Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-11, 21:48   #3421
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
paranoja dziekuje


czy ktos moglby rzucic okiem na niego ?

OTHER INGREDIENTS: mica, boron nitride, silica, ethylene acid copolymer, dimethicone, silsesquioxane crosspolymer, methylemthacrylate crosspolymer, nylon-12, stearic acid, caprylic triglyceride, magnesium stearate, phenyl thrimethicone, alumina, PEG-10/15 crosspolymer, methylparaben, sorbic acid, agar, lauroyl lysine, aluminum hydroxide, butylparaben, parfum, alumininum dimpyristate, dipropylene gylcol sodium dehyroacetate, BHT, sodium citrate, hexyl cinnamal, linalool, butylphenyl methylpropional, cintronellol, alpha-isomethyl ionone, coumarin, tocopherol.
Ale pod jakim względem? Żeby nie zapychał, czy żeby naturalny był?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 22:33   #3422
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

zeby nie zapychal przede wszystkim
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 22:46   #3423
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
zeby nie zapychal przede wszystkim
Jak cię silikony zapychają, to ten może być niebezpieczny.

A ty nie jesteś na wątku o kosmetykach naturalnych?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 22:52   #3424
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hm kurde niedobrze bo planowalam go kupic

jestem.. ale jesli chodzi o makijaz to stawiam przede wszystkim na to zeby jaks ta moja buzia po pomalowaniu wygladala, (tzn patrze na sklady - musi byc po prostu OK - nie mowie ze rewelacyjny, taki zeby nie zrobil mi krzywdy)
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 23:10   #3425
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

przypominam się niesmiało


Cytat:
Napisane przez 1141655 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę (mam nadzieję , że nie było), bo chcę jutro kupić :

Clarins, Fluide Eclat du Jour SPF15 [Daily Energizer Lotion] (Fluid energetyzujący na dzień z SPF15)
link do kwc: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...15.html&next=1

Skład znalazłam na stronie : http://dailymed.nlm.nih.gov/dailymed...o.cfm?id=37047

Inactive Ingredients: WATER, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, ALCOHOL, CORNSTARCH MODIFED, MYRISTYL ALCOHOL, TREHALOSE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACYRLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, MYRISTYL GLUCOSIDE, FRAGRANCE, POTASSIUM CETYLPHOSPHATE, PROPYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, ASCORBYL TETRA ISOPALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYLENE GLYCOL, CURCUMA LONGAI TURMERIC ROOT EXTRACT, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, GINKGOBILOBA LEAF EXTRACT, BHT, PENTYLENE GLYCOL, XYLITOL, ALCHEMLLAVULGARIS EXTRACT, LAPSANA COMMUNIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PHENOXYETHANOL, THERMUS THERMOPHILLUS PERMENT,

znalazłam też drugi skład :
INCI: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Isononyl Isononanoate, Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Corn Starch Modified, Myristyl Alcohol, Trehalose, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Myristyl Glucoside, Parfum, Potassium Cetyl Phosphate, Propylene Glycol, Caprylyl Glycol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Butylene Glycol, Curcuma Longa Root Extract, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Ginkgo Biloba Leaf Extract, BHT, Pentylene Glycol, Xylitol, Alchemilla Vulgaris Extract, Lapsana Communis Flower/leaf/Stem Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Thermus Thermophillus Ferment, Rhodiola Rosea Root Extract, Potassium Sorbate, Sodium Lauryl Sulfate, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hdroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Eugenol, Citral.

Nie wiem, który będzie dobry :/
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 23:55   #3426
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
hm kurde niedobrze bo planowalam go kupic

jestem.. ale jesli chodzi o makijaz to stawiam przede wszystkim na to zeby jaks ta moja buzia po pomalowaniu wygladala, (tzn patrze na sklady - musi byc po prostu OK - nie mowie ze rewelacyjny, taki zeby nie zrobil mi krzywdy)

