Kopiowanie - czyli obcinanie uszu i ogonów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-27, 15:18   #1
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936

Przycinanie uszu


Nie znalazlam takiego watku a mysle ze jest to wazny temat.
Wiele z nas jezeli nie stanelo przed tym problemem,nie spotkalo sie to mysle ze predzej czy pozniej sie spotka.
Mysle ze warto ten problem poruszyc.
Ja osobiscie chociaz mam 2 suki i obie maja uszy przyciete jestem temu zabiegowi absolutnie przeciwna.
Zanim doszlo do zabiegu u pierwszej z suk-nie bylam przeciwna bo nie rozumialam dokladnie jak to wyglada.
Na drugi zabieg,u drugiej suki nie zgodzilam sie ale niestety byl zrobiony bez mojej zgody.
Moim zdaniem dobrze ze juz coraz wiecej weterynarzy nie robi tego zabiegu.
Wiem,ze jest wielu przeciwnikow tego zabiegu ale jest tez i wielu zwolennikow,ktorzy chca aby pies wygladal groznie.
Ja zawsze staram sie tlumaczyc i odciagac ich od tego pomyslu.
Co Wy na to?
Jakie macie Wy na ten temat zdanie?
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:20   #2
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Przycinanie uszu

Ja tez jestem przeciw przycinanie uszu polega na tym żeby uszy szybciej stanęły w górę a moje psy nigdy nie miały przycinane a co tam nawet i jak by jedno nie poszło w górę to i tak super by wyglądał piesek
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:29   #3
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Przycinanie uszu

To chyba jest w ogóle nielegalne, podobnie zresztą jak usuwanie kotom pazurów:

"Warszawa, dn. 27 stycznia 2005 r.

Inspekcja Weterynaryjna
Główny Lekarz Weterynarii

GIWz.III.401/AW – 16/2005

Wojewódzcy Lekarze Weterynarii
- wszyscy -

W związku z pismem Stowarzyszenia „Empatia” z dnia. 24 stycznia 2005 r., w sprawie kopiowania ogonów i uszu u psów, ponownie proszę o podjęcie kroków mających na celu wykonywanie przez organy Inspekcji Weterynaryjnej stopnia powiatowego obowiązku zadań związanych z nadzorowaniem przestrzegania przepisów ustawy z dnia 23 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 Nr 106, poz. 1002 z poźn. zm.). Treść ww. pisma wskazuje, że nie wszyscy powiatowi lekarze weterynarii świadomi są obowiązków ciążących na nich na podstawie art. 34a ww. ustawy.

Jednocześnie przypominam, iż zgodnie z art. 27 ust. 1 ww. ustawy dopuszczalne jest dokonywanie na zwierzętach zabiegów lekarsko-weterynaryjnych wyłącznie dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji. Naruszenie powyższego przepisu, stosownie do art. 37 ust. 1 ww. ustawy, podlega karze aresztu lub grzywny, a w razie ukarania jedną z tych kar można ponadto, w myśl ust. 3 tego artykułu, orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia oraz przedmiotów z niego pochodzących , jak również można orzec przepadek zwierzęcia. Zgodnie z ust. 4 tego artykułu można również orzec nawiązkę w wysokości 1000 PLN na cel związany z ochroną zwierząt.

Ponadto należy podkreślić, iż na organach Inspekcji Weterynaryjnej ciąży obowiązek określony w art. 304 par. 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz. U. Nr 89, poz. 555 z późn. zm.), zgodnie z którym instytucje państwowe, w przypadku, gdy w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, obowiązane są niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, tak aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

Główny Lekarz Weterynarii
z up.
dr Andrzej Rudy
Z-ca Głównego Lekarza Weterynarii

Do wiadomości:

