Właściwe czesanie włosów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-30, 14:46   #31
shantiah
Przyczajenie
 
Avatar shantiah
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 19
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Dziękuję ślicznie

Nie omieszkam wypróbować
shantiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 16:13   #32
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez shantiah Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie

Nie omieszkam wypróbować
Ależ nie ma za co Mam nadzieję, ze pomoże, wiesz jak to jest, każdy "łeb " inny, ale wychodzę z założenia, że tłusta skóra głowy wymaga takiej samej pielęgnacji jak tłusta cera. Czyli żadne drastyczne detergenty raczej nie wchodzą w grę. A wcieranie lotionów czy toników dobrze zrobi. Ureguluje trochę pracę gruczołów łojowych. Życzę powodzenia i cierpliwości, bo efekty nie przyjdą od razu.
Pozdrawiam
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 14:26   #33
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Czesanie wlosow naturalnym wlosiem nie elektryzuje wam piorek? Bo mi cholernie i rzadko to wytrzymuje.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 16:52   #34
pigheadedmonkey
Raczkowanie
 
Avatar pigheadedmonkey
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 91
Dot.: Właściwe czesanie włosów

No właśnie elektryzuje tak jak pisałam wczesniej.Specjalnie kupiłam szczotke z naturalnego ,bo czytałam gdzieś ,że powstrzymuje elektryzowanie........... ............ Niestety, teraz wiem ,żeby nie wierzyć we wszystko co piszą......
pigheadedmonkey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 21:12   #35
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Właściwe czesanie włosów

hejka, generalnie zadzam się z podanymi sposobami szczotkowania włoów, jednak jakis czas temu obiło mi się o uszy, ze w dzisiejszych czasach, przy zanieczyszczonym miejskim powietrzu szczotkowanie, nie daje zamierzonych efektów?
co Wy na to?
i czy przy właściwym szczotkowaniu i rozprowadzaniu sebum na całej długości mozliwe jest zmniejszenie częstotlwości mycia kosmyków??/
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 22:47   #36
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Czesanie wlosow naturalnym wlosiem nie elektryzuje wam piorek? Bo mi cholernie i rzadko to wytrzymuje.
U mnie nie elektryzuje. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. W końcu z teoretycznego punktu widzenia nie powinno tak być.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 04:58   #37
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Przyznaję - dałabym radę wyczesać włosy szczotką z naturalnego włosia, ale musiałabym się trochę namęczyć.
A więc zakupiłam sobie nową szczotkę z naturalnego włosia. Wybrałam najdroższą wersję jaka była dostępna w sklepie, włoski z dzika, część włosów miękkich, część sztywnych.

Zabieram się do rozczesywania. Pierwsze warstwy włosów jakoś poszły. Żeby je rozczesać musiałam przelecieć pasmo z 10-15 razy szczotką. Oczywiście z pasma zrobiła się taaaaaaaaaaaka szopka, więc do kolejnych pasemek włosów dostęp miałam juz utrudniony.

No nic, walczyłam dalej. W sumie spędziłam na czesaniu włosów 40min. Efekt - przejechałam palcami przez włosy, i zaczepiłam o nierozczesany kołtun. Do tego włosów, które wypadły przy delikatnym czesaniu możnaby się było nie doliczyć.

Próbowałam też rozczesywania włosów tą szczotką na mokro, ale poza wypadającymi włosami ze szczotki i nierozczesanymi moimi włosami nic więcej nie zauważyłam.

Wnioskuję więc, że ten kto czesze swoje loki taką szczotką albo ma jakieś niesamowite włosy, albo nie wie co to loki, a na głowie ma fale, nie loki.

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Czesanie wlosow naturalnym wlosiem nie elektryzuje wam piorek? Bo mi cholernie i rzadko to wytrzymuje.
Zapraszam do oglądania zdjęć . Poświęcę sie dla dobra innych (w końcu śmiech to zdrowie).
Kostium na Halloween mam gratis .

I niech mi ktoś jeszcze wspomni o czesaniu włosów kręconych na sucho, to go postrasze tymi zdjęciami .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg h1.jpg (42,0 KB, 377 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg h2.jpg (42,8 KB, 388 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg h3.jpg (56,7 KB, 463 załadowań)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-04, 08:49   #38
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 310
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Wow, ależ afro...
Stąd wniosek, że szczotka jest raczej dobra dla prostych włosów, a te kręcone, zwłaszcza o mocnym skręcie, potrzebują jednak innej pielęgnacji...
DeathDealer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 09:03   #39
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
A więc zakupiłam sobie nową szczotkę z naturalnego włosia. Wybrałam najdroższą wersję jaka była dostępna w sklepie, włoski z dzika, część włosów miękkich, część sztywnych.

