Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-18, 14:28   #3961
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

U mnie Yope tak 50/50 podchodzi, maja kilka produktów, które kocham vide żel pod prysznic z bzem i serie owsiana do włosów a inne takie sobie.

Ten peeling klaczkowy mnie zainteresował, poszukam.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 21:25   #3962
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ja lubię Yope, ale to takie podstawowe kosmetyki na co dzień. Używam żeli pod prysznic, bo jako jedne z nielicznych mnie nie wysuszają i jeszcze rzeczy do włosów. Odżywka owsiana i maska w różowym opakowaniu to koje hity. Ale żeby to były jakieś innowacyjne kosmetyki to nie, takie do podstawowej higieny.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka


Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
U mnie Yope tak 50/50 podchodzi, maja kilka produktów, które kocham vide żel pod prysznic z bzem i serie owsiana do włosów a inne takie sobie.

Ten peeling klaczkowy mnie zainteresował, poszukam.
Odżywkę orientalny ogród uwielbiam, rewelacyjna, owsiana może być, za to szampony z tych linii w ogóle mi nie podeszły, lubiłam jeszcze masło do ciała róża i kadzidło, dla mnie idealny kosmetyk, nic tak nie nawilżało, tylko mam co do niego mieszane uczucia, bo czasem miałam po nim uczulenie, tylko to nie do końca od niego, tylko tak jakby krzyżowe z jakimś innym czynnikiem, którego nie mogę wybadać. Balsamy do ciała rewelacja, ale nie miałam pełnowymiarowych opakowań, tylko kupuję czasem teściowej i od niej czasem podkradnę do posmarowania dłoni. Świetnie nawilżają i koją spierzchniętą skórę.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 10:56   #3963
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość

Czy dobrze rozumiem? Gratulacje

Warto brać na promocji w Kontigo

***
Jakieś fatum nade mną wisi. W niedzielę wstałam ze skorupą na twarzy , w sobotę czułam lekki dyskomfort, ale nie jakoś bardzo. Normalnie jakbym spaliła twarz (nie było takiej opcji), nie zmieniłam kosmetyków, nic mi nie przychodzi do głowy
Cały tydzień pracowałam zdalnie, psikałam się hydrolatem aloesowym, smarowałam żelem aloesowym (jedno i drugie z lodówki), na to musiałam kłaść krem typu cica, i myślałam, że oszaleję. Swędziało, że po ścianach chodziłam. Teraz już skorupa zlazła, ale nadal nie jest normalnie, nadal skóra mnie swędzi, a od treściwego kremu dostałam pryszczy
Biorę leki antyhistaminowe, ale naprawdę nie mam pojęcia, co tu się zadziało.
Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
O, nie załapałam
Kupiłam Avene.
Tak, dobrze rozumiesz
Na koniec wakacji planuje do nas dołączyć kolejna fanka naturalnych kosmetyków

Ja tak miałam ze skórą na oczach przez całą zimę. Do tej pory czasami mam mały nawrót. Ale teraz po zagojeniu się skóry, widać że przybyło mi zmarszczek wokół oczu, których nie miałam wcześniej.
Też smarowałam kremami aptecznymi, różnymi- ostatecznie najlepiej się sprawdził Avene Cicalfate. LRP u mnie porażka.
Mam też krem z Musteli, ale on jest dużo lżejszy.

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ja lubię Yope, ale to takie podstawowe kosmetyki na co dzień. Używam żeli pod prysznic, bo jako jedne z nielicznych mnie nie wysuszają i jeszcze rzeczy do włosów. Odżywka owsiana i maska w różowym opakowaniu to koje hity. Ale żeby to były jakieś innowacyjne kosmetyki to nie, takie do podstawowej higieny.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Ja używam mało podstawowych kosmetyków Yope. Mydło do rąk, ewentualnie. Ale inne ich produkty, np. żel czy tonik do twarzy bardzo lubię. Odżywkę z serii Hydrate uwielbiam, ale szampon mi się nie sprawdził. Miałam również maskę z tej serii i też była ok. Ostatnio kupiłam pomadkę:
https://www.yope.me/odzywczy-balsam-do-ust-FEELS-COMFY
również mi pasuje. Dobrze nawilża i ma taki śmieszny perłowy odcień, ale podoba mi się.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 12:55   #3964
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Tak, dobrze rozumiesz

Na koniec wakacji planuje do nas dołączyć kolejna fanka naturalnych kosmetyków



Ja tak miałam ze skórą na oczach przez całą zimę. Do tej pory czasami mam mały nawrót. Ale teraz po zagojeniu się skóry, widać że przybyło mi zmarszczek wokół oczu, których nie miałam wcześniej.

Też smarowałam kremami aptecznymi, różnymi- ostatecznie najlepiej się sprawdził Avene Cicalfate. LRP u mnie porażka.

Mam też krem z Musteli, ale on jest dużo lżejszy.







