Pytanie o staż. cz. 3. - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-30, 06:56   #1471
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Kiedy jest wypłacane stażowe ?
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 13:22   #1472
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Kiedy jest wypłacane stażowe ?
Zazwyczaj koło 15-tego każdego m-ca.

Nie ma rozpiski w Twoim PUP?
Niektóre urzędy mają taką informację na swojej stronie www,
np. http://pupswiecie.pl/pup/dla-bezrobo...swiadczen.html

Serena66, powodzenia zatem
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 11:40   #1473
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Pup uznał że w przypadku śmierci umowe stażową nalezy rozwiązać i dopiero po przejęciu firmy mogę się znów starać o staz spowrotem do tej firmy ale na inne stanowisko :/ tylko teraz pytanie czy jak rozwiążą staż to mnie nie wykreślą z pup jako bezrobotnego na te 120 dni? i czy wgl później bd środki na kolejny staż? jakby nie patrzeć ten staż miałam przyznany do 30 listopada....
czemu oni wszystko ludziom utrudniają.
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 20:29   #1474
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Pup uznał że w przypadku śmierci umowe stażową nalezy rozwiązać i dopiero po przejęciu firmy mogę się znów starać o staz spowrotem do tej firmy ale na inne stanowisko :/ tylko teraz pytanie czy jak rozwiążą staż to mnie nie wykreślą z pup jako bezrobotnego na te 120 dni? i czy wgl później bd środki na kolejny staż? jakby nie patrzeć ten staż miałam przyznany do 30 listopada....
czemu oni wszystko ludziom utrudniają.
Ty nie jesteś winna przerwania stażu, więc nie mogą Cię wykreślić.
Winna jest sytuacja losowa, więc wina jest niczyja.
Zapytaj w urzędzie, co w Twojej sytuacji, jak wygląda sprawa ze środkami na staże i kiedy możesz następny staż dostać.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 18:12   #1475
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Będąc na stażu prawie każdego dnia zostaje dłużej, a to 10 min, a to 15 min, a to 20 min, a dzisiaj aż 40 min. Czasami po godzinach jeszcze załatwiam spraw pracodawcy (wyjście do banku). Zostawałam na 2-godzinnych zebraniach pracowniczych po godzinach itd. Wybija godzina zakończenia pracy, a nie ma kto mnie rozliczyć z pieniędzy, bo naschodzi się klientów i muszę czekać. Dodatkowo oczekuję się ode mnie, że skoro jestem to jak ktoś przyjdzie będę tych klientów obsługiwać. Ile wynosi stażowe wszyscy wiemy. Jak na to zareagować?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 18:20   #1476
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Będąc na stażu prawie każdego dnia zostaje dłużej, a to 10 min, a to 15 min, a to 20 min, a dzisiaj aż 40 min. Czasami po godzinach jeszcze załatwiam spraw pracodawcy (wyjście do banku). Zostawałam na 2-godzinnych zebraniach pracowniczych po godzinach itd. Wybija godzina zakończenia pracy, a nie ma kto mnie rozliczyć z pieniędzy, bo naschodzi się klientów i muszę czekać. Dodatkowo oczekuję się ode mnie, że skoro jestem to jak ktoś przyjdzie będę tych klientów obsługiwać. Ile wynosi stażowe wszyscy wiemy. Jak na to zareagować?
Porozmawiać z opiekunem stażu, że nie będziesz zostawać dłużej, bo nikt Ci za to nie płaci. I wszelkie sprawy pracodawcy powinnaś załatwiać w godzinach pracy, nigdy już po niej
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 18:27   #1477
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Porozmawiać z opiekunem stażu, że nie będziesz zostawać dłużej, bo nikt Ci za to nie płaci. I wszelkie sprawy pracodawcy powinnaś załatwiać w godzinach pracy, nigdy już po niej
Szefowa cały czas mi powtarza że traktuje mnie jak pracownika, tyle że ja nie mam umowy o pracę, przywilejów z tego tytułu i wynagrodzenia. Musiałabym chyba litanię ułożyć, tyle już tego się nazbierało. Ciągle przecież piszę na tym wątku.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-05, 18:36   #1478
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Szefowa cały czas mi powtarza że traktuje mnie jak pracownika, tyle że ja nie mam umowy o pracę, przywilejów z tego tytułu i wynagrodzenia. Musiałabym chyba litanię ułożyć, tyle już tego się nazbierało. Ciągle przecież piszę na tym wątku.
Pamiętam, o czym tutaj pisałaś...

