Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :) - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-27, 10:03   #2311
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
no właśnie te n lot też mnie przeraża z niemowlakiem choć jak lataliśmy to takie pary z malutkimi dziećmi też latały i szczerze powiem że te mniejsze były mniej problemowe od bez przerwy nudzących się kilkulatków



ale na pewno na pierwszy lot wybierzemy się gdzieś bliżej

My lecieliśmy z 6-miesięcznym dzieckiem i jesli chodzi o lot to bezproblemowo wszytsko. Problem był u nas bardziej w klimatyzacji... Wiadomo - ciepłe kraje, wszędzie klima a dla takiego malucha to było najgorsze co mogło byc... I stad tez dosc często nam ma wakacjach chorował czy był przeziębiony.
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:05   #2312
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Stokke sleepi...
Dla mnie bez sensu, bo wolałabym zmienić dziecku po czasie łóżeczko...
Te Sleepi będzie zajmowało póżniej sporo miejsca w pokoju, a jakoś nie wierzę w to, że Mały do 8 r.ż spałby w nim...
moja by na pewno nie chciała tyle spać w łóżku ze szczebelkami, teraz jak gdzieś jesteśmy i widzi takie łóżko to od razu mówi że to dla dzidziusiów a ona już duża jest i śpi jak dorosła
ale oczywiście wszystko zależy od dziecka
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:05   #2313
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Witam się tradycyjnie z bolem glowy .... wysylam przytulaski wszytkim mamusiom ktore dzis zle sie czują

Ja nie dostałam skierowania na prenatalne a to dlatego jak ktoras juz wspomniala ze kwalifikuja sie koniety po 35 rż lub z ryzykiem wystapieniw chorob genetycznych. Z reszta jak ktos się kwalifikuje to mawet sam moze sobie takie skierowanie wypelnic

Na prośbę Jess wysylam zdjęcie rożka, był taniutki, musialam kupic bo u nas w szpitalu trzeba miec, a pozniej nie wiem czy bede używać w srodku ma usztywniany wyjmowany wklad kokosowy no i rozklada sie na kolderke wiec moze byc np do łóżeczka tylko nie wiem czemu ale przekreca mi zdjecie

Ja ani nie mam 35 lat ani ryzyka nie było (potem inaczej wyszło na badaniu prenatalnym ale wczesniej nie było wiadomo) i skierowanie dostałam i w sumie sporo moich znajomych w moim wieku bez jakichkolwiek problemów dostawało skierowanie na prenatalne na NFZ
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:08   #2314
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
moja by na pewno nie chciała tyle spać w łóżku ze szczebelkami, teraz jak gdzieś jesteśmy i widzi takie łóżko to od razu mówi że to dla dzidziusiów a ona już duża jest i śpi jak dorosła
ale oczywiście wszystko zależy od dziecka
I właśnie tego też się obawiam
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:08   #2315
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
My lecieliśmy z 6-miesięcznym dzieckiem i jesli chodzi o lot to bezproblemowo wszytsko. Problem był u nas bardziej w klimatyzacji... Wiadomo - ciepłe kraje, wszędzie klima a dla takiego malucha to było najgorsze co mogło byc... I stad tez dosc często nam ma wakacjach chorował czy był przeziębiony.
no właśnie ja się bardziej niż wysokich temperatur (bo można lecieć kiedy akurat nie ma szczytu upałów) bałam jakiejś choroby więc trzeba mieć po prostu przy sobie apteczkę na każdą ewentualność
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:09   #2316
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ja sie witam
Dzis TŻ ma wolne wiec śniadanie ogarnął... A ja dzis praktycznie cała noc bez snu a na domiar mam dziwne bole w podbrzuszu przez ktore spac nie mogłam, rwa kulszowa mnie dopadła, ze ruszyc sie nie moge i w ogole kicha...

