Idealna waga - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-01, 13:51   #1
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437

Idealna waga


Nie wiem czy to dobry temat, jakby co to przepraszam.

Od jakiegoś czasu jestem na diecie P, czyli dążę do przybrania na wadze. Mam zamiar przytyć 8kg (na początek), na razie udało mi się dojść do połowy, czyli +4kg. Mam 162-3cm wzrostu, ważę na dzień dzisiejszy ok. 50kg, w zależności od pory dnia i cyklu jest to 49.8kg lub 50.4kg. Moją startową wagą było 46kg. Większość kg poszła mi w biodra, z czego bardzo się cieszę (+2cm), w talię i brzuch (w talii z 58cm zrobiło się 64cm - to już gorzej), trochę w uda (+1-1.5cm). Ogólnie jestem drobną dziewczyną, mam "lekkie" i bardzo małe kości. Niby wymiary mam całkiem znośne, nie jakieś strasznie patyczakowate, ale przez moją budowę ciała cały czas mam wrażenie, że wyglądam jak mała dziewczynka. Dlatego chciałabym dojść do 55kg (na początek), potem może do 60kg jak się da. No i tutaj zaczyna się mój problem, bo:
1) Większość osób znajomych, mój chłopak, moja mama, babcia - twierdzą, że teraz wyglądam dobrze, a jak przytyję jeszcze to stracę cały urok
2) Większość kg idzie mi w brzuch, więc boję się, że przy 55-60kg będę wyglądać jak kobieta w ciąży
3) Teraz jestem całkowicie zdrowa, mam regularne miesiączki, nie mam trądziku, nie wypadają mi włosy - wygląda na to, że mój organizm dobrze działa przy takich wymiarach.
4)Wg. niektórych BMI taka waga przy takim wzroście jest ok., a według innych - za niska. Więc nie wiem czy mam nadal niedowagę czy nie?

Dodam, że jestem osobą dosyć wysportowaną, jeżdżę konno, biegam w szkolnej sztafecie, ćwiczę trochę w domu a w wakacje chodzę po Bieszczadach () z obozami wędrownymi. Mam 18 lat.

Czy jest ktoś kto chciałby mi doradzić - przytyć jeszcze czy nie? Wiem, że sporo użytkowniczek i użytkowników się na tym zna, więc liczę na jakieś rady, nawet najmniejsze
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 14:20   #2
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Idealna waga

Żeby z sylwetki patykowatej wejść na szczupłą i zgrabną to nie wystarczy więcej jeść - potrzebne są odpowiednie ćwiczenia rzeźbiące ciało. Potrzebne są mięśnie (to właśnie one różnią zwyczajne patyki od zgrabnych i w większości one są odpowiedzialne, a dokładnie ich brak, za to co nazywasz 'lekkimi i małymi kośćmi").
Oczywiście Twój brak mięśni to tylko moje założenie, ale z Twojego posta wiele na to wskazuje. Trochę rozjaśniłoby pokazanie zdjęć sylwetki.
Skoro większość idzie w brzuch - taką masz tendencje do łapania tłuszczu. Zmienić tego nie możesz. Ale raz jeszcze - budować i rzeźbić sylwetkę powinno się przy małym nabieraniu tłuszczu. Patyk + 5-10 kg tłuszczu wcale nie musi wyglądać dobrze.

Słowem - zapoznać się z podstawami żywienia i zapisać na siłownię.
O ile - podkreślę - w tym jest problem
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 15:49   #3
kiitty
Zakorzenienie
 
Avatar kiitty
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 5 456
Dot.: Idealna waga

witam ja tez mam podobny problem do zalozycielki watku. waze obecnie ok 40 kg (mam 158cm wzrostu). kiedys mialam super figure (tzn. cycki, tylek itp;d ) ale odchudzałam sie i z 50 kg schudlam do 39 ;/ teraz wygladam fatalnie. niby cycki mam, ale tylek mam plaski;// chcialabym wrocic do poprzedniej figury, ale jak sie najem to tylko mi brzuch odstaje. jakie cwiczenia mozecie polecic, zeby moja figura stala sie bardziej kobieca, a nie taka patykowata jak teraz??
__________________
wymiankuję
kiitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 16:15   #4
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Idealna waga

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to dobry temat, jakby co to przepraszam.

