Rachunek na firmę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-05, 17:08   #1
uzytkowniczka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 35

Rachunek na firmę


Chciałam się spotkać z dyrektorem z mojej firmy (2 poziomy nade mną i kilkukrotność mojej pensji) na lunch.

Po lunchu idziemy zapłacić. Facet bierze za swoje jedzenie fakturę na firmę, że niby z jego strony był to lunch biznesowy. Ja płacę za siebie.

Czy tylko dla mnie jest to buractwo? Straciłam do niego trochę szacunek.

Edytowane przez uzytkowniczka777
Czas edycji: 2018-01-05 o 17:12
uzytkowniczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 17:24   #2
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Rachunek na firmę

Żadne buractwo. Facet wykazał się sprytem, zaradnością, oszczędnością, jest kreatywny, bo w końcu generuje koszty z du...szy. Dobry materiał na dyrektora.
A że burak to inna sprawa.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 17:25   #3
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Rachunek na firmę

a kto zaproponował spotkanie? w jakim celu ono się odbyło, jakaś służbowa rozmowa?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 17:32   #4
uzytkowniczka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 35
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Żadne buractwo. Facet wykazał się sprytem, zaradnością, oszczędnością, jest kreatywny, bo w końcu generuje koszty z du...szy. Dobry materiał na dyrektora.
A że burak to inna sprawa.
Haha, no tak.

On zaproponował po raz pierwszy, ja zrobiłam follow-up proponując konkretną datę. Ale nie wiem, jaką rolę to odgrywa.

Edytowane przez uzytkowniczka777
Czas edycji: 2018-01-05 o 17:33
uzytkowniczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 17:58   #5
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Rachunek na firmę

Dziwne że fakturę wziął tylko za swój lunch. Powinien wziąć za całość. W końcu jak lunch biznesowy to biznesowy i płaci się za siebie i partnera w rozmowach.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 18:01   #6
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Dziwne że fakturę wziął tylko za swój lunch. Powinien wziąć za całość. W końcu jak lunch biznesowy to biznesowy i płaci się za siebie i partnera w rozmowach.
Tak. Burak.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 18:03   #7
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Dziwne że fakturę wziął tylko za swój lunch. Powinien wziąć za całość. W końcu jak lunch biznesowy to biznesowy i płaci się za siebie i partnera w rozmowach.
też myślę że powinien wziąć fakturę za Was oboje, bo to w końcu lunch biznesowy,
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-05, 18:05   #8
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Żadne buractwo. Facet wykazał się sprytem, zaradnością, oszczędnością, jest kreatywny, bo w końcu generuje koszty z du...szy. Dobry materiał na dyrektora.
Ale skąd. Dobry dyrektor rozumie, jak ważne jest morale podwładnych i jak słabe nastawienie wpływa na produktywność.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 18:50   #9
Przytul_Mnie_Dzisiaj
Rozeznanie
 
Avatar Przytul_Mnie_Dzisiaj
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 680
Dot.: Rachunek na firmę

Dobry dyrektor wie, że usługi gastronomiczne nie są kosztem
Przytul_Mnie_Dzisiaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:04   #10
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Ale skąd. Dobry dyrektor rozumie, jak ważne jest morale podwładnych i jak słabe nastawienie wpływa na produktywność.
W piętrowej korpo morale podwładnych? Śmiech na sali. Dyrektor nie dostaje pensji od pogłowia zadowolonych pracowników

Cytat:
Napisane przez Przytul_Mnie_Dzisiaj Pokaż wiadomość
Dobry dyrektor wie, że usługi gastronomiczne nie są kosztem
Są, bo to przecież integrowanie się było na lunchu. Księgowa potwierdzi
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:09   #11
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez Przytul_Mnie_Dzisiaj Pokaż wiadomość
Dobry dyrektor wie, że usługi gastronomiczne nie są kosztem
Z tego co czytam, w Polsce nie jest to czarno-białe:

http://www.rp.pl/artykul/1085246-PIT...la-spolki.html

Poprzez świadczenia na rzecz pracowników pracodawca zapewnia pracownikom lepsze warunki pracy, bardziej efektywne wykorzystanie czasu pracy, komfort pracy, poprawia nastrój, co pozytywnie wpływa na wydajność pracowników, a tym samym firmy jako podmiotu generującego przychody. Ponoszone przez pracodawcę wydatki na posiłki i napoje nie zostały wyłączone z kosztów uzyskania przychodów w art. 16 ust. 1 ustawy. Organ uznaje więc, że przedmiotowe wydatki na rzecz pracowników stanowią dla spółki koszt uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Należy jednak podkreślić, że wniosek taki nie musi być przyjęty przez organ w toku ewentualnej kontroli podatkowej. Jeśli bowiem organ stwierdzi, że w danej sytuacji zapewnienie posiłków pracownikom nie wynika z kodeksu pracy bądź ze szczególnych potrzeb pracodawcy (np. praca w godzinach nadliczbowych), to może uznać, że wydatek taki nie pozostaje w bezpośrednim związku z możliwością uzyskania bądź zabezpieczenia przychodu przez podatnika. Argument o motywacyjnym charakterze wydatku może być uznany za niewystarczający, szczególnie w przypadku nagminnego ponoszenia tego typu wydatków.

