Narkotyki w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-29, 11:34   #1
Ruda2209
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1

Narkotyki w ciąży


Witam. Wiem że zakładając ten wątek będę potępiona. Chodzi o to że jestem w ósmym miesiącu ciąży, zdarzyło mi się koło 4 razy zarzyc mefedron, żałuję tego cholernie ale miałam momenty w których zastanawiałam się czy chce tego dziecka, a to dlatego że facet że tak powiem był ok do póki nie pojawiła się ciąża. Teraz wiem że kocham to dziecko całym sercem i boję się że mogłam zaszkodzić maluszków . Wyniki badań są ok, badanie USG też wychodzi poprawne, serduszko bije prawidłowo. Jak myślicie, czy mimo dobrych wyników moge urodzić chore dziecko?

Ps. Chcecie potepiajcie, zrozumiem bo sama pluje sobie w twarz za to co zrobiłam ale bywają w życiu chwile w których człowiek przestaje racjonalnie myśleć .
Ruda2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 11:46   #2
pro100
Raczkowanie
 
Avatar pro100
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 33
Dot.: Narkotyki w ciąży

Takie pytanie musisz zadać lekarzowi.

Napewno musisz kategorycznie przestać to robić
pro100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 11:50   #3
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez Ruda2209 Pokaż wiadomość
Witam. Wiem że zakładając ten wątek będę potępiona. Chodzi o to że jestem w ósmym miesiącu ciąży, zdarzyło mi się koło 4 razy zarzyc mefedron, żałuję tego cholernie ale miałam momenty w których zastanawiałam się czy chce tego dziecka, a to dlatego że facet że tak powiem był ok do póki nie pojawiła się ciąża. Teraz wiem że kocham to dziecko całym sercem i boję się że mogłam zaszkodzić maluszków . Wyniki badań są ok, badanie USG też wychodzi poprawne, serduszko bije prawidłowo. Jak myślicie, czy mimo dobrych wyników moge urodzić chore dziecko?

Ps. Chcecie potepiajcie, zrozumiem bo sama pluje sobie w twarz za to co zrobiłam ale bywają w życiu chwile w których człowiek przestaje racjonalnie myśleć .
Brak słów.
Jeśli masz chwile załamania to pomyśl o terapii/psychoterapii a nie uciekaj w najgorszy mieszany syf.
Lekarz wie?
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 13:01   #4
sowbar81
Raczkowanie
 
Avatar sowbar81
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 53
Dot.: Narkotyki w ciąży

Osobiście uważam, że to temat dla lekarza.
sowbar81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 16:43   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Narkotyki w ciąży

oczywiście, że może być chore, np. opóźnione umysłowo.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 00:29   #6
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Narkotyki w ciąży

Oczywiście ze możesz. USG o niczym nie świadczy, szacujac według niego wagę dziecka można się mocno pomylic a co dopiero rzeczy niewidoczne gołym okiem. Jednak mam szczera nadzieje ze dziecko urodzi się zdrowe i tego życzę, więcej odpowiedzialności tez.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 03:57   #7
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Narkotyki w ciąży

Nóż się w kieszeni otwiera...
Chyba nawet nie skomentuję...
Natychmiast zgłoś to lekarzowi i w "chwilach załamania" daruj sobie takie świństwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-30, 10:06   #8
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Narkotyki w ciąży

Ehhh nie chce Cie krytykowac, ale nigdy tego nie zrozumiem, jak mozna myslec o sobie a nie dziecku. Ja mam potwornie chory zoladek. Musze sie leczyc do konca zycia, bo bez lekow wymiotuje, chudne, nie moge spac. Teraz schudlsm do 47,5kg. I nimo ze moje leki nie sa kategorycznie w ciazy zabronione, to pierwsze co to je w pierwszej ciazy odstawilam od razu po pozytywnym tescie, a w drugiej jak tylko zaczelismy sie starac. Nie wyobrazam sobie faszerowac sie czyms dla wlasnego dobra (nie mowie gdy leki sa bezwzglednie zalecane dla zdtoaia o zycia kobiety), mogac zaszkodzic dziecku.
Niestety konsekwencje Twoich dzialan moga ayjsc dopiero jakis czas po porodzie. Nie mniej, zycze, aby dzidzius nie przeplacil wlasnym zdrowiem, za Twoja bezmyslnosc. Zdrowka dla Was!
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 12:12   #9
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Narkotyki w ciąży

