Pierwszy lot do londynu na interview - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-18, 19:26   #1
KlaudiaPoland232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Question

Pierwszy lot do londynu na interview


Hej W tym roku jestem w klasie maturalnej , aplikowałam na studia do londynu , dostałam zaproszenie na rozmowę i przesłuchanie na 4 grudnia z uniwersytetu Roehampton - mój wymarzony na mój kierunek !
Problem w tym , że nigdy nie leciałam samolotem , nie mam zadnej rodziny w Londynie , boję się , że sobie nie poradze na lotnisku , potem z trafieniem do uniwersytetu itp.
A najgorsze jest to że termin - 4 grudnia czyli za dwa tygodnie
Wpadłam w panikę ....
Proszę o jakieś rady , a może ktoś bd w stanie jakoś pomóc ?
KlaudiaPoland232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 20:00   #2
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

chcesz studiować w UK, a panikujesz już teraz, przy rozmowie...?
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 20:09   #3
KlaudiaPoland232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

nie rozmowa ale tym jak tam trafie i samolotem ;/
KlaudiaPoland232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 20:16   #4
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
chcesz studiować w UK, a panikujesz już teraz, przy rozmowie...?
A co w tym dziwnego, że nastolatka panikuje przed rozmową, która może zaważyć na jej planach, marzeniach o edukacji na konkretnej uczelni?

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość
nie rozmowa ale tym jak tam trafie i samolotem ;/
Chyba nie wylądujesz w Londynie godzinę przed rozmową, tylko wcześniej, prawda?
Nie stresuj się, poszukaj dokładnie w internecie możliwych dróg, jak trafić na uczelnię/do hotelu czy gdzie tam się zatrzymasz, spisz sobie nr autobusów, metra, którymi dojedziesz najbliżej miejsca docelowego, spisz adresy, najwyżej wsiądziesz do taxi i podasz kierowcy karteczkę z nim. Masz czas, pomyśl spokojnie, jak możesz sobie ułatwić pobyt tam. Będzie dobrze Nie nakręcaj się, myśl pozytywnie, pokaż, jak się cieszysz na ten wyjazd ;p
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 20:29   #5
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość
Hej W tym roku jestem w klasie maturalnej , aplikowałam na studia do londynu , dostałam zaproszenie na rozmowę i przesłuchanie na 4 grudnia z uniwersytetu Roehampton - mój wymarzony na mój kierunek !
Problem w tym , że nigdy nie leciałam samolotem , nie mam zadnej rodziny w Londynie , boję się , że sobie nie poradze na lotnisku , potem z trafieniem do uniwersytetu itp.
A najgorsze jest to że termin - 4 grudnia czyli za dwa tygodnie
Wpadłam w panikę ....
Proszę o jakieś rady , a może ktoś bd w stanie jakoś pomóc ?
Hej, gratuluję oczywiście i trzymam kciuki . Możesz powiedzieć, jaką aplikację i kiedy składałaś? I co z dokumentami, doślesz je po maturze? Pytam bo temat bardzo mnie interesuje, myślę też o studiach w Szwecji/ Anglii. I co do kwestii finansowej- będziesz składała papierki o pomoc od państwa?
Z góry dzięki za odpowiedzi
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 20:29   #6
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość
Hej W tym roku jestem w klasie maturalnej , aplikowałam na studia do londynu , dostałam zaproszenie na rozmowę i przesłuchanie na 4 grudnia z uniwersytetu Roehampton - mój wymarzony na mój kierunek !
Problem w tym , że nigdy nie leciałam samolotem , nie mam zadnej rodziny w Londynie , boję się , że sobie nie poradze na lotnisku , potem z trafieniem do uniwersytetu itp.
A najgorsze jest to że termin - 4 grudnia czyli za dwa tygodnie
Wpadłam w panikę ....
Proszę o jakieś rady , a może ktoś bd w stanie jakoś pomóc ?
Zakladam, ze znasz angielski.
Lotnisko to nie labirynt. Wysiadasz, podazasz na wspolpasazeramii i robisz to co oni. Nie ma tu zadnej filozofii.
Co do dojazdu- masz adres-kod pocztowy ( za pomoca kodu mozesz precyzyjnie zlokalizowac na mapie dane miejsce) i zaplanuj dojazd. Na lotnisku musi byc jakis punkt informacyjny, tam tez mozesz zapytac, ale lepiej jest miec opracowana trase dojazdu przed wylotem do UK. Wejdz na strone londynskiego metra, popatrz jak to wyglada, bys nie przezyla szoku, bo nasza W-wa to namiastka metra
Glowa do gory- nie Ty pierwsza jedziesz w nieznane
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 20:41   #7
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

