Make -up przy trądziku - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-17, 01:41   #31
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie
 
Avatar weruuuuuuuuuuu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 156
Dot.: Make -up przy trądziku

Ja też na dzień mam Normaclin, smaruje rano buzię i po 20 minutach nakładam podkład, chociaż ostatnio przestałam się malować.
weruuuuuuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 12:37   #32
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Podkład a skóra trądzikowa.

Szukam jakiegoś PODKŁADU do skóry trądzikowej. Na razie nie maluję się na co dzień, bo uważam, że tak jest lepiej dla mojej skóry (a poza tym nie chce mi się :P). Używam podkładu tylko okazyjnie .
Stosowałam już podkład od Synergenu. Uważam, że nie jest zły, ale mógłby być lepszy, na początku niby dobrze matuje, ale po kilku godzinach już zaczynam się świecić.
Miałam też BB od Garniera i wcale się nie sprawdził. Jak go nałożyłam, to cała się świeciłam, miał dziwny zapach i w dodatku szczypała mnie twarz po jego użyciu. Zdecydowanie ODRADZAM.
Mam duże pory, zaskórniki na całym nosie i trochę wokół nosa, JASNĄ skórę, blizny po pryszczach (nie jakieś wielkie, ale trochę ich jest) oraz od czasu do czasu wyjdzie mi jakiś pryszcz, bo ciągle walczę z trądzikiem.

Błagam Was o pomoc, podkład nie musi być z tych najtańszych, ale też nie chciałabym, żeby to było np.100zł, bo tyle bym po prostu na niepewny kosmetyk nie wydała. A przekonałam się doskonale, że wcale cena nie jest proporcjonalna do jakości, chociażby na przykładzie tego synergenu.
I mam pytanie: Jak używam podkładu to na to jeszcze jakiś sypki puder matujący, aby się nie świecić?? Czy sam podkład używać? Jeśli i puder i podkład, to polećcie mi też jakiś PUDER

Dodałam ten temat w tym dziele, bo mimo iż moje pytanie dotyczy makijażu, to jest związane z trądzikiem. Jeśli coś źle dodałam, to przepraszam .
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 13:13   #33
pluszaczku
Przyczajenie
 
Avatar pluszaczku
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Rzeszów
Wiadomości: 16
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

A może jakiś podkład mineralny? Sama nie stosowałam, ale czytałam na wielu blogach kosmetycznych, że bardzo dobrze się spisują przy cerze trądzikowej.
__________________
Dwa Do Jednego


Angielski: C1
Włoski: A1

Nie jem czekolady od 4.08.2014
pluszaczku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 13:19   #34
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez pluszaczku Pokaż wiadomość
A może jakiś podkład mineralny? Sama nie stosowałam, ale czytałam na wielu blogach kosmetycznych, że bardzo dobrze się spisują przy cerze trądzikowej.
ja stosowałam i popieram
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 13:53   #35
Patri77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 18
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Nie napisałaś, czy cierpisz na trądzik młodzieńczy czy różowaty...
Są to jednak zupełnie różne choroby skóry... Napiszę o tym drugim, bo trochę wiem na ten temat. Sama jestem posiadaczką tego drugiego, choć nie jestem już najmłodsza...
Ogólnie wiem, że nie można używać zbyt "ciężkich" kosmetyków, mnie polecano kosmetyki do cery wrażliwej i bardzo wrażliwej. Jeśli chodzi o podkłady, to chociaż wydaje się, że dobrze byłoby używać kryjących, to mogą one być właśnie zbyt ciężkie do problemowej cery. Ja osobiście używam podkładu Bourjois - są różne rodzaje, ogólnie one mają średnie krycie i z tego co zauważyłam nie pogarszają stanu mojej skóry i mogę z czystym sumieniem polecić.
Patri77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 19:19   #36
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez Patri77 Pokaż wiadomość
Nie napisałaś, czy cierpisz na trądzik młodzieńczy czy różowaty...
Są to jednak zupełnie różne choroby skóry... Napiszę o tym drugim, bo trochę wiem na ten temat. Sama jestem posiadaczką tego drugiego, choć nie jestem już najmłodsza...
Ogólnie wiem, że nie można używać zbyt "ciężkich" kosmetyków, mnie polecano kosmetyki do cery wrażliwej i bardzo wrażliwej. Jeśli chodzi o podkłady, to chociaż wydaje się, że dobrze byłoby używać kryjących, to mogą one być właśnie zbyt ciężkie do problemowej cery. Ja osobiście używam podkładu Bourjois - są różne rodzaje, ogólnie one mają średnie krycie i z tego co zauważyłam nie pogarszają stanu mojej skóry i mogę z czystym sumieniem polecić.
Trądzik młodzieńczy
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja stosowałam i popieram
A możesz polecić jakiś konkretny??
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 22:27   #37
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Trądzik młodzieńczy