Od jakiegoś czasu jestem na diecie P, czyli dążę do przybrania na wadze. Mam zamiar przytyć 8kg (na początek), na razie udało mi się dojść do połowy, czyli +4kg. Mam 162-3cm wzrostu, ważę na dzień dzisiejszy ok. 50kg, w zależności od pory dnia i cyklu jest to 49.8kg lub 50.4kg. Moją startową wagą było 46kg. Większość kg poszła mi w biodra, z czego bardzo się cieszę (+2cm), w talię i brzuch (w talii z 58cm zrobiło się 64cm - to już gorzej), trochę w uda (+1-1.5cm). Ogólnie jestem drobną dziewczyną, mam "lekkie" i bardzo małe kości. Niby wymiary mam całkiem znośne, nie jakieś strasznie patyczakowate, ale przez moją budowę ciała cały czas mam wrażenie, że wyglądam jak mała dziewczynka. Dlatego chciałabym dojść do 55kg (na początek), potem może do 60kg jak się da. No i tutaj zaczyna się mój problem, bo:
1) Większość osób znajomych, mój chłopak, moja mama, babcia - twierdzą, że teraz wyglądam dobrze, a jak przytyję jeszcze to stracę cały urok
2) Większość kg idzie mi w brzuch, więc boję się, że przy 55-60kg będę wyglądać jak kobieta w ciąży
3) Teraz jestem całkowicie zdrowa, mam regularne miesiączki, nie mam trądziku, nie wypadają mi włosy - wygląda na to, że mój organizm dobrze działa przy takich wymiarach.
4)Wg. niektórych BMI taka waga przy takim wzroście jest ok., a według innych - za niska. Więc nie wiem czy mam nadal niedowagę czy nie?

Dodam, że jestem osobą dosyć wysportowaną, jeżdżę konno, biegam w szkolnej sztafecie, ćwiczę trochę w domu a w wakacje chodzę po Bieszczadach () z obozami wędrownymi. Mam 18 lat.

Czy jest ktoś kto chciałby mi doradzić - przytyć jeszcze czy nie? Wiem, że sporo użytkowniczek i użytkowników się na tym zna, więc liczę na jakieś rady, nawet najmniejsze
Ja nie wiem po co Ci więcej kg masz dobrą wagę, jedz tak żeby utrzymać, ewentualnie trochę więcej + siłka. A tak... zaczniesz jeść, otłuścisz się i później znów będziesz zrzucać... błędne koło. ciesz się tym co masz, wiele kobiet zazdrościłoby tego, że nie musisz się odchudzać.

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
witam ja tez mam podobny problem do zalozycielki watku. waze obecnie ok 40 kg (mam 158cm wzrostu). kiedys mialam super figure (tzn. cycki, tylek itp;d ) ale odchudzałam sie i z 50 kg schudlam do 39 ;/ teraz wygladam fatalnie. niby cycki mam, ale tylek mam plaski;// chcialabym wrocic do poprzedniej figury, ale jak sie najem to tylko mi brzuch odstaje. jakie cwiczenia mozecie polecic, zeby moja figura stala sie bardziej kobieca, a nie taka patykowata jak teraz??
Dodatni bilans + dobra dieta na masę + siłownia. Nabierzesz mieśni tam gdzie trzeba, nie będziesz otłuszczona.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 16:16   #5
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Idealna waga

Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
Żeby z sylwetki patykowatej wejść na szczupłą i zgrabną to nie wystarczy więcej jeść - potrzebne są odpowiednie ćwiczenia rzeźbiące ciało. Potrzebne są mięśnie (to właśnie one różnią zwyczajne patyki od zgrabnych i w większości one są odpowiedzialne, a dokładnie ich brak, za to co nazywasz 'lekkimi i małymi kośćmi").
Oczywiście Twój brak mięśni to tylko moje założenie, ale z Twojego posta wiele na to wskazuje. Trochę rozjaśniłoby pokazanie zdjęć sylwetki.
Skoro większość idzie w brzuch - taką masz tendencje do łapania tłuszczu. Zmienić tego nie możesz. Ale raz jeszcze - budować i rzeźbić sylwetkę powinno się przy małym nabieraniu tłuszczu. Patyk + 5-10 kg tłuszczu wcale nie musi wyglądać dobrze.