Generalnie TŻ stwierdził, ze cos nie halo jest skoro drugi dzien z rzędu wracam po śniadaniu do lozka...
Jak TŻ ma wolne to Ty odpoczywaj ile wlezie współczuję dolegliwości... ja na szczęście czuję się wyśmienicie (odpukać )

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
o ja cie !
zazdroszcze totalnie. w pogodzie dzis mowili, ze na wybrzezu deszcz
Ma czas do niedzieli

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Na pewno bedzie lepiej

---
A my jednak zrezygnowaliśmy z wyjazdu nad morze. Całe kilka dni sie biłam z myślami - jechac czy nie... I tak chciałam ale sie bałam. Stwierdziłam, ze bedzie jeszcze tyle okazji a teraz wole nie kusić losu wiec odmówiłam rezerwacje, TŻ bedzie miał więcej urlopu jak sie Julcia urodzi
Oby

Jak miałaś obawy to pewnie, że lepiej zostać w domu

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Chociaż zafrapowały mnie pantofle do porodu - od razu przed oczami takie eleganckie czółenka

Wiecie co, mam dzień z doopy - Janek obudził się o 5.10, pokłóciłam się z Bartkiem, mam mega mdłości (ciekawe po czym, bo jeszcze takich nie miałam w tej ciąży), brzuch mnie boli, a praca wku... rza
Zły, zły-zły dzień
Mnie też ale na południu tak się mówi ponoć

Przytulam mam nadzieję, że się szybko pogodzicie

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
hej mamusie

Co tam dziś porabiacie???
U mnie leniwy dzień muszę poprasować strój TŻ-towi, ogarnąć Mu kanapki i jakiś obiad a później zalegnę na kanapie

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Mój Mały chyba tenisista po tatusiu
A Moja to nie wiem po kim taka grzeczna
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:10   #2317
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez heroine86 Pokaż wiadomość
Jak TŻ ma wolne to Ty odpoczywaj ile wlezie współczuję dolegliwości... ja na szczęście czuję się wyśmienicie (odpukać )



Ma czas do niedzieli



Oby

Jak miałaś obawy to pewnie, że lepiej zostać w domu



Mnie też ale na południu tak się mówi ponoć

Przytulam mam nadzieję, że się szybko pogodzicie



U mnie leniwy dzień muszę poprasować strój TŻ-towi, ogarnąć Mu kanapki i jakiś obiad a później zalegnę na kanapie



A Moja to nie wiem po kim taka grzeczna


Po mamusi
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 10:10   #2318
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ja ani nie mam 35 lat ani ryzyka nie było (potem inaczej wyszło na badaniu prenatalnym ale wczesniej nie było wiadomo) i skierowanie dostałam i w sumie sporo moich znajomych w moim wieku bez jakichkolwiek problemów dostawało skierowanie na prenatalne na NFZ
ja też dostałam takie skierowanie pomimo że wskazań nie było, ale to zależy od lekarza bo mój kierował do swojego kolegi i od razu mówił mi że na skierowaniu wpisuje że niby coś mu się na usg nie podoba żeby NFZ się nie czepiał
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:12   #2319
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
ja w pierwszej ciąży tez nie miałam - jak termin był na dniach to nawet okna myłam żeby szybciej urodzić i też mi brzuch nie twardniał
I jak przebiegał Twój poród? Dużo po terminie urodziłaś? Ja właśnie boję się, że macica nie ćwiczy i później będę rodzić 20h w mękach

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
a tak w ogóle to tęsknie już za takimi prawdziwymi egzotycznymi wakacjami - marzy mi się powrót na tą plażę z avatara ale to niestety dzieciaczki muszą podrosnąć....
Jeny mi też... ja w ogóle dużo od życia nie wymagam, nie chcę żadnych luksusów, pałaców i wakacji 4 razy w roku, ale jeden dwutygodniowy wyjazd wakacyjny w ciągu roku to właśnie spełnienie moich marzeń A my w zeszłym roku nie byliśmy, bo mieliśmy auto do spłacenia, a w tym roku ciąża i znów nigdzie nie byliśmy

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Kochana, to bardzo dobrze, nic tylko się cieszyć
No właśnie nie wiem... tak jak wyżej napisałam, boję się, że to zwiastuje mocno przenoszoną ciążę i długi poród