A możesz polecić jakiś konkretny??
lily lolo ma dosyc fajne podkłady kryją dosyc dobrze, jednak lepsze kryci dawały mi Annabelle minerals, miałam z nich wersję kryjącą (efekt photoshopu, porcelanowej buźki, ale uzywam go na filtr, więc spływal troszkę), i matujący, krycie jak dla mnie tez dobre i nie spływał tak
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 23:40   #38
nat17
Rozeznanie
 
Avatar nat17
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 572
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Tak, tak, również polecam Annabelle Minerals. Świetnie wszystko zakrywają, a twarz wygląda po nich cudownie, chociaż po jego nałożeniu trzeba poczekać aż zacznie działać, czyli dopasuje się do koloru naszej skóry, u mnie to zwykle kilka minut Jedynym minusem tych podkładów jest to, że po kilku godzinach się ścierają i trzeba poprawiać makijaż lub przypudrować, jesli masz skłonności do "błyszczenia". Tak czy siak, jestem wierna Annabelle Minerals. W porównaniu do innych podkladów naprawdę dobrze się spisują

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://natkka.tumblr.com/
nat17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 12:54   #39
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez nat17 Pokaż wiadomość
Tak, tak, również polecam Annabelle Minerals. Świetnie wszystko zakrywają, a twarz wygląda po nich cudownie, chociaż po jego nałożeniu trzeba poczekać aż zacznie działać, czyli dopasuje się do koloru naszej skóry, u mnie to zwykle kilka minut Jedynym minusem tych podkładów jest to, że po kilku godzinach się ścierają i trzeba poprawiać makijaż lub przypudrować, jesli masz skłonności do "błyszczenia". Tak czy siak, jestem wierna Annabelle Minerals. W porównaniu do innych podkladów naprawdę dobrze się spisują

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Z tego, co przeglądam, to te podkłady wyglądają na bardzo sypkie... Czy to nie są raczej pudry? Nie wiem, czy to się będzie dobrze twarzy trzymać skoro nie ma konsystencji musu.
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:38   #40
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

