szczuplej do wakacji! ;)) - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-16, 13:07   #601
Ameera
Raczkowanie
 
Avatar Ameera
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 209
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

venomik, nie, nie wrócę tu z takim pytaniem
rok temu udało mi się zrzucić 5 kg, a przytyłam znów, bo tego chciałam, stweirdziłam, że tak będzie lepiej i będę wyglądać także lepiej.
A w sumie lekka redukcja mięśnia byłaby mi bardzo na rękę ;P

Dopiero wdrażam się w dietę, więc myślę, że z czasem wzbogacę się o nowe wiadomości i będzie ok
Pozdrawiam
Ameera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 13:12   #602
judus
Rozeznanie
 
Avatar judus
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 660
GG do judus
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Witam kochane
ja na szczęście nie mam takego problemu czy użyć cukru czy słodziku, jakoś nauczyłam się żyć bez cukru i całkeim mi z tym dobrze...a kiedy pamiętam jak słodziłam ostatni raz to były 2,5łyżeczki nie wiem jak ja to mogłam pić teraz pół łyżeczki to maksimum...i ma to swoje zalety polecam
a ja dziś: 3 kanapki z twarożkiem z rzodkiewką
II śn.: jabłko
obiad: kasza gryczana(pół torebki) + jakieś zioła i jajko mieszanka z pozostałości ale smaczne było
na podwieczorek będzie: jabłko
kolacja może jajecznica, ale to zależy jeszcze od tego co znajdę w domu w lodówce...
i pewnie w drodze do domu krakersy bo mam problemy z jazdą i tylko przegryzanie czegoś słonego mi pomaga...
__________________
Nigdy nie rezygnuj z pragnień!!!
patrzę przez różowe okulary
dbam o siebie
pilnie się uczę
oszczędzam
prowadzę zdrowy tryb życia
właściwie zarządzam czasem
judus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 13:17   #603
Ameera
Raczkowanie
 
Avatar Ameera
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 209
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

judus: ja nie potrafię odzwyczaić się od słodzenia. Myślę, że słodzik jest rozsądniejszy na diecie wiem, że nie można też go często stosować, bo jest niezdrowy. No cóż, kilka tabletek nie zaszkodzi
Schudłaś już może Judus?
Ameera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 13:52   #604
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Cytat:
Napisane przez Ameera Pokaż wiadomość
Jak Wam idzie?
U mnie dziś wszystko w pośpiechu
Śniadanie:niestety tylko kawa (użyłam słodzika, zamiast cukru)
2 śniadanie: jogurt Jogobella
Na obiad: mam zamiar zjeść jajko (usmażone niestety) z jakimiś warzywami
Podwieczorek: owoc
Kolacja: ryba/sałatka

przynajmniej ze wzgęlu tego pośpiechu nie wciągnęłam jakiegoś ,,szybkiego"- niezdrowego posiłku ;P

Mam nadzieję, że uda mi się szybko i skutecznie zrzucić te 4-5kg
Co to za dieta w ogóle? Oświęcimska?
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 14:04   #605
Ameera
Raczkowanie
 
Avatar Ameera
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 209
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

aanik- zgadzam się, jest fatalna.
Ale dziś jestemw pośpiechu, a na dodatek chora- trudno mi jest cokolwiek przełknąć
Ameera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 14:10   #606
Pati155
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 697
GG do Pati155
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

A ja w sumie nie wiem czy u mnie dzisiaj dobrze czy źle.
Może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że nie najgorzej.
I śniadanie: twaróg, kawałek chleba ciemnego pełnoziarnistego z ozorkiem
Obiad: jajecznica i pomidor
Podwieczorek: serek naturalny z otrębami (widziałam, że wiele osób je spożywa, więc zakupiłam)
Kolacja: no i tu jest problem. Nie wiem co mam zjeść. Chyba skorzystam z twarogu ;]
Tak ogólnie to popijam wodę, herbatę czerwoną, a zaraz będę ćwiczyć.
Widziałam, że była tu dyskusja na temat słodzików i cukru. Nie słodzę od ponad roku. Dobrze mi z tym, bo lepiej się napije herbatą (kiedyś zwykłą teraz czerwoną) . Przynajmniej nie klei mi się w buzi.
Pati155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 14:12   #607
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Cytat:
Napisane przez Ameera Pokaż wiadomość
Jak Wam idzie?
U mnie dziś wszystko w pośpiechu
Śniadanie:niestety tylko kawa (użyłam słodzika, zamiast cukru)
2 śniadanie: jogurt Jogobella
Na obiad: mam zamiar zjeść jajko (usmażone niestety) z jakimiś warzywami
Podwieczorek: owoc
Kolacja: ryba/sałatka

przynajmniej ze wzgęlu tego pośpiechu nie wciągnęłam jakiegoś ,,szybkiego"- niezdrowego posiłku ;P