Ja używam mało podstawowych kosmetyków Yope. Mydło do rąk, ewentualnie. Ale inne ich produkty, np. żel czy tonik do twarzy bardzo lubię. Odżywkę z serii Hydrate uwielbiam, ale szampon mi się nie sprawdził. Miałam również maskę z tej serii i też była ok. Ostatnio kupiłam pomadkę:

https://www.yope.me/odzywczy-balsam-do-ust-FEELS-COMFY

również mi pasuje. Dobrze nawilża i ma taki śmieszny perłowy odcień, ale podoba mi się.
Widzę, że wątek przyciąga dziewczynki u mnie też pojawi się dziewczynka w listopadzie
Dlatego robię rekonesans kosmetyków dla dzieci obecnie



Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 15:49   #3965
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Tak, dobrze rozumiesz
Na koniec wakacji planuje do nas dołączyć kolejna fanka naturalnych kosmetyków

Ja tak miałam ze skórą na oczach przez całą zimę. Do tej pory czasami mam mały nawrót. Ale teraz po zagojeniu się skóry, widać że przybyło mi zmarszczek wokół oczu, których nie miałam wcześniej.
Też smarowałam kremami aptecznymi, różnymi- ostatecznie najlepiej się sprawdził Avene Cicalfate. LRP u mnie porażka.
Mam też krem z Musteli, ale on jest dużo lżejszy.



Ja używam mało podstawowych kosmetyków Yope. Mydło do rąk, ewentualnie. Ale inne ich produkty, np. żel czy tonik do twarzy bardzo lubię. Odżywkę z serii Hydrate uwielbiam, ale szampon mi się nie sprawdził. Miałam również maskę z tej serii i też była ok. Ostatnio kupiłam pomadkę:
https://www.yope.me/odzywczy-balsam-do-ust-FEELS-COMFY
również mi pasuje. Dobrze nawilża i ma taki śmieszny perłowy odcień, ale podoba mi się.
Moje gratulacje, to dobrze się kamuflowałaś, bo to już tuż tuż, niczego się nie domyślałam, chociaż pamiętam, jak pisałaś, że się zastanawiacie
Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Widzę, że wątek przyciąga dziewczynki u mnie też pojawi się dziewczynka w listopadzie
Dlatego robię rekonesans kosmetyków dla dzieci obecnie



Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Jejku, tak się cieszę, drużyna się powiększy o kolejne dziewczyny , gratuluję serdecznie

Te pieluszki Bamboo nature są super skrojone, bardzo wygodne, ale niestety nie dają takiego uczucia suchości, jak pampersy czy Dady, trzeba je częściej zmieniać, bo pupa mokra. U nas najlepiej sprawdziły się pampersy, co mnie dziwiło, bo przy synu musiałam ich unikać ze względu na reakcję alergiczną, ale muszę im przyznać jedno, są najbardziej ze wszystkich chłonne, jako jedyne wytrzymują u nas całą noc. Z ekologicznych pieluszek fajne były Bambiboo i z Babydream takie w opakowaniu z szarego papieru, ale szczerze to nie zostaliśmy przy nich dłużej. Kupuję różne pieluszki dla testowania i też dla urozmaicenia córce, bo mają różne fajne obrazki, bardzo fajne są pantsy pieluchomajtki, tylko gdy jest grubsza akcja, to trzeba je rozcinać nożyczkami, ale bardzo wygodne dla dziecka. Z pantsów najbardziej lubimy te z Lidla, a te zwykłe Lupilu nam nie podeszły, nie nasz fason, kompletnie nie leżą.

Z kosmetyków najbardziej polecam oliwkę derma Eco Baby i Alphanova bebe mleczko z oliwą do mycia, w planach mam zakup tego zestawu w pudełku Hagi Baby, bo krem pod pieluszkę był bardzo dobry, a oliwka ma trochę zbliżony skład do tej z Dermy, trochę żałuję, że wcześniej się nie zdecydowałam, zakup musi poczekać.

Bardzo fajne są myjki Babydream do ciała, dwie sztuki w opakowaniu, bardzo milutkie, takie puchate prostokątne, dość duże, świetnie się sprawdzają przy nieco starszym niemowlaku.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-21, 12:22   #3966
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Wrzucam ostatnie zakupy Rossmann, Ekodrogeria.pl i Kontigo, wszystkie produkty do włosów są dla mojego syna, do jego kręciołków, a reszta dla córki, dla mnie serum Orientany, peeling Pomegrace, rozświetlacz Uoga Uoga, a mascara i rozświetlacz Moonisch Natural kupiłam na prezent. Rozświetlacz Uoga jest w chłodnym odcieniu i nadaje się do bardzo jasnej cery, ma srebrzysty połysk. A ten Moonisch champagne niby opisywany jest w sieci, jako idący w chłodną tonację, ale moim zdaniem on jest neutralny w stronę ciepłego, jest jasnozłoty, dla mnie by pasował tylko przy mocno opalonej cerze, bo jestem jasna i chłodna. W Kontigo kupiłam jeszcze inne produkty, ale nie nadają się do tego wątku, jestem zadowolona i z Kontigo i z Ekodrogerii, chociaż część produktów z obydwu zamówień ma krótkie terminy ważności najkrótszy, to wrzesień, czego nie było w opisach, średnio trochę.