Tylko, że Ty pracownikiem nie jesteś, to po pierwsze.
Po drugie, innego rozwiązania niżeli rozmowa z opiekunem stażu nie widzę. Jak się nie sprzeciwisz, to oni to będą dalej wykorzystywać.
Chociaż z drugiej strony, coś powiesz i też nie wiesz, jak to odbiorą.
Niestety niektórzy pracodawcy tak mają...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 08:16   #1479
Ashya_
Zakorzenienie
 
Avatar Ashya_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4 242
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Mam pytanko odnośnie bonu stażowego wiem że wniosek o niego składam sama i muszę czekać do 30 dni na jego rozpatrzenie, jeśli pozytywnie to odbieram bon i wniosek o zorganizowanie stażu dla organizator i tu moje pytanie czy od złożenia wniosku przez pracodawce odbywa się to tak samo jak przy zwykłym stażu? czyli znowu do 30 dni na rozpatrzenie wniosku?
__________________
`Jedyna niesłuszna w niej rzecz to to, że zapomina ile jest warta..`
Ashya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 13:31   #1480
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Cytat:
Napisane przez Ashya_ Pokaż wiadomość
Mam pytanko odnośnie bonu stażowego wiem że wniosek o niego składam sama i muszę czekać do 30 dni na jego rozpatrzenie, jeśli pozytywnie to odbieram bon i wniosek o zorganizowanie stażu dla organizator i tu moje pytanie czy od złożenia wniosku przez pracodawce odbywa się to tak samo jak przy zwykłym stażu? czyli znowu do 30 dni na rozpatrzenie wniosku?
Dokładnie

Cytat:
Napisane przez mikolow Pokaż wiadomość
Czy aby ubiegać się na staż muszę być zarejestrowany jako bezrobotny ?
Tylko i wyłącznie.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 14:38   #1481
Ssanders
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 37
Dot.: Pytanie o staż. cz. 3.

Hej ja tez czesto zostaje po nadgodzinach, ale wtedy nastepnego dni moge sie zwolnic o te godziny
Ssanders jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-08, 17:21   #1482
Indilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 16
Exclamation Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Panie i Panowie bardzo prosze was o pomoc odnosnie stażu.

Odbywam staż w pewnej firmie nie chce podawać co i jak i gdzie. Za miesiac bede kończyć staż. Problem w tym ze już drugiego dnia stażu miałam spięcie z właścicielką. A poszło o to ze nie wytłumaczyła mi co i jak i potem dostałam opierdziel nie nie zrobiłam to jak powinnam. Kolejne spiecie dotyczyło jednej Pani która sobie coś ubzdurała na mnie ( tylko ona ze wszystkich osób do tej pory które obsłużyłam miała jakieś wielkie ale) i wyżyła się do kierowniczki a ona na mnie za nią i jeszcze za to ze w miedzy czasie rozlokowujac przy niej klientów " za głośno myślałam" i że smiałam wogóle przy nich powiedzieć ze czegoś tam zapomniała włączyć. Dzisiaj już kolejna wyżywka na mnie bo wypisałam sobie wolne mówiąc że przyjdę na chwile i idę potem do lekarza, a dziewczyny myślały że ja przyjdę dalej pracować- to nie wiem po co to wolne wtedy miałabym wypisywać. No więc dostałam kolejny opierdziel i potem jeszcze przez telefon czemu jej nie powiedziałam ze wychodzę( byłam już taka zła że nie chciałam nawet z nia rozmawiać z reszta była w innym pomieszczeniu). Zauważyłam ze od początku ma do mnie jakieś ale. Psychicznie już mam dosć pracy tam. Jak mam załatwić ta sprawę z PUP żeby nie stracic statusu bezrobotnego i zwolnienie było z winy pracodawcy. Dodam jeszcze że po tym stażu miałam byc zatrudniona na 3 miesiace na umowę o pracę. Ja juz naprawde nie mam ochoty zbierać kolene opierniczki przez jej wyimaginowane problemy. Najchętniej to by mnie na czarno wymalowała i zrobiła murzynem. Na chwilę obecną niestety nie mam mozliwości się gdziekolwiek zatrudnić. Składałam CV i nikt na razie nie dzwoni.

