Pomocy! Nie mam polowy wlosow! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-09, 20:17   #1
Lucy8820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5

Pomocy! Nie mam polowy wlosow!


Hej, dziewczyny nie wiem co robic. Z moimi wlosami stalo sie cos dziwnego 😢 nie mam polowy wlosow. Tydzien temu wszystko bylo ok. Moze zaczne od poczatku.
Zawsze mialam cienkie wlosy ktore codziennie prostowalam przez co byly zniszczone. W sierpniu postanowilam z tym skonczyc. Odlozylam prostownice, podvielam wlosy, zaczelam je pielegnowac, i odzywiac. Roznice widzialam golym okiem. Staly sie geste, zdrowe, nie musiałam nic z imi robic same sie ukladaly. Bylam zachwycona.troche tez dostalam bzika na punkcie ich pielegnacji wiec zaczelam stosowac nowe maski i odzywki. I nagle szok!!! 😮 w sobote kupiłam maske Herbal do wlosow kreconych z chmielem. Umylam wlosy, wysuszylam i doznalam szoku 😨 moje wlosy byly cienkie i porowate i jakby polowe mi wypadlo! Myslalam ze po prostu maska tak dziala i pobieglam umyc wlosy raz jeszcze, ale nic sie nie zmienilo. Nie powrocily do poprzedniej struktury. Jestem przerazona!!! Czy to mozliwe zeby maska tak zniszczyla mi wlosy??? One sa jakby popalone i przerzedzone. Az nie moge uwierzyc ze tak sie zmienily po jednym myciu. Myslalam juz moze ze to efekt codziennego suszenia ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc bo nawet jak coziennie prostowalam nie miałam tak lichych wlosow 😢 jestem zalamana. Z tego wszystkiego nawet wybieram sie jutro zrobic badania krwi bo az sie przerazilam ze to moze jakas choroba. ...ale im czesciej sie zastanawiam to podejrzewam maske...tylko czy to możliwe?? Z gestych lokow zostaly mi sztywne sterczace straki ktorenie chca sie krecic. Jakby ktos spalil je prostownica albo rozjasniaczem i sa bardzo cienkie, przedtem takie nie byly.
I stad moje pytanie czy maska mogla w jakis sposob tak zadzialac na wlosy zeby je spalic? Kreatyna? Przeproteinowanie? Po prostu nie mige w to uwierzc 😢
I niewiem co tera z z tym zrobic, wygladam jakby mi wlosy po chemii odrastaly. Jestem zalaman. Czy ktos moze mi jakos podpowiedziec co moglo byc przyczyna??
Lucy8820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 15:10   #2
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pomocy! Nie mam polowy wlosow!

Cytat:
Napisane przez Lucy8820 Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny nie wiem co robic. Z moimi wlosami stalo sie cos dziwnego 😢 nie mam polowy wlosow. Tydzien temu wszystko bylo ok. Moze zaczne od poczatku.
Zawsze mialam cienkie wlosy ktore codziennie prostowalam przez co byly zniszczone. W sierpniu postanowilam z tym skonczyc. Odlozylam prostownice, podvielam wlosy, zaczelam je pielegnowac, i odzywiac. Roznice widzialam golym okiem. Staly sie geste, zdrowe, nie musiałam nic z imi robic same sie ukladaly. Bylam zachwycona.troche tez dostalam bzika na punkcie ich pielegnacji wiec zaczelam stosowac nowe maski i odzywki. I nagle szok!!! 😮 w sobote kupiłam maske Herbal do wlosow kreconych z chmielem. Umylam wlosy, wysuszylam i doznalam szoku 😨 moje wlosy byly cienkie i porowate i jakby polowe mi wypadlo! Myslalam ze po prostu maska tak dziala i pobieglam umyc wlosy raz jeszcze, ale nic sie nie zmienilo. Nie powrocily do poprzedniej struktury. Jestem przerazona!!! Czy to mozliwe zeby maska tak zniszczyla mi wlosy??? One sa jakby popalone i przerzedzone. Az nie moge uwierzyc ze tak sie zmienily po jednym myciu. Myslalam juz moze ze to efekt codziennego suszenia ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc bo nawet jak coziennie prostowalam nie miałam tak lichych wlosow 😢 jestem zalamana. Z tego wszystkiego nawet wybieram sie jutro zrobic badania krwi bo az sie przerazilam ze to moze jakas choroba. ...ale im czesciej sie zastanawiam to podejrzewam maske...tylko czy to możliwe?? Z gestych lokow zostaly mi sztywne sterczace straki ktorenie chca sie krecic. Jakby ktos spalil je prostownica albo rozjasniaczem i sa bardzo cienkie, przedtem takie nie byly.
I stad moje pytanie czy maska mogla w jakis sposob tak zadzialac na wlosy zeby je spalic? Kreatyna? Przeproteinowanie? Po prostu nie mige w to uwierzc 😢
I niewiem co tera z z tym zrobic, wygladam jakby mi wlosy po chemii odrastaly. Jestem zalaman. Czy ktos moze mi jakos podpowiedziec co moglo byc przyczyna??
Jeśli się przerzedziły to proponuję wizytę u dermatologa.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 16:49   #3
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Pomocy! Nie mam polowy wlosow!