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak czujecie ruchy dziecka? Czujecie cały czas cały dzień? mnie tak troszkę z rana pokopie, potem kopie kolo 11 a potem jestem tak zabiegana ze nawet nie czuje ruchów i dopiero jak się położę to czuje po jajnikach i pęcherzu. Ale nie jest to takie wiercenie, wypychanie tego brzucha. Z Miskiem było całkiem inaczej. Teraz się trochę martwię.
Cały dzień non stop? Nieee... malutka śpi też dużo ale jak się rusza to dobitnie daje znać, że wszystko u niej w porządku

Nic się nie martw

Cytat:
Napisane przez Acka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bo lot lotem a nie boicie sie tych wysokich temperatur?tez myslalam o jakiejs wycieczce ale chyba poczekam do nastepnych wakacji i wybiore sie gdzies blizej np nad balaton..bylyscie moze?slyszalam rozne opinie i niekoniecznie dobre:/
Ja już wybrałam kierunek na przyszły rok - polecimy we trójkę na Zakynthos. Nie jest daleko, a ponoć pięknie - jeszcze nie byliśmy.

I polecimy albo na początku czerwca albo września... w najgorsze upały się nie wybieramy absolutnie Do Grecji długo się nie leci więc źle nie będzie myślę
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:12   #2320
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Acka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bo lot lotem a nie boicie sie tych wysokich temperatur?tez myslalam o jakiejs wycieczce ale chyba poczekam do nastepnych wakacji i wybiore sie gdzies blizej np nad balaton..bylyscie moze?slyszalam rozne opinie i niekoniecznie dobre:/

Wlasnie o ile same wysokie temperatury nie sa zle o tyle wlasnie klimatyzacja jest niefajna. My juz pozniej byliśmy z TŻ tak wyczuleni na klime, ze np woleliśmy sie w nocy upocic ale nie włączać klimy, wszędzie od niej uciekaliśmy, w restauracjach szukaliśmy najcieplejszych miejsc its
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:14   #2321
Niespodziewajka25
Rozeznanie
 
Avatar Niespodziewajka25
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 754
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Dobry


Dzwonił facet z allegro , okazało sie ze nie podałam koloru wanienki i stad te problemy , a numer na allegro mialam stary i nie mogli sie dodzwonić .. Przeprosił i jutro bede miec juz moja wyprawkę

A swoja drogą baaaardzo miał przystojny głos
__________________
ADAŚ - 03.11.2012
CÓRCIA - tp. 15.08.2015
39/40
Niespodziewajka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 10:14   #2322
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
A pokażesz jakie to te z barierką ?

Dokładnie te miał
ImageUploadedByWizaz Forum1432718058.250490.jpg
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:15   #2323
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
no właśnie ja się bardziej niż wysokich temperatur (bo można lecieć kiedy akurat nie ma szczytu upałów) bałam jakiejś choroby więc trzeba mieć po prostu przy sobie apteczkę na każdą ewentualność
Słusznie... w pokoju klimę można wyłączyć, zmniejszyć, ale w restauracjach to faktycznie ciężko Ale myślę, że wszystko do przejścia
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:15   #2324
Aliczka88
Zadomowienie
 
Avatar Aliczka88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Nibylandia :):)
Wiadomości: 1 688
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

No to dobrze. Uspokoilyscie mnie znowu..

U Nas Miś spał do 2 roku życia w łóżeczku, zwykłym drewnianym, z wyjmowanymi szczebelkami. potem postanowiłam ze może juz spać na dużym u siebie w pokoju. Skręcił z mężem lozeczko, wynieśli na strych i spał ładnie. Spadł kilka razy ale potem kładlam mu druga kołdrę kolo głowy żeby się nie przeturlal i śpi tak do dziś
__________________
"Znaczną częścią naszego życia rodzinnego są udane szarlotki"


Żona
Mama Misia

Makijażystka
Aliczka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:16   #2325
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ja ani nie mam 35 lat ani ryzyka nie było (potem inaczej wyszło na badaniu prenatalnym ale wczesniej nie było wiadomo) i skierowanie dostałam i w sumie sporo moich znajomych w moim wieku bez jakichkolwiek problemów dostawało skierowanie na prenatalne na NFZ
Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
ja też dostałam takie skierowanie pomimo że wskazań nie było, ale to zależy od lekarza bo mój kierował do swojego kolegi i od razu mówił mi że na skierowaniu wpisuje że niby coś mu się na usg nie podoba żeby NFZ się nie czepiał
Macie racje zalezy duzo od lekarza, jesli jest czlowiekiem to da skierowanie bo wiadomo ile to wszystko kosztuje. Ja chodzilam od poczatku prywatnie wiec taki lekarz nigdy nje da na nic skierowania nawet na badania. Natomiast pare razy poszlam na nfz to mi mie chciał nawet wypisac na toxoplazme musialam naklamac ze mam kota w domu :p. Takze sa lekarze i "lekarze".