Zabieram się do rozczesywania. Pierwsze warstwy włosów jakoś poszły. Żeby je rozczesać musiałam przelecieć pasmo z 10-15 razy szczotką. Oczywiście z pasma zrobiła się taaaaaaaaaaaka szopka, więc do kolejnych pasemek włosów dostęp miałam juz utrudniony.

No nic, walczyłam dalej. W sumie spędziłam na czesaniu włosów 40min. Efekt - przejechałam palcami przez włosy, i zaczepiłam o nierozczesany kołtun. Do tego włosów, które wypadły przy delikatnym czesaniu możnaby się było nie doliczyć.

Próbowałam też rozczesywania włosów tą szczotką na mokro, ale poza wypadającymi włosami ze szczotki i nierozczesanymi moimi włosami nic więcej nie zauważyłam.

Wnioskuję więc, że ten kto czesze swoje loki taką szczotką albo ma jakieś niesamowite włosy, albo nie wie co to loki, a na głowie ma fale, nie loki.



Zapraszam do oglądania zdjęć . Poświęcę sie dla dobra innych (w końcu śmiech to zdrowie).
Kostium na Halloween mam gratis .

I niech mi ktoś jeszcze wspomni o czesaniu włosów kręconych na sucho, to go postrasze tymi zdjęciami .


Ja na ogol rozczesuje wlosy przed spaniem Jest to rozczesywanie dla rozczesywania i plynacych z tego pozytywnych konsekwencji dla wlosow. Mam loki poskrecane od czubka glowy. Dopoki byly w swietnej kondycji, zdrowe, nie tworzyla mi sie szop, choc oczywiscie skret byl duzo mniejszy. Odkad zalatwilam wlosy rozjasniaczem i paroma farbami (wracam do naturalnego z w/w powodu) sa przewrazliwione i na wszystko reaguja gorzej. W tej chwili faktycznie udaje mi sie po rozczesaniu uzyskac szope Natomiast na pewno rozczesywanie niweluje koltuny, ktore robia mi sie, kiedy nie rozcesuje swoich lokow dluzszy czas.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 18:40   #40
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
A więc zakupiłam sobie nową szczotkę z naturalnego włosia. Wybrałam najdroższą wersję jaka była dostępna w sklepie, włoski z dzika, część włosów miękkich, część sztywnych.

Zabieram się do rozczesywania. Pierwsze warstwy włosów jakoś poszły. Żeby je rozczesać musiałam przelecieć pasmo z 10-15 razy szczotką. Oczywiście z pasma zrobiła się taaaaaaaaaaaka szopka, więc do kolejnych pasemek włosów dostęp miałam juz utrudniony.

No nic, walczyłam dalej. W sumie spędziłam na czesaniu włosów 40min. Efekt - przejechałam palcami przez włosy, i zaczepiłam o nierozczesany kołtun. Do tego włosów, które wypadły przy delikatnym czesaniu możnaby się było nie doliczyć.

Próbowałam też rozczesywania włosów tą szczotką na mokro, ale poza wypadającymi włosami ze szczotki i nierozczesanymi moimi włosami nic więcej nie zauważyłam.

Wnioskuję więc, że ten kto czesze swoje loki taką szczotką albo ma jakieś niesamowite włosy, albo nie wie co to loki, a na głowie ma fale, nie loki.



Zapraszam do oglądania zdjęć . Poświęcę sie dla dobra innych (w końcu śmiech to zdrowie).
Kostium na Halloween mam gratis .

I niech mi ktoś jeszcze wspomni o czesaniu włosów kręconych na sucho, to go postrasze tymi zdjęciami .
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 22:08   #41
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Nie śmiać się tylko współczuć .

Dobrze że mojemu mężowi szczotka podpasowała, bo jak to on mówi "fajnie masuje czaszkę" .
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-18, 19:50   #42
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Właściwe czesanie włosów

drewnianą szczotką bardzo delikatnie rano i wieczorem Najpierw rozczesujemy końcówki kierując sie stopniowo w górę az do nasady
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 19:31   #43
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
szczotka do włosów

Mam zamiar kupić porządną szczotkę do włosów która nie elektryzuje wlosów i ich nie szarpie podczas czeszania. Jaką polecacie?
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-16, 19:59   #44
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: szczotka do włosów

