Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-21, 19:14   #1861
milosz1984
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 43
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Witam. Jestem nowy na wizaz.pl . Mam do was pytanie i prosze o rade. Jakie produkty doradzilibyscie mi ze sklepow typu biochemiaurody.com, Mazidla.pl czy zrobsobiekrem.pl??? Mam cere tlusta, lekko tradzikowa i lekko zaczerieniona i mysle troche wrazliwa. Niedawno zamowilem na biochemiaurody , Zel hA 1% , Tonik BHA 2%, Tamanu olej, Olejek myjacy drzewo rozane, i hydrolat oczarowy. Stosuje niespelna 2 tygodnie. Co moge do tego dorzucic? Zastanawialem sie nad olejkami z zrobsobiekrem z korkosza, sojowy, czarnuszki, truskawki,konopy, lniany slonecznikowy, porzeczkowy i mieszac sobie jako serum np 7 ml oleju z krokosza bawarskiego, 5 z czarnej porzeczki, i 3 tamanu . Z mazidel myslalem nad maceratem brzozowym, i olejem z pokrzywy. Prosze was o rady konkretnie do mojej cery bo jestem nowy w dziale pilegnacji biochemicznej. Z góy dzieki za odpowiedzi i dobre chceci
milosz1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 20:44   #1862
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
Zgadnij gdzie jutro mogą na Ciebie czekać

Tylko ZZ śmierdziucha wezmę całego, bo nie mam nic do przelania, więc jakąś pustą fiolkę musisz sobie znaleźć
Mój Ty Dostawco! Idę na PW, żeby tu nie zagracać
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 20:56   #1863
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez milosz1984 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem nowy na wizaz.pl . Mam do was pytanie i prosze o rade. Jakie produkty doradzilibyscie mi ze sklepow typu biochemiaurody.com, Mazidla.pl czy zrobsobiekrem.pl??? Mam cere tlusta, lekko tradzikowa i lekko zaczerieniona i mysle troche wrazliwa. Niedawno zamowilem na biochemiaurody , Zel hA 1% , Tonik BHA 2%, Tamanu olej, Olejek myjacy drzewo rozane, i hydrolat oczarowy. Stosuje niespelna 2 tygodnie. Co moge do tego dorzucic? Zastanawialem sie nad olejkami z zrobsobiekrem z korkosza, sojowy, czarnuszki, truskawki,konopy, lniany slonecznikowy, porzeczkowy i mieszac sobie jako serum np 7 ml oleju z krokosza bawarskiego, 5 z czarnej porzeczki, i 3 tamanu . Z mazidel myslalem nad maceratem brzozowym, i olejem z pokrzywy. Prosze was o rady konkretnie do mojej cery bo jestem nowy w dziale pilegnacji biochemicznej. Z góy dzieki za odpowiedzi i dobre chceci
Nie bierz za dużo na początek bo nie zdążysz zużyć. Cos o tym wiem Potem tylko w lodówce buteleczki zalegają Nie znam tych produktów, które wymieniłeś to niewiele pomogę. Znam tylko macerat brzozowy, bardzo fajny jest i moge polecić z czystym sumieniem Hydrolat z kocanki jest fajny, oprócz tego BezSzans (też mężczyzna) polecał wyciąg z aloesu, który można kupić w niektórych delikatesach spożywczych i używać w formie toniku. Ja wzięłam właśnie cos takiego ale w formie koncentratu w ZSK i jestem bardzo ciekawa jego działania.
Możesz też wypróbować serum lemon. Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę, ale warto prześledzić trochę chociaż wątek bo tu dużo opinii na temat różnych produktów jest
No i witamy
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony

Edytowane przez Dominkab
Czas edycji: 2009-10-21 o 20:57
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 23:52   #1864
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
mam frakcje z Mazidel- podobno jest taka sama jak ta z Naturalisa, tylko ze ma o wiele mniej wyczuwalne drobinki. fajnie dziala na buzie. podoba mi sie to ze po niej zostaje mat, dosc dobrze nawilza skore. narazie mam druga juz probke, ale przy kolejnych zakupach zaopatrze sie w wieksza ilosc.