1. Stowarzyszenie Empatia
2. Krajowa Izba Lekarsko – Weterynaryjna, 00-565 Warszawa, Al. Przyjaciół 1
3. Departament Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii, MRiRW
4. Biuro Organizacyjno-Prawne, GIW
5. Biuro Kontroli, GIW"

http://empatia.pl/str.php?dz=61&id=306&str=3
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:37   #4
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Przycinanie uszu

taak słyszałam że nielegalne.......
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:39   #5
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Przycinanie uszu

ja jestem absolutnie przeciwko obcinaniu uszu i ogonow u jakiejkolwiek z ras nie widze powodu, aby wyrzadzac psu taka krzywde. Rozumiej, jesli jest to uzytkowy pies np na polowania, to przyciecie ogona jest obowiazkiem. W przeciwnym razie moglby sie gdzies zaplatac iz robic sobie krzywde. Ale jakie ma to znaczenie u typowych kanapowcow

widzialam, jak moje szczeniaczki cierpialy przy znakowaniu uszu plakalam razem z nimi a jeszcze sama musialam je przy tym trzymac, bo mama uciekla gdzie pieprz rosnie, jak uslyszala skowyt pierwszego pieska jesli tak przezywaly tatuaz, to nie wyobrazam sobie, jak takie maluszki moga zniesc obcicanie uszu czy ogona

dla mnie to niepotrzebne katowanie psa. Jestem przeciw
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:39   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Przycinanie uszu

kopiowanie uszu oraz obcinanie ogonów to nieuzasadnione okrucieństwo.
pies bez ogona czy uszu nie wygląda ładnie, po prostu juz przywyklismy do tego, że niektóre rasy nie mają ogonów, ale jest to zła i nie-le-gal-na praktyka.
szczególnie, że niektórym psom przycina się uszy (np. bullikom) prawie do głowy, że tylko ogryzki starczą, taki zabieg przeprowadza się na kilkudniowych szczeniętach
no k***a ogona nie ma, uszu nie ma tylko jeszcze łapy i nos obciąć i pies idealny
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 17:47   #7
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Przycinanie uszu

Cytat:
Napisane przez esfira
kopiowanie uszu oraz obcinanie ogonów to nieuzasadnione okrucieństwo.
pies bez ogona czy uszu nie wygląda ładnie, po prostu juz przywyklismy do tego, że niektóre rasy nie mają ogonów, ale jest to zła i nie-le-gal-na praktyka.
szczególnie, że niektórym psom przycina się uszy (np. bullikom) prawie do głowy, że tylko ogryzki starczą, taki zabieg przeprowadza się na kilkudniowych szczeniętach
no k***a ogona nie ma, uszu nie ma tylko jeszcze łapy i nos obciąć i pies idealny
zgadzam sie z Toba

widzialam ostatnio amstaffa z nieobcietymi uszkami i wygladal przecudnie taka lagodna ciapa
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 18:07   #8
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Przycinanie uszu

Właśnie szukając tego wyżej (na potwierdzenie) natknęłam się na "piękną" wypowiedź: "Jesli chcesz obcinać sam, zrób jak nawcześniej, młodziutki pies nie czuje tak bólu" - Jeszcze bardziej w świetle wypowiedzi Lalesi.
BTW czy wetów nie obowiązuje żaden kodeks? Bo takie czasem odnoszę wrażenie, ciągle znajdzie się chętny na obcięcie uszu, usunięcie pazurów czy wlepienie hormonów w nieuzasadnionej sytuacji
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 18:34   #9
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Przycinanie uszu

Jestem przeciwko, to musi byc bardzo bolesne! Moj bokserek Bertis nie ma przycinanych uszu, ale mial juz obciety ogon zanim go kupilysmy. :/
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 18:37   #10
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Przycinanie uszu

