Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-02, 21:56   #2221
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
czy hydrolat oczarowy smierdzi?boje sie ze moja druga polowa moglaby nie wytrzymac
Nie śmierdzi choć ma swój specyficzny zapach, ale bardzo delikatny, który i tak szybko się ulatnia
Nie to co kocanka... która zajeżdża zepsutym Maggi
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 22:33   #2222
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Nie śmierdzi choć ma swój specyficzny zapach, ale bardzo delikatny, który i tak szybko się ulatnia
Nie to co kocanka... która zajeżdża zepsutym Maggi
no własnie czytalam kiedys na tym watku ze smierdzi,tylko nie moglam sobie przypomniec ktory tak smierdzi.a zepsute maggi to rzeczywiscie nie za dobry zapach :p

edit:własnie znalazłam na mazidłach alternatywe dla toniku z bha.napisali tam ze olejek z kwasem lepiej dziala na sere naczyniowa bo jest łagodniejszy.to prawda? daje wam linka to lookniecia :http://mazidla.com/index.php?option=...d=314&Itemid=2
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam

Edytowane przez zetafon
Czas edycji: 2009-03-02 o 22:37
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 23:03   #2223
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
no własnie czytalam kiedys na tym watku ze smierdzi,tylko nie moglam sobie przypomniec ktory tak smierdzi.a zepsute maggi to rzeczywiscie nie za dobry zapach :p

edit:własnie znalazłam na mazidłach alternatywe dla toniku z bha.napisali tam ze olejek z kwasem lepiej dziala na sere naczyniowa bo jest łagodniejszy.to prawda? daje wam linka to lookniecia :http://mazidla.com/index.php?option=...d=314&Itemid=2
ja używam i toniku bha 2% i serum 2% (olejek tamanu z BU) a mam cerę naczynkową i naczynka me mają sie dobrze. Jak już pisano wiele razy, kwasy BHA nie szkodzą naczynkom, tylko AHA szkodzą, sama pisałam Ci to już ze trzy razy a Ty wciąz o to pytasz

Z tego co piszą na BU serum/olejek moze być stosowane jako uzupełnienie kuracji tonikiem. Olejek-serum działa łagodniej, więc pewnie na efekty samego olejku poczekasz dłużej. Ja bym na Twoim miejscu zostałą przy toniku, o naczynka sie nie martw, a olejek mozesz też kupić i stosować razem z tonikiem

kup sobie ten tonik z BU i nie zastanawiaj sie juz dłużej widze że wszystko po kilka razy analizujesz, też tak robiłam a jak wreszcie zamówiłam tonik to żałowałam tylko, że nie zamówiłam go wcześniej (bo się wahałam jak Ty teraz) i wydałam tyle kasy na effaklary i inne takie. Nie pożałujesz
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-03-02 o 23:10
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 10:07   #2224
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

zetafon
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay....OCHEMICZNE KWC

Luknij sobie hydrolat oczarowy, serum lemon, serum tamanu, bha 2% i wszystko inne co Ci polecano i co Cię interesuje. Tam masz odpowiedzi na swoje pytania (o zapachu, działaniu, konsystencji).
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:17   #2225
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
ja używam i toniku bha 2% i serum 2% (olejek tamanu z BU) a mam cerę naczynkową i naczynka me mają sie dobrze. Jak już pisano wiele razy, kwasy BHA nie szkodzą naczynkom, tylko AHA szkodzą, sama pisałam Ci to już ze trzy razy a Ty wciąz o to pytasz
źle mnie chyba zrozumiałaś.ja wiem i przyjełam do wiadomości ze BHA nie szkodzi naczynkom,chodziło o mi o zawartość alkoholu no ale nie ważne.juz wszystko wiem.na BU juz sobie zapełniłam koszyk paroma rzeczami.wziełam tonik,hydrolat z oczaru i kocanki bo jestem go ciekawa,serum tamanu i chce wyprubowac olejek pomaranczowy do demakijazu.narazie sie zastanawiam nad nim.
dzieki wam dziewczyny,jestescie bardzo pomocne
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:31   #2226
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
źle mnie chyba zrozumiałaś.ja wiem i przyjełam do wiadomości ze BHA nie szkodzi naczynkom,chodziło o mi o zawartość alkoholu no ale nie ważne.juz wszystko wiem.na BU juz sobie zapełniłam koszyk paroma rzeczami.wziełam tonik,hydrolat z oczaru i kocanki bo jestem go ciekawa,serum tamanu i chce wyprubowac olejek pomaranczowy do demakijazu.narazie sie zastanawiam nad nim.
dzieki wam dziewczyny,jestescie bardzo pomocne
aha, to ja nie zajarzyłam, sorki nie wiedziałąm że Ci chodzi o zaw. alkoholu.

