Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz siê trzymaæ tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co ciê interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2017-11-05, 15:23   #1
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomo¶ci: 1 188

Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?


Jak w temacie.

Kilka s³ów o mnie i o tym sk±d wzi±³ siê w±tek: Mam 27 lat. Ostatnie parê lat po¶wiêci³am na ograniêcie sfery zawodowej. Zaczê³am parê lat temu od mieszkania w wynajêtym pokoju z zarobkami 1250 z³. Po¶wieca³am ca³± swoj± energiê na rozwój zawodowy. W koñcu ma³ymi kroczkami dosz³am do tego zarabiam zno¶nie, wynajêli¶my z T¯tem mieszkanie, troche po¶wiêcili¶my na urz±dzenie siê. I tak ostatnio jak odetchnê³am po tym czasie to sobie zda³am sprawê ¿e siê nudzê.
Wiem, ¿e to musi brzmieæ dziwnie, bo raczej od wszystkich wooko³o s³yszê "nie mam czasu". Ale ja w³a¶nie mam i to sporo. Nie mamy dzieci, zwierz±t ani ¿adnych obowi±zków. Nie planujemy ¶lubu ani dzieci póki co. Ja pracuje 8 godzin, ide 2 razu w tygodniu na si³ownie, czytam ksi±¿ki, przegl±dam internet. I to tyle! Jeste¶my raczej z tych trochê nudnych, niekreatywnych ludzi , i mimo ¿e mamy chêci to ciê¿ko nam sobie znale¼æ jakie¶ ciekawe zajêcie "popracowe".
Dodatkowo nie mam znajomych w tym mie¶cie oprócz T¿ i jednej kole¿anki i ciê¿ko mi zawieraæ nowe znajomo¶ci.

Dlatego pomy¶la³am, ¿e wasze wypowiedzi mnie nieco zainspiruj±. Co robicie w wolnym czasie albo co by¶cie robi³y gdyby by³o go jeszcze wiêcej? Jakie¶ ciekawe sporty? Kursy? Wyjazdy? Nauczenie siê czego¶? Urz±dzenie mieszkania? Jêzyk?

Dziêki za pomys³y
__________________
coccinelle7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 15:27   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Czytanie ksi±¿ek i prasy, ogl±danie filmów i seriali, gry komputerowe samotnie i ze znajomymi, nauka nowych umiejêtno¶ci, które by mnie aktualnie interesowa³y.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 15:32   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomo¶ci: 44 997
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Uczy³abym siê malowaæ akwarelami
I mia³abym porz±dek w domu a tak to ni ma porz±dku.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 15:36   #4
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 6 036
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Nic ci nie poradze ale witaj w klubie. nie ma mnie w domu po 10-11 h w tygodniu a mimo to uwazam ze mam bardzo duzo czasu dla siebie i nigdy nie rozumiem ludzi ktorzy szybciej sa w domu a nigdy wg nich nie maja na nic czasu.

Wys³ane z mojego LG-H955 przy u¿yciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 15:47   #5
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomo¶ci: 2 502
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Pisa³abym ksi±¿kê.
Dobranka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:01   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Na pewno chodzi³abym na si³ke minimum 3 x w tygodniu.
To jest minimum, które przy jako-tako u³o¿onym planie pozwala uzyskaæ jaki¶ efekt. Poni¿ej to jest takie chodzenie na si³owniê dla chodzenia na si³owniê. Równie dobrze mo¿na i¶æ na zakupy i przytargaæ je "w³asnymi rencami" do domu.
Dla higieny krêgos³upa i ogólnej mobilno¶ci do³o¿y³abym ze 2-3 jednostki tygodniowo stretchingu/pilatesu.

Postara³abym siê wykrzesaæ z siebie , np. na tej si³owni, wiêcej czasu i zaanga¿owania, ¿eby jednak powoli mieæ wiêcej znajomych. Zajêcia zorganizowane proponujê, z czasem poznaje siê inne babki i od s³owa, do s³owa, mo¿na przenie¶æ znajomo¶æ poza klub.