Tylko wiesz, jeżeli naturalnymi metodami będziesz oczyszczała i pielęgnowała twarz, a potem to wszystko zapchasz sobie silikonami z podkładu czy talkiem, to nie poradzisz sobie z oczyszczeniem tego za pomocą naturalnych metod.
Musisz poszukać podkładu prostego, bez zapychaczy, żeby pielęgnacja naturalna miała sens. Niestety ja ci nie pomogę, bo nie używam podkładu.
Ja tak to widzę, nie musisz się ze mną zgodzić.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 00:40   #3427
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;26865534]Tylko wiesz, jeżeli naturalnymi metodami będziesz oczyszczała i pielęgnowała twarz, a potem to wszystko zapchasz sobie silikonami z podkładu czy talkiem, to nie poradzisz sobie z oczyszczeniem tego za pomocą naturalnych metod.
Musisz poszukać podkładu prostego, bez zapychaczy, żeby pielęgnacja naturalna miała sens. Niestety ja ci nie pomogę, bo nie używam podkładu.
Ja tak to widzę, nie musisz się ze mną zgodzić.
[/QUOTE]

Ja tez pielegnuje sie kosmetykami naturalnymi, a kolorowke kupuje normalna, taka jak mi sluzy i nie mam problemow z oczyszczeniem skory, choc cere mam tlusta. To samo mozna by odniesc do Twojej niecheci do filtrow, o ktorej pisalas...po co kosmetyka naturalna, skoro nie uzywa sie filtrow. To po prostu indywidulany wybor kazdego i kwestia jego wlasnej oceny
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 07:18   #3428
TeczaNaPatyku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 146
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę.

Lavera - Regenerujący krem pod oczy (czy będzie coś robił? bo kosztuje nie mało)

Skład: Water (Aqua), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Alcohol*, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Hydrogenated Palm Glycerides, Squalane, Pongamia Glabra Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Lecithin, Sodium Lactate, Camellia Sinensis Leaf Extract***, Caffeine*, Ceramide 3, Ascophyllum Nodosum Extract, Bambusa Arundinacea Stem Extract*, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Maltodextrin, Silica, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Lecithin, Lysolecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Xanthan Gum, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Fragrance (Parfum)**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Salicylate**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**

* ingredients from certified organic agriculture,
** from natural essential oils,
*** Fair Trade
TeczaNaPatyku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 08:42   #3429
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo bardzo proszę o analizę

EXCIPIAL PIGMENTCREME - KREM O WŁAŚCIWOŚCIACH HYDROFILOWYCH I KRYJĄCYCH


Skład
Aqua, Octyldodecanol, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, Steareth-2, PEG-8 Distearate, Caprylic / Capric Triglyceride, Steareth-20, Polyaminopropyl Biguanide, Phenoxyethanol, Butylphenyl Methylproplonal, Parfum, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499.
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 08:59   #3430
marghot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 239
GG do marghot
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogę się nieśmiało przypomnieć z prośbą o rozszyfrowanie
czy ma dużo silikonów czy może zapchać cerę
ma skróę nieprzesadnei wrazliwą, mieszaną, skłonną do odwodneinia


Cytat:
Napisane przez marghot Pokaż wiadomość
Proszę o rozszyfrowanie

DayWear, Estee Lauder
Skład: / lotion - cera tłusta/ active ingredients: octyl methoxycinnammate, homosalate, avobenzone; ingredients: water (aqua purificata) purified, octyl methoxycinnamate, cyclomethicone, pentylene glycol, homosalate, avobenzone, dimethicone, c12-15 alkyl benzoate, pvp/hexadecene copolymer, acrylates copolymer, hydrogenated lecithin, octyldodecyl neopentanoate, trimethylsiloxysilicate, aspalanthus linearis (red tea) extract, camellia sinensis (white tea) leaf ektract, coffea arabica (coffee) seed extract, polygonum cuspidatum root extract, centella asiatica (hydrocotyl) extract, triticum vulgare (wheat germ) extract, betula alba (birch) bark extract, laminaria ochroleuca extract, hordeum vulgare (barley) extract, saccharomyces lysate extract, rosmarinus officinalis (rosemary) extract, vitis vinifera (grape) seed extract, laminaria saccharina extract, ethylbisiminomethylguaiac ol manganese chloride, cholesterol, phospholipids, maltodextrin, ascorbyl tocopheryl maleate, cyclodextrin, sodium hyaluronate, trehalose, nordihydhoguaiaretic acid, palmitoyl hydroxypropyltrimonium amylopectin / glycerin crosspolymer, linolenic acid, oryzanol, lecithin, squalane, glycerin, linoleic acid, sodium pca, urea, caprylic/capric triglyceride, sucrose, polyethylene, ppg-15 stearyl ether benzoate, isohexadecane, acrylamide / sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, butylene glycol, dipropylene glycol dibenzoate, polyquaternium-51, hyorogenated polyisobutene, choleth-24, ceteth-24, polysorbate 80, fragrance (parfum), bht, disodium edta, phenoxyethanol, methylpararen, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, yellow 5 (ci 19140), blue (ci 42090)