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
W piętrowej korpo morale podwładnych? Śmiech na sali. Dyrektor nie dostaje pensji od pogłowia zadowolonych pracowników
Pensje i premie dyrektorów zależą od wyników firmy, które zależą od... pracowników. Dyrektor jest tak dobry, jak jego zespół. Lojalność i wydajność są ważniejsze niż myślisz.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-05, 19:16   #12
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Pensje i premie dyrektorów zależą od wyników firmy, które zależą od... pracowników. Dyrektor jest tak dobry, jak jego zespół. Lojalność i wydajność są ważniejsze niż myślisz.
Powiedz to każdej zwolnionej z pracy osobie, która wyleciała by poprawić notowania Spółki. W rozwiniętych gospodarkach mamy kapitalizm. Tu człowiek jest tylko narzędziem pracy. Nie ma po co dorabiać do tego ideologii o szczęśliwości.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:19   #13
uzytkowniczka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 35
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez Przytul_Mnie_Dzisiaj Pokaż wiadomość
Dobry dyrektor wie, że usługi gastronomiczne nie są kosztem
Chyba są, bo już w kilku pracach osoby wyżej postawione mogły wrzucać... Oczywiście pewnie wpisywały to jako "lunch z klientem" albo "lunch z przedstawicielem dostawcy", ale kto to sprawdzi...

Edytowane przez uzytkowniczka777
Czas edycji: 2018-01-05 o 19:20
uzytkowniczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:28   #14
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Powiedz to każdej zwolnionej z pracy osobie, która wyleciała by poprawić notowania Spółki. W rozwiniętych gospodarkach mamy kapitalizm. Tu człowiek jest tylko narzędziem pracy. Nie ma po co dorabiać do tego ideologii o szczęśliwości.
Nie rozumiesz. Człowiek jest narzędziem pracy, owszem. Akurat tak się składa, że ta "ludzka maszyna" pracuje szybciej, wydajniej i efektywniej, gdy odczuwa pozytywną emocjonalną więź z miejscem pracy i zespołem, czuje się częścią czegoś większego i odczuwa dumę z tego, co robi. Myślisz, że korporacje takie jak Google i im podobne fundują pracownikom masaże, jogę, wyjazdy integracyjne i obiady itp. z dobroci serca?

Iloma osobami zarządzasz, z ciekawości?

http://www.psychologia-spoleczna.pl/...pracownik.html
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:31   #15
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 353
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez Przytul_Mnie_Dzisiaj Pokaż wiadomość
Dobry dyrektor wie, że usługi gastronomiczne nie są kosztem
Tutaj jest mowa o lunchu biznesowym, a nie o uslugach gastronomicznych. Ponizej wklejam orzeczenie:

"Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 2 kwietnia 2015 r. o sygn. akt II FSK 483/13 podjął stanowisko, iż przedsiębiorcy negocjujący umowy na spotkaniach w restauracjach, mogą wydatki poniesione podczas tych spotkań zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów".

Wystarczy, ze na rachunku bedzie napisane lunch biznesowy i moga sobie odliczyc.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:51   #16
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz. Człowiek jest narzędziem pracy, owszem. Akurat tak się składa, że ta "ludzka maszyna" pracuje szybciej, wydajniej i efektywniej, gdy odczuwa pozytywną emocjonalną więź z miejscem pracy i zespołem, czuje się częścią czegoś większego i odczuwa dumę z tego, co robi. Myślisz, że korporacje takie jak Google i im podobne fundują pracownikom masaże, jogę, wyjazdy integracyjne i obiady itp. z dobroci serca?
Iloma osobami zarządzasz, z ciekawości?
Błagam Cię, Ruda. Ty mi o teorii, ja Ci o praktyce. I tak w kółko. Unikam korporacji od kiedy zwolniłem się z TP SA w czasach, gdy wykupywali ją Francuzi, którzy przywieźli ze sobą tak drakońskie pomysły na biznes, że plantacje tytoniu w XIX-wiecznej Virginii były niewinnymi wakacjami dla niewolników.
Ja wiem, że na papierze wszystko fajnie wygląda i trawa jest jakby zieleńsza, ale mówimy o realiach.
Idź do Tesco i powiedz, że będą mieli większe zyski, jak zaczną płacić kasjerko-wykładaczko-sprzątaczkom (takie 3w1) większe pensje. Wyśmieją Cię z góry na dół. O pracy w polskim Amazonie już nawet nie wspomnę.