ogolnie to wracam do serum lemon- lubie je. i chce zminimalizowac kosmetyki pielegnacyjne jak tylko sie da. wiem ze chce stosowac na dzien frakcje, na wieczor albo serum lemon albo olej (i chyba pozostan przy sliwkowym lub jablkowym- dostalam go z wymianki i bardzo mi podszedl) macerat brzozowy jakos mi sie znudzil i chyba zuzyje go jako olejek myjacy. no i oczywiscie HA, mocznik, testuje jeszcze algi bioferment i nie wiem czy sie zdecyduje narazie, popiol wulkaniczny i mother of pearl. hydrolaty i koniec.
chyba...
Cytat:
Napisane przez spot Pokaż wiadomość
mam wrażenie że frakcja z mazidel jest jakby bardziej płynna - miękka

stoi u mnie mały olej agranowy i skwalan (jakoś mnie zapach denerwuje)
oddam w dobre ręce,
przeprasza, ze tu a nie na targowisku, jak wrócę do jakiejś normalności, to się poprawię,
a hydrolat rózany - uwielbiam jego zapach, ale chyba mnie uczula
Spot stukne pozniej do Ciebie PW,moze bede mogla czyms dobrym sie odwdzieczyc

Cytat:
Napisane przez Gajowniczka Pokaż wiadomość
Ja ostatnio odkryłam gotowce z Zrób Sobie Krem .Eliksir wybielający przebarwienia i piegi i Eliksir dla cery dojrzałej.

Wcześniej uzywałam przeważnie olej +kwas hialuronowy ale stwierdziłam,że to za uboga pielęgnacja a mieszać codzienie mi sie nie chciało.Ukręciłam oba eliksiry wyszła super konsystencja pianki.Przyjemne w nakładaniu ,łatwo się wchłaniają jak działanie jeszcze nie wiem.Ale postanowiłam "nie mieszać" tak z pielęgnacją tylko przy czymś zostać .I tak sobie wymyśliłam co 3 dni naprzemian:eliksir na przebarwienia,eliksir dla cery dojrzałej,frakcja sojowa solo (baaardzo ją lubię).Chciałabym się trochę pokwasić może tym duo ale jak pomyślę o filtrach to rezygnuję .A przy tym eliksirze z ZSK nie trzeba ich stosować ponieważ nie ma substancji łuszczących(taka dotsłam od nich odpowiedź).Mam nadzieję,że dobrze taki program zrobi mojej cerze.Aha rano witC ultra fine powder z HA i olejem.

HEXXANNA mogłabyś go ocenić ?Widziałam taki wątek na biochemii i widzę,że się na tym znasz.mam cerę tłustą,skłonną do "wypryszczania",mnóst wo czerwonych pozostałości ,wiek prawie 33lata.
Akurat nie znam tego eliksiru,poczytam troche o nim i cos wiecej bede mogla napisac.
Przede wszystkim musisz obserwowac reakcje swojej cery bo wiadomo,ze kazdemu cos innego sluzy choc sa pewne odnosniki,jezeli chodzi o porownanie


Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
nowa naturalisowa też takowe posiada, chociaż fakt, jest zdecydowanie gładsza od starszej wersji
przypuszczam, że to to samo jednak