A ja nie wiem, czemu się tak strasznie dziwicie, że Klaudia się boi. Przecież to normalny strach przed nieznanym, tymbardziej że pewnie nigdy nie była w takiej sytuacji. Da sobie radę, ale wielkie zdziwienie jest niepotrzebne. Tak jak dziewczyny mówią: zaplanuj trasę, może napisz do jakiegoś 'partnera' którego znajdziesz tam na stronie i wszystko będzie ok.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 21:10   #8
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
A ja nie wiem, czemu się tak strasznie dziwicie, że Klaudia się boi. Przecież to normalny strach przed nieznanym, tymbardziej że pewnie nigdy nie była w takiej sytuacji. Da sobie radę, ale wielkie zdziwienie jest niepotrzebne. Tak jak dziewczyny mówią: zaplanuj trasę, może napisz do jakiegoś 'partnera' którego znajdziesz tam na stronie i wszystko będzie ok.
mnie zdziwiła ta panika "nigdy nie leciałam samolotem, nie mam tam żadnej rodziny"
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 21:19   #9
KlaudiaPoland232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Hej, gratuluję oczywiście i trzymam kciuki . Możesz powiedzieć, jaką aplikację i kiedy składałaś? I co z dokumentami, doślesz je po maturze? Pytam bo temat bardzo mnie interesuje, myślę też o studiach w Szwecji/ Anglii. I co do kwestii finansowej- będziesz składała papierki o pomoc od państwa?
Z góry dzięki za odpowiedzi

Hej składałam przez UCAS , tam musiałam napisać bardzo duzo o sobie , co bd zdawać na maturze , personal statement , no i referencje od nauczyciela i takie tam różne
Aplikacja ta jest chyba tylko do uniwersytetów w UK , i tak zaznaczałam tam UE Team - jeśli chodzi o finanse co oznacza że chcę pożyczkę , o którą bd się ubiegać po oficjalnym przyjęciu , ale z tym już problemu raczej nie bd jesli bym się oficjalnie dostała , bo dostają ją wszyscy w uni którzy zaczynąją studia na BA
generalnie deadline jest do maja w moim przypadku ale pani którą mną kierowała kazała mi złozyć wsześniej , więc jak wysałam to po tygodniu miałam już odp :O
dokumenty po maturze ... własnie jestem zdziwiona gdyż zaznaczałam pending - czyli wyniki jak zdam , nie wiem nie pytali sie mnie o to , narazie dostałam tylko że mnie zapraszają na tą rozmowę i audycje
no i ja aplikuję na teatr tańca co też troszkę zmienia postać rzeczy