DSC_1793~3.jpgDSC_1793~4.jpgDSC_1797~2.jpg

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-26, 09:56   #3967
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wrzucam ostatnie zakupy Rossmann, Ekodrogeria.pl i Kontigo, wszystkie produkty do włosów są dla mojego syna, do jego kręciołków, a reszta dla córki, dla mnie serum Orientany, peeling Pomegrace, rozświetlacz Uoga Uoga, a mascara i rozświetlacz Moonisch Natural kupiłam na prezent. Rozświetlacz Uoga jest w chłodnym odcieniu i nadaje się do bardzo jasnej cery, ma srebrzysty połysk. A ten Moonisch champagne niby opisywany jest w sieci, jako idący w chłodną tonację, ale moim zdaniem on jest neutralny w stronę ciepłego, jest jasnozłoty, dla mnie by pasował tylko przy mocno opalonej cerze, bo jestem jasna i chłodna. W Kontigo kupiłam jeszcze inne produkty, ale nie nadają się do tego wątku, jestem zadowolona i z Kontigo i z Ekodrogerii, chociaż część produktów z obydwu zamówień ma krótkie terminy ważności najkrótszy, to wrzesień, czego nie było w opisach, średnio trochę.

Załącznik 7791026Załącznik 7791027Załącznik 7791028

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka

oby kosmetyki dla syna się sprawdziły

Ja z Moonish mam róż i bardzo go lubię, właściwie to już go denkuję. Nie widzę go jednak teraz na stronie, mam nadzieję że jeszcze się pojawi.
Miałam też pomadkę, ale była straszna- tępa konsystencja, zapach takiego prawie zjęczałego oleju. I brzydki kolor na dodatek.
Córce kiedyś kupiłam masełko do ust, niby nie było złe, ale też miłością nie zapałała do niego.

A ja też bym jakieś serum lekkie na lato przytuliła, tylko nie mam pomysłu co? Takie pod spf na rano i żeby na wieczór też się nadało. Przy tych upałach moja skóra znowu szaleje... Chyba najlepszą opcją by była esencja Bentona albo jakaś Natural Secrets- one były bardzo lekkie z tego co pamiętam.
A może znacie coś jeszcze podobnego?
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-26, 14:01   #3968
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość

oby kosmetyki dla syna się sprawdziły

Ja z Moonish mam róż i bardzo go lubię, właściwie to już go denkuję. Nie widzę go jednak teraz na stronie, mam nadzieję że jeszcze się pojawi.
Miałam też pomadkę, ale była straszna- tępa konsystencja, zapach takiego prawie zjęczałego oleju. I brzydki kolor na dodatek.
Córce kiedyś kupiłam masełko do ust, niby nie było złe, ale też miłością nie zapałała do niego.

A ja też bym jakieś serum lekkie na lato przytuliła, tylko nie mam pomysłu co? Takie pod spf na rano i żeby na wieczór też się nadało. Przy tych upałach moja skóra znowu szaleje... Chyba najlepszą opcją by była esencja Bentona albo jakaś Natural Secrets- one były bardzo lekkie z tego co pamiętam.
A może znacie coś jeszcze podobnego?
Gdyby nie to, że oprócz podstawowego serum, mam jeszcze dwa inne, które ciężko mi idą, to skusiłabym się na serum z wit. C Annabelle Minerals, zwłaszcza, że przysłali mi kod rabatowy 20% na pielęgnację, jak coś, mogę odstąpić. Nie miałam niczego z pielęgnacji tej firmy, ale kusi mnie to serum.


Z Moonish nigdy niczego nie miałam
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2023-06-26 o 14:04
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 13:19   #3969
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dziewczyny,
w sklepie Verdissimi trwa wyprzedaż, ponieważ sklep się zamyka. Jest jeszcze parę artykułów LaSaponaria i Neve Cosmetics w fajnych cenach.
Trochę mi szkoda, bo akurat lubię markę Neve, np. ich podkłady w kompakcie.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 12:21   #3970
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Nie no, muszę to napisać, strasznie mnie to serum Miya z Bakuchiolem zapycha, używam bardzo małe ilości i nie codziennie, a i tak za każdym razem mam po nim wysyp drobnych pryszczy, zwłaszcza na brodzie, ale nie tylko. Dawno mnie nie wysypywało.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-02, 11:49   #3971
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Hej

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89607016] (...) skóra zareagowała najpierw rumieniem, a potem właśnie taką skorupą, którą dopiero wczoraj złuszczyłam peelingiem kłaczkowym (tym japońskim Cure Natural Aqua Gel Peeling Wodorowy)[/QUOTE]

Miałam kiedyś ten peeling, dzięki, że mi o nim przypomniałaś , kupiłam w hebe na promocji i rzeczywiście wspomaga mnie teraz bardzo, bo enzymatyczne mnie podrażniają aktualnie

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Oj współczuję, też mi przyszło do głowy, że to może być od słońca, albo może owoców sezonowych, np. truskawek???
Raczej nie, nie mam jak połączyć tego z czymkolwiek , chyba, że ze stresem . Planuję testy podczas urlopu.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Odżywkę orientalny ogród uwielbiam, rewelacyjna, owsiana może być, za to szampony z tych linii w ogóle mi nie podeszły, lubiłam jeszcze masło do ciała róża i kadzidło, dla mnie idealny kosmetyk, nic tak nie nawilżało, tylko mam co do niego mieszane uczucia, bo czasem miałam po nim uczulenie, tylko to nie do końca od niego, tylko tak jakby krzyżowe z jakimś innym czynnikiem, którego nie mogę wybadać. Balsamy do ciała rewelacja, ale nie miałam pełnowymiarowych opakowań, tylko kupuję czasem teściowej i od niej czasem podkradnę do posmarowania dłoni. Świetnie nawilżają i koją spierzchniętą skórę.
Odżywkę w takim razie wypróbuję, smarowideł chwilowo mam dużo, ale zapisuję

