zmywarka ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-08, 09:26   #1
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839

zmywarka ?


Przeczyalm archiwum i wiem juz jaka firme cche kupic teraz problem co znaczy ilosc kompletów naczyn ? czy 6 kompletów to :6 talerzy głebokich,6 plaskich ..?

co polecacie kupic wiekszą 60 ? czy mniejsza?

ze względu na mala ilosc miejsca wolalabym mniejsza i tak musze wyrzucic 1 szafkę czy starczy taka mala zmywarka na 3 osoby?plus od czasu do czasu impreza
jemy regularnie obiady w domu .

jakies rady,porady,uwagi ?

narazie trwaja negocjacje co do samego zakupu ale musze miec duzo argumentów w garsci juz wzielam na siebie odpowiedzialnosc za wyrzucenie szafki
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 09:36   #2
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Dot.: zmywarka ?

Cytat:
Napisane przez paula78
Przeczyalm archiwum i wiem juz jaka firme cche kupic teraz problem co znaczy ilosc kompletów naczyn ? czy 6 kompletów to :6 talerzy głebokich,6 plaskich ..?

co polecacie kupic wiekszą 60 ? czy mniejsza?

ze względu na mala ilosc miejsca wolalabym mniejsza i tak musze wyrzucic 1 szafkę czy starczy taka mala zmywarka na 3 osoby?plus od czasu do czasu impreza
jemy regularnie obiady w domu .

jakies rady,porady,uwagi ?

narazie trwaja negocjacje co do samego zakupu ale musze miec duzo argumentów w garsci juz wzielam na siebie odpowiedzialnosc za wyrzucenie szafki
Zmywarka jak najbardziej przydaje sie Nawet przy 2 osobach, oczywiscie ta mala. Mysle, ze na 3 osoby tez wystarczy ta waska.

A juz przy imprezach czy wiekszych obiadkach to nie wyobrazam sobie zycia bez zmywarki

- Rada jest taka, ze lepiej kupic lepsza i pewnie drozsza niz gorsza i tansza zmywarke, zobaczyc, czy ma mozliwosci puszczenia tylko polowy wklady, tzn czy jest taki program [szczegolnie dla 2 osob to bardzo przydatne, zeby naczynia nie staly w zmywarce caly tydzian ].
- Nie wsypywac za duzo soli do zmywarki, bo wszystko smakuje sola pozniej.
- nie dodawac zadnych srodkow zapachowych do zmywania, bo naczynia tez pozniej smakuja ta chemia.
- Nie warto zmywac w zmywarce duzych garnow, bo zajmuja zbyt duzo miejsca [szczegolnie przy tych wezszych typach].
- Programy calego mycia trwaja dlugo, ale w tym czasie mozna spokojnie wyjsc z rodzina na spacer Generalnie jak dla mnie to oszczednosc czasu.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 11:48   #3
NIUNIA***
Rozeznanie
 
Avatar NIUNIA***
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 719
Dot.: zmywarka ?

Cytat:
Napisane przez paula78
Przeczyalm archiwum i wiem juz jaka firme cche kupic teraz problem co znaczy ilosc kompletów naczyn ? czy 6 kompletów to :6 talerzy głebokich,6 plaskich ..?

co polecacie kupic wiekszą 60 ? czy mniejsza?

ze względu na mala ilosc miejsca wolalabym mniejsza i tak musze wyrzucic 1 szafkę czy starczy taka mala zmywarka na 3 osoby?plus od czasu do czasu impreza
jemy regularnie obiady w domu .

jakies rady,porady,uwagi ?

narazie trwaja negocjacje co do samego zakupu ale musze miec duzo argumentów w garsci juz wzielam na siebie odpowiedzialnosc za wyrzucenie szafki
Ja mam "małą" zmywarke i jestem bardzo zadowolona (jak na razie jest nas tylko 2, ale myśle, ze przy 3 lub nawet 4 osobowej rodzinie zda ona egzamin- co najwyżej będziecie cześciej włączali)
Obecnie używam tabletek 3w1 to naprwdę się zprawdza- naczynia są elegancko umyte..
Faktycznie jeśli chodzi o imprezy to zmywarka jest w tym wypadku niezastapiona- kiedyś po kazdym wyjściu gości stałam godzine w kuchni i myłam naczynia- teraz wrzucam wszystko do zmywarki i ide spać- rano czyste
Ponadto zmywarka to duż oszczędność wody- sprawdzilismy- przez tydzień zmywalam tradycyjnie naczynia- nie uwierzycie o ile więcej wody na to idzie
Pozdrawiam
__________________
NAJWAZNIEJSZA RZECZ NA ŚWIECIE TO UMIEĆ BYĆ SOBĄ...
Michael De Montaigne
NIUNIA*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 11:54   #4
kiciulka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulka1985
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 473
Dot.: zmywarka ?