Słowem - zapoznać się z podstawami żywienia i zapisać na siłownię.
O ile - podkreślę - w tym jest problem
Ale ja uważam, że nie mam aż tak patykowatej figury. Poza tym pisałam: jeżdżę konno, ćwiczę w domu, biegam.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 17:14   #6
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Idealna waga

Nie wiem czy coś się zmieniło od czasów jak byłem w szkole, ale stwierdzenie 'nie aż tak patykowaty' oznaczałoby za moich czasów - patykowaty, ale nie do przesady

Poza tym się gubię. Chcesz powiększyć obwody - ale tłuszczu nie, mięśni nie... obawiam się, że inne rozwiązanie Ci nie zostaje
Może po prostu poczekaj jeszcze? W wieku 18 lat sylwetka nie jest ukształtowana do końca.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 12:44   #7
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Idealna waga

.

Edytowane przez aanik
Czas edycji: 2010-08-24 o 11:54
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-02, 14:43   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Idealna waga

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to dobry temat, jakby co to przepraszam.

Od jakiegoś czasu jestem na diecie P, czyli dążę do przybrania na wadze. Mam zamiar przytyć 8kg (na początek), na razie udało mi się dojść do połowy, czyli +4kg. Mam 162-3cm wzrostu, ważę na dzień dzisiejszy ok. 50kg, w zależności od pory dnia i cyklu jest to 49.8kg lub 50.4kg. Moją startową wagą było 46kg. Większość kg poszła mi w biodra, z czego bardzo się cieszę (+2cm), w talię i brzuch (w talii z 58cm zrobiło się 64cm - to już gorzej), trochę w uda (+1-1.5cm). Ogólnie jestem drobną dziewczyną, mam "lekkie" i bardzo małe kości. Niby wymiary mam całkiem znośne, nie jakieś strasznie patyczakowate, ale przez moją budowę ciała cały czas mam wrażenie, że wyglądam jak mała dziewczynka. Dlatego chciałabym dojść do 55kg (na początek), potem może do 60kg jak się da. No i tutaj zaczyna się mój problem, bo:
1) Większość osób znajomych, mój chłopak, moja mama, babcia - twierdzą, że teraz wyglądam dobrze, a jak przytyję jeszcze to stracę cały urok
2) Większość kg idzie mi w brzuch, więc boję się, że przy 55-60kg będę wyglądać jak kobieta w ciąży
3) Teraz jestem całkowicie zdrowa, mam regularne miesiączki, nie mam trądziku, nie wypadają mi włosy - wygląda na to, że mój organizm dobrze działa przy takich wymiarach.
4)Wg. niektórych BMI taka waga przy takim wzroście jest ok., a według innych - za niska. Więc nie wiem czy mam nadal niedowagę czy nie?

Dodam, że jestem osobą dosyć wysportowaną, jeżdżę konno, biegam w szkolnej sztafecie, ćwiczę trochę w domu a w wakacje chodzę po Bieszczadach () z obozami wędrownymi. Mam 18 lat.

Czy jest ktoś kto chciałby mi doradzić - przytyć jeszcze czy nie? Wiem, że sporo użytkowniczek i użytkowników się na tym zna, więc liczę na jakieś rady, nawet najmniejsze
Wage masz ok, z tego co mowisz wyglad tez, wiec po co tyc?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 15:06   #9
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Idealna waga