Cytat:
Napisane przez fascinata Pokaż wiadomość
Mam zamiar kupić porządną szczotkę do włosów która nie elektryzuje wlosów i ich nie szarpie podczas czeszania. Jaką polecacie?
Ze względu na zbieżność tematów wątki łączę.
Fascianata, proszę korzystać z wyszukiwarki.
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 20:08   #45
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: szczotka do włosów

ja tez uzywam wlosianej. robi co prawda szope ale wystarczy palcami przejechac po czesaniu po wloskach i juz nie wyobrazam sibie rozczesywania moich dlugich wlosow z tendenca do zbijania sie w straki i koltuny zwyklym grzebieniem. po chodzeniu caly dzien z rozpuszczonymi wlosami mam tak zbite pasma ze jedynym ratunkiem dla nich jest szczotka z wlosia . jako jedyna mi rozczesuje delikatnie bez zbednego szarpania i wyrywania wlosow kudly pozniej poprostu przeczesuje na koniec wlosy grzebieniem z szeroko rozstawonymi zebami na mokro to szeroko grzbien z szeroko rozstawionymi zebami obowiazkowo odzywka do wlosow ( efekt jest taki ze wlosy sie nie elektryzuja podczas czesania nawet szczotka i lpeiej je rozplatac) mam swoja szczote ponad 5 lat i dalej mi sluzy muje ja szamponem i tez nakladam odzywke na nia staje sie mieksza chociaz powiem wam ze ostatnio potraflam ok miesiac wogole nie czesac wlosow po umyciu palcami jedynie na sucho tez albo poprosty potargany kucyk nosilam u mnie sie to sprawdzalo bo mam duze loki i fale i jakos wydawalo mi sie ze wiecej wlosow mialam cos i sie wydaje ze szczota znow zostanie odstawiona
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-17, 20:31   #46
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Stalam sie dzisiaj kolejna posiadaczka szczotki z naturalnego wlosia Do tej pory uzywalam drewnianej, ale skoro tak ja zachwalacie to postanowilam zaszalec i sobie taka sprawic. Szczotke kupilam w sklepie fryzjerskim, pan zapewnial ze jest to 100% naturalne wlosie. Jest ona w oprawie drewnianej i kosztowala 25 zl, natomiast byla druga, plastikowa za 32 zl Nie moglam sie zdecydowac i wzielam drewniana i teraz zastanawiam sie czy dobrze zrobilam Tamta miala jakby 'mniej' wloskow, ulozonych w rowniotkich rzedach, moja ma za to wiecej siersci ulozonej gesto kolo siebie..
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 02:08   #47
atenaz
Zakorzenienie
 
Avatar atenaz
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 224
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
I niech mi ktoś jeszcze wspomni o czesaniu włosów kręconych na sucho, to go postrasze tymi zdjęciami .
ale szczotki są tylko do włosów prostych, bo szczotka rozprostowuje loki... loki i fale tylko grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami już podeschnięte włosy, ale nie kompletnie wyschnięte
__________________
20*12*2007 zapuszczam włosy po pas
01*09*2008 nie farbuję

wymiana https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=920711

szukam: CK Euphoria, Arabian Oud Kalemat, Gucci Rush, Moschino Love Love, Jimmy Choo Edp, Givenchy Ange ou Demon, Mancera Roses Greedy
atenaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 10:57   #48
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez atenaz Pokaż wiadomość
ale szczotki są tylko do włosów prostych, bo szczotka rozprostowuje loki... loki i fale tylko grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami już podeschnięte włosy, ale nie kompletnie wyschnięte

Ja mam loczkiI rozczesuję je świeżo po umyciu- kiedy są jescze mokre. Grzebien jakoś wyrywa mi włosy A potem już ich nie rozczesuję do następnego mycia-około 2, 3 dni. Mam pytanie czy włosy mokre, kręcone mogę czesać szcotką z naturalnego włosia? Co to da? Bo zastanawiam sie nad jej kupnem.. Z góry dziękuję za opinie i odp
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 21:20   #49
samanta00
Wtajemniczenie
 
Avatar samanta00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Heaven And Hell.:)
Wiadomości: 2 746
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Dziewczyny powiedzcie mi czy w normalnych drogeriach,zielarskich itd dostane tą szczotkę z szczeciny dzika?Czy tylko w specjalnych sklepach fryzjerskich i allegro?
__________________
"Tam Gdzie Nie Ma Nic,Wszystko Się Zaczyna (...)"

