Przykra sytuacja z przyjaciółkami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-14, 16:36   #1
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823

Przykra sytuacja z przyjaciółkami


No i nadszedł mój czas - zamiast wymądrzania się w cudzych wątkach zakładam własny, i to z problemem rodem z przedszkola

W dużym skrócie, dla leniwych - nie zostałam zaproszona na urodzinową imprezę zorganizowaną przez bliskie mi osoby, jest mi bardzo przykro, nie wiem, jak zareagować.

A teraz ze szczegółami - uwaga - będzie długo Kwestia dotyczy dwóch moich przyjaciółek (ufff...), nazwijmy je X i Y. Są spokrewnione, spędzają ze sobą bardzo dużo czasu. X ma chłopaka, Z, z którym również się przyjaźnię. Przeważnie widujemy się ~raz na tydzień, piszemy do siebie codziennie. X to wystarcza, Y trochę mniej, bo narzeka na samotność, zachwiania nastroju. Staram się jak mogę żeby znaleźć dla niej więcej czasu. Uważa(ła)m je obie za bardzo bliskie mi osoby.

Zaczęło dziać się dziwnie może miesiąc temu, podejrzewam, że po części z mojej winy, bo miałam mało czasu na spotkania. Pierwszy tydzień lipca spędziłam poza miastem, więc nie było jak. W drugim tygodniu lipca mój ukochany pies został uśpiony po długiej walce z chorobą. Byłam rozbita, złapałam ogromnego doła. Na wieść o śmierci psa X złożyła mi kondolencje, okazała mi dużo ciepła i wsparcia. Od Y nie usłyszałam ani słowa. Zrobiło mi się przykro, bo wiedziała, że ten pies bardzo wiele dla mnie znaczył, ale puściłam to płazem. Pod koniec lipca rozchorowałam się na zapalenie zatok i miałam przez dwa tygodnie w domu gościa. SMSy od Y praktycznie ustały, mimo że starałam się zagadywać.

Z X i jej facetem Z widziałam się w ubiegłym tygodniu na imprezie. Było miło, aż rozmowa zeszła na temat Y. X powiedziała, że Y jest przykro bo nie widziała mnie od kilku tygodni i.. uwaga.. uważa, że tylko wtedy jestem dla niej przyjaciółką gdy jest to dla mnie wygodne, a nie wtedy gdy ona jest w potrzebie. To zabolało - po pierwsze dlatego, że wolałabym dowiedzieć się o tym od samej Y, a po drugie... naprawdę staram się wspierać przyjaciół w trudnych chwilach, znaleźć dla nich czas. Fakt, lipiec był dla mnie trudnym miesiącem. Miałam nadzieję na trochę wyrozumiałości, a tu...

W ubiegły czwartek obchodziłam urodziny. Nie lubię robić dużych imprez, ale zaprosiłam kilkanaście osób - w tym X i Y - na drinki w ulubionym barze. Odpisały, że są zajęte, złożyły życzenia i Y powiedziała, że będziemy świętować moje urodziny we wrześniu, gdy wrócą z Europy. Odpisałam że ok, i od tego czasu cisza. Założyłam że szykują się na długi wyjazd i mają sporo spraw do załatwienia, więc nie poczułam się urażona.

Aż do soboty. Po kolacji przeglądam Instagram, a tu... relacja z urodzin Z. W klubie oddalonym o 5 przecznice od mojego domu.

Zrobiło mi się cholernie przykro. W niedzielę dostałam masę SMSów od znajomych pytających czemu nie przyszłam na imprezę do Z, czy może nie jestem chora, itd. I zrobiło mi się jeszcze bardziej przykro. Od koleżanki dowiedziałam się, że na imprezę zaprosili 80 osób, więc nie było to kameralne zgromadzenie najbliższych przyjaciół. Dodam, że na wszystkie imprezy Z byłam zawsze zapraszana dwukrotnie - przez FB i bezpośrednio przez X.