Prosze pomóżcie.....
Indilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 18:24   #1483
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

nie wiem czy to emocje czy jak ale bardzo mało można zrozumieć z tego Twojego postu
no ale z tego co wyczytałam to:
- na dzień dobry na stażu z kimś tam pojawiło się jakieś bliżej nieokreślone "ale" bo ktoś się z kimś nie dogadał (jak się z kimś nie dogadałaś to było 15 razy dopytać na przyszłość)
- klient złożył na Ciebie skargę i w związku z tym zwrócono Ci uwagę (szczerze - nie pierwszy i nie ostatni raz, taki urok pracy z klientem)
- sprawa wolnego - ponowne nie dogadanie się (nie wiem jakie tam u was panują zwyczaje ale tak generalnie to na wnioskach urlopowych się musi podpisać przełożony, nie ma czegoś takiego, że samemu ktoś sobie wolne wypisuje i idzie)

to nie są powody dla których można pracę rzucić "z winy pracodawcy" zwłaszcza, że kompletnie nic konkretnego nie napisałaś w poście
osobiście to takie życie, że jak się musi pracować to czasem trzeba pracować z ludźmi z którymi się niezbyt lubimy, trzeba zacisnąć zęby i zachowywać się profesjonalnie - to, że się nie lubimy z pracodawcą nie sprawi, że to będzie wina pracodawcy, że musimy odejść z pracy
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 20:00   #1484
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
Napisane przez Indilla Pokaż wiadomość
Panie i Panowie bardzo prosze was o pomoc odnosnie stażu.

Odbywam staż w pewnej firmie nie chce podawać co i jak i gdzie. Za miesiac bede kończyć staż. Problem w tym ze już drugiego dnia stażu miałam spięcie z właścicielką. A poszło o to ze nie wytłumaczyła mi co i jak i potem dostałam opierdziel nie nie zrobiłam to jak powinnam. Kolejne spiecie dotyczyło jednej Pani która sobie coś ubzdurała na mnie ( tylko ona ze wszystkich osób do tej pory które obsłużyłam miała jakieś wielkie ale) i wyżyła się do kierowniczki a ona na mnie za nią i jeszcze za to ze w miedzy czasie rozlokowujac przy niej klientów " za głośno myślałam" i że smiałam wogóle przy nich powiedzieć ze czegoś tam zapomniała włączyć. Dzisiaj już kolejna wyżywka na mnie bo wypisałam sobie wolne mówiąc że przyjdę na chwile i idę potem do lekarza, a dziewczyny myślały że ja przyjdę dalej pracować- to nie wiem po co to wolne wtedy miałabym wypisywać. No więc dostałam kolejny opierdziel i potem jeszcze przez telefon czemu jej nie powiedziałam ze wychodzę( byłam już taka zła że nie chciałam nawet z nia rozmawiać z reszta była w innym pomieszczeniu). Zauważyłam ze od początku ma do mnie jakieś ale. Psychicznie już mam dosć pracy tam. Jak mam załatwić ta sprawę z PUP żeby nie stracic statusu bezrobotnego i zwolnienie było z winy pracodawcy. Dodam jeszcze że po tym stażu miałam byc zatrudniona na 3 miesiace na umowę o pracę. Ja juz naprawde nie mam ochoty zbierać kolene opierniczki przez jej wyimaginowane problemy. Najchętniej to by mnie na czarno wymalowała i zrobiła murzynem. Na chwilę obecną niestety nie mam mozliwości się gdziekolwiek zatrudnić. Składałam CV i nikt na razie nie dzwoni.

