Grzybica paznokci - jak funkcjonować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-09, 19:46   #1
pani_zaradna
Raczkowanie
 
Avatar pani_zaradna
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 220

Grzybica paznokci - jak funkcjonować?


(Ma to być wątek konkretno-pomocowy, więc proszę nie ojojać)

Hej,
Dermatolog zdiagnozowała u mnie grzybicę na 2 paznokciach, w tym na jednym zaawansowaną, z wysiękiem ropy i krwi Jest spore prawdopodobieństwo, że odpadnie mi paznokieć, ale nie wiadomo. Palec czasem pobolewa, ale póki co do wytrzymania. Mam 2 maści i tabletki doustne, ale ja nie o tym. Pierwszy raz borykam się z takim czymś, grzebałam w Internecie ale nie znalazłam konkretnych informacji, a chciałabym wiedzieć:

1. Póki co mam nie moczyć rąk. Z racji tego, że mam pracę, w której non stop robię coś rękoma (w wodzie, w brudzie itd) to na razie mam L4 na tydzień, a potem mam te palce grubo smarować maścią, zawijać bandażem i na to nakładać rękawiczkę, żeby nie mieć kontaktu z żadnymi niepożądanymi czynnikami Nie wyobrażam sobie tego, ale jakoś musi iść... Macie jakieś wskazówki?

2. Co ze sportem? Póki co palce mnie nie bolą ale nie wiem, czy wykorzystywanie ich np do wspinaczki będzie dobrym pomysłem? Czy nie pogorszy sprawy?

3. Co z funkcjonowaniem w domu? Muszę używać osobnych ręczników do wycierania dłoni, osobnych przyrządów itd?

4. Czy temperatura, w której przebywam, ma jakieś znaczenie? Jest zima, robię czasem wypady na łyżwy/narty i nie wiem, jak paznokcie będą wyglądać po kilku godzinach na mrozie?
pani_zaradna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 12:25   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Grzybica paznokci - jak funkcjonować?

1. Lepiej kup bawelniane rekawiczki kilka par i ich uzywaj zamiast tego bandazu i na to rekawiczki gumowe. Potem oczywiscie je pierzesz i znow zakladasz.

2. Unikasz sportow zwiazanych z rekami - typu scianka wspinaczkowa, gdzie dlonie sa pokryte talkiem. Na rower zakladaj rekawiczki ochronne, za to narty lyzwy - w rekawiczkach narciarskich.

3. reczniki osobne, czesto zmieniane, prane. Wybierz sobie jakis kolor inny niz reszta domownikow - np umow sie, ze Twoje sa czerwone i maja Ci ich nie ruszac. Przyrzady albo jednorazowe i wyrzucasz po kazdym uzyciu, albo wyparzasz wrzatkiem, odkazasz alkoholem.

Paznokiec ze zmiana najlepiej usunac - umozliwi to oczyszczenie skory pod i odizolowanie zdrowej czesci od tej zakazonej. Przy niewielkim uszkodzeniu mozesz to zrobic sama, a jak jest zbyt bolesne/glebokie to najlepiej lekarz profesjonalnymi narzedziami. Wazne by nie uszkodzic bazy paznokcia, bo jak zostanie ona w dobrym stanie to paznokiec bez problemu odrosnie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 08:46   #3
esmeraldakos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 44
Dot.: Grzybica paznokci - jak funkcjonować?

Biedna..Z grzybicą trzeba działać konsekwentnie żeby się jej pozbyć.
esmeraldakos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-19 09:46:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:19.