I teraz pytanie - jak zareagować? W ogóle zareagować? Olać? Próbować to naprawić?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 17:00   #2
Classic
Zakorzenienie
 
Avatar Classic
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3 797
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Moim zdaniem brak zaproszenia na te urodziny jest kropką nad i, zwieńczeniem osłabiającego się wcześniej kontaktu między Wami. Też byłoby mi przykro na Twoim miejscu.
Natomiast skoro są to Twoje przyjaciółki to pogadałabym szczerze. I nie podoba mi się to, że ta jedna przyjaciółka rozmawiała z Tobą w imieniu tej drugiej. Same jakoś sobie plączecie tą sytuację. Pewnie ta Y ma jakiś żal do Ciebie, Ty do niej. Kazdy widzi sprawę ze swojego punktu widzenia.
Mnie już moja przyjaciółka nauczyła, że jak potrzebuje pomocy i wsparcia to nic się nie stanie jeśli o to poproszę, ona nie zawsze musi się domyślać i to działa w dwie strony. Także ona nie zainteresowała się Tobą po śmierci psa, ale równie dobrze Ty mogłaś jej zgłosić że masz ciężki czas. Ona pewnie też miała ciężki czas i tak sobie wypielęgnowałyście wzajemny żal do siebie na domysłach zamiast po prostu pogadać.

Edytowane przez Classic
Czas edycji: 2018-08-14 o 17:01
Classic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 17:14   #3
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Ja na Twoim miejscu porozmawiałabym z nimi szczerze.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 17:18   #4
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Myślę, że powinnaś szczerze porozmawiać z nimi o tej sytuacji. Jak ma się zepsuć przyjaźń to lepiej wyłożyć kawę na ławę niż się domyślać.

Dziwne jest także to, że X i Z tak Cię potraktowali skoro najbardziej kontakt osłabił się z Y.

Dalsze zdziwienie - jeden gorszy miesiąc i już po przyjaźni?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 17:21   #5
GangstaBaby
BLACK&WHITE
 
Avatar GangstaBaby
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: UE
Wiadomości: 633
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Ta Y to raczej nie wygląda na przyjaciółkę. Olała cię jak miałaś gorszy czas. Śmierć psa, choroba. To wygląda tak, że ona by tylko brała, a sama od siebie nic nie chce dać i kto wie, czy nie obróciła X przeciwko tobie, żeby mieć jej czas i uwagę tylko dla siebie.
Długo się znacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
GangstaBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 17:28   #6
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
No i nadszedł mój czas - zamiast wymądrzania się w cudzych wątkach zakładam własny, i to z problemem rodem z przedszkola

W dużym skrócie, dla leniwych - nie zostałam zaproszona na urodzinową imprezę zorganizowaną przez bliskie mi osoby, jest mi bardzo przykro, nie wiem, jak zareagować.

A teraz ze szczegółami - uwaga - będzie długo Kwestia dotyczy dwóch moich przyjaciółek (ufff...), nazwijmy je X i Y. Są spokrewnione, spędzają ze sobą bardzo dużo czasu. X ma chłopaka, Z, z którym również się przyjaźnię. Przeważnie widujemy się ~raz na tydzień, piszemy do siebie codziennie. X to wystarcza, Y trochę mniej, bo narzeka na samotność, zachwiania nastroju. Staram się jak mogę żeby znaleźć dla niej więcej czasu. Uważa(ła)m je obie za bardzo bliskie mi osoby.

Zaczęło dziać się dziwnie może miesiąc temu, podejrzewam, że po części z mojej winy, bo miałam mało czasu na spotkania. Pierwszy tydzień lipca spędziłam poza miastem, więc nie było jak. W drugim tygodniu lipca mój ukochany pies został uśpiony po długiej walce z chorobą. Byłam rozbita, złapałam ogromnego doła. Na wieść o śmierci psa X złożyła mi kondolencje, okazała mi dużo ciepła i wsparcia. Od Y nie usłyszałam ani słowa. Zrobiło mi się przykro, bo wiedziała, że ten pies bardzo wiele dla mnie znaczył, ale puściłam to płazem. Pod koniec lipca rozchorowałam się na zapalenie zatok i miałam przez dwa tygodnie w domu gościa. SMSy od Y praktycznie ustały, mimo że starałam się zagadywać.