Cytat:
Napisane przez Laura2112
BTW czy wetów nie obowiązuje żaden kodeks? Bo takie czasem odnoszę wrażenie, ciągle znajdzie się chętny na obcięcie uszu, usunięcie pazurów czy wlepienie hormonów w nieuzasadnionej sytuacji
ależ oczywiscie, że obowiązuje
jest cos takiego jak naczelna izba lekarsko weterynaryjna, pewnie komisja etyki zawodowej też
jak się "poinformuje" (złozy donos) na takiego weterynarza roztropka, to można mu pewnie smrodu narobić, ale to tak samo jak z lekarzami- solidarnośc zawodowa
ja bym nogi z dupy powyrywała i dyplom w **** wsadziła wetom co pazury wycinają, obcinają ogony i uszy, namawiaja do rozmnażania zwierzat, bo" to zdrowe dla suni"

są weterynarze z miłosci dla zwierzat i są ci khe khe khe hmmm... z innych powodów=="
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 18:44   #11
201701160947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 8 674
Dot.: Przycinanie uszu

Jestem przeciwna .To okrutne
201701160947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 20:49   #12
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Przycinanie uszu

Esfira - musiałabym donieść na połowę wetów w moim mieście
Zresztą ja do nich nie chodzę i nie zaryzykuję raczej. A jest ich niewielu i zapewne masz rację - ręka rękę myje :/
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 21:16   #13
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: Przycinanie uszu

Nielegalne a u sznaucerów standard. Miniatury bywają jeszcze naturalne, ale w życiu nie widziałam żadnego średniego i dużego sznaucera z długim ogonem. Zupełnie inaczej by te psy wyglądały, ciekawe jakieś grubości by były? Może miałyby kitę puszystą równie jak brodę? A sznaucery się strzyże przecież-ogon też by się goliło i zostawał taki cieńki czy zostawiało nie strzyżone przez co wyglądałyby jak pudle? Nie wyobrażam sobie.
__________________

Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 22:14   #14
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przycinanie uszu

jestem przeciwko obcinaniu uszu lub ogonow... u mnie wszystkie psy biegaja z ogonami i jakos to nikomu nie przeszkadza...

tak samo jak obcinaja ogonek pewnej kociej rasie... i po co... jak mozna kota pozbawic ogona...

jak mozna... okaleczac zwierzaka tylko dlatego, ze nam sie tak bardziej podoba i ktos sobie wymyslil, ze tak ma wygladac... ehhhh...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 22:20   #15
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Przycinanie uszu

oczywiście, że jestem przeciwna takim zabiegom. i mój sznaucer ma piękne oklapnięte uszka i do tego 10 cm ogonek. tak, może nie wygląda w 100% rasowo, ale i tak jest piękny
poza tym, mądrzy ludzie na zachodzie, odeszli już od mody obcinania pieskom czegokoliwek. może i do nas kiedyś taka świadomość i zachowanie dotrze?
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 22:22   #16
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przycinanie uszu

ogon jak ogon ... i wcale zle nie wyglada... jak widac sznaucer z ogonem tez moze wygrywac na wystawach ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 051105DSC04153%20Kopie1.jpg (87,8 KB, 17 załadowań)
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 22:50   #17
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: Przycinanie uszu

O ja, coza widok. Sznaucery też się strzyże krócej-na foczkę, taki ogon wtedy chyba nie wygląda za ładnie. Broda z przodu, ogon jak u szczura?. Co do kocich ogonów...mojej znajomej ojciec sam w domu obciął kociakowi nożyczkami ogonek...bo miał skaleczony i robaki czy larwy jakieś się zalęgły...straszne. Ludzie pewnie też sami obcinają przedłużenie kręgosłupa psom bo tyle się widzi obciętych z kręgiem za dużo. (Miałam 13 lat sznaucera i zawsze obserwuję inne).
__________________

Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 22:58   #18
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przycinanie uszu

wszystko to kwestia przyzwyczajenia... mnie juz nie dziwia psiaki z ogonami i uszami... i wcale nie odbiera to im urody... ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 23:11   #19
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Przycinanie uszu