All About Eyes, Clinique
Skład: water, butyrospermum parkii (shea butter),cetearyl alcohol, hydrogenated polyisobutene, phenyl trimethicone, dipropylene glycol, polyglyceryl-3 beeswax, polybutene, sucrose, cetyl esters, polymethyl methacrylate, isostearyl neopentanoate, glycerin, glyceryl stearate, cetearyl glucoside, butylene glycol, tocopheryl acetate, euphrasia officinalis (euphrasia) extract, triticum vulgare (wheat) germ extract, hordeum vulgare (barley) extract, sigesbeckia orientalis (st. paul's wort) extract, peg-100 stearate, coleus barbatus extract, betula alba (birch) extract, polysilicone-11, methyl glucose sesquistearate, camellia sinensis (green tea) leaf extract, salvia officinalis (sage) leaf, glyceryl polymethacrylate, yeast extract, lutea (gentian) root extract, stearic acid, milk protein, whey protein, lysine, acetyl glucosamine, palmitoyl oligopeptide, guanidine carbonate, squalane, glycosaminoglycans, magnesium ascorbyl phosphate, cholesterol, caffeine, peg-8, phytosphingosine, arginine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, aminomethyl propanol, glycine, dimethicone, ascorbic acid, isomerized linoleic acid, linoleic acid, sodium hyaluronate, 1,2 hexanediol, maltodextrin, decarboxy carnosine hcl, potassium sulfate, caprylyl glycol, disodium edta, sodium dehydroacetate, phenoxyethanol, yellow 5 (ci 19140), iron oxides (ci 77491, ci 77492, ci 77499), mica, titanium dioxide (ci 77891)

Hydrabio, Lekka konsystencja Bioderma
Water (Aqua), Glycerin, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Alcohol Denat., Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Polyehtylene, Sodium Lactate, Arachidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Xylitylglucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arachidyl Glucoside, Hexyldecanol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Fragrance, (Parfum).
marghot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 09:50   #3431
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziewczyny, a co powiecie o nowym kremie
La Roche-Posay Toleriane Ultra


Skład: Aqua, isocetyl stearate, squalane, butyrospermum parkii butter, dimethicone, glycerin, aluminum starch octenylsuccinate, pentylene glycol, PEG-100 stearate, glyceryl stearate, cetyl alcohol, dimethiconol, sodium hydroxide, acetyl dipeptide-1 cetyl ester, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer.


jestem też ciekawa właściwości niezapychających i rozjaśniających przebarwienia tego produktu
Płyn micelarny Bioderma White Objective

Skład: WATER (AQUA), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, POLYSORBATE 20, LYSINE AZELATE, ANDROGRAPHIS PANICULATA LEAF EXTRACT, HEXAPEPTIDE-2, RHAMNOSE, MANNITOL, XYLITOL, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, DIPROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CETRIMONIUM BROMIDE, BUTYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA.

dziękuję za pomoc

Edytowane przez brena
Czas edycji: 2011-05-12 o 10:29
brena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 09:57   #3432
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Ja tez pielegnuje sie kosmetykami naturalnymi, a kolorowke kupuje normalna, taka jak mi sluzy i nie mam problemow z oczyszczeniem skory, choc cere mam tlusta. To samo mozna by odniesc do Twojej niecheci do filtrow, o ktorej pisalas...po co kosmetyka naturalna, skoro nie uzywa sie filtrow. To po prostu indywidulany wybor kazdego i kwestia jego wlasnej oceny
No to jest trochę inaczej niż z filtrami.