Mnie du¿o czasu zajmuje dziobanie na szyde³ku pledów. Jak wydziobiê to rozdajê.
Bloga mo¿na prowadziæ, nawet dla samej siebie bez zadêcia na manie miliona piêæset ogl±daczy, taki mniej osobisty, mo¿e do¶æ tematyczny "notatnik/album" bardziej.
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:05   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

A ja nie rozumiem tego parcia na robienie czego¶ Od pewnego czasu ¶wiat sfiksowa³ na punkcie zajmowania sobie ka¿dej wolnej minuty. Serio siê nudzisz czy mo¿e czujesz presjê otoczenia, bo wszêdzie w internecie ka¿dy "co¶" robi?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:07   #8
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Dla mnie praca 5x w tygodniu po 8h + 2-3x w tygodniu po¶wiêcam godzinê na jakie¶ dodatkowe zajêcia to absolutny brak czasu. Wracam do domu, ogarnê siê trochê, posiedzê na necie, czasem znajdê czas ¿eby w co¶ pograc, obejrzeæ odcinek serialu, czy porobiæ parê zadañ z jezyka. Nie wyobra¿am sobie w tym ukladzie, ¿e mam taki nadmiar czasu, ¿e siê nudzê. Zazdro.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:11   #9
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie praca 5x w tygodniu po 8h + 2-3x w tygodniu po¶wiêcam godzinê na jakie¶ dodatkowe zajêcia to absolutny brak czasu. Wracam do domu, ogarnê siê trochê, posiedzê na necie, czasem znajdê czas ¿eby w co¶ pograc, obejrzeæ odcinek serialu, czy porobiæ parê zadañ z jezyka. Nie wyobra¿am sobie w tym ukladzie, ¿e mam taki nadmiar czasu, ¿e siê nudzê. Zazdro.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
No przecie¿ w³a¶nie masz czas.
Na to granie, seriale, siedzenie na necie
Nie ka¿dy to lubi, ¿eby sobie to w wolnym czasie robiæ bez umarcia z nudów.
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:21   #10
coccinelle7
Zadomowienie
 
Avatar coccinelle7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: far far away
Wiadomo¶ci: 1 188
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;78557341]Nic ci nie poradze ale witaj w klubie. nie ma mnie w domu po 10-11 h w tygodniu a mimo to uwazam ze mam bardzo duzo czasu dla siebie i nigdy nie rozumiem ludzi ktorzy szybciej sa w domu a nigdy wg nich nie maja na nic czasu.

Wys³ane z mojego LG-H955 przy u¿yciu Tapatalka[/QUOTE]

No w³a¶nie, ciê¿ko oceniæ czy ci ludzie od "nie mam czasu" faktycznie go nie maj± czy go marnuj±


Cytat:
Napisane przez visionAM Poka¿ wiadomo¶æ
A ja nie rozumiem tego parcia na robienie czego¶ Od pewnego czasu ¶wiat sfiksowa³ na punkcie zajmowania sobie ka¿dej wolnej minuty. Serio siê nudzisz czy mo¿e czujesz presjê otoczenia, bo wszêdzie w internecie ka¿dy "co¶" robi?

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Serio siê nudzê mam poczucie ¿e robie same nieciekawe rzeczy, a ¿ycie ucieka. Fakt, mo¿e ma jaki¶ minimalny wp³yw przekaz z internetów ¿e ludzie maj± takie "super ¿ycia" ale w g³ównej mierze ta chêæ wyp³ywa ode mnie.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie praca 5x w tygodniu po 8h + 2-3x w tygodniu po¶wiêcam godzinê na jakie¶ dodatkowe zajêcia to absolutny brak czasu. Wracam do domu, ogarnê siê trochê, posiedzê na necie, czasem znajdê czas ¿eby w co¶ pograc, obejrzeæ odcinek serialu, czy porobiæ parê zadañ z jezyka. Nie wyobra¿am sobie w tym ukladzie, ¿e mam taki nadmiar czasu, ¿e siê nudzê. Zazdro.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Wracam z pracy po 17 a k³adê siê ok 23. To jest ponad 5 godzin wolnego czasu ka¿dego dnia (prawie) plus wolne weekendy. Nie nazwa³abym tego absolutnym brakiem czasu.
__________________
coccinelle7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:28   #11
mariamalaria
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 4 900
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie praca 5x w tygodniu po 8h + 2-3x w tygodniu po¶wiêcam godzinê na jakie¶ dodatkowe zajêcia to absolutny brak czasu. Wracam do domu, ogarnê siê trochê, posiedzê na necie, czasem znajdê czas ¿eby w co¶ pograc, obejrzeæ odcinek serialu, czy porobiæ parê zadañ z jezyka. Nie wyobra¿am sobie w tym ukladzie, ¿e mam taki nadmiar czasu, ¿e siê nudzê. Zazdro.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie te¿. W ogóle ju¿ 8 godzin pracy to za du¿o. Ciê¿ko mi 2 razy w tygodniu dotrzeæ na basen przy 5-6 godzinach pracy. I stale mam za ma³o czasu. Czytam, gotujê, ogl±dam filmy w wolnym czasie.
mariamalaria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:30   #12
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 2 128
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Gdybym mia³a du¿o wolnego czasu to: czytalabym ksiazki, prase opiniotworcza, sluchalabym i ogladala mase programow publicystycznych i dokumentow, bawilabym sie z kotami, spedzalabym wiecej czasu na wolontariacie w schronisku, uczylabym sie jezykow, spotykalabym sie ze znajomymi i razem robilibysmy fajne rzeczy, podrozowalabym, spacerowalabym, robilabym kursy, ktore mnie pasjonuja (i relaksuja jednoczesnie), nadal szkolilabym sie w gotowaniu (bo niedawno odkrylam, ze to frajda).

