Rimmel, Stay Matte, Pressed Powder (nowa wersja)

Rimmel, Stay Matte, Pressed Powder (nowa wersja)

Puder nowej generacji zawierający naturalne składniki.
- Bawełna - długotrwale i skutecznie kontroluje błyszczenie się skóry, eliminując nadmiar sebum.
- Rumianek - koi wszelkie podrażnienia i redukuje zaczerwienienia.
- Ogórek - delikatnie odświeża i pomaga zachować czystość porów.

Niezbędnik

Co tu dużo pisać? Uwielbiam go!

Jest bardzo uniwersalny. Sprawdza się do zmatowienia, jak i delikatnego wyrównania kolorytu twarzy. Nadaje się dla cery suchej/wrażliwej, jak i mieszanej/tłustej (moja skóra przechodziła transformacje przez ciążę i wtedy również spisywał się idealnie). Bardzo dobrze wygląda nałożony na podkład, samodzielnie oraz do poprawek w ciagu dnia.
Robi efekt "blur". Wygładza i minimalizuje widoczność porów.
Wykończenie ma matowe, jak sama nazwa wskazuje. Jednak nie jest to płaski przesadzony mat. Skóra wygląda zdrowo. Puder nie wysusza i nie podkreśla suchych skórek. Równie dobrze zachowuje się w przestrzeni pod oczami, nie obciąża jej.
Może i nie utrzymuje matu strasznie długo, ale mi to wystarcza. Mat na ok. 5h, potem trzeba poprawić.
Świetnie sprawdzi się jako "gumka do makijażu". W sytuacjach, gdy przesadzę z bronzerem lub chcę "rozchmurkować" cienie na dolnej powiece, sprawdza się do tego idealnie.
Numer 001 jest doskonały dla bladziochów. Absolutnie nie przyciemnia (ani nie rozjaśnia) podkładu.

Najbardziej lubię nakładać go niezbyt dużym pędzelkiem - puder wygląda na twarzy delikatniej i jeszcze ładniej.

Najbardziej opłaca się kupić go na Allegro - tam cena potrafi być śmiesznie niska.

Porównywałam go do wielu pudrów prasowanych - żaden mu nie dorównał. Mianuję go moim hitem i polecam każdemu!

Dobrze matuje

Używam wersji transparentnej, bo mam bardzo jasną karnację i nie lubię jak niektóre pudry dodają koloru. Nakładałam go zarówno puszkiem, jak i pędzlem i oba sposoby były dla mnie okej. Przy puszku mam wrażenie, że nakłada się go więcej, więc jak chcę tylko lekkiego efektu zmatowienia, to używam pędzla.
I to mi się podoba, że można uzyskać różne efekty. Szybko się wtapia w cerę i go tak bardzo nie widać.
Zapach dla mnie neutralny, delikatny. Opakowanie jest trochę delikatne i czasami mi popękało jak spadło, ale tak to mi to nie przeszkadza.
Mam cerę mieszaną i efekt potrafi się dość długo utrzymać, kilka godzin bez problemu. czasem trzyma się dłużej, czasem krócej w zależności od tego, jak zachowuje się danego dnia moja skóra.

Dobry, ale bez szału

Puder posiadam w kolorze transparent. Ładnie wtapia się w skórę i bardzo dobrze matuje, jednak nie współgrał dobrze ze wszystkimi moimi podkładami. Minusem jest to, że podkreśla troszkę suche skórki, ale jest to minimalne. U mnie po ok. 2 godzinach zaczął się wyświecać, jednak wystarczy poprawić i znowu twarz wyglądała ok. Fajny puder, który daje naturalny efekt.

Jeden z ulubieńców

Nie zliczę, ile opakowań tego pudru zużyłam. Jest ze mną od tak dawna, że nie wyobrażam już sobie swojej kosmetyczki bez niego, zawsze muszę mieć przynajmniej jeden w zapasie.

Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że ten puder znajduje się w moim TOP 3, jeżeli chodzi o pudry matujące. Zgadzam się w 100% z opisem producenta - puder pochłania nadmiar sebum, zmniejsza widoczność porów, dzięki niemu możemy cieszyć się gładką, zmatowioną cerą.

Doskonale współpracuje z wieloma podkładami, od Wibo i Lovely zaczynając, przez Maybelline czy Bourjois, aż po Estee Lauder Double Wear. Kiedy testuję nowy podkład, zawsze nakładam na niego Rimmel Stay Matte, bo mam pewność, że wyciągnę z podkładu maksymalnie matowy efekt. Nakładany na korektor, także z nim dobrze współgra.

Na twarzy wygląda naturalnie. Ja mam cerę trądzikową, ale przy tym dość suchą, wiele pudrów wygląda na niej źle, a ten od Rimmel nie dość, że daje niesamowity (w żadnym wypadku nie jest to tępy) mat, to jeszcze wygląda na twarzy genialnie. Jest komfortowy w noszeniu, nie podkreśla suchych skórek ani żadnych innych niedoskonałości skóry. Co ważne, puder nie zapycha porów, nie powoduje wysypu, a to przy mojej skórze zdarza się dość często.

Nakładam go zarówno pędzlem, jak i gąbką. Nie widzę różnicy pomiędzy tymi sposobami aplikacji - zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku wygląda tak samo ładnie.

Podsumowując, bardzo polecam osobom, które lubią matowe pudry. Ja jestem w nim zakochana, jest moim must have. Do tego nie jest jakoś szczególnie drogi, zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości.

