Wnęki w ścianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-16, 10:35   #1
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388

Wnęki w ścianie


Witajcie kochani!

Mam ogromną prośbę do Was, może będziecie w stanie pomóc w tej kwestii. Obecniej jesteśmy z mężem na etapie budowy domu, w tej chwili mamy wymurowane piwnice i zalany I-szy strop. Bardzo podobają mi się wnęki-półeczki w ścianach (z oświetleniem) i chciałabym takie zrobić w salonie, ale tu pojawia się problem. Ściana na której chciałabym je wykonać ma grubość tylko 25 cm więc jakiekolwiek kucie w niej odpada. Czy są jakieś inne sposoby aby je wykonać?
Dziękuję Wam z góry za wszelką pomoc.

W załączeniu zdjecia z wnękami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wnęki.jpg (12,0 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wnęki2.jpg (19,8 KB, 62 załadowań)
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 17:04   #2
malagaw
Zakorzenienie
 
Avatar malagaw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 402
Dot.: Wnęki w ścianie

Tego typu konstrukcje wykonuje się z płyt kartonowo-gipsowych.

Według mnie jednak wyglądają one dość słabo, bo najczęściej ludzie nie mają pomysłu na zagospodarowanie tych wnęk i stawiają w nich jakieś wazoniki, ramki na zdjęcia, itp.
__________________
Procrastinate now and panic later.
malagaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 06:23   #3
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Wnęki w ścianie

Cytat:
Napisane przez malagaw Pokaż wiadomość
Tego typu konstrukcje wykonuje się z płyt kartonowo-gipsowych.

Według mnie jednak wyglądają one dość słabo, bo najczęściej ludzie nie mają pomysłu na zagospodarowanie tych wnęk i stawiają w nich jakieś wazoniki, ramki na zdjęcia, itp.
malagaw dziękuję za odp., ale moim zdaniem te wnęki mają właśnie służyć raczej wrażeniu estetycznemu i są zazwyczaj robione w celach ozdobnych a nie praktycznych. A co widzisz złego z postawieniu kilku zdjęć w ładnych, dobranych oczywiście do wystroju ramkach, przypominających miłe chwile? Oczywiście każdy robi tak jak mu się podoba i nie w to nie wnikajmy.
Jeśli ktoś umiałby udzilić praktycznych porad jak wykonać takie wnęki z płyt. kart.-gips. byłabym zobowiązana
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 19:50   #4
KobietaNaBosaka
Raczkowanie
 
Avatar KobietaNaBosaka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Trzecia półkula
Wiadomości: 65
Dot.: Wnęki w ścianie

Loni - w kwestii doboru materiału malagaw ma rację - takie wnęki wykonuje się z płyty gipsowo-kartonowej na stelażu. Ściana, o której wspomniałaś (gr. 25 cm ) , to zdecydowanie ściana nośna domu - najlepiej nie ruszaj - chyba ,że masz zamiar zmienić projekt - ale w tej kwestii proponowałabym skonsultować się z architektem i konstruktorem.
Rozumiem ,że tego chcesz uniknąć, zatem drugim wyjściem jest dobudowanie części - gdzie miałyby pojawić się wnęki. Przykładowo - grubość całkowita ściany 60 cm to 25 cm ściany nośnej i ok 35 cm wnęki.
__________________
"-Co to znaczy "mieć chłopa"?
-Prawdopodobnie chodzi o męską służbę domową. Bardzo rozpowszechnioną w XX wieku."
KobietaNaBosaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 10:48   #5
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Wnęki w ścianie

Cytat:
Napisane przez loni Pokaż wiadomość
moim zdaniem te wnęki mają właśnie służyć raczej wrażeniu estetycznemu i są zazwyczaj robione w celach ozdobnych a nie praktycznych.
To mi przypomina, że w moim pierwszym projekcie łazienki w cad decorze umieściłam taką wnękę-półkę na długości całej ściany i "nadzorujący" mnie projektant stwierdził, że to okropne i bez sensu i w ogóle po co. Przemyślałam sprawy i przyznałam mu w dużej części rację. Bezmyślne wykorzystywanie wnęk, tylko po to aby były, nie służy niczemu dobremu. Co innego jeśli ma się plan, żeby np. w jednym miejscu ładnie się prezentowały. Pod warunkiem, że zacznie się ich stosować nagminnie nie wiedzę nic złego w postawieniu jednej takiej ścianki.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 06:58   #6
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Wnęki w ścianie

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
To mi przypomina, że w moim pierwszym projekcie łazienki w cad decorze umieściłam taką wnękę-półkę na długości całej ściany i "nadzorujący" mnie projektant stwierdził, że to okropne i bez sensu i w ogóle po co. Przemyślałam sprawy i przyznałam mu w dużej części rację. Bezmyślne wykorzystywanie wnęk, tylko po to aby były, nie służy niczemu dobremu. Co innego jeśli ma się plan, żeby np. w jednym miejscu ładnie się prezentowały. Pod warunkiem, że zacznie się ich stosować nagminnie nie wiedzę nic złego w postawieniu jednej takiej ścianki.
millia ja chciałabym właśnie jedynie w salonie na jednej wąskiej ściance łączącej kuchnię z salonem kilka półeczek wnękowych na kilka zdjeć np. i tyle. W łazience absolutnie nie chcę takich wnęk gdyż ja raczej będę dążyć do pochowania wszystkiego żeby nie robić zbędnego bałaganu
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 21:00   #7
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wnęki w ścianie

mama wnęke i tylko sie kurzy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-13, 00:13   #8
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Wnęki w ścianie