Teraz robie dokladnie wszystko wymienione tylko w niesatysfakcjonujacej mnie ilosci, ze wzgledu na ograniczony czas.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:30   #13
mariamalaria
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 4 900
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie, ciê¿ko oceniæ czy ci ludzie od "nie mam czasu" faktycznie go nie maj± czy go marnuj±




Serio siê nudzê mam poczucie ¿e robie same nieciekawe rzeczy, a ¿ycie ucieka. Fakt, mo¿e ma jaki¶ minimalny wp³yw przekaz z internetów ¿e ludzie maj± takie "super ¿ycia" ale w g³ównej mierze ta chêæ wyp³ywa ode mnie.



Wracam z pracy po 17 a k³adê siê ok 23. To jest ponad 5 godzin wolnego czasu ka¿dego dnia (prawie) plus wolne weekendy. Nie nazwa³abym tego absolutnym brakiem czasu.
Wg mnie to bardzo ma³o. Mnie ma³o od 15. W tym wolnym czasie wystarczy poczytaæ trochê i ju¿ mija.
mariamalaria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:40   #14
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 6 036
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie praca 5x w tygodniu po 8h + 2-3x w tygodniu po¶wiêcam godzinê na jakie¶ dodatkowe zajêcia to absolutny brak czasu. Wracam do domu, ogarnê siê trochê, posiedzê na necie, czasem znajdê czas ¿eby w co¶ pograc, obejrzeæ odcinek serialu, czy porobiæ parê zadañ z jezyka. Nie wyobra¿am sobie w tym ukladzie, ¿e mam taki nadmiar czasu, ¿e siê nudzê. Zazdro.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Skoro siedzisz na necie, czytasz i ogladasz serial to masz czas.
Dla mnie gadanie ze sie nie ma na nic czasu majac te 5 h dziennie plus po 30 h w weekend jest nieco dziwne.

Ja sie akurat nie nudze i mam co robix. Dni uciekaja jak szalone, no ale nie jest tak ze tylko pracuje po milion h dziennie i nic innego ze swoim zyciem nie robie.
Czasu moze nie jest duzo ale to nie znaczy ze nie ma go wcale.

Jak slysze od kolezanki ze gdzies nie idzie bo np. musi isc z mama na zakupy to mi sie smiac chce. Jak zapytasz czy beda caly dzien na tych zakupach to uslyszysz " a bo wiesz idziemy o 14, wrocimy o 18 i tak w sumie juz po sobocie"

