Blizny-wątek zbiorczy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-29, 09:53   #121
Sanara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 55
Re: blizny prosze o odpowiedz Pana doktora

chcialam dodac jeszcze co jest bardzo istotne dla mnie ze dlatego bralam pod uwage wypelniacze powaznie ,bo zalezy mi na czasie aby nie czekac kolejnych lat na to aby skora byla wreszcie wygladzona i tak juz poswiecilam na to pare lat na zabiegi laserowe ,efekty sa duze ,ale mysle ze skoro zostaly male wglebienia i ogolnie wyplenione juz tylko ze poprostu blizny mozna by jeszcze jakos pomoc sobie ,i czy w takich przypdkach rowniez Pan definitywnie odradza wyplniacze? chodzi mi w tym wszyskim o czas by znow nie trwalo latami leczenie
Sanara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-29, 12:39   #122
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: blizny prosze o odpowiedz Pana doktora

Bez obejrzenia blizn już raczej nic nie poradzę... Sposób postępowania bardzo zależy od ich charakteru
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 10:20   #123
Nelza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 6
Re: blizny potrądzikowe

Pani Magdo!
Przepraszam za dluzszy brak odpowiedzi,ale czekalam kilka dni aby przekonać się czy plamy znikaja.Owszem,znikly w zasadzie.Tak więc przypuszczam że była to moja wina w nadmirrnym stosowaniu kremu z kwasem PHA.Gdybym jednak mogła dowiedziec się czegoś więcej o tych preparatach od innych osob które go stosowały byłabym wdzięczna
Nelza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 13:42   #124
mrika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 17
Re: blizny potrądzikowe

a wlasnie znacie cos dobrego na blizny potradzikowe?ja stosowalam Glyco-A ale chyba uczulenia na niego dostalam (choc codziennie go nie uzywalam)naprawde mam ich sporo zwlaszcza na policzkach-10 lat sie mecze juz z tymi syfkami i wreszcie chciala bym zeby moja twarz jakos bez makijazu wygladalaporadzcie mi cos prosze
mrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 13:54   #125
Nelza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 6
Re: blizny potrądzikowe

No wlasnie.Chcialabym rowniez znalezc odpowiedz na to pytanie.Wierze w kwasy nadal choc zastanawiam sie czy nie jest tak ze skóra przyzwyczaja się do nich w jakiś sposób?Mam wrażenie że działają najlepiej na początku po pewnej przerwie lub w ogóle pierwszy raz , a potem jakby ich efekt gdzies sie zatrzymuje na pewnym etapie
Nelza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 14:10   #126
mrika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 17
Re: blizny potrądzikowe

tak z kwasami tak jest dzialaja najlepiej na poczatku a puzniej skora sie troche do nich przyzwyczaja czytalam to tu na wizazu -to byl chyba artykul pani Beaty Krajnik(jak sie nie myle )jak chcesz to poszukaj moze tam cos wiecej na ten temat bedzie napisane
mrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 15:11   #127
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: blizny potrądzikowe

Kremy z kwasem glikolowym w znacznym stopniu poprawiają wygląd zmian potrądzikowych. Prawdziwe blizny jednak są bardzo trudne w leczeniu i sam krem może wygładzić skórę, ujednolicić kolor, ale blizn nie zlikwiduje. Nawet peelingi powierzchowne nie będą w takim wypadku skuteczne. Działanie kwasu glikolowego przy takiej cerze jest bardzo pożyteczne i o ile nie występują objawy uboczne można go stosować bardzo długo. Skóra się do niego przyzwyczaja, ale w sensie bardzo pozytywnym - przestaje nerwowo reagować, zmniejsza się też ryzyko wystąpienia działań ubocznych. Niestety przebarwienia są tu wyjątkiem. Pozbawiona odpowiednio grubej ochronnej warstwy rogowej naskórka skóra łatwo "łapie" słońce i nawet bardzo troskliwa ochrona może być nieskuteczna. Dlatego też pojawiły się plamy. Na pocieszenie pozostaje fakt, że takie plamy dosyć łatwo ustępują.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-05-31, 15:44   #128
Nelza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 6
Re: blizny potrądzikowe

