Honorowe krwiodawstwo - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-23, 23:30   #991
iza-izka
Raczkowanie
 
Avatar iza-izka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 35
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cięzko się było wybrać ale jak już poszłam to 2 razy nie mogłam oddać musiałam odczekać jakiś czas ale poszłam kolejny raz i udało się oddać krew i zrobić coś dobrego satysfakcja gwarantowana
iza-izka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 07:37   #992
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u pani doktor w sprawie mojej stałej dyskwalifikacji. Była baardzo zdziwiona, że ktoś bo jednorazowej akcji dał mi stałego bana. Zniesienie stałej dyskwalifikacji jest dosyć problematyczne. Trzeba wysłać pisma do wszystkich punktów krwiodawstwa w Polsce i czekać na odpowiedz czy oni też sie zgadzaja na zniesienie dyskwalifikacji. Na szczęscie zajmie sie tym RCKiK u mnie w Bydgoszczy. Przyszła pani pielęgniarka i mnie wymacała i stwierdziła, że owszem jest problem ale da sie pobrać krew. Pokazała mi z której żyły dawać krew do labolatorium, a z której do donacji. To całe znoszenie dyskwalifikacji może nawet trwać 2 miesiące :/ Czyli muszę czekać. Jestem w kontakcie z pania doktor i będzie mi na bieząco dawać znać co się dzieje.
Mi ostatnio w krwiobusie też piguła nie mogła znaleźc żyły, więc jej pokazałam skąd mi zazwyczaj biorą, to powwiedziała, że te żyły się czasami chowają (a to u mnie akurat jedyna widoczna w ogóle żyła), zalezy od dnia itp. ;/ I niby tamtego dnia tą moją "dobrą żyłę" miałam schowaną... ;/

Mój TŻ należy do klubu działającego przy jego miejscu pracy, chciał mnie kiedyś zapisać, ale mi tam trochę nie po drodze. Ten klub organizuje co roku Bal Krwiodawców i festyn letni.
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 15:21   #993
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Oddałam dzisiaj 450 ml krwi I już wiem, że będę regularnie oddawać krew
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 19:15   #994
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

tylko tak dalej!
ja jutro idę kolejny raz )
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:08   #995
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

wiecie może jak to jest z oddawaniem płytek krwi ?? bo koleżanka potrzebuje a ja krew ostatnio oddawałam krew pełna 21 sierpnia a jej wyniki strasznie się pogorszyły i chciałabym jakoś pomóc A akcję żeby dużo krwi zebrać na uczelni będę mogła zrobić dopiero pod koniec października /początek listopada.
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:48   #996
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
wiecie może jak to jest z oddawaniem płytek krwi ?? bo koleżanka potrzebuje a ja krew ostatnio oddawałam krew pełna 21 sierpnia a jej wyniki strasznie się pogorszyły i chciałabym jakoś pomóc A akcję żeby dużo krwi zebrać na uczelni będę mogła zrobić dopiero pod koniec października /początek listopada.
Poczytaj sobie tutaj http://forum.krewniacy.com/viewtopic.php?t=6982
w drugim poście masz odnośnik do tabelki co ile czasu można co oddawać
Czyli po krwi pełnej po 4 tygodniach możesz iść na płytki Czyli w przyszłym tygodniu, o ile będziesz miała wyniki dobre i Twoje żyły na obu rękach będą ok
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:50   #997
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

dziękuje ślicznie za odpowiedź zazwyczaj orientuję się co i jak przy oddawaniu ale zawsze oddawałam tylko krew pełną i w zakresie innych produktów muszę się dokształcić
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-14, 22:05   #998
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Zapytam się może ktoś będzie w stanie mi wytłumaczyć, mam grupę 0RhD+ czytam czytam na wiki i dalej nic nie wiem. Pisze coś że mogę dawać wszystkim krew ale otrzymywać tylko swoją.

I zasadnicze pytanie ile schodzi z oddaniem krwii? Siadam na fotel pani wbija igłę (ludzie mnie straszą że jest grubsza niż na zwykłe pobieranie) i że wogóle długo schodzi. Myślę nad tym i z moim heroizmem na widok igły to ciężko widzę.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 22:08   #999
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

zazwyczaj zabierają 450 ml krwi pełnej. A w ile schodzi no różnie bywa mi ostatnio zeszło w niecałe 5 minut i aż pani pielęgniarka była zaskoczona i powiedziała że pobiłam jeden z rekordów

A jeśli chodzi o grupę krwi to prawda Twoja krew jako dawcy jest uniwersalna dla wszystkich , natomiast Ty możesz otrzymać krew od kogoś tylko z ta samą grupą jaką ty masz
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 09:48   #1000
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Odp: Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Zapytam się może ktoś będzie w stanie mi wytłumaczyć, mam grupę 0RhD+ czytam czytam na wiki i dalej nic nie wiem. Pisze coś że mogę dawać wszystkim krew ale otrzymywać tylko swoją.