Mam nadzieję, że uda mi się szybko i skutecznie zrzucić te 4-5kg
Okreslenie tego tragedia byloby eufemizmem

Cytat:
Napisane przez Ameera Pokaż wiadomość
venomik, nie, nie wrócę tu z takim pytaniem
rok temu udało mi się zrzucić 5 kg, a przytyłam znów, bo tego chciałam, stweirdziłam, że tak będzie lepiej i będę wyglądać także lepiej.
A w sumie lekka redukcja mięśnia byłaby mi bardzo na rękę ;P

Dopiero wdrażam się w dietę, więc myślę, że z czasem wzbogacę się o nowe wiadomości i będzie ok
Pozdrawiam
Wrocisz, predzej czy pozniej - jesli jeszcze sobie nie zarznelas metabolizmu, to na to wytrwale pracujesz.

Tekst o redukcji miesni - beznadzieja no

Cytat:
Napisane przez Ameera Pokaż wiadomość
judus: ja nie potrafię odzwyczaić się od słodzenia. Myślę, że słodzik jest rozsądniejszy na diecie wiem, że nie można też go często stosować, bo jest niezdrowy. No cóż, kilka tabletek nie zaszkodzi
Schudłaś już może Judus?
Nie, nie jest najrosadniejszy. Najrosadniejszy jest miod, wzglednie mozesz nie slodzic.

Cytat:
Napisane przez Ameera Pokaż wiadomość
aanik- zgadzam się, jest fatalna.
Ale dziś jestemw pośpiechu, a na dodatek chora- trudno mi jest cokolwiek przełknąć
To fajnie, ze sobie zdajesz choc sprawe, co wyczyniasz
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 14:59   #608
Ameera
Raczkowanie
 
Avatar Ameera
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 209
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

wyrak, myślę, że problem zdrowotny usprawiedliwia mnie choć tochę z dzisiejszego jadłospisu postaram się bardziej :P
myślę, że każdy miała kiedyś taki dzień, że niczego nie mógł przełknąć

Każde komentarze oczywiście mile widziane

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:56 ----------

aha, a co do mięśni...
wiem, że to co powiedziałam wydaje się być śmieszne, a wręcz głupie
prawda jest taka, że jestem umięśnioną osobą, co nie powiem- jest dość ładne (nie jestem oczywiście kulturystką/koksem-nic w tym rodzaju) Ogólnie kocham moje ciało, ale gdzieniegdzie mam za bardzo zarywowany mięsień, co raczej nie podoba mi się. Przynajmniej u mnie to tak wygląda...
Dlatego jeśli np. mogłabym tu i ówdzie odjąć kilka cm mięśni, bez wahania zrobiłabym to
Ameera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 16:40   #609
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Cytat:
Napisane przez Ameera Pokaż wiadomość

aha, a co do mięśni...
wiem, że to co powiedziałam wydaje się być śmieszne, a wręcz głupie
prawda jest taka, że jestem umięśnioną osobą, co nie powiem- jest dość ładne (nie jestem oczywiście kulturystką/koksem-nic w tym rodzaju) Ogólnie kocham moje ciało, ale gdzieniegdzie mam za bardzo zarywowany mięsień, co raczej nie podoba mi się. Przynajmniej u mnie to tak wygląda...
Dlatego jeśli np. mogłabym tu i ówdzie odjąć kilka cm mięśni, bez wahania zrobiłabym to
Akurat Bez obrazy, po prostu nie wierze. Skad Ci sie te miesnie wziely? Jakbys tak cwiczyla, ze bys miala ladne umiesnienie, to (a) niemozliwe z taka dieta (b) nie mialabys problemu z tluszczem.