Matuje

Przede wszystkim matuje. Używam wersji transparentnej, ponieważ ładnie wtapia się w kolor skóry. Zaraz po nałożeniu nie wygląda efektownie, ale przy mojej tłustej cerze po ok. 20 min. znika efekt brzydkiego upudrowania i zostaje matowe wykończenie. Mogę powiedzieć, że działa kilka dobrych godzin. Oczywiście efekt zależy od temperatury jaka panuje. Jeśli nie ma upału, nie ma również konieczności wiecznego poprawiania makijażu. Nie podkreśla suchych skórek. W ciągu dnia wchłania nadmiar sebum nadając skórze naturalny wygląd. Nie jest to absolutny mat w moim przypadku, ale skóra wygląda zdrowo i świeżo.

Najlepszy puder

Puder Rimmel Stay matte to produkt którego używam od kilku lat. Jest niezastąpiony, często jak nie mam czasu na pełny makijaż to nałoży tylko puder i korektor i w zupełności wystarczy, wyrównuje koloryt skóry, matowi na dłuższy czas. Uwielbiam go również za zapach i opakowanie które mimo że z plastikowe jest bardzo wytrzymałe. W drogeriach internetowych można zakupić w naprawdę super cenie

Dobry, drogeryjny puder

Jest bardzo łatwo dostępny i na promocji czy w drogeriach internetowych dostaniemy go w super cenie. Jego działanie określiłabym jako zadowalające, ale istnieje już wiele innych tanich, drogeryjnych pudrów, które sprawdzają się lepiej. Jeśli zależy wam na długotrwałym macie to ten puder nie da rady.. chyba, że macie bardzo suchą skórę. Jeśli chodzi o skórę mieszaną czy nawet tłustą to mat utrzymuje się tylko kilka h. Trzeba przyznać, że ładnie wygląda na skórze, dopasowuje się do koloru oraz łączy bez problemu z podkładami. Jeśli chodzi o wygładzenie to też nie daje spektakularnego efektu, ale jest to dobry puder do używania w codziennym makijażu.

Średniak

Jeśli chodzi o drogeryjne pudry to stay matte od Rimmel naprawdę się wyróżnia, natomiast porównując do wyższej półki pudrów wypada bardzo średnio. Matuje, ale na mniej więcej 2-3 godziny, nie posiada aplikatora co jest dużym minusem. Kolejnym minusem jest jakość opakowania, plastikowe...

Dobry matujący puder

Puder zawsze powinien być w kosmetycznie każdej z nas , dobrze matuje i trzyma się dość długo .
Przeszkadzają mi jedynie w nim kolory.
Cena naprawdę niska, warto spróbować

Najlepszy puder

Zanim dokonałam kupna tego pudru chciałam dowiedzieć się od innych jak on działa. Czy nie podkreśla skórek, dobrze matuje, zakrywa niedoskonałości.. Teraz przyszła pora na mnie, aby podzielić się z wami moją opinią.
Rimmel stay matte używam już kilka lat. Nie potrafię przekonać się do innego pudru, ponieważ ten jest dla mnie idealny. Ma świetną gamę kolorystyczną. Na początku używałam 001 Transparent, jednak po X latach stwierdziłam, że ten odcień jest dla mnie za jasny i teraz kupuję 003 Peach Glow. Różnicy aż dużej nie ma, jednak w tym odcieniu czuję się lepiej. Idealnie stapia się z podkładem. Nie tworzy efektu maski. Co najważniejsze utrzymuje się na twarzy bardzo długo. W niektórych drogeriach internetowych można nabyć go nawet za 10 zł ;)

Najlepszy puder

Kiedy odkryłam Rimmel, Stay Matte.. zdałam sobie sprawę, że to jest to. Przerobiłam wiele pudrów matujących, które albo tworzą Ci maskę, jak z filmu z Jimmem Carreyem, albo po kilku godzinach znikają magicznie z Twojej twarzy.
Jest to moim zdaniem najlepszy puder, osypuje się, ale z drugiej strony, bardzo dobrze "czepia się" skóry, nie tworzy maski, dobrze dopasowany odcień, daje piękny matowy efekt. Opakowanie starcza na dość długo, jednak przy codziennym używaniu, z dnia na dzień widzimy jak znika. Cena jest mega niska, w stosunku do jakości jaką dostajemy. Szeroka gama odcieni, daje możliwość paniom o dowolnej karnacji. Ma bardzo ładny zapach, nie pachnie chemią. Pudełeczko plastikowe, więc należy z nim uważać. Mega polecam każdej kobiecie czy dziewczynie ten puder.

Średniak

Od bardzo długiego czasu jestem wierną fanką pudrów sypkich, a prasowane pojawiają się w mojej kosmetyczce od czasu do czasu, gdy chcę coś wypróbować albo tak jak w tym przypadku, przypomnieć sobie działanie pudru, którego od lat nie miałam w rękach. Ma on konsystencję, której raczej unikam, jak już decyduję się na produkt prasowany, ale kupowałam go w ciemno i nie mogłam tego sprawdzić. Jest dość suchy, wyczuwalny pod palcami. Zapamiętałam go jako puder bez ani grama drobiny, a tymczasem okazało się, że ją ma i to zupełnie nie przypadło mi do gustu. Co prawda po nałożeniu na twarz częściowo zanika, ale nadal jest widoczna chociażby z bliska. Niestety nałożony naprawdę oszczędnie, w bardzo niewielkiej ilości jest widoczny na twarzy. Osobiście nie lubię takiego efektu, wolę kiedy puder wtapia się w skórę i razem z podkładem tworzy spójną całość, która wygląda naturalnie. Jeżeli chodzi o utrzymywanie matu, to w strefie T wyświeca się standardowo, jak większa część pudrów drogeryjnych. Nie matowi skóry przez jakiś szczególnie długi czas. Jest to po prostu produkt średni i przekonał mnie swoim działaniem, że mogę o nim zapomnieć i więcej sobie go nie przypominać, bo są aktualnie o wiele lepsze pudry na rynku.