I nie chodzi mi o to, by zmieniać tusz, róż, czy pomadkę, ale podkład ma wielkie znaczenie. Cerę będziesz miała cały czas tłustą, jeżeli używasz kiepskiego podkładu, po prostu skóra się broni.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 09:58   #3433
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
To pij duzo! Teraz ciepło więc trzeba dużo pić. Ja na przykład nie lubię wody pić, a woda najlepsza dla skóry, więc staram się nadrabiać sokami, herbatkami, witaminkami:P Czym się da a odwodnioną skórę też miałam i żel hialuronowy z olejem dobrze sobie z tym radzi Możesz spróbować.
Też nie lubię wody chyba, że gazowana, to jeszcze...
No to czekają mnie zakupy widzę zapiszę i zamówię
Nałożyłam Sea of Life Mineral Butter with Pomegranate na twarz na noc. Zapach troszkę miętowy, trochę chemiczny jakiś, ale szybko znika. Rozprowadza się świetnie, bardzo wydajny na pewno, zużyłam odrobinkę, a próbka spora, więc wystarczy na testowanie póki co buzia gładka, miękka, nie świeci się jakoś strasznie. Zaryzykowałam i użyłam dziś pod makijaż, który się nawet trzyma testuję dalej...i szukam czegoś na przebarwienia, bo wolałabym nie używać podkładu...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 10:47   #3434
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wie ktoś może jak znaleźć INCI pudru Rimmel Stay Matte, Pressed Powder? Ale koniecznie tej nowej wersji. Będę naprawdę wdzięczna.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...wa-wersja.html
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 14:30   #3435
eyelash69
Raczkowanie
 
Avatar eyelash69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 46
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

przypominam i prosze o pomoc ;D Czy myślicie ,że to dobry skład dla cery tłustej? proszę o pomoc
Bourjois - Micellar cleansing water - woda micelarna
Skład: Aqua, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Poloxamer 184, Coco-Glucoside, Phenoxyethanol, Tetrasodium Edta, Sodium Methylparaben, Citric Acid, Propylene Glycol, Bht, Nymphaea Alba Root Extract
eyelash69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 15:21   #3436
SuperKotek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 699
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam prosze o analize żelu pod oczy bionawilżającego flos leku
Skład: Aqua, Polyglyceryl Methacrylate, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Glycoproteins and Faex, Aleuritic Acid, Etoxydiglycol, Propylene glycol, Butylene glycol, Chamomilla Recutica, Salvea Officinalis, Althea Officinalis, Bisabolol, Ginkgo Biloba Extract, Glycerin, Carbomer, Triethanolamine, Lactose, Cellulose, Hydroxypropyl Methyl Cellulose, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Ultramarin, Cl 77289, Allantoin, Methylparaben, Imidazolidynyl Urea, Disodium EDTA.
czy ma w miare dobry skład warto w ogóle cos takiego stosować czy poszukać czegos innego? z góry dziekuje biochemiczkom
SuperKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 20:11   #3437
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize

Coslys Krem na dzień do cery normalnej i tłustej z ekstraktem z białej lilii

Aqua (water), spiraea ulmaria flower water* (organic meadow sweet flower water), dicaprylyl carbonate (vegetable emollient), cetearyl alcohol (and) cetyl alcohol (vegetable thickeners), macadamia ternnifolia seed oil* (organic macadamia oil), cetearyl glucoside (vegetable emulsifier), lilium candidum extract* (organic white lily extract), parfum (100% natural perfume), sodium PCA (vegetable moisturizing active ingredient from beetroot), prunus amygdalus dulcis oil* (organic sweet almond oil), aniba rosaeodora wood oil* (organic rose wood essential oil), citrus dulcis oil* (organic sweet orange essential oil), citrus limonum peel oil* (organic lemon essential oil), glycine soja (non GM soya extract), tocopherol (natural vitamin E) xanthan gum (thickener), sodium benzoate (preservative system), benzyl benzoate (and) citral (and) geraniol (and) limonene (and) linalool (ingredients from essential oils)

Z gory dziekuje!
super kremik, ale poleciłabym go bardziej dla cery normalnej niż tłustej. Ponieważ na przykład olej migdałowy i makadamia ma dużą zawartość oleju oleinowego, co nie służy tłustym cerom. Jak buźka nie jest bardzo skłonna do zapychania to polecam

Cytat:
Napisane przez eyelash69 Pokaż wiadomość
Pomoże mi ktoś ?mam cere tłustą i szukam czegoś lekkiego do demakijażu,chce odrzucić mleczka i spróbować czegoś innego. Czy myślicie ,że to dobry skład dla cery tłustej? proszę o pomoc
Bourjois - Micellar cleansing water - woda micelarna
Skład: Aqua, Glycerin, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Poloxamer 184, Coco-Glucoside, Phenoxyethanol, Tetrasodium Edta, Sodium Methylparaben, Citric Acid, Propylene Glycol, Bht, Nymphaea Alba Root Extract
Widzę, że ma świetne opinie. Skład na to nie wskazuje. Na pewno nie używałabym tego do oczu, może podrażnić, szczypać.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 20:26   #3438
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Rossmann, Alterra, Sensitiv - Gesichtscreme (Krem do cery bardzo wrażliwej)