Dziękuję za porady, po prostu moją zmorą są wąskie biodra, wprawdzie niby mam w nich 88cm i nie jestem jakaś strasznie wysoka, więc nie powinny być AŻ tak wąskie. Dlatego chcę, żeby mi się tam trochę tłuszczyku odłożyło, co już mi się trochę udało (zaczynałam z 85cm w biodrach, to była dopiero tragedia). Jeszcze do niedawna kilka osób zarzucało mi anoreksję, co dosyć mnie ubodło, bo nigdy (poza tygodniem w pierwszej gimnazjum, ale wtedy byłam głupim dzieciakiem) się nie odchudzałam, wręcz przeciwnie - kocham jeść. Raczej mogę uznać się za anty-anorektyczkę, bo zamiast patrzeć w lustro i wiecznie widzieć grubasa, wiecznie widzę zbyt wąskie biodra, zbyt małe piersi, zbyt szczupłe nogi...

Możecie mi jeszcze pomóc w dwóch sprawach?
1) Jaka jest książkowa waga dla mojego wzrostu? Bo na różnych stronach różnie podają. Podobno to jest 55kg?
2) Czy tracąc cm w talii można optycznie poszerzyć biodra? Np.: Gdybym miała w talii ok. 60cm, a w biodrach nadal te 88cm to wyglądałyby na większe?
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 15:25   #10
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Idealna waga

.

Edytowane przez aanik
Czas edycji: 2010-08-24 o 11:55
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 15:38   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Idealna waga

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Dziękuję za porady, po prostu moją zmorą są wąskie biodra, wprawdzie niby mam w nich 88cm i nie jestem jakaś strasznie wysoka, więc nie powinny być AŻ tak wąskie. Dlatego chcę, żeby mi się tam trochę tłuszczyku odłożyło, co już mi się trochę udało (zaczynałam z 85cm w biodrach, to była dopiero tragedia). Jeszcze do niedawna kilka osób zarzucało mi anoreksję, co dosyć mnie ubodło, bo nigdy (poza tygodniem w pierwszej gimnazjum, ale wtedy byłam głupim dzieciakiem) się nie odchudzałam, wręcz przeciwnie - kocham jeść. Raczej mogę uznać się za anty-anorektyczkę, bo zamiast patrzeć w lustro i wiecznie widzieć grubasa, wiecznie widzę zbyt wąskie biodra, zbyt małe piersi, zbyt szczupłe nogi...

Możecie mi jeszcze pomóc w dwóch sprawach?
1) Jaka jest książkowa waga dla mojego wzrostu? Bo na różnych stronach różnie podają. Podobno to jest 55kg?
2) Czy tracąc cm w talii można optycznie poszerzyć biodra? Np.: Gdybym miała w talii ok. 60cm, a w biodrach nadal te 88cm to wyglądałyby na większe?
Cytat:
Napisane przez aanik Pokaż wiadomość
Mam zupełnie ten sam problem.



1) Myślę, że 52-53kg, BMI ok. 20
2)

------------
tylko, że nie da sie schudnąć miejscowo.
Nie ma czegos takiego jak "ksiazkowa waga", jest pewnie zakres ktory oznacza normalna wage dla danego wzrostu i nie jest to wskaznik idealny, ale na pewno nie konkretna waga czy konkretne BMI!

Dlaczego niby akurat tyle - 20 i dana waga? Dlaczego nie 22 i inna waga? Badz 21 i inna waga? Albo 23? Itd.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-02, 16:10   #12
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Idealna waga

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie ma czegos takiego jak "ksiazkowa waga", jest pewnie zakres ktory oznacza normalna wage dla danego wzrostu i nie jest to wskaznik idealny, ale na pewno nie konkretna waga czy konkretne BMI!

Dlaczego niby akurat tyle - 20 i dana waga? Dlaczego nie 22 i inna waga? Badz 21 i inna waga? Albo 23? Itd.
Ok, ok .
Dlaczego 20? Moja subiektywna opinia. To 20 wydaje mi się optymalne - przynajmniej jak dla mnie(a wagę, wzrost i wymiary mam podobne jak autorka wątku). Ale wiem, że każdy przy tej samej wadze może wyglądać inaczej.
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 17:05   #13
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Idealna waga

Cytat:
Napisane przez aanik Pokaż wiadomość
Ok, ok .
Dlaczego 20? Moja subiektywna opinia. To 20 wydaje mi się optymalne - przynajmniej jak dla mnie(a wagę, wzrost i wymiary mam podobne jak autorka wątku). Ale wiem, że każdy przy tej samej wadze może wyglądać inaczej.
Dlaczego akurat 20?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 09:29   #14
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Idealna waga

.

