jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-31, 17:58   #1
angel1717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 51

jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy?


w jaki sposob dobrze oczyscic skore i wlosy na glowie ?zwykle szmapony nie daja zadowalajacych efektow.chodzi mi o doglebne oczyszyszczanie ( by nastepnie nakladac maski ).na tvn style ogladalam ostatnio program gdzie polecali tonik revalid do wlosow, podobo swietnie oczyszczal skore wokol mieszkow wlosowych , nie wiem jednak czy bedzie sie nadawal do gestych i grubych wlosow(gdyz polecali go do cienkich i wypadajacych)
angel1717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 12:58   #2
peggy7
Zadomowienie
 
Avatar peggy7
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 599
Dot.: jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy?

Czemu zwykłe szampony nie dają zadowalających efektów? Ja tam jestem zadowolona Myślę, że zwykły szampon
(plus ew. porządny masaż głowy podczas mycia) powinien załatwić sprawę. Z tego co czytam o tym toniku, to on nie ma działania oczyszczającego, lecz wzmacniające itp.
peggy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 20:03   #3
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy?

Nie rozumiem problemu. Wpisałam w KWC "szampon oczyszczający" i wyskoczyła mi cała strona wyników. Ba, po wpisaniu tej frazy w google masz nawet porównanie takich szamponów.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 22:04   #4
deSireeeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 101
Dot.: jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy?

moze peeling cukrowy?
__________________

deSireeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 09:51   #5
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy?

peeling cukrowy na głowe?? omg jaki pomysł.. mozna wtedy rozregulować sobie PH skóry... nawet nie ma mowy. Sa w hurtowniach fryzjerskich szampony oczyszczające ale mozna go uzywac raz na tydzień bo sa bardzo silne i częstsze korzystanie moze spowodować rany na skórze.
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 10:46   #6
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy?

Cytat:
Napisane przez angel1717 Pokaż wiadomość
w jaki sposob dobrze oczyscic skore i wlosy na glowie ?zwykle szmapony nie daja zadowalajacych efektow.chodzi mi o doglebne oczyszyszczanie ( by nastepnie nakladac maski )
Oczyszczanie ma zarówno usunąć brud, jak i substancje, które pozostały po zastosowanych produktach. Dzięki temu zabiegowi łatwiej wnikają substancje z odżywek. Ale nie tylko to jest istotne. Potrzebne jest także uchylenie łuski. By uchylić łuskę włosa wystarczy: dłuższe i porządne zmoczenie (woda ma pH 7, więc ona sama jest dobrym "oczyszczaczem"), mycie szamponem pozbawionym filmofmerów i wszelkich oblepiaczy (pH szamponu do włosów również jest nieco wyższe od włosowego i odżywkowego, więc łuski się uniosą).
Inna sprawa to przenikanie wgłąb skóry. Tutaj przyda się dobry promotor przejścia.
Zatem samo oczyszczanie to nie wszystko. Jednak nie wiem, jakie konkretnie efekty oczyszczania chcesz uzyskać. Trzeba pamiętać, ze nie jesteśmy martwym przedmiotem, ale żyjącym organizmem, który żyje i zmierza do równowagi na różne sposoby, więc produkcja sebum jest naturalna. Pamiętaj więc, że im bardziej oczyszczasz, tym mocniej pobudzasz skórę i może ona produkować coraz więcej sebum.
Cytat:
na tvn style ogladalam ostatnio program gdzie polecali tonik revalid do wlosow, podobo swietnie oczyszczal skore wokol mieszkow wlosowych
A właśnie... Dobrze, że napisałaś "polecali tonik Revalid". Również oglądałam ten program i zastanowiło mnie, co takiego trzeba by nałożyć na skórę, by otrzymać warstwę nierozpuszczalną przez tak silny detergent jak siarczany (bo jeśli pomyślimy, że podobne detergenty są w płynach do naczyń i skutecznie walczą z tłuszczem, to sprawa wydaje się być cokolwiek zastanawiająca. Pomijam kwestię wyrywania białek...).
Fakt, w sumie niewiele wiemy o polimerach zastosowanych w kosmetykach, jak i o ich rozpuszczalności. Część rozpuszcza się w wodzie, część dzięki surfaktantom, część w alkoholu. Jednocześnie alkohol jest jednym z promotorów przejścia i ułatwi wnikanie składników aktywnych.
Revalid - skład toniku:
Cytat:
Aqua, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Propylene Glycol, Urtica Dioica, Betula Alba, Chamomilla Recutita, Equisetum Arvense, Caffeine, Sorbitol, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Parfum.
- to głównie mieszanina wody i alkoholu (o czym nie powiedziano już w programie, ale czego można się było domyślić). Alkohol jest świetnym promotorem, odkażaczem, ale wątpię, by został tutaj zastosowany jako "oczyszczacz". Nie pokazano jak zachowuje się skóra po odparowaniu preparatu, a to byłoby ciekawe.
Moim zdaniem to nie jest oczyszczacz, a po prostu wcierka wzmacniająca i pobudzająca cebulki świetnie wpisująca się w serię. Znam tylko kapsułki, kosmetyków nie stosowałam, ale składy na pewno obejrzę.
Cytat:
nie wiem jednak czy bedzie sie nadawal do gestych i grubych wlosow(gdyz polecali go do cienkich i wypadajacych)
Bo to produkt wzmacniająco-pobudzający, stąd wskazanie.
Ja bym jednak nie dopasowywała go tyle do samych włosów, co do skóry głowy. Jak dla mnie i wielu wrażliwców będzie on silnie drażniący.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 14:06   #7
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy?