Skład: Aqua, Olea Europaea Oil*, Glycerin, Alcohol*, Carthamus Tinctorius Oil*, Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Oenothera Biennis Oil*, Rhus Verniciflua Cera, Xanthan Gum, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Hydrogenated Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Helianthus Annuus Seed Oil, Levulinic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol.
* Składniki z certyfikowanych upraw ekologicznych.



Zapcha?
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 20:27   #3439
eyelash69
Raczkowanie
 
Avatar eyelash69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 46
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

no właśnie czytałam na KWC i wszyscy zachwalają a teraz już sama nie wiem ,czy kupić;P A macie może coś lekkiego do demakijażu ?
eyelash69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 20:27   #3440
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
super kremik, ale poleciłabym go bardziej dla cery normalnej niż tłustej. Ponieważ na przykład olej migdałowy i makadamia ma dużą zawartość oleju oleinowego, co nie służy tłustym cerom. Jak buźka nie jest bardzo skłonna do zapychania to polecam


Slicznie dziekuje, chyba sie na niego skusze
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 20:59   #3441
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez TeczaNaPatyku Pokaż wiadomość
Proszę o analizę.

Lavera - Regenerujący krem pod oczy (czy będzie coś robił? bo kosztuje nie mało)

Skład: Water (Aqua), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Alcohol*, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Hydrogenated Palm Glycerides, Squalane, Pongamia Glabra Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Lecithin, Sodium Lactate, Camellia Sinensis Leaf Extract***, Caffeine*, Ceramide 3, Ascophyllum Nodosum Extract, Bambusa Arundinacea Stem Extract*, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Maltodextrin, Silica, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Lecithin, Lysolecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Xanthan Gum, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Fragrance (Parfum)**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Salicylate**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**

* ingredients from certified organic agriculture,
** from natural essential oils,
*** Fair Trade
Na pewno pięknie odżywi, nawilży skórę wokół oczu. Może zmniejszy opuchliznę, cienie pod oczami - to zawsze zależy od oczu. Niektórzy mają cienie genetyczne i nic im nie pomoże. Warto go kupić

Cytat:
Napisane przez BlackSwann Pokaż wiadomość
Bardzo bardzo proszę o analizę

EXCIPIAL PIGMENTCREME - KREM O WŁAŚCIWOŚCIACH HYDROFILOWYCH I KRYJĄCYCH


Skład
Aqua, Octyldodecanol, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, Steareth-2, PEG-8 Distearate, Caprylic / Capric Triglyceride, Steareth-20, Polyaminopropyl Biguanide, Phenoxyethanol, Butylphenyl Methylproplonal, Parfum, Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499.
Można spróbować. Tragedii nie ma, ale proszę uważać na wrażliwą buźkę

Kochane, przez jakiś czas nie będę mogła zaglądać tutaj tak często jak do tej pory. Przepraszam, ale analizy muszą poczekać - czas uczyć się do sesji i nie siedzieć na wizażu non stop:P Bardzo proszę inne dziewczyny o pomoc. Pozdrawiam! Buziaki

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarrka90 Pokaż wiadomość
Rossmann, Alterra, Sensitiv - Gesichtscreme (Krem do cery bardzo wrażliwej)

Skład: Aqua, Olea Europaea Oil*, Glycerin, Alcohol*, Carthamus Tinctorius Oil*, Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Oenothera Biennis Oil*, Rhus Verniciflua Cera, Xanthan Gum, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Hydrogenated Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Helianthus Annuus Seed Oil, Levulinic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol.
* Składniki z certyfikowanych upraw ekologicznych.



Zapcha?
może:P przez tą oliwkę. ale mam go i jest bardzo przyjemny i nie jest tłusty. użyłam do tej pory kilka razy tylko i jestem bardzo zadowolona

Cytat:
Napisane przez eyelash69 Pokaż wiadomość
no właśnie czytałam na KWC i wszyscy zachwalają a teraz już sama nie wiem ,czy kupić;P A macie może coś lekkiego do demakijażu ?
Bioderma Sensibio też składem nei powala ale jest bardzo dobra Polecam. Z nowości naturalnych micel z AA eco, w Avie eco też jest jakieś mleczko lub micel nie pamietam i ceny przystępne.