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Tak, dobrze rozumiesz
Na koniec wakacji planuje do nas dołączyć kolejna fanka naturalnych kosmetyków

Ja tak miałam ze skórą na oczach przez całą zimę. Do tej pory czasami mam mały nawrót. Ale teraz po zagojeniu się skóry, widać że przybyło mi zmarszczek wokół oczu, których nie miałam wcześniej.
(...)
Ostatnio kupiłam pomadkę:
https://www.yope.me/odzywczy-balsam-do-ust-FEELS-COMFY
również mi pasuje. Dobrze nawilża i ma taki śmieszny perłowy odcień, ale podoba mi się.
Wspaniała wiadomość

Ja mam tak ze skórą na brodzie, poniżej kącika ust

Ładny design

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Widzę, że wątek przyciąga dziewczynki u mnie też pojawi się dziewczynka w listopadzie
Dlatego robię rekonesans kosmetyków dla dzieci obecnie


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wrzucam ostatnie zakupy Rossmann, Ekodrogeria.pl i Kontigo, wszystkie produkty do włosów są dla mojego syna, do jego kręciołków, a reszta dla córki, dla mnie serum Orientany, peeling Pomegrace, rozświetlacz Uoga Uoga, a mascara i rozświetlacz Moonisch Natural kupiłam na prezent. Rozświetlacz Uoga jest w chłodnym odcieniu i nadaje się do bardzo jasnej cery, ma srebrzysty połysk. A ten Moonisch champagne niby opisywany jest w sieci, jako idący w chłodną tonację, ale moim zdaniem on jest neutralny w stronę ciepłego, jest jasnozłoty, dla mnie by pasował tylko przy mocno opalonej cerze, bo jestem jasna i chłodna. W Kontigo kupiłam jeszcze inne produkty, ale nie nadają się do tego wątku, jestem zadowolona i z Kontigo i z Ekodrogerii, chociaż część produktów z obydwu zamówień ma krótkie terminy ważności najkrótszy, to wrzesień, czego nie było w opisach, średnio trochę.

Załącznik 7791026Załącznik 7791027Załącznik 7791028

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
Piękne zakupy , też mi się czasem tak zdarza i mnie to wnerwia.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A ja też bym jakieś serum lekkie na lato przytuliła, tylko nie mam pomysłu co? Takie pod spf na rano i żeby na wieczór też się nadało. Przy tych upałach moja skóra znowu szaleje... Chyba najlepszą opcją by była esencja Bentona albo jakaś Natural Secrets- one były bardzo lekkie z tego co pamiętam.
A może znacie coś jeszcze podobnego?
Leciutkie jest C-shot z iossi i Plantea

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie no, muszę to napisać, strasznie mnie to serum Miya z Bakuchiolem zapycha, używam bardzo małe ilości i nie codziennie, a i tak za każdym razem mam po nim wysyp drobnych pryszczy, zwłaszcza na brodzie, ale nie tylko. Dawno mnie nie wysypywało.
Współczuję
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-02, 11:52   #3972
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

U mnie jest lepiej, ale dziadostwo nawraca

Wklejam moje najnowsze nabytki:
1.jpg2.jpg

Wczoraj zamówiłam sobie jeszcze 2 maseczki, pokaże Wam, jak przyjdą, jestem ich bardzo ciekawa.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-02, 18:16   #3973
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
w sklepie Verdissimi trwa wyprzedaż, ponieważ sklep się zamyka. Jest jeszcze parę artykułów LaSaponaria i Neve Cosmetics w fajnych cenach.
Trochę mi szkoda, bo akurat lubię markę Neve, np. ich podkłady w kompakcie.
wzięłam mydła, podkłady mineralne i cienie

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2023-07-02 o 18:24
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 07:11   #3974
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
U mnie jest lepiej, ale dziadostwo nawraca



Wklejam moje najnowsze nabytki:

Załącznik 7791380Załącznik 7791381



Wczoraj zamówiłam sobie jeszcze 2 maseczki, pokaże Wam, jak przyjdą, jestem ich bardzo ciekawa.
Super zakupy, parę rzeczy z nich miałam lub używam aktualnie i bardzo lubię, do peelingu Cure mam nadzieję jeszcze wrócić, ale mam tyle zapasów innych peelingów, że obawiam się o jego dostępność w sklepach, nim je zużyję. A tym żelem Go Cranberry mnie zaskoczyłaś, bardzo dawno temu go miałam i dawno już nie widziałam tej marki, a nawet ostatnio mi się przypomniała i zastanawiałam się czy jeszcze istnieje. Żel Equilibry u mnie jest zawsze, ostatnio pomógł przy poparzeniu dłoni sosem pomidorowym, miałam aż bąble, a on natychmiast ukoił ból i po tygodniu już tylko delikatny ślad został. Nic tak nie działa.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 09:27   #3975
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89618837] wzięłam mydła, podkłady mineralne i cienie [/QUOTE]

Ja podkład w kompakcie, odżywkę do włosów i balsam do ust.
Z promocji jeszcze na Biofemina jest 30% na wszystko, ale widziałam niektóre produkty też za 50%. Niestety nie ma tuszu Avril

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
U mnie jest lepiej, ale dziadostwo nawraca

Wklejam moje najnowsze nabytki:
Załącznik 7791380Załącznik 7791381

Wczoraj zamówiłam sobie jeszcze 2 maseczki, pokaże Wam, jak przyjdą, jestem ich bardzo ciekawa.