A ja uważam, że to dowód na zasadność całkowitej legalizacji aborcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 12:44   #10
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Narkotyki w ciąży

No kurde jak mozna nie myslec co sie dzieje w tym czasie z dzieckiem, kiedy matko sobie "uzywa" zycia. Jak widze kobiete w ciazy z papierosem to mam ochote podejsc i wcisnac jej te fajke do gardla, a tu jest mowa o narkotykach. Jedyne co moge napisac to BIEDNE DZIECI matek egoistek... buuuu cisnienie mi podskoczylo...
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 12:45   #11
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Narkotyki w ciąży

Zgłaszałaś to lekarzowi? Koniecznie powinnaś, to może mieć wpływ na prowadzenie porodu i późniejszą opiekę medyczną nad noworodkiem.
Poza tym jeśli kochasz to dziecko, to zrób coś dla siebie i niego i idź na terapię.
Co do uszkodzeń to czas pokaże. Przede wszystkim musisz poukładać swoje myśli i emocje, aby więcej krzywdy dziecku nie zrobić.

Łatwo wam kogoś potępiać, kiedy nie wiecie co to znaczy być na skraju wyczerpania, co nie?
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-30, 12:50   #12
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez claudusiaaaaa Pokaż wiadomość
No kurde jak mozna nie myslec co sie dzieje w tym czasie z dzieckiem, kiedy matko sobie "uzywa" zycia. Jak widze kobiete w ciazy z papierosem to mam ochote podejsc i wcisnac jej te fajke do gardla, a tu jest mowa o narkotykach. Jedyne co moge napisac to BIEDNE DZIECI matek egoistek... buuuu cisnienie mi podskoczylo...
Matka "z papierosem" ma tak zanieczyszczony organizm że może sobie palić. Regeneracja organizmu to minimum 6 miesięcy w przypadku osób biorących narkotyki wygląda to inaczej, jeżeli kobieta ćpie regularnie to organizm jest wyniszczony i słaby co samo w sobie zagraża ciąży i zdrowiu dziecka więc powinna unikać ciąży jak ognia, jeżeli bierze narkotyki "sportowo" to jest idiotką robiąc takie rzeczy i nie powinna mieć powierzonej opieki nad dzieckiem po porodzie z racji swej miażdżącej nieodpowiedzialności. Szkoda, że nasze prawo tak nie działa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Zgłaszałaś to lekarzowi? Koniecznie powinnaś, to może mieć wpływ na prowadzenie porodu i późniejszą opiekę medyczną nad noworodkiem.
Poza tym jeśli kochasz to dziecko, to zrób coś dla siebie i niego i idź na terapię.
Co do uszkodzeń to czas pokaże. Przede wszystkim musisz poukładać swoje myśli i emocje, aby więcej krzywdy dziecku nie zrobić.