ja moge polecic albo BB od under twenty albo podkald mineralny Amilie
co do podkladow mineralnych to poczytaj sobie o nich, mimo ze sa sypkie zapewniaja mocne krycie i sa dobre dla skory
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:40   #41
Karolina_1506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 94
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Polecam rimmel stay matt Co prawda nie wiem dokładnie jak sam sobie radzi z bliznami potrądzikowymi (sama używam zawsze korektora na zmiany) to jest trwały, fajnie łaczy się ze skórą i nie potęguje błyszczenia.
Karolina_1506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 17:36   #42
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Ja szczerze polecam pharmaceris f- fluid matujący z laktoflawiną. Nakładam go pędzlem flat top, ale palcami wygląda też super. Mój kwc, może jeszcze gdzieś znajdziesz starą wersję, bo podobno wprowadzili nową (uff, miałam na szczęście zapasy ). Nie testowałam nowej wersji, ale mam nadzieję że nic nie zmienili. Co jest najważniejsze- nie zapycha mnie zupełnie, a ja jestem na to bardzo wrażliwa niestety (trądzik zaskórnikowo-grudkowy i cera łojotokowa okresowo) Polecam kolor najjaśniejszy- ivory. Miałam też natural 02 ale wypadał na mnie tak jakoś ziemiście.... W każdym razie, zużywam teraz już 4 opakowanie i jestem zadowolona. Trzyma twarz w ryzach, kryje na poziomie średnim- u mnie zakrywa wszystkie przebarwienia, dobrze radzi też sobie z "wulkanami", ale jednak potrzeba korektora
Utrwalam go pudrem sypkim "jadwiga saipan- naturalny puder cera tłusta i trądzikowa", z którego matowienia nie jestem całkiem zadowolona, no ale w końcu skórę łojotokową mało co zmatowi. Ważne, żeby nie pogorszyć stanu cery. Pamiętaj- pielęgnacja przede wszystkim!
Gdybyś nie umiała znaleźć tego fluidu, z czystym sercem polecam też iwostin correctin purritin fluid matujący i dream pure bb for oily skim z maybelline. Kem bb wiadomo- nie będzie mocno kryjący, ale daje delikatny i naturalny efekt, wyrównuje koloryt. Dodatkowo ma w sobie 2% kwasu salicylowego. Działa on zbawiennie na moją skórę np. przed okresem, gdy pojawiają się "wulkany"
Whoa, rozpisałam się Z doświadczenia wiem, że minerały nie koniecznie super działają na skórę trądzikową. Te z Lily lolo miały dla mnie za łabe krycie, a anabelle mnie zapychały. No i oczywiście przychodzi jeszcze kwestia nakładania, czyli
1. dobry pędzel
2. dobra technika
3. więcej czasu i cierpliwości
Mam nadzieję, że pomogłam
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 18:40   #43
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Z tego, co przeglądam, to te podkłady wyglądają na bardzo sypkie... Czy to nie są raczej pudry? Nie wiem, czy to się będzie dobrze twarzy trzymać skoro nie ma konsystencji musu.
może tak wyglądaja, ale niektopre bardzo dobrze kryją
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 23:45   #44
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie
 
Avatar weruuuuuuuuuuu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 156
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Ja też używam czasami Pharmaceris F- fluid matujący z laktoflawiną i jest w porządku. Mam odcień natural, bo nie było najjaśniejszego i to ten minus, bo lubię jednak te najjaśniejsze. Fluid nie zapycha, fajnie matuje i kryje, chociaż ja naprawdę rzadko się maluję, tylko na jakieś naprawdę ważne okazje.
weruuuuuuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 10:04   #45
kishiro
Przyczajenie
 
Avatar kishiro
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez weruuuuuuuuuuu Pokaż wiadomość
Ja też używam czasami Pharmaceris F- fluid matujący z laktoflawiną i jest w porządku. Mam odcień natural, bo nie było najjaśniejszego i to ten minus, bo lubię jednak te najjaśniejsze. Fluid nie zapycha, fajnie matuje i kryje, chociaż ja naprawdę rzadko się maluję, tylko na jakieś naprawdę ważne okazje.
Ja używałam wcześniej clinique a teraz sięgnęłam po tańszy revlon, ale świetny. Kosmetyki jakich używam opisałam na blogu oraz całą kurację izotretynoiną. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam: http://wprostysposob.pl/kosmetyki-i-izotretynoina/

__________________
www.wprostysposob.pl
kishiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 14:36   #46
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

a poleciłybyście coś na cerę tradzikową, suchą?Wyleczyłam w miarę trądzik ale mam straszne blizny i przebarwienia..
Każdy podkład który jest do cery trądzikowej jest podkreśla suchą skórę, robi ją taką niezdrowo wyglądającą, ziemistą, wysusza. Na chwilę obecną nie potrzebuję matowania, tylko wygładzenia i nawilżenia i totalnie nie wiem co wybrać, żeby nie podrażnić jej.
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 16:10   #47
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
a poleciłybyście coś na cerę tradzikową, suchą?Wyleczyłam w miarę trądzik ale mam straszne blizny i przebarwienia..
Każdy podkład który jest do cery trądzikowej jest podkreśla suchą skórę, robi ją taką niezdrowo wyglądającą, ziemistą, wysusza. Na chwilę obecną nie potrzebuję matowania, tylko wygładzenia i nawilżenia i totalnie nie wiem co wybrać, żeby nie podrażnić jej.
A próbowałaś ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...raznionej.html ? Ja zużyłam jedną tubkę i był nawet spoko. Właśnie wtedy byłam podrażniona tymi wszystkimi kuracjmi dermatologicznymi i v\był idealny. Tyle że nie daje matu Potrzeba pudru niestety. Krycie moim zdaniem jest super, właściwości też na plus.