Dziekuje za opinie odnosnie frakcji,za jakis czas pewnie skusze sie na zakupy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 09:41   #1865
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez milosz1984 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem nowy na wizaz.pl . Mam do was pytanie i prosze o rade. Jakie produkty doradzilibyscie mi ze sklepow typu biochemiaurody.com, Mazidla.pl czy zrobsobiekrem.pl??? Mam cere tlusta, lekko tradzikowa i lekko zaczerieniona i mysle troche wrazliwa. Niedawno zamowilem na biochemiaurody , Zel hA 1% , Tonik BHA 2%, Tamanu olej, Olejek myjacy drzewo rozane, i hydrolat oczarowy. Stosuje niespelna 2 tygodnie. Co moge do tego dorzucic? Zastanawialem sie nad olejkami z zrobsobiekrem z korkosza, sojowy, czarnuszki, truskawki,konopy, lniany slonecznikowy, porzeczkowy i mieszac sobie jako serum np 7 ml oleju z krokosza bawarskiego, 5 z czarnej porzeczki, i 3 tamanu . Z mazidel myslalem nad maceratem brzozowym, i olejem z pokrzywy. Prosze was o rady konkretnie do mojej cery bo jestem nowy w dziale pilegnacji biochemicznej. Z góy dzieki za odpowiedzi i dobre chceci
Hej Tez uwazam, ze nie powinienes nagle zmienaic calej pielegnacji i robic mega zapasow, zwlaszcza produktow o podobnym zastosowaniu, bo nie bedzie gdzie i kiedy ich wcisnac w pielegnacje, chyba, ze uzywajac na zmiane ale wtedy nie poznasz co ci naprawde pasuje. Zdecydowanie polecam hydrolat z kocaki (uspokaja zarozowiona cere, juz po kilku dniach widac znaczna roznice w kolorycie skory) oraz smarowanie sie na noc mieszanka zelu HA z olejkiem tamanu - szybko goi niespodzianki i wystarczajaco nawilza, nie zapychajac przy tym porow. Skoro masz juz tonik z kwasem, a dopiero zaczynasz z naturalna pielegnacja to poprzestan na razie na tym jednym zeby nie rozdraznic cery niepotrzebnie, skoro i tak juz jest zaczerwieniona. Do tego krem nawilzajacy (moze byc drogeryjny, nie mazidlowy) i na poczatek wystaczy
Aha, raz na kilka dni polecam zrobic delikatny peeling i nalozyc maseczke (glinka lub algi).

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-10-22 o 09:42
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 09:50   #1866
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Możecie mi napisać jak stosujecie mather of peel? - Zakupiłam, bo wielkronie czytałam pochwały... leży i czeka na swoją kolej... miesza się to z kremem, olejem, hialuronem....
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 09:53   #1867
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mariola, ja dosypuję do kremu na noc (pomysł AgiBil) ładnie rozjasnia skórę, dodaję też do olejku myjącego (to od Cathy) i mam lekki piling. Czasem też dosypuję do maseczek.
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 10:11   #1868
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez gadmarka Pokaż wiadomość
Mariola, ja dosypuję do kremu na noc (pomysł AgiBil) ładnie rozjasnia skórę, dodaję też do olejku myjącego (to od Cathy) i mam lekki piling. Czasem też dosypuję do maseczek.
Dzięki diablico
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 10:36   #1869
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Rzućcie proszę okiem na mój post Hexx, może Ty byś miała jakiś pomysł?
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 16:57   #1870
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

A ja się zdenerwowałam, złożyłam zamówienie na Mazidłach na 160 zł i nie dostałam ani jednego gratisa, choć małą próbeczkę najtańszej rzeczy mogliby dać
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 17:28   #1871
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
A ja się zdenerwowałam, złożyłam zamówienie na Mazidłach na 160 zł i nie dostałam ani jednego gratisa, choć małą próbeczkę najtańszej rzeczy mogliby dać
Oni chyba dają tylko, jak się poprosi o coś. Mi też nigdy sami z siebie nic nie włożyli, ale jak sie poprosi to nawet 5-6 próbek potrafią wrzucić BU to dopiero żyłuje
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 17:31   #1872
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

tak, od jakiegoś czasu o próbki trzeba błagać w okienku na komentarz do zamówienia należy wpisać listę rzeczy, które chce się wypróbować - wtedy zawsze dołożą

Domi dzięki za wyczerpującą odpowiedź w sprawie kremów

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-10-22 o 17:32
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 17:57   #1873
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny , ostatnio byłam w sephorze, a rzadko tam bywam, i zwróciłam uwagę na kosmetyki Pat&Rub. Zaciekawiło mnie ,że podobno w 100% zrobione z naturalnych składników i , że mają certyfikaty ekologiczne. Czy takie kosmetyki naturalne są rzeczywiście skuteczne? Czy to możliwe żeby wyprodukować kosmetyk bez żadnych składników utrwalających-konserwujących?
limette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 17:59   #1874
86Paula
Zakorzenienie
 
Avatar 86Paula
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 346
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

konserwanty sa tez pochodzenia naturalnego- np roslinne. ale ja nie jestem zbyt dobrze poinformowana w temacie.

aha, Fanka_Fiorda co do podrasowania zelu np olejami ktore mocniej pachna, to glownie owocowe raczej- śliwkowy, z nasion truskawki, jabłkowy też może podejść niektorym.