Łatwo wam kogoś potępiać, kiedy nie wiecie co to znaczy być na skraju wyczerpania, co nie?
Tak, nie wiem jak mefedron może wpływać zbawczo na stan wyczerpania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 12:55   #13
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Matka "z papierosem" ma tak zanieczyszczony organizm że może sobie palić.
Że co?
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 13:18   #14
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Że co?
Organizm nie wyrzuci tych świństw przez najbliższe 6 miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 13:35   #15
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Organizm nie wyrzuci tych świństw przez najbliższe 6 miesięcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwszym co powinna zrobić kobieta chcąca zajść w ciążę musi być zaprzestanie spożywania alkoholu, palenia papierosów, zażywania narkotyków i przyjmowania leków. Jeśli ciąża nieplanowana - w momencie podejrzenia, że może być w ciąży. Papierosy powodują rzeczy, które nie cofną się w momencie zaprzestania palenia albo nawet i nigdy (zmiany naczyniowe, w układzie oddechowym), ale poziom nikotyny i tlenku węgla, ciśnienie, spadną już po kilku godzinach. Nałogowa palaczka, która zupełnie rzuci palenie nawet przed zajściem w ciążę, ma duże szanse na urodzenie w pełni zdrowego dziecka.
Bardzo cię proszę, nie rozpowszechniaj takich bzdur.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 14:08   #16
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Pierwszym co powinna zrobić kobieta chcąca zajść w ciążę musi być zaprzestanie spożywania alkoholu, palenia papierosów, zażywania narkotyków i przyjmowania leków. Jeśli ciąża nieplanowana - w momencie podejrzenia, że może być w ciąży. Papierosy powodują rzeczy, które nie cofną się w momencie zaprzestania palenia albo nawet i nigdy (zmiany naczyniowe, w układzie oddechowym), ale poziom nikotyny i tlenku węgla, ciśnienie, spadną już po kilku godzinach. Nałogowa palaczka, która zupełnie rzuci palenie nawet przed zajściem w ciążę, ma duże szanse na urodzenie w pełni zdrowego dziecka.
Bardzo cię proszę, nie rozpowszechniaj takich bzdur.
Mówię co słyszałam od palących ciężarnych które nie kryły się z tym będąc w ciąży i nie były w szpitalu jakoś przez to tępione, mam koleżanki, które całą ciążę paliły ale mniej o też mają zdrowe dzieci.
Ja bym nie umiała rzucić palenia nawet w ciąży ale ciąży także nie planuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 14:19   #17
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Zgłaszałaś to lekarzowi? Koniecznie powinnaś, to może mieć wpływ na prowadzenie porodu i późniejszą opiekę medyczną nad noworodkiem.
Poza tym jeśli kochasz to dziecko, to zrób coś dla siebie i niego i idź na terapię.
Co do uszkodzeń to czas pokaże. Przede wszystkim musisz poukładać swoje myśli i emocje, aby więcej krzywdy dziecku nie zrobić.

Łatwo wam kogoś potępiać, kiedy nie wiecie co to znaczy być na skraju wyczerpania, co nie?
Haha masz racje nie wiem co to byc na skraju wyczerpania. Do 6 miesiaca pierwszej ciazy wymiotowalam mininum 3 razy dziennie, pod koniec krwia. Teraz dalej wymiotuje w drugiej. Przez bol zoladka spie jak sie uda 3h na dobe, do pierwszej pobudki corki. Caly dzien sie nia zajmuje po takiej nocce. Ale nie mam pojecia co to byc na skraju wyczerpania. Nie umiem jesc, pic, czasem aytrzymac z bolu ale naprawde nie mam pojecia jakto jesr byc wykonczona. Noo blagam Cie !!
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 14:25   #18
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez claudusiaaaaa Pokaż wiadomość
Haha masz racje nie wiem co to byc na skraju wyczerpania. Do 6 miesiaca pierwszej ciazy wymiotowalam mininum 3 razy dziennie, pod koniec krwia. Teraz dalej wymiotuje w drugiej. Przez bol zoladka spie jak sie uda 3h na dobe, do pierwszej pobudki corki. Caly dzien sie nia zajmuje po takiej nocce. Ale nie mam pojecia co to byc na skraju wyczerpania. Nie umiem jesc, pic, czasem aytrzymac z bolu ale naprawde nie mam pojecia jakto jesr byc wykonczona. Noo blagam Cie !!
Współczuję Ci ale zażywasz mefedron żeby sobie ulżyć czy jak? Bo w innym wypadku nie pojmuję tej wypowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 14:25   #19
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Narkotyki w ciąży

I nigdy nie przeszlo mi przez mysl zeby wypic 5 kaw, energydrinka albo wrocic do lekow bo poczuje sie lepiej. Bedac e ciazy mysle najpierw o moim dziecku a dopierro pptem o sobie.
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-30, 14:26   #20
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez claudusiaaaaa Pokaż wiadomość
I nigdy nie przeszlo mi przez mysl zeby wypic 5 kaw, energydrinka albo wrocic do lekow bo poczuje sie lepiej. Bedac e ciazy mysle najpierw o moim dziecku a dopierro pptem o sobie.
To ale jak to się ma do mojej wypowiedzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 14:30   #21
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
Współczuję Ci ale zażywasz mefedron żeby sobie ulżyć czy jak? Bo w innym wypadku nie pojmuję tej wypowiedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, ba nawet nie wiem co to jest. Odnioslam sie do wypowiedzi kolezanki, ze krytykujemy nie wiedzac co to byc na skraju wyczerpania. Jestem na skraju wyczerpania i nie pomagam sobie zadnymi specyfikami.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
To ale jak to się ma do mojej wypowiedzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja sie nie odnosilam do Twojej wypowiedzi, tylko do komentarza drugiej kolezanki, nat... nie pamietam niestety nicki teraz z glowy