A powiedzcie mi jak rozwiazac problem posilkow u takiego malego dziecka w podrozy do ciepłych krajów? Bralyscie słoiczki plus podgrzewacz i czajnik? No bo jak inaczej karmic malucha ktory nie je tego co my? Chyba ze istnieją hotele ktore maja specjalne menu dla dzieciaków, tylko ten strach o zatrucie...
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:16   #2326
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
no właśnie ja się bardziej niż wysokich temperatur (bo można lecieć kiedy akurat nie ma szczytu upałów) bałam jakiejś choroby więc trzeba mieć po prostu przy sobie apteczkę na każdą ewentualność

Ja to mam jobla na tym punkcie i zawsze na kazdy wyjazd mam pełen pakiet apteczny - włącznie z zapasowymi antybiotykami dla małego i dla nas, rzeczy na biegunki, wymioty, uczulenia itd... Jade cała wielka kosmetyczka ale dzieki temu jestem spokojniejsza
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:17   #2327
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Niespodziewajka25 Pokaż wiadomość
A swoja drogą baaaardzo miał przystojny głos
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:18   #2328
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez natalia1011 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pol nocy nie spalam, mialam przez pare godzin mega mocny bol lewego boku, przechodzilo na chwilę i znowu mega bol, wiecie co to moglo byc? Myslalam ze moze maly cos ucisnal, ale zadne zmiany pozycji nie pomagaly.

Wiem ze juz pisalyscie o okulistach i wadach, ale jam bylam u optyka to babka mnie uswiadomila zebym poleciala do okulisty, bo juz mi Wada mocno poleciala a podczas porodu moze byc jeszcze gorzej i to moze byc zalecenie do cc. Tylko ja tak bardzo nie chce cc. Ktoras juz byla u okulisty? Ze mi polozna ani ginekolog nic nie mowili o wizycie u okulisty (pewnie dlatego ze nosze soczewki).
mi się nie zdarzyło, więc nie wiem...

Też się wybieram do okulisty... tylko zapisać się muszę

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Dostałam

Pięknie zapakowane, i nawet poszewkę na jaśka gratis przysłali Jestem zadowolona, jakość materiału w dotyku - rewelacja.... Zaraz wrzucam do prania- będzie jeszcze milsza
Śliczności!

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
o ale ci fajnie ! my się też zastanawialiśmy czy by w czerwcu nie wyskoczyć ale jednak doszłam do wniosku że to za daleko jest i za duże ryzyko
No ja też mam daleko cała Polska prawie no ale nigdy nad morzem nie byłam
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:19   #2329
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi jak rozwiazac problem posilkow u takiego malego dziecka w podrozy do ciepłych krajów? Bralyscie słoiczki plus podgrzewacz i czajnik? No bo jak inaczej karmic malucha ktory nie je tego co my? Chyba ze istnieją hotele ktore maja specjalne menu dla dzieciaków, tylko ten strach o zatrucie...
Ja na pewno zabiorę zapas słoiczków, ale i będziemy lecieć do Europy, bo Afryki to bym się bała... właśnie ze względu na zatrucia.

Są hotele które mają menu dla maluszków, stoją podgrzewacze w restauracjach, byliśmy w takim hotelu w Turcji np.
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-27, 10:21   #2330
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Macie racje zalezy duzo od lekarza, jesli jest czlowiekiem to da skierowanie bo wiadomo ile to wszystko kosztuje. Ja chodzilam od poczatku prywatnie wiec taki lekarz nigdy nje da na nic skierowania nawet na badania. Natomiast pare razy poszlam na nfz to mi mie chciał nawet wypisac na toxoplazme musialam naklamac ze mam kota w domu :p. Takze sa lekarze i "lekarze".