Edytowane przez aanik
Czas edycji: 2010-08-24 o 11:55
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 13:24   #15
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Idealna waga

Wiesz, tylko takie pisanie moze komus zwichrowac w glowie, rozumiem, ze masz jakas swoja subiektywna optymalna wage, ale potencjalnie mozna zrobic kuku komus tutaj tym.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 13:57   #16
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Idealna waga

.

Edytowane przez aanik
Czas edycji: 2010-08-24 o 11:55
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 09:12   #17
monia12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 34
Dot.: Idealna waga

Cytat:
Napisane przez kiitty Pokaż wiadomość
witam ja tez mam podobny problem do zalozycielki watku. waze obecnie ok 40 kg (mam 158cm wzrostu). kiedys mialam super figure (tzn. cycki, tylek itp;d ) ale odchudzałam sie i z 50 kg schudlam do 39 ;/ teraz wygladam fatalnie. niby cycki mam, ale tylek mam plaski;// chcialabym wrocic do poprzedniej figury, ale jak sie najem to tylko mi brzuch odstaje. jakie cwiczenia mozecie polecic, zeby moja figura stala sie bardziej kobieca, a nie taka patykowata jak teraz??
Ja tez mm podobnie...163cm,wazylam ok 50kg.Spadla mi waga do 42kg,teraz waze 44kg ale i tak mam sporo do nadrobienia.Najgorsze jest to ze jak zaczelam sie odchudzac to chcialam tylko brzuszek po boczkach zgubic a schudlam po calosci i boje sie ze jak bede tyla to pojdzie mi znow w brzuch a teraz mam ladny Chcialabym tylko przytyc w nogach.ramionach ale tak sie pewnie nie da.Dlatego robie codziennie troche brzuszkow( nie duzo bo nie moge spalac- jestem na P w koncu) ale zeby brzuszek utrzymac.Przynajmniej mam nadzieje ze utrzymam..
monia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 10:13   #18
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Idealna waga

Nabrać ciała w określonym miejscu można poprzez ćwiczenia siłowe. Jeśli chcesz nabrać tłuszcz - nie masz większego wpływu na to gdzie on się ulokuje. Czy będziesz robiła brzuszki, czy nie - pojawi się w tych samych miejscach.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 19:38   #19
kasia2409
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 86
Dot.: Idealna waga

jak tak patrzę na pierwszą i drugą wypowiedź, to dochodzę do wnisoku, że ja jestem chyba jakimś ostatnim chudzielcem( a wcale tak nie jest, też brzuszek zwisa). ja mam 165 cm, a ważę 44-43. fakt, jak zaczęłam się odchudzać zaczęły wypadać mi włosy, ale myślę, że to nie od tego, moja mama też ma z tym problem. nie mam prawie wcale piersi, ale to też dlatego, że moja mama ma 75 A. nie mam jeszcze okresu, ale to przez to, że późno dojrzewam. czasem jak troche więcej jem, żeby mi włosy nie wypadały, to czuję się grubo.
mam 15 lat.
kasia2409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 21:51   #20
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Idealna waga

temat robi się niebezpieczny, więc przenoszę go na kz.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 11:57   #21
gravin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Idealna waga

Nouva , trochę zdziwiłaś z tym, że wg BMI masz za niską wagę. Nawet wg aktualnych norm dla osób dorosłych jest ok. Dolna granica przy wzroście 162 cm to 48,5 kg (dolna granica BMI wg norm WHO to 18,5 pkt.), masz 50 kg i poza tym masz 18 lat, a więc Twoje BMI może być trochę niższe niż osób >20 lat.