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Slicznie dziekuje, chyba sie na niego skusze
Napisz recenzje na KWC
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 13:54   #3442
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

jp91 mam do Ciebie pyt: zamowilam sobie na bu zel hialuronowy z olejem- wybralam skwalan- ale on wsrod wizazanek jest b niepopularny. Ty tez go nie wymieniasz w swoich olejach. cere mam sklonna do zapychania (bede tej mieszanki uzywac tylko na noc.) czy to dobry wybor? zauwazylam ze niewiele wizazanek decyduje sie na ten olej. mi juz blizej do 30... w opisie bu jest napisane ze po 25 spada nam skwalan w skorze.... i jak zawsze dalam sie skusic

oraz: robie sobie serum 15%flavo v z bu i trzeba tam dodac spirytus rektyfikowany - mam w domu spirytus czysty czy to to samo? (na etykietce jes napisane spirytus domowy czysty 95%)
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:45   #3443
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Proszę o informacje czy taki skład kosmetyków KANEBO jest wart baaardzo wysokiej ceny, tzn. czy skład (a co za tym idzie działanie) wart jest inwestowania sporych nakładów finansowych:

I.OIL STEP 1 (olejek do demakijażu)
1.Mineral oil paraffinum liquidum)
2.Triethylhexanoin
3.PEG-20 Glyceryl Triisostearate
4.Water (aqua)
5. Fragrance (Parfum)
6.Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil,
7.Prunus Amygdalus Dulcis (sweet almond) oil,
8.Squalane,
9Panax Ginseng Root Extract
10Alkohol
11Ethyl Glucoside
12Hydrolyzed Silk
13Ethylparaben
14Butylparaben
15Limonene
16Linalool

II.Pianka do mycia twarzy - Step II
Water
Butylene Glykol
Glicerin
Lauric Acid
Lauryl Betanine
Myrystic Acid
PPG-2 Cocamide
Potassium Hydroxide
Fragrance
Stearid Acid
Alkohol
Dipotassium Glycyrrhizante
DisodiumEdta
Ethyl Glucoside
Hydrolyzed silk
Quillaja Saponaria Bark Extract
Panax Ginesing root Extract
Camellia Japonica seed Extract
Camellia Sinensis leaf Extract
Protease Dextran
Saccharium officinarum (sugar cane) extract
Thymus vulgaris (thyme) extract
Ethylparaben,
Butylparaben
Alpha-isomethyl ionone
Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene carboxaldehyde
limonene
linalool

III.Esencja zwężająca pory
Glycerin
Water
Diglicerin
Dipropylene glycol
Peg-60 Hydrogenated Castor oil
alkohol
polysorbate 20
sucrose laurate
butylene glucol
ethyl glucoside
parfum (fragrance)
hydrolyzed silk
ethylhexyl methoxycinnamate
panax ginseng root extract
protease dextran
thymus vulgaris (thyme) extract
BHT
Sodium benzoate
ethylparaben
butylparaben


Z góry dziękuję
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:52   #3444
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
jp91 mam do Ciebie pyt: zamowilam sobie na bu zel hialuronowy z olejem- wybralam skwalan- ale on wsrod wizazanek jest b niepopularny. Ty tez go nie wymieniasz w swoich olejach. cere mam sklonna do zapychania (bede tej mieszanki uzywac tylko na noc.) czy to dobry wybor? zauwazylam ze niewiele wizazanek decyduje sie na ten olej. mi juz blizej do 30... w opisie bu jest napisane ze po 25 spada nam skwalan w skorze.... i jak zawsze dalam sie skusic

oraz: robie sobie serum 15%flavo v z bu i trzeba tam dodac spirytus rektyfikowany - mam w domu spirytus czysty czy to to samo? (na etykietce jes napisane spirytus domowy czysty 95%)
Ja używam skwalanu ;wprawdzie nie razem z żelem,a osobno (tzn. żel też dokładam,ale nie są w jednej butelce)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 15:57   #3445
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej drogie Wizażanki!
Potrzebuje małej rady, a mianowicie czy moge i czy będzie korzystne łączenie Skinorenu z kremem rozświetlającym Neostraty?
Chce pozbyć się przebarwień pozapalnych, a także zapobiegać pojawianiu się wyprysków. W dodatku moja cera szybko się przesusza. Stosuje już jakiś czas Skinoren, ale efekty póki co mizerne, a że mam w domu Neostratę, to pomyslałam, że ją dołączę. Czy to dobry pomysł? Czy może jednak nie kombinować z taką ilością specyfików? Co myślicie? Ewentualnie jaką kombinację mi radzicie?