A powiedzcie mi jak rozwiazac problem posilkow u takiego malego dziecka w podrozy do ciepłych krajów? Bralyscie słoiczki plus podgrzewacz i czajnik? No bo jak inaczej karmic malucha ktory nie je tego co my? Chyba ze istnieją hotele ktore maja specjalne menu dla dzieciaków, tylko ten strach o zatrucie...

My zawsze jeździmy do cywilizowanych krajów - w sensie omijamy Tunezję, Egipt itd bo nas kraje arabskie nie interesują jakos.
Jak junior miał te pol roku to wtedy wlanie wszytsko zabierałam ze sobą - był karmiony mlekiem mm wiec mleko, grzałkę do wody, słoiczki... Tak na prawde mogłam sobie odpuścić np słoiczki bo byliśmy w Grecji gdzie na każdym kroku szło zakupić jedzonko no i czajnik tez był w pokoju.
Dla starszych dzieci w większości hoteli sa specjalne menu lub bufety

My teraz planujemy zima jechac do tych Włoch wiec Julka bedzie miała 5-6 miesiecy a potem w maju na 2-tygodniowe wakacje samolotem do Grecji, Hiszpanii... Ale wlasnie zeby lot nie był zbyt długi bo nie planujemy wykupywać osobnego miejsca dla małej (po co dodatkowe koszty) no a na kolankach to pozniej sie juz męczące to robi dla obu stron
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia

Edytowane przez roxana_lu
Czas edycji: 2015-05-27 o 10:23
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:21   #2331
104moni
Przyczajenie
 
Avatar 104moni
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cześć dziewczyny
Przyszła mama sierpniowa z Antkiem w brzuchu chce się do was przyłączyć.
Jestem już na zwolnieniu wiec będę miała czas zaglądać na forum.
Termin na 08 sierpnia 2015
Wzięłam się za kompletowanie wyprawki

Spokojnego dnia
__________________
104moni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:21   #2332
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Stokke sleepi...
Dla mnie bez sensu, bo wolałabym zmienić dziecku po czasie łóżeczko...
Te Sleepi będzie zajmowało póżniej sporo miejsca w pokoju, a jakoś nie wierzę w to, że Mały do 8 r.ż spałby w nim...
Może i bez sensu, ale jakie piękne
Wiesz co, jak on się tak upiera, to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie to, o czym któraś z dziewczyn pisała, czyli łóżeczko 70x140 z opcją tapczanika Czyli na początku masz normalne szczebelkowe, a jak dzieć zaczyna uciekać, przerabiasz na tapczanik.

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Muszę pomyśleć jak to zrobić ...
Ta kołyska od teściów miała być właśnie u nas w sypialni, a łóżeczko w pokoiku...Tż jej nie chce więc muszę coś innego wymyśleć...
Też chciałabym zrobić tak kak Ty kiedyś pisałaś
W nocy Małego chcę mieć w sypialni, a w ciągu dnia żeby u siebie spał
Heh, już kiedyś pisałam, ze miałam na odwrót Spanie nocne w łóżeczku w sypialni, spanie w dzień w saloonie przy mnie w kołysce

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
I jak przebiegał Twój poród? Dużo po terminie urodziłaś? Ja właśnie boję się, że macica nie ćwiczy i później będę rodzić 20h w mękach

No właśnie nie wiem... tak jak wyżej napisałam, boję się, że to zwiastuje mocno przenoszoną ciążę i długi poród
Niekoniecznie
Ja miałam twardnienia i stawianie się brzucha od 5 miesiąca, a Żuk przeterminowął się o 10 dni i rodziłam go 12,5 godziny

Cytat:
Napisane przez Niespodziewajka25 Pokaż wiadomość
Dzwonił facet z allegro , okazało sie ze nie podałam koloru wanienki i stad te problemy , a numer na allegro mialam stary i nie mogli sie dodzwonić .. Przeprosił i jutro bede miec juz moja wyprawkę

A swoja drogą baaaardzo miał przystojny głos
Haaa... super
Uwielbiam "przystojne głosy"... a jeszcze im niższe tym lepsze... do teraz jak rozmawiam ze swoim byłym (w sumie jednym i drugim), to mi kolana miękną... taki piękny, ciepły bas, że...