Wys³ane z mojego LG-H955 przy u¿yciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2017-11-05 o 16:45
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:45   #15
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 5 627
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Dla mnie 8h pracy pn-pt (plus dojazd, w sumie 10h) to te¿ du¿o. No ale ok, w wolnym czasie bym: czyta³a ksi±¿ki, ogl±da³a filmy i seriale, wysprz±ta³a ca³± cha³upê, dokszta³ca³a siê w zawodzie, uczy³a jêzyka, szy³a ciuchy, robi³a na drutach swetry, malowa³a i rysowa³a, chodzi³a na basen/jogê, gotowa³a super jedzenie, spotyka³a siê ze znajomymi, robi³a weekendowe wycieczki, a ju¿ ca³kiem z nudów pogra³a na kompie. To tak na szybko.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma z³ych ro¶lin, s± tylko ¼li ludzie.
jaksy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:49   #16
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 9 612
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Ja lubiê spêdzaæ czas ró¿norodnie, wiêc wiêc zawsze jak mam wiêcej czasu wolnego to godzinka na serial, godzinka na ksi±¿kê, godzinka na sprz±tanie, godzinka na gotowanie, godzinka na zakupy i jestem zadowolona. Jakbym mia³a wiêcej czasu, to dorzuci³abym do tego malowanie, ogl±danie tedexa, dokumentów i innych ambitnych rzeczy, na które na co dzieñ nie mam, poza czasem, ochoty, chodzi³abym wiêcej do kina i do kawiarni (nawet sama) i na silownie/basen. A no i robi³abym przetwory, mro¿onki itd.

Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Ooo!!! Jakbym mia³a wiêcej czasu, to bym gra³a w simsy!!! Póki co to za du¿y zjadacz czasu dla mnie.

Wys³ane z mojego Redmi Note 4 przy u¿yciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 16:56   #17
mariamalaria
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 4 900
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

No popatrz. A dla mnie ka¿da gra jest strat± czasu. I g³upot± jest go tak marnowaæ.
mariamalaria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 17:35   #18
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;78558741]Skoro siedzisz na necie, czytasz i ogladasz serial to masz czas.
Dla mnie gadanie ze sie nie ma na nic czasu majac te 5 h dziennie plus po 30 h w weekend jest nieco dziwne.

Ja sie akurat nie nudze i mam co robix. Dni uciekaja jak szalone, no ale nie jest tak ze tylko pracuje po milion h dziennie i nic innego ze swoim zyciem nie robie.
Czasu moze nie jest duzo ale to nie znaczy ze nie ma go wcale.

Jak slysze od kolezanki ze gdzies nie idzie bo np. musi isc z mama na zakupy to mi sie smiac chce. Jak zapytasz czy beda caly dzien na tych zakupach to uslyszysz " a bo wiesz idziemy o 14, wrocimy o 18 i tak w sumie juz po sobocie"

Wys³ane z mojego LG-H955 przy u¿yciu Tapatalka[/QUOTE]Tak, mam na to czas w weekendy zwykle, rzadko w tygodniu. W tygodniu czasem nie odpalam komputera bo mam ochotê siê o 21 po³o¿yæ do lozka.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 17:46   #19
irene adler
Raczkowanie
 
Avatar irene adler
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 368
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Ja bym czêsto chodzi³a po knajpach lubiê je¶æ fajne rzeczy i spêdzaæ czas na mie¶cie. Szkoda, ¿e nie macie znajomych, ale z T¯ przecie¿ mo¿ecie razem chodziæ.

No i wiêcej sportu (co¶ oprócz si³owni np. basen/joga). I ksi±¿ek. I gotowania (plus robienia przetworów i takich podstawowych rzeczy jak pasztety, pasty, które zazwyczaj kupiê z braku czasu). Kino i teatr. W weekendy wyjazdy czy to po Polsce, czy krótkie wypady gdzie¶ po Europie.

I zwierz±tko bym wziê³a
__________________
Audaces fortuna iuvat
irene adler jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 18:34   #20
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomo¶ci: 6 036
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez Mojwa Poka¿ wiadomo¶æ
Tak, mam na to czas w weekendy zwykle, rzadko w tygodniu. W tygodniu czasem nie odpalam komputera bo mam ochotê siê o 21 po³o¿yæ do lozka.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
No zmeczenie to inna sprawa. A jak sie jeszcze jest leniwym z natury to mozna pol zycia spedzic ogladajac seriale w lozku. Cos o tym wiem ;p

Wys³ane z mojego LG-H955 przy u¿yciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 18:46   #21
janiewracam
Przyczajenie
 
Avatar janiewracam
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
Na pewno chodzi³abym na si³ke minimum 3 x w tygodniu.
To jest minimum, które przy jako-tako u³o¿onym planie pozwala uzyskaæ jaki¶ efekt. Poni¿ej to jest takie chodzenie na si³owniê dla chodzenia na si³owniê. Równie dobrze mo¿na i¶æ na zakupy i przytargaæ je "w³asnymi rencami" do domu.
Dla higieny krêgos³upa i ogólnej mobilno¶ci do³o¿y³abym ze 2-3 jednostki tygodniowo stretchingu/pilatesu.