Edytowane przez Mad_Max
Czas edycji: 2018-01-05 o 19:55
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:52   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Rachunek na firmę

Burak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 19:59   #18
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Błagam Cię, Ruda. Ty mi o teorii, ja Ci o praktyce. I tak w kółko. Unikam korporacji od kiedy zwolniłem się z TP SA w czasach, gdy wykupywali ją Francuzi, którzy przywieźli ze sobą tak drakońskie pomysły na biznes, że plantacje tytoniu w XIX-wiecznej Virginii były niewinnymi wakacjami dla niewolników.
Ja wiem, że na papierze wszystko fajnie wygląda i trawa jest jakby zieleńsza, ale mówimy o realiach.
Idź do Tesco i powiedz, że będą mieli większe zyski, jak zaczną płacić kasjerko-wykładaczko-sprzątaczkom (takie 3w1) większe pensje. Wyśmieją Cię z góry na dół.
Ale ja mówię o pracownikach w korporacji, czyli np. Tesco HQ, nie w sklepie należącym do korporacji. Jest znaczna różnica w tym, jak traktuje się np. osoby pracujące w dziale marketingu Tesco, a sprzątaczki w sklepie. I inaczej jest traktowany deweloper w Amazonie niż ktoś w magazynie. Realia są takie, że coraz więcej korporacji zdaje sobie sprawę z tego, że satysfakcja pracowników umysłowych wpływa na wydajność.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:01   #19
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Ale ja mówię o pracownikach w korporacji, czyli np. Tesco HQ, nie w sklepie należącym do korporacji. .
Czyli mówisz o 3-5% wszystkich pracowników korpo (bo korpo zaczyna się u góry, a kończy właśnie taką sprzątającą panią w Tesco). Ma się to zupełnie nijak do niczego.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-05, 20:17   #20
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez uzytkowniczka777 Pokaż wiadomość
Haha, no tak.

On zaproponował po raz pierwszy, ja zrobiłam follow-up proponując konkretną datę. Ale nie wiem, jaką rolę to odgrywa.
cóż, zazwyczaj kto zaprasza ten płaci
dodatkowo spotkanie służbowe...z podwładnym...on wziął fakturę...

straszny burak

mam nadzieję, że to nie była jakaś fikuśna knajpa z jedzeniem za milion monet



ja miałam rozmowę rekrutacyjną w kawiarni (firma ogromna, ale nie mają biura w Krakowie, więc z musu to była knajpa) i nawet do głowy mi nie przyszło płacić za kawę.

Edytowane przez 2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Czas edycji: 2018-01-05 o 20:18
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:21   #21
uzytkowniczka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 35
Dot.: Rachunek na firmę

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;80242731]cóż, zazwyczaj kto zaprasza ten płaci
dodatkowo spotkanie służbowe...z podwładnym...on wziął fakturę...

straszny burak

mam nadzieję, że to nie była jakaś fikuśna knajpa z jedzeniem za milion monet



ja miałam rozmowę rekrutacyjną w kawiarni (firma ogromna, ale nie mają biura w Krakowie, więc z musu to była knajpa) i nawet do głowy mi nie przyszło płacić za kawę.[/QUOTE]

Wiesz u nas jest nawet tak, że szeregowi pracownicy zrzucają się na prezenty dla managementu na urodziny. Szeregowi pracownicy oczywiście prezentów nie dostają.

(Według savoir-vivru prezentów w relacjach pracownik-pracodawca albo nie ma albo płyną one od osoby wyżej rangą do osób położonych niżej).
uzytkowniczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:24   #22
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Czyli mówisz o 3-5% wszystkich pracowników korpo (bo korpo zaczyna się u góry, a kończy właśnie taką sprzątającą panią w Tesco). Ma się to zupełnie nijak do niczego.
Ma się do wątku autorki. Autorka ewidentnie nie jest sprzątaczką ani nie pracuje na kasie - bo dyrektor jest tylko 2 poziomy nad nią. Dyrektor nie dba o morale i zachował się jak cham w stosunku do kogoś, kto jest jeden poziom od bycia bezpośrednim podwładnym. Ty mówisz, że dobry dyrektor, ja mówię, że dupa nie dyrektor.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:39   #23
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 353
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Realia są takie, że coraz więcej korporacji zdaje sobie sprawę z tego, że satysfakcja pracowników umysłowych wpływa na wydajność.
W korporacjach dbalosc o satysfakcje pracownikow chyba byla juz od dawna Sluzbowe samochody, laptopy, telefony, multisporty, doplaty do wakacji, darmowe wakacje itd.