Jak zwykle same ciekawe kosmetyki.
Żel Equilibry i u mnie zawsze jest na stanie. Latem niezastąpiony po opalaniu. W zeszłym roku nawet mój mąż się smarował jak przegiął ze słońcem. Poza tym najlepszy do włosów pod olej.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie no, muszę to napisać, strasznie mnie to serum Miya z Bakuchiolem zapycha, używam bardzo małe ilości i nie codziennie, a i tak za każdym razem mam po nim wysyp drobnych pryszczy, zwłaszcza na brodzie, ale nie tylko. Dawno mnie nie wysypywało.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
Nie miałam tego serum, ale miałam wersję Anti Age, z wit C i obecnie mam z prebiotykami. To tylko to ostatnie się u mnie sprawdza. Kupiłam tylko dlatego, że ma kwas azelainowy. Fajne jest to serum. Pozostałe jakoś nie bardzo lubiłam.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 19:51   #3976
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89618837] wzięłam mydła, podkłady mineralne i cienie [/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Super zakupy, parę rzeczy z nich miałam lub używam aktualnie i bardzo lubię, do peelingu Cure mam nadzieję jeszcze wrócić, ale mam tyle zapasów innych peelingów, że obawiam się o jego dostępność w sklepach, nim je zużyję. A tym żelem Go Cranberry mnie zaskoczyłaś, bardzo dawno temu go miałam i dawno już nie widziałam tej marki, a nawet ostatnio mi się przypomniała i zastanawiałam się czy jeszcze istnieje. Żel Equilibry u mnie jest zawsze, ostatnio pomógł przy poparzeniu dłoni sosem pomidorowym, miałam aż bąble, a on natychmiast ukoił ból i po tygodniu już tylko delikatny ślad został. Nic tak nie działa.
Ja też mam jeszcze dużą butelkę peelingu Phenome, ale teraz mnie podrażnia, a ten Cure nie.

Kupowałam w Naturze, ale ich strona nadal jest aktywna

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość

Jak zwykle same ciekawe kosmetyki.
Żel Equilibry i u mnie zawsze jest na stanie. Latem niezastąpiony po opalaniu. W zeszłym roku nawet mój mąż się smarował jak przegiął ze słońcem. Poza tym najlepszy do włosów pod olej.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-08, 11:17   #3977
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Hej,

wstawiam maseczki, o których pisałam i jeszcze chapnęłam emulsję do mycia 20230708_105847.jpg
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-12, 08:44   #3978
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Hej,

wstawiam maseczki, o których pisałam i jeszcze chapnęłam emulsję do mycia Załącznik 7791546
Ciekawe składy
Ja cały czas jestem pod wrażeniem, jak bardzo dynamicznie rozwija się rynek polskich kosmetyków naturalnych- kiedyś bardzo skromny, a teraz pod każdym względem niesamowicie atrakcyjny
Dawaj znać, jak się spisują i czy pomagają zażegnać problem

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2023-07-12 o 08:48
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 18:58   #3979
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89625212]Ciekawe składy
Ja cały czas jestem pod wrażeniem, jak bardzo dynamicznie rozwija się rynek polskich kosmetyków naturalnych- kiedyś bardzo skromny, a teraz pod każdym względem niesamowicie atrakcyjny
Dawaj znać, jak się spisują i czy pomagają zażegnać problem[/QUOTE]

Na razie używam emulsji i jest naprawdę bardzo łagodna, ma trochę dziwny zapach , ale w działaniu super

Te dwa kremy w trudnym czasie bardzo mi pomogły, ten od ChitoneCare to naprawdę sztos! 18_07.jpg

I niedzielne zakupy z Kontigo 18.07_2.jpg
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-21, 08:44   #3980
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

A mnie bardzo przypadł do gustu peeling pomegrace, jest bardzo delikatny i przyjemny w użyciu, ale skutecznie oczyszcza pory i wygładza, drobinki są maciupenkie, ale tak jakby dodatkowo w formule jest coś co zmiękcza i rozpuszcza naskórek. Bardzo fajny, kremowy, w promocji Kontigo zapłaciłam kilkanaście zł. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do-twarzy.html

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 09:56   #3981
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89625212]Ciekawe składy
Ja cały czas jestem pod wrażeniem, jak bardzo dynamicznie rozwija się rynek polskich kosmetyków naturalnych- kiedyś bardzo skromny, a teraz pod każdym względem niesamowicie atrakcyjny
[/QUOTE]

To prawda, cały czas przybywa nowych marek, ale już nie takich co robią mydło i sera olejowe, ale naprawdę zaawansowane formuły. Jednocześnie marki, które już są na rynku od dawna ciągle wprowadzają jakieś nowości. Jest w czym wybierać.