Prosze pomóżcie.....
Jeżeli na żywo jesteś tak chaotyczna, jak w tym poście, to nie dziwię się, że masz problemy w komunikowaniu się ze współpracownikami.

W czym Wizażanki mają pomóc? Napisać do szefowej?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 20:23   #1485
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

W przypadku samodzielnej decyzji o zerwaniu stażu zostaniesz pozbawiona statusu bezrobotnego. O wszelkich nieprawidłowościach powinnaś poinformować PUP ponieważ tylko w ten sposób możesz przerwać staż bez negatywnych konsekwencji.

§ 9. 1. Starosta na wniosek bezrobotnego odbywającego staż lub z urzędu może rozwiązać z organizatorem umowę o odbycie stażu w przypadku nierealizowania przez organizatora programu stażu lub niedotrzymywania warunków jego odbywania, po wysłuchaniu organizatora stażu.

Jeżeli chodzi o dni wolne, to formalnie występujesz z wnioskiem o wolne, którego udziela pracodawca - tu ewidentnie doszło do błędnej komunikacji.

Możesz spróbować poinformować PUP o nieprawidłowościach, ale musiałabyś to na pewno opis składniej i konkretniej niż w pierwszym poście.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 06:05   #1486
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
Napisane przez Indilla Pokaż wiadomość
Panie i Panowie bardzo prosze was o pomoc odnosnie stażu.

Odbywam staż w pewnej firmie nie chce podawać co i jak i gdzie. Za miesiac bede kończyć staż. Problem w tym ze już drugiego dnia stażu miałam spięcie z właścicielką. A poszło o to ze nie wytłumaczyła mi co i jak i potem dostałam opierdziel nie nie zrobiłam to jak powinnam. Kolejne spiecie dotyczyło jednej Pani która sobie coś ubzdurała na mnie ( tylko ona ze wszystkich osób do tej pory które obsłużyłam miała jakieś wielkie ale) i wyżyła się do kierowniczki a ona na mnie za nią i jeszcze za to ze w miedzy czasie rozlokowujac przy niej klientów " za głośno myślałam" i że smiałam wogóle przy nich powiedzieć ze czegoś tam zapomniała włączyć. Dzisiaj już kolejna wyżywka na mnie bo wypisałam sobie wolne mówiąc że przyjdę na chwile i idę potem do lekarza, a dziewczyny myślały że ja przyjdę dalej pracować- to nie wiem po co to wolne wtedy miałabym wypisywać. No więc dostałam kolejny opierdziel i potem jeszcze przez telefon czemu jej nie powiedziałam ze wychodzę( byłam już taka zła że nie chciałam nawet z nia rozmawiać z reszta była w innym pomieszczeniu). Zauważyłam ze od początku ma do mnie jakieś ale. Psychicznie już mam dosć pracy tam. Jak mam załatwić ta sprawę z PUP żeby nie stracic statusu bezrobotnego i zwolnienie było z winy pracodawcy. Dodam jeszcze że po tym stażu miałam byc zatrudniona na 3 miesiace na umowę o pracę. Ja juz naprawde nie mam ochoty zbierać kolene opierniczki przez jej wyimaginowane problemy. Najchętniej to by mnie na czarno wymalowała i zrobiła murzynem. Na chwilę obecną niestety nie mam mozliwości się gdziekolwiek zatrudnić. Składałam CV i nikt na razie nie dzwoni.