Zdecydowanie jestem przeciwna kopiowaniu - i uszu i ogonów...
Cytat:
Napisane przez esfira
szczególnie, że niektórym psom przycina się uszy (np. bullikom) prawie do głowy, że tylko ogryzki starczą, taki zabieg przeprowadza się na kilkudniowych szczeniętach
Uszu nie tnie się kilkudniowym szczeniętom (poza tym ten zabieg przeprowadza się pod narkozą...w wieku ok 3-4 miesięcy - przy źle podanej narkozie szczenię może się nie wybudzić - gojenie się uszu bywa bolesne i pojawiają się komplikacje )
Bullteriery mają uszy naturalne.
Ogony cięło się kilkudniowym maluchom - całe szczęście,że moje szczenięta ominął już ten pskudny obowiązek - zresztą mamusia maluchów tez jest już ogoniasta.
Tatuaże to faktycznie bolesny zabieg,a na dodatek często bez sensu,bo źle zrobiony tatuaż znika...dlatego jechałam ze szczeniakami kawał drogi,żeby zrobić im czytelny i bezbolesny tatoo
Dołączam fotkę moich "ogoniastych" ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gaffa_wroc1_ra.JPG (28,6 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg gaffa_zima_na_gorce_ra.JPG (33,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg arabella_wyst_ra.JPG (96,4 KB, 12 załadowań)
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-27, 23:17   #20
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przycinanie uszu

a_na sliczne sa ... i jak dla mnie z ogonami wygladaja o wiele lepiej ...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 23:28   #21
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Przycinanie uszu

Cytat:
Napisane przez Etiuda
...mojej znajomej ojciec sam w domu obciął kociakowi nożyczkami ogonek...bo miał skaleczony i robaki czy larwy jakieś się zalęgły...straszne.
o matko aż mnie ciarki przeszły.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 23:30   #22
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Przycinanie uszu

Oczywicie,że lepiej - a ile więcej spanielowej radości w domu !
Jeszcze mam teraz takie ogoniaste stwory

Kiya- zdarzają się tacy "mądrzy",którzy sami tną ogony...bo szkoda kasy na weta (pomijam już to,że żaden sznujący sie wet już nie kopiuje) - to są pseudohodowcy...np. spaniele bez papierów zazwyczaj maja uciachane ogonki-na dodatek źle...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bassco_zmniejsz.jpg (37,5 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bravin_zmniejsz.jpg (41,5 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bussana_zmniejsz.jpg (33,6 KB, 2 załadowań)
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 08:26   #23
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Przycinanie uszu

mnie szlag trafia, jak widzę kundelki w stylu pinczerko-ratlerków bez ogona
może u psów rasowych wymagano obcięcia ogona, ale u kundli??
czy ktos mi może wytłumaczyc, po co?
szczególnie, że psiaki maja zazwyczaj ogony skasowane dokumentnie, ze dwa kręgi zostawione

co do obcinania ogonów kotom, to na miau często się trafiaja kociaki, które miały nieprzyjemnośc spotkac tak dobrych ludzi, ze je pozbawili ogonków, ot tak, nawet bez powodu
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 08:57   #24
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Przycinanie uszu

Cytat:
Napisane przez esfira
mnie szlag trafia, jak widzę kundelki w stylu pinczerko-ratlerków bez ogona
może u psów rasowych wymagano obcięcia ogona, ale u kundli??
czy ktos mi może wytłumaczyc, po co?
szczególnie, że psiaki maja zazwyczaj ogony skasowane dokumentnie, ze dwa kręgi zostawione
Jak to po co...żeby wyglądały bardzie "rasowo",żeby wcisnąć je komus naiwnemu jako "rasowego" szczeniaka..niestety pseudohodowcy i rozmnażacze posuwają się do okropnych rzeczy,byleby tylko opchnąć "towar"