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dokładnie te miał
Załącznik 5987267
Ooo i jak się sprawdzało, bo mooocno o nim od wczoraj myślę
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:23   #2333
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez 104moni Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Przyszła mama sierpniowa z Antkiem w brzuchu chce się do was przyłączyć.
Jestem już na zwolnieniu wiec będę miała czas zaglądać na forum.
Termin na 08 sierpnia 2015
Wzięłam się za kompletowanie wyprawki

Spokojnego dnia
witam
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:25   #2334
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie
Ja miałam twardnienia i stawianie się brzucha od 5 miesiąca, a Żuk przeterminowął się o 10 dni i rodziłam go 12,5 godziny
Czyli reguły nie ma No to mnie pocieszyłaś trochę

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez 104moni Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Przyszła mama sierpniowa z Antkiem w brzuchu chce się do was przyłączyć.
Jestem już na zwolnieniu wiec będę miała czas zaglądać na forum.
Termin na 08 sierpnia 2015
Wzięłam się za kompletowanie wyprawki

Spokojnego dnia
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:25   #2335
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Może i bez sensu, ale jakie piękne
Wiesz co, jak on się tak upiera, to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie to, o czym któraś z dziewczyn pisała, czyli łóżeczko 70x140 z opcją tapczanika Czyli na początku masz normalne szczebelkowe, a jak dzieć zaczyna uciekać, przerabiasz na tapczanik.



Heh, już kiedyś pisałam, ze miałam na odwrót Spanie nocne w łóżeczku w sypialni, spanie w dzień w saloonie przy mnie w kołysce



Niekoniecznie
Ja miałam twardnienia i stawianie się brzucha od 5 miesiąca, a Żuk przeterminowął się o 10 dni i rodziłam go 12,5 godziny



Haaa... super
Uwielbiam "przystojne głosy"... a jeszcze im niższe tym lepsze... do teraz jak rozmawiam ze swoim byłym (w sumie jednym i drugim), to mi kolana miękną... taki piękny, ciepły bas, że...



Ooo i jak się sprawdzało, bo mooocno o nim od wczoraj myślę

Powiem szczerze ze nie jest szczególnie drogie, jest niziutkie, barierka wystarczająca do zatrzymania dziecka i jak u nas sprawdziło sie idealnie spał w nim od 2rż do teraz wiec wykorzystane w pełni
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:25   #2336
Mirabelka_90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 693
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

DZień dobry.
Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Nie moge spac...
Bezsenność mnie dopadła...

Aaaa i znalazłam to
Załącznik 5987207
o właśnie tak to wygląda u mnie od paru dni;d w nocy w szczególności, albo jak gdzieś jedziemy. Każdą toaletę zwiedzam..
Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ja sie witam
Dzis TŻ ma wolne wiec śniadanie ogarnął... A ja dzis praktycznie cała noc bez snu a na domiar mam dziwne bole w podbrzuszu przez ktore spac nie mogłam, rwa kulszowa mnie dopadła, ze ruszyc sie nie moge i w ogole kicha...

Generalnie TŻ stwierdził, ze cos nie halo jest skoro drugi dzien z rzędu wracam po śniadaniu do lozka...
No to rzeczywiście musiało Cię dopaść kiepskie samopoczucie. A już troszkę lepiej się czujesz?

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość

Dziewczyny jak czujecie ruchy dziecka? Czujecie cały czas cały dzień? mnie tak troszkę z rana pokopie, potem kopie kolo 11 a potem jestem tak zabiegana ze nawet nie czuje ruchów i dopiero jak się położę to czuje po jajnikach i pęcherzu. Ale nie jest to takie wiercenie, wypychanie tego brzucha. Z Miskiem było całkiem inaczej. Teraz się trochę martwię.
Ja czuję bardzo często. Ale też nie non stop. Spokojnie zapewne też odpocząć mamusi chce dać
A ja już jutro wizyta. Ciekawe ile ten mój brzdąc waży. pewnie już dużo bo będzie 30w3d ciąży;d
Ja od rana piszę do kurierów bo troszkę rzeczy się w Polsce nazbierało i chcemy je w końcu do nas wysłać Więc za jakieś 2 tygodnie będę miała prezenciki;d
Mirabelka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:26   #2337
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez 104moni Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Przyszła mama sierpniowa z Antkiem w brzuchu chce się do was przyłączyć.
Jestem już na zwolnieniu wiec będę miała czas zaglądać na forum.
Termin na 08 sierpnia 2015
Wzięłam się za kompletowanie wyprawki