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 15:29   #8
deSireeeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 101
Dot.: jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy?

mi tez sie po takim peelingu nic nie stało. dodatkowo cukier nawilzył włosy i były mieciutkie
__________________

deSireeeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 16:47   #9
AnikZgr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnikZgr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź
Wiadomości: 2 976
Dot.: jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy?

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
peeling cukrowy na głowe?? omg jaki pomysł.. mozna wtedy rozregulować sobie PH skóry... nawet nie ma mowy. Sa w hurtowniach fryzjerskich szampony oczyszczające ale mozna go uzywac raz na tydzień bo sa bardzo silne i częstsze korzystanie moze spowodować rany na skórze.
robiłam taki pelling (szampon + cukier) i świetnie oczyścił skórę głowy, w moim przypadku łupież nie wrócił, więc nie rozumiem co w nim złego
__________________
Zapuszczam włosy
obecnie; 65 cm (1.02.2013)
cel : 65 cm zdrowych włosów



Buty
AnikZgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 17:18   #10
Kaetchen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 27
Dot.: jak dobrze oczyscic wlosy i skore glowy?

Cytat:
Napisane przez angel1717 Pokaż wiadomość
w jaki sposob dobrze oczyscic skore i wlosy na glowie ?zwykle szmapony nie daja zadowalajacych efektow.chodzi mi o doglebne oczyszyszczanie ( by nastepnie nakladac maski ).na tvn style ogladalam ostatnio program gdzie polecali tonik revalid do wlosow, podobo swietnie oczyszczal skore wokol mieszkow wlosowych , nie wiem jednak czy bedzie sie nadawal do gestych i grubych wlosow(gdyz polecali go do cienkich i wypadajacych)
Polecam do tego celu szampony własnoręcznie robione - na bazie glinki np zielonej, białej, ghassoul, do tego super oczyszczające są orzechy zmielone - shikakai (sprawdziłam na sobie - efektem była b. dobrze oczyszczona, ale nie przesuszona, skóra głowy i lekkie, świeże włosy przez 2-3 dni, co u mnie było ewenementem, bo myłam codziennie głowę, do tego nie było swędzenia) i podobno aritha (ale dopiero będę sprawdzała) - poszukaj informacji w kosmetyce ajurwedyjskiej.
Szampon prosty w przygotowaniu - dajemy 2-3 łyżeczki po 5ml orzecha, zalewamy wrzątkiem w takiej ilości, żeby powstała konsystencja jogurtu (2-3 łyzki stołowe?) i mieszamy, po czym zostawiamy na min. 30 minut. Po tym czasie mieszamy z 2-3 łyżeczkami glinki, można dodać łyżkę miodu, soku z cytryny i 2-3 krople olejku np jojoba, mieszamy wszystko, po czym po trochu nakładamy na skórę głowy i robimy masaż. Jak już skóra zostanie dokładnie pokryta i wymasowana, to zostawiamy na jakieś min 30 minut, po czym spłukujemy dokładnie. Włosy mogą się plątać, więc można na koniec zrobić płukankę z octu jabłkowego (łyżka stołowa na 250ml), albo z cytryny (analogiczne ilości) - powinno to ułatwić rozczesanie (ale rozczesywać DOPIERO po wyschnięciu).

Inna opcja oczyszczenia skóry - to wcierka z octu jabłkowego. Wodny roztwór octu (wg ww przepisu) wcieramy w skórę głowy, trzymamy 15 min, dokładnie spłukujemy.

Inne opcje oczyszczania - mydlnica lekarska, pokrzywy, zioła ajurwedyjskie (sa gotowowe mieszanki ziołowe - np heenara), i robimy z tego maseczkę. Tudzież wcierki olejowe, po czym umycie głowy szamponem bez silikonów - typu Joanna seria czarna rzepa
Kaetchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.