olejek dobra rzecz nie wyobrażam sobie już życia bez niego w ogóle uzależniłam się od BU
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 17:53   #2227
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
aha, to ja nie zajarzyłam, sorki nie wiedziałąm że Ci chodzi o zaw. alkoholu.

olejek dobra rzecz nie wyobrażam sobie już życia bez niego w ogóle uzależniłam się od BU
ja chyba zaczynam sie uzalezniać.z zaapałka okradniemy bank i wszystko wykupimy.dodalam jeszcze olej kokosowy bo uwielbiam ten zapach.własnie sobie doczytałam na stronce ze olejek kanebo (zachwalany na ktorymś wątku),wcale nie jest jakis super pod wzgledem składu i ma wiekszość oleju mineralnego.a kiedys sie na niego napaliłam.
w zasadzie to bym klikneła juz zamówienie ,ale boje sie ze jak mama odbierze mi paczke i otworzy,to zacznie krzyczeć ze zwariowałam.chyba lepiej bedzie jak podam adres babci
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 18:00   #2228
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

bauhaha dobre
ja bym jeszcze na Twoim miejscu zastanowila sie nad lemon zamiast tamanu
olejek kokosowy jest bajeczny.. monoi też mrrr
no ale nic, nie kuszę już
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:18   #2229
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
bauhaha dobre
ja bym jeszcze na Twoim miejscu zastanowila sie nad lemon zamiast tamanu
olejek kokosowy jest bajeczny.. monoi też mrrr
no ale nic, nie kuszę już
tez sie zastanawiam jeszcze nad lemonem.ja w sumie nie mam jakis wielkich problemow ze skórą,a lemon z tego co widze jest regulujacy,no i zostawia tłusta powłoke co mnie troszke zniecheca.
szkoda ze wywaliłam opakowanie po maśle kokosowym z body shopu.popatrzylabym na skład,zeby zobaczyc co oni tam dodali ,ze chca za opakowanie 65zl (w promocji).
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:35   #2230
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
ja chyba zaczynam sie uzalezniać.z zaapałka okradniemy bank i wszystko wykupimy.
W razie czego dzisiaj jest jeszcze losowanie duzego lotka i 10 mln do wygrania
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:52   #2231
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
W razie czego dzisiaj jest jeszcze losowanie duzego lotka i 10 mln do wygrania
kurcze,szkoda ze nie wiedzialam.ale jak bedzie jakas kumulacja w loteriach w niemczech albo we wloszech to moze sie bedzie bardziej oplacac.euro tak wysoko stoi ,ze same bysmy taki sklepik jak BU mogly otworzyc ( i na tym zarabiać.) :p
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 20:10   #2232
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

daj mi 10 mln PLN to Ci fabrykę otworzę i jeszcze sieć takich sklepików
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:24   #2233
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
daj mi 10 mln PLN to Ci fabrykę otworzę i jeszcze sieć takich sklepików
spoko,bede miala to ci dam,ale bedziesz musiala jeszcze oprócz fabryki i sieci sklepów udzielac konsultacji,zeby klienci byli zadowoleni :p
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 22:28   #2234
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
bauhaha dobre
ja bym jeszcze na Twoim miejscu zastanowila sie nad lemon zamiast tamanu
olejek kokosowy jest bajeczny.. monoi też mrrr
no ale nic, nie kuszę już
kokosowy właśnie do mnie leci... dzisiaj wysłany w kolejnym zamówieniu

dlaczego polecasz lemon przed tamanu? bo ja posiadam tamanu i lemon jeszcze nie mialam, właśnie nad nim myślę...