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Na razie używam emulsji i jest naprawdę bardzo łagodna, ma trochę dziwny zapach , ale w działaniu super

Te dwa kremy w trudnym czasie bardzo mi pomogły, ten od ChitoneCare to naprawdę sztos! Załącznik 7791897

I niedzielne zakupy z Kontigo Załącznik 7791898


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A mnie bardzo przypadł do gustu peeling pomegrace, jest bardzo delikatny i przyjemny w użyciu, ale skutecznie oczyszcza pory i wygładza, drobinki są maciupenkie, ale tak jakby dodatkowo w formule jest coś co zmiękcza i rozpuszcza naskórek. Bardzo fajny, kremowy, w promocji Kontigo zapłaciłam kilkanaście zł. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do-twarzy.html

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
Ciekawy kosmetyk, ma dobre opinie. Ja jakoś rzadko kupuję na kontigo. Po pierwsze w moim mieście nie ma sklepu stacjonranego a po drugie przez internet kiedyś miałam jakiś problem i się zniechęciłam. Tak samo mam z drogerią DM.

Ja z peelingów mogę polecić nowość z Miya:
https://miyacosmetics.com/produkt/pe...-z-witamina-c/
bardzo fajnie odświeża skórę, zostawia gładką i rozjaśnioną. Można nakłądać na kilka minut albo na dłużej, chociaż nie widzę potrzeby dłuższego trzymania- już te parę minut na twarzy robi robotę. Jedyny minus to trzeba długo zmywać- najlepiej użyć jakiegoś płatka lub konjaca.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 11:06   #3982
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Na razie używam emulsji i jest naprawdę bardzo łagodna, ma trochę dziwny zapach , ale w działaniu super



Te dwa kremy w trudnym czasie bardzo mi pomogły, ten od ChitoneCare to naprawdę sztos! Załącznik 7791897



I niedzielne zakupy z Kontigo Załącznik 7791898
O nie wiedziałam, że w Kontigo jest Cosmiq, a chętnie bym kupiła ich piankę do mycia twarzy. A Phenome to żel czy peeling? Jak peeling to daj znać jak się będzie sprawdzał. Z żeli lubię ten z serii jabłkowej i krem Bedazzled, mam już drugie opakowanie zachomikowane na jesień

Też chciałam złożyć zamówienie w Kotnigo na tej niedzielnej promce, ale podnieśli próg darmowej dostawy do sklepu na 100 zł a ja chciałam wziąć 2 x płyn do prania Derma do kolorów i 2 szampony Ekos Anthyllis i ostatecznie nie opłacało się, jakbym musiała zapłacić za dostawę.

Kupiłam w Superpharm pierwsze kosmetyki dla córeczki i wybrałam Weledę. Wzięłam serię nagietkową: żel do mycia w tubie, krem na niepogodę i krem na odparzenia, emulsję do smarowania, oliwkę i mleczko do przewijania. To mleczko zapowiada się fajnie, będę używać na przemian z wacikami i wodą, zamiast chusteczek nawilżanych. Na razie posmarowałam nim rękę i ładnie pachnie, skóra była miękka i taka delikatna po użyciu.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 12:08   #3983
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
To prawda, cały czas przybywa nowych marek, ale już nie takich co robią mydło i sera olejowe, ale naprawdę zaawansowane formuły. Jednocześnie marki, które już są na rynku od dawna ciągle wprowadzają jakieś nowości. Jest w czym wybierać
Ja kiedyś trafiłam przypadkiem do jednego sklepu, który miał dosyć rozbudowany dział "zdrowie intymne" i jak się przyjrzałam składom tych produktów, głównie polskich i w związku z tym tańszych przynajmniej o połowę od zagranicznych (Yope) i nawet z ciekawszymi składami, to już pomijając nieomalże beletrystyczne opisy ich zastosowań, to można odnieść wrażenie, że innowacja z inspiracją hulają w polskiej kosmetyce w najlepsze https://slowglow.pl/products/aksamit...46634372104538
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 15:12   #3984
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
To prawda, cały czas przybywa nowych marek, ale już nie takich co robią mydło i sera olejowe, ale naprawdę zaawansowane formuły. Jednocześnie marki, które już są na rynku od dawna ciągle wprowadzają jakieś nowości. Jest w czym wybierać.







Ciekawy kosmetyk, ma dobre opinie. Ja jakoś rzadko kupuję na kontigo. Po pierwsze w moim mieście nie ma sklepu stacjonranego a po drugie przez internet kiedyś miałam jakiś problem i się zniechęciłam. Tak samo mam z drogerią DM.

Ja z peelingów mogę polecić nowość z Miya:
https://miyacosmetics.com/produkt/pe...-z-witamina-c/
bardzo fajnie odświeża skórę, zostawia gładką i rozjaśnioną. Można nakłądać na kilka minut albo na dłużej, chociaż nie widzę potrzeby dłuższego trzymania- już te parę minut na twarzy robi robotę. Jedyny minus to trzeba długo zmywać- najlepiej użyć jakiegoś płatka lub konjaca.
Ciekawa ta nowość Miya, miałam tamten "stary" peeling w różowym opakowaniu i na mnie on w ogóle nie działał.

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
O nie wiedziałam, że w Kontigo jest Cosmiq, a chętnie bym kupiła ich piankę do mycia twarzy. A Phenome to żel czy peeling? Jak peeling to daj znać jak się będzie sprawdzał. Z żeli lubię ten z serii jabłkowej i krem Bedazzled, mam już drugie opakowanie zachomikowane na jesień

Też chciałam złożyć zamówienie w Kotnigo na tej niedzielnej promce, ale podnieśli próg darmowej dostawy do sklepu na 100 zł a ja chciałam wziąć 2 x płyn do prania Derma do kolorów i 2 szampony Ekos Anthyllis i ostatecznie nie opłacało się, jakbym musiała zapłacić za dostawę.