Sama w domu zwyarki nie mam, ale byla u Tz-ta u mojej rodziny, i jakos nie jestem przkonana.
Mam manie na punkcie zytosci naczyn, dla mnie musi byc wszystko czysiutenkie i blyszczace.
Niestety zauwazylam ze naczynia myte w zymywarce matowieja i nie zawsze sa domyte...
__________________
Paznokciowe konto na Instagramie @lynieczka. Zapraszam!
kiciulka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:04   #5
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: zmywarka ?

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
Sama w domu zwyarki nie mam, ale byla u Tz-ta u mojej rodziny, i jakos nie jestem przkonana.
Mam manie na punkcie zytosci naczyn, dla mnie musi byc wszystko czysiutenkie i blyszczace.
Niestety zauwazylam ze naczynia myte w zymywarce matowieja i nie zawsze sa domyte...
Nie posiadam zmywarki, ale z tego co slyszalam to teraz sa jakies preparaty, ktore niweluja matowy odcien.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:07   #6
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: zmywarka ?

ja chyba mam ta duza wersje. wlaczamy ja raz dziennie (4 osoby w rodzinie + 5 osoba dochodzaca - moj TŻ ktory tez sporo brudzi ).
a zmywarka to na prawde wspaniale urzadzenie. oszczednosc czasu i mniej zniszczone dlonie na imprezy niezastapiona

Cytat:
Napisane przez elly2
Nie posiadam zmywarki, ale z tego co slyszalam to teraz sa jakies preparaty, ktore niweluja matowy odcien.

nablyszczacze

a jesli sie z grubsza opluka naczynia i nie zaladuje takiej ilosci, ze sie ledwo domyka to nie ma prawa nie domyc
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:26   #7
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Dot.: zmywarka ?

Zmywarka to super wygoda - swoją kupiłam w listopadzie i nie mogę sobie wyobrazić że kiedyś jej nie miałam.
kilka uwag:
- nie zwracaj uwagi na funkcję 1/2 wsadu - przy tej funkcji zużywa się o 2 (!) litry wody mniej niż przy normalnym myciu
- sprawdź ergonomię wewnątrz zmywarki - najlepiej żeby wszystko dało się zdemontować, tam żeby np. wsadzić same gary
- kupuj dużą! ja mam 60 i jest nas dwoje. nie gotuję na tygodniu w domu, ale jak cos już robię to zmywara leci nawet 2 x dziennie. jeśli robisz w domu obiady, to nawet nie ma się nad czym zastanawiać
- komplet to 1 nakrycie (czyli 3 talerze, sztućce, szklanka itp.)

ja też miałam problem z szafką. Mam małe mieszkanie i jedną musiałam zlikwidować. W zamaian kupiłam wąską szafę i wysoką szafę, która stała się jakby częścią regału w pokoju. Jako że mam kuchnię połączoną z pokojem, w tej granicznej szafie trzymam rzeczy kuchenne. Sprawdź czy u ciebie nie da się zastosować podobnego wariantu - wtedy nei będzie żal straconej szafki.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-08, 12:30   #8
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: zmywarka ?

Cytat:
Napisane przez kiciulka1985
Sama w domu zwyarki nie mam, ale byla u Tz-ta u mojej rodziny, i jakos nie jestem przkonana.
Mam manie na punkcie zytosci naczyn, dla mnie musi byc wszystko czysiutenkie i blyszczace.
Niestety zauwazylam ze naczynia myte w zymywarce matowieja i nie zawsze sa domyte...
no jak dla mnie to ze zmywarki wszysko jest dużo czystsze, bo przecież zmywarka też wyparza naczynia i zabija wszystkie przebrzydłe bakterie.
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 12:34   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmywarka ?

Ja tez mam salon z kuchnia -niestety

duza mi nie wejdzie chociazbym na glowie staneła nie ma szans ,musz ewybrac wersje pod zabudowe bo te pasuja mi pod wysokosc blatu.

wiec tylko zmywarka 45 ,z panelem czy zintegrowana?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 09:56   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmywarka ?

dziewczyny szybkie pytanie

czy zmywarke wrzuca sie w jakas szafke? mam blat na wysokosci 82,5 cm a zmywarki maja 810-870 cm co to oznacza? zmywarke wklada sie na jakies "schodek " plus frontowa zabudowa dobrana do mebli?

niesttey-stety musze sprawe zmywarki załatwic sama stad moje glupie pytania
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 10:35   #11
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: zmywarka ?

Cytat:
Napisane przez paula78
dziewczyny szybkie pytanie

czy zmywarke wrzuca sie w jakas szafke? mam blat na wysokosci 82,5 cm a zmywarki maja 810-870 cm co to oznacza? zmywarke wklada sie na jakies "schodek " plus frontowa zabudowa dobrana do mebli?

u mnie stoi w takim jakby dole od szafki, a u gory juz tylko blat. a frontowa zabudowa dobrana pod kolor mebli.

edit: prostuje - u mnie zmywarka stoi na podlodze, a tylko z przodu pod drzwiczkami ma takie zabudowanie ze wyglada to jak dol od szafki
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-10, 10:39   #12
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmywarka ?

czyli nie ma boków tylko ten schodek i jakas deska na przód ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 10:45   #13
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: zmywarka ?

