czy zmienic studia na ''gorsze'' - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-21, 11:53   #1
latino18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50

czy zmienic studia na ''gorsze''


Witam,
prosze o rade, mam taki dylemat jestem na studiach logopedii ale bardzo mnie one mecza wiem ze to nie jest to. jak myslicie czy zmienic studia na pedagogike?pytam bo wiem ze potem sa mniejsze szanse na znalezienie pracy i zastanawiam sie czy warto , czy lepiej sie meczyc zeby miec pozniej pieniadze...pisalam o podobnej sprawie w innym watku ale chodzilo mi tam o uprawnienienia pedagogiczne teraz chodzi mi konktetnie o studia
Naprawde meczxy mnie to ,wyklady wogole mnie nie interesuja,ciezko mi wyobrazic sobie siebie w roli przyszlego logopedy.nie wiem dlaczego wczesniej myslalam inaczej ,ze bedzie dobrze ze polubie te studia.
boje sie ze gdy sie przeniose to bedzie mi sie podobalo ale potem bedzie ciezko i ludzie beda mowic ze sama sobie jestem winna
.jak myslicie?zmienic cos?zaryzykowac?
latino18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 12:13   #2
Kasza Manna
Zakorzenienie
 
Avatar Kasza Manna
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 11 395
Dot.: czy zmienic studia na ''gorsze''

Mało które studia nie są choć po części nudne, niektóre są nudne w całości ale to nie znaczy, że nie warto ich kończyć.

Uprawnienia pedagogiczne można zrobić osobno - na kursie, zaś pedagogika bez konkretnej specjalności też niemal nie występuje.

Jeśli nie masz specjalnie pomysłu na to, co robić po pedagogice - nie rezygnuj z log.

P.S. chcesz się dowiedzieć, czego sie uczą (tzn co nudnego wkuwają) na pedagogice - przejrzyj ich podręczniki, ot, choćby Śliwerskiego http://i-ksiazka.pl/view_autor.php?a_id=12588.
__________________
"Wy macie tą Waszą solidarność Wizażanek, że dwadzieścia lat temu to WY byście obaliły komunizm"
złota męska myśl
Kasza Manna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 12:43   #3
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: czy zmienic studia na ''gorsze''

Cytat:
Napisane przez latino18 Pokaż wiadomość
Witam,
prosze o rade, mam taki dylemat jestem na studiach logopedii ale bardzo mnie one mecza wiem ze to nie jest to. jak myslicie czy zmienic studia na pedagogike?pytam bo wiem ze potem sa mniejsze szanse na znalezienie pracy i zastanawiam sie czy warto , czy lepiej sie meczyc zeby miec pozniej pieniadze...pisalam o podobnej sprawie w innym watku ale chodzilo mi tam o uprawnienienia pedagogiczne teraz chodzi mi konktetnie o studia
Naprawde meczxy mnie to ,wyklady wogole mnie nie interesuja,ciezko mi wyobrazic sobie siebie w roli przyszlego logopedy.nie wiem dlaczego wczesniej myslalam inaczej ,ze bedzie dobrze ze polubie te studia.
boje sie ze gdy sie przeniose to bedzie mi sie podobalo ale potem bedzie ciezko i ludzie beda mowic ze sama sobie jestem winna
.jak myslicie?zmienic cos?zaryzykowac?
Nudne wykłady, to nie to samo, co praktyka (która jest zdecydowanie ciekawsza), dlatego warto się pomęczyć. I zalezy na którym roku jesteś, bo magisterskie możesz wziąć z czegoś innego.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 15:42   #4
latino18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50
Dot.: czy zmienic studia na ''gorsze''

Chcialabym pomagac ludziom , pracowac w jakims domu opieki albo domu dziecka ,ale wczesniej nikomu o tym nie mowilam ani nie bralam pod uwage no bo komus moze sie to wydac smieszne , sama wiem ze to nie oplacalne;/
no ewentualnie pracowac w przedszkolu
no i nie wiem...

jestem dopiero na 1 roku dlatego pomyslalam ze przeniesienie moze byc jeszcze mozliwe.

nauka narazie nie idzie mi zle ale zaczyna sie pogarszac bo mi sie odechciewa,poniewaz mnie to nie interesuje. wiem ze pierwszy semestr to czesc teoretyczna ale przyszlosc w tym zawodzie tez nie wydaje mi sie ciekawa.wiem ze wielu osobom podobaja sie te studia , myslalam ze i ja sie przekonam ale jakos nie moge...