Dziekuje za odpowiedz.Tylko jeszcze jedna kwestia:co sądzicie o kremach z kwasami PHA w porównaniu do AHA?
Nelza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 13:35   #129
Ewulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 31
blizny po oparzeniu

Witam, mam pytanko w sprawie blizn po oparzeniu. Otóż, mając roczek oparzyłam się gorącą herbatą, pół twarzy i dekolt. Twarz wygoiła się bez śladu, natomiast na dekoldzie pozostały blizny w rejonie poniżej szyi a powyżej piersi (nie wiem jak to dokładniej określić). W każdym razie są to blizny widoczne, mają postać bladoczerwonawo-białych zgrubień. Mam do pana doktora pytanie, czy w ogóle możliwe jest poprzez operację plastyczną pozbycie się tych blizn? Jeżeli tak - to jaką metodą? Dodam, że obecnie mam 30 lat.
Ewulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 13:52   #130
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: blizny po oparzeniu

Możliwe jest sprawienie, by były mniej widoczne. Bez śladu nie znikną. Rodzaj zabiegu i przebieg leczenia jest możliwy do ustalenia dopiero po zbadaniu i określeniu rozległości zmian. Niestety jest też zła wiadomość, że blizny w tej okolicy często przerastają i efekt kosmetyczny zabiegów jest niepewny.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 14:03   #131
Ewulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 31
Re: blizny po oparzeniu

Panie doktorze, dziękuję bardzo za odpowiedź, zadam jeszcze jedno pytanie: czy może bywa Pan w Warszawie i tutaj przyjmuje pacjentów, czy też można do Pana się dostać tylko we Wrocławiu?
Ewulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-03, 14:08   #132
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: blizny po oparzeniu

Niestety przyjmuję tylko prowincjonalnym Poznaniu, choć w Warszawie z racji zajęć bywam dość często. Umówienie się jednak jest dość trudne.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-03, 14:11   #133
Ewulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 31
Re: blizny po oparzeniu

ups, oczywiście miało być w Poznaniu (bardzo przepraszam!) Pozostaje mi więc wybranie się do Poznania. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Ewulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 09:00   #134
Ewulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 31
Re: blizny po oparzeniu

Panie doktorze, a czy ewentualnie mógłby Pan polecić specjalistę w tej dziedzinie, do którego mogłabym się udać w Warszawie?
Ewulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-04, 09:42   #135
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: blizny po oparzeniu

dr Witkowski, Warszawa Seszel
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 12:04   #136
^Rewia^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 2
Plamy, blizny po trądziku. Dołączam zdjęcie.

Pozostały mi po trądziku, dziurki i plamy. Stosowałam na nie już mnóstwo rzeczy,efekt marny niestety http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif Peelingi u dermatologa trochę pomogły, ale teraz jest lato więc nie mogę używać niczego z kwasami. Proszę o pomoc, może jakaś maść byłaby na to skuteczna. Czytałam wiele o cepanie, tointex-ie, ale nie wiem czy w moim przypadku byłoby to skuteczne.
^Rewia^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-28, 14:31   #137
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Plamy, blizny po trądziku. Dołączam zdjęcie.

Pmóc mogą w tej sytuacji tylko dość głębokie peelingi, byż może połączone z innymi metodami stosowanymi punktowo. Niestety latem lepiej bardziej radykalnych zabiegów nie robić. Żadna z maści czy innych preparatów do stosowania na skórę nie pomoże przy takich zmianach.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-30, 14:18   #138
^Rewia^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 2
Re: Plamy, blizny po trądziku. Dołączam zdjęcie.