tutaj chyba robi sie niezły off top w tym wątku, może przejdźmy na wątek o BU aby kontynuować rozmowy o tym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
W razie czego dzisiaj jest jeszcze losowanie duzego lotka i 10 mln do wygrania


Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
spoko,bede miala to ci dam,ale bedziesz musiala jeszcze oprócz fabryki i sieci sklepów udzielac konsultacji,zeby klienci byli zadowoleni :p
to ja też poproszę jak taka szczodra jesteś, chociaż milion
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 22:39   #2235
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Pisałam jakieś 2 strony wcześniej, że tydzień temu wysypało mnie po pierwszym użyciu lysanelu. Pomyślałam, ze to jakieś uczulenie. Za radą Relyah spróbowałam znowu użyć wczoraj - na szczęście dzisiaj nie zauważyłam żadnych efektów ubocznych. Widocznie to był jakiś dziwny zbieg okoliczności. Mam nadzieję, że już nic podobnego nie nastąpi.

btw. już odbyło się losowanie lotto. to któraś z was wygrała?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 17:17   #2236
zetafon
Zakorzenienie
 
Avatar zetafon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 773
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

moze mi ktos podac linka do watku o BU,bo widzialam rozne osobne,o mazidłach,olejkach,hydrol atach....wpsiuje w wyszukiwarke biochemia urody i jako takiego nie znalazło mi.
__________________
11.09.2010

od 01.11.2010 oszczędzam
zetafon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 17:34   #2237
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zetafon Pokaż wiadomość
moze mi ktos podac linka do watku o BU,bo widzialam rozne osobne,o mazidłach,olejkach,hydrol atach....wpsiuje w wyszukiwarke biochemia urody i jako takiego nie znalazło mi.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=186064 prosze
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 19:01   #2238
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja się chciałam nieśmiało (bo nie wiem, czy w dobrym miejscu) zapytać, czy kwasy działają przeciwzmarszczkowo? Nie wiem, czy dobrze mi się o uszy obiło i nie wiem na jakiej zasadzie miałyby tak działać. Nie wiem również, czy BHA czy AHA. Zastanawiam się, czy dodać je do mojej pielęgnacji, w której już stosuję retinaldehyd. Nie mam trądziku ani zaskórników, więc nie jestem pewna, czy to ma sens.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 19:09   #2239
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Proszę lekturkę:
https://wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha_1.php
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 21:23   #2240
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Relyah Pokaż wiadomość
Dziękuję, po lekturce moja wiedza znacznie się poszerzyła
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 10:14   #2241
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam i bardzo prosze o rade, bo zamieszalam sie juz kompletnie Jakies 2 lata temu bylam na biezaco z biochemia i buzie mialam naprawde ladna. Ale potem zaszlam w ciaze i odstawilam wszystkie mazidla, zostawilam Effaklar K, Activ C i niestety zrezygnowalam z filtrow (podobno szkodza na dzieciatko a do mineralnych jakos nie mialam przekonania). No i teraz zaczynam wszystko od nowa i niestety sie miotam. Skore mam odwodniona ale z blyskiem w strefie T, 34 lata i niestety wystawiona na slonce, bo mieszkam w Hiszpanii. Chcialam przeprowadzic sobie kuracje zorakiem 0,05% ale przy stosowaniu przez miesiac 2xtyg jakos buzia byla brzydka i lekkie szczypanie, odrobine zluszczenia, oczywiscie na dzien grubo filtrem 50+ Avene + SVR Xerial 5 i do demakijazu micel. Odstawilam zorac i kupilam zrezygnowana juz krem RoC OX-Retinol i pod oczy Clinigue anti-gravity i wrocilam do Effaclaru K, ale caly czas mysle o jakies szybkiej zluszczajacej kuracji, bo to juz ostatni dzwonek przed slonkiem. No i nie wiem czy wrocic do mojego standardu typu Effaclar K + Activ C ew. Redermic + nawilzanie + filtry czy jeszcze nie pokusic sie o cos mocniejszego Wiem, ze odeslecie mnie do lektury, ale ja czytam i czytam ale nie wiem jak polaczyc wszystko w calosc a buzia juz wiotczeje, w duzej mierze pewnie od slonka Moze ktos poradzi mi jak ulozyc pielegnacje i wcisnac w nia cos mocniejszego
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:02   #2242
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy wystarczy że odstawię Lysanel Activ (stosowany w celu wygładzenia skóry -trzyma ją w pięknej kondycji) na dwa miesiące przed wyjazdem w ciepłe kraje? Na co najlepiej zamienić go, by skóra wciąż dostawała jakiś zastrzyk lekkich kwasów na urodę? Czy Acnederm stosowany przez te dwa miesiące nie narobi potem szkód?
Wiem, nieraz piszecie że nie jest fotouczulający, ale czy na same zdecydowałybyście się stosować go przed dużym nasłonecznieniem, czy lepiej zupełnie zrezygnować z jakichkolwiek kwasów?
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:42   #2243
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Czy wystarczy że odstawię Lysanel Activ (stosowany w celu wygładzenia skóry -trzyma ją w pięknej kondycji) na dwa miesiące przed wyjazdem w ciepłe kraje? Na co najlepiej zamienić go, by skóra wciąż dostawała jakiś zastrzyk lekkich kwasów na urodę? Czy Acnederm stosowany przez te dwa miesiące nie narobi potem szkód?
Wiem, nieraz piszecie że nie jest fotouczulający, ale czy na same zdecydowałybyście się stosować go przed dużym nasłonecznieniem, czy lepiej zupełnie zrezygnować z jakichkolwiek kwasów?
oczywiście należy zrezygnować z wszelkich kwasów(i lysanel i acne derm), tym bardziej jeśli wybierasz sie w inny klimat!