A odejmowanie miesni to najczestsza dietetyczna glupota wsrod kobiet chyba - bo przeklada sie bezposrednio na zdolnosci spalania tluszczu. No ale co tam, skoro niektore chca byc otluszczonymi chudzielcami - droga wolna
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 16:49   #610
Ameera
Raczkowanie
 
Avatar Ameera
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 209
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Wyrak, nie jestem obtłuszczona, ani nie mam nadwagi. Jestem pewna, że jeśli podzieliłabym się tutaj na forum swoją wagą i wzrostem wiele osób powiedziałoby mi, że nie potrzebuję diety i ta decyzja jest głupia.
A ja porpostu mam swoją konkretną wagę, przy której czuję się świetnie i może ktoś uważa, że to za mało, ale ja własnie przy niej wręcz perfekcyjnie.
A mięśnie mam zarysowane :/ może jakby uszlo z tego 3 cm, byłabym wniebowzięta jeżeli chodzi o wygląd ciała

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

wręcz perfekcyjnie się czuję*
Ameera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 17:33   #611
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Pozbywanie się mięśni przez głodową dietę wierząc, że po tym się będzie ładniej wyglądać jest bardzo... naiwne.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 17:39   #612
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Cytat:
Napisane przez Ameera Pokaż wiadomość
Wyrak, nie jestem obtłuszczona, ani nie mam nadwagi. Jestem pewna, że jeśli podzieliłabym się tutaj na forum swoją wagą i wzrostem wiele osób powiedziałoby mi, że nie potrzebuję diety i ta decyzja jest głupia.
A ja porpostu mam swoją konkretną wagę, przy której czuję się świetnie i może ktoś uważa, że to za mało, ale ja własnie przy niej wręcz perfekcyjnie.
A mięśnie mam zarysowane :/ może jakby uszlo z tego 3 cm, byłabym wniebowzięta jeżeli chodzi o wygląd ciała

---------- Dopisano o 17:49 ---------- Poprzedni post napisano o 17:48 ----------

wręcz perfekcyjnie się czuję*
Perfekcyjnie sie czujesz, ale jestes na diecie i to jesz tragicznie

Jak sobie chcesz, to daz to jakiejs bezsensownej wagi kosztem miesni, to Tobie wyjdzie bokiem, nikomu innemu...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 17:57   #613
Ameera
Raczkowanie
 
Avatar Ameera
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 209
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

napisałam, że perfekcyjnie się czuję przy tej konretnej wadze, do której dążę. Moje mięśnie podobają mi się, ale jakby były z 3 cm mniejsze byłoby świetnie. Nie ,,dietuję" jednak dla mięśni, ale dla lepszego moim zdaniem wyglądu brzucha i ud, a te lubię szczupłe u siebie ;P
Ameera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 18:16   #614
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Cytat:
Napisane przez Ameera Pokaż wiadomość
napisałam, że perfekcyjnie się czuję przy tej konretnej wadze, do której dążę. Moje mięśnie podobają mi się, ale jakby były z 3 cm mniejsze byłoby świetnie. Nie ,,dietuję" jednak dla mięśni, ale dla lepszego moim zdaniem wyglądu brzucha i ud, a te lubię szczupłe u siebie ;P
"whatever" Jak masz mrzonki, ze od utraty miesni beda Ci lepiej brzuch i uda wygladac, Twoja brocha. Nie wnikam
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 18:27   #615
gusia12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 314
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

albo bedziesz musiala zaczac brac prazol na nadkwasote...ja biore wszystko przez 3 lata w internacie i jedzenie posilkow nie za duzych co 5 godz teraz juz wiem jakie to bylo zle glodzenie to najgorszy z mozliwych sopsobow na odchudznie
a u mnie dzis:
-pol kostki chudego sera bialego wymieszne z jog natral 2 korniszony i 2 kromki janosika, 3 morele suszone
-serek wiejski 200g i chockochino bez cukru na uczelni(wiem zle, ale chialo mi sie kawy...z czyms)
-kefir owocowy 100 kcal i museli fitness zurawinowe 150 kcal (wiem tez nie bardzo ale to w busie wracalam do domu)
-2 plastry wedliny drobiowej i mnoswtoooooooo fasoli gotowanej w wodzie, samej i z keczupem troche
no i pocwiczylam sobie tez...no i mysle ze od wakacji znow zaczne biegac...rok temu biegalam od maja do pazdz...niestety sama ale to bylo swietne uczucie, pobiegac, zmeczyc sie, sluchac swojej ulubionej muzyki...oj odplynelam sorki
a jutro w siatkowke pogram jak zawsze
a dzis wazylam sie no i jest 63 kg nic sie nie zmienia...ale waga to pikus...najwazniejsze to dobrze sie czuc ze sobaa brzuszek mi sie podoba kupilam nowe butki na obcasie i przymierzylam i brat mnie zobaczyl i powiedzial ze super wygladam, tzn. ze dzaga jestem...i wiem ze to nie bylo tak z uprzejmosci, tylko szczere... a moj braciszek ma wybredny gust tzn. chyba nie jest ze mna tak zle
infaltylnie to zabrzmialo...
__________________
We are the bridge between the past and the future...