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez tiniaczek Pokaż wiadomość
Zakladam, ze znasz angielski.
Lotnisko to nie labirynt. Wysiadasz, podazasz na wspolpasazeramii i robisz to co oni. Nie ma tu zadnej filozofii.
Co do dojazdu- masz adres-kod pocztowy ( za pomoca kodu mozesz precyzyjnie zlokalizowac na mapie dane miejsce) i zaplanuj dojazd. Na lotnisku musi byc jakis punkt informacyjny, tam tez mozesz zapytac, ale lepiej jest miec opracowana trase dojazdu przed wylotem do UK. Wejdz na strone londynskiego metra, popatrz jak to wyglada, bys nie przezyla szoku, bo nasza W-wa to namiastka metra
Glowa do gory- nie Ty pierwsza jedziesz w nieznane
ohh dziękuję , poszukam pewnie , przed wyjazdem wszystko sobie zaplanuję jakoś i sprobuję ogarnać ale zawsze jest inaczej jak się patrzy na trase w internecie a na zywo no i to jest Londyn ....
KlaudiaPoland232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 21:31   #10
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość
Hej składałam przez UCAS , tam musiałam napisać bardzo duzo o sobie , co bd zdawać na maturze , personal statement , no i referencje od nauczyciela i takie tam różne
Aplikacja ta jest chyba tylko do uniwersytetów w UK , i tak zaznaczałam tam UE Team - jeśli chodzi o finanse co oznacza że chcę pożyczkę , o którą bd się ubiegać po oficjalnym przyjęciu , ale z tym już problemu raczej nie bd jesli bym się oficjalnie dostała , bo dostają ją wszyscy w uni którzy zaczynąją studia na BA
generalnie deadline jest do maja w moim przypadku ale pani którą mną kierowała kazała mi złozyć wsześniej , więc jak wysałam to po tygodniu miałam już odp :O
dokumenty po maturze ... własnie jestem zdziwiona gdyż zaznaczałam pending - czyli wyniki jak zdam , nie wiem nie pytali sie mnie o to , narazie dostałam tylko że mnie zapraszają na tą rozmowę i audycje
no i ja aplikuję na teatr tańca co też troszkę zmienia postać rzeczy

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------



ohh dziękuję , poszukam pewnie , przed wyjazdem wszystko sobie zaplanuję jakoś i sprobuję ogarnać ale zawsze jest inaczej jak się patrzy na trase w internecie a na zywo no i to jest Londyn ....
Bardzo zazdroszczę i będę trzymała kciuki! Dawaj znać na bieżąco co i jak. A powiedz, jak u Ciebie z kwestią 'providence of english'? Zdajesz jakiś test dodatkowo, czy matura rozszerzona im wystarcza? (bo i o takiej opcji słyszałam).
Wklikałam stronę universytetu i chciałam zobaczyć warunki przyjęcia dla członków EU ale strona nie działa.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 21:31   #11
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Poszukaj sobie mapki dojazdu i wydrukuj wszystko albo zapisz na kartce . Na lotnisku nie można się zgubić, a jak już dolecisz to po prostu możesz się kogoś zapytać, poza tym w metrze są duże mapki ze schematami i da się je rozszyfrować, na lotniskach są też punkty informacyjne itp. Z planem miasta i metra dasz sobie radę. Zawsze możesz dzień wcześniej pojechać do uniwersytetu, żeby wiedzieć jak przebiega droga, następnego dnia już będziesz się mniej denerwowała.
Na wizażu są też wątki dziewczyn, które mieszkają za granicą - poszukaj, bo może akurat ktoś mieszka w pobliżu i powie Ci gdzie najlepiej znaleźć nocleg, albo jak najszybciej dojechać itp.
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 21:48   #12
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość

ohh dziękuję , poszukam pewnie , przed wyjazdem wszystko sobie zaplanuję jakoś i sprobuję ogarnać ale zawsze jest inaczej jak się patrzy na trase w internecie a na zywo no i to jest Londyn ....
Na lotnisku to nie problem, popytaj ludzi, którzy lecieli, powiedzą Ci co się robi krok po kroku, nic trudnego wbrew pozorom. Lotniska są około godziny drogi od Londynu, zabukuj sobie najlepiej przez internet bilet na autobus, będziesz spokojniejsza Ale przygoda, gratuluję
A właśnie, gdzie będziesz nocować?