Prosze pomóżcie.....
Znaczy ze sama zdecydowalas ze bierzesz wolne iposzlas?
Ty w ogole wiesz ze tak nie wolno?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 09:50   #1487
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
- sprawa wolnego - ponowne nie dogadanie się (nie wiem jakie tam u was panują zwyczaje ale tak generalnie to na wnioskach urlopowych się musi podpisać przełożony, nie ma czegoś takiego, że samemu ktoś sobie wolne wypisuje i idzie)
Na stażu nie jesteś pracownikiem, więc nie masz urlopu, więc nie ma wniosków urlopowych. Masz prawo do wolnego i już. Oczywiście, wpisanie wolne na liście obecności bez konsultacji z przełożonym nie jest mądrym posunięciem, ale stażysta to nie pracownik i jest na trochę innych zasadach.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 18:55   #1488
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Na stażu nie jesteś pracownikiem, więc nie masz urlopu, więc nie ma wniosków urlopowych. Masz prawo do wolnego i już. Oczywiście, wpisanie wolne na liście obecności bez konsultacji z przełożonym nie jest mądrym posunięciem, ale stażysta to nie pracownik i jest na trochę innych zasadach.
może i jest na innych zasadach... ale serio można sobie powiedzieć: "chcę dzisiaj wolne" i bez uzgadniania tego z nikim po prostu sobie iść (legalnie)? już tam bez względu czy to mądre posunięcie czy nie
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 19:07   #1489
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
Napisane przez Calla001 Pokaż wiadomość
może i jest na innych zasadach... ale serio można sobie powiedzieć: "chcę dzisiaj wolne" i bez uzgadniania tego z nikim po prostu sobie iść (legalnie)? już tam bez względu czy to mądre posunięcie czy nie
Tak.
Ogólnie, to jeśli potrzebujesz wolne, to je bierzesz i tyle. Masz listę obecności, w prostokącie nie piszesz godzin tylko wolne i podpisujesz. Ty i tylko ty. Oficjalnie nie masz tego nawet z kim uzgodnić, bo przecież zatrudniona jesteś przez urząd pracy, to UP cię ubezpiecza, przelewa stypendium i rozlicza godziny. Zakład pracy podbija listę godzin raz w miesiącu i tyle.
To trochę tak, jakby student na praktykach nie mógł iść na egzamin, bo koleżanki myślały, że on po południu posiedzi na gdzieś tam i coś porobi.

Jeśli ona przyszła rano do pracy, wpisała wolne i zgłosiła, że idzie do lekarza, to wypełniła swój obowiązek, a to, że ktoś tam zrozumiał, że ona wróci, to może być wina chaotycznego sposobu komunikacji, a może być wina interpretującego.

To jest trochę problem w Polsce jednak, że dziewczyna przyszła się uczyć, pracodawca nie zapłacił za to kompletnie ani grosza i zamiast zająć się jej przygotowywaniem do zawodu (czemu przecież praktyki i staże służą), jechał po niej, aż się zniechęciła.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-09, 19:46   #1490
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Tak.
Ogólnie, to jeśli potrzebujesz wolne, to je bierzesz i tyle. Masz listę obecności, w prostokącie nie piszesz godzin tylko wolne i podpisujesz. Ty i tylko ty. Oficjalnie nie masz tego nawet z kim uzgodnić, bo przecież zatrudniona jesteś przez urząd pracy, to UP cię ubezpiecza, przelewa stypendium i rozlicza godziny. Zakład pracy podbija listę godzin raz w miesiącu i tyle.
To trochę tak, jakby student na praktykach nie mógł iść na egzamin, bo koleżanki myślały, że on po południu posiedzi na gdzieś tam i coś porobi.

Jeśli ona przyszła rano do pracy, wpisała wolne i zgłosiła, że idzie do lekarza, to wypełniła swój obowiązek, a to, że ktoś tam zrozumiał, że ona wróci, to może być wina chaotycznego sposobu komunikacji, a może być wina interpretującego.

To jest trochę problem w Polsce jednak, że dziewczyna przyszła się uczyć, pracodawca nie zapłacił za to kompletnie ani grosza i zamiast zająć się jej przygotowywaniem do zawodu (czemu przecież praktyki i staże służą), jechał po niej, aż się zniechęciła.
U mnie stażyści normalnie wypisują wniosek o wolne, zanoszą do swojego kierownika i potem do kadrowej. Nigdy nie spotkałam się z taką samowolką, o której piszesz.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 20:00   #1491
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;63979026]U mnie stażyści normalnie wypisują wniosek o wolne, zanoszą do swojego kierownika i potem do kadrowej. Nigdy nie spotkałam się z taką samowolką, o której piszesz.[/QUOTE]
Wniosek o co? Na druku firmowym? Osoby, które nie są pracownikami?