I zasadnicze pytanie ile schodzi z oddaniem krwii? Siadam na fotel pani wbija igłę (ludzie mnie straszą że jest grubsza niż na zwykłe pobieranie) i że wogóle długo schodzi. Myślę nad tym i z moim heroizmem na widok igły to ciężko widzę.
Teoretycznie mozesz oddac wszystkim oprocz 0Rh- (uniwersalny dawca) ,ale w praktyce krew w szpitalach dobiera sie dokladnie pod biorce - wlaczajac w to fenotyp (ciag liter i cyfr dodatkowo po glownej grupie, ktory nie zawsze podaja - mi akurat wpisali w ksiazeczke krwiodawcy)

Co do czasow to ostatnio rozmawialam o tym z pania w punkcie - ponoc ustawowe minimum zaczyna sie od 6-7 minut, a ja czesto mam w okolicach ponizej 5 i to mimo niskiego cisnienia, przeplyw mam dobry.

Igla jest owszem grubsza - dlatego lepiej na nia nie patrzec ja czuje uklucie przy wbijaniu i przy wyciaganiu, ale jak igla juz siedzi w rece to jej w ogole nie czuje. Nie ma sie co bac igiel - nie takie straszne (bolesne to sa zastrzyki domiesniowe, a nie pobieranie krwi )

Jak masz problemy z odjazdami na widok igiel to uprzedz pania w punkcie pobran - zagada cie tak ze nawet nie bedziesz wiedzial kiedy wbije i mysl o czym innym
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 19:57   #1001
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Czy u Was też zamiast prawdziwej czekolady dają jakieś czekoladopodobne badziewie? Nie to, że oddaję krew dla czekolady, ale przecież rzekomo ta czekolada ma uzupełnić niedobór magnezu A tu zonk, nie da się tego jeść
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 20:26   #1002
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

U mnie daja normalna czekoladę, dobrą bardzo
Ostatnio nie moge sie zebrac zeby iśc oddać. A to drink wieczorem, a to musze prowadzić a po oddaniu bym się bała ze zasnę:P
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 22:11   #1003
moniczka795
Zakorzenienie
 
Avatar moniczka795
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Białystok/Poznań
Wiadomości: 3 238
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Czy u Was też zamiast prawdziwej czekolady dają jakieś czekoladopodobne badziewie? Nie to, że oddaję krew dla czekolady, ale przecież rzekomo ta czekolada ma uzupełnić niedobór magnezu A tu zonk, nie da się tego jeść
U mnie dają taką klik mleczną, gorzką, bakaliową i orzechową + batoniki wafelki
Jak zaczynałam oddawać krew czyli jakieś 3 lata temu to dawali Goplanę...

Jakby była Milka to by mieli krwi pod dostatkiem w centrum krwiodawstwa
moniczka795 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 22:25   #1004
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez moniczka795 Pokaż wiadomość
U mnie dają taką klik mleczną, gorzką, bakaliową i orzechową + batoniki wafelki
Jak zaczynałam oddawać krew czyli jakieś 3 lata temu to dawali Goplanę...

Jakby była Milka to by mieli krwi pod dostatkiem w centrum krwiodawstwa
ja uwielbiam tą orzechową!
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 22:35   #1005
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

my też mamy takie czekolady czekoladopodobne ale strasznie mi smakuja ze znajomymi zwłaszcza jest zawsze wojna o tą kokosową
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 08:32   #1006
Benera
Rozeznanie
 
Avatar Benera
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 640
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

a u mnie daja pol na pol mleczna i gorzka...
Benera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 11:56   #1007
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
my też mamy takie czekolady czekoladopodobne ale strasznie mi smakuja ze znajomymi zwłaszcza jest zawsze wojna o tą kokosową
mój brat kiedyś dostawał te kokosowe! przepyszne
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 12:57   #1008
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Ja wcześniej dostawałam te czekolady Union Chocolate, były nawet ok, ale teraz dają jakieś inne i nie są za dobre
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 19:58   #1009
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

te uniona byly doobre, kokosową uwielbiałam! nie mogłam jej nigdzie znaleźć w sklepie stacjonarnym.. ale tydzień temu znalazłam w netto
teraz sa jakieś nowe, ale rozdałam napotkanym dzieciakom )
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-17, 13:09   #1010
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
te uniona byly doobre, kokosową uwielbiałam! nie mogłam jej nigdzie znaleźć w sklepie stacjonarnym.. ale tydzień temu znalazłam w netto
teraz sa jakieś nowe, ale rozdałam napotkanym dzieciakom )
Masz baaaardzo dobre serduszko.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-17, 22:50   #1011
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

wyznaję zasadę, że "dobro powraca" polecam!
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 08:29   #1012
Aneyka
Zakorzenienie
 
