Czy psycholog pomoże? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-05, 11:09   #1
luca1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 108

Czy psycholog pomoże?


Kiedys bylam niesmiala i zle sie czulam w swoim ciele. Teraz mam wyzsza samoocene jednak nadal mam problem z kontaktami miedzyludzkimi. Szukam pracy, kiedyś nie wierzyłam w swoje możliwości dlatego często rezygnowalam z pracy zanim ktoś mnie wyrzucił. Teraz to stało się nawykiem rezygnuje zanim zacznę. Ale nie jest To spowodowane brakiem pewności tylko lenistwem i wygoda.przyzwyczajeniem. Kiedy mam gdzies wyjsc wymyslam setki wymowek. Odmowilam dawnej przyjaciolce przyjscia na domowke z okazji jej urodzin i chyba sie obrazila. Wiem, ze nie mozna na mnie liczyc. Kiedys pomagalam ludziom z braku asertywnosci a teraz mam wszystkich gdzies. Dawniej obchodzila mnie opinia ludzi a teraz jestem naburmuszona i wygladam na ciagle niezadowolona. Nie chce skonczys sama z kotami bez pracy i faceta. Z drugiej strony stałe rzeczy mnie przerazaja.Dobrze się czuję w domu, najlepiej w swoim pokoju, oglądając seriale, czytając. Nieśmiałość przerodziła się w lenistwo. Jak zmienić odrzucanie ludzi i pracy, obowiazkow w działanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Kiedy Bóg chce ci zrobić podarunek, zwykle opakowuje go w kłopot. Im większy podarunek otrzymujesz, tym większym kłopotem Bóg go maskuje."
luca1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 11:15   #2
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Czy psycholog pomoze?

Wiesz co... tych kotów to jednak nie bierz bo je zagłodzisz jeszcze. Pieniądze z nieba nie spadają...
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 11:19   #3
luca1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 108
Dot.: Czy psycholog pomoze?

Wolałabym jakieś merytoryczne odpowiedzi.także Pani już podziekujemy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Kiedy Bóg chce ci zrobić podarunek, zwykle opakowuje go w kłopot. Im większy podarunek otrzymujesz, tym większym kłopotem Bóg go maskuje."
luca1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 11:39   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czy psycholog pomoze?

Cytat:
Napisane przez luca1995 Pokaż wiadomość
Kiedys bylam niesmiala i zle sie czulam w swoim ciele. Teraz mam wyzsza samoocene jednak nadal mam problem z kontaktami miedzyludzkimi. Szukam pracy, kiedyś nie wierzyłam w swoje możliwości dlatego często rezygnowalam z pracy zanim ktoś mnie wyrzucił. Teraz to stało się nawykiem rezygnuje zanim zacznę. Ale nie jest To spowodowane brakiem pewności tylko lenistwem i wygoda.przyzwyczajeniem. Kiedy mam gdzies wyjsc wymyslam setki wymowek. Odmowilam dawnej przyjaciolce przyjscia na domowke z okazji jej urodzin i chyba sie obrazila. Wiem, ze nie mozna na mnie liczyc. Kiedys pomagalam ludziom z braku asertywnosci a teraz mam wszystkich gdzies. Dawniej obchodzila mnie opinia ludzi a teraz jestem naburmuszona i wygladam na ciagle niezadowolona. Nie chce skonczys sama z kotami bez pracy i faceta. Z drugiej strony stałe rzeczy mnie przerazaja.Dobrze się czuję w domu, najlepiej w swoim pokoju, oglądając seriale, czytając. Nieśmiałość przerodziła się w lenistwo. Jak zmienić odrzucanie ludzi i pracy, obowiazkow w działanie?
Pytanie, czy Ty serio chcesz być inna. I czy chcesz tych kontaktów z ludźmi. Bo po tym suchym, krótkim opisie, to można uznać, że tak naprawdę wcale nie chcesz, ale uważasz, że wypada mieć takowe. Ludzie się lubią za coś - jest Cię za co lubić tak naprawdę? Masz coś do zaoferowania innym?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 12:00   #5
luca1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 108
Dot.: Czy psycholog pomoze?