Z X i jej facetem Z widziałam się w ubiegłym tygodniu na imprezie. Było miło, aż rozmowa zeszła na temat Y. X powiedziała, że Y jest przykro bo nie widziała mnie od kilku tygodni i.. uwaga.. uważa, że tylko wtedy jestem dla niej przyjaciółką gdy jest to dla mnie wygodne, a nie wtedy gdy ona jest w potrzebie. To zabolało - po pierwsze dlatego, że wolałabym dowiedzieć się o tym od samej Y, a po drugie... naprawdę staram się wspierać przyjaciół w trudnych chwilach, znaleźć dla nich czas. Fakt, lipiec był dla mnie trudnym miesiącem. Miałam nadzieję na trochę wyrozumiałości, a tu...

W ubiegły czwartek obchodziłam urodziny. Nie lubię robić dużych imprez, ale zaprosiłam kilkanaście osób - w tym X i Y - na drinki w ulubionym barze. Odpisały, że są zajęte, złożyły życzenia i Y powiedziała, że będziemy świętować moje urodziny we wrześniu, gdy wrócą z Europy. Odpisałam że ok, i od tego czasu cisza. Założyłam że szykują się na długi wyjazd i mają sporo spraw do załatwienia, więc nie poczułam się urażona.

Aż do soboty. Po kolacji przeglądam Instagram, a tu... relacja z urodzin Z. W klubie oddalonym o 5 przecznice od mojego domu.

Zrobiło mi się cholernie przykro. W niedzielę dostałam masę SMSów od znajomych pytających czemu nie przyszłam na imprezę do Z, czy może nie jestem chora, itd. I zrobiło mi się jeszcze bardziej przykro. Od koleżanki dowiedziałam się, że na imprezę zaprosili 80 osób, więc nie było to kameralne zgromadzenie najbliższych przyjaciół. Dodam, że na wszystkie imprezy Z byłam zawsze zapraszana dwukrotnie - przez FB i bezpośrednio przez X.

I teraz pytanie - jak zareagować? W ogóle zareagować? Olać? Próbować to naprawić?
Czy Y cierpi na poważniejsze zachwiania nastroju, stany depresyjne? Pytam, bo miałam znajomą, która właśnie w takich nieleczonych stanach depresyjnych zachowywała się podobnie. Była tak skupiona na swoich problemach, że nie zauważała, że inni ludzie też nie mają kolorowo, widziała tylko swoje krzywdy, brakowało jej empatii.

Co do zachowania X i Z. Możliwe, że ze względu na więzi rodzinne brakuje im obiektywizmu w ocenie Twojej relacji z Y, nie wiadomo też jak Y przedstawiła im Waszą relację. Postarałabym się za jakiś czas porozmawiać z całą trójką i próbować wyjaśnić sytuację.
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 17:32   #7
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-14, 17:36   #8
xenon88
Przepompownia Ścieków
 
Avatar xenon88
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z (pod)Ziemi
Wiadomości: 1 159
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Przykra sytuacja, nie dziwię Ci się, że Cię to dotknęło.

Jeśli chcesz, możesz po prostu umówić się na szczerą rozmowę z tą trójką, albo dwójką. Ale w sumie nie wiem, czy usłyszałabyś szczere odpowiedzi...

Prawdziwi przyjaciele rozumieją, że czasem druga strona ma inne sprawy na głowie i nie ma czasu na spotkania towarzyskie. Czasem kontakt się rozluźnia, ale więź niekoniecznie. Tak rozumiem przyjaźń. Myślę, że w zwykłym koleżeństwie częściej trzeba się kontaktować, żeby znajomość się utrzymała.