Czyli naprawdę latem nic nie da się tym zrobić http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif ... Miałam peelingi robione od października 2003 do końcówki kwietnia 2004, było ich 8 lub 9 już straciłam rachubę, fakt trochę pomogły, poza tym lekarz który te zabiegi zalecił, po przerwie wakacyjnej kazał mi przyjść na kolejną serię. Tylko, że idzie na nie sporo pieniążków, a efekty mało zadowalające, niestety...Jaka jest jeszcze metoda (skuteczna) na pozbycie się przebarwień i małych blizn?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Ps.Skoro ich się nie pozbędę żadnymi kremami ani maściami, to w takim razie mam niczego nie używać, oprócz żelu o mycia twarzy i kremu z filtrem?! Tradziku już nie mam, od czasu do czasu wyskakuje mi jakaś pojedyncza krosta ale to wszystko. Sama nie wiem co mam robić http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif !
^Rewia^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-02, 17:06   #139
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: Plamy, blizny po trądziku. Dołączam zdjęcie.

Jeśli w tak krótkim okresie było tyle zabiegów to znaczy, że były to dość powierzchowne peelingi. Nawet duże ilość peelingów powierzchownych nie zastąpi odpowiednio głębokiego złuszczania. Niestety jesienią należy wykonać te zabiegi zdecydowanie mocniej, jeśli mają przynieść efekt.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-04, 18:55   #140
Lo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 29
Przechodzę ospę wietrzną- jak zapobiegać powstawaniu blizn?

Szanowny Panie Doktorze!
W wieku 20 lat zachorowałam na ospę.Czy mogę już w trakcie choroby zapobiec powstaniu blizn? Stosuję spray oxycort (łącznie z doustnymi lekami przeciwwirusowymi)i oczywiście nie podrażniam wykwitów.A w razie powstania przebarwień i blizn, czy możliwe jest ich wyleczenie?Dziękuję za odpowiedź
__________________
Zapraszam do wątku z kosmetykami:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183100
Lo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-04, 20:10   #141
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Re: Przechodzę ospę wietrzną- jak zapobiegać powstawaniu blizn?

jesli drapac nie bedziesz to nie bedzie blizn. Popros kogos (bo sama po dworze chyba nie chodzisz)niech ci kupi w aptece plyn, taki puder lasciwie w plynie do smarowania, nie pamietam nazwy. Rok temu moj siostrzeniec- 6 lat- mial ospe, ale dzieki smarowaniu nie ma nawet jednej kropki. Ja przechodzilam jak bylam mala aleten puder pamietam do dzis bo pachnial miętą http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-04, 22:21   #142
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Re: Przechodzę ospę wietrzną- jak zapobiegać powstawaniu blizn?

Ewa witaj w klubie http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif Ja mam 22 lata i tez wlasnie przechodze ospe. Stosuje Variderm (pasta) i przyjmuje doustnie Heviran.
Napisz jak sie sprawuje ten spray ktorego uzywasz. Nie slyszalam o nim. Polecano mi tylko ta paste ktora stosuje i Vratizolin.
Pozdrawiam!
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-07, 20:09   #143
liv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 240
Re: Przechodzę ospę wietrzną- jak zapobiegać powstawaniu blizn?

hej! ja sie nie drapalam a blizny mam- im mlodszym sie jest tym mniej zostaje- taka prawda. no ale w gruncie rzeczy mam tylko dwie blizny :P mnie pomogl taki smierdzacy plyn- chyba balsam szostakowskiego to sie nazywalo, ale nie wiem czy jeszcze mozna to kupic http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif
liv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-09, 21:21   #144
jagna16
Raczkowanie
 
Avatar jagna16
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: ByToM
Wiadomości: 185
Re: Przechodzę ospę wietrzną- jak zapobiegać powstawaniu blizn?

ja przechodzilam ospe w wieku ok 16 lat nie drapalam sie a blizny i tak zostaly probowalam je usunac roznymi sposobami masciami na blizny itd ale nic nie pomoglo jedynie troche sie zmniejszyly po zabiegach zimnym (azotem chyba) ale niestety nadal sa http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif ewa ma racje wszystko zalezy od wieku niestety http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon9.gif
jagna16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-09, 23:13   #145
liv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 240
Re: Przechodzę ospę wietrzną- jak zapobiegać powstawaniu blizn?

nioo- ja mialam 15 lat i mam jedna blizne na czole (ale prawie pod wlosami), bo myslalam ze to pryszcz i... nie pytajcie :P a druga mam na brzuchu, ale na pewno im wiecej sie drapie tym wiecej zostaje, wiec kategorycznie trzeba sie powstrzymywac. aha- pamietam, ze sie kapalam w nadmanganianie potasu, wiec to na cos tez musi pomagac!!
liv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 12:41   #146
Vozvrashcheniye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 7
kłopotliwa blizna...