Jak martwisz się jak dotrzeć do uniwerku to opracuj drogę wcześniej, w necie, jednak kierowcy i policjanci ( ) są tam bardzo pomocni, w razie kłopotów nie wahaj się dopytać

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-11-18 o 21:52
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 21:53   #13
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość
ohh dziękuję , poszukam pewnie , przed wyjazdem wszystko sobie zaplanuję jakoś i sprobuję ogarnać ale zawsze jest inaczej jak się patrzy na trase w internecie a na zywo no i to jest Londyn ....
Jasne Dlatego przygotuj sie najlepiej jak potrafisz. Spisz krok po kroku co i gdzie. Co do spania- moze poszukaj wsrod miejsc typu bed&breakfast.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 22:15   #14
KlaudiaPoland232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Bardzo zazdroszczę i będę trzymała kciuki! Dawaj znać na bieżąco co i jak. A powiedz, jak u Ciebie z kwestią 'providence of english'? Zdajesz jakiś test dodatkowo, czy matura rozszerzona im wystarcza? (bo i o takiej opcji słyszałam).
Wklikałam stronę universytetu i chciałam zobaczyć warunki przyjęcia dla członków EU ale strona nie działa.
no nie dziala , generalnie poprastu wyslalam aplikacje no i mam - musze leciec do londynu ! haaha
wiesz , wymagany jest IELTS wszedzie , trzeba go zdac , ale mozesz go zdawac jesli zostaniesz przyjeta juz na uniwersytecie , w polsce sie placi za to jakies 600 zl ,tam jest za darmo , zalezy od uniwersytetu i sytuacji , ja np napisalam tylko ze bd zdawac rozszerzony ang , aplikacji mi w zaden sposob nie cofneli .... wiec albo zakladaja ze zdam to u nich jesli mnie przyjma , albo odpowiada im rozszerzony ang.
zycze ci tez powodzenia pytaj , ja juz jestem po aplikacji na UCAS ( duzo sie nameczylam ) moge dac rady z checia

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Poszukaj sobie mapki dojazdu i wydrukuj wszystko albo zapisz na kartce . Na lotnisku nie można się zgubić, a jak już dolecisz to po prostu możesz się kogoś zapytać, poza tym w metrze są duże mapki ze schematami i da się je rozszyfrować, na lotniskach są też punkty informacyjne itp. Z planem miasta i metra dasz sobie radę. Zawsze możesz dzień wcześniej pojechać do uniwersytetu, żeby wiedzieć jak przebiega droga, następnego dnia już będziesz się mniej denerwowała.
Na wizażu są też wątki dziewczyn, które mieszkają za granicą - poszukaj, bo może akurat ktoś mieszka w pobliżu i powie Ci gdzie najlepiej znaleźć nocleg, albo jak najszybciej dojechać itp.
mozesz dokladniej powiedziec gdzie moge nawiazac kontakt z kim takim tutaj ? zalogowalam sie tutaj dopiero dzis
z gory dzieki
KlaudiaPoland232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 11:01   #15
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Tutaj jest wątek dziewczyn z Londynu i od razu jakieś przydatne linki itp. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=637485
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 15:56   #16
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość
Hej W tym roku jestem w klasie maturalnej , aplikowałam na studia do londynu , dostałam zaproszenie na rozmowę i przesłuchanie na 4 grudnia z uniwersytetu Roehampton - mój wymarzony na mój kierunek !
Problem w tym , że nigdy nie leciałam samolotem , nie mam zadnej rodziny w Londynie , boję się , że sobie nie poradze na lotnisku , potem z trafieniem do uniwersytetu itp.
A najgorsze jest to że termin - 4 grudnia czyli za dwa tygodnie
Wpadłam w panikę ....
Proszę o jakieś rady , a może ktoś bd w stanie jakoś pomóc ?

cześć, też jestem w klasie maturalnej, też chcę studiować w UK tylko że jeszcze męczę się z aplikacją.. ale o tym zaraz

Po pierwsze, nie dziwie się że sie stresujesz. Ja byłam na open day 40km od centrum Londynu, a lądowałam na Luton czyli drugie 40km i też się martwiłam czy ja tam trafię... więc wydrukowałam sobie mapy, na stronie NationalRail ogarnęłam mniej więcej ile jest przesiadek i gdzie one są... i tyle. Potem już na lotnisku w miarę szybko się ogarnęłam, tak naprawdę co chwilę stoi jakaś osoba której można zapytać, w metrze są specjalni ludzie od tego także co przesiadkę łapałam kogoś i mówiłam że chcę jechać do Guildford, co teraz mam robić i oni mi wszystko na spokojnie wyjaśniali, bardzo mili ludzie także na pewno trafisz, zawsze można kogoś zapytać, nawet zwykłych przechodniów jak pytałam i ktoś jechał w tę samą stronę to trzymaliśmy się razem
a jedziesz zupełnie sama??
i przy okazji, kupujesz sobie jakiś bilet z WizzAir czy skąd, bo dwa tygodnie to już mało czasu..