Edytowane przez gusia12345
Czas edycji: 2010-04-16 o 18:30
gusia12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 18:45   #616
Pati155
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 697
GG do Pati155
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Cytat:
Napisane przez gusia12345 Pokaż wiadomość
albo bedziesz musiala zaczac brac prazol na nadkwasote...ja biore wszystko przez 3 lata w internacie i jedzenie posilkow nie za duzych co 5 godz teraz juz wiem jakie to bylo zle glodzenie to najgorszy z mozliwych sopsobow na odchudznie
a u mnie dzis:
-pol kostki chudego sera bialego wymieszne z jog natral 2 korniszony i 2 kromki janosika, 3 morele suszone
-serek wiejski 200g i chockochino bez cukru na uczelni(wiem zle, ale chialo mi sie kawy...z czyms)
-kefir owocowy 100 kcal i museli fitness zurawinowe 150 kcal (wiem tez nie bardzo ale to w busie wracalam do domu)
-2 plastry wedliny drobiowej i mnoswtoooooooo fasoli gotowanej w wodzie, samej i z keczupem troche
no i pocwiczylam sobie tez...no i mysle ze od wakacji znow zaczne biegac...rok temu biegalam od maja do pazdz...niestety sama ale to bylo swietne uczucie, pobiegac, zmeczyc sie, sluchac swojej ulubionej muzyki...oj odplynelam sorki
a jutro w siatkowke pogram jak zawsze
a dzis wazylam sie no i jest 63 kg nic sie nie zmienia...ale waga to pikus...najwazniejsze to dobrze sie czuc ze sobaa brzuszek mi sie podoba kupilam nowe butki na obcasie i przymierzylam i brat mnie zobaczyl i powiedzial ze super wygladam, tzn. ze dzaga jestem...i wiem ze to nie bylo tak z uprzejmosci, tylko szczere... a moj braciszek ma wybredny gust tzn. chyba nie jest ze mna tak zle
infaltylnie to zabrzmialo...
Dla mnie waga teraz też aż tak bardzo się nie liczy (jeden z powodów to dlatego, że się popsuła xd). Tak naprawdę to się liczy to jak wyglądasz. Jeden, przy moim wzroście może ważyć 50kg, a wygląda beznadziejnie, bo mu wszystko wisi. Za to inny może ważyć 6 kg więcej i wygląda lepiej niż tamten.
Pati155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 18:50   #617
Ameera
Raczkowanie
 
Avatar Ameera
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 209
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

nie, nie nie zrozumieliśmy się.
1.Dzisiaj wyszła taka dieta ,,głodowa", bo jestem chora i nic nie mogę przełknąć.
2. Ktoś tu napisał, że od takiego ,,głodzenia się" utracę głownie wode i mięśnie, na co ja odpowiedziałam, że chciałabym mieć mięśnie 3 cm mniejsze
3. Nie powiedziałam, że dietą chcę zredukować mięśnie, ale poprawić wygląd ciala (wymuklić)

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

wcale nie napisałam, ze poprzez dietę chcę się pozbyć mięści- toż to głupota! ;P
Ameera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 20:32   #618
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Cytat:
Napisane przez Ameera Pokaż wiadomość
nie, nie nie zrozumieliśmy się.
1.Dzisiaj wyszła taka dieta ,,głodowa", bo jestem chora i nic nie mogę przełknąć.
2. Ktoś tu napisał, że od takiego ,,głodzenia się" utracę głownie wode i mięśnie, na co ja odpowiedziałam, że chciałabym mieć mięśnie 3 cm mniejsze
3. Nie powiedziałam, że dietą chcę zredukować mięśnie, ale poprawić wygląd ciala (wymuklić)

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

wcale nie napisałam, ze poprzez dietę chcę się pozbyć mięści- toż to głupota! ;P
Skoro chcialabys miec mniejsze o 3cm (tez dobre swoja droga -wszystkie mniejsze o 3cm w obwodzie, jak leci?), to jak to sobie wyobrazasz, ze nie bedziesz glownie tracic miesni ?
Jesli bedziesz tracic miesnie, to jak chce poparwic wyglad ciala ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 10:27   #619
asia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 83
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

możecie mnie upewnić...?
wydaje mi się, że rano najlepiej jeść węgle a na kolacje białko. dlaczego tak jest?
Słyszałam, że na redukcji dobrze jest jeść białko, bo organizm na spalenie produktu misi przeznaczyc więcej energii niż ten produkt zawierał... czyli pali się tłuszcz.
Więc czemu na redukcji nie je się prawie samego białka?
asia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 11:03   #620
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