Edytowane przez latino18
Czas edycji: 2010-12-21 o 15:45
latino18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 18:18   #5
ylkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 377
Dot.: czy zmienic studia na ''gorsze''

pierwszy rok i przestawienie sie z LO na studia bywa trudne, dlugie wyklady i tak dalej, ale teraz zmiana chyba w gre nie wchodzi tak w srodku roku? chyba ze jest taka mozliwosci z jakims wyrownaniem programu. w kazdym razie (chyba) wiekszosc ludzi na pierwszym roku ma watpliwosci co do tego czy dobrze wybralo kierunek logopedia wydaje sie ciekawsza niz pedagogika, jednak to Twoj wybor, musisz sie w to wkrecic i sie okaze czy to naprawde takie nudne, a moze jednak sie do tego przekonasz powodzenia
__________________

ylkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 19:38   #6
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: czy zmienic studia na ''gorsze''

Moim zdaniem jak czujesz,ze to nie jest to to ja bym zmienila..albo przemęcz się najlepiej do czasu skończenia licencjatu,to nie zmarnujesz tych paru lat na darmo i będziesz mogła coś po tym robić i wybierz się na pedagogikę.Bo np jezeli na pedagogice Ci się nie spodoba to będziesz już miała jakiś papier,ze coś robilas itp na pewno to Ci się przyda
Ja bym tak zrobila.. zadne studia nie są gorsze.Raczej szczescie i zycie pokaze gdzie trafisz
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 01:26   #7
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: czy zmienic studia na ''gorsze''

Cytat:
Napisane przez latino18 Pokaż wiadomość
Witam,
prosze o rade, mam taki dylemat jestem na studiach logopedii ale bardzo mnie one mecza wiem ze to nie jest to. jak myslicie czy zmienic studia na pedagogike?pytam bo wiem ze potem sa mniejsze szanse na znalezienie pracy i zastanawiam sie czy warto , czy lepiej sie meczyc zeby miec pozniej pieniadze...pisalam o podobnej sprawie w innym watku ale chodzilo mi tam o uprawnienienia pedagogiczne teraz chodzi mi konktetnie o studia
Naprawde meczxy mnie to ,wyklady wogole mnie nie interesuja,ciezko mi wyobrazic sobie siebie w roli przyszlego logopedy.nie wiem dlaczego wczesniej myslalam inaczej ,ze bedzie dobrze ze polubie te studia.
boje sie ze gdy sie przeniose to bedzie mi sie podobalo ale potem bedzie ciezko i ludzie beda mowic ze sama sobie jestem winna
.jak myslicie?zmienic cos?zaryzykowac?
Nie zmieniaj-taka moja rada.

Co w logopedii ci sie nie podoba?
Miałam praktyki w jednym z ośrodków i praca tam jest fenomenalna. Nie wiem, co w tym takiego nudnego.. Mozesz wyjaśnic?

Poza tym- na pierwszym roku bardzo czesto wkuwa sie nudne rzeczy, sporo osob rezygnuje, sporo nie daje rady. 1 rok jest przewzznie najciezszy, później robi sie ciekawiej.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.

Edytowane przez sweetish
Czas edycji: 2010-12-22 o 01:28
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-23, 08:13   #8
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: czy zmienic studia na ''gorsze''

a może weź drugi kierunek i ciągnij razem, jak nie dasz rade, to weź dziekankę z jednego z nich (po sesji) i będziesz miała do czego wracać
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 18:49   #9
latino18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 50
Dot.: czy zmienic studia na ''gorsze''

dobry pomysl z ta przerwa.
Jednym sie moze podobac a innym nie , nie moge sie pozbyc takiego olewczego stosunku do sposobu mowienia tzn nie przeszkadza mi jak ktos ma wade wymowy nie widze sensu jej poprawiania.Wiem ze to dziwne.
po za tym u mnie teraz wykryto tez mala wade i sama musze chodzic do logopedy;/
Moze bedzie dobrze zobaczymy,chcialam tylko poznac opinie i rady innych,poki co zostane i zobacze co dalej na przyszły rok
latino18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 21:26   #10
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: czy zmienic studia na ''gorsze''

Poczekaj, semestr się lada moment kończy, jak przejdziesz przez sesję, to dociągniesz do końca roku. Wtedy podejmij decyzję. Może w II semestrze będzie ciekawiej - sama na to liczę, choć studiuję ścisły kierunek, który wydawało mi się, że będzie bardziej ciekawy, niż jakieś humanistyczne poematy
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 16:33   #11
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: czy zmienic studia na ''gorsze''

Jeśli bardzo Cię męczą te studia, to nie ma sensu tego ciągnąć. Ja się bałam zrezygnować ze swoich studiów, kiedy zrozumiałam że to nie dla mnie - skutkiem czego mam w plecy trzy lata, a nie np. rok.
Do nowej rekrutacji masz jeszcze trochę czasu, więc ja na Twoim miejscu zostałabym na logopedii tak żeby przynajmniej zaliczyć rok, a przez ten czas zgłosiła się np. do wolontariatu, żeby się przekonać czy na pewno "praca w domu opieki albo domu dziecka" to jest to, co chcesz robić. Studia pedagogiczne też bywają piekielnie nudne, więc nie warto patrzeć na to jakie studia są ciekawsze, ale co będziesz robiła po nich
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.