Może zastanów się, czy to jest prawdziwa przyjaźń. Może po drodze coś się zmieniło, ale nikt z Was tego nie zauważył. Może więź się rozlała w szwach.
xenon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 17:42   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

takiej relacji nie nazwałabym przyjaźnią, bo różnie w życiu bywa i miesiąc słabszego kontaktu to nie jest powód do dramy. ja bym sobie chętnie z nimi porozmawiała o tej całej sytuacji.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 17:48   #10
puchaty71
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 750
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Namieszane, kuźwa! Nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji. A jak nie wiem co zrobić, to nie robię nic tylko patrzę, co się dzieje. Przy czym to moje "nie robienie nic" nie polega na tym, że staję się bierny, tylko zakładam, że nie wiem jak należy się zachować i tylko patrzę, jak się zachowuję bez jakiegokolwiek planu. W ten sposób pozostaję ze sobą szczery (na ile potrafię). A co będzie, to będzie.
__________________
Takie tam moje oszopeny.
puchaty71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 18:03   #11
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Cytat:
Napisane przez Classic Pokaż wiadomość
Mnie już moja przyjaciółka nauczyła, że jak potrzebuje pomocy i wsparcia to nic się nie stanie jeśli o to poproszę, ona nie zawsze musi się domyślać i to działa w dwie strony. Także ona nie zainteresowała się Tobą po śmierci psa, ale równie dobrze Ty mogłaś jej zgłosić że masz ciężki czas. Ona pewnie też miała ciężki czas i tak sobie wypielęgnowałyście wzajemny żal do siebie na domysłach zamiast po prostu pogadać.
Zgadzam się, coś w tym może być. Mimo wszystko nie wyobrażam sobie takiego zachowania u dobrych przyjaciółek... Odrzucenie twojego zaproszenia i organizowanie innej imprezy - przecież doskonale wiedziały, że się o tym dowiesz. Ja bym to odebrała jako jakieś manifestacyjne zakończenie przyjaźni.
Strasznie przykre, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji z moimi przyjaciółkami. Kurcze, jeśli psują się kontakty między nami to rozmawiamy o tym i staramy się wyjaśniac sytuacje na bieżąco, bardzo mnie dziwi ze tak cię potraktowały. Mnie się aż wydaje, że jednak coś musiało się psuć wcześniej, to dziwne ze tak nagle (w relatywnie krotkim czasie, bez żadnej próby wyjaśnień od strony tej Y) spuściły ci taka bombę. Chyba już wcześniej coś się wypaliło w tej przyjaźni z ich strony...

Nie wiem co bym zrobiła, chyba uznałabym ze nie ma co tu juz zbierać. Może jeszcze probowalabym się spotkać i porozmawiać _szczerze_. No ale tak przyjaciółki nie postępują, zawiodlyby bardzo moje zaufanie i nie wiem, czy by je odzyskały. Sama musisz zdecydować czy na twoje jeszcze zasługują.
Trzymaj się .

PS To Polki czy inna narodowość? Bo mogą tu wchodzić w grę tez jakieś różnice kulturowe.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2018-08-14 o 18:10
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-14, 18:20   #12
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Umów sie z obiema na kawe i pogadaj szczerze tak będzie najlepiej. Albo sobie wyjaśnicie albo będzie to koniec przyjaźni.


Y nie była z Tobą szczera skoro rozmawiała o Tobie z X zamiast z Tobą.


Przez to, ze ludzie nie rozmawiają ze soba dochodzi do takich sytuacji jak doszło.
Moze Y nie chciała sie z Tobą widzieć wiec skad brak zaproszenia...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 18:37   #13
felixindahouz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 719
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Na wieść o śmierci psa X złożyła mi kondolencje
Mam nadzieję, że to tylko Twoja błędna interpretacja i złe użycie tego słowa, bo zdębiałem widząc użycie tego słowa w stosunku do psa...