To, że śniadanie w diecie zbilansowanej musi zawierać węglowodany, a kolacja powinna ich unikać to absolutnie sama podstawa zdrowego odżywiania, wytłuszczona w postach podwieszonych (ktoś widzę ich nie czytał) i wbijana tutaj każdemu do głowy

Dlaczego? Ze względu na sposób trawienia pokarmów i czerpania z niego energii. Ta z węglowodanów wydzielana jest bardzo szybko, więc jest jej dużo.
Ta z białka wydzielana jest stopniowo.

Cytat:
Więc czemu na redukcji nie je się prawie samego białka?
Są takie diety, z resztą jedna tutaj jest regularnie polecana. Z nimi jest jednak ten problem, że:
- przerost formy nad treścią (unikanie węgli nie jest łatwe ani przyjemne, a nie da to i tak niemal żadnej przewagi nad dietą zbilansowaną)
- zakwasza organizm i nie jest szczególnie zdrowa
- nie uczy zdrowego odżywiania, tych drobnych zasad i nawyków, które pozwalają po diecie utrzymać wagę.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 11:03   #621
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Witam wszystkie dziewczynki Przyłączam się do was!! Też chce być szczuplejsza do wakacji Aktualnie ważę 62-3 kg przy wzroście 172cm i marzy mi się zrzucenie 5kg. Wybrałam francuską dietę proteinową i dorzucę do tego sporo wysiłku fizycznego...tylko czasem brak mi trochę silnej woli, ale mam nadzieje, że tym razem mi się uda
cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 12:25   #622
gusia12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 314
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

u mnie dzis do tej pory w 3 posilkach
miseczka fasoli znow kromka razowego janosika, ser bialy ok 70 g, 6 plastrow wedliny drobiowej, 2 jajka, pomarancza malutka i 2 jablka maly jogurt naturalny, 2 pomidory, kawalek ogorka, kilka duzych lisci salaty, slonecznik luskany,2 marchewki gotowane to lacznie wszytsko byl obiad 2 sn i 1 sn...
dobrze czy zle?nie wiem...
na kolacje moze ser bialy albo salatke zrobie z tunczykiem i jajkiem
moze tak byc?czy za duzo?venomik?wyrak?
__________________
We are the bridge between the past and the future...

Edytowane przez gusia12345
Czas edycji: 2010-04-17 o 12:28
gusia12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 12:37   #623
asia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 83
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

moim zdaniem tak jak napisałaś to trudno ocenić, bo niezbyt wiadomo co w którym było posiłku. Niektóre połączenia są złe, niektóre nie, wiec jakbyś napisała z rozkładem na posiłki byłoby łatwiej z tego co patrze, to troszke dużo, ale niekaloryczne są te rzeczy to ok..

Ja dzisiaj po 2 posiłkach już.

1 śn.
- duża kromka ciemnego chleba z ziarnami - połówka z plastrem wędliny z indyka, połowa z jajkiem na twardo (pół jajka)
- jogurt owocowy (150kcal)
- 3 truskawki
- herbata owocowa

2 śn.
- pół kromki chleba ciemnego z ziarnami, pół serka wiejskiego "light", ogórek gruntowy
- 6 truskawek z łyżką jog. naturalnego.


A, i jeszcze mam pytanie. Planuję zjeść chińszczyznę na obiad (domowej roboty, nie zamówiona)
I nie wiem czy nadaje się na redukcję. Składniki:
- kawałki udka kurczaka uduszone w mleku kokosowym, curry i jeszcze jakąś przyprawą
- ryż biały garść
- kiełki
- garść kawałków papryki.

i jak, moze byc? nadaje sie?

Edytowane przez asia95
Czas edycji: 2010-04-17 o 12:41
asia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 20:40   #624
Ameera
Raczkowanie
 
Avatar Ameera
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 209
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Witam mam nadzieję, że dzień minął Wam sympatycznie
U mnie dziś lepiej niż wczoraj. Spowodowane jest to lepszym samopoczuciem

Tak ogólnie napiszę:
2 jogurty, wafle ryżowe, polędwiczki, ser, warzywa, dość dużo soku marchwiowego, garstka kopytek (grzeszek!).