Co do revlona cs- mnie zapchał...

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez VioletRose Pokaż wiadomość
A próbowałaś ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...raznionej.html ? Ja zużyłam jedną tubkę i był nawet spoko. Właśnie wtedy byłam podrażniona tymi wszystkimi kuracjmi dermatologicznymi i v\był idealny. Tyle że nie daje matu Potrzeba pudru niestety. Krycie moim zdaniem jest super, właściwości też na plus.

Co do revlona cs- mnie zapchał...

oh sory, zły link. Chodziło mi o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa-wersja.html
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 19:11   #48
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez VioletRose Pokaż wiadomość
Ja szczerze polecam pharmaceris f- fluid matujący z laktoflawiną. Nakładam go pędzlem flat top, ale palcami wygląda też super. Mój kwc, może jeszcze gdzieś znajdziesz starą wersję, bo podobno wprowadzili nową (uff, miałam na szczęście zapasy ). Nie testowałam nowej wersji, ale mam nadzieję że nic nie zmienili. Co jest najważniejsze- nie zapycha mnie zupełnie, a ja jestem na to bardzo wrażliwa niestety (trądzik zaskórnikowo-grudkowy i cera łojotokowa okresowo) Polecam kolor najjaśniejszy- ivory. Miałam też natural 02 ale wypadał na mnie tak jakoś ziemiście.... W każdym razie, zużywam teraz już 4 opakowanie i jestem zadowolona. Trzyma twarz w ryzach, kryje na poziomie średnim- u mnie zakrywa wszystkie przebarwienia, dobrze radzi też sobie z "wulkanami", ale jednak potrzeba korektora
Utrwalam go pudrem sypkim "jadwiga saipan- naturalny puder cera tłusta i trądzikowa", z którego matowienia nie jestem całkiem zadowolona, no ale w końcu skórę łojotokową mało co zmatowi. Ważne, żeby nie pogorszyć stanu cery. Pamiętaj- pielęgnacja przede wszystkim!
Gdybyś nie umiała znaleźć tego fluidu, z czystym sercem polecam też iwostin correctin purritin fluid matujący i dream pure bb for oily skim z maybelline. Kem bb wiadomo- nie będzie mocno kryjący, ale daje delikatny i naturalny efekt, wyrównuje koloryt. Dodatkowo ma w sobie 2% kwasu salicylowego. Działa on zbawiennie na moją skórę np. przed okresem, gdy pojawiają się "wulkany"
Whoa, rozpisałam się Z doświadczenia wiem, że minerały nie koniecznie super działają na skórę trądzikową. Te z Lily lolo miały dla mnie za łabe krycie, a anabelle mnie zapychały. No i oczywiście przychodzi jeszcze kwestia nakładania, czyli
1. dobry pędzel
2. dobra technika
3. więcej czasu i cierpliwości
Mam nadzieję, że pomogłam
Tak patrzę i muszę powiedzieć, że cena tego fluidu bardziej mnie zachęca, całkiem przystępna.
A korektora jakiego używasz?