a czy zauważyłaś rzeczywiste wypadanie włosów po tej masce? na szczotce/grzebieniu, po przeczesaniu palcami? czy rzeczywiście Ci się wykruszyly? czy to tylko wizualny efekt?
maska o b. niskim lub b. wysokim pH mogła zmienić strukturę włosa i straciły skręt i gładkość. a loki i falowane zawsze wyglądają na bardziej gęste od prostych.

a oprócz tej maski użyłaś czegoś innego, nowego?
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 14:01   #4
Lucy8820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pomocy! Nie mam polowy wlosow!

Hej dziewczyny, po czasie stwierdzilam ze wlosy jedna mi nie wypadly tylko rzeczywiscie sie pokruszyly albo spalily. Zaczelam intensywniej o przeproteinowaniu i mysle ze to naprawde z tego. Odlozylam wszystkie produkty z proteinami i wlosy w miare wrocily do normy. Jednak tego ze nie ma ich polowe to fakt, wystaja mi od nasady 3-5cm jakby pourywane 😯 yroche smutno mi ze przez zwykle szampony czy maski moglam tak starcic wlosy, o ile to rzeczywiście przez przeproteinowanie, no ale innej przyczyny nie umiem znalezc. W sobote mam wizyte u trychologa wiec mam nadzieje ze powie mi cos wiecej i ze nie uszkodzilam wlosow nieodwracalnie 😑
Lucy8820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 22:32   #5
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: Pomocy! Nie mam polowy wlosow!

To raczej nie rpzez maski Ci sie zniszczyły włosy tylko od prostowania.
Zniszczenia moga pojawiac się tez po czasie - osłabiłaś włosy i nawet jeśli przestałas prostowac to zostały słabe i sie mogły stopniowo wykruszyć.
Może poprostu sobie wmówiłaś że to teraz, bo zaczełas obserwować włosy - może te zniszczenia były już wczesniej ale ich nie zauwazałaśm, bo włosy wizualnie ładnie wyglądały, a Jak je przeproteinowałaś wszystko sie uwidoczniło?

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2018-01-18 o 22:34
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 21:09   #6
margo85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 28
Dot.: Pomocy! Nie mam polowy wlosow!

Konsultacja z trychologiem to bardzo rozsądne rozwiązanie. Mnie się wydaje, że po szamponie to by mogły powypadać raczej. Obstawiam, że to przez prostowinicę. Napisz co powiedział lekarz.
margo85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-12, 17:32   #7
Lucy8820
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pomocy! Nie mam polowy wlosow!

Hej sorry ze dopiero teraz sie odzywam, ale moze ktos jeszcze jest zainteresowany sytuacja jaka mi sie przytrafila. Odbylam wizyte u trychologa i dowiedzialam sie ze wlosy nie sa przeproteinowane jak wczesniej myslalam. Rzeczywiscie sa polruszone i odpadly i najprawdopodbniej miala na to wplyw maska ktora wtedy uzylam, aleeee nie ogolnie sama maska, ale jej bogaty sklad, na drugim miejscu byly proteiny mleczne jedne z najmocniej dzialajacych. Moje wlosy od polowy byly zniszczone po prostowaniu i wysuszone i przez to w wielu miejscach uszkodzone mechanicznie i podlamane. Odpadaly, stopniowo i dlatego nie widzialam tego az tak. W momencie w ktorym uzylam maski bogata w proteiny ktore wnikaja do wnetrza wlosa w miejsach zalamnych za bardzo rozpulchnila slaba strukture i wlosy odpadly 😕 no i tyle. A ze akurat na co drugim wlosie mialam jakies uszkodzenie od szarpania czy szczotki to po zmyciu maski po prostu odlecialy razem. Tyle sie dowiedzialam. Wszystkie te uszkodzone wlosy i tak by odlecialy ale pewnie nie naraz. 😑 na szczescie z cebulkami i skora glowy jest bardzo dobrze wiec nic tylko zapuszczac i czekac 😕 no i zero prostowania.

A ogolnie polecam wizyte u trychologa, bardzo duzo sie dowiedziałam i uspokoilam ☺

Pozdrawiam.
Lucy8820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-12 18:32:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.