Ale pomijając już to, to kto wie, może ją czymś uraziłaś, nikt nie lubi być olewanym, ale jeśli faktycznie nie miałaś czasu i o tym uczciwie informowałaś, to nie powinno być problemu. Za akcję z urodzinami jak dla mnie natychmiastowa dyskwalifikacja całej trójki: zero szacunku wobec wieloletniej przyjaźni + zostałaś oszukana wymówką na eurotripa.
Swoją drogą trzeba mieć tupet, by rzucić kłamstwo a następnie afiszować coś innego na insta. W zasadzie to nie były Twoje przyjaciółki.
__________________
Mówię jak jest.
felixindahouz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 18:41   #14
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Mnie kondolencje nie dziwia w stosunku do psa. Przecież to przyjaciel człowieka, członek rodziny i tak samo sie przeżywa rozpacz...
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 18:44   #15
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 14 051
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Treść usunięta
0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7f138a13b7c455c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 18:55   #16
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Cytat:
Napisane przez felixindahouz Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że to tylko Twoja błędna interpretacja i złe użycie tego słowa, bo zdębiałem widząc użycie tego słowa w stosunku do psa...

Ale pomijając już to, to kto wie, może ją czymś uraziłaś, nikt nie lubi być olewanym, ale jeśli faktycznie nie miałaś czasu i o tym uczciwie informowałaś, to nie powinno być problemu. Za akcję z urodzinami jak dla mnie natychmiastowa dyskwalifikacja całej trójki: zero szacunku wobec wieloletniej przyjaźni + zostałaś oszukana wymówką na eurotripa.
Swoją drogą trzeba mieć tupet, by rzucić kłamstwo a następnie afiszować coś innego na insta. W zasadzie to nie były Twoje przyjaciółki.
Dlaczego złe użycie słowa?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 18:58   #17
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Kurcze, nie wiem Chciałam Ci napisać, że chyba złożyłabym tylko życzenia Z i byłabym ciekawa czy się odniesie jakoś do imprezy (mnie to wygląda na jakaś manifestację z ich strony). Ale potem pomyślałam, że skoro to bardzo bliscy ludzie to może szczera rozmowa byłaby faktycznie dobrym rozwiązaniem? Tylko czy bliscy ludzie tak się zachowują? Nawet jeżeli wg nich postępowałaś niewłaściwie, to przed wydaniem "wyroku" powinni dać Ci szansę na obronę (czyli po ludzku porozmawiać). No przykra sytuacja bardzo.


Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Dlaczego złe użycie słowa?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Nie idź tą drogą
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2018-08-14 o 18:59
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 19:34   #18
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Kurcze, nie wiem Chciałam Ci napisać, że chyba złożyłabym tylko życzenia Z i byłabym ciekawa czy się odniesie jakoś do imprezy (mnie to wygląda na jakaś manifestację z ich strony). Ale potem pomyślałam, że skoro to bardzo bliscy ludzie to może szczera rozmowa byłaby faktycznie dobrym rozwiązaniem? Tylko czy bliscy ludzie tak się zachowują? Nawet jeżeli wg nich postępowałaś niewłaściwie, to przed wydaniem "wyroku" powinni dać Ci szansę na obronę (czyli po ludzku porozmawiać). No przykra sytuacja bardzo.





Nie idź tą drogą
Fakt. Nie warto psuć wątek.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 19:48   #19
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Ja rozpaczałam po odejściu mojej Andżelki bo kotka była ze mną 17 lat i towarzyszyła mi w dobrych i złych dniach.