A tak poza tym to nie wiem na co się zdecydować, bo każda z Was coś innego poleca ... ech
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 21:15   #49
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Teraz używam camouflage z catrice, mozna go znaleźć chyba w każdej naturze- kosztuje ok. 10zl. Jest świetnie kryjący, ale jak to kamuflaż, trochę tłusty, więc nakladam go na powstałe juz pryszcze bo inaczej zapycha mi pory. Mimo to jest naprawdę godny polecenia. Z droższych polecam studio fix z maca, ten nie zapychal porow a był super wydajny
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 12:35   #50
nat17
Rozeznanie
 
Avatar nat17
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 572
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez BreakMeDown Pokaż wiadomość
Z tego, co przeglądam, to te podkłady wyglądają na bardzo sypkie... Czy to nie są raczej pudry? Nie wiem, czy to się będzie dobrze twarzy trzymać skoro nie ma konsystencji musu.
Podkłady z tej firmy akurat bardzo dobrze wszystko zakrywają. A jak wiadomo, dobre krycie dodaje pewności siebie Mnie akurat przeszkadza w nich to, że jak przetrę rękawem bluzki twarz to podkład zostaje niestety na materiale :/ Myślę, że to skutek tego, że mam skłonności do przetłuszczania. Ale nadal szczerze polecam ten produkt, bo świetnie dopasowuje się do kolorytu skóry i nie kontrastuje z odcieniem szyji. W dodatku jest bardzo wydajny. Mniejsze pudełko(nie pamiętam, ile miało gramów) starczyło mi na pół roku

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://natkka.tumblr.com/
nat17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 16:35   #51
BreakMeDown
Raczkowanie
 
Avatar BreakMeDown
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 258
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez VioletRose Pokaż wiadomość
Teraz używam camouflage z catrice, mozna go znaleźć chyba w każdej naturze- kosztuje ok. 10zl. Jest świetnie kryjący, ale jak to kamuflaż, trochę tłusty, więc nakladam go na powstałe juz pryszcze bo inaczej zapycha mi pory. Mimo to jest naprawdę godny polecenia. Z droższych polecam studio fix z maca, ten nie zapychal porow a był super wydajny
Mi już teraz naprawdę rzadko wychodzą pryszcze, ale mam blizny i to je chciałabym głównie zakryć
BreakMeDown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 20:09   #52
Sonjaaa89
Przyczajenie
 
Avatar Sonjaaa89
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 11
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Polecam Rimmel Stay Matt w tubce lub Rimmel Lasting Finish wiem co mówie bo z problemem borykam się od 13 lat. Z trochę droższych proponuje Revlon. Pozdrawiam
Sonjaaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 20:55   #53
kingagr1222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

też polecam Revlon uzywam go od 3 miesiecy i jest świetny
__________________
kingagr1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 17:43   #54
kishiro
Przyczajenie
 
Avatar kishiro
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
a poleciłybyście coś na cerę tradzikową, suchą?Wyleczyłam w miarę trądzik ale mam straszne blizny i przebarwienia..
Każdy podkład który jest do cery trądzikowej jest podkreśla suchą skórę, robi ją taką niezdrowo wyglądającą, ziemistą, wysusza. Na chwilę obecną nie potrzebuję matowania, tylko wygładzenia i nawilżenia i totalnie nie wiem co wybrać, żeby nie podrażnić jej.
a używałaś kiedyś blemish dr schrammek? dosyć drogi, ale naturalny i bardzo dobry do cery trądzikowej, ale suchej nie zapycha, ale też nie wysusza, tylko ładnie nawilża skórę i jak się chwilę odczeka to puder też się ładnie nakłada, bez plam



---------- Dopisano o 18:43 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