Dlaczego to nazywasz samowolką? Zgłosiła, że jej nie będzie, wpisała na liście, co jeszcze powinna zrobić? Nie jest pracownikiem, więc nie obowiązują jej wnioski urlopowe czy zgody przełożonych.

Jeśli pracodawca życzy sobie mieć pracownika na swoich zasadach, to niech zapłaci pełną pensję, a nie bierze darmowego z UP.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.

Edytowane przez Djuno
Czas edycji: 2016-08-09 o 20:06
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 20:11   #1492
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Na stażu nie jesteś pracownikiem, więc nie masz urlopu, więc nie ma wniosków urlopowych. Masz prawo do wolnego i już. Oczywiście, wpisanie wolne na liście obecności bez konsultacji z przełożonym nie jest mądrym posunięciem, ale stażysta to nie pracownik i jest na trochę innych zasadach.
Ja będąc na stażu musiałam wypisywać wniosek o wolne.

Tyle że można było się jako tako dogadać i wziąć np tydzien wolnego a wpisać np 23,24 czerwiec, 21,22 lipiec a w tych dniach być w pracy.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 20:15   #1493
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Ja będąc na stażu musiałam wypisywać wniosek o wolne.

Tyle że można było się jako tako dogadać i wziąć np tydzien wolnego a wpisać np 23,24 czerwiec, 21,22 lipiec a w tych dniach być w pracy.
Sama widzisz - praktyki stosowane przez zakłady pracy może i są popularne, ale niekoniecznie zgodne z zasadami organizowania stażu.

Na stażu nie ma też obowiązku wybrania wolnego, co przy urlopie jest jednak bardziej skomplikowane.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.

Edytowane przez Djuno
Czas edycji: 2016-08-09 o 20:16
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 20:51   #1494
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Tak.
Ogólnie, to jeśli potrzebujesz wolne, to je bierzesz i tyle. Masz listę obecności, w prostokącie nie piszesz godzin tylko wolne i podpisujesz. Ty i tylko ty. Oficjalnie nie masz tego nawet z kim uzgodnić, bo przecież zatrudniona jesteś przez urząd pracy, to UP cię ubezpiecza, przelewa stypendium i rozlicza godziny. Zakład pracy podbija listę godzin raz w miesiącu i tyle.
Nie masz racji

Zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (art. 53 ust. 7a): 7a. Na wniosek bezrobotnego odbywającego staż pracodawca jest obowiązany do udzielenia dni wolnych w wymiarze 2 dni za każde 30 dni kalendarzowych odbywania stażu. Za dni wolne przysługuje stypendium. Za ostatni miesiąc odbywania stażu pracodawca jest obowiązany udzielić dni wolnych przed upływem terminu zakończenia stażu


Jak widać jak najbardziej jest z kimś uzgodnić wolne i wprost jest napisane, że bezrobotny (stażysta) występuje z wnioskiem.

Być może na Twoim stażu wyglądało to inaczej, jednak w mojej ocenie autorka postu powinna nieobecność uzgodnić z pracodawcą, u którego odbywa staż na co wskazuje fragment, że pracodawca "udziela" dni wolnych - a nie że stażysta samodzielnie "odbiera sobie" dni wolne.

PUP interpretuje to tak samo, zobacz: http://www.pupbialogard.pl/Formy-aktywizacji/Staze

DNI WOLNE
Stażyście przysługują 2 dni wolne płatne – mogą być udzielane po 30 dniach kalendarzowych odbywania stażu.
Dwa dni wolne pracodawca udziela na pisemny wniosek stażysty, który powinien być podłączony do listy obecności.
Na liście obecności należy wyjaśnić z jakiego powodu udzielono dni wolnych.