Avatar Aneyka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 153
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
Czy u Was też zamiast prawdziwej czekolady dają jakieś czekoladopodobne badziewie? Nie to, że oddaję krew dla czekolady, ale przecież rzekomo ta czekolada ma uzupełnić niedobór magnezu A tu zonk, nie da się tego jeść
Ja oddaje krew od 3 lat, a "gratisy" otrzymane po oddaniu krwi rozdaję Słodyczy nie lubię więc po co ma leżeć i marnować się
Szkoda tylko, ze na oddawanie muszę chodzić sama, TŻ mdleje na widok krwi
Aneyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 09:11   #1013
NeedYourLove
Raczkowanie
 
Avatar NeedYourLove
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 51
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Za to ja prawie mdleję za każdym razem po zakończonym pobieraniu Nie wiem dlaczego tak jest, w trakcie oddawania krwi jest wszystko ok, po wyciągnięciu igły zaczyna mi się robić słabo, prawie im odjeżdżam i zazwyczaj dostaje jakieś kropelki. Nigdy mi nikt nie powiedział, że nie mogę oddawać krwi, więc w sumie to nie wiem.
NeedYourLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 13:04   #1014
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Dziewczyny, mam pytanie. Czy do Was Służba Krwi też wysyła smsy? Ja już drugi raz dostałam, akurat w czasie gdy ma być u mnie w miescie Krwiobus, o treści: "potrzebna krew dla ciężko chorego (...)". I się zastanawiam czy to taki uniwersalny sms mający mnie "zachęcić" do pójścia, czy rzeczywiście "potrzebna krew dla ciężko chorego". Bo teraz będzie u mnie tylko 3 dni (31 X i 4,5 XI), mam mieć @, potem nie będę mieć z kim zostawić dziecka, musiałabym lecieć z samego rana. Jeżeli rzeczywiście dla ciężko chorego to mogłabym się poświęcić, bo mam "trudną" grupę; ale jeśli to takie zagranie to bardzo mi się to nie podoba... Co o tym myślicie?
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 13:28   #1015
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

bardzo często się komuś dedykuje zbiórkę krwi . Zbiórki krwi organizuję już 4 rok i jak są dla kogoś zadedykowane to nawet odzew jest większy . Chodzi o to że konkretna osoba dostaje przykładowo 20 litrów i ma je zapewnione, tutaj też grupa krwi nie ma znaczenie ponieważ banki krwi wymieniają się potem tą krwią między sobą tak żeby dla tej osoby krew pasowała . Innym sposobem jest też przy oddawaniu krwi powiedzenie na samym początku komu się tą krew chce przekazać . Dostaje się takie zaświadczenie i ma się pewność że ta krew trafi do konkretnej osoby . Tak że jak masz możliwość to śmiało możesz iść oddać tą krew
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 12:43   #1016
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Tylko, że to nie jest zbiórka dedykowana komuś, może nie napisałam dobrze o co mi chodzi, ten sms brzmi dokłądnie tak:
"Pilnie potrzebna krew dla ciężko chorego. Zapraszamy na akcję poboru krwi w [moje miasto] w dniach 31 X i 4,5 XI 2013, w godzinach ... w miejscu..." I to są dni, godziny i miejsca ustalone wcześniej w "rozkładzie" jazdy Krwiobusu. I chodzi mi o to, czy rzeczywiście ktoś teraz potrzebuje pomocy (ale akurat drugi raz dostaję taki sam sms w czasie gdy ma byc u mnie Krwiobus) czy to taka "formułka"... Bo jeśli komuś jest pilnie potrzebna krew, taka grupa jak ja mam to chyba mozna by bylo oddać w szpitalu np., a jesli to taka formułka (na zasadzie "zawsze jest ktos kto potrzebuje"), która ma mnie zachęcić ogolnie do oddania do mi się to nie podoba, bo to granie na emocjach...
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 15:35   #1017
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Tylko, że to nie jest zbiórka dedykowana komuś, może nie napisałam dobrze o co mi chodzi, ten sms brzmi dokłądnie tak:
"Pilnie potrzebna krew dla ciężko chorego. Zapraszamy na akcję poboru krwi w [moje miasto] w dniach 31 X i 4,5 XI 2013, w godzinach ... w miejscu..." I to są dni, godziny i miejsca ustalone wcześniej w "rozkładzie" jazdy Krwiobusu. I chodzi mi o to, czy rzeczywiście ktoś teraz potrzebuje pomocy (ale akurat drugi raz dostaję taki sam sms w czasie gdy ma byc u mnie Krwiobus) czy to taka "formułka"... Bo jeśli komuś jest pilnie potrzebna krew, taka grupa jak ja mam to chyba mozna by bylo oddać w szpitalu np., a jesli to taka formułka (na zasadzie "zawsze jest ktos kto potrzebuje"), która ma mnie zachęcić ogolnie do oddania do mi się to nie podoba, bo to granie na emocjach...
Krew zawsze potrzebna jest ciezko chorym ludziom. Zdrowym nie daja
Wiec moim zdaniem nie ma sie co czepiac formy zachety, tylko jak jest okazja to isc i oddac