Co do idealnej wagi - nie ma jednego wyznacznika co jest idealne, skup się raczej na tym co jest zdrowe. Sprawdź to np. wg BMI, albo wg Indexu Ponderal'a (wrzuć w googla, albo przejdź na mój blog gdzie poświęciłem parę wpisów na temat wskaźników prawidłowej wagi ciała - BMI, Ponderal, WHR, wskaźniki idealnej wagi) - i wewnątrz tych przedziałów poszukaj wagi z którą się dobrze czujesz. Jeżeli będziesz się zdrowo odżywiała , to waga sama będzie dążyć to optymalnego poziomu. Nie rób nic na siłę.
Zwróć uwagę na parę czynników :
1. Nawilżenie organizmu - czyli picie wody w ciągu dnia - ok. 2l, ale co ważne równomiernie, a nie litr wody za jednym zamachem, a potem przez pół dnia ani łyczka.

2. Minerały i witaminy - większość problemów z utrzymaniem prawidłowej wagi bierze się z wygłodzenia organizmu. Może się to wydać dziwne, ale to, że jesz dużo kalorii wcale nie oznacza, że zaspokajasz głód swojego organizmu. Jak w pożywieniu jest za mało minerałów i witamin, to organizm wysyła sygnały, że chce jeszcze coś do zjedzenia i często ludzie wpadają w pułapkę - jedzą coraz więcej, bo są głodni, a nie dostarczają tego co potrzebne organizmowi. Może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem mogą być jakieś suplementy, a jeżeli masz czas i ochotę to możesz poszaleć z tablicami odżywczymi i ułożyć sobie jadłospis.

3. Ćwiczenia, aktywność fizyczna - niby banał, ale większość o tym zapomina. Nie trzeba szaleć po kilkanaście godzin w tygodniu na areobicu i siłowni, ale chociaż 30-60 minut szybkiego marszu dziennie, truchtania, albo ogólnych ćwiczeń (rozciąganie, skoki...)

4. Białko - większość ludzi robi sobie krzywdę zmniejszając ilości białka w diecie kiedy chcą się odchudzać lub utrzymać wagę. Po dłuższym czasie diety niskobiałkowej efekt jojo murowany.

5. Tłuszcz - a pewnie zaskoczę parę osób - tego też potrzebujemy, w odpowiednich ilościach i odpowiedniego rodzaju . Przede wszystkim tłuszcze (czy też raczek kwasy tłuszczowe) Omega 3 i 6. Beztłuszczowe niekoniecznie znaczy zdrowe (ale się ładnie zrymowało )

Pamiętaj najważniejsze jest, aby poprzez dietę na przytycie lub odchudzającą nie zrobić sobie niepotrzebnej krzywdy na zdrowiu.

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Jestem zadziwiony, to chyba pierwsze forum na którym czytam posty kobiet , które chcą przytyć do prawidłowej wagi. W większości przypadków ciągle widzę panie, które są poniżej jakichkolwiek norm wagowych i chcą schudnąć jeszcze!!

Co za ulga, że jednak są osoby, które mają równo pod sufitem.
Odnośnie przytycia - ważna jest poprawa wchłaniania w przewodzie pokarmowym. Często jest to poważna przeszkoda - zapewne znacie przypadki ludzi, którzy zjadają góry jedzenia, a nie mogą przytyć. Jak się okazuje błonnik jest ważny nie tylko dla tych co chcą schudnąć, ale również dla tych co chcą przytyć.
Często na dzień dobry występuje efekt ubytku wagi, co może być niepokojące, ale spokojnie to tylko oczyszczenie przewodu pokarmowego z zaległości (czasami paroletnich - strach pomyśleć co nie )
__________________
http://wagaiwzrost.pl/ - blog o tym czym jest prawidłowa waga i zdrowe odżywianie.

Nie dajmy się się ogłupić modom i szalonym trendom. Odchudzanie to nie proces łatwy, szybki i przyjemny. To długotrwały proces zmiany nawyków i to nie tylko żywieniowych!!
gravin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 15:41   #22
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Idealna waga

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to dobry temat, jakby co to przepraszam.