Edytowane przez 201803120851
Czas edycji: 2016-08-09 o 20:52
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 21:56   #1495
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Staż-proszę o pomoc co zrobić...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Tak.
Ogólnie, to jeśli potrzebujesz wolne, to je bierzesz i tyle. Masz listę obecności, w prostokącie nie piszesz godzin tylko wolne i podpisujesz. Ty i tylko ty. Oficjalnie nie masz tego nawet z kim uzgodnić, bo przecież zatrudniona jesteś przez urząd pracy, to UP cię ubezpiecza, przelewa stypendium i rozlicza godziny. Zakład pracy podbija listę godzin raz w miesiącu i tyle.
To trochę tak, jakby student na praktykach nie mógł iść na egzamin, bo koleżanki myślały, że on po południu posiedzi na gdzieś tam i coś porobi.

Jeśli ona przyszła rano do pracy, wpisała wolne i zgłosiła, że idzie do lekarza, to wypełniła swój obowiązek, a to, że ktoś tam zrozumiał, że ona wróci, to może być wina chaotycznego sposobu komunikacji, a może być wina interpretującego.

To jest trochę problem w Polsce jednak, że dziewczyna przyszła się uczyć, pracodawca nie zapłacił za to kompletnie ani grosza i zamiast zająć się jej przygotowywaniem do zawodu (czemu przecież praktyki i staże służą), jechał po niej, aż się zniechęciła.
zgłosiła... koleżankom. a nie swojemu przełożonemu (czy jak to tam nazwać w jej przypadku). no ja bym tego zgłoszeniem nie nazwała

wierzę, że tak miałaś Ty, ale w głowie mi się to nie mieści, żeby takie miały być przepisy. teoretycznie przynajmniej, stażysta ma jakieś tam swoje obowiązki do zrobienia w tej pracy i przełożony ma prawo oczekiwać od niej zrobienia czegoś na określony czas, a tu rano okazuje się, że w zasadzie to stażystki nie będzie dzisiaj w pracy. i wszyscy dowiedzieli się o tym rano. no chore
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 13:16   #1496
Lucass94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
skierowanie z urzędu pracy do pracodawcy.

Witam. Byłem wczoraj w urzędzie pracy, i pani przedstawiała mi oferty a dokładniej dwie. No i na jedno się zgodziłem, dostałem skierowanie do pracodawcy na rozmowę. Niestety trochę źle mi zostało w urzędzie wytłumaczone info na temat tej pracy. W domu dowiedziałem się więcej o tej pracy, co i jak, no i się rozmyśliłem.
Ale muszę zadzwonić i umówić się na tą wizytę i po prostu odmówić. I tu nasuwa się pytanie,
czy lepiej na tej rozmowie powiedzieć pracodawcy jak wygląda sprawa, że ta praca mi nie odpowiada i nie chcę się jej podjąć, i chcę żeby tylko mi ten papierek podpisał i przypieczętował bo potrzebny jest do urzędu pracy ? Załatwić to raz dwa..
Czy kłamać, że nie mam w tym danym temacie doświadczenia itp ?
Chyba lepsza jest ta pierwsza opcja.
Mam nadzieje, że ten pracodawca jakiś problemów z tym nie będzie stwarzać...


Szczerzę mówiąc to źle zrobiłem, bo podjąłem decyzję na szybko.
Lucass94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 22:07   #1497
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: skierowanie z urzędu pracy do pracodawcy.

Cytat:
Napisane przez Lucass94 Pokaż wiadomość
Witam. Byłem wczoraj w urzędzie pracy, i pani przedstawiała mi oferty a dokładniej dwie. No i na jedno się zgodziłem, dostałem skierowanie do pracodawcy na rozmowę. Niestety trochę źle mi zostało w urzędzie wytłumaczone info na temat tej pracy. W domu dowiedziałem się więcej o tej pracy, co i jak, no i się rozmyśliłem.
Ale muszę zadzwonić i umówić się na tą wizytę i po prostu odmówić. I tu nasuwa się pytanie,
czy lepiej na tej rozmowie powiedzieć pracodawcy jak wygląda sprawa, że ta praca mi nie odpowiada i nie chcę się jej podjąć, i chcę żeby tylko mi ten papierek podpisał i przypieczętował bo potrzebny jest do urzędu pracy ? Załatwić to raz dwa..
Czy kłamać, że nie mam w tym danym temacie doświadczenia itp ?
Chyba lepsza jest ta pierwsza opcja.
Mam nadzieje, że ten pracodawca jakiś problemów z tym nie będzie stwarzać...