Cytat:
Napisane przez esfira
co do obcinania ogonów kotom, to na miau często się trafiaja kociaki, które miały nieprzyjemnośc spotkac tak dobrych ludzi, ze je pozbawili ogonków, ot tak, nawet bez powodu
Oj...ja zawsze mówię,że takim,którzy znęcają się nad zwierzętami zrobiłabym to samo - uwiązałeś psa do drzewa skazując go na pewną śmieć - to teraz siedź przykuty do drzewa...z woda w zasięgu zwroku,ale tak żeby nie sięgnąć!
Wiele lat temu miała kota z obciętym ogonem - ale on miał pecha,chadzał sobie jak to kot,własnymi drogami i komuś się nie spodobał...wrócił do domu z przetrącowym ogonkiem tak,że trzeba było aputować u weta...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 10:13   #25
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Przycinanie uszu

Rowniez jestem temu zabiegowi przeciwna, tak samo jestem przeciwna by pieskom obcinac ogony. W koncu pies to zwierze a nie model (tak wiem, sa rozne wystawy psow itp.). Powiem nawet, ze zupelnie mi sie to nie podoba, piesek o wiele ladniej wyglada ze swoimi naturalnymi uszkami.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 10:29   #26
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Przycinanie uszu

Cytat:
Napisane przez elly2
W koncu pies to zwierze a nie model (tak wiem, sa rozne wystawy psow itp.).
Są już kraje,gdzie nie wiolno wystawiać psów kopiowanych. W mojej rasie młode psy są już ogoniaste - zdarzają się wyjątki.ale to jest minimalny odsetek - bo cięty ogon zamyka drogę do kariery wystawowej np.w Niemczech (są co prawda pewne wyjątki...).
Druga strona medalu jest taka,że nikt dawniej nie zwracał szczególnej uwagi na sposób noszenia ogona,bo on i tak był cięty - teraz zdarzaja się cockery biegające "a'la husaria" czyli ogon pionowo do góry,a to nie jest najlepiej widziane przez sędziów.

Powiem szczerze,że nic bardziej mnie nie rozbraja,jak spanielowy długi ogon "a'la grzechotnik" - a wygląda to tak - pies siedzi,ja coś do niego mówię bardzo powaznie,on patrzy skupiony na mnie...a obok ogon żyje własnym życiem...sama końcóweczka stuka jak opętana

Chyba Was zanudziłam...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 11:12   #27
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Przycinanie uszu

Cytat:
Napisane przez a_na
Powiem szczerze,że nic bardziej mnie nie rozbraja,jak spanielowy długi ogon "a'la grzechotnik" - a wygląda to tak - pies siedzi,ja coś do niego mówię bardzo powaznie,on patrzy skupiony na mnie...a obok ogon żyje własnym życiem...sama końcóweczka stuka jak opętana
i to jest wlasnie ten urok ... cala psia radosc skupia sie w ogonie ... wiec jak mozna go obcinac...
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 12:31   #28
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: Przycinanie uszu

Cytat:
Napisane przez desti
i to jest wlasnie ten urok ... cala psia radosc skupia sie w ogonie ... wiec jak mozna go obcinac...
Przecież kikutem pies też macha.
__________________

Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 13:22   #29
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Przycinanie uszu

Cytat:
Napisane przez Etiuda
Przecież kikutem pies też macha.
Heh..jak siedzi to raczej mu trudno....
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 13:44   #30
swist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 21
Re: Przycinanie uszu

Jestem przeciwna,ale o dziwo wielu weterynarzy uwaza to za normalna rzecz a wrecz wskazana w przypadku kilku ras
jak bylam z moim dogiem u weterynarza to sam powiedzial,ze wypadałoby skopiowac uszy,zeby pies dobrze wygladał tzn groznie. Na pytanie czy to legalne , zaobaczyłam uśmiech na twarzy weterynarza i usłyszałam, że w karcie mozna wpisac grzybice uszu i wtedy wszystko bedzie ok
i... ostatni raz bylam u tego weterynarza
a moj dog wyglada przeslicznie ze swoimi duzymi uszami
swist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-26 08:54:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.