opakowanie zaczęłam przyjmować tak jak zawsze od 4 lat, czyli w czwartek. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z bistra i póki co okresu nie widać..Czy ktoś miał podobną sytuacje. Czy możliwy jest miesiąc bez okresu? Dodam, że na pewno nie jestem w ciąży.

Edytowane przez Mickey1011
Czas edycji: 2017-08-24 o 12:33
Mickey1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 13:28   #1793
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Mickey1011 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus od ponad 4 lat. Składają się one z 24 różowych tabletek z hormonami i 4 białych placebo. W zeszłym miesiącu zapomniałam zabrać tabletek na krótki wyjazd. Zdarzyło mi się to pierwszy raz w życiu. Nie przyjęłam 3 ostatnich różowych tabletek. Przez to okres dostałam w poniedziałek zamiast w środę-czwartek. Następne opakowanie zaczęłam przyjmować tak jak zawsze od 4 lat, czyli w czwartek. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę z bistra i póki co okresu nie widać..Czy ktoś miał podobną sytuacje. Czy możliwy jest miesiąc bez okresu? Dodam, że na pewno nie jestem w ciąży.
Musisz doczytać ulotkę, ale moim zdaniem źle je przyjęłaś. Tj ten drugi blister zaczęłaś zbyt późno - powinnaś w poniedziałek.
Miałaś sytuację nie wzięcia tabletki z ostatniego tygodnia, więc prawdopodobnie mogłaś wcześniej rozpocząć przerwę, ALE powinna ona trwać jak zwykle 4 dni.
Czyli powinnaś zrobić tak 21 tabletek z hormonem + 3 dni bez tabletki (wyjazd) + 1 tabletka placebo (lub nic), a później od nowa blister, rozpoczynając od tabletek z hormonami.
W Twoim przypadku nie byłaś chroniona, bo zrobiłaś zbyt długą przerwę.


Jeśli nie ma szans na ciążę, to chyba nie ma się co przejmować. Po prostu przerwałaś ciąglość antykoncepcji, więc moglo się pomieszać.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 14:33   #1794
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Zgadzam się z opinia powyżej. Za późno zaczęłaś kolejny blister. Jeśli wspolzylas, to zrób test ciążowy. Szanse są małe, ale opuściłaś 3 pierwsze tabletki...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 14:53   #1795
lipnylogin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 401
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wtorkowy się liczy.
W tygodniu poprzedzającym = w ciągu ostatnich 7 dni
Tak też myślałam.. zgodnie z ulotką skontaktowałam się z moją ginekolog, która stwierdziła, że jeśli przyjęłam dzisiaj tabletkę, to w porządku. Ale jednak nadal mam wątpliwości...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lipnylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 16:25   #1796
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lipnylogin Pokaż wiadomość
Tak też myślałam.. zgodnie z ulotką skontaktowałam się z moją ginekolog, która stwierdziła, że jeśli przyjęłam dzisiaj tabletkę, to w porządku. Ale jednak nadal mam wątpliwości...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na wszelki wypadek na Twoim miejscu zabezpieczałabym się dodatkowo przez tydzień. A z wątpliwościami musisz poczekać. Teraz nic nie zrobisz. Szansa na ciążę nieduża, ale jednak jest, bo pominęłaś tabletkę z drugiego dnia nowego blistra.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 16:39   #1797
lipnylogin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 401
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Na wszelki wypadek na Twoim miejscu zabezpieczałabym się dodatkowo przez tydzień. A z wątpliwościami musisz poczekać. Teraz nic nie zrobisz. Szansa na ciążę nieduża, ale jednak jest, bo pominęłaś tabletkę z drugiego dnia nowego blistra.
Tak też zrobię, pod koniec przyszłego tygodnia zrobię test, a póki co będę stosować dodatkowe zabezpieczenie. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

(Plus dodatkowa aplikacja przypominająca o wzięciu tabletki..)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lipnylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-27, 17:13   #1798
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Jeśli to jest naraya plus i przerwa wynosiła 7 dni a 8 wzięłaś tabletkę to wszytko jest w porządku. Temat był tu wałkowany wiele razy, nawet wypowiadał się ginekolog. Pojedyńcza tabletka Naraya plus to składowo nic innego jak zwykła Naraya. W przypadku tabletek o składzie 0,02 mg etynyloestradiolu, 3 mg drospirenonu maksymalna przerwa w braniu tabletek to 7 dni. I nie ważne czy to Naraya, Naraya Plus, Yaz czy Yasminelle itd.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 09:00   #1799
olil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 24
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej!
Nie bijcie, proszę

Biorę Naraya, zostało mi 5 tabletek do końca blistra. Wczoraj kochałam się z chłopakiem, wytrysk raczej na zewnątrz, ale wiadomo - nie mam pewności. Zostawiłam tabletkę wyjętą z blistra na szafce :/ Zamiast wziąć ją o 21-21:20, wzięłam o 8:52, czyli 11h i 52min później. Teoretycznie mieszczę się w 12h, ale czy faktycznie to kilka minut daje pewność? Co zrobić?
olil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-03, 09:30   #1800
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez olil Pokaż wiadomość
Hej!
Nie bijcie, proszę

Biorę Naraya, zostało mi 5 tabletek do końca blistra. Wczoraj kochałam się z chłopakiem, wytrysk raczej na zewnątrz, ale wiadomo - nie mam pewności. Zostawiłam tabletkę wyjętą z blistra na szafce :/ Zamiast wziąć ją o 21-21:20, wzięłam o 8:52, czyli 11h i 52min później. Teoretycznie mieszczę się w 12h, ale czy faktycznie to kilka minut daje pewność? Co zrobić?
Tak, masz pewnosc. Bierz pozostale do konca blistra zgodnie ze schematem - o 21. Jestes zabezpieczona przed ciaza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.