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

natalia_t do niej sie odnosilam
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 15:37   #22
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Narkotyki w ciąży

W takim razie wybacz I poważnie współczuję, lekarz co na to wszystko i dlaczego będąc w ciąży nikt nie pomaga Ci przy pierwszym dziecku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 15:49   #23
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez claudusiaaaaa Pokaż wiadomość
Haha masz racje nie wiem co to byc na skraju wyczerpania. Do 6 miesiaca pierwszej ciazy wymiotowalam mininum 3 razy dziennie, pod koniec krwia. Teraz dalej wymiotuje w drugiej. Przez bol zoladka spie jak sie uda 3h na dobe, do pierwszej pobudki corki. Caly dzien sie nia zajmuje po takiej nocce. Ale nie mam pojecia co to byc na skraju wyczerpania. Nie umiem jesc, pic, czasem aytrzymac z bolu ale naprawde nie mam pojecia jakto jesr byc wykonczona. Noo blagam Cie !!
Nie porównuj wyczerpania fizycznego z wyczerpaniem psychicznym czy wręcz ze stanami depresyjnymi, w których człowiek nie myśli racjonalnie i myśli tylko o tym, jak sobie ulżyć.

Cytat:
Mówię co słyszałam od palących ciężarnych które nie kryły się z tym będąc w ciąży i nie były w szpitalu jakoś przez to tępione, mam koleżanki, które całą ciążę paliły ale mniej o też mają zdrowe dzieci.
Ja bym nie umiała rzucić palenia nawet w ciąży ale ciąży także nie planuję.
Bo szukają wymówek dla swojej lekkomyślności. A w szpitalu nikt nie będzie pouczał ani pilnował dorosłych kobiet, tym bardziej, że cały czas tyle się mówi o szkodliwości palenia w ciąży i narażania dzieci na palenie bierne. Świadomie podjęły decyzję o niezaprzestaniu palenia, a taki "łańcuszek" tylko utwierdza je w przekonaniu, że nie robią niczego złego. Tylko dzieci szkoda.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 15:55   #24
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
W takim razie wybacz I poważnie współczuję, lekarz co na to wszystko i dlaczego będąc w ciąży nikt nie pomaga Ci przy pierwszym dziecku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pomaga mi maz jak wroci z pracy, ale corka przechodzi bunt dwulatka i ostatnio jest tylko mama. zanim maz dojedzie z pracy do domu, to chwile sie pobawia i trzeba ja kapac i klasc spac. Mialam swiadomosc po pierwszej ciazy, ze bedzie znowu ciezko, ale najlepsze co moge dac mojemu dziecku to rodzenstwo. Przywyklam juz troche do bolu. Nawet po ciazy uparlam sie wbrew lekarzowi ze bede karmic corke i udalo sie 11 miesiecy. Pozniej niestety musialam odstawic, bo przez brak snu i bole mialam stany depresyjne. Dam rade, dziekuje

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie porównuj wyczerpania fizycznego z wyczerpaniem psychicznym czy wręcz ze stanami depresyjnymi, w których człowiek nie myśli racjonalnie i myśli tylko o tym, jak sobie ulżyć.


Bo szukają wymówek dla swojej lekkomyślności. A w szpitalu nikt nie będzie pouczał ani pilnował dorosłych kobiet, tym bardziej, że cały czas tyle się mówi o szkodliwości palenia w ciąży i narażania dzieci na palenie bierne. Świadomie podjęły decyzję o niezaprzestaniu palenia, a taki "łańcuszek" tylko utwierdza je w przekonaniu, że nie robią niczego złego. Tylko dzieci szkoda.
Rozumiem, ze przez wyczerpanie fizyczne nie dochodzi do psychicznego? Nie zycze Ci wiec zebys musiala sie przekonac jsk zmeczenie fizyczne wplywa na stan psychiczny nie ma usprawiedliwienia zwlaszcza dla alkoholu i narkotykow w ciazy!!! Wytlumacz potem dziecku, ze jest chore, bo mamusia chciala sie ztelaksowac. Szuka sie pomocy lekarza, amen !
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:00   #25
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez claudusiaaaaa Pokaż wiadomość
Rozumiem, ze przez wyczerpanie fizyczne nie dochodzi do psychicznego? Nie zycze Ci wiec zebys musiala sie przekonac jsk zmeczenie fizyczne wplywa na stan psychiczny nie ma usprawiedliwienia zwlaszcza dla alkoholu i narkotykow w ciazy!!! Wytlumacz potem dziecku, ze jest chore, bo mamusia chciala sie ztelaksowac. Szuka sie pomocy lekarza, amen !
Dziękuję za życzenia, ale już się przekonałam. Może właśnie dlatego mam takie a nie inne zdanie na ten temat.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:01   #26
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Narkotyki w ciąży