Wklejam składy:
Neostrata: Glukonolakton - 4%, Kwas laktobionowy - 3%, Kwas migdałowy - 2%, Arbutyna – 2 %, Kwas cytrynowy - 1%, Ekstrakt z lukrecji, Prowitamina A (pro-retinol), Witamina E, Filtry SPF 15 (Metoksycynamonian oktylu - 7,50%, Dwutlenek tytanu – 2,0%), Woda, Gliceryna/Glikol propylenowy, Oktylodekanol – emolient, Alkohol
cetylowy – stabilizator, Arginina, Kwas stearynowy, Stearynian etylheksylu, Stearynian glicerylu,
Stearynian PEG-100, Dimetikon, Glikol butylenowy/Alkohol, Cyklometikon, C12-15 Alkil benzoatu,
Alkohol cetearylowy, Glukozyd cetearylowy, Krzemionka magnezowo-aluminiowa, Ceteareth-
20, Archaik Hypogeae Oil, Chlorofensin, Metylparaben, Xantan Gum, Stearynian aluminium,
Wodorotlenek amonu – regulator pH, Kwas polihydroksystearynowy, Tlenek glinu, Dwusodek
EDTA, Siarczyn sodu – przeciwutleniacz, CI 19140 (Yellow 5)-barwnik.

Skinoren: żel 150 mg/g; 1g żelu zawiera 150mg kwasu azelainowego oraz substancje pomocnicze

PS: Jak z bułgarskim słońcem? Wystarczy mi filtr 50 i spokojnie moge spędzić dzień na plaży? Podobno skinoren nie uwrażliwia bardzo na słońce.

Ahh... jeszcze jedno pytanie czy rezorcyna uwrażliwia na słonce? mam przypisany od dermatologa płyn z nią właśnie, a w googlach nie znalazłam nic na ten temat.

Edytowane przez MiaVall
Czas edycji: 2011-05-13 o 16:06
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 15:59   #3446
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, proszę o analizę:

Bibułki matujące, Pureness, Shiseido

Skład: Kaolin, Polysorbate 80, Cellulose Gum, Trisodium Edta, Aqua, Butylene Glycol, Glycerin, Erythritol, Dihydrocholeth-30, Hydrogenated Lecithin, Rosmarinus Officianlis, Sodium Dehydroaceatate, Methylparaben, Parfum, CI 77947, CI 77007

To będą moje pierwsze bibułki matujące, więc mam parę pytań. (zwłaszcza, że kosztują niemało )
Czy mogą zapychać? Czy pozostawią cerę matową? Czy opłaca się je kupić (85 PLN)?
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 17:40   #3447
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Można spróbować. Tragedii nie ma, ale proszę uważać na wrażliwą buźkę
Dziękuję


Poproszę jeszcze o analizę:

SVR 50 Compact, podkład matujący

Skład: Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide, Isodecyl Neopentanoate, Polymethylmethacrylate, Hydrogenated Polydecene, Synthetic Beeswax, Ozokerite, DI C12-13 Alkyl Tartrate, Synthetic Wax, Zinc Oxide, Corn Starch Modified, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Cetyl Dimethicone, Silica Dimethyl Silylate, Methicone, Cera Microcristallina, Trimethoxycaprylysilane, Triethoxycaprylysilane, Aqua, Aluminum Hydroxide, Caprylyl Glycol, BHT, CI 77492.
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 18:29   #3448
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
jp91 mam do Ciebie pyt: zamowilam sobie na bu zel hialuronowy z olejem- wybralam skwalan- ale on wsrod wizazanek jest b niepopularny. Ty tez go nie wymieniasz w swoich olejach. cere mam sklonna do zapychania (bede tej mieszanki uzywac tylko na noc.) czy to dobry wybor? zauwazylam ze niewiele wizazanek decyduje sie na ten olej. mi juz blizej do 30... w opisie bu jest napisane ze po 25 spada nam skwalan w skorze.... i jak zawsze dalam sie skusic