no i ma bardzo przyjemny zapach
__________________
www.wprostysposob.pl
kishiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 18:32   #55
soniiia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 9
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cześć! Z niedoskonałościami walczę odkąd pamiętam, od dwóch miesięcy z trądzikiem w formie bardziej zaawansowanej. Leczę dermatologicznie antybiotykiem i żelem, postanowiłam, że zadbam lepiej o cerę i odstawię zapychające podkłady i pudry, a postawię na minerały. Dwa lata temu używałam Everyday Minerals i byłam bardzo zadowolona chociaż wtedy miałam znacznie lepszą cerę, teraz obawiam się, że kosmetyki mineralne nie zapewnią mi wystarczającego krycia. Widzę, że od tego czasu przybyło trochę marek mineralnych i nie mam pojęcia na co się zdecydować. Bardzo proszę o rady i jakieś doświadczenia, który producent byłby najlepszy do cery problematycznej. Podrkeślam, że przede wszystkim zależy mi na dobrym kryciu.
soniiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 19:38   #56
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez soniiia Pokaż wiadomość
Cześć! Z niedoskonałościami walczę odkąd pamiętam, od dwóch miesięcy z trądzikiem w formie bardziej zaawansowanej. Leczę dermatologicznie antybiotykiem i żelem, postanowiłam, że zadbam lepiej o cerę i odstawię zapychające podkłady i pudry, a postawię na minerały. Dwa lata temu używałam Everyday Minerals i byłam bardzo zadowolona chociaż wtedy miałam znacznie lepszą cerę, teraz obawiam się, że kosmetyki mineralne nie zapewnią mi wystarczającego krycia. Widzę, że od tego czasu przybyło trochę marek mineralnych i nie mam pojęcia na co się zdecydować. Bardzo proszę o rady i jakieś doświadczenia, który producent byłby najlepszy do cery problematycznej. Podrkeślam, że przede wszystkim zależy mi na dobrym kryciu.
podład annabelle mocno kryjący kryje bardzo
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 21:06   #57
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez soniiia Pokaż wiadomość
Cześć! Z niedoskonałościami walczę odkąd pamiętam, od dwóch miesięcy z trądzikiem w formie bardziej zaawansowanej. Leczę dermatologicznie antybiotykiem i żelem, postanowiłam, że zadbam lepiej o cerę i odstawię zapychające podkłady i pudry, a postawię na minerały. Dwa lata temu używałam Everyday Minerals i byłam bardzo zadowolona chociaż wtedy miałam znacznie lepszą cerę, teraz obawiam się, że kosmetyki mineralne nie zapewnią mi wystarczającego krycia. Widzę, że od tego czasu przybyło trochę marek mineralnych i nie mam pojęcia na co się zdecydować. Bardzo proszę o rady i jakieś doświadczenia, który producent byłby najlepszy do cery problematycznej. Podrkeślam, że przede wszystkim zależy mi na dobrym kryciu.
Manhattan, Clearface, Perfect Mat Make-Up ładnie kryje i nie zapycha przede wszystkim
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 15:52   #58
VioletRose
Raczkowanie
 
Avatar VioletRose
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 41
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
Manhattan, Clearface, Perfect Mat Make-Up ładnie kryje i nie zapycha przede wszystkim
Manhattan nie jest mineralny przecież.
Anabelle mnie zapchały kiedyś, nie mam pojęcia czemu, w składzie nie ma nic takiego co by mnie mogło zapchać (chyba). Mimo tego po tygodniu używania miałam taki wysyp że masakra
Miałam też Lily Lolo- kolor był idealny, ale krycie prawie żadne. No nie wiem, jakoś mi nie podpasował. Oczywiście można dokładac warstwy i tak dalej, ale mnie nie ciągnie do dodawania coraz większej ilości warstw na skórę, sądzę, że minerały powinny być lekkie, proste i przyjemne A raczej powinny dawać skórze oddychać (w odróżnieniu do większości płynnych podkładów), mam wrażenie że 2, 3 warstwa odbiera im tą zaletę. Podobno na stronie kolorówka można sobie kupić zestaw do samodzielnego stworzenia podkładu mineralnego.
Z innej beczki,
dalej szukam ideałów, na razie testuję korektor stay matte z rimmela (który swoją drogą w ogóle nie kryje) i iwostin purrittin fluid matujący. Puder od dawna ten sam, nie jestem w pełni zadowolona, ale mam pewność, że nie pogasza stanu cery. (jadwiga) Już zamówiłam puder bambusowy z BU, zobaczymy jak się sprawdzi.
VioletRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 17:45   #59
curlier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 67
Dot.: Podkład a skóra trądzikowa.

Ja używam Iwostin purritin, krycie średnie, ale nie pogarsza stanu cery, mnie jak najbardziej odpowiada i wygląda naturalnie
curlier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 23:29   #60
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Make -up przy trądziku

A ja używam podkładu matującego Lumene - krycie świetne, ładne wykończenie. Nie wiem tylko jak z jego matowością po czasie bo zawsze używam pudru.
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-23 14:07:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.