Postara³abym siê wykrzesaæ z siebie , np. na tej si³owni, wiêcej czasu i zaanga¿owania, ¿eby jednak powoli mieæ wiêcej znajomych. Zajêcia zorganizowane proponujê, z czasem poznaje siê inne babki i od s³owa, do s³owa, mo¿na przenie¶æ znajomo¶æ poza klub.


Mnie du¿o czasu zajmuje dziobanie na szyde³ku pledów. Jak wydziobiê to rozdajê.
Bloga mo¿na prowadziæ, nawet dla samej siebie bez zadêcia na manie miliona piêæset ogl±daczy, taki mniej osobisty, mo¿e do¶æ tematyczny "notatnik/album" bardziej.
Sk±d taka opinia? Ja widzê, ¿e nawet 15 min dziennie aktywno¶ci daje efekty.

Autorko, moim zdaniem twój problem polega na tym, ¿e nie masz celu w ¿yciu, czego¶ do czego mog³aby¶ d±¿yæ albo motywowa³o by ciê to do dzia³ania. Nie warto jednak tego szukaæ na si³ê i koniecznie zagospodarowywaæ sobie ka¿± minutê.
janiewracam jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 18:53   #22
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 5 580
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak w temacie.

Kilka s³ów o mnie i o tym sk±d wzi±³ siê w±tek: Mam 27 lat. Ostatnie parê lat po¶wiêci³am na ograniêcie sfery zawodowej. Zaczê³am parê lat temu od mieszkania w wynajêtym pokoju z zarobkami 1250 z³. Po¶wieca³am ca³± swoj± energiê na rozwój zawodowy. W koñcu ma³ymi kroczkami dosz³am do tego zarabiam zno¶nie, wynajêli¶my z T¯tem mieszkanie, troche po¶wiêcili¶my na urz±dzenie siê. I tak ostatnio jak odetchnê³am po tym czasie to sobie zda³am sprawê ¿e siê nudzê.
Wiem, ¿e to musi brzmieæ dziwnie, bo raczej od wszystkich wooko³o s³yszê "nie mam czasu". Ale ja w³a¶nie mam i to sporo. Nie mamy dzieci, zwierz±t ani ¿adnych obowi±zków. Nie planujemy ¶lubu ani dzieci póki co. Ja pracuje 8 godzin, ide 2 razu w tygodniu na si³ownie, czytam ksi±¿ki, przegl±dam internet. I to tyle! Jeste¶my raczej z tych trochê nudnych, niekreatywnych ludzi , i mimo ¿e mamy chêci to ciê¿ko nam sobie znale¼æ jakie¶ ciekawe zajêcie "popracowe".
Dodatkowo nie mam znajomych w tym mie¶cie oprócz T¿ i jednej kole¿anki i ciê¿ko mi zawieraæ nowe znajomo¶ci.

Dlatego pomy¶la³am, ¿e wasze wypowiedzi mnie nieco zainspiruj±. Co robicie w wolnym czasie albo co by¶cie robi³y gdyby by³o go jeszcze wiêcej? Jakie¶ ciekawe sporty? Kursy? Wyjazdy? Nauczenie siê czego¶? Urz±dzenie mieszkania? Jêzyk?

Dziêki za pomys³y
Hehe, jakbym o sobie czyta³a.
Po tym etapie o którym piszesz pojawi³o siê 2 dzieci, wiec kilka lat znów mia³am zajêtych. Teraz podros³y i mam czas.
W wolnym czasie mam drug± pracê i nadal mam czas.
I te¿ dosz³am do wniosku, ¿e przez zbyt wiele lat "nie mam na nic czasu" nie mam pomys³u co mog³abym robiæ, jakie s± rozrywki dla doros³ych.
I nagle siê zorientowa³am ¿e nie mam znajomych. Na razie kminie gdzie ich poznaæ.
Ja akurat mam kilka niszowych hobby, ale akurat mój m±¿ ich nie podziela i jak znajdê sobie znajomych którzy te¿ siê tym pasjonuj±, to on bêdzie sie czu³ jak 5 kolo u wozu.