Claudusia. Ty to jesteś przykład na to jak absolutnie nie powinny się wypowiadać matki żeby nie zniechcecac do siebie ludzi

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:05   #27
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Claudusia. Ty to jesteś przykład na to jak absolutnie nie powinny się wypowiadać matki żeby nie zniechcecac do siebie ludzi

wysłane telepatycznie
Bo nie rozumiem jsk mozns swiadomie narazac dziecko? No przepraszam, chcialabym zrozumiec, ale nie potrafie. Rozumiem, ze rozni sa ludzie i rozne problemy, ale noszac pod sercem dziecko jestes za nie odpowiedzialna. I zycze autorce jak najlepiej, z glebi serca, bo dziecko nie jest niczemu winne
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:07   #28
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Narkotyki w ciąży

Bo promujesz postawę matki Polki męczennicy.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:11   #29
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez claudusiaaaaa Pokaż wiadomość
Bo nie rozumiem jsk mozns swiadomie narazac dziecko? No przepraszam, chcialabym zrozumiec, ale nie potrafie. Rozumiem, ze rozni sa ludzie i rozne problemy, ale noszac pod sercem dziecko jestes za nie odpowiedzialna. I zycze autorce jak najlepiej, z glebi serca, bo dziecko nie jest niczemu winne
Słowo klucz - "świadomie". Wiele jest osób, które świadome nie są, a są i takie, które w pewnym sensie tracą świadomość pod wpływem jakichś wydarzeń.

Naprawdę gratuluję, że jesteś taka twarda, to godne podziwu. Ale daj dziewczynie spokojnie donosić ciążę i urodzić, zamiast wylewać na nią wiadro pomyj.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:15   #30
claudusiaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar claudusiaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 343
Dot.: Narkotyki w ciąży

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Bo promujesz postawę matki Polki męczennicy.

wysłane telepatycznie
Aha. No przepraszam, ze dla dobra dziecka zrezygnowalam z lekow, zeby mu nie zasskodzic w ciazy. Wybacz tez ze spelnilam swoje marzenie i karmilam je piersia rowniez dla jej dobra. O tym jak sie czuje napisalam tylko dlatego, ze kolezanka zarzucila, iz nie nam pojecia co znaczy byc wyczerpanym. Pokazalam, ze mozna byc wykonczonym i nie siegac po takie rzeczy. Zadna se mnie meczennica. Jesten po prostu matka

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Słowo klucz - "świadomie". Wiele jest osób, które świadome nie są, a są i takie, które w pewnym sensie tracą świadomość pod wpływem jakichś wydarzeń.

Naprawdę gratuluję, że jesteś taka twarda, to godne podziwu. Ale daj dziewczynie spokojnie donosić ciążę i urodzić, zamiast wylewać na nią wiadro pomyj.
Ale jakie wiadro pomyj. Wyraznie napisalam, ze zycze i jej i dziecku zdrowia. Wywiazala sie dyskusja na temat szkodliwosci niektorych rzeczy w ciazy wiec wyrazilam swoje zdanie. Nigdzie jej nie obrazilam, ani nie zwrocilam sie personalnie do niej, ze jest zla matka. Napisalam tylko ze nie tozumiem jak mozna nie nyslecno dziecku. Tyle
Podkreslam trzymam kciuki, zeby dziecko bylo zdrowe, bo nie jest niczemu winne, a poczucie winy przez matka jesli cos bedsie nie tak niczemu nie bedzie sluzyc.
To nie zmienia faktu ze jestem przeciwnikiem wszelkich uzywek w ciazy. Tyle
claudusiaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-30 19:25:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.