Moim zdaniem tak jest. U siebie w pracy obsluguje roznych przedsiebiorcow i malych i duzych i nawet po wystawionych fakturach w ostatnim czasie widac, ze inwestuja w "satysfkacje" pracownika. I nie mowie tutaj o wielkich korporacjach. Wiec cos na pewno jest na rzeczy.

Mi sie wydaje, ze ogarniety szef wie, ze zadowolony pracownik bedzie bardziej wydajny.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:03   #24
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez uzytkowniczka777 Pokaż wiadomość
Wiesz u nas jest nawet tak, że szeregowi pracownicy zrzucają się na prezenty dla managementu na urodziny. Szeregowi pracownicy oczywiście prezentów nie dostają.

(Według savoir-vivru prezentów w relacjach pracownik-pracodawca albo nie ma albo płyną one od osoby wyżej rangą do osób położonych niżej).
to dobrowolne zrzutki czy mus?
urodziny to okazja prywatna, a obiad był chyba służbowy?

Edytowane przez 2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Czas edycji: 2018-01-05 o 21:05
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:10   #25
uzytkowniczka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 35
Dot.: Rachunek na firmę

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;80244541]to dobrowolne zrzutki czy mus?
urodziny to okazja prywatna, a obiad był chyba służbowy?[/QUOTE]

Urodziny to chyba nie jest prywatna okazja skoro wręczenie prezentu odbywa się w godzinach pracy na spotkaniu wszystkich pracowników jednostki.

Podobnie jak obiad - trudno powiedzieć, czy takie okazje są prywatne czy nie.

Nikt nie zmusi cię do zrzuty, wiadomo. Ale pieniądze zbiera zawsze asystentka szefa jednostki. Wiadomo, że ludzie widzą to jako coś obowiązkowego (ja to pieprzę i nie daję, ale większość daje). Moim zdaniem pokazuje to kulturę firmy, dlatego przywołałam ten fakt.
uzytkowniczka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:15   #26
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Rachunek na firmę

urodziny pracownika, choćby menago najwyższego szczebla to jego prywatna sprawa, nie ma to dla działalności firmy jakiegoś przełożenia, chyba nie dostajecie wolnego dnia z tego tytułu? a to, że prezent jest wręczany w godzinach pracy to nie ma znaczenia. kasę zbiera asystentka...no czyli nie jest to inicjatywa oddolna, a coś w rodzaju haraczu dla szefa

Edytowane przez 2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Czas edycji: 2018-01-05 o 21:17
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:41   #27
deserova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 369
Dot.: Rachunek na firmę

Mnie już nic nie dziwi po tym jak ostatnio pan adwokat, prezes kanelarii prawnej, członek zarządu wziął fakturę za herbatę za 10zł...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
deserova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 21:57   #28
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Mi sie wydaje, ze ogarniety szef wie, ze zadowolony pracownik bedzie bardziej wydajny.


Oczywiście są janusze biznesu, którzy jeszcze nie przejrzeli na oczy, ale miejmy nadzieję, że to ginący gatunek.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 22:55   #29
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rachunek na firmę

Cytat:
Chciałam się spotkać z dyrektorem z mojej firmy (2 poziomy nade mną i kilkukrotność mojej pensji) na lunch.
Cytat:
Podobnie jak obiad - trudno powiedzieć, czy takie okazje są prywatne czy nie.
dla niego to było spotkanie z pracownikiem, a nie randka, jak najbardziej spotkanie biznesowe.

On takich lunchy - bo z klientami oraz pracownikami którzy np chcą pogadać o karierze czy sprawach firmy może mieć w miesiącu wiele.

Tylko jak dla mnie mógł Cię zaprosić, ale ogólnie, każde płaciło za siebie.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 01:29   #30
Damayanti
DAMAYANTI TROLLING INC.
 
Avatar Damayanti
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 3 397
Dot.: Rachunek na firmę

Burak, i to do kilkukrotnej potegi.

Jesli lunch stricte sluzbowy, to powinien wziac fakture za Was oboje. Jesli okazja towarzyska a z jakichs wzgledow nie chcial brac faktury na 2 to powinien zaproponowac, ze zaplaci as Twoj. Dziwny chlop.
Damayanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-07 19:33:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:21.