Na razie zajmuje siê gruntownym sprz±taniem domu, ³±cznie z piwnica i spedzaniem czasu z samotna ciotka.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 20:15   #23
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 50 575
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Ja bym spa³a Pracowa³am po 8h + 2h dojazdów i jedyne o czym marzy³am to spanie a tu jeszcze pranie, gotowanie, zakupy spo¿ywcze, umycie garów, odkurzenie, starcie kurzy, nakarmienie psa, wyk±panie siê, przygotowanie jedzenia do pracy... bla bla bla
Do³±czam siê do tych, dla których 8h pracy to za du¿o
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 20:32   #24
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 32 059
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;78564456]Ja bym spa³a Pracowa³am po 8h + 2h dojazdów i jedyne o czym marzy³am to spanie a tu jeszcze pranie, gotowanie, zakupy spo¿ywcze, umycie garów, odkurzenie, starcie kurzy, nakarmienie psa, wyk±panie siê, przygotowanie jedzenia do pracy... bla bla bla
Do³±czam siê do tych, dla których 8h pracy to za du¿o [/QUOTE]Mam dok³adnie tak samo. Pracuje 9-17, ale 8-18 nie ma mnie w domu. Rano nie jestem w stanie zrobiæ niczego wiêcej poza zebraniem siê i ewentualnie nastawieniem prania z opcj±, ¿e bêdzie gotowe po 18, jak ju¿ wrócê do domu i bêdê mog³a je od razu wywiesiæ. Po powrocie z pracy zanim siê co¶ ugotuje do jedzenia i zje to ju¿ praktycznie trzeba k³a¶æ siê spaæ. Bardzo lubiê czytaæ ksi±¿ki, wiêc staram siê wygospodarowaæ godzinê dziennie przed snem. Do tego jaki¶ serial albo ogarniêcie mieszkania i dzieñ siê koñczy.

Kiedy¶ chodzi³am przez pó³ roku trzy razy w tygodniu na si³owniê po pracy i szczerze mówi±c by³am wtedy cz³owiekiem zombie. Chodzi³am te¿ na angielski dwa razy w tygodniu te¿ od razu po pracy i nie by³am w stanie wiêcej siê uczyæ w domu, jedynie w weekend. Obecnie mam pracê umys³ow± wymagaj±c± wielu analiz, liczenia, kombinowania i szczerze mówi±c jak ju¿ wracam do domu to mam ochotê siê jedynie odmó¿d¿yæ czym¶ niewymagaj±cym. I w sumie nie przeszkadza mi to, ¿e nie robiê niczego ambitnego Nie mam ci¶nienia, lubiê czasem leniuchowaæ. Najbardziej aktywna jestem w weekendy, zw³aszcza w lecie. Czêsto gdzie¶ wychodzimy, je¼dzimy za miasto, spotykamy siê ze znajomymi. Nie mam ¿adnego super hobby ani ciekawych zainteresowañ, ale nie czujê siê z tym ¼le

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
visionAM jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 21:47   #25
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Ja chodzi³am na angielski raz w tygodniu i w po³owie kursu mia³am dosyæ, bo mia³am zawalone ju¿ 4 dni z 5 w tygodniu roboczym.
Teraz mam 3 i to te¿ przerabane, nie wiem jak komu¶ to mo¿e pasowaæ - choæby teraz, dosta³am wyniki badañ, muszê i¶æ do lekarza po recepte, prosta rzecz... I kombinuje jakby ta receptê za³atwiæ bo nie mam kiedy i¶æ do tego lekarza. A wcale nie mam przecie¿ nie wiadomo ile zajec, 3x w tygodniu po godzinie. Jeszcze smialam siê z kim¶ umówiæ i nie mam ¿adnego dnia w ¶rodku tygodnia ¿eby zrobiæ cokolwiek.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-05, 21:50   #26
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 5 627
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;78564456]Ja bym spa³a Pracowa³am po 8h + 2h dojazdów i jedyne o czym marzy³am to spanie a tu jeszcze pranie, gotowanie, zakupy spo¿ywcze, umycie garów, odkurzenie, starcie kurzy, nakarmienie psa, wyk±panie siê, przygotowanie jedzenia do pracy... bla bla bla
Do³±czam siê do tych, dla których 8h pracy to za du¿o [/QUOTE]