My mamy dwie wneki ale otwarte i jestem z nich zadowolona
Wyobrazalam sobie je troszke wieksze ale niestety ze wzgledu na deske ktora idzie obok nie dalo sie ich powiekszych ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN5649.jpg (48,4 KB, 55 załadowań)
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 12:38   #9
neon1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 12
Dot.: Wnęki w ścianie

również nie polecam takiej wnętki. mało funkcjonalna i tak jak wspomniała koleżanka, kurzy się
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
neon1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 06:38   #10
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Wnęki w ścianie

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
My mamy dwie wneki ale otwarte i jestem z nich zadowolona
Wyobrazalam sobie je troszke wieksze ale niestety ze wzgledu na deske ktora idzie obok nie dalo sie ich powiekszych ...
zaaaabcia bardzo fajne, podobają mi się
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 23:05   #11
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Wnęki w ścianie

Cytat:
Napisane przez loni Pokaż wiadomość
zaaaabcia bardzo fajne, podobają mi się
dzieki
__________________
Dominik 12.06.2012

Olivia 2.07.2014
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 14:01   #12
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Wnęki w ścianie

Cytat:
Napisane przez loni Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
To mi przypomina, że w moim pierwszym projekcie łazienki w cad decorze umieściłam taką wnękę-półkę na długości całej ściany i "nadzorujący" mnie projektant stwierdził, że to okropne i bez sensu i w ogóle po co. Przemyślałam sprawy i przyznałam mu w dużej części rację. Bezmyślne wykorzystywanie wnęk, tylko po to aby były, nie służy niczemu dobremu. Co innego jeśli ma się plan, żeby np. w jednym miejscu ładnie się prezentowały. Pod warunkiem, że zacznie się ich stosować nagminnie nie wiedzę nic złego w postawieniu jednej takiej ścianki.
millia ja chciałabym właśnie jedynie w salonie na jednej wąskiej ściance łączącej kuchnię z salonem kilka półeczek wnękowych na kilka zdjeć np. i tyle. W łazience absolutnie nie chcę takich wnęk gdyż ja raczej będę dążyć do pochowania wszystkiego żeby nie robić zbędnego bałaganu
W takim razie nie widzę przeciwwskazań. Najważniejsze to mieć dobry plan i podążać za nim (tak dla pewności, ten plan nie powinien istnieć tylko w głowie, ale także na jakiejś aranżacji/wizualizacji z dokładnymi wymiarami i wyliczeniami.).
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 06:52   #13
loni
Raczkowanie
 
Avatar loni
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 388
Dot.: Wnęki w ścianie

Hmm no fajnie byłoby mieć wizualizację z planowaną aranżacją wnętrza, ale ja sama raczej nie poradzę sobie z obsługą profesjonalnego programu a projekt kosztuje około 250 zł i wydaje mi się, że będzie mi szkoda wydawać takie pieniądze na etapie wykończeniówki na projekty, bo będę wolała kupić coś za to do domu.
A może możecie polecić jakiś fajny program do aranżacji, aczkolwiek nie taki na etapie "studiów wyższych" tylko raczej gimnazjum
Dzięki z góry, pozdrawiam!
__________________
"Nie wystarczy pokochać,
Trzeba jeszcze umieć
Wziąć tę miłość w ręce,
I przenieść ją przez całe życie."
loni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 10:08   #14
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Wnęki w ścianie

Czym czyscic takie wnęki? Sa podobne jak na 2 zdjeciu w 1 poscie. Sucha czy wilgotna szmatka? Czy jakas zmiotka?
Obecnie jest tam remont i strasznie duzo pylu jest w tych wnekach i zastanawiam sie czym to wyczyscic?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-02-12 o 10:10
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 21:32   #15
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Wnęki w ścianie

Co prawda nie mam takiej wnęki, ale ja do kurzu z delikatnych miejsc których boje się porysować lub nie mogę użyć mokrej szmatki używam takiej "miotełki" sprawdza się rewelacyjnie i myślę że w takich wnękach również się sprawdzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg swiffer.jpg (43,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (39,4 KB, 3 załadowań)
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 07:27   #16
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Wnęki w ścianie

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Co prawda nie mam takiej wnęki, ale ja do kurzu z delikatnych miejsc których boje się porysować lub nie mogę użyć mokrej szmatki używam takiej "miotełki" sprawdza się rewelacyjnie i myślę że w takich wnękach również się sprawdzi.
Dzieki, o takim czyms wlasnie myslalam
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-13 08:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.