Cytat:
Napisane przez paula78
czyli nie ma boków tylko ten schodek i jakas deska na przód ?
sama zmywarka nie ma swoich bokow, stoi pomiedzy dwoma innymi szafkami. schodka tez nie ma - stoi na podlodze. z przodu jest tylko zabudowana deskami (jedna duza - od drzwiczek i jedna waska pod drzwiczkami zeby ukryc podstawe zmywarki)

tak to mniej wiecej wyglada (zmywarka to to ze srebrnym panelem )

ale to moze tez zalezec od modelu, bo nie wiem czy inne zmywarki tez maja taka przestrzen pomiedzy podloga a drzwiczkami, ktora trzeba bylo ukryc za deseczka bo niezbyt fajnie wygladala
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 10:54   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmywarka ?

czy zmywarke pod zabudowe mozna wlozyc pomiedzy szafki a deska mala i duza to tylko wkomponowanie w calosc ,taki zabieg estetyczny niz praktyczny i konieczny?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 10:58   #15
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: zmywarka ?

Cytat:
Napisane przez paula78
czy zmywarke pod zabudowe mozna wlozyc pomiedzy szafki a deska mala i duza to tylko wkomponowanie w calosc ,taki zabieg estetyczny niz praktyczny i konieczny?
dokladnie
dodam jeszcze, ze moja zmywarka ma 82 cm, a na wysokosci 83. centymatra od podlogi mam juz blat, wiec musisz tak dobrac zeby mniej wiecej scisle do siebie przylegaly, bo zostanie szpara

heh znalazlam strone o montazu zmywarki http://www.muratordom.pl/8733_10443.htm
wyglada na to, ze zmywarki maja nawet regulowane nozki. nio ja niestety nie porywalam sie sama na montaz zmywarki tylko robil mi to jakis gosciu z serwisu
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 13:14   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmywarka ?

bylam w sklepie i wszytsko juz wiem .

zmywarki pod zabudowe wygladaja troche inaczej niz wolnostojace i raczej trzeba je zabudowac ,wysokosc jest regulowana ,mozna obnizac lub podnosic ja odpowiednio do blatu ,obudowa tzn. koszt frontu to ok 150 zł w zaleznosci od wielkosci i rodzaju obudowy.

pan na moje pytanie o boscha ,powiedzial :"nie ,bee " a to dlatego ze nie mial zadnego
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:03   #17
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: zmywarka ?

moja jest wlasnie pod zabudowe (i Boscha - bardzo polecam) dlatego nawet dol musial byc zabudowany, bo nie prezentuje sie to fajnie bez przykrywajacej deseczki - cala maszynerie widac.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:16   #18
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: zmywarka ?

Żmywarka to najcudowniejszy wynalazek na świecie Tylko, aby być zadowolonym z jej posiadania trzeba przestrzegać dwoch zasad: po pierwsze nie watro oszczedzac na proszkach czy tabletkach do mycia i po drugie trzeba nauczyc sie dobrze ukladac naczynia w zmywarce Dzieki temu wszystko bedzie czysciutkie Używam zmywarki już dość dlugi i nie narzekam na niedomyte naczynia... uważam, ze ten sposob mycia naczyn jest bardziej higieniczny bo sa one myte w bardzo goracej wodzie , a recznie niestety nie Myśle, ze ta waska zmywarka w zupelnosci wystarczy
Pozdrawiam
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 14:05   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zmywarka ?

pomecze was jeszcze pytaniami

wybralismy model ,rozmiar itp ale chcial zapytac czy nie macie problemow z zatkanymi rurami odplywowymi? czy srodki czyszczace dobrze rozpuszczaja brud? czy oplukujecie talerze czy wrzucacie od razu ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-22, 14:12   #20
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: zmywarka ?

Cytat:
Napisane przez paula78
pomecze was jeszcze pytaniami

wybralismy model ,rozmiar itp ale chcial zapytac czy nie macie problemow z zatkanymi rurami odplywowymi? czy srodki czyszczace dobrze rozpuszczaja brud? czy oplukujecie talerze czy wrzucacie od razu ?
moja ciocia ma zmywarke od 3 lat! jest zachwycona! nigdy nie narzekala! nie wiem jaki ona kupuje srodek do mycia, ale wiem, ze zmywarka domywa wszystko bez problemu i nie oplukuje talerzy, tylko po prostu jak zostana jakies resztyki o to normalne wyrzuca do kosza, ale to przeciez robi kazdy, nawet jak sie myje w zlewie

ps. a jaka kupilas zmywarke??
__________________

Jestem żoną

Maleństwo
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.