Ja te¿ mam tak samo. Teraz jeszcze jak tak szybko robi siê ciemno, to prawdziwy dramat dla mnie Pracujê umys³owo (projektowo), jestem w domu 17-18, zjem co¶, obejrzê jaki¶ film/serial i czas siê szykowaæ do spania (a krócej ni¿ 8h spaæ nie mogê, bo jestem nieprzytomna ca³y dzieñ), pobudka 6-7. Odpoczywam dopiero w weekendy. Chcia³abym teraz najbardziej zapisaæ siê na lekcje jêzyka, tylko gdzie to upchn±æ i byæ jeszcze na tych zajêciach przytomnym :/
No i szczerze mówi±c jak zobaczy³am tytu³ w±tku, to moj± my¶l± na pewno nie by³o to, ¿e autorka pracuje na ca³y etat
__________________
Nie ma z³ych ro¶lin, s± tylko ¼li ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2017-11-05 o 21:52
jaksy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-06, 01:27   #27
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Imprezy, znajdz sobie dodatkowa prace, stowarzyszenia, wolontariat, filharmonia, lyzwy w zimie, rolki w lecie, koncerty i spektakle z afiszow na miescie. Spacery.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-06, 01:49   #28
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 1 922
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Gdybym mia³a wiêcej czasu, mog³abym czê¶ciej chodziæ na si³owniê, mieæ fajniejszy plan na studiach, wiêcej weekendowych wyjazdów i porz±dnie siê wysypiaæ. Ale wyj±wszy te cztery rzeczy, moim problemem nie jest brak czasu, tylko brak energii. Czasem (choæ rzadko) nawet po d³ugim dniu na uczelni i w robocie wrêcz mnie nosi, ¿eby co¶ jeszcze zrobiæ, a czasem po dwóch wyk³adach albo w wolny dzieñ czujê siê, jakbym mia³a przemielony mózg i nie mam si³y na nic poza le¿eniem w ³ó¿ku. Nie aspirujê do bycia robotem, który nigdy w niczym nie nawala, ale du¿o bym da³a za wiêcej si³y na wieczorne wyj¶cia, czytanie ksi±¿ek, naukê jêzyków czy g³upi spacer - niby to robiê, ale chcia³abym czê¶ciej i d³u¿ej.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2017-11-06 o 01:50
chacaos jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-06, 03:53   #29
201803071148
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomo¶ci: 1 468
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Cytat:
Napisane przez coccinelle7 Poka¿ wiadomo¶æ


Wracam z pracy po 17 a k³adê siê ok 23. To jest ponad 5 godzin wolnego czasu ka¿dego dnia (prawie) plus wolne weekendy. Nie nazwa³abym tego absolutnym brakiem czasu.
Plus zakupy, zrobic cos do jedzenia i posprzatanie (chociazby umycie naczyn) to tez juz jakos ucieka ten czas.

Jak mam wiecej czasu to czytam ksiazki. Ale takie, z ktorych moge cos wyniesc. Takie, ktore mnie czegos naucza.
Przy okazji rozwijam sie w kuchni (odkrylam talent kulinarny do zrobienia cos z niczego)
Czasem jakies diy - najczesciej przed swietami, robie ozdoby na choinke.

Do tego mam kota, ktory jest bardzo wymagajacy, bo caly czas chce sie bawic i nigdy nie ma do¶æ

Wys³ano z ☎
201803071148 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-11-06, 06:42   #30
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 10 372
Dot.: Co by¶cie robi³y jakby¶cie mia³y du¿o czasu wolnego?

Ja mam wra¿enie, ¿e i tak ca³y czas co¶ robiê, gdzie¶ je¿d¿ê, chodzê. Nawet jak le¿ê/siedzê i czytam to przecie¿ co¶ robiê A je¿eli mia³abym jeszcze trochê wiêcej czasu to na pewno uczy³abym siê hiszpañskiego, co zreszt± mam w planach.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Forum plotkowe


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-11-13 07:36:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.