Od jakiegoś czasu jestem na diecie P, czyli dążę do przybrania na wadze. Mam zamiar przytyć 8kg (na początek), na razie udało mi się dojść do połowy, czyli +4kg. Mam 162-3cm wzrostu, ważę na dzień dzisiejszy ok. 50kg, w zależności od pory dnia i cyklu jest to 49.8kg lub 50.4kg. Moją startową wagą było 46kg. Większość kg poszła mi w biodra, z czego bardzo się cieszę (+2cm), w talię i brzuch (w talii z 58cm zrobiło się 64cm - to już gorzej), trochę w uda (+1-1.5cm). Ogólnie jestem drobną dziewczyną, mam "lekkie" i bardzo małe kości. Niby wymiary mam całkiem znośne, nie jakieś strasznie patyczakowate, ale przez moją budowę ciała cały czas mam wrażenie, że wyglądam jak mała dziewczynka. Dlatego chciałabym dojść do 55kg (na początek), potem może do 60kg jak się da. No i tutaj zaczyna się mój problem, bo:
1) Większość osób znajomych, mój chłopak, moja mama, babcia - twierdzą, że teraz wyglądam dobrze, a jak przytyję jeszcze to stracę cały urok
2) Większość kg idzie mi w brzuch, więc boję się, że przy 55-60kg będę wyglądać jak kobieta w ciąży
3) Teraz jestem całkowicie zdrowa, mam regularne miesiączki, nie mam trądziku, nie wypadają mi włosy - wygląda na to, że mój organizm dobrze działa przy takich wymiarach.
4)Wg. niektórych BMI taka waga przy takim wzroście jest ok., a według innych - za niska. Więc nie wiem czy mam nadal niedowagę czy nie?

Dodam, że jestem osobą dosyć wysportowaną, jeżdżę konno, biegam w szkolnej sztafecie, ćwiczę trochę w domu a w wakacje chodzę po Bieszczadach () z obozami wędrownymi. Mam 18 lat.

Czy jest ktoś kto chciałby mi doradzić - przytyć jeszcze czy nie? Wiem, że sporo użytkowniczek i użytkowników się na tym zna, więc liczę na jakieś rady, nawet najmniejsze
Dziewczyno co ty chcesz od swojej wagi ja mam 164 cm wzrostu, ważę 48-49 kg i uważam, że mam wage w porządku. Jak ważyłam 60 kg miałam brzuch jak w ciąży i wielki tyłek. teraz wyglądam normalnie. Nie masz żadnej niedowagi, przypuszczam, że masz świetną figurę. Przytyjesz parę kilo i pewnie będziesz chciała sie odchudzac, zobaczysz.
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 19:20   #23
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Idealna waga

Cytat:
Napisane przez giginthesky Pokaż wiadomość
Dziewczyno co ty chcesz od swojej wagi ja mam 164 cm wzrostu, ważę 48-49 kg i uważam, że mam wage w porządku. Jak ważyłam 60 kg miałam brzuch jak w ciąży i wielki tyłek. teraz wyglądam normalnie. Nie masz żadnej niedowagi, przypuszczam, że masz świetną figurę. Przytyjesz parę kilo i pewnie będziesz chciała sie odchudzac, zobaczysz.
Tylko, że dwie różne osoby przy tej samej wadze mogą wyglądać zupełnie inaczej.
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 16:14   #24
GBR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 16
Dot.: Idealna waga

Może i różne osoby wyglądają inaczej przy tej samej wadze, ale ja mając 160 cm, 52-53 kg wagi a wymiary 80-68-90 powiem Ci że masz ok wymiary i nie ma po co tyć (wiem, bo byłam tam przy granicy 60 kg- może biustu więcej, ale brzuch wygląda nieefektywnie, ramiona również, a nogi i tyłek dalej "patykowate" ) . Skoro z tego co piszesz większość tego co tyjesz idzie w brzuch, osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego- z "jabłka" "klepsydry" nie zrobisz, takie geny. Więc podkreślaj talię paskami i noś bluzki czy spódnice rozkloszowane przy biodrach- ubrania potrafią wiele
GBR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:36.