Kupiłam w Superpharm pierwsze kosmetyki dla córeczki i wybrałam Weledę. Wzięłam serię nagietkową: żel do mycia w tubie, krem na niepogodę i krem na odparzenia, emulsję do smarowania, oliwkę i mleczko do przewijania. To mleczko zapowiada się fajnie, będę używać na przemian z wacikami i wodą, zamiast chusteczek nawilżanych. Na razie posmarowałam nim rękę i ładnie pachnie, skóra była miękka i taka delikatna po użyciu.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Mam nadzieję, że produkty Weledy, to dobry wybór, mam jakieś próbki, to przetestujemy u córki. Takie mleczko do przewijania widziałam też z Alphanova i chciałabym wypróbować, w sumie szkoda, że wcześniej nie zauważyłam takich produktów, bo chusteczek by poszło znacznie mniej, z drugiej strony jak tak sobie wyobrażam użycie takiego mleczka i wacików, to tych wacików pewnie też schodzi po kilka, zwłaszcza jak jest grubsza akcja w pieluszce.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 16:51   #3985
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ciekawa ta nowość Miya, miałam tamten "stary" peeling w różowym opakowaniu i na mnie on w ogóle nie działał.



Mam nadzieję, że produkty Weledy, to dobry wybór, mam jakieś próbki, to przetestujemy u córki. Takie mleczko do przewijania widziałam też z Alphanova i chciałabym wypróbować, w sumie szkoda, że wcześniej nie zauważyłam takich produktów, bo chusteczek by poszło znacznie mniej, z drugiej strony jak tak sobie wyobrażam użycie takiego mleczka i wacików, to tych wacików pewnie też schodzi po kilka, zwłaszcza jak jest grubsza akcja w pieluszce.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
Jeszcze to dla mnie teoria, ale przy grubszej sprawie na pewno pielęgnacja wacikami też nie jest super tania. Tyle że zamierzam kupować zwykle kwadratowe waciki kosmetyczne, a nie dziecięce, wydaje mi się, że to jest to samo.

Mnie kuszą te nowości Miya, ale na razie nie mam na nie przestrzeni. Pamiętam, że ich pierwsze kremy bardzo lubiłam, szczególnie żółty i niebieski, zużyłam po kilka opakowań.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-21, 19:08   #3986
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Jeszcze to dla mnie teoria, ale przy grubszej sprawie na pewno pielęgnacja wacikami też nie jest super tania. Tyle że zamierzam kupować zwykle kwadratowe waciki kosmetyczne, a nie dziecięce, wydaje mi się, że to jest to samo.

Mnie kuszą te nowości Miya, ale na razie nie mam na nie przestrzeni. Pamiętam, że ich pierwsze kremy bardzo lubiłam, szczególnie żółty i niebieski, zużyłam po kilka opakowań.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Ja właśnie używałam jakichś większych kosmetycznych wacików i do tego ciepła woda w misce do nasączania wacików. Chusteczki nawilżane tylko poza domem i zużyliśmy ich niewiele. Później, jak córki były starsze, sprawnie trzymały główkę to idealnie się sprawdzał prosty patent mojej teściowej, czyli mycie pupy dziecka w umywalce.
Niektórzy używają chusteczek nawilżanych na potęgę. Ja strasznie nie lubię lepkości jaką one zostawiają. Może jeszcze te wodne są ok. Do czyszczenia rąk poza domem starałam się zawsze mieć butelkę wody i ręcznik papierowy do wytarcia. Ewentualnie na początek przemycie rąk żelem odkażającym, później spłukanie wodą i papier.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 12:12   #3987
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A mnie bardzo przypadł do gustu peeling pomegrace, jest bardzo delikatny i przyjemny w użyciu, ale skutecznie oczyszcza pory i wygładza, drobinki są maciupenkie, ale tak jakby dodatkowo w formule jest coś co zmiękcza i rozpuszcza naskórek. Bardzo fajny, kremowy, w promocji Kontigo zapłaciłam kilkanaście zł. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do-twarzy.html
Wydaje się fajny, ja mam teraz ban na peelingi, tylko ostrożnie kłaczkowego używam

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja z peelingów mogę polecić nowość z Miya:
https://miyacosmetics.com/produkt/pe...-z-witamina-c/
bardzo fajnie odświeża skórę, zostawia gładką i rozjaśnioną. Można nakłądać na kilka minut albo na dłużej, chociaż nie widzę potrzeby dłuższego trzymania- już te parę minut na twarzy robi robotę. Jedyny minus to trzeba długo zmywać- najlepiej użyć jakiegoś płatka lub konjaca.
Mam w obserwowanych

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
O nie wiedziałam, że w Kontigo jest Cosmiq, a chętnie bym kupiła ich piankę do mycia twarzy. A Phenome to żel czy peeling? Jak peeling to daj znać jak się będzie sprawdzał. Z żeli lubię ten z serii jabłkowej i krem Bedazzled, mam już drugie opakowanie zachomikowane na jesień
Żel, wzięłam dla syna, peeling też mam, ale użyłam raz, bo potem zaczęły się moje problemy ze skórą i tak sobie stoi
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-22, 12:30   #3988
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Ja teraz nie ustaję w zachwytach nad tym kremem https://www.notino.pl/manyo/galactom...-nawilzajacym/
Ustrzeliłam na promce w dobrej cenie, używam na noc, bo wydaje mi się trochę za ciężki dla mnie na dzień, zwłaszcza teraz, ale rano buzia gładziutka niesamowicie Ta firma nie ma naturalnych składów we wszystkich swoich produktach, ale ten jest ok (oprócz fermentów i licznych fajnych wyciągów są peptydy, ceramidy, kolagen, skwalan i kw. hialuronowy).