Kiedyś było ze mną bardzo źle..byłam bardzo "zła" i załamana ze względu na problemy w szkole i pewnego dnia pękłam.Zrobiłam sobie na lewej ręce napis odnosnie szkoły..Właśniciwie można to nazwać "sznytą" ponieważ zrobiłam to ostrzem agrafki.Było to ubiegłego roku w zimę.Troszkę zeszło ale itak napis jest bardzo widoczny i nie do ukrycia.Miałam nadzieje,ze samo zejdzie ale teraz już wątpie..Wakacje są dla mnie baaardzo uciążliwe,muszę chodzić w bluzkach na długi rękaw i ukrywać wszystko przed rodzicami i innymi ludzmi.Błagam pomózcie mi,co mogę z tym zrobić???Zrobiłam wtedy straszną głupotę i nie chcę jej miec na zawsze...
Vozvrashcheniye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 10:08   #147
Dota
Raczkowanie
 
Avatar Dota
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawka, ale wolałabym wieś.
Wiadomości: 114
Re: kłopotliwa blizna...

Z pewnością można się tego pozbyć, ale najlepiej jak wypowie się na ten temat specjalista. Nie martw się, nie takie "głupoty" robi się w młodości. Ważne, że da się to usunąć.
__________________
Szukam tego pieska ze zdjęcia.
Nagroda.
Dota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 11:30   #148
Vozvrashcheniye
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 7
Re: kłopotliwa blizna...

to świetnie,ale troche wstydzę się iść z tym do kogoś.Nie dałoby się tego usunąć jakimis domowymi sposobami czy maściamiale bez recepty..?
Vozvrashcheniye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 23:03   #149
mmgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 34
Re: kłopotliwa blizna...

Masc na blizny bez recepty Cepan nie jest droga, drozsza Perła inków, lub zapytaj w aptece ale jaki daja efekty to nie wiem.
mmgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-21, 23:49   #150
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: kłopotliwa blizna...

Maści dostępne w aptece bez recepty - Cepan, droższy Contractubex. Miałam wypadek, kilka operacji i sporo blizn. Powiem tak - maści działają. Działają i jesli chodzi o stare blizny, zarówno jak i nowe. Ale tu potrzeba dzikiej wręcz systematyczności i bardzo dużo cierpliwości bo efekty mogą przyjść dopiero po wielu miesiącach wsmarowywania... Najlepiej wcierac maść w bliznę jakies 2 razy dziennie, i masować, masować, masować. Leżąc po operacji byłam tak załamana wyglądem swoich nóg że przysięgłam sobie ze jak dojdę do siebie - idę na kolejną operację, tym razem do chirurga plastyka - zabieg taki polega na tym że lekarz wycina stare blizny i zaszywa je "plastycznie" czyli tak jak przy liftingach twarzy itp, żeby nic nie było widać. U mnie nie zaszła takia potrzeba - a miałam nogę nieźle pooraną. Masowałam bliznę, na noc zakładałam opatrunki z grubą warstwą cepanu (tak mi poradzono). Wierz mi warto się pomęczyć! Moje blizny były bardzo niewidoczne - no własnie były, bo teraz mam już świeże rany http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon10.gif. Teraz miałam kolejna operację, i mam znów poszatkowaną kończynę - dlatego znów zaczynam batalię z bliznami. Myślę że uda się i tym razem! Pozdrawiam http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/1cmok.gif
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-09 10:35:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:55.