Co sądzicie o żuciu gumy w celu ,,zabicia" głodu? Ostatnio przyjaciel powiedział mi, że podobno jest bardzo pomocna przy wszelkiego rodzaju dietach (ta bezcukrowa)
Ameera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 22:02   #625
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Lepiej wychodzić z założenia, że jeśli na diecie musisz zabijać uczucie głodu, to z dietą jest coś nie tak.
To niestety zdradza spis tego co jadłaś - mało tego bardzo.

A gumę możesz śmiało rzuć
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 09:47   #626
Ameera
Raczkowanie
 
Avatar Ameera
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 209
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

venomik, hmmm no masz trochę racji ;P
Ale nie oszukujmy się, przy diecie ogranicza się racje żywnościowe, dlatego uczucie głodu może się zdarzyć, choć wiem, że poprostu wystarczy lepiej rozplanować posiłki. Wtedy jest szansa na brak głodu pomiędzi posiłkami

Dziś
pół miski żurku (ups), jogurt, wafle ryżowe, mięsko, surówka, mały ziemniak, owoc (jabłko/banan), płatki z mlekiem
Ameera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 17:13   #627
asia95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 83
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

ja dzisiaj:

1 śn: Malutką ciepłą kajzerke prosto z piekarnika, połowka z połową serka wiejskiego 3%, a połowa z plastrem węgliny z indyka i pomidorem.
Herbata owocowa

2 śn: 4 wiśnie w czekoladzie, banan

2h jazdy na rowerze

obiad: 2 placki meksykańskie w środku z : mięsem, odrobiną sera żółtego, kapustą pekińską, papryką, pomidorem, cebulką czerwoną i odrobiną papryczki halapenios.

dalej nie wiem co będę jadła ;]
asia95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 17:26   #628
Voyage1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 45
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Cześć Wam! Po długiej przerwie niepisania. U mnie dieta znowu trochę podupadła.. w piątek dałam się namówić na grilla (kiełbaska,bułeczka,kawał ek karczka+alkohol).. sobota w miarę dobrze poszła.. wiem że podjadałam słodycze:/.. michałka, kawałek czekolady..
Dzisiaj na śniadanie: kanapki z białego pieczywa, jajko... Obiad: frytki i schabowy+sałatka.. :/.. później kawałek czekolady.. masakra:/.. tak niestety się dzieje gdy spędzam weekend u mojego chłopaka:/.. dzisiaj weszłam na wage i.. 59kg.. czyli 1kg do przodu .. no ale cóż.. znowu staje do walki i znowu chce się zdrowo odżywiać..
Proszę o mocne komentarze w moim kierunku abym przestała niezdrowo jeść i bezustannie trzymała się zdrowego jedzenia..
__________________
Wielkie odchudzanie !!
Maksymalna motywacja i determinacja
Na dzień dzisiejszy jest 6kg mniej -PÓŁMETEK!

64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

Było: 64kg
Początek odchudzania: 10.03.2010.
Cel: 52kg

Wzrost 162cm.
Voyage1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 17:40   #629
Ameera
Raczkowanie
 
Avatar Ameera
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 209
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

ja też potrzebuję takich ,,mocnych" zdań, które dotrą do mnie
Myślę, że jeśli będziemy się tutaj wspierać i dzielić opiniami- uzyskamy świente efekty!

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Voyage1991- MOGŁABYŚ PODZIELIĆ SIĘ SWOIM DOŚWIADCZENIEM? WIDZĘ BOWIEM, ŻE SCHUDŁAŚ JUŻ 6 KG ;o
jAK TEGO DOKONAŁAŚ? MI JUŻ SIĘ UDAŁO ZRZUCIĆ 5 KG, ALE TO JUŻ DOŚĆ DAWNO. TERAZ TAKŻE CHCIAŁABYM ZOBACZYĆ NA SWOJEJ WADZE 5 KG MNIEJ BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA ODP.
Ameera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 18:08   #630
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: szczuplej do wakacji! ;))

Cytat:
Ale nie oszukujmy się, przy diecie ogranicza się racje żywnościowe, dlatego uczucie głodu może się zdarzyć,
Ogranicza się kaloryczność
Powiedzmy tak: jednego dnia zjesz mały słoiczek nutelli. Dostarczysz 2000 kcal i będziesz chodzić głodna.
Drugiego dnia będziesz jadła dużo warzyw, wypijesz zupę wiosenną. Dostarczysz przez cały dzień 500 kcal, a głodu za bardzo czuć nie będziesz

A w razie głodu najlepsza jest woda lub warzywa.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.