"Nigdy Nie Jest Za Późno...Zacząć Tak Jak Chce Się Żyć..."
samanta00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 07:56   #50
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez samanta00 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi czy w normalnych drogeriach,zielarskich itd dostane tą szczotkę z szczeciny dzika?Czy tylko w specjalnych sklepach fryzjerskich i allegro?
w zasadzie najpewniej w sklepach fryzjerskich- ale widziałam raz szczotki naturalne w drogerii wispol w rzeszowie- może w innych z tej sieci też będą
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 15:42   #51
samanta00
Wtajemniczenie
 
Avatar samanta00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Heaven And Hell.:)
Wiadomości: 2 746
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
w zasadzie najpewniej w sklepach fryzjerskich- ale widziałam raz szczotki naturalne w drogerii wispol w rzeszowie- może w innych z tej sieci też będą
Dziękuje. Zaczne moje poszukiwania bo na Allegro nie "uśmiecha" mi się robić zakupów.
__________________
"Tam Gdzie Nie Ma Nic,Wszystko Się Zaczyna (...)"

"Nigdy Nie Jest Za Późno...Zacząć Tak Jak Chce Się Żyć..."
samanta00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 21:42   #52
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez samanta00 Pokaż wiadomość
Dziękuje. Zaczne moje poszukiwania bo na Allegro nie "uśmiecha" mi się robić zakupów.
dzisiaj byłam w wispolu w krośnie i widziałam szczotki z włosia naturalnego- tak więc na pewno są dostępne w drogeriach tej sieci. Mają w ofercie szczotki firmy khaja http://khaja.go3.pl/pl/index.php
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 21:54   #53
samanta00
Wtajemniczenie
 
Avatar samanta00
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Heaven And Hell.:)
Wiadomości: 2 746
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
dzisiaj byłam w wispolu w krośnie i widziałam szczotki z włosia naturalnego- tak więc na pewno są dostępne w drogeriach tej sieci. Mają w ofercie szczotki firmy khaja http://khaja.go3.pl/pl/index.php
Hm...ja jestem z Wodzisławia Śląskiego/Rybnika i nie kojarze tej drogerii w moich miastach. Przejde się po tych "większych" drogeriach...
__________________
"Tam Gdzie Nie Ma Nic,Wszystko Się Zaczyna (...)"

"Nigdy Nie Jest Za Późno...Zacząć Tak Jak Chce Się Żyć..."
samanta00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 12:04   #54
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Wie ktoś może gdzie w Krakowie można kupić dobrą szczotkę z naturalnego włosia?
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 20:45   #55
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Należy także pamiętać, że z włosami trzeba się obchodzić jak z drogimi koronkami albo jedwabiem więc szczotkowanie musi być delikatne-zero szarpania.
O to, to! I nie tyko przy szczotkowaniu, ale i przy myciu, wycieraniu... kiedy patrzę jak moje koleżanki szarpią włosy przy myciu, robiąc przy tym straszne kołtuny, potem drą je ręcznikiem a na koniec na siłe rwą mokre włosy plastikowym gęstym grzebieniem to aż mnie ciarki przechodzą.

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość

Wnioskuję więc, że ten kto czesze swoje loki taką szczotką albo ma jakieś niesamowite włosy, albo nie wie co to loki, a na głowie ma fale, nie loki.


I niech mi ktoś jeszcze wspomni o czesaniu włosów kręconych na sucho, to go postrasze tymi zdjęciami .
Hehe . Ja mam fale, ale gdy miałam krótkie to się kręciły (ale nie tak jak u Ciebie oczywiście) i rozczesywałam je tylko przed myciem. Potem porządkowała je po nałożeniu odżywki, spłukiwałam i już ich nie tykałam do następnego mycia.

Mokre włosy rozczesuję tylko, kiedy rozprowadzam maskę. Po umyciu delikatnie rozplątuje je palcami. Jeśli się nie zrobi im masakry przy myciu to spokojnie dadzą się doprowadzić do porządku po wyschnięciu.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 11:52   #56
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Właściwe czesanie włosów

a ja po myciu w ogóle nie rozczesuję włosów, dopiero jak wyschną robię to szczotką. A to przez to że zgubiłam gdzieś grzebień a szczotką mokrych wolę nie czesać. Ale chyba zakupie grzebien nowy no i moze jakas szczotkę z naturalnymi wloskami Tylko nie wiem gdzie taką dostanę..
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 11:58   #57
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Właściwe czesanie włosów