Edytowane przez 86Paula
Czas edycji: 2009-10-22 o 18:04
86Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 18:24   #1875
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez 86Paula Pokaż wiadomość
aha, Fanka_Fiorda co do podrasowania zelu np olejami ktore mocniej pachna, to glownie owocowe raczej- śliwkowy, z nasion truskawki, jabłkowy też może podejść niektorym.
Dziękuję bardzo, zanotowałam, zakupię przy najbliższej okazji

Przypomniało mi się jeszcze, może komuś się przyda ta informacja: umerdałam dziś serum RENEW, z lekkim strachem nałożyłam (bałam się, że będzie piekło, szczypało, buraczyło i inne takie) i... nic z tych rzeczy! Zachowało się toto jak każdy olejek na mojej twarzy, czyli się nie wchłonęło - za czym zresztą nie przepadam, bo nie lubię w poduszkę wycierać Następny raz planuję w poniedziałek, gdyby coś się działo, to napiszę

O, i jeszcze łagodząco-nawilżający kremik mogę polecić: TEN. Hexx oceniała go na składowym i wyszło, że jest bardzo przyzwoity. A że ma napisane na tubce "Men" - kto by się przejmował
__________________
(\_/)
(o.o )
(> < )

Edytowane przez fanka_fiorda
Czas edycji: 2009-10-22 o 19:55
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-22, 19:55   #1876
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez limette Pokaż wiadomość
Dziewczyny , ostatnio byłam w sephorze, a rzadko tam bywam, i zwróciłam uwagę na kosmetyki Pat&Rub. Zaciekawiło mnie ,że podobno w 100% zrobione z naturalnych składników i , że mają certyfikaty ekologiczne. Czy takie kosmetyki naturalne są rzeczywiście skuteczne? Czy to możliwe żeby wyprodukować kosmetyk bez żadnych składników utrwalających-konserwujących?
Pat & Rub
http://www.patandrub.pl/en/surowce.html


o konserwantach naturalnych
http://www.ecospa.pl/konserwanty-naturalne-c-15.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 02:56   #1877
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Oj, te konserwanty naturalne z EcoSpa to są chyba dla zdesperowanych naturomaniaków. Nie pamiętam, który miałam (oba są od tego samego producenta, niewiele się różnią), ale zapach był tak intensywny i nieznośny, że nie byłabym w stanie tego używać nawet w najmniejszym stężeniu. Inna sprawa, że mnie uczulił przy pierwszym teście.

Miałam kiedyś przyjemność przetestować (dzięki uprzejmości pani Kasi z ZSK) zupełnie inny konserwant naturalny i ten był świetny - praktycznie bezzapachowy, niedrażniący nawet w stężeniu 100%, do tego miał właściwości nawilżające i przeciwstarzeniowe. Ale niestety nie został wprowadzony do oferty sklepu z uwagi na wysoką cenę .
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 05:58   #1878
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

jeśli chodzi o konserwanty z ecospa to jakiś czas tamu miałam ten
i tak jak pisze Lorri - zapach [o ile tak to w ogóle można nazwać, fuj] masakra nie do zniesienia, nawet w najbardziej znikomej ilości; spróbowałam go użyć raz i na tym się skończyło
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 18:43   #1879
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o konserwanty z ecospa to jakiś czas tamu miałam ten
i tak jak pisze Lorri - zapach [o ile tak to w ogóle można nazwać, fuj] masakra nie do zniesienia, nawet w najbardziej znikomej ilości; spróbowałam go użyć raz i na tym się skończyło
Moja mama przez kilka godzin wietrzyła kuchnię, po tym jak na moment otworzyłam buteleczkę.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-23, 18:50   #1880
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Moja mama przez kilka godzin wietrzyła kuchnię, po tym jak na moment otworzyłam buteleczkę.
to mnie skutecznie odstraszyłyście

ledwo wytrzymuję zapach miodli indyjskiej... a olej z pestek malin...uuuu - jesli jest cos gorszego...to dam sobie spokój