Spokojnego dnia

Hej !
Napisz cos więcej o sobie
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:26   #2338
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
I jak przebiegał Twój poród? Dużo po terminie urodziłaś? Ja właśnie boję się, że macica nie ćwiczy i później będę rodzić 20h w mękach
no nie pocieszę ci bo mała była "przeterminowana" 12 dni, poród trwał 18 h i zakończył się cesarką ale...... to wszystsko ( w sensie długość porodu) było spowodowane tym że mała była owinięta pępowiną i tak jakby " zawieszona" na niej (nie wiem jak to inaczej opisać) dlatego nie naciskała na szyjkę i ta wolno się rozwierała


Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Jeny mi też... ja w ogóle dużo od życia nie wymagam, nie chcę żadnych luksusów, pałaców i wakacji 4 razy w roku, ale jeden dwutygodniowy wyjazd wakacyjny w ciągu roku to właśnie spełnienie moich marzeń A my w zeszłym roku nie byliśmy, bo mieliśmy auto do spłacenia, a w tym roku ciąża i znów nigdzie nie byliśmy
my w zeszłym roku byliśmy 2 tygodnie nad polskim morzem nie jest to co prawda to co zagraniczne wakacje ale zawsze jakaś odskocznia tym bardziej że pogoda się trafiła fajna było cały czas tak 27-28 stopni i deszcz padał może 2 razy
w tym roku też nigdzie nie jedziemy
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:27   #2339
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ja to mam jobla na tym punkcie i zawsze na kazdy wyjazd mam pełen pakiet apteczny - włącznie z zapasowymi antybiotykami dla małego i dla nas, rzeczy na biegunki, wymioty, uczulenia itd... Jade cała wielka kosmetyczka ale dzieki temu jestem spokojniejsza
e to chyba standardowa mama jesteś ja mam tak samo nawet jeśli jadę tylko nad morze 700km a wiadomo, że tam też apteki są hehe ale wolę mieć przy sobie niż latać w nieznanym mieście szukając apteki itd
A! jak to z antybiotykami jest... w zesłym roku przed wyjazdem do Turcji lekarz przepisał tylko dla Mai jakiś probiotyk chyba to był i brała już miesiąc przed wyjazdem ale powiedział że antybiotyku nie wypisze bo w hotelu też będzie lakarz jak by co... Teraz jedzie do Egiptu, też chcę już jej miesiąc przed wyjazdem cos podawać... Ale antybiotyku pewnie nie przepisze...
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-27, 10:28   #2340
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
DZień dobry.

o właśnie tak to wygląda u mnie od paru dni;d w nocy w szczególności, albo jak gdzieś jedziemy. Każdą toaletę zwiedzam..


No to rzeczywiście musiało Cię dopaść kiepskie samopoczucie. A już troszkę lepiej się czujesz?


Ja czuję bardzo często. Ale też nie non stop. Spokojnie zapewne też odpocząć mamusi chce dać
A ja już jutro wizyta. Ciekawe ile ten mój brzdąc waży. pewnie już dużo bo będzie 30w3d ciąży;d
Ja od rana piszę do kurierów bo troszkę rzeczy się w Polsce nazbierało i chcemy je w końcu do nas wysłać Więc za jakieś 2 tygodnie będę miała prezenciki;d


Lepiej troszkę... Junior w szkole, TŻ w domu wiec polezelismy troszkę razem i sie jakos tak zrelaksowalam
Ale z lozka jesscze dzisiaj nie wstałam dobrze, ze na obiad z dziadkami śmigamy bo bym nie dała rady dzis ugotować taaaaka niemoc !
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-19 10:52:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:06.