Szczerzę mówiąc to źle zrobiłem, bo podjąłem decyzję na szybko.
Dowiedziałeś się więcej o tej pracy w domu- czyli wnioskuję googlując?

Zazwyczaj pracodawca szuka konkretnego pracownika, więc skoro nie chcesz pracować u niego jako stażysta, to po prostu obróć sprawę w taki sposób, aby na skierowaniu Ci napisał, iż nie spełniasz wymogów na to stanowisko- wtedy jesteś "czysty dla PUP". Możesz owszem powiedzieć, iż nie masz doświadczenia, że nie czujesz się pewny w takim rodzaju pracy. Z pierwszą opcją jest ryzyko, bo nigdy nie wiesz na kogo trafisz, a może się to obrócić przeciwko Tobie

Djuno, piszesz o czymś, o czym nie masz pojęcia.
Polecam zaznajomić się z kwestią stażu i przepisami z tym związanymi.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-08-10 o 22:12 Powód: lit.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 11:01   #1498
Lucass94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: skierowanie z urzędu pracy do pracodawcy.

Najpierw trochę googlowałem ale potem przypomniało mi się, że jeden z moich dalszych znajomych tam pracuje i sięgnąłem po jego opinie.
No więc zrobię wszystko, żeby nie dostać tej pracy. Mam nadzieje, że zostanę odrzucony
I oczywiście muszę jeszcze tam w ogóle zadzwonić i umówić się na tą rozmowę.
Normalnie zadzwonić i powiedzieć, że dostałem tam skierowanie i chciałbym na rozmowę się ugadać ? Sory, że takie pytania zadaje, ale jeszcze nie miałem takiej sytuacji, bo zazwyczaj gdy pracowałem, to bez jakichkolwiek umów, rozmów kwalifikacyjnych itp...
Lucass94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 18:47   #1499
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: skierowanie z urzędu pracy do pracodawcy.

Cytat:
Napisane przez Lucass94 Pokaż wiadomość
Najpierw trochę googlowałem ale potem przypomniało mi się, że jeden z moich dalszych znajomych tam pracuje i sięgnąłem po jego opinie.
No więc zrobię wszystko, żeby nie dostać tej pracy. Mam nadzieje, że zostanę odrzucony
I oczywiście muszę jeszcze tam w ogóle zadzwonić i umówić się na tą rozmowę.
Normalnie zadzwonić i powiedzieć, że dostałem tam skierowanie i chciałbym na rozmowę się ugadać ? Sory, że takie pytania zadaje, ale jeszcze nie miałem takiej sytuacji, bo zazwyczaj gdy pracowałem, to bez jakichkolwiek umów, rozmów kwalifikacyjnych itp...
Dokładnie, zadzwoń i umów się z nimi na rozmowę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-12, 12:02   #1500
Lucass94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: skierowanie z urzędu pracy do pracodawcy.

Dzwoniłem do tego pracodawcy i powiedział, że obecnie go nie ma i żebym umówił się z nim na następny tydzień. No a ja mu na to, że mam to tylko do wtorku, że to jest ostateczny termin, on na to, abym zadzwonił do niego we wtorek rano to się zgadamy na jakąś tam godzinę. A jeśli powie, że na późniejszą godzinę, i nie zdążę z tym do urzędu pracy, to mnie wywalą i nie będę miał ubezpieczenia.
A jeśli dalej nie będzie gościa, to co mam zrobić ? pojechać do urzędu i powiedzieć że nie miałem jak tego załatwić bo pracodawcy nie było ? I co wtedy zrobiłby UP ?
Lucass94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-20 14:43:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.