Żeby jednak nie offtopować: Ruda, ja bym postawiła na szczerość. Nie jest to krótka, pobieżna znajomośc bo znacie się dobrze i długo. Ja bym spotkała się z nimi na kawie i normalnie powiedziala, co czuję i co czułam gdy nie zostałam ani zaproszona, ani nawet poinformowana o imprezie. Być może istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie. No chyba, że zaczną ściemniać, to wtedy zastanowiłabym się nad sensem utrzymywania bliższych stosunków z tymi ludźmi.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-14, 19:53   #20
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Cytat:
Napisane przez 0f4d7eb2e6c93082f74e89ef7 f138a13b7c455c0 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zgadzam się. Z Twojego posta Y wygląda na takiego wampira energetycznego i o ile nie zmaga się z depresją lub inną chorobą psychiczną to darowałabym sobie tę znajomość. Szkoda też, że X (z Z) nie zależało by poinformować Cię o imprezie. Nic innego nie pozostaje jak tylko pogadać. Sama wolałabym to zrobić, bo nie lubię niedopowiedzeń. Lepiej wiedzieć na czym się stoi. Powodzenia! Poza tym (z postów) wydaje mi się, że bardzo fajna z Ciebie babka i to osłabienie kontaktu to ich strata.
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 19:57   #21
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Jak widać, są przyjaźnie i PRZYJAŹNIE. W tych prawdziwych można mieć gorszy czas... Jak to mówią: PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE.
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 20:06   #22
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

a jak wygladaly urodziny w poprzednich latach?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 20:23   #23
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Reasumując:
odrzuciły Twoje zaproszenie na urodziny
okłamały, że wyjeżdżają na długo
chłopak jednej z nich nie zaprosił Cię na urodziny


ja bym olała całą trójkę i darowała sobie drążenie tematu, bo co tu wyjaśniać? oni Cię solidarnie sabotują, a Ty będziesz się płaszczyć, prosząc o wyjaśnienie? bez sensu, szkoda nerwów.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 21:02   #24
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Mozna rozmawiac i probowac wyjasniac. Podobno warto rozmawiac szkoda zeby z powodu nieporozumienia rozpadla sie znajomosc.
Z drugiej strony te znajomosci nie rokują. I to juz teraz niestety mozna stwierdzic. Przyjaciol poznaje sie w biedzie- stare madre przyslowie. Jesli one faktycznie bylyby przyjaciolkami to same chcialyby wyjasnic i porozmawiac, bo sytuacja bylaby dla nich niekomfortowa. A tak? Mozesz sprobowac. Spokojnie powiedziec jak sie czujesz i ze ci zalezy na tej relacji. I poprosic by powiedzialy jak one widza sprawe. I wg mnie przyznanie sie do swoich uczuc nie bedzie dla Ciebie w zadnym razie kompromitujace. Masz szczere czyste intencje, intencja jest przyjazn - nie masz sie czego wstydzic. A potem pozostanie Ci zamknac sprawe (w zaleznosci od reakcji), moze jednak sie obudzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2018-08-14 o 21:05
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 22:17   #25
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Dla mnie sprawa dość prosta. Spotykałaś się cześciej z X więc Y odstawiona na boczny tor postanowiła sprowadzić Cię do poziomu i pokazać kto tu rozdaje karty. X naiwna od razu wzięła stronę Y robiąc Ci wyrzuty że Y czuje się zaniedbana. Chłopak X to żaden Twój przyjaciel a panna X dobiera mu przyjaciół i jak kazała Ciebie nie zapraszać to tak zrobił. Smutne że Cię to spotkało bo widać po opisie że na tych relacjach Ci zależało ale nie ma co dobijać się o wyjaśnienia bo co najwyżej uslyszysz dlaczego to Ty jesteś nie fair co jest nie prawdą. Poczekaj aż same się odezwą a jeżeli tak się zdaży to zapytaj o impreze i brak zaproszenia.
A tak na marginesie to uważam że zasługujesz na lepszych przyjaciól.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 23:03   #26
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Ja bym wprost zapytała. Tak zwyczajnie: "Słuchaj co się stało, że nie byłam zaproszona na urodziny? Bardzo mi przykro, bo dowiaduję się z Instagrama, a nasi znajomi pytają dlaczego mnie nie było. Jesteś na mnie zła, coś zrobiłam?", bez zapraszania na kawę i przydługich wstępów.