to teraz ja mam kilka pytań odnośnie UCAS
1. zakładka education - czy wpisywałaś w szkołach tylko liceum czy gimnazjum (i podstawówkę?... nie.....) też...?
2. "Date of first entry to UK" - rozumiem, że mam wpisać orientacyjnie.. np 23 września 2014?
3. "Have you ever lived or worked in the EU (excluding the UK), European Economic Area (EEA) or Switzerland?" nie rozumiem o co im tutaj chodzi.... przecież mieszkam całe życie w EU tak samo z tym:
"Do you have a parent, step parent, spouse or civil partner who is an EU (excluding the UK), EEA or Swiss national? *"
4. Referencje - nauczycielka napisała mi zdanie w stylu "..przewiduję że wyniki będą sie miescić w 80-100%" - takie rzeczy się pisze, czy ona potem logując się będzie miała do wypełnienia rubrykę predicted grades i po prostu tam dokładnie napisze?

chyba na tyle.... z góry dzięki i miło Cię poznać
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 16:09   #17
KlaudiaPoland232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
cześć, też jestem w klasie maturalnej, też chcę studiować w UK tylko że jeszcze męczę się z aplikacją.. ale o tym zaraz

Po pierwsze, nie dziwie się że sie stresujesz. Ja byłam na open day 40km od centrum Londynu, a lądowałam na Luton czyli drugie 40km i też się martwiłam czy ja tam trafię... więc wydrukowałam sobie mapy, na stronie NationalRail ogarnęłam mniej więcej ile jest przesiadek i gdzie one są... i tyle. Potem już na lotnisku w miarę szybko się ogarnęłam, tak naprawdę co chwilę stoi jakaś osoba której można zapytać, w metrze są specjalni ludzie od tego także co przesiadkę łapałam kogoś i mówiłam że chcę jechać do Guildford, co teraz mam robić i oni mi wszystko na spokojnie wyjaśniali, bardzo mili ludzie także na pewno trafisz, zawsze można kogoś zapytać, nawet zwykłych przechodniów jak pytałam i ktoś jechał w tę samą stronę to trzymaliśmy się razem
a jedziesz zupełnie sama??
i przy okazji, kupujesz sobie jakiś bilet z WizzAir czy skąd, bo dwa tygodnie to już mało czasu..

to teraz ja mam kilka pytań odnośnie UCAS
1. zakładka education - czy wpisywałaś w szkołach tylko liceum czy gimnazjum (i podstawówkę?... nie.....) też...?
2. "Date of first entry to UK" - rozumiem, że mam wpisać orientacyjnie.. np 23 września 2014?
3. "Have you ever lived or worked in the EU (excluding the UK), European Economic Area (EEA) or Switzerland?" nie rozumiem o co im tutaj chodzi.... przecież mieszkam całe życie w EU tak samo z tym:
"Do you have a parent, step parent, spouse or civil partner who is an EU (excluding the UK), EEA or Swiss national? *"
4. Referencje - nauczycielka napisała mi zdanie w stylu "..przewiduję że wyniki będą sie miescić w 80-100%" - takie rzeczy się pisze, czy ona potem logując się będzie miała do wypełnienia rubrykę predicted grades i po prostu tam dokładnie napisze?