oraz: robie sobie serum 15%flavo v z bu i trzeba tam dodac spirytus rektyfikowany - mam w domu spirytus czysty czy to to samo? (na etykietce jes napisane spirytus domowy czysty 95%)
według opisu skawaln jest świetny, ale rzeczywiście nie jest popularny i często polecany. Czy to dobry wybór zobaczysz sama po swojej buzi A spirytus myslę, że wystarczy taki zwykły, czysty z monopolowego
Pomóż proszę w prowadzeniu wątku!
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 20:31   #3449
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
według opisu skawaln jest świetny, ale rzeczywiście nie jest popularny i często polecany. Czy to dobry wybór zobaczysz sama po swojej buzi A spirytus myslę, że wystarczy taki zwykły, czysty z monopolowego
Pomóż proszę w prowadzeniu wątku!
dziękuję Ci za odpowiedź-

nie analizowałam kremów (szczególnie tych o dłuuugich składach) bo robię jeszcze czasami błędy i nie chciałam kogoś w błąd wprowadzić ale spróbuję coś zanalizować w sumie lepsza analiza pokrzywy niż żadna

no i nie wiem już jak się odnosić do tych składów bo ja uważam, że ze zdobyczy nauki o ile nie są ''syfiaste'' należy korzystać a część wizazanek produkty które nie sa calkowicie naturalne odrzucają - np coś co mi sie wydaje ok paranoja by nie nalozyla na piete moim zd np jesli cos zawiera sylikony to nie zn ze nie nalezy tego uzywac- nie kazdy silikon musi zapchac a moze optycznie b wygladzic buzie , zapobiec uracie wody... no nie wiem jak na te sklady patrzec
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-05-13 o 21:13
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 20:45   #3450
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Witam
Proszę o informacje czy taki skład kosmetyków KANEBO jest wart baaardzo wysokiej ceny, tzn. czy skład (a co za tym idzie działanie) wart jest inwestowania sporych nakładów finansowych:

I.OIL STEP 1 (olejek do demakijażu)
1.Mineral oil paraffinum liquidum)
2.Triethylhexanoin
3.PEG-20 Glyceryl Triisostearate
4.Water (aqua)
5. Fragrance (Parfum)
6.Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil,
7.Prunus Amygdalus Dulcis (sweet almond) oil,
8.Squalane,
9Panax Ginseng Root Extract
10Alkohol
11Ethyl Glucoside
12Hydrolyzed Silk
13Ethylparaben
14Butylparaben
15Limonene
16Linalool

II.Pianka do mycia twarzy - Step II
Water
Butylene Glykol
Glicerin
Lauric Acid
Lauryl Betanine
Myrystic Acid
PPG-2 Cocamide
Potassium Hydroxide
Fragrance
Stearid Acid
Alkohol
Dipotassium Glycyrrhizante
DisodiumEdta
Ethyl Glucoside
Hydrolyzed silk
Quillaja Saponaria Bark Extract
Panax Ginesing root Extract
Camellia Japonica seed Extract
Camellia Sinensis leaf Extract
Protease Dextran
Saccharium officinarum (sugar cane) extract
Thymus vulgaris (thyme) extract
Ethylparaben,
Butylparaben
Alpha-isomethyl ionone
Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene carboxaldehyde
limonene
linalool

III.Esencja zwężająca pory
Glycerin
Water
Diglicerin
Dipropylene glycol
Peg-60 Hydrogenated Castor oil
alkohol
polysorbate 20
sucrose laurate
butylene glucol
ethyl glucoside
parfum (fragrance)
hydrolyzed silk
ethylhexyl methoxycinnamate
panax ginseng root extract
protease dextran
thymus vulgaris (thyme) extract
BHT
Sodium benzoate
ethylparaben
butylparaben


Z góry dziękuję
nie znam sie jakos super, ale sklad pierwszy jest wart moze zlotowke - chociaz ja bym nawet tyle nie dala parafina, a co ewentualnie ciekawe, to w minimalnej ilosci (po substancjach zapachowych!). pianka mi sie dosc skomplikowana wydaje, ale wyglada na niewysuszajaca (prosze poprawic, jak sie myle ). a co w tej esencji ma zwezic pory to nie wiem... bedzie nawilzac i tyle...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.