-----------------
w temacie próbek -od mazideł zawsze otrzymywałam próbki, o które prosiłam... nawet przy zamówieniach, które nie przekraczały 100 zł.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2009-10-23 o 18:52
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 22:03   #1881
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dziewczyny, jak porcjujecie dodatki? Np. do porcji kremu chcecie dodać Patnenolu, to ile dajecie? Nie chce mi się za każdym razem odmierzać, a nie chcę przesadzić.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 23:31   #1882
limette
Raczkowanie
 
Avatar limette
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 49
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dzięki carolinascotties, poczytałam o konserwantach naturalnych Dają trwałość od kilku miesięcy do pół roku - fajnie. Kurcze, a wy same robicie kosmetyki?
limette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 10:02   #1883
beafrance
Zadomowienie
 
Avatar beafrance
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 1 774
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak porcjujecie dodatki? Np. do porcji kremu chcecie dodać Patnenolu, to ile dajecie? Nie chce mi się za każdym razem odmierzać, a nie chcę przesadzić.
podbijam pytanie ja dodaje po prostu jedna krople na oko ale staram sie zeby byla mala nie zaszkodzilo mi jeszcze
beafrance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 10:08   #1884
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak porcjujecie dodatki? Np. do porcji kremu chcecie dodać Patnenolu, to ile dajecie? Nie chce mi się za każdym razem odmierzać, a nie chcę przesadzić.
zawsze patrzę na sugerowane stężenie
np. d-pantenol
Cytat:
Sugerowane stężenie: kremy i balsamy do ciała i twarzy: 0,5-5%; żele myjące: 0,5-3%; szampony 0,1-5%; sera do włosów w postaci sprayów: 0,1-0,5%; odżywki do włosów do spłukiwania: 0,5-5%; odżywki do włosów bez spłukiwania: 0,1-0,5%.
źródło mazidla.com
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 10:23   #1885
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
zawsze patrzę na sugerowane stężenie
np. d-pantenol

źródło mazidla.com
No właśnie i np. chcę sobie zrobić 1% w porcji kremu, bo nie chcę dodawać do całości, bo nigdy nie wiem czy nie skróci się ważność, albo czy po prostu mi podpasuje. Więc dodaję do porcji kremu, powiedzmy, że twarz i dekolt to 2 ml. 1% to 0.02 ml. i jak to cholewka odmierzyć, wczoraj dałam sobie na oko jedną sporą kroplę, ale nie wiem czy to nie za mało.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 11:31   #1886
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
No właśnie i np. chcę sobie zrobić 1% w porcji kremu, bo nie chcę dodawać do całości, bo nigdy nie wiem czy nie skróci się ważność, albo czy po prostu mi podpasuje. Więc dodaję do porcji kremu, powiedzmy, że twarz i dekolt to 2 ml. 1% to 0.02 ml. i jak to cholewka odmierzyć, wczoraj dałam sobie na oko jedną sporą kroplę, ale nie wiem czy to nie za mało.
zależy jaka kropla ale 0,02 ml to maleńko jest , ciut ciut
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 11:45   #1887
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
zależy jaka kropla ale 0,02 ml to maleńko jest , ciut ciut
Chyba muszę sobie jakoś raz odmierzyć, żeby wiedzieć, ale zupełnie nie wiem jak
Dzięki Aguś.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 14:39   #1888
T3kla
Raczkowanie
 
Avatar T3kla
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 328
GG do T3kla Send a message via Skype™ to T3kla
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Na Mazidłach są łyżki miarowe, ale najmniejsza to 0,15 ml
T3kla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 14:59   #1889
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

kropla pantenolu na porcję jednorazową kremu jest ok
zresztą sama poczujesz kiedy będzie za dużo - będzie się lepić
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-26, 07:56   #1890
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mam zagwozdke
Wczoraj pierwszy raz uzylam oleju monoi do wlosow. Po wyschnieciu wlosow nosilam je do konca dnia spiete, rozpuscilam je dopiero na noc. Rano okazalo sie, ze mam kilka zaczerwienionych krostek po bokach twarzy Nic innego wczoraj nie uzylam, mozliwe, ze to wina olejku?
Juz kiedys mialam podobna sytuacje ze spray'em do wlosow gdy nosilam rozpuszczone wlosy.
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.