chyba na tyle.... z góry dzięki i miło Cię poznać
1 szkoły pisalam w języku polskim ( tak mi kazała moja pani ) nie wpisywałam podstawowki ,
2. tak orientacyjnie - ja tak pisałam
3 w tym punkcie zaznaczyłam że tak , to sie chyba odnosi do ludzi spoza UE , ale wrzucili to ogolnie .... sama miałam z tym problem ale sie nie martw jak wszystko zapiszesz , i bd chciała zapłacić i wysłać to UCAS najpierw to wszystko sprawdza i czyta personal statement sprawdza też czy nie był kopiowany i bla bla bla na facebooku mają profil i możesz tam się spytać , bardzo szybko udzielaja odp
4 . hah i tu cie zaskoczę moja nauczycielka napisała że nie jest w stanie przewidzieć moich ocen i nie wpisywała nic jak widac chyba im to nie przeszkadza bo dziś dostałam drugie zaproszenie na interview ....ranyy ..... :P najważniejsze jest personal statement - jak im sie po tym spodobasz to do cb napiszą , że np brakuje im przewidywanych ocen , albo zaproszą na interview ....
powodzenia i gdzie aplikujesz ?
może pogadamy na skypa albo coś ? ja jestem chętna wiec jak coś to pisz , nie mam tu nikogo kto ze mna aplikuje i jestem z tym kompletnie sama ...;/

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez winklepicker Pokaż wiadomość
Tutaj jest wątek dziewczyn z Londynu i od razu jakieś przydatne linki itp. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=637485
dziękuję
KlaudiaPoland232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 16:34   #18
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Dzięki za odpowiedzi
3. W obu zaznaczyłaś 'tak'?
4. Ale napisała tak w referencjach? Bo ja jeszcze nie wpisałam danych mojej nauczycielki więc ja sobie tylko wyobrażam jak to wygląda, że potem ona się loguje, wkleja referencje i jest jakaś rubryka na predicted grades.. więc Twoja chyba musiała wypełnić jakoś tę rubrykę?

dzięki, też życzę powodzenia, mój numer jeden to turystyka na University of Surrey! tam też byłam na open day, niesamowite wrażenia
a jeśli nie wyjdzie Surrey (chociaż modlę się aby wyszło...) to zostanie Plymouth, Greenwich... albo.. no właśnie, z turystyki to chyba te są najlepsze więc muszę się zastanowić jeszcze..
a Ty gdzie jeszcze złożyłaś?

jestem za! ogólnie zauważyłam że w tym roku jakoś mało ludzi się wybiera do UK... jakbyś chciała to możesz mnie dodać na facebooka albo skype chociaż od razu mówie że na tym pierwszym jestem częściej.
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 17:19   #19
KlaudiaPoland232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez ferltoun Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi
3. W obu zaznaczyłaś 'tak'?
4. Ale napisała tak w referencjach? Bo ja jeszcze nie wpisałam danych mojej nauczycielki więc ja sobie tylko wyobrażam jak to wygląda, że potem ona się loguje, wkleja referencje i jest jakaś rubryka na predicted grades.. więc Twoja chyba musiała wypełnić jakoś tę rubrykę?

dzięki, też życzę powodzenia, mój numer jeden to turystyka na University of Surrey! tam też byłam na open day, niesamowite wrażenia
a jeśli nie wyjdzie Surrey (chociaż modlę się aby wyszło...) to zostanie Plymouth, Greenwich... albo.. no właśnie, z turystyki to chyba te są najlepsze więc muszę się zastanowić jeszcze..
a Ty gdzie jeszcze złożyłaś?

jestem za! ogólnie zauważyłam że w tym roku jakoś mało ludzi się wybiera do UK... jakbyś chciała to możesz mnie dodać na facebooka albo skype chociaż od razu mówie że na tym pierwszym jestem częściej.

Ja usnęłam fb z powodów prywatnych
podaję ci mojego skypa klaudiablackswan
KlaudiaPoland232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 15:29   #20
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość
Ja usnęłam fb z powodów prywatnych
podaję ci mojego skypa klaudiablackswan
okej w takim razie wysłałam Ci to zaproszenie na skype
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 02:12   #21
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość
no i ja aplikuję na teatr tańca co też troszkę zmienia postać rzeczy
O, a do której szkoły aplikujesz?
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 12:01   #22
asullka00
Zakorzenienie
 
Avatar asullka00
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 673
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Jeśli znasz dobrze angielski to powinnaś sobie poradzić, będziesz pytać ludzi itp, na pewno Ci pomogą.
Ja 1 raz leciałam z koleznką, też się trochę bałam, ale w dwójkę to zawsze raźniej.
asullka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 15:50   #23
ujagny_blog
Raczkowanie
 