Z Twojego opisu wynika, że Y jest bardzo egocentryczną osobą. I nie nazwałabym przyjaciółką osoby, która nie wspiera mnie podczas gdy mój kochany, czworonożny przyjaciel choruje, a potem trzeba podjąć tak trudną decyzję i dać mu odejść. Bardzo współczuję.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 00:21   #27
malzonka121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 45
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Spróbowałabym umówić się ze wszystkimi na kawę i spytać o co chodzi z tymi urodzinami.Moze okazać się,że towarzystwo będzie zwlekać ze spotkaniem,lub też nie będzie do końca szczere wobec Ciebie(wyczujesz to),jeśli tak by było to darowalabym sobie znajomość.Poza tym każdy ma prawo czasem mieć gorszy okres,przeżywać go na swój sposób,przyjaciele powinni to uszanowac
malzonka121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 01:55   #28
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Moim zdaniem nie ma sensu tracic czasu na przyjaznie, w ktorych co tydzien musisz "zaliczyc" spotkanie, chocby sie niebo walilo, odhaczyc, zeby sie nie obrazily. W zyciu roznie sie uklada. Czasem miesiac mija zanim sie czlowiek obejrzy. Wiem, jaki byl twoj stosunek do pieska - one na pewno tez - i robienie ci jakichkolwiek dram po tak wielkiej stracie najlepiej to wszystko podsumowuje.
No nie wiem, moim zdaniem prawdziwy przyjaciel po prostu normalnie pyta, czy cos sie stalo, jesli tak dlugo od drugiej osoby nic nie slyszy.
X dala sie przegadac Y, tak czasem bywa.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 08:29   #29
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8545856 6]Moim zdaniem nie ma sensu tracic czasu na przyjaznie, w ktorych co tydzien musisz "zaliczyc" spotkanie, chocby sie niebo walilo, odhaczyc, zeby sie nie obrazily. W zyciu roznie sie uklada. .[/QUOTE]
Wlasnie dlatego miedzy innymi to nie przyjazn tylko bardziej koleczko wzajemnej adoracji. Nie mam tu na mysli Rudej, bo jej intencje sa szczere i tez uwazam ze zasluguje na lepszych ludzi wokol siebie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 08:38   #30
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 871
Dot.: Przykra sytuacja z przyjaciółkami

Cytat:
Napisane przez Classic Pokaż wiadomość
Moim zdaniem brak zaproszenia na te urodziny jest kropką nad i, zwieńczeniem osłabiającego się wcześniej kontaktu między Wami. Też byłoby mi przykro na Twoim miejscu.
Natomiast skoro są to Twoje przyjaciółki to pogadałabym szczerze. I nie podoba mi się to, że ta jedna przyjaciółka rozmawiała z Tobą w imieniu tej drugiej. Same jakoś sobie plączecie tą sytuację. Pewnie ta Y ma jakiś żal do Ciebie, Ty do niej. Kazdy widzi sprawę ze swojego punktu widzenia.
Mnie już moja przyjaciółka nauczyła, że jak potrzebuje pomocy i wsparcia to nic się nie stanie jeśli o to poproszę, ona nie zawsze musi się domyślać i to działa w dwie strony. Także ona nie zainteresowała się Tobą po śmierci psa, ale równie dobrze Ty mogłaś jej zgłosić że masz ciężki czas. Ona pewnie też miała ciężki czas i tak sobie wypielęgnowałyście wzajemny żal do siebie na domysłach zamiast po prostu pogadać.
Zgadzam się z powyższym. Tu muszą być jakieś ukryte żale.

Dziewczyny są ze sobą spokrewnione, a jednak krew nie woda i niestety zapewne Ci, Autorko, nieźle d... obrabiają z powody jakichś (prawdziwych lub wymyślonych, albo wyolbrzymionych) "krzywd" i pretensji. Czas wyjaśnić sytuację, chociaż wątpię, czy to możliwe, bo musiałyby zebrać się na szczerość, a ludzie często unikają konfrontacji. Może już być po przyjaźni.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2018-08-15 o 08:39
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-24 19:34:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:46.