Wizażanki piszą że kwasy należy odstawic minimum 4 tyg przed wystawieniem skóry na słońce, tyle mniej więcej czasu zajmie jej regeneracja. Wiem na świeżo bo sama niedawno o to pytałam
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-03-05 o 19:45
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 12:00   #2244
burunduk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
agresywna pielęgnacja 21-latki :D

Tak na dobry początek przedstawię moje łazienkowe rytuały, które "uprawiam" już 1,5 roku

RANO:
-active c la roche do skóry suchej
-filtr sfp 50 avene

WIECZOREM:
-diroseal lub
-krem physiogel lub jakiś inny z avene lub la roche mocno nawilżający

DEMAKIJAŻ:
-H2O Sensiobio Bioderma
-woda termalna jako tonik

Zero solarium (przynajmniej na twarz)

Używam fluidu i pudru z avene, clinica lub vichy.

Jak oceniacie??

Edytowane przez burunduk
Czas edycji: 2009-03-06 o 13:41 Powód: literówka
burunduk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 13:59   #2245
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: agresywna pielęgnacja 21-latki :D

polecam ten wątek....
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 20:45   #2246
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Przez 4 m-ce stosowałam Diacneal i Effaclar K. Effaclar wczoraj się skończył i chcę wprowadzić do grafiku mocniejsze BHA, z uwagi na zaskórniki, rozszerzone pory i wypryski. Czy Lysanel + Diacneal to nie będzie za dużo? Na razie dość dobrze udaje mi się trzymać przesuszenie w ryzach.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym kremem Clarena? Ma świetne oceny na KWC, zastanawiam się czy go nie wypróbować. KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...asami-aha.html