Avatar ujagny_blog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 164
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Trasę możesz sobie zaplanować w google maps. Wybierasz punkt początkowy, docelowy, klikasz directions i zaznaczasz komunikację miejską jako środek transportu. Pokazuje pociągi, metro, autobusy, tramwaje, dokładne godziny odjazdu, przyjazdu, nawet długość spaceru z jednego przystanku na drugi w minutach.
__________________
<ciach_reklama>
ujagny_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 23:08   #24
Miss L
Raczkowanie
 
Avatar Miss L
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 115
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość
Hej W tym roku jestem w klasie maturalnej , aplikowałam na studia do londynu , dostałam zaproszenie na rozmowę i przesłuchanie na 4 grudnia z uniwersytetu Roehampton - mój wymarzony na mój kierunek !
Problem w tym , że nigdy nie leciałam samolotem , nie mam zadnej rodziny w Londynie , boję się , że sobie nie poradze na lotnisku , potem z trafieniem do uniwersytetu itp.
A najgorsze jest to że termin - 4 grudnia czyli za dwa tygodnie
Wpadłam w panikę ....
Proszę o jakieś rady , a może ktoś bd w stanie jakoś pomóc ?
Jak Ci poszlo interview ?
__________________
Miss L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 23:47   #25
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

dołączam się do pytania!!! żyjesz?
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 10:30   #26
KlaudiaPoland232
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Zyje ! bylo super ( wiadomo londyn ) jedyne co mi sie nie podobalo to cale Roeahamtpon , nie wiem nie czulam sie tam jakos , a poza tym jest mega daleko od centrum ......auditions poszlo ok , nie ma sie czego bac lecac do anglii bo wszyscy sa tak strasznie pomocni i mili !
Zakochalam sie w anglii , anglikach i londynie i teraz lece w styczniu zobaczyc na drugi uniwerek z ktorego dostalam zaproszenie
KlaudiaPoland232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 17:44   #27
Miss L
Raczkowanie
 
Avatar Miss L
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 115
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Cytat:
Napisane przez KlaudiaPoland232 Pokaż wiadomość
Zyje ! bylo super ( wiadomo londyn ) jedyne co mi sie nie podobalo to cale Roeahamtpon , nie wiem nie czulam sie tam jakos , a poza tym jest mega daleko od centrum ......auditions poszlo ok , nie ma sie czego bac lecac do anglii bo wszyscy sa tak strasznie pomocni i mili !
Zakochalam sie w anglii , anglikach i londynie i teraz lece w styczniu zobaczyc na drugi uniwerek z ktorego dostalam zaproszenie
Mowisz, nie czulas sie tam dobrze, hmm..
Na jaki Uni lecisz w styczniu w takim razie na rozmowe?
__________________
Miss L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 19:51   #28
Pani_Kredka
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Kredka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 194
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

Jeśli mogę tylko coś zasugerować, bo zauważyłam, że aplikujesz na teatr tańca, ale tylko na uniwersytety. Nie wiem dokładnie, jak to jest akurat z tym kierunkiem w UK, ale jeśli podobnie jak z aktorstwem, to odradzałabym studiowanie tego na uni. Z prostego powodu - na uni jest więcej teorii niż praktyki. Chyba, że Ciebie bardziej interesuje teoria to wtedy okej. Ale jesli praktyka, to lepiej rozejrzeć się po prostu za szkołami, które się zajmują tańcem (np. Trinity Laban Conservatoire of Music & Dance), bo po uni możesz mieć problem z pracą, bo takich osób się po prostu nie zatrudnia.
__________________
Kolorowe kredki w pudełeczku noszę.
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki kiedy je poproszę, namalują wszystko, to co chcę.
Pani_Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 13:09   #29
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Pierwszy lot do londynu na interview

a poleciałaś w końcu sama? Nie miałaś problemu z dotarciem? Ciesze się ze sie udało a w styczniu na jaki uni??
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.