Może to dziwnie zabrzmi Ale mam wielu znajomych w Internecie cenią mnie za inteligencję i mówią ze sie fajnie rozmawia jestem miła i dobra ale w realu szczerze mówiąc mam mało znajomych bo po prostu jestem malomowna, stresuje się przed ludźmi i rzadko wychodze z domu w liceum potrafiłam się nie odzywać cały dzień i patrzeć tylko czy ktoś czegoś ode mnie nie chce i mi się przygląda. Często na przerwach wychodziłam do łazienki odpaczac od spojrzeń innych bo mialam już dość patrzenia sie bez celu w książkę albo telefon bałam się rozmawiać z ludźmi ciągłe o tym pamietam mimo tego że pracowałam pół roku w sklepie tez było mo ciężko się otworzyć Ale w koncu się przemoglam i ludzie mnie poznali i polubili.odkąd straciłam pracę bylam kilka razy w pracy na dniach próbnych Ale zawsze brali kogoś fajniejszego rozmowniejszego ode mmie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Kiedy Bóg chce ci zrobić podarunek, zwykle opakowuje go w kłopot. Im większy podarunek otrzymujesz, tym większym kłopotem Bóg go maskuje."
luca1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 12:35   #6
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy psycholog pomoze?

mi to bardziej wygląda na jakiś lęk przed kontaktami z ludźmi, który się sukcesywnie pogłębia niż na lenistwo (bo to swoją drogą)
jak najbardziej powinnaś udać się do lekarza i pamiętaj, że jak nie trafisz za pierwszym razem na kogoś kto wzbudzi Twoje zaufanie to się nie zrażaj tylko szukaj dalej
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 15:45   #7
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Czy psycholog pomoże?

Jeśli chcesz ten stan zmienić i sama sobie nie poradzisz, to psychoterapia jest dobrym rozwiązaniem. Nie musisz się zmieniać w duszę towarzystwa, dobrą opcją będzie postawienie na jakość i utrzymywanie bliższych relacji nawet z bardzo wąskim wąskim gronem osób - tych, na których rzeczywiście będzie Tobie zależało.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-05, 16:05   #8
Shiraishi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 85
Dot.: Czy psycholog pomoże?

W ogromnym skrócie: tak, pomoże.

W trochę mniejszym: Dobry psycholog pomoże Ci ustalić, w czym (jeśli w ogóle w czymkolwiek) leży problem, co chcesz z nim zrobić, co ci w tym przeszkadza.
Nie pomoże szybko ani spektakularnie. Nawet w przypadku psychologów behawioralno-poznawczych (polecam, bez nawiedzonych bredni, bez psychoanalizy, konkretni) praca nad problemem trwa od kilku tygodni do nawet roku. A wcześniej jeszcze dolicz czas na tzw. ustalenie kontraktu, czyli wymyślenie wspólnie z psychologiem, czego tak naprawdę od tych spotkań chcesz.

Może się okazać, że ze sobą - taką jaką teraz jesteś - jest Ci dobrze. I to też będzie piękne rozwiązanie. ;-)


Trzymaj się!
Shiraishi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 16:30   #9
sedes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 12
Dot.: Czy psycholog pomoże?

Ta samoocena- czy czujesz się teraz lepsza niż inni? Wyjątkowa?
sedes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 16:36   #10
luca1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 108
Dot.: Czy psycholog pomoże?

Samoocena mi sie waha. Raz jest na samym dnie. Nie mogę na siebie patrzeć w lustrze i nie chce żeby nikt mnie oglądał a innym razem czuję się ładna zgrabna i mogę swobodnie przejść po ulicy Ale ciągle stawiam siebie.niżej od innych .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Kiedy Bóg chce ci zrobić podarunek, zwykle opakowuje go w kłopot. Im większy podarunek otrzymujesz, tym większym kłopotem Bóg go maskuje."
luca1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 17:11   #11
mayla
Rozeznanie
 
Avatar mayla
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 781
Dot.: Czy psycholog pomoze?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
mi to bardziej wygląda na jakiś lęk przed kontaktami z ludźmi, który się sukcesywnie pogłębia niż na lenistwo (bo to swoją drogą)
jak najbardziej powinnaś udać się do lekarza i pamiętaj, że jak nie trafisz za pierwszym razem na kogoś kto wzbudzi Twoje zaufanie to się nie zrażaj tylko szukaj dalej
Idealnie ujete
__________________
9 lat na Wizazu
mayla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-05 18:11:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.