ponawiam pytanie: czy wie ktoś gdzie w Krakowie dostanę dobrą szczotkę z naturalnego włosia?
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 15:30   #58
Aleksandra 2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kędzierzyn
Wiadomości: 122
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Nawet logicznie rzecz biorąc to nie ma to za bardzo sensu. Bo jeśli nie rozprowadzasz go po włosach, to znaczy ze zostawiasz tam gdzie jest, u nasady i w takiej sytuacji masz smażalnie na słowie i suszę fizjologiczną na końcach. Jaki w tym cel?
Do tego sebum powrócę za chwilę a teraz odnośnie szczotkowania. Jestem zwolenniczką szczotek z naturalnego włosia (szczecina dzika) bo naprawdę nie zrywają tak włosów jak syntetyczne. MIałam kiedyś taką jak w linku podanym przez esfirę ale była jakaś taka drętwa. Poźniej kupiłam inną, firmy nie pamiętam, i było dużo lepiej. Naprawdę da się tym rozczesać włosy i zapewne połowie darować życie Później odkryłam jeszcze inną wersję szczotki, mianowicie z naturalnego włosia z takimi bolczykami plastikowymi w środku kępki ze szczeciny, profesjonalnie nazywa się to "rozplątywacz" i z tej szczotki już nigdy nie zrezygnuję. Po prostu rewelacja. Nie rwie a rozczesuje (a ja mam kudły po doooope także jak moje rozczesuje to już jest rewelka)

I jeszcze kilka rad odnośnie czesania:
- nigdy na mokro (jak już to tylko palcami)
- przed przytąpieniem do czesania szczotką należy "rozbić" bardziej splątane włosy (dredziki) palcami
- czesać od końcówek, dopiero później na całej długości (ale to raczej dość oczywiste)
- na koniec (już ktoś o tym pisał) pochylić głowkę i szczotkować- jak nasze babcie i prababcie

Szczotkowanie jest niezwykle istotne. Włosy, jak wiadomo, wymagją odpowiedniego nawilżenia i pożywienia, które pobierają ze skóry głowy a im ona lepiej ukrwiona, tym cebulki lepiej dokarmione, a co za tym idzie mocniejsze. Na pocztku nie zaleca się tych słynnych 100razy ale 10-15 a z czasem coraz więcej. Należy także pamiętać, że z włosami trzeba się obchodzić jak z drogimi koronkami albo jedwabiem więc szczotkowanie musi być delikatne-zero szarpania. No i znowu pozwolę sobie powrócić do kwestii sebum- szczotkowanie pozwala rozprowadzić je na całej długości włosa, przez co są one lepiej nawilżone i chronione przed wpływem środowiska zewnętrznego. Tak więc blabla51 jeśli komuś się włosy przetłuszczają to chyba lepiej je częściej myć niż nie czesać od nasady.
Pozdrawiam
Jolie a gdzie kupiłas ten slynny "rozplątywacz"? Szukam jakiejs dobrej szczotki z naturalnego włosia, poniewaz po umyciu moje wlosy bardzo trudno rozczesać? Ja mam wloski takie do łopatek.
Aleksandra 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 08:34   #59
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez Aleksandra 2 Pokaż wiadomość
Jolie a gdzie kupiłas ten slynny "rozplątywacz"? Szukam jakiejs dobrej szczotki z naturalnego włosia, poniewaz po umyciu moje wlosy bardzo trudno rozczesać? Ja mam wloski takie do łopatek.
w sklepie z art. fryzjerskimi
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 15:44   #60
paralinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Właściwe czesanie włosów

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
Czesanie wlosow naturalnym wlosiem nie elektryzuje wam piorek? Bo mi cholernie i rzadko to wytrzymuje.
Ja też mam ten problem. Dlatego mam pytanie do specjalistów w tej dziedzinie. Kupiłam parę lat temu szczotkę ze szczeciną dzika i jest chyba drewniana tyle że pokryta farbą. Niestety co spróbuję nią przeczesywać włosy, już po pierwszym ruchu strasznie się elektryzują. Dodam, że mam cienkie, proste, długie włosy, przez lata i w różnych sytuacjach, miejscach próbowałam się przekonywać do tej szczotki. Wczoraj znów spróbowałam. Nie ma znaczenia czy akurat jest lato czy zima, czy odżywiam się tak czy tak. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że od lat używam jednego plastykowego grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami i on w ogóle nie elektryzuje włosów. Ubrania też już zdążyłam kilka razy zmienić, więc to też nie ma wpływu. Używam szamponu kupowanego u fryzjera, firmy Loreal. Jeśli nie dotykam tą wspomnianą szczotką włosów to jest super. Chciałabym jednak rozczesywać je sobie i wiadomo jak to każda z nas jeszcze ulepszyć sposób pielęgnacji. Czy możecie mi pomóc? Co może być powodem takiego problemu? Ktoś napisał tu że być może to wpływ zanieczyszczonego środowiska. Nie od dziś jest zanieczyszczone i specjaliści w salonach o tym wiedzą, więc skąd nadal rady używania naturalnego włosia do szczotek? Chyba musi być inny powód. Z góry dzięki za pomoc.
paralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.