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 16:31   #1018
ld2GdYYL1cb
Zakorzenienie
 
Avatar ld2GdYYL1cb
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 726
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

ehh,też bym chciała
po tym jak we wakacje mi w busie nie pozwolili-niby 52kg to za mało, to tak jakoś mnie ,,odpycha'',że znowu mnie odeślą z kwitkiem
a wczoraj w szkole była taka akcja,co prawda nie miałam dowodu,i mam chęć znowu spóbować...
nie mam jak sprawdzić wagi wiem,że to nie reguła, no ale na tej szkolnej akcji zemdlały 2 osoby dużo cięższe ode mnie, tak wiem,że nic takiego, no ale mam to 50 kg!!i chce oddać



sorrki,że tak o niczym właściwie...

Edytowane przez ld2GdYYL1cb
Czas edycji: 2013-10-30 o 16:32
ld2GdYYL1cb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 16:40   #1019
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez No air Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Czy do Was Służba Krwi też wysyła smsy? Ja już drugi raz dostałam, akurat w czasie gdy ma być u mnie w miescie Krwiobus, o treści: "potrzebna krew dla ciężko chorego (...)". I się zastanawiam czy to taki uniwersalny sms mający mnie "zachęcić" do pójścia, czy rzeczywiście "potrzebna krew dla ciężko chorego". Bo teraz będzie u mnie tylko 3 dni (31 X i 4,5 XI), mam mieć @, potem nie będę mieć z kim zostawić dziecka, musiałabym lecieć z samego rana. Jeżeli rzeczywiście dla ciężko chorego to mogłabym się poświęcić, bo mam "trudną" grupę; ale jeśli to takie zagranie to bardzo mi się to nie podoba... Co o tym myślicie?
tak, mam grupę ARh+ i w wakacje dostałam sms, że jest niedobór krwi tej grupy, bo choć teoretycznie najpopularniejsza, to tym samym zapotrzebowanie największe, w związku z czym jeśli mogę, żebym zgłosiła się oddać ale w Twoim smsie jest konkretnie o Twojej grupie, czy ot tak, że krew jest potrzebna? wydaje mi się, że oni raczej nie stosują chwytów marketingowych

edit: doczytałam, jak brzmi pełna wiadomość. faktycznie dość dziwnie sformułowana, nie ma wspomniane o grupie, na dodatek skoro termin pokrywa się z tym przyjazdem autobusu, to faktycznie może być tylko na zachętę

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2013-10-30 o 16:56
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:10   #1020
No air
Zakorzenienie
 
Avatar No air
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 840
Dot.: Honorowe krwiodawstwo

Ja się nie czepiam formy zachęty...
Tylko dla mnie to nie jest super okazja, żeby iść, musiałabym się trochę nakombinować, żeby móc pójść w tym terminie. Więc dla mnie ma znaczenie czy rzeczywiście ktoś KONKRETNY potrzebuje TERAZ właśnie MOJEJ krwi, czy też to taki wspaniały sposób na zwiększenie ogólnej ilości oddających. Zwłaszcza że jak pisałam tu juz kiedys po zlikwidowaniu w mojej mieścinie stałego punktu ilość oddających spadła o ponad połowę.
__________________
Jestem mamą!


MOJA WYMIANKA!
No air jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-19 12:29:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:50.