Mam też mgiełkę, która jest nieźle doładowana wyciągami, peptydem miedziowym, mocznikiem, kw. hialuronowym, skwalanem i ceramidem NP https://www.notino.pl/celimax/the-re...nia-sie-skory/

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2023-07-22 o 12:42
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 06:49   #3989
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Jeszcze to dla mnie teoria, ale przy grubszej sprawie na pewno pielęgnacja wacikami też nie jest super tania. Tyle że zamierzam kupować zwykle kwadratowe waciki kosmetyczne, a nie dziecięce, wydaje mi się, że to jest to samo.

Mnie kuszą te nowości Miya, ale na razie nie mam na nie przestrzeni. Pamiętam, że ich pierwsze kremy bardzo lubiłam, szczególnie żółty i niebieski, zużyłam po kilka opakowań.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Przy grubszej sprawie najpierw trzeba usunąć zanieczyszczenia jakoś, zanim się umyje skórę, w tym celu chusteczki sprawdzają się doskonale, ale schodzi ich kilka, wacików może zejść bardzo dużo, ale myślę, że mleczko daje różne pola manewru i może być też stosowane wraz z chusteczką, i jeśli jest skuteczne w oczyszczaniu, to ograniczy zużycie chusteczek.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Ja właśnie używałam jakichś większych kosmetycznych wacików i do tego ciepła woda w misce do nasączania wacików. Chusteczki nawilżane tylko poza domem i zużyliśmy ich niewiele. Później, jak córki były starsze, sprawnie trzymały główkę to idealnie się sprawdzał prosty patent mojej teściowej, czyli mycie pupy dziecka w umywalce.
Niektórzy używają chusteczek nawilżanych na potęgę. Ja strasznie nie lubię lepkości jaką one zostawiają. Może jeszcze te wodne są ok. Do czyszczenia rąk poza domem starałam się zawsze mieć butelkę wody i ręcznik papierowy do wytarcia. Ewentualnie na początek przemycie rąk żelem odkażającym, później spłukanie wodą i papier.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Ja przy synu używałam ciepłej wody i chusteczek, córka ma wyższą tolerancję na zimne chusteczki, lecz zamoczona w ciepłej wodzie chusteczka dużo lepiej oczyszcza, niż taka tylko zwilżona.
Sama stosowałam ten patent z umywalką i go polecam, ale to jest dobre tylko przez kilka pierwszych miesięcy życia, obecnie córka jest już za duża, za ciężka i bardzo ruchliwa, nie utrzymuję jej już jedną ręką, dlatego po prostu wkładam ją pod szybki prysznic, tzw. punktowy
My jeszcze po użyciu chusteczek używamy na koniec suchej chusteczki Tami w rolce, są w Rossmannie, są bardzo przyjemne dla skóry i skóra się tak nie lepi: http://www.rossmann.pl/Produkt/Akces...zt,238001,9007

Gorąco polecam jeszcze patent z suszarką do włosów.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-23, 16:52   #3990
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przy grubszej sprawie najpierw trzeba usunąć zanieczyszczenia jakoś, zanim się umyje skórę, w tym celu chusteczki sprawdzają się doskonale, ale schodzi ich kilka, wacików może zejść bardzo dużo, ale myślę, że mleczko daje różne pola manewru i może być też stosowane wraz z chusteczką, i jeśli jest skuteczne w oczyszczaniu, to ograniczy zużycie chusteczek.



Ja przy synu używałam ciepłej wody i chusteczek, córka ma wyższą tolerancję na zimne chusteczki, lecz zamoczona w ciepłej wodzie chusteczka dużo lepiej oczyszcza, niż taka tylko zwilżona.
Sama stosowałam ten patent z umywalką i go polecam, ale to jest dobre tylko przez kilka pierwszych miesięcy życia, obecnie córka jest już za duża, za ciężka i bardzo ruchliwa, nie utrzymuję jej już jedną ręką, dlatego po prostu wkładam ją pod szybki prysznic, tzw. punktowy
My jeszcze po użyciu chusteczek używamy na koniec suchej chusteczki Tami w rolce, są w Rossmannie, są bardzo przyjemne dla skóry i skóra się tak nie lepi: http://www.rossmann.pl/Produkt/Akces...zt,238001,9007

Gorąco polecam jeszcze patent z suszarką do włosów.

Wysłane z mojego XQ-CC54 przy użyciu Tapatalka
Prysznic też dobra opcja.
Zobaczę te chusteczki, moje wprawdzie już duże, ale czasem się przydaje coś sztywniejszego niż ręcznik papierowy, a jednocześnie nienasączone.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-19 12:51:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.