Edytowane przez coffee and cigarettes
Czas edycji: 2009-03-06 o 21:12
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:27   #2247
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja stosowałam ten krem Clareny jakiś czas temu. Wydawał mi się bardzo delikatny jak na kwas. Pozytywnego efektu (poza lekkim nawilżeniem) nie zauważyłam, ale możliwe, że stosowałam go za krótko, a to z tego powodu, że zaczęłam podejrzewać go o zapychanie porów. Ale to oczywiście tylko i wyłącznie moja opinia, będąca następstwem stosowania kremu na trądzikowej i skłonnej do zapychania skórze. Tobie oczywiście może służyć wspaniale (czego ci życzę, jeśli się zdecydujesz).
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 21:35   #2248
coffee and cigarettes
Rozeznanie
 
Avatar coffee and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 579
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję Olu za odpowiedź. Mam ten sam problem co Ty, nigdy nie jestem w stanie stwierdzić czy dany kosmetyk mnie zapycha - moja buzia jest po prostu permanentnie zanieczyszczona. Dlatego nigdy nie oceniłam żadnego kremu do twarzy na KWC. Nie potrafię ocenić czy mi pomaga czy szkodzi. A to jest chyba najgorsze.
coffee and cigarettes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-06, 22:11   #2249
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez coffee and cigarettes Pokaż wiadomość
Przez 4 m-ce stosowałam Diacneal i Effaclar K. Effaclar wczoraj się skończył i chcę wprowadzić do grafiku mocniejsze BHA, z uwagi na zaskórniki, rozszerzone pory i wypryski. Czy Lysanel + Diacneal to nie będzie za dużo? Na razie dość dobrze udaje mi się trzymać przesuszenie w ryzach.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym kremem Clarena? Ma świetne oceny na KWC, zastanawiam się czy go nie wypróbować. KWC:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...asami-aha.html
z tym ze piszesz że chcesz wprowadzić mocniejsze kwasy BHA- a lysanel zawiera tez kwasy AHA i jest dość mocny. Jeśli masz wrażliwą/naczynkową cerę- nie polecam lysanel to prawdziwy killer clarena to też AHA nie próbowałam, bo mam naczynka
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2009-03-06 o 22:30
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 06:43   #2250
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,

pisałam juz wczesniej posta ale nie uzyskałam odpowiedzi.. Moze teraz się uda- bedzie znacznie krócej.

Jestem totalnie zielona jeśli chodzi o składy kosmetyków, BU, filtry, kwasy etc.
Ciągle zaglądam na strone BU ale pojęcia nie mam co kupić, sporo piszecie o filtrach - czy dobrze rozumiem, że nabyć je można po prostu w aptece a nie w BU ??

Drugie pytanie, jeśli już zaopatrzę się w odp. filtr to jak mam go stosować?? Poprzez pomieszanie z kremem czy najpierw filtr potem krem?

I jeszcze jedna sprawa, mam 32lata, buzię dość suchą z piegami, swiecącą w strefie T - jakie kwasy byście mi poleciły i czy ewentualnie cos mocniejszego, przecizmarszczkowego mogę także stosować? Mam na myśli retinoidy? Czy kupię je na BU i w której zakładce szukać ( Stosuje się je solo czy miesza z jakimś innym specyfikiem?
Dodam, że na dzień dzisiejszy uzywam krem nuxe merveillance a na noc od czasu do czasu kurację przeciw pękającym naczynkom Ziaja Med (bo czerwienienie to moj problem)

Wracając do kwasów.. czy lepiej zaopatrzyć się w coś z BU czy wydać duużo więcej na np SVR Hydracid http://allegro.pl/item568192010_svr_...uper_cena.html

Pieniążki nie odgrywają roli, ważne dla mnie tylko co jest skuteczniejsze.. wychodzę we wrześniu za mąż, nigdy nie korzystałam z tak specjalistycznych kosmetyków (zabiegów kosmet) i wreszcie chciałabym zacząc.. z Waszą nieocenioną pomocą

Bardzo, bardzo, bardzo proszę o odpowiedź choć na jedno moje pytanko.

Pozdrawiam cieplutko.

Edytowane przez ddaaiissyy